Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κουρτσουδια ομορφα,

βρε κοριτσια συγνωμη που πεταγομαι σαν κ@λος αλλα σας διαβαζω για να ενημερωνομαι γενικα επειδη σε λιγοτερο απο μηνα θα κανω την ετ και σκεφτομαι διαφορα η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να μην αγχωνομαι και μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι ειμαι οκ,

αυτα που θελω να ρωτησω μπορει να ειναι βλακειες το ξερω για καποιους αλλα για μενα τριγυρνανε στο κεφαλι μου

οταν μια γυναικα ανω των 40 στα 46 δλδ που ειμαι εγω και τα ωαρια ειναι δοτριας δεν ειναι η εγκυμοσυνη ομαλη? υπαρχει υψηλος κινδυνος? να πω οτι ειμαι στα κιλα μου αθλουμαι και δεν εχω κανενα προβλημα υγειας προς το παρον 

ειμαι μονη μου εδω μονο με τον συζυγο και δεν θα εχω βοηθεια απο κανεναν αν ολα πανε καλα εφοσον ομως μεινω εγκυος υπαρχει καποιο διαστημα που πρεπει  να προσεχω να μην σηκωνω βαρη? το λεω γιατι εχω μια αρκουδιτσα 20 κιλων σαμογιεντ και ειναι 16 ετων και το σπιτι μας εχει καμια 10 σκαλια και την παιρνω αγκαλια να την κατεβασω και να την ανεβασω θα μπορω να το κανω αυτο εφοσον μεινω εγκυος?

ο συζυγος δουλευει και δεν ειναι ολη μερα σπιτι επομενως πρωινα την εχω εγω , θα μου πειτε σιγα την ανησυχια που εχεις, συγγνωμη κοριτσια μου αλλα αυτη η αρκουδιτσα ειναι η πρωτοτοκη μου και η αγαπη μου δεν αλλαζει ουτε θα παραμεληθει 

φιλια πολλα 

20 κιλα απαγορευετε σιγουρα ειναι επικινδινο οχι μονο για αποβολη το πρωτο τριμηνο αλλα γενικα . κ ειδικα ανεβοκατεβασμα σκαλιων που ειναι ακομα μια επιβαρυνση . γενικα οι σκαλες στην εγκυμοσυνη θεωρουνται επιβαρυνση κ αποφευγονται σκεψου κ με βαρος. ουτε να το σκεφτεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Κρισταλενια said:

σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα για το λεπτομερη μυνημα σου, το σπιτι δυστυχως που κατοικουμε ειναι στον πρωτο οροφο , μαλλον θα πρεπει να βρεθει λυση με ατομο να ερχεται για φροντιδα αλλα εδω αμερικη τα πραγματα ειναι πανακριβα και σιγουρα η αμοιβη μεγαλη για τετοιου ειδους υπηρεσιες θα δουμε τι να πωκαι παλι σε ευχαριστω

Καλησπέρα και με το καλό να προχωρήσεις και να πάνε όλα καλά! 

Πράγματι όπως τα είπαν τα κορίτσια και ασχέτως ηλικίας τα βάρη και τα σκυψίματα θα πρέπει να τα αποφεύγεις, ελάχιστα κιλά, μόνο 2-3 κιλά κι αυτά χωρίς να κουράζεσαι. Οπότε με τη σκυλίτσα σου θα πρέπει να βρείτε άλλο τρόπο όταν έρθει η ώρα...εννοείς ότι βγαίνετε βόλτα κ όταν επιστρέφετε την ανεβάζεις στις σκάλες ε; Ίσως να παραλείψετε τη πρωινή βόλτα πχ και να δοκιμάσετε με πάνες στο σπίτι; Και να την έβγαζε βόλτα ο άντρας σου όταν γυρίζει; Δε ξέρω επίσης τι κόστος θα είχε κάποιο είδος ράμπας στη σκάλα σας; 

Όπως και να έχει να πάνε όλα καλά και σίγουρα θα βρείτε ένα τρόπο για αυτούς τους μήνες να τα ρυθμίσετε όλα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κουρτσουδια ομορφα,

βρε κοριτσια συγνωμη που πεταγομαι σαν κ@λος αλλα σας διαβαζω για να ενημερωνομαι γενικα επειδη σε λιγοτερο απο μηνα θα κανω την ετ και σκεφτομαι διαφορα η αληθεια ειναι οτι προσπαθω να μην αγχωνομαι και μεχρι στιγμης μπορω να πω οτι ειμαι οκ,

αυτα που θελω να ρωτησω μπορει να ειναι βλακειες το ξερω για καποιους αλλα για μενα τριγυρνανε στο κεφαλι μου

οταν μια γυναικα ανω των 40 στα 46 δλδ που ειμαι εγω και τα ωαρια ειναι δοτριας δεν ειναι η εγκυμοσυνη ομαλη? υπαρχει υψηλος κινδυνος? να πω οτι ειμαι στα κιλα μου αθλουμαι και δεν εχω κανενα προβλημα υγειας προς το παρον 

ειμαι μονη μου εδω μονο με τον συζυγο και δεν θα εχω βοηθεια απο κανεναν αν ολα πανε καλα εφοσον ομως μεινω εγκυος υπαρχει καποιο διαστημα που πρεπει  να προσεχω να μην σηκωνω βαρη? το λεω γιατι εχω μια αρκουδιτσα 20 κιλων σαμογιεντ και ειναι 16 ετων και το σπιτι μας εχει καμια 10 σκαλια και την παιρνω αγκαλια να την κατεβασω και να την ανεβασω θα μπορω να το κανω αυτο εφοσον μεινω εγκυος?

ο συζυγος δουλευει και δεν ειναι ολη μερα σπιτι επομενως πρωινα την εχω εγω , θα μου πειτε σιγα την ανησυχια που εχεις, συγγνωμη κοριτσια μου αλλα αυτη η αρκουδιτσα ειναι η πρωτοτοκη μου και η αγαπη μου δεν αλλαζει ουτε θα παραμεληθει 

φιλια πολλα 

Γεια σου Κρυσταλενια! Η εγκυμοσυνη σ αυτη την ηλικια εχει καποιυς κινδυνους που τους ανεφεραν κ τα κοριτσια, αλλα αν σε παρακολουθει στενα γιατρος , κανεις ισορροπημενη διατροφη, προσεχεις κ εχεις καλη φυσικη κατασταση μια χαρα θα εισαι. Εγω ειχα μια ωραια τελειομηνη κυηση και αν κ ειχα διαβητη κυησης επειδη τον προσεχα με διαιτα δεν ειχα κανενα προβλημα.

Οσο για τη σκυλιτσα σου, πιθανον να χρειαστεις ατομο να την βγαζει βολτα, μιας και απαγορευονται τα βαρη ανω των 4 κιλων στην εγκυμοσυνη. Ισως αν δινατε αμοιβη σε καποιον γειτονα για να την βγαζει εξω? Εδω  στην Ελλαδα δε θα σου κοστισει πολυ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα καπως ετσι θα γινει να βρουμε ατομο να την πηγαινει βολτιτσα βρισκομαστε αμερικη και οι τιμες εδω ειναι φωτια θεωρειται πολυτελεια δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Είμαι σε αναμονή χοριακης εντός της εβδομάδας και έχω πόνο στις θηλές. Τις προηγούμενες ημερες ειχα πόνους περιόδου ανά διαστήματα , τώρα δεν τους νιώθω πια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί ολα αυτά να έχουν  προκληθεί από τα φάρμακα/ορμόνες που έχω παρει. Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Μου απάντησε  ο Σφακ με απλά λόγια να το πω  οτι δεν εχει τη δυνατότητα να μου πει τη γνώμη του για τη δοτρια και γενικώς  λόγω νομικών και διαδικαστικων θεμάτων  με την επιλογή δοτριας δεν έχει καμμια σχέση.Και φυσικά εγώ ξεκαθάρισα ότι δεν αναφερομουν στα χαρακτηριστικά αλλά στο αν είχε καλή ανταπόκριση στο παρελθόν κλπ.. Απλά ότι γίνονται όλες οι εξετάσεις που λένε.. Εγώ χωρίς να ξέρω πολλά νόμιζα ότι οι γιατροί μας λιγο πολύ έχουν σχεση με την επιλογή δοτριων. Τελικά είμαι τελείως άσχετη.. Άρα, εμπιστεύεσαι μόνο το κέντρο. Ο Σφακ δεν έχει καμμία σχέση. Τώρα μένει μόνο να  ρωτησω αν είχε προηγούμενη εγκυμοσύνη. Που από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ σημαντικό και τι κάνω αν δεν έχει. Γιατί εγώ ψιλοβασιζομουν ότι ο γιατρός ψιλόξέρει τι μας προτείνουν. 

  • Μπερδεμένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλησπέρα κορίτσια. Μου απάντησε  ο Σφακ με απλά λόγια να το πω  οτι δεν εχει τη δυνατότητα να μου πει τη γνώμη του για τη δοτρια και γενικώς  λόγω νομικών και διαδικαστικων θεμάτων  με την επιλογή δοτριας δεν έχει καμμια σχέση.Και φυσικά εγώ ξεκαθάρισα ότι δεν αναφερομουν στα χαρακτηριστικά αλλά στο αν είχε καλή ανταπόκριση στο παρελθόν κλπ.. Απλά ότι γίνονται όλες οι εξετάσεις που λένε.. Εγώ χωρίς να ξέρω πολλά νόμιζα ότι οι γιατροί μας λιγο πολύ έχουν σχεση με την επιλογή δοτριων. Τελικά είμαι τελείως άσχετη.. Άρα, εμπιστεύεσαι μόνο το κέντρο. Ο Σφακ δεν έχει καμμία σχέση. Τώρα μένει μόνο να  ρωτησω αν είχε προηγούμενη εγκυμοσύνη. Που από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ σημαντικό και τι κάνω αν δεν έχει. Γιατί εγώ ψιλοβασιζομουν ότι ο γιατρός ψιλόξέρει τι μας προτείνουν. 

Κοιτα, δεν εκπλήσσομαι απο την απάντηση. Κατ’ αρχας τα γραπτά μένουν οποτε δε θα μπορούσε να σου απαντήσει κατι διαφορετικό γραπτώς, θα έμενε ως στοιχείο κ δε νομιζω οτι το θέλουν. Δεν είχες  συζητήσει καθόλου μαζι του για τη δωρηση όταν είχατε ερθει Αθηνα; Παρε τηλ αυριο το κεντρο κ ρώτησε τους ότι σε προβληματίζει η προσπάθησε να πάρεις κ τον σφακ ενα τηλ ρε παιδι μου αν θες το συζητήσεις κ μαζι του. Πάντως εγω δε θα περίμενα να εμπλέκεται ο σφακ κ ο κάθε γιατροσ στη διαδικασία, σίγουρα ειναι θεμα κέντρου, ειδικά εδω που συνεργάζεται με αλλο κεντρο κ οχι το γενεσις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Κοιτα, δεν εκπλήσσομαι απο την απάντηση. Κατ’ αρχας τα γραπτά μένουν οποτε δε θα μπορούσε να σου απαντήσει κατι διαφορετικό γραπτώς, θα έμενε ως στοιχείο κ δε νομιζω οτι το θέλουν. Δεν είχες  συζητήσει καθόλου μαζι του για τη δωρηση όταν είχατε ερθει Αθηνα; Παρε τηλ αυριο το κεντρο κ ρώτησε τους ότι σε προβληματίζει η προσπάθησε να πάρεις κ τον σφακ ενα τηλ ρε παιδι μου αν θες το συζητήσεις κ μαζι του. Πάντως εγω δε θα περίμενα να εμπλέκεται ο σφακ κ ο κάθε γιατροσ στη διαδικασία, σίγουρα ειναι θεμα κέντρου, ειδικά εδω που συνεργάζεται με αλλο κεντρο κ οχι το γενεσις 

Δεν έχει νόημα ρε συ  να πάρω το Σφακ γιατί δε θα μου πει κάτι άλλο. Και αν ήθελε να μου πει κάτι προφορικά  και όχι γραπτά μπορούσε να μου τηλ. Εγώ ρωτησα στη λογική που ακούω που λένε πολλά κοριτσια εμπιστεύομαι το γιατρό μου και δε ρωτησα πολλά πολλά. Από ότι καταλαβαίνω ίσως δίνουν γενικές κατευθύνσεις τι δοτριες θελούν αλλά δεν ασχολούνται λεπτομερώς με το καθε ζευγάρι. Γιατί δεν επιτρέπεται. Και γενικώς μας ηρεμεί να πιστεύουμε ότι ο γιατρός μας τα φροντίζει όλα. Εμείς αποφασίσαμε αν δεν έχει δώσει εγκυμοσυνη(που προφανώς μπορούν να μας πούνε ψέματα) θα περιμένουμε για άλλη. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2020 at 11:38 ΠΜ, Rafaelatarzan είπε:

μεγαλωσες επαξια ομως το αγορι σ ειτε με μπουκαλι ειτε με βυζι...αυτο μετραει κ εχει υγεια τωρα  κ ολα  τα αλλα οχι...κ γω δεν θηλασα λογο μαστιτιδας κ ολα μια χαρα πηγαν...τυψεις δεν είχα γιατι ξερω οτι πλεον τα μωρα μεγαλωνουν με όποιον τρόπο να ειναι....καλημέρα......κοντεύεις  να τα βαλεις???? σε τι σταδιο εισαι αγαπη???

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι. Έχω ξεκινήσει φάρμακα. Παρασκευή πάω για υπέρηχο και πιστεύω ότι τότε θα μου πει ποτέ πάμε για εμβρυομεταφορα. Όπως το υπολογιζω εγώ μάλλον την άλλη Τετάρτη (όχι μεθαύριο). 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το θα κάνω με το αγόρι το μεγάλο (είναι και μεγάλο αγόρι, 12+ κιλά). Αυτή την φορά δεν το έχουμε πει σε κανέναν και αυτό δυσκολεύει λίγο τα πράγματα στα πρακτικά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Δεν έχει νόημα ρε συ  να πάρω το Σφακ γιατί δε θα μου πει κάτι άλλο. Και αν ήθελε να μου πει κάτι προφορικά  και όχι γραπτά μπορούσε να μου τηλ. Εγώ ρωτησα στη λογική που ακούω που λένε πολλά κοριτσια εμπιστεύομαι το γιατρό μου και δε ρωτησα πολλά πολλά. Από ότι καταλαβαίνω ίσως δίνουν γενικές κατευθύνσεις τι δοτριες θελούν αλλά δεν ασχολούνται λεπτομερώς με το καθε ζευγάρι. Γιατί δεν επιτρέπεται. Και γενικώς μας ηρεμεί να πιστεύουμε ότι ο γιατρός μας τα φροντίζει όλα. Εμείς αποφασίσαμε αν δεν έχει δώσει εγκυμοσυνη(που προφανώς μπορούν να μας πούνε ψέματα) θα περιμένουμε για άλλη. 

Ψέμματα μπορούν να σου πουν για οτιδήποτε κ σε οποιαδήποτε φαση της διαδικασίας, οποτε αν μπεις σε αυτο το τριπάκι δε πρόκειται να προχωρήσεις γιατί θα εισαι διαρκώς μες στην αμφιβολία. Παρε ενα τηλ αυριο στο ιακ, ρωτά ολα όσα θέλεις κ βλέπεις τι θα κανεις αναλογως των απαντήσεων που θα παρεις. Δε νομιζω οτι θα δυσκολευτείς να ξαναβρείς δότρια σκομη ο αν το τρενάρεις λιγο. Follow your heart ❤️ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious said:

Καλησπέρα κορίτσια. Μου απάντησε  ο Σφακ με απλά λόγια να το πω  οτι δεν εχει τη δυνατότητα να μου πει τη γνώμη του για τη δοτρια και γενικώς  λόγω νομικών και διαδικαστικων θεμάτων  με την επιλογή δοτριας δεν έχει καμμια σχέση.Και φυσικά εγώ ξεκαθάρισα ότι δεν αναφερομουν στα χαρακτηριστικά αλλά στο αν είχε καλή ανταπόκριση στο παρελθόν κλπ.. Απλά ότι γίνονται όλες οι εξετάσεις που λένε.. Εγώ χωρίς να ξέρω πολλά νόμιζα ότι οι γιατροί μας λιγο πολύ έχουν σχεση με την επιλογή δοτριων. Τελικά είμαι τελείως άσχετη.. Άρα, εμπιστεύεσαι μόνο το κέντρο. Ο Σφακ δεν έχει καμμία σχέση. Τώρα μένει μόνο να  ρωτησω αν είχε προηγούμενη εγκυμοσύνη. Που από ότι καταλαβαίνω είναι πολύ σημαντικό και τι κάνω αν δεν έχει. Γιατί εγώ ψιλοβασιζομουν ότι ο γιατρός ψιλόξέρει τι μας προτείνουν. 

Κοίτα,κι εγώ δε ξέρω πολλά πράγματα για τη δότρια παρά μόνο ηλικία,καταγωγή,ομάδα αίματος και "χρώματα".Διαβάζω εδώ από κοπέλες για πληροφορίες σχετικά με εκπαίδευση και άλλα και λέω γουααατ,μήπως κάνω κάτι λάθος;χιχι,αστειεύομαι φυσικα,μου αρκούν αυτά που ξέρω,μου αρκεί που εμπιστεύομαι το γιατρό και φυσικά το κέντρο...Τώρα αν έχεις αμφιβολίες και απορίες θα σου έλεγα να τους μιλήσεις γι αυτές,γιατί οχι κι από κοντά....Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και έχεις κάθε δικαίωμα να έχεις δεύτερες σκέψεις.

Πολλά φιλιά και ψυχραιμία :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν έχει νόημα ρε συ  να πάρω το Σφακ γιατί δε θα μου πει κάτι άλλο. Και αν ήθελε να μου πει κάτι προφορικά  και όχι γραπτά μπορούσε να μου τηλ. Εγώ ρωτησα στη λογική που ακούω που λένε πολλά κοριτσια εμπιστεύομαι το γιατρό μου και δε ρωτησα πολλά πολλά. Από ότι καταλαβαίνω ίσως δίνουν γενικές κατευθύνσεις τι δοτριες θελούν αλλά δεν ασχολούνται λεπτομερώς με το καθε ζευγάρι. Γιατί δεν επιτρέπεται. Και γενικώς μας ηρεμεί να πιστεύουμε ότι ο γιατρός μας τα φροντίζει όλα. Εμείς αποφασίσαμε αν δεν έχει δώσει εγκυμοσυνη(που προφανώς μπορούν να μας πούνε ψέματα) θα περιμένουμε για άλλη. 

Ρε συ ειναι θεμα οπτικής. Νομιζω αν ήμουν στην θεση σου δεν θα ηθελα να εχει δώσει αλλη εγκυμοσυνη με την λογική οτι περιπλέκονται τα πράγματα και δεν θα ηθελα να ξαναδώσει και ωάρια. Επομενως πρόσεξε μηπως στην απάντηση που θα λάβεις έχουν την δίκη μου οπτική οταν σου απαντήσουν.

 Καταλαβαίνεις τι εννοω;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Ρε συ ειναι θεμα οπτικής. Νομιζω αν ήμουν στην θεση σου δεν θα ηθελα να εχει δώσει αλλη εγκυμοσυνη με την λογική οτι περιπλέκονται τα πράγματα και δεν θα ηθελα να ξαναδώσει και ωάρια. Επομενως πρόσεξε μηπως στην απάντηση που θα λάβεις έχουν την δίκη μου οπτική οταν σου απαντήσουν.

 Καταλαβαίνεις τι εννοω;

Αυτο που λες όμως ρε Καντι ειναι κατι που αποδέχεσαι όταν πας με δωρεα. Ξερεις οτι εκ του νόμου επιτρέπεται η κάθε δότρια να δώσει έως κ 10 φορές ωαρια κ ξερεις οτι τα μοιράζουν κιολας. Άσε που προωθούν αυτές που εχουν δώσει υγιη παιδιά, άρα πας συνειδητά οτι υπάρχουν αδέρφια. Όταν μπαίνεις στη διαδικασία της δωρησης νομιζω ειναι απο τα πρώτα θέματα που πρέπει να σκεφτείς κ να συμφιλιώθεις... Που θέλω να καταλήξω, πανε γυναίκες στα κέντρα κ ζητάνε η περιμένουν μονοπώλιο;

αποκλειστικοτητα εννοω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Αυτο που λες όμως ρε Καντι ειναι κατι που αποδέχεσαι όταν πας με δωρεα. Ξερεις οτι εκ του νόμου επιτρέπεται η κάθε δότρια να δώσει έως κ 10 φορές ωαρια κ ξερεις οτι τα μοιράζουν κιολας. Άσε που προωθούν αυτές που εχουν δώσει υγιη παιδιά, άρα πας συνειδητά οτι υπάρχουν αδέρφια. Όταν μπαίνεις στη διαδικασία της δωρησης νομιζω ειναι απο τα πρώτα θέματα που πρέπει να σκεφτείς κ να συμφιλιώθεις... Που θέλω να καταλήξω, πανε γυναίκες στα κέντρα κ ζητάνε η περιμένουν μονοπώλιο;

αποκλειστικοτητα εννοω

Εχεις απόλυτο δίκιο!!! Αλλα εγω αυτο θα σκεφτόμουν θα προτιμούσα να μου πουν οτι ειναι η πρώτη φορα που δίνει και να μην ξερω αν εχει ξαναδώσει. Αν μου έλεγαν οτι εχει δώσει ήδη 10 εγκυμοσύνες θα το ειχα πολυ έντονα στο μυαλό μου αν το παιδί μου έκανε μια σχέση. Ελπιζω τα κοριτσια που μας διαβάζουν να μην με παρεξηγήσουν.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Aircondition said:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά! Είμαι σε αναμονή χοριακης εντός της εβδομάδας και έχω πόνο στις θηλές. Τις προηγούμενες ημερες ειχα πόνους περιόδου ανά διαστήματα , τώρα δεν τους νιώθω πια. Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί ολα αυτά να έχουν  προκληθεί από τα φάρμακα/ορμόνες που έχω παρει. Ευχαριστώ πολύ 

 Σε αυτή τη φάση είναι δύσκολο να πεις τι είναι από τα φάρμακα και τι από εγκυμοσύνη. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις τα αποτελέσματα. Εγώ και στις 2 προσπάθειες με δωρεά είχα τα ίδια συμπτώματα μέχρι τη χοριακή. Στη μια ήμουν έγκυος και στην άλλη οχι. Οπότε μη βασίζεσαι σε αυτά.

Εύχομαι μια τέλεια χοριακή και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...