Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 16/9/2020 at 2:25 ΠΜ, Aircondition είπε:

Ποπό ποσό δύσκολες είναι οι μέρες της αναμονής...... :( δεν περνάνε με τίποτα , το μυαλό δεν αδειάζει μια ελπίζει μια σκέφτεται την αποτυχία κ το επόμενο βήμα. Πολύ δύσκολο .. τρελαίνεσαι ..

Καλημέρα, κορίτσι μου.. 

Τι ωρα θα έχεις τα αποτελέσματα; 

Καλη επιτυχία κ με μια χοριακη που θα σου πάρει το μυαλό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, aggel-mak said:

Καλημέρα, κορίτσι μου.. 

Τι ωρα θα έχεις τα αποτελέσματα; 

Καλη επιτυχία κ με μια χοριακη που θα σου πάρει το μυαλό...

Καλή επιτυχία και από μένα κορίτσι μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aggel-mak είπε:

Καλημέρα, κορίτσι μου.. 

Τι ωρα θα έχεις τα αποτελέσματα; 

Καλη επιτυχία κ με μια χοριακη που θα σου πάρει το μυαλό...

Το απόγευμα... δεν ήθελα να πάω κ πήγα λίγο αργά. Απλά σκεφτόμουν τα φάρμακα ότι πρέπει να τα κόψω κ γι αυτό πήγα. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aircondition είπε:

Το απόγευμα... δεν ήθελα να πάω κ πήγα λίγο αργά. Απλά σκεφτόμουν τα φάρμακα ότι πρέπει να τα κόψω κ γι αυτό πήγα. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια 

Κορίτσι μου δεν το ξέρεις αυτό... Γιατί τόσο απαισιόδοξη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ σε οσες κουκλες περιμενουν ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ και καλη υπομονη σε ολες τις υπολοιπες γυναικαρες 

κοριτσια πλησιαζει η ωρα και για εμενα ειναι Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια,

ρωτησα σημερα απο περιεργεια με την κλινικη που θα γινει η ετ ποτε κανω χωριακη (για να δω αν θα προλαβω να την κανω στην ελλαδα οσο ειμαι εκει η αν θα την κανω εδω αμερικη)

και μου λεει αναλογως η την 8η η την 9η μερα, απο οσο εχω καταλαβει και ας διαβαζω βλεπω οτι η χωριακη γινεται την 14 μερα δεν την αμβισβητω την κλινικη σε αυτο προς θεου απλα μου κανει εντυπωση δεν ειναι λιγο νωρις η 8η μερα?

και 2ον, μπορειτε να μου πειτε λιγο περιληπτικα πια ειναι η διαδικασια της εξωσωματικης δλδ τι να περιμενω εκεινη την ημερα???

αααα και 3ον θα ειμαι θεσσαλονικη και θα παω αθηνα για την ετ καλο θα ηταν μετα να κατσω ενα βραδυ εκει? γιατι μου ειπαν οτι μπορω να φυγω απεθειας και θα μου δωσουν οδηγιες τις επομενες 2 μερες να ξεκουραστω (ταν εννοουν ξεκουραση σημαινει ξαπλα η μπορω να οδηγησω και να παω να πιω ενα καφε χωρις να σηκωσω βαρη η οτιδηποτε αλλο) σας παρακαλω κοριτσια τα φωτα σας pleaseeeee

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια said:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ σε οσες κουκλες περιμενουν ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ και καλη υπομονη σε ολες τις υπολοιπες γυναικαρες 

κοριτσια πλησιαζει η ωρα και για εμενα ειναι Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια,

ρωτησα σημερα απο περιεργεια με την κλινικη που θα γινει η ετ ποτε κανω χωριακη (για να δω αν θα προλαβω να την κανω στην ελλαδα οσο ειμαι εκει η αν θα την κανω εδω αμερικη)

και μου λεει αναλογως η την 8η η την 9η μερα, απο οσο εχω καταλαβει και ας διαβαζω βλεπω οτι η χωριακη γινεται την 14 μερα δεν την αμβισβητω την κλινικη σε αυτο προς θεου απλα μου κανει εντυπωση δεν ειναι λιγο νωρις η 8η μερα?

και 2ον, μπορειτε να μου πειτε λιγο περιληπτικα πια ειναι η διαδικασια της εξωσωματικης δλδ τι να περιμενω εκεινη την ημερα???

αααα και 3ον θα ειμαι θεσσαλονικη και θα παω αθηνα για την ετ καλο θα ηταν μετα να κατσω ενα βραδυ εκει? γιατι μου ειπαν οτι μπορω να φυγω απεθειας και θα μου δωσουν οδηγιες τις επομενες 2 μερες να ξεκουραστω (ταν εννοουν ξεκουραση σημαινει ξαπλα η μπορω να οδηγησω και να παω να πιω ενα καφε χωρις να σηκωσω βαρη η οτιδηποτε αλλο) σας παρακαλω κοριτσια τα φωτα σας pleaseeeee

Με το καλό!

Καταρχάς ναι χοριακή 8η - 9η μέρα θα δείξει σε βλαστοκύστες, απλά θα είναι χαμηλή, όσοι βάζουν στις 14 το κάνουν για να είναι 1000% σίγουρο το αποτέλεσμα και να μην έχουν μικρές χοριακές και το άγχος των γυναικών θα ανέβει δε θα ανέβει κλπ

Όσο για τη ξεκούραση νομίζω αυτό είναι όπως νιώθεις...ναι 1-2 μέρες που γίνεται η εμφύτευση αποφεύγεις κούραση βάρη σκυψίματα (και μετά βέβαια), αλλά το αν θα αποφασίσεις να καθίσεις ξάπλα ή να πας και μια βόλτα μάλλον είναι ψυχολογικό πιο πολύ...άλλωστε φυσικές συλλήψεις γίνονται χωρίς να το καταλάβουμε ενώ κάνουμε κανονικά τη ζωή μας οπότε δε θα αλλάξει το αποτέλεσμα. Αλλά σίγουρα χωρίς κούραση.

Τώρα για την διαδικασία δεν είναι τίποτα, ξαπλώνεις σε ένα κρεβάτι και είναι σαν τεστ παπ, με ένα καθετήρα τοποθετούν τα έμβρυα στη μήτρα και κάθεσαι λίγη ώρα μετά ξαπλωμένη. Δε πονάει, ακριβώς σα το τεστ παπ μια ενοχλησούλα.

Να πάνε όλα τέλεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ σε οσες κουκλες περιμενουν ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ και καλη υπομονη σε ολες τις υπολοιπες γυναικαρες 

κοριτσια πλησιαζει η ωρα και για εμενα ειναι Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια,

ρωτησα σημερα απο περιεργεια με την κλινικη που θα γινει η ετ ποτε κανω χωριακη (για να δω αν θα προλαβω να την κανω στην ελλαδα οσο ειμαι εκει η αν θα την κανω εδω αμερικη)

και μου λεει αναλογως η την 8η η την 9η μερα, απο οσο εχω καταλαβει και ας διαβαζω βλεπω οτι η χωριακη γινεται την 14 μερα δεν την αμβισβητω την κλινικη σε αυτο προς θεου απλα μου κανει εντυπωση δεν ειναι λιγο νωρις η 8η μερα?

και 2ον, μπορειτε να μου πειτε λιγο περιληπτικα πια ειναι η διαδικασια της εξωσωματικης δλδ τι να περιμενω εκεινη την ημερα???

αααα και 3ον θα ειμαι θεσσαλονικη και θα παω αθηνα για την ετ καλο θα ηταν μετα να κατσω ενα βραδυ εκει? γιατι μου ειπαν οτι μπορω να φυγω απεθειας και θα μου δωσουν οδηγιες τις επομενες 2 μερες να ξεκουραστω (ταν εννοουν ξεκουραση σημαινει ξαπλα η μπορω να οδηγησω και να παω να πιω ενα καφε χωρις να σηκωσω βαρη η οτιδηποτε αλλο) σας παρακαλω κοριτσια τα φωτα σας pleaseeeee

Με το καλό να έρθεις και η πρώτη σου εξωσωματική να είναι η τυχερή και η τελευταία. 

Όταν γίνεται εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης, δηλαδή εμβρύου 5 ημερων, συνήθως δίνεται οδηγία για χοριακη την 9η μέρα, και όταν γίνεται εμβρύου 3 ημερών συνηθως κάνεις εξωσωματική στις 11 μέρες. Σκέψου τη φυσική σύλληψη. Η γονιμοποίηση γίνεται την ημέρα της ωορρηξίας, και κατά μέσο όρο η περίοδος έρχεται (αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη) στις 14 μέρες. 

Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Θα σου πουν να έχεις πιει λίγο νερό, ξαπλώνεις και γίνεται η μεταφορά των εμβρύων. Είσαι ξύπνια, δεν είναι επίπονη διαδικασία και κρατάει λίγο περισσότερο από ένα τεστ Παπ. Μετά συνήθως σε κρατάνε ξαπλωμένη στο κέντρο καμία ώρα. Και μπορείς να φύγεις μετά. 

Μπορείς να φυγεις απευθείας για Θεσσαλονίκη. Εξαρτάται από το πώς νιώθεις εσύ. Ψυχολογικά κυρίως -δεν θα αλλάξει το αποτέλεσμα ότι από τα δύο και να κάνεις. 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει (Σάββατο η εμβρυομεταφορα) κάνα δυο μέρες πολύ χαλαρά και μετά στη ζωή μου κανονικά χωρίς υπερβολές. Μια κυρία που έκανε μαζί μου εμβρυομεταφορα θα έφευγε το ίδιο βράδυ για Αυστραλία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Με το καλό να έρθεις και η πρώτη σου εξωσωματική να είναι η τυχερή και η τελευταία. 

Όταν γίνεται εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης, δηλαδή εμβρύου 5 ημερων, συνήθως δίνεται οδηγία για χοριακη την 9η μέρα, και όταν γίνεται εμβρύου 3 ημερών συνηθως κάνεις εξωσωματική στις 11 μέρες. Σκέψου τη φυσική σύλληψη. Η γονιμοποίηση γίνεται την ημέρα της ωορρηξίας, και κατά μέσο όρο η περίοδος έρχεται (αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη) στις 14 μέρες. 

Είναι πολύ απλή η διαδικασία. Θα σου πουν να έχεις πιει λίγο νερό, ξαπλώνεις και γίνεται η μεταφορά των εμβρύων. Είσαι ξύπνια, δεν είναι επίπονη διαδικασία και κρατάει λίγο περισσότερο από ένα τεστ Παπ. Μετά συνήθως σε κρατάνε ξαπλωμένη στο κέντρο καμία ώρα. Και μπορείς να φύγεις μετά. 

Μπορείς να φυγεις απευθείας για Θεσσαλονίκη. Εξαρτάται από το πώς νιώθεις εσύ. Ψυχολογικά κυρίως -δεν θα αλλάξει το αποτέλεσμα ότι από τα δύο και να κάνεις. 

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει (Σάββατο η εμβρυομεταφορα) κάνα δυο μέρες πολύ χαλαρά και μετά στη ζωή μου κανονικά χωρίς υπερβολές. Μια κυρία που έκανε μαζί μου εμβρυομεταφορα θα έφευγε το ίδιο βράδυ για Αυστραλία!

@alina80  σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου αν θυμαμαι καλα και εσυ εξωτερικο δεν εισαι? και πετυχες και με την πρωτη εσυ τι εκανες μετα την ετ εφυγες απευθειας?

Just now, olpapa said:

Με το καλό!

Καταρχάς ναι χοριακή 8η - 9η μέρα θα δείξει σε βλαστοκύστες, απλά θα είναι χαμηλή, όσοι βάζουν στις 14 το κάνουν για να είναι 1000% σίγουρο το αποτέλεσμα και να μην έχουν μικρές χοριακές και το άγχος των γυναικών θα ανέβει δε θα ανέβει κλπ

Όσο για τη ξεκούραση νομίζω αυτό είναι όπως νιώθεις...ναι 1-2 μέρες που γίνεται η εμφύτευση αποφεύγεις κούραση βάρη σκυψίματα (και μετά βέβαια), αλλά το αν θα αποφασίσεις να καθίσεις ξάπλα ή να πας και μια βόλτα μάλλον είναι ψυχολογικό πιο πολύ...άλλωστε φυσικές συλλήψεις γίνονται χωρίς να το καταλάβουμε ενώ κάνουμε κανονικά τη ζωή μας οπότε δε θα αλλάξει το αποτέλεσμα. Αλλά σίγουρα χωρίς κούραση.

Τώρα για την διαδικασία δεν είναι τίποτα, ξαπλώνεις σε ένα κρεβάτι και είναι σαν τεστ παπ, με ένα καθετήρα τοποθετούν τα έμβρυα στη μήτρα και κάθεσαι λίγη ώρα μετά ξαπλωμένη. Δε πονάει, ακριβώς σα το τεστ παπ μια ενοχλησούλα.

Να πάνε όλα τέλεια!

@olpapa ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου θετικα μου τα λετε αρα ολα οκ χαιρομαι πολυ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

@alina80  σε ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου αν θυμαμαι καλα και εσυ εξωτερικο δεν εισαι? και πετυχες και με την πρωτη εσυ τι εκανες μετα την ετ εφυγες απευθειας?

Όχι δεν είμαι εξωτερικό. Εγώ το πήγα στο σπίτι πολύ χαλαρά τις πρώτες μέρες. Γνώμη μου είναι να κάνεις ότι θα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αν γυρίσεις Θεσσαλονίκη θα είναι οδικώς;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 said:

Όχι δεν είμαι εξωτερικό. Εγώ το πήγα στο σπίτι πολύ χαλαρά τις πρώτες μέρες. Γνώμη μου είναι να κάνεις ότι θα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Αν γυρίσεις Θεσσαλονίκη θα είναι οδικώς;

@alina80 οχι κουκλα με αεροπλανο θα παω πειραζει λες? να παρω τρενο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

@alina80 οχι κουκλα με αεροπλανο θα παω πειραζει λες? να παρω τρενο? 

Δεν νομίζω ότι πειράζει. Σου λέω η άλλη έφυγε για Αυστραλία! Ξεχάσαμε να σου πούμε ότι θα σου δώσουν και κάποια φάρμακα πριν (για κάνα δυο βδομάδες) και εννοείται μέχρι την χοριακη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ σε οσες κουκλες περιμενουν ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ και καλη υπομονη σε ολες τις υπολοιπες γυναικαρες 

κοριτσια πλησιαζει η ωρα και για εμενα ειναι Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια,

ρωτησα σημερα απο περιεργεια με την κλινικη που θα γινει η ετ ποτε κανω χωριακη (για να δω αν θα προλαβω να την κανω στην ελλαδα οσο ειμαι εκει η αν θα την κανω εδω αμερικη)

και μου λεει αναλογως η την 8η η την 9η μερα, απο οσο εχω καταλαβει και ας διαβαζω βλεπω οτι η χωριακη γινεται την 14 μερα δεν την αμβισβητω την κλινικη σε αυτο προς θεου απλα μου κανει εντυπωση δεν ειναι λιγο νωρις η 8η μερα?

και 2ον, μπορειτε να μου πειτε λιγο περιληπτικα πια ειναι η διαδικασια της εξωσωματικης δλδ τι να περιμενω εκεινη την ημερα???

αααα και 3ον θα ειμαι θεσσαλονικη και θα παω αθηνα για την ετ καλο θα ηταν μετα να κατσω ενα βραδυ εκει? γιατι μου ειπαν οτι μπορω να φυγω απεθειας και θα μου δωσουν οδηγιες τις επομενες 2 μερες να ξεκουραστω (ταν εννοουν ξεκουραση σημαινει ξαπλα η μπορω να οδηγησω και να παω να πιω ενα καφε χωρις να σηκωσω βαρη η οτιδηποτε αλλο) σας παρακαλω κοριτσια τα φωτα σας pleaseeeee

Γεια σου και καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μπορείς να ταξιδέψεις, τις επόμενες δύο ημέρες που γινεται η εμφύτευση πρε΄πει να προσέχεις παραπάνω. Την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είχα ρωτήσει και εγώ στο κέντρο αν επρεπε να μείνω ένα βράδυ και να μην ταξιδέψω και η απάντηση ήταν να ταξιδέψω την ίδια μέρα και όχι την επόμενη. Χοριακή εκανα στις 9 μέρες λόγω βλαστοκύστών.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι'εγώ κάτι? Αν βρούνε δοτρια μετά περιμένεις να σου έρθει περίοδος για να αρχίσεις να παίρνεις αυτά τα φάρμακα? Πως ακριβώς είναι η διαδικασία μετά την εύρεση δοτριας? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια καλα αποτελεσματα ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΑ σε οσες κουκλες περιμενουν ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ και καλη υπομονη σε ολες τις υπολοιπες γυναικαρες 

κοριτσια πλησιαζει η ωρα και για εμενα ειναι Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ και θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματακια,

ρωτησα σημερα απο περιεργεια με την κλινικη που θα γινει η ετ ποτε κανω χωριακη (για να δω αν θα προλαβω να την κανω στην ελλαδα οσο ειμαι εκει η αν θα την κανω εδω αμερικη)

και μου λεει αναλογως η την 8η η την 9η μερα, απο οσο εχω καταλαβει και ας διαβαζω βλεπω οτι η χωριακη γινεται την 14 μερα δεν την αμβισβητω την κλινικη σε αυτο προς θεου απλα μου κανει εντυπωση δεν ειναι λιγο νωρις η 8η μερα?

και 2ον, μπορειτε να μου πειτε λιγο περιληπτικα πια ειναι η διαδικασια της εξωσωματικης δλδ τι να περιμενω εκεινη την ημερα???

αααα και 3ον θα ειμαι θεσσαλονικη και θα παω αθηνα για την ετ καλο θα ηταν μετα να κατσω ενα βραδυ εκει? γιατι μου ειπαν οτι μπορω να φυγω απεθειας και θα μου δωσουν οδηγιες τις επομενες 2 μερες να ξεκουραστω (ταν εννοουν ξεκουραση σημαινει ξαπλα η μπορω να οδηγησω και να παω να πιω ενα καφε χωρις να σηκωσω βαρη η οτιδηποτε αλλο) σας παρακαλω κοριτσια τα φωτα σας pleaseeeee

Με το καλό!!! Πολύ σωστά είπαν τα κορίτσια για τη χοριακη. Μπορεί, λέμε μπορεί, να είναι λίγο χαμηλό το νούμερο, αλλά οκ θα αυξηθεί. Εθζα οδηγίες για 14μέρες για να είναι υψηλό απλά το νούμερο. Κι εγώ είχα ταξιδέψει την ίδια μέρα με αεροπλάνο. Κανένα προβλήμα, είχα το οκ του γιατρού. Τις δύο επόμενες μέρες μου είπε χαλαρά στο σπίτι. Ο άντρας μου το μετέφρασε κάτσε στο κρεβάτι. Τις επόμενες μέρες επειδή ζω σε περιοχή με υψηλές θερμοκρασίες μου είπε χαλαρά τα απαραίτητα, μην πάρω τους δρόμους στα μαγαζιά. Και αυτό ο άντρας μου το μετέφρασε κάτσε σπίτι. Για ψυχολογικούς λόγους έκατσα. Τώρα για οδήγηση πολλές οδηγησαν και περπάτησαν και ανέβηκαν σκαλιά και μια χαρά εμφυτεύτηκε το εμβρυακι. Οπότε εφόσον έχεις το οκ του γιατρού θα κάνεις μέχρι εκεί που σε ευχαριστεί, χωρίς υπερβολές και κούραση.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...