Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Στο ΙΑΚ θα πάρεις το πολύ έξι Βλαστοκυστες Κ το λιγότερο 4. Εγώ προσωπικα δεν έχω ακούσει κοπέλα να πάρει πάνω από έξι. Πάντως, να ξέρεις, έχουν τρελές επιτυχίες με τον γιατρό μας ειδικά. Μην κοιτάς εμένα, εγώ είμαι σίγουρη ότι οι υπόλοιπες δε θα έδιναν εγκυμοσύνη, έχω γράψει τους λόγους. Αυτή ήταν για να δώσει. 

Δε σημαίνει πως το ίδιο θα συμβεί σε εσένα όμως. Μην αγχώνεσαι θα πάνε όλα τέλεια. Έχουν όνομα Κ επιτυχίες, έπρεπε να τους έβλεπες στην δεύτερη μου εμβρυομεταφορα, δε σήκωναν το κεφάλι να με κοιτάξουν, με είχε λίγο φοβηθεί το μάτι τους. 

ΤHia μου εσύ είσαι πολύ μικρή. Όλα λειτουργούν καλύτερα πάνω σου η μήτρα σου κλπ..Για αυτό ανησυχώ. Ως προς τον αριθμό βλαστοκυστεων αυτό είναι ένα άλλο θέμα.. Αυτή μας είπε 3 έως 5 και οταν αντέδρασα για τουλάχιστον 4 μου ειπε με υφακι να το ζευγάρι που ήτανε εδώ πήρε 7!Τι να σας πω.. Και αλήθεια να έλεγε δεν την πίστεψα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Pagotoula είπε:

πες τα ρε μπουκιτσα..εμεις κοντευουμε 6μηνων. με αποκλειστικο θηλασμο,χωρις πιπιλα...και ακομα ανα 2ωρο ξυπναει..μας εσωσε η συγκοιμιση! 

Ριλαξ απο τον 2ο κανονικα. εμεις λογω γοπ απο το μηνα την βαζαμε εκει με εντολη γιατρου γιατι ανασκελα πνιγοταν απο τις αναγωγες.

Θα το δοκιμασω

Just now, anoulious είπε:

ΤHia μου εσύ είσαι πολύ μικρή. Όλα λειτουργούν καλύτερα πάνω σου η μήτρα σου κλπ..Για αυτό ανησυχώ. Ως προς τον αριθμό βλαστοκυστεων αυτό είναι ένα άλλο θέμα.. Αυτή μας είπε 3 έως 5 και οταν αντέδρασα για τουλάχιστον 4 μου ειπε με υφακι να το ζευγάρι που ήτανε εδώ πήρε 7!Τι να σας πω.. Και αλήθεια να έλεγε δεν την πίστεψα.. 

Για να μαλακωσω τους φοβους σου θα σου πω , εγω που ειμαι 48, κ φοβομουν, κυοφορησα μεχρι μεσα 9ου μηνα , με αριστη κυηση συμφωνα με το γιατρο μου , με πολυποδα κ πιθανο μικρο διαφραγμα. Εδω η ηλικια δεν παιζει ρολο. Στα ωαρια ειναι σημαντικη. Μια χαρα θα τα πας θα δεις. Εχε πιστη στον εαυτο σου κ στη μητρα σου

Υγ. Κι εγω δεν ειχα εμπιστοσυνη στη μητρα μου κι εκανα μεχρι κ υπνωση για να συμφιλιωθω μαζι της. Τελικα δεν τα πηγε κ ασχημα

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

πες τα ρε μπουκιτσα..εμεις κοντευουμε 6μηνων. με αποκλειστικο θηλασμο,χωρις πιπιλα...και ακομα ανα 2ωρο ξυπναει..μας εσωσε η συγκοιμιση! 

Ριλαξ απο τον 2ο κανονικα. εμεις λογω γοπ απο το μηνα την βαζαμε εκει με εντολη γιατρου γιατι ανασκελα πνιγοταν απο τις αναγωγες.

σας εσωσε η συγκοιμηση? χα χα χα εμεις 2 χρονων κ ακομα δεν μπορω να τον ξεκολλησω απτο κρεβατι μας. σαν συμβουλη βαλτον στην κπυνια τωρα θα κλαψει θα κλαψει θα ηρεμησει. μετα που μεγαλωνει τα καταλαβαινει ολα κ δεν δεχετε αλλο κρεβατι. εγω εχω κουραστει πια σκεφτομαι να τουπαρω αυτα τα κρεβατακια που ειναι στο πατωμα κ να τον βαζω εκει κ να φευγω την νυχτα αλλιως στην κουνια δεν μπαινει για κανενα λογο πλεον. 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Θα το δοκιμασω

Για να μαλακωσω τους φοβους σου θα σου πω , εγω που ειμαι 48, κ φοβομουν, κυοφορησα μεχρι μεσα 9ου μηνα , με αριστη κυηση συμφωνα με το γιατρο μου , με πολυποδα κ πιθανο μικρο διαφραγμα. Εδω η ηλικια δεν παιζει ρολο. Στα ωαρια ειναι σημαντικη. Μια χαρα θα τα πας θα δεις. Εχε πιστη στον εαυτο σου κ στη μητρα σου

Υγ. Κι εγω δεν ειχα εμπιστοσυνη στη μητρα μου κι εκανα μεχρι κ υπνωση για να συμφιλιωθω μαζι της. Τελικα δεν τα πηγε κ ασχημα

Αστα την έχω βγάλει άχρηστη.. Έχω και τη γ σφαιρινη που θα πρέπει να πηγαίνω Λάρισα μια φορά το μήνα... Όσο υπάρχει ενδεχόμενο κύησης δεν μπορώ να εκαιδευτω να το κάνω σπίτι μόνη μου με μηχάνημα... Όλο σκέψεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

ΤHia μου εσύ είσαι πολύ μικρή. Όλα λειτουργούν καλύτερα πάνω σου η μήτρα σου κλπ..Για αυτό ανησυχώ. Ως προς τον αριθμό βλαστοκυστεων αυτό είναι ένα άλλο θέμα.. Αυτή μας είπε 3 έως 5 και οταν αντέδρασα για τουλάχιστον 4 μου ειπε με υφακι να το ζευγάρι που ήτανε εδώ πήρε 7!Τι να σας πω.. Και αλήθεια να έλεγε δεν την πίστεψα.. 

Η γνωστή??? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Εντάξει σίγουρα τα δίνει όλα αλλά και από 15 ωαρια 12 βλαστοκυστες η από 11 ωαρια 9 βλαστοκυστες  είναι πολυ καλό σκορ. Δεν ακούω συχνά με 10 έστω ωαρια 8 βλαστοκυστες. Ακόμη και το 7 βλαστοκυστες είναι πολύ σπανιο. 

Εγώ κορίτσια με 15 ωράρια πήρα 11 βλαστοκυστες και μετά από δύο μέρες αναπτύχθηκαν και άλλες δύο σύνολο 13!! Τώρα έχω 11 στην κατάψυξη! 

  • Μου αρέσει 5

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αστα την έχω βγάλει άχρηστη.. Έχω και τη γ σφαιρινη που θα πρέπει να πηγαίνω Λάρισα μια φορά το μήνα... Όσο υπάρχει ενδεχόμενο κύησης δεν μπορώ να εκαιδευτω να το κάνω σπίτι μόνη μου με μηχάνημα... Όλο σκέψεις.. 

Πολύ κακως

να πιστέψεις στη μήτρα σου

Κι εγώ άχρηστη την είχα βγάλει κι όμως άλλου ήταν το θέμα. Ο γιατρός μας είχε νευριασει όταν του είπα μήπως είχα πιο έντονη φλεγμονή η μήπως έπρεπε να κάνω κι άλλες εξετάσεις στο ενδομητριο. 

Από ένα σημείο Κ μετά, έλεγα η μήτρα μου μπορεί κ θα τα καταφέρει. 

Επίσης, δε θα πάρεις τρεις Βλαστοκυστες. Αν πάρεις, θα εκραγώ. Εμάς αρχικά ήταν πέντε όμως μας είπαν ότι τη μια δε την ενέκριναν. Δε τους πίστεψα. 4 ήταν εξ αρχής Κ μάλιστα νευρίασα στην πρώτη εμβρυομεταφορα που δε μου έδωσαν φωτογραφίες των άλλων δύο Κ μου λέει ο εμβρυολογος, η μία είναι λίγο πίσω Κ του λέω γελώντας, κανόνισε να πάρω τρεις άλλα το γελώντας με βλέμμα σας έχω.... 

Γι αυτό σου λέω χάρηκαν πολύ που έμεινα Κ δε με ξαναείδαν μπροστά τους. 

Δε στο παίζω κάποια άλλα μην ψαρώνεις... 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια με 15 ωράρια πήρα 11 βλαστοκυστες και μετά από δύο μέρες αναπτύχθηκαν και άλλες δύο σύνολο 13!! Τώρα έχω 11 στην κατάψυξη! 

Καλά εσύ είσαι περιπτωσαρααα κορίτσι!!!! Φτου φτου

Φτιάχνεις ομάδα!

Τουτουνακια


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

σας εσωσε η συγκοιμηση? χα χα χα εμεις 2 χρονων κ ακομα δεν μπορω να τον ξεκολλησω απτο κρεβατι μας. σαν συμβουλη βαλτον στην κπυνια τωρα θα κλαψει θα κλαψει θα ηρεμησει. μετα που μεγαλωνει τα καταλαβαινει ολα κ δεν δεχετε αλλο κρεβατι. εγω εχω κουραστει πια σκεφτομαι να τουπαρω αυτα τα κρεβατακια που ειναι στο πατωμα κ να τον βαζω εκει κ να φευγω την νυχτα αλλιως στην κουνια δεν μπαινει για κανενα λογο πλεον. 

δεν αντεχω να την αφηνω να κλαιει. κοιμαται κ στην κουνια,αλλα επειδη δεν εχω χωρο στο δωματιο μας, με εχουν φαει τα πηγαινελα ολη νυχτα επι μηνες. οποτε κατα τις 4 την παιρνω μαζι για να θηλαζει κ εγω να ψιλοκοιμαμαι παραλληλα.κ παμε ετσι ως τις 7μιση. το προτιμω γιατι αλλιως ειμαι ζομπι ολη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πολύ κακως

να πιστέψεις στη μήτρα σου

Κι εγώ άχρηστη την είχα βγάλει κι όμως άλλου ήταν το θέμα. Ο γιατρός μας είχε νευριασει όταν του είπα μήπως είχα πιο έντονη φλεγμονή η μήπως έπρεπε να κάνω κι άλλες εξετάσεις στο ενδομητριο. 

Από ένα σημείο Κ μετά, έλεγα η μήτρα μου μπορεί κ θα τα καταφέρει. 

Επίσης, δε θα πάρεις τρεις Βλαστοκυστες. Αν πάρεις, θα εκραγώ. Εμάς αρχικά ήταν πέντε όμως μας είπαν ότι τη μια δε την ενέκριναν. Δε τους πίστεψα. 4 ήταν εξ αρχής Κ μάλιστα νευρίασα στην πρώτη εμβρυομεταφορα που δε μου έδωσαν φωτογραφίες των άλλων δύο Κ μου λέει ο εμβρυολογος, η μία είναι λίγο πίσω Κ του λέω γελώντας, κανόνισε να πάρω τρεις άλλα το γελώντας με βλέμμα σας έχω.... 

Γι αυτό σου λέω χάρηκαν πολύ που έμεινα Κ δε με ξαναείδαν μπροστά τους. 

Δε στο παίζω κάποια άλλα μην ψαρώνεις... 

Καλά εσύ είσαι περιπτωσαρααα κορίτσι!!!! Φτου φτου

Φτιάχνεις ομάδα!

Τουτουνακια

Αμήν Παναγία μου!!! Φυσικά δεν θα δώσουν όλα παιδιά, είναι απολυτως λογικο, αλλά και μόνο ότι έχεις προοπτική σε χαλαρωνει πάντα!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

δεν αντεχω να την αφηνω να κλαιει. κοιμαται κ στην κουνια,αλλα επειδη δεν εχω χωρο στο δωματιο μας, με εχουν φαει τα πηγαινελα ολη νυχτα επι μηνες. οποτε κατα τις 4 την παιρνω μαζι για να θηλαζει κ εγω να ψιλοκοιμαμαι παραλληλα.κ παμε ετσι ως τις 7μιση. το προτιμω γιατι αλλιως ειμαι ζομπι ολη μερα.

Μου φαίνεται πρέπει να πάρω και κούνια Κ λίκνο εξ αρχης

  • Χαχα 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Μου φαίνεται πρέπει να πάρω και κούνια Κ λίκνο εξ αρχης

Εγώ κορίτσια για κούνια σκέφτομαι απ' την αρχή μιας και θα είναι δύο!! Θα τα βάλω και τα δύο σε μια αρχικά και μετά θα τα " χωρίσω" πρώτα ο Θεός!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Αμήν Παναγία μου!!! Φυσικά δεν θα δώσουν όλα παιδιά, είναι απολυτως λογικο, αλλά και μόνο ότι έχεις προοπτική σε χαλαρωνει πάντα!!!!

Εννοείται 

Εγώ γι αυτό ήθελα διδυμα

Δεν πειράζει, καλά να ναι το πουλάκι μου, να γεννηθεί γερο κι ο Θεός μπορεί να μας δωσει κι άλλο παιδάκι. 

Εγώ πιστευω πολύ, δεν πηγαίνω φανατικά εκκλησία ούτε τέτοια, όμως όταν το νιώσω θα ανάψω ένα κερί, θα προσευχηθω στο σπίτι μου η θα παρακάλεσα, θα κάνω το σταυρό μου. 

Με τους παπάδες Κ το πως έχουν καταντήσει τη θρησκεία μας είμαι αντίθετη, όχι με τη θρησκεία κάθε αυτή. 

Ξέρω κοπέλα που δε μπορούσε με τπτ να κάνει παιδάκι, υιοθέτησε Κ περιμένοντας το μωράκι Κ φτιάχνοντας το δωμάτιο του, έμεινε έγκυος κ το κατάλαβε στον πέμπτο γιατί ακόμη Κ στο εξωτερικό της απέκλεισαν ότι θα γίνει μαμά.... Κι όμως, υιοθέτησε Κ ήρθε κ το μωράκι της. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Η δικια μου κοριτσια κοιμαται πιο πολυ στο πορτ μπεμπε. Βολευεται.Εχουμε βαλει κ καλο στρωμα εκει της grekostrom. Tη βαζουμε κ στο λικνο αλλα δεν τρελαινεται. Της φαινεται μεγαλο

Εγω νομιζω οτι ο ντκ των κοριτσιων δινει ολα τα ωαρια κ δεν τα μοιραζει. Γιατι κ το κεμτρο μου εχει αριστο εμβρυολογικο αλλα δινουν μονο μεχρι 10 ωαρια

Και η μικρη μου εκανε αυτο το ωραριο. Για δυο βδομαδες ετσι ηταν. Τωρα εδω κ δυο μερες ξυπναει μια φορα το βραδυ. Αλλα εγω δε θηλαζω

Το ριλαξ απο ποτε το βαζετε?

Ωχ θα δυσκολευτεί στη μετάβαση αλλά αν της έχεις άλλο αντικείμενο παρηγοριάς σε κανά 10ήμερο θα έχει συνηθίσει. 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ κορίτσια για κούνια σκέφτομαι απ' την αρχή μιας και θα είναι δύο!! Θα τα βάλω και τα δύο σε μια αρχικά και μετά θα τα " χωρίσω" πρώτα ο Θεός!

Σορρυ που γελάω αλλά φαντάζομαι την εικόνα, δυο μωράκια σε μια κουνια

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

@wannabe σε λάτρεψα σε όσα λες

@Pagotoula είμαι ''καμμένη'' από το βυζολακ (συγχωρέστε μου τον σαρκασμό) και την αυπνία και ως ''καμμένη'' ομιλώ 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...