Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ευχαριστώ! Έκλεισα να παω αύριο απόγευμα στο Έλενα μπας και βγάλω άκρη.. ελπίζω να μην είναι αργά.. έκανες τεστακι σήμερα; 😊

      Δεν πιστεύω πως έπαθαν κάτι τα εμβρυακια,δεν έχεις θρομβοφιλια απ'οσο είπες.Εκανες πολύ καλά που θα πας να μιλήσεις με την αιματολογο,θα δεις που θα σε καθησυχάσει.Παντως το πότε θα ξεκινήσει κάποια έγκυος να κάνει ενέσεις,δεν είναι στάνταρ.Οταν ήμουν έγκυος τις είχα ξεκινήσει εκεί γύρω στην αυχενική,ήμουν και 37.Τωρα είμαι 39 και τις ξεκίνησα από την επόμενη ημέρα της εμβρυομεταφοράς.Παιζει ρόλο και η ηλικία.Σαλοσπιρ σου έδωσε?

      Ναι έκανα τεστ,είναι θετικό,το έβαλα στο προφίλ ❤️Έχω συγκρατημένη χαρά,θέλω να δω τι θα γίνει με τη χοριακη,ελπίζω να μην έχουμε εκπλήξεις 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, boukitsa123 είπε:

@wannabe σε λάτρεψα σε όσα λες

@Pagotoula είμαι ''καμμένη'' από το βυζολακ (συγχωρέστε μου τον σαρκασμό) και την αυπνία και ως ''καμμένη'' ομιλώ 

Μου έλεγε ο άντρας μου να μη δώσουμε πιπίλα, το είπε η συνυφαδα η γιατρός, μου άναψαν τα λαμπάκια και του λέω αν θες να θηλάζεις, πολύ ευχαρίστως αλλιώς θα την πάρει Κ θα την παραπάρει. Και του το κοψα. 

  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Αστα την έχω βγάλει άχρηστη.. Έχω και τη γ σφαιρινη που θα πρέπει να πηγαίνω Λάρισα μια φορά το μήνα... Όσο υπάρχει ενδεχόμενο κύησης δεν μπορώ να εκαιδευτω να το κάνω σπίτι μόνη μου με μηχάνημα... Όλο σκέψεις.. 

Προσπαθησε να δειξεις εμπιστοσυνη στη μητρα σου. Πως θα φωλιασουν εκει τα εμβρυακια αν εσυ τη βλεπεις αχρηστη?

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια με 15 ωράρια πήρα 11 βλαστοκυστες και μετά από δύο μέρες αναπτύχθηκαν και άλλες δύο σύνολο 13!! Τώρα έχω 11 στην κατάψυξη! 

Ομαδα μπαρμπα -Σταθης:lol:!!!!!!!!!!!!!

Just now, Thia1985 είπε:

Μου φαίνεται πρέπει να πάρω και κούνια Κ λίκνο εξ αρχης

Εννοειται !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@wannabe σε λάτρεψα σε όσα λες

@Pagotoula είμαι ''καμμένη'' από το βυζολακ (συγχωρέστε μου τον σαρκασμό) και την αυπνία και ως ''καμμένη'' ομιλώ 

κι εγω αγαπη...μια απο τα ιδια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Εγώ δεν τα κατάφερα. Έβαζα το μωρό στο στήθος και έκλαιγα από τον πόνο γιατί οι θηλές μου ήταν πολύ ευαίσθητες. Από τον 7ο κιόλας αν έπεφτε λίγο πιο δυνατά το νερό στο ντουζ ποναγα. Το μωρό έπιανε μια χαρά σωστά, όμως πονούσα πολύ. Και το μωρό έχανε συνέχεια βάρος. Οπότε έδωσα συμπλήρωμα. Το αποτέλεσμα ήταν να θηλάσει ελάχιστα και αυτό με συμπληρωμα και εγώ να κλαίω τους πρώτους μήνες γιατί δεν θήλασα το μωρό. 

Να με ρωτάνε "θηλάζεις;" Και να βάζω τα κλαματα. 

Για αυτό πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί πώς μιλάμε στις νέες μαμάδες. Δεν ξέρουμε πώς το βιώνει

Προς Θεού δεν κρίνω. Κι εγώ έδινα και δίνω συμπλήρωμα. Ντροπή μου ή όχι, δεν ξέρω, ποτέ δεν ήμουν κολλημένη με τον θηλασμό. Τώρα πώς βρεθήκαμε ακόμα να θηλάζει είναι λίγο αξιοπερίεργο. Η επισήμανση μου έχει να κάνει και με όσα άκουγα από φίλες πχ δεν θηλασα γιατί δεν είχα γάλα. Τώρα κατάλαβα ότι απλά δεν ήταν ενήμερες και νόμιζαν ότι δεν έχουν. Αλλά όντως θέλει δουλειά. Τα είπε και η @boukitsa123. Είχα κι εγώ χέρια να μου τον κρατάνε να ξεκουραστώ, να μαγειρέψω, να σιδερωσω. Και έπεσα και μέσα στην καραντίνα που τα ρολόγια ούτως ή άλλως ήταν αχρειαστα. Για αυτό λέω ότι θέλει χρόνο. Πληγη δεν είχα αλλά από τη μια μεριά με το μάσημα την είχε ερεθίσει πολυ. Νομίζω βέβαια ότι τον τοποθετούσα εγώ λάθος. ο μεγάλος μου φόβος ήταν μην πάθω μαστίτιδα...

Just now, Thia1985 είπε:

Μου έλεγε ο άντρας μου να μη δώσουμε πιπίλα, το είπε η συνυφαδα η γιατρός, μου άναψαν τα λαμπάκια και του λέω αν θες να θηλάζεις, πολύ ευχαρίστως αλλιώς θα την πάρει Κ θα την παραπάρει. Και του το κοψα. 

Μεγαλύτερη εφεύρεση φιλενάδα δεν υπάρχει. Αν φυσικά τη θέλει το μωρό κι αν δεν μπερδεύεται. Το δικό μου ταρζανακι δεν μασάει και μασουλα ο,τι βρει, πιπίλα, Μπίμπερο, στήθος. Βέβαια από τώρα σκέφτομαι πώς θα κοπεί αλλά άλλο αυτό.

1 hour ago, MaryH είπε:

Η δικια μου κοριτσια κοιμαται πιο πολυ στο πορτ μπεμπε. Βολευεται.Εχουμε βαλει κ καλο στρωμα εκει της grekostrom. Tη βαζουμε κ στο λικνο αλλα δεν τρελαινεται. Της φαινεται μεγαλο

Εγω νομιζω οτι ο ντκ των κοριτσιων δινει ολα τα ωαρια κ δεν τα μοιραζει. Γιατι κ το κεμτρο μου εχει αριστο εμβρυολογικο αλλα δινουν μονο μεχρι 10 ωαρια

Και η μικρη μου εκανε αυτο το ωραριο. Για δυο βδομαδες ετσι ηταν. Τωρα εδω κ δυο μερες ξυπναει μια φορα το βραδυ. Αλλα εγω δε θηλαζω

Το ριλαξ απο ποτε το βαζετε?

Το ρηλαξ έχει για διάφορες ηλικίες. Το δικό μας ήταν από νεογέννητο. 

2 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Θα παρετε ενα σωρο πράγματα που θα δεις, θα τα χρησιμοποιησετε ελαχιστα! Πχ. Λικνο.. Ελαχιστα. Πάρκο.. Ποτεεεεεε! Τοσο λιγο μπηκε που το χαρισα καινούργιο. Καλαθουνα.. Μπορεί κ να μπηκε 10 φορες συνολικα... Αλλα ευχαριστηθηκα το μαρσιπο, το αυγο, την κουνια κ το ρηλαξ :)

Λέγε μου τέτοια και ήθελα να πάρω πάρκο, αυτά με το μεγάλο δίχτυ. Τώρα έχουμε παρκοκρεβατο. Ενώ σε άλλα παιδιά δεν ταιριάζει για εμάς είναι τέλειο. Μωρό έπαιρνε μόνο ένα μισάωρο πρωινό ύπνο και μετα λίγο αν καθόταν μόνος του. Τώρα κάθεται με τα παιχνίδια του αρκετά. Και εννοείται το κάνουμε και κρεβάτι στο εξοχικό με άλλο στρώμα. Αλλά σκεφτόμουν να δοκιμάσω το άλλο που είναι πιο σταθερό στο στρώμα του.

1 ώρα πρίν, Thia1985 είπε:

Εμείς καλά να μαστε, θα το έχουμε στο λίκνο αρκετά. Λίγα λίγα Κ μόνο τα απαραίτητα. Μου είπε η μητέρα μου επειδή τα έπιπλα του σπιτιού είναι παλιά, να μας αγοράσουν καναπέ γωνία, τραπέζι Κ τραπεζαρία Κ της λέω αν μπορείτε, βάλτε στην άκρη τα χρήματα ώστε να  πάρουμε πράγματα για το μωρό. 

Πολύ καλές τιμες

 

Είναι ανάλογα το κέντρο και το πακέτο πχ στο ΙΑΚ δεν ξέρω κοπέλα να της έδωσαν πάνω από δέκα Ωαρια. 

Μην κάνεις πολλά σχέδια για το λίκνο γιατί έχουν προδιαγραφές. Είναι μέχρι 8 κιλά ή μέχρι νομίζω 70 εκατοστά. Εμείς μας ταίριαξε μόνο 5 μήνες. Βέβαια και να μας έπαιρνε μετά που αρχίζουν και κουνιούνται και γυρνάνε είναι επικίνδυνο. Οπότε πας σε κούνια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , MaryH είπε:

Θα το δοκιμασω

Για να μαλακωσω τους φοβους σου θα σου πω , εγω που ειμαι 48, κ φοβομουν, κυοφορησα μεχρι μεσα 9ου μηνα , με αριστη κυηση συμφωνα με το γιατρο μου , με πολυποδα κ πιθανο μικρο διαφραγμα. Εδω η ηλικια δεν παιζει ρολο. Στα ωαρια ειναι σημαντικη. Μια χαρα θα τα πας θα δεις. Εχε πιστη στον εαυτο σου κ στη μητρα σου

Υγ. Κι εγω δεν ειχα εμπιστοσυνη στη μητρα μου κι εκανα μεχρι κ υπνωση για να συμφιλιωθω μαζι της. Τελικα δεν τα πηγε κ ασχημα

Δεν ξέρω αν τα εχω καταλαβει λάθος,αλλά εγώ κατάλαβα ότι άσχετα με το έμβρυο και ο γυναικειος οργανισμος δοκιμαζεται περισσοτερο στην εγκυμοσύνη όσο μεγαλωνει η γυναίκα.

Η πιθανότητα για παθήσεις οπως προεκλαμψία,διαβήτη κι άλλες πολλές αυξάνεται κατακόρυφα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Εγώ ετσι εκανα.Πηραμε 2 κούνιες,στήσαμε τη μια και κοιμόταν μαζί μεχρι περιπου 3 μηνων.Τωρα ειναι 6, τις εχω διπλα διπλα ,ξυπνάνε το πρωί και τα λένε! Τρελαίνομαι! Κάνω πως κοιμάμαι και τις χαζεύω! Μόλις με καταλάβουν σκάνε κάτι χαμόγελα τεράστια και κάπως ετσι ξεκινάει η μερα μας!

αυτα τα χαμόγελα τα πονηρα πρωι πρωι με το που το κανουν σ φευγουν ολα εκεινη την στιγμη...κούραση αυπνια αχνος τα παντα ολα....τα ιδια κανει κ η δικια μ .. ειναι μια σουπια καλα καλα....να μ τις φιλήσεις 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Εγώ ετσι εκανα.Πηραμε 2 κούνιες,στήσαμε τη μια και κοιμόταν μαζί μεχρι περιπου 3 μηνων.Τωρα ειναι 6, τις εχω διπλα διπλα ,ξυπνάνε το πρωί και τα λένε! Τρελαίνομαι! Κάνω πως κοιμάμαι και τις χαζεύω! Μόλις με καταλάβουν σκάνε κάτι χαμόγελα τεράστια και κάπως ετσι ξεκινάει η μερα μας!

Εντάξει, το έκανα εικόνα κι έλιωσα. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Εγώ ετσι εκανα.Πηραμε 2 κούνιες,στήσαμε τη μια και κοιμόταν μαζί μεχρι περιπου 3 μηνων.Τωρα ειναι 6, τις εχω διπλα διπλα ,ξυπνάνε το πρωί και τα λένε! Τρελαίνομαι! Κάνω πως κοιμάμαι και τις χαζεύω! Μόλις με καταλάβουν σκάνε κάτι χαμόγελα τεράστια και κάπως ετσι ξεκινάει η μερα μας!

Υπέροχη μέρα!!! Κι εγώ. Κάπως έτσι θα το κάνω!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Όχι δεν το λέω με την έννοια οτι τα δίδυμα δεν χορταιναν, αλλα με την έννοια οτι ηταν πολυ κουρασμένη να θηλάζει και τις δυο. Και ηταν και μονη της χωρις βοήθεια.

 Εχω μαια πολυ κοντινό μου πρόσωπο που δουλεύει και σε γραμμη θηλασμού και πηγαίνει σε σπίτια για βοήθεια. Μεχρι και που έκανε την κόρη της και που την έφτασε ως τα δυο με αποκλειστικό θηλασμό πήγαινε by the book. Πλεον μετάνιωσε για τον εαυτό της πιέστηκε παρά πολυ να τα εφαρμόσει ολα οπως έλεγαν οι ειδικοί. Ειναι ενας λόγος που δεν έκανε και δεύτερο παιδί. Η μικρή της ηταν παρά πολυ δύσκολη και θεωρεί οτι η θεωρία της αδιάκοπης αγκαλιάς , της συγκοιμησης και της απόλυτης προσφοράς βυζιου οποτε ηθελε η μικρή επι τρία χρόνια την βασάνισε την ίδια.

Για αυτό σου είπα .Ρωτάμε ειδικούς αλλά αποφασίζουμε εμείς τι θέλουμε.Εγω είχα πει θα θηλασω εάν έρθουν όλα βολικά .Το παιδί μου γεννήθηκε τελειομηνο έκανε θηλαστικες κινήσεις ήταν απίστευτα κουραστικό αλλά έλεγα όσο αντέξω...στο μαιευτήριο με έπεισαν και έδωσαν ξένο γιατί έχασε 250 γραμμάρια.οταν τονειπα στον παιδίατρο μου έγινε έξαλλος διότι δεν είναι απολύτως φυσικό να χάσει τόσο...ε μετά έγινε χαμός και είπα δεν θα ξαναδώσετε ξένο γάλα.Αυτο εννοώ την καραμέλα δε χορταινουν.τα νεογνά έχουν πολύ μικρό στομάχι .Το μητρικό είναι ευκολοπεπτο.πινουν λίγο και μετά ξανά.

16 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν με πολυ πείθει.... ή ο αποκλειστικός δεν ισχύει ή το 9-6.

Δεν θα της το πω αυτο..... βάζει πιο εφικτούς στόχους πιστεύει στον χρόνο θα υπάρξει ανατροπή!

Χωρίς πιπίλα και θηλασμό ως τον 8 κοιμόταν σερί από τον 12.

15 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Ξέρεις τι μπορεί να εννοούν; Ότι ειδικά στην αρχή που δεν έχεις πολύ γάλα ότι πρέπει να κάθονται όλη τη μέρα στο στήθος να πιπιλάνε λίγο λίγο. Να τα παίρνει ο ύπνος και να ξυπνάνε πεινασμένα πάλι. Εγώ συνειδητοποίηση ότι για τους τρεις πρώτους μήνες ξεχνάς ωράρια, ξεχνάς ρολόγια, ξεχνάς προγράμματα, ξεχνάς τα πάντα για να μπορέσει να σου εδραιώσει το μωρό την παραγωγή. ΜΕτά πάει μπάλα μόνο του. Θέλει όμως πολύυυυυ χρόνο και υπομονή. Απλά χωρίς ενημέρωση δεν καταλαβαίνουν και νομίζουν ότι δεν έχουν γάλα ή ότι δεν χορταίνουν.

Είναι άλλο πράγμα το να γνωρίζει κάποια ότι ο θηλασμός είναι κοτασηβτρελη ειδικά ως την εδραίωση,θέλει υπομονή και επιμονή κι άλλο να την πείθουν ότι δεν έχει γάλα.Το 90% των γυναικών έχει.Τα μωρά δεν κλαίνε μόνο γιατί πεινάμε.Εσυ το ξέρεις πια αυτό.Εμενα αυτό με ενοχλούσε..η ευκολία των γύρω αα πεινάει δε χόρτασε..μια χαρά χορταινε και έπαιρνε το βάρος που έπρεπε.

Είναι επιλογή αλλά χωρίς τρομοκρατια

4 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Για τον θηλασμό θα ήθελα να προσθέσω 

Ακριβώς αυτο! Ενημέρωση! Η οποια στην Ελλάδα δυστυχως δεν υπαρχει! Θα γραψω την δίκη μου εμπειρια για καποια κορίτσια που ενδεχομένως θα γεννήσουν στο Γεννεσις στην Θεσσαλονικη. Διαβάζοντας την ιστοσελίδα της κλινικής πήγα με εμπιστοσύνη οτι προωθούν τον θηλασμό και βοηθούν την νέα μαμά! Οχι!!! Καταρχην σύμφωνα με το νομο ορεπει να υπογράψεις οτι συναινείς να δωςουν στο μωρό συμπλήρωμα. Ουδέποτε υπέγραψα κάτι τέτοιο! Οταν λοιπον μου τα έφεραν πρώτη φορα μετα την καισαρική συνειδητοποιώ οτι τα μωρα ειναι ήσυχα και χορτατα! Ρωτάω,ναι μου λεει η μαία δίνουμε της  frezyderm! Τα έβαλα όμως εγω στο στήθος για να αρχίσουμε να μαθαίνουμε κι αυτες κι εγω.Εμενα για κάποιο λόγο η αναισθησιολόγος μου ειχε δώσει μορφίνη οποτε την πρώτη μερα ήμουν νοκ αουτ δεν καταλάβαινα και πολλα!Την δεύτερη μερα τα ίδια. Να πω την αμαρτία μου πονούσα παρα πολυ στην τομη( που εγω αντέχω τον πόνο αλλα απο την καισαρική εκανα μηνες να συνέλθω) και τις μικρές τις έπαιρναν το βραδυ,και πάλι όμως χωρίς να ρωτήσουν ή να μου εξηγήσουν οτι ξέρεις ετσι κι ετσι,πρεπει να ειναι όλη την ωρα στο στήθος. Μετα,καθε φορα που ερχόταν μια μαία ηταν παντα άλλη Απι την προηγούμενη και καθε μια έλεγε τα δικά της! Τρικυμία στο κρανίο εγω!Η αποκορύφωση ηταν μια μεγαλούτσικα σε ηλικια μαία η οποια την τεταρτη μερα μου λεει,αν και σημερα δεν κατεβάσεις κανονικά ειναι η κρίσιμη μερα,δεν πειράζει,πολλα παιδια μεγάλωσαν χωρίς να θηλάσουν! Τι ειπε το στόμα της! Επαηηελματιας! Κλάμα εγω! Να μην σας τα πολυλογώ,δυστυχως γέννησα εν μέσω πανδημίας και καραντίνας οποτε οταν γύρισα στην πόλη μου βρήκα μεν καλή σύμβουλο θηλασμού αλλα δεν μπορούσε να έρθει. Μου έδειξε καποια βασικά μέσω Skype και ετσι το πάλεψα μόνη 2,5 μηνες.

Τα γράφω για να πάνε τα κορίτσια πιο ενημερωμένα και να μην ψαρώνετε με τις μλκ της καθεμιάς! Ντροπή για το επάγγελμα τους! Τα ελεγα σε φίλες στο εξωτερικό και φρικαραν! Που σε όλες τις χώρες υπαρχει δίκτυο και σε επισκέπτονται στο σπιτι για οτι χρειαστείς είτε εσυ είτε το μωρό. Άντε τα γράφω και συγχιζομαι

Τα είπες όλα..ακριβώς το ίδιο θα πάθαινα εάν δεν πήγαινα ενημερωμένη κ με σεμινάρια θηλασμού...δεν ήταν εύκολο Γολγοθάς ήταν κι είχα ιατρικό λόγω που ήξερα ότι ρισκάρω θηλάζοντας ..

Όμως τα κατάφερα.Και το λέω περήφανη όχι γιατί θήλασα.Αυτονειναι επιλογή σεβαστή.Αλλα γιατί ήταν δική μου επιλογή όχι των άλλων που προσπαθούσαν να με πείσουν ότι δεν χορταινει.Ειχα από πριν παιδίατρο που στήριζε αυτό ακριβώς.Οτι δηλαδή εφβοσων δεν υπάρχει ιατρικός λόγος στο παιδί και θέλεις θα το παλέψουμε.Το ίδιο έγινε και με τη γέννα.Υπηρξε η τρομοκρατία να γεννήσω με καισαρική γιατί ήμουν από εξωσωματική γιατί είχα τόσες παλλινδρομες γιατί είχα θρομβοφιλια κτλ..και; Εάν όλα αυτά δεν δημιουργούσαν σε αυτή καθ' αυτή την κύηση θέμα γιατί να μη γεννήσω φυσιολογικά( επαναλαμβάνω και πάλι Εφ όσων το ήθελα) και γέννησα.

Δεν είναι ρε κορίτσια ο θηλασμός ανώτερος η κατώτερος( εγώ άλλωστε τον κράτησα 8 μήνες μόνο) ούτε η γέννα.Ειναι το δικαίωμα στην επιλογή χωρίς να μας Αγχωνουν σε μια τόσο ευάλωτη περίοδο.

1 hour ago, anoulious είπε:

Αστα την έχω βγάλει άχρηστη.. Έχω και τη γ σφαιρινη που θα πρέπει να πηγαίνω Λάρισα μια φορά το μήνα... Όσο υπάρχει ενδεχόμενο κύησης δεν μπορώ να εκαιδευτω να το κάνω σπίτι μόνη μου με μηχάνημα... Όλο σκέψεις.. 

Μια χαρά είναι η μήτρα σου..άλλες κάνουν με μισή μήτρα παιδί....έχεις σταθεί εξαιρετικά άτυχη( μιλάει η θεά της τύχης τώρα) αλλά που θα λέει θα κάτσει η μπίλια και στη δική σου ρουλέτα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια 

Ειμαι 43 χρόνων και μπαίνω σε διαδικασία εξωσωματικής με δανεικά ωάρια, μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες με δικά μου. 
Είναι η ήταν  καμία σε διαδικασία εξωσωματικής με δανεικά ωάρια ώστε να μου πει την εμπειρία της; 

Επεξεργάστηκαν by Dennouli
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

ΤHia μου εσύ είσαι πολύ μικρή. Όλα λειτουργούν καλύτερα πάνω σου η μήτρα σου κλπ..Για αυτό ανησυχώ. Ως προς τον αριθμό βλαστοκυστεων αυτό είναι ένα άλλο θέμα.. Αυτή μας είπε 3 έως 5 και οταν αντέδρασα για τουλάχιστον 4 μου ειπε με υφακι να το ζευγάρι που ήτανε εδώ πήρε 7!Τι να σας πω.. Και αλήθεια να έλεγε δεν την πίστεψα.. 

Σίγουρα το ελάχιστο πρεπει να ειναι 4... Αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι για πράγματα που δεν περνάνε από το χέρι σου. Έχεις και τις αποστάσεις και τα χιλιόμετρα που σε επιβαρύνουν ψυχολογικά και αυτά... Είναι πολύ σημαντικό να πιστέψεις στον εαυτό σου, ηρέμησε , θα σου κάνει καλό . Έχεις κάνει ότι περισσότερο θα μπορούσε να κάνει ένας άνθρωπος με όλες αυτές τις δυσκολίες. Θα τα καταφέρεις !

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Εγώ ετσι εκανα.Πηραμε 2 κούνιες,στήσαμε τη μια και κοιμόταν μαζί μεχρι περιπου 3 μηνων.Τωρα ειναι 6, τις εχω διπλα διπλα ,ξυπνάνε το πρωί και τα λένε! Τρελαίνομαι! Κάνω πως κοιμάμαι και τις χαζεύω! Μόλις με καταλάβουν σκάνε κάτι χαμόγελα τεράστια και κάπως ετσι ξεκινάει η μερα μας!

Πρέπει να είναι απίθανη αυτή η πρωινή εικόνα!!! Γλυκούλες!!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...