Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Όταν αποφασίζεις να πας με δωρεά θέλεις οπωσδήποτε παιδί. Να μην περεξηγηθω. Καταλαβαίνετε πως το εννοώ. Τώρα το θέμα αν το παιδί μου έχει άλλο αδερφάκι και βρεθούν κάποια στιγμή κλπ. δεν με απασχόλησε ποτέ. Τα θεωρώ λίγο επιστημονική φαντασία.. Και αν τα σκεφτεσαι αυτά δεν προχωράς με δωρεά. Στη δωρεά από ότι κατάλαβα και μετα απο μια συζήτηση τελευταία με το γιατρό μου είναι καλό να ειναι δοκιμασμένη η δότρια.. Πόσο μάλλον να εχει δώσει εγκυμοσύνη.. Είμαι πολύ μεγάλη και απίστευτα κουρασμένη για "πειράματα". Θέλω κάτι πιο σίγουρο.. Δηλαδή μια δότρια που δεν ξέρουμε ποτε τι ανταπόκριση έχει, αν δίνει εγκυμοσυνη  και να δοκιμάσουμε τώρα με εμένα θα μου δημιουργούσε πρόσθετο άγχος.. 

Η δοτρια μπορεί σε άλλους κύκλους να έχει δώσει εγκυμοσύνες Κ στον δικο σου να μη δώσει, δε θα σε αφήσουν έτσι. Από εξετάσεις τις ξεσκονίζουν Κ μάλιστα κάθε φορά που πάνε ουρa, τους κανουν covid 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Όταν αποφασίζεις να πας με δωρεά θέλεις οπωσδήποτε παιδί. Να μην περεξηγηθω. Καταλαβαίνετε πως το εννοώ. Τώρα το θέμα αν το παιδί μου έχει άλλο αδερφάκι και βρεθούν κάποια στιγμή κλπ. δεν με απασχόλησε ποτέ. Τα θεωρώ λίγο επιστημονική φαντασία.. Και αν τα σκεφτεσαι αυτά δεν προχωράς με δωρεά. Στη δωρεά από ότι κατάλαβα και μετα απο μια συζήτηση τελευταία με το γιατρό μου είναι καλό να ειναι δοκιμασμένη η δότρια.. Πόσο μάλλον να εχει δώσει εγκυμοσύνη.. Είμαι πολύ μεγάλη και απίστευτα κουρασμένη για "πειράματα". Θέλω κάτι πιο σίγουρο.. Δηλαδή μια δότρια που δεν ξέρουμε ποτε τι ανταπόκριση έχει, αν δίνει εγκυμοσυνη  και να δοκιμάσουμε τώρα με εμένα θα μου δημιουργούσε πρόσθετο άγχος.. 

κοριτσι λογικο αυτο που λες ομως μια μικρη δοτρια ποσο δοκιμασμενη να ειναι εννοω μια κοπελα 22-25 χρονων πολυ πιθανο να μην εχει ξανακανει δωρεα . εξαλλου τοσο μικρη κοπελα κ να μην δοσει υγιη εγκυμοσυνη ειναι μικρη πιθανοτητα οπως κ μια δοκιμασμενη δοτρια πως ξερουμε οτι παντα θα δινει καλες εγκυμοσυνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοριτσι λογικο αυτο που λες ομως μια μικρη δοτρια ποσο δοκιμασμενη να ειναι εννοω μια κοπελα 22-25 χρονων πολυ πιθανο να μην εχει ξανακανει δωρεα . εξαλλου τοσο μικρη κοπελα κ να μην δοσει υγιη εγκυμοσυνη ειναι μικρη πιθανοτητα οπως κ μια δοκιμασμενη δοτρια πως ξερουμε οτι παντα θα δινει καλες εγκυμοσυνες. 

Λέμε το ίδιο με άλλα λογια

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοριτσι λογικο αυτο που λες ομως μια μικρη δοτρια ποσο δοκιμασμενη να ειναι εννοω μια κοπελα 22-25 χρονων πολυ πιθανο να μην εχει ξανακανει δωρεα . εξαλλου τοσο μικρη κοπελα κ να μην δοσει υγιη εγκυμοσυνη ειναι μικρη πιθανοτητα οπως κ μια δοκιμασμενη δοτρια πως ξερουμε οτι παντα θα δινει καλες εγκυμοσυνες. 

Δεν το ξερουμε.Εγω δεν ρωτησα καν αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον.Ουτε το ειχα σκεφτει καν.Εδω ακουσα που το ρωτανε κοριτσια και  το θεωρησα καλη ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν το ξερουμε.Εγω δεν ρωτησα καν αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον.Ουτε το ειχα σκεφτει καν.Εδω ακουσα που το ρωτανε κοριτσια και  το θεωρησα καλη ιδεα

Αν νιώθεις καλύτερα να το ρωτησεις

Να ξέρεις, αυτές προωθούν, που έχουν δώσει εγκυμοσύνες. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Thia1985 είπε:

Καλημερα

Δε με εκπλήσσει που σου απάντησε κάτι τέτοιο, εμένα η μόνη πληροφορια που μου ειχε δωσει ο ίδιος Κ προφορικά ήταν μετά την αποτυχία ότι τα Ωαρια ήταν καλά Κ το ηλικιακό γκρουπ της δίνει εγκυμοσύνη κι έχει δώσει. Δε ρώτησα περισσότερες λεπτομέρειες, εμπιστεύτηκα. 

Για το αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη το κέντρο δε θα σου πει ψέμματα. 

Κοίτα να δεις... Εγώ ρώτησα αν έχει δώσει πάλι εγκυμοσύνη κ μου απάντησαν, πίστευα ότι θα με σόκαρε το να ξέρω ότι υπάρχουν κι αλλού παιδιά από το γεννετικο της υλικό αλλά εκείνη την ώρα και προς έκπληξη μου μου ήταν αδιάφορο. Άλλωστε το θέμα για εμένα τελειώνει εκεί, στο κύτταρο, σε τπτ άλλο, άσε που το πράγμα μπερδεύεται πολύ από τη στιγμή που μπαίνει σε διαφορετικές μήτρες, μου το έχει επιβεβαιώσει γεννετιστης αυτό κι αν κι είχα επιφυλάξεις έχω αναθεωρήσει. Οπότε για εμένα ρώτα. 

Δε θεωρώ ότι έχει νόημα να πάρεις το Σφακ τηλέφωνο. Όταν εμείς του είπαμε ότι θέλουμε δωρεά Κ μας παρέπεμψε στο ΙΑΚ με κοίταξε Κ μου είπε τα θέλω σου θα τα απαιτήσεις. Εγω δε το θυμάμαι, ήμουν απο μέθη, Ο άντρας μου όμως πολύ Κ του έκανε εντύπωση ο τρόπος που το είπε κ το πόσο απόλυτος ήταν σε αυτο. 

Αν έχεις δεύτερες σκέψεις, μην κάνεις τπτ. Πρέπει να είσαι πολύ αποφασισμένη Κ συνειδητοποιημένη για να μη σκέφτεσαι μετά διαφορα στη διαδικασία, πχ ήταν τελικά μικρή? Είχε καλά Ωαρια? Είχε δώσει πάλι εγκυμοσύνη?? Πρέπει να σαι προσηλωμένη στο στόχο σου. 

Μαλλον Thia μου επηρεαζεσαι απο τη δικη σου περιπτωση που λογω μικρης ηλικιας σου δυσκολευτηκες να παρεις την αποφαση.Για μενα και λογω πεποιθησεων ητανε τοσο ευκολο.Δεν ητανε καν αποφαση..Αφου δε ζητησαμε ουτε να μας μοιαζει..Στεναχ παρα πολυ που δεν το εκανα νωριτερα.Προβληματιζομαι μονο αν κανουμε σωστη επιλογη δοτριας και μηπως κατι μου διαφευγει.Και οικονομικα  θελω να ειναι σωστη επιλογη γιατι σκεψου 10 χρονια ποσα χρηματα εχουμε ξοδεψει..Με Θεσν-Αθηνα μεσα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Μαλλον Thia μου επηρεαζεσαι απο τη δικη σου περιπτωση που λογω μικρης ηλικιας σου δυσκολευτηκες να παρεις την αποφαση.Για μενα και λογω πεποιθησεων ητανε τοσο ευκολο.Δεν ητανε καν αποφαση..Αφου δε ζητησαμε ουτε να μας μοιαζει..Στεναχ παρα πολυ που δεν το εκανα νωριτερα.Προβληματιζομαι μονο αν κανουμε σωστη επιλογη δοτριας και μηπως κατι μου διαφευγει.Και οικονομικα  θελω να ειναι σωστη επιλογη γιατι σκεψου 10 χρονια ποσα χρηματα εχουμε ξοδεψει..Με Θεσν-Αθηνα μεσα.

Σε καταλαβαίνω 

ο λόγος που σε μαλώνω σε εισαγωγικά είναι γιατί σε καταλαβαίνω όσο δε φαντάζεσαι. Δε μπορείς να ξέρεις αν η επιλογή δότριας είναι σωστή γιατί δεν εμπλέκεσαι πουθενά. 

Αν χτυπα ξύλο εγώ δεν τα κατάφερνα τώρα θα έφταιγα κάπου εγώ? Όχι, θα έφταιγαν άλλοι παράγοντες, ούτε καν η δοτρια. Στο έχω πει πάλι, μετά την αποτυχία Κ μετά την δεύτερη εμβρυομεταφορα συζητησα με Σφακ. Το έκανα καθαρά για εμένα. Και ησύχασα. 

Δε φταις πουθενά εσύ. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, πριν τη γονιμοποίηση, κάντε κι ένα φουλ σπερμοδιαγραμμα ώστε να μη σας κρατάνε. 

Εμείς δεν το κάναμε, δε το θεώρησε απαραίτητο ο άντρας μου αν Κ διαφώνησα. Όμως σίγουρα σε εμένα, αν δεν έμενα δε θα έφταιγε η δοτρια. 

Πας με δωρεά για περισσότερες πιθανότητες, από εκεί Κ πέρα, κανεις οτι καλύτερο μπορείς, Ο γιατρός τι ίδιο Κ στο εγγυώμαι Κ το ΙΑΚ το ίδιο. Για εμένα ρώτησε μόνο αν έχει δώσει στο παρελθόν εγκυμοσύνες, παίζει ένα κάποιο ρόλο. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καλημερα

θα πουν την αληθεια

Σε εμένα τουλαχιστον την ειπαν

Μια χαρά, μικρη

Βρε παιδιά, το θέμα είναι να έχει καλά Ωαρια, το έχω ξαναγράψει, η ξαδέλφη μου(γυναικα του ξαδελφου μου) στα 27 που ναι μικρή Κ γέννησε παιδί με πρόβλημα που αποδόθηκε στα Ωαρια της (φυσική σύλληψη) κι η άλλη μου στα 40 υγιέστατο παιδί. Καταλαβαίνω ότι στην Αυχενικη πχ το 40 είναι ρίσκο γιατί αποδεδειγμένα τα ωάρια φθίνουν από τα 35 και μετά αλλά εγω προσωπικά αν δω στην Αυχενικη ότι η δοτρια μου είναι 35 και κατόρθωσε να διορθώσει το σπέρμα του άντρα μου που έχει πολύ συγκεκριμένα Κ σοβαρά θέματα, ειλικρινά, θα της βγάλω το καπέλο Κ στο ΙΑΚ που μου έδωσε παιδι. 

Papy μου πως είσαι?? 

Κορίτσια μου εγώ σας το έχω ξαναπεί η δοτρια μου ήταν 32 και μου έδωσε 13 βλαστοκυστες... Μην τρελενεστε με την ηλικία...η προηγούμενη με το γιατρό το "ξεφτερι" ήταν 29 και έδωσε με.το ζόρι 3 βλαστοκυστες και μια που αναπτύχθηκε αργότερα!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Δεν το ξερουμε.Εγω δεν ρωτησα καν αν εχει δωσει εγκυμοσυνη στο παρελθον.Ουτε το ειχα σκεφτει καν.Εδω ακουσα που το ρωτανε κοριτσια και  το θεωρησα καλη ιδεα

νομιζω οτι σε μπερδεψε ενας παραγοντας που δεν εχει κ τοση σημασια στα 25-26 . ειναι η ηλικια τετοια που σπανια να μην δωσει εγκυμοσυνη κ μαλιστα καλη υπο αυτη την εννοια το λεω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

νομιζω οτι σε μπερδεψε ενας παραγοντας που δεν εχει κ τοση σημασια στα 25-26 . ειναι η ηλικια τετοια που σπανια να μην δωσει εγκυμοσυνη κ μαλιστα καλη υπο αυτη την εννοια το λεω. 

Την καταλαβαίνω 

Έτσι όπως είναι τώρα η κατάσταση, όλο Κ αυξάνονται οι κοπέλες που αντιμετωπίζουν προβλήματα γονιμότητας Κ μάλιστα σε μικρή ηλικία. Μου το είχαν πει η ενδοκρινολογος που πήγαινα ιδιωτικά Κ ασχολιοταν με ΠΩΑ Κ η ενδοκρινολογος στο Έλενα που ειδικευοταν σε αυτο το κομμάτι. 

Θυμήθηκα μόλις, αν σε κανει να νιώθεις καλύτερα ότι στην πρώτη επίσκεψη στο ΙΑΚ μας είπε η κοπέλα που ήταν τότε ότι τους είχε επισκεφτεί δοτρια που ήταν 19 ετών Κ μόλις της έκαναν αμη κ βρέθηκε στα τάρταρα, την απέρριψαν. 

Πιστεύω ακράδαντα ότι σε αυτό το κομμάτι προσέχουν πολύ. 

Επίσης annoulious μια συμβουλή αν θες την ακούς, αν θες την πετάς. Ο εξωσωματικος σου αυτή τη στιγμή είναι ο γιατρός μας, όχι ο γιατρός σου στην πόλη σου. Η τον εμπιστεύεσαι Κ προχωράς καθώς Κ το κέντρο που συνεργάζεται η οχι. Προσπάθησε να κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό, να απαιτήσεις όπως μου είπε ο γιατρός μας αλλά μη μπλέκεις πολλούς. 

Εγώ ρώτησα κι έμαθα για το ΙΑΚ άτομο που γνωρίζει εκ των έσω αλλά για άλλους λόγους που δε θα ήθελα να αναφερθώ παραπάνω. Οι πληροφορίες που πήρα, μόνο άσχημες δεν ήταν Κ δεν υπήρχε συμφέρον. Το άτομο που μου τις έδωσε ούτε πληρώθηκε ούτε είχε λόγο να διαφημίσει το κέντρο. Ήταν προσωπική χάρη σε εμένα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 είπε:

Την καταλαβαίνω 

Έτσι όπως είναι τώρα η κατάσταση, όλο Κ αυξάνονται οι κοπέλες που αντιμετωπίζουν προβλήματα γονιμότητας Κ μάλιστα σε μικρή ηλικία. Μου το είχαν πει η ενδοκρινολογος που πήγαινα ιδιωτικά Κ ασχολιοταν με ΠΩΑ Κ η ενδοκρινολογος στο Έλενα που ειδικευοταν σε αυτο το κομμάτι. 

Θυμήθηκα μόλις, αν σε κανει να νιώθεις καλύτερα ότι στην πρώτη επίσκεψη στο ΙΑΚ μας είπε η κοπέλα που ήταν τότε ότι τους είχε επισκεφτεί δοτρια που ήταν 19 ετών Κ μόλις της έκαναν αμη κ βρέθηκε στα τάρταρα, την απέρριψαν. 

Πιστεύω ακράδαντα ότι σε αυτό το κομμάτι προσέχουν πολύ. 

Επίσης annoulious μια συμβουλή αν θες την ακούς, αν θες την πετάς. Ο εξωσωματικος σου αυτή τη στιγμή είναι ο γιατρός μας, όχι ο γιατρός σου στην πόλη σου. Η τον εμπιστεύεσαι Κ προχωράς καθώς Κ το κέντρο που συνεργάζεται η οχι. Προσπάθησε να κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό, να απαιτήσεις όπως μου είπε ο γιατρός μας αλλά μη μπλέκεις πολλούς. 

Εγώ ρώτησα κι έμαθα για το ΙΑΚ άτομο που γνωρίζει εκ των έσω αλλά για άλλους λόγους που δε θα ήθελα να αναφερθώ παραπάνω. Οι πληροφορίες που πήρα, μόνο άσχημες δεν ήταν Κ δεν υπήρχε συμφέρον. Το άτομο που μου τις έδωσε ούτε πληρώθηκε ούτε είχε λόγο να διαφημίσει το κέντρο. Ήταν προσωπική χάρη σε εμένα. 

Σίγουρα ως προς τα πρωτοκολλα κλπ δεν πρόκειται να ακούσω μόνο τον Σφακ. Γιατί ο γυναικολογος μου - εξωσωματικος ξέρει το ενδομήτριο μου όσο κανένας. Τις υστεροσκοπησεις αυτός μου τις κάνει και τις στέλνουμε στο Σφακ. Ξέρει σχεδόν πάντα με ακρίβεια πόσο θα φτάσει το ενδομήτριο μου με κάθε πρωτοκολλο όταν ξεκινάει ο κύκλος. Μου έχει κάνει ααααπειρους υπέρηχους.Και με "έσωσε" πολλές φορές από" κακοτοπιές" του Σφακ.. Επειδή δε με ξέρει τόσο.Και ο Σφακ τον εμπιστεύεται πολύ. Δεν έχω το χρόνο να περιμενω για αυτό και επέλεξα Ιακ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Την καταλαβαίνω 

Έτσι όπως είναι τώρα η κατάσταση, όλο Κ αυξάνονται οι κοπέλες που αντιμετωπίζουν προβλήματα γονιμότητας Κ μάλιστα σε μικρή ηλικία. Μου το είχαν πει η ενδοκρινολογος που πήγαινα ιδιωτικά Κ ασχολιοταν με ΠΩΑ Κ η ενδοκρινολογος στο Έλενα που ειδικευοταν σε αυτο το κομμάτι. 

Θυμήθηκα μόλις, αν σε κανει να νιώθεις καλύτερα ότι στην πρώτη επίσκεψη στο ΙΑΚ μας είπε η κοπέλα που ήταν τότε ότι τους είχε επισκεφτεί δοτρια που ήταν 19 ετών Κ μόλις της έκαναν αμη κ βρέθηκε στα τάρταρα, την απέρριψαν. 

Πιστεύω ακράδαντα ότι σε αυτό το κομμάτι προσέχουν πολύ. 

Επίσης annoulious μια συμβουλή αν θες την ακούς, αν θες την πετάς. Ο εξωσωματικος σου αυτή τη στιγμή είναι ο γιατρός μας, όχι ο γιατρός σου στην πόλη σου. Η τον εμπιστεύεσαι Κ προχωράς καθώς Κ το κέντρο που συνεργάζεται η οχι. Προσπάθησε να κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό, να απαιτήσεις όπως μου είπε ο γιατρός μας αλλά μη μπλέκεις πολλούς. 

Εγώ ρώτησα κι έμαθα για το ΙΑΚ άτομο που γνωρίζει εκ των έσω αλλά για άλλους λόγους που δε θα ήθελα να αναφερθώ παραπάνω. Οι πληροφορίες που πήρα, μόνο άσχημες δεν ήταν Κ δεν υπήρχε συμφέρον. Το άτομο που μου τις έδωσε ούτε πληρώθηκε ούτε είχε λόγο να διαφημίσει το κέντρο. Ήταν προσωπική χάρη σε εμένα. 

ναι καταλαβαινω κ εγω τι ακριβως σκεφτετε απλα ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες που μπορουν να παιξουν ρολο που η ηλικια ειναι το μονο χειροπιαστο που μπορει να σου αυξησει κατα πολυ τις πιθανοτητες κ φανταζομαι εναν υπερηχο εστω για να δουν τις καταβολες των δοτριων τον κανουν ακομα κ αμη να μην κανουν δεν τους συμφερει κ τους ιδιους να εχουν δοτρια που να δωσει 3 ωαρια πχ

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σίγουρα ως προς τα πρωτοκολλα κλπ δεν πρόκειται να ακούσω μόνο τον Σφακ. Γιατί ο γυναικολογος μου - εξωσωματικος ξέρει το ενδομήτριο μου όσο κανένας. Τις υστεροσκοπησεις αυτός μου τις κάνει και τις στέλνουμε στο Σφακ. Ξέρει σχεδόν πάντα με ακρίβεια πόσο θα φτάσει το ενδομήτριο μου με κάθε πρωτοκολλο όταν ξεκινάει ο κύκλος. Μου έχει κάνει ααααπειρους υπέρηχους.Και με "έσωσε" πολλές φορές από" κακοτοπιές" του Σφακ.. Επειδή δε με ξέρει τόσο.Και ο Σφακ τον εμπιστεύεται πολύ. Δεν έχω το χρόνο να περιμενω για αυτό και επέλεξα Ιακ.

Πχ έχω πει άπειρες φορές στις κοπέλες του Σφακ, σε email στον ιδιο ότι έχω ένα  γαμ πρόβλημα με το σάκχαρο.. Δεν έδωσαν σημασία. Ότι τα σικλακιουρ μου ανεβάζουν σάκχαρο.. Δεν ήθελα να αμφισβήτησω Σφακ όπως λες Thia. Έκανα ΕΡΑ δίνοντας ένα σωρό λεφτά με σικλακιουρ. Κάποια στιγμή άκουσα επιτέλους το γιατρό μου και δοκίμασα σε ένα κύκλο  dermestril. Καμμία σχέση με το σάκχαρο. Όταν τελευταία φορά το πρότεινα εγώ πλέον στον Σφακ μου λένε οι κοπέλες έχετε δίκιο.. Και εμείς θα σας το προτείναμε!!  Χαιρετίσματα τώρα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι καταλαβαινω κ εγω τι ακριβως σκεφτετε απλα ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες που μπορουν να παιξουν ρολο που η ηλικια ειναι το μονο χειροπιαστο που μπορει να σου αυξησει κατα πολυ τις πιθανοτητες κ φανταζομαι εναν υπερηχο εστω για να δουν τις καταβολες των δοτριων τον κανουν ακομα κ αμη να μην κανουν δεν τους συμφερει κ τους ιδιους να εχουν δοτρια που να δωσει 3 ωαρια πχ

Καλέ τα πάντα κανουν

Αυτό της λέω.... Αν δεν... Θα την απορρίψουν. Δε θα πάρει κάτω από δέκα Ωαρια, αυτό είναι σίγουρο, εμένα κάτι πήγε να μου πει η κοπέλα κάποια στιγμή για 8 Ωαρια κι άστραψα Κ βρόντηξα. Σιγά μην έδινα τόσα χρήματα για οχτώ ωαρια, τόσα μπορώ και μόνη μου με τη σωστή αγωγή. Εγώ πλήρωσα τα πολλά Ωαρια με τη μια, γι αυτό Κ πήγα σε δότρια. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Σου ευχομαι μια θετικοτατη χοριακη αλλα θα σου πω οτι το πρωτο πρωτο συμπτωμα που ειχα σε αυτη την εγκυμοσυνη μου ηταν ο πονος στι θηλες.που δεν ειχα στισ αλλες....

Μακάρι.. δυο μέρες  το ένιωθα πολύ, ταυτόχρονα με ζέστη αφού νόμιζα ότι είχα πυρετό !!! Σήμερα δεν νιώθω κάτι  :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...