Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Διαδικασία για δόσιμο βλαστοκυττάρων σε δημόσιο


Papaki6

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια

Θα ήθελα να ρωτήσω, γιατί ρωτησα και το γιατρό μου αλλα δεν πήρα σαφή απάντηση, για τη διαδικασία των βλαστοκυττάρων.... Μου είπε εχουμε καιρό... Αλλα προς τα τέλη Αυγούστου γεννάω... Και ηταν αποτρεπτικός θα έλεγα στο να τα δώσω σε ιδιωτικό, η αλήθεια είναι οτι είναι πολλά τα χρήματα και ισως τελικά να είναι και καλύτερα να τα δώσω σε δημόσια τράπεζα. Και ήθελα να μου πείτε τί διαδικασία χρειάζεται, τι πρεπει να πάρω, με ποιον να επικοινωνήσω... Τι πρεπει να κάνω....

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Και εμείς δώσαμε βλαστοκύτταρα στο παπά Γεωργίου στη θεσσαλονικη. Όταν μπήκα στο μήνα μου πήγαμε και μας έδωσαν ένα κουτί που είχε μέσα και ένα χαρτί για τα στοιχεία σου από το νοσοκομείο και όταν γέννησα γιατί ήταν βράδυ το πήγε ο άντρας μου την επόμενη μέρα 

Link to comment
Share on other sites

Για τη δημόσια τράπεζα στην Αθήνα, μπαίνεις στο site της δημόσιας τράπεζας, βλέπεις τα βιντεάκια , συμπληρώνεις τη φορμα και ένα μίνι ιστορικό και σου στέλνουν το κίτ, η περνάς και το παίρνεις. Αλλιώς κανονίζεις και πας από κει για το σεμινάριο, και παίρνεις και το κίτ . Από ότι κατάλαβα , χωρίς βιντεάκι η σεμινάριο δεν παίρνεις το κίτ. Δεν το έχω κάνει ακόμα, μέσα στη βδομάδα λέω να δω τα βίντεο. Αν έχω νεότερα θα σε ενημερώσω. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

μπαινεις στο σαιτ της δημοσιας τραπεζας,παρακολουθεις το σεμιναριο,αν μενεις αθηνα απο κοντα,σου στελνουν το κιτ.το οποιο το εχεις μαζι σου στη γεννα.ενημερωσε το γιατρο σου απο νωρις οτι θα πρεπει να ετοιμασει το κιτ.θα πρεπει να το στειλει ο αντρας σου στα κεντρικα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα εγώ στη δημόσια τράπεζα όταν γέννησα τον μικρο μου. Μπαίνεις στο σάιτ, βλέπεις τα βίντεο, συμπληρώνεις τη φόρμα και σου στέλνουν το Κιτ. Μετά ενημερώνεις το γιατρό σου ότι θα χρειαστεί να πάρει βλαστοκύτταρα και όταν τα πάρει τα στέλνει κάποιος δικός σου με κούριερ. Εγώ το έκανα για 2 λόγους τοτε. Ενώ είχα τα χρήματα τοτε και μου έκαναν και πολύ καλύτερη τιμή λόγω επαγγέλματος έμαθα από άτομο που δουλεύει μέσα σε πολύ μεγάλη εταιρία βλαστοκυτταρων ότι το Κιτ που στέλνουμε δεν εξετάζεται πριν καταψυχθει με αποτέλεσμα να υπάρχει περίπτωση να κρατάς και να πληρώνεις για ένα δειγμα που είναι άχρηστο. Στη δημοσια τράπεζα το ελέγχουν και σε ενημερώνουν αν το δείγμα ήταν καλό η αν θα το χρησιμοποιήσουν σε πειράματα. Και 2ον αν κούφια η ώρα που τ'ακουει τα χρειαστούμε η δημόσια τράπεζα δίνει προτεραιότητα στους δότες σε πολύ μεγάλη λίστα βλαστοκυττάρων εκτός από τα δικά σου...


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγγνώμη κορίτσια αλλά κάτι έχετε μπερδέψει.. Στις ιδιωτικές τράπεζες φυλάνε το δείγμα για το ίδιο το παιδί μήπως στο μέλλον καταφέρουν και το αξιοποιήσουν με κάποιον τρόπο. Προς το παρον η επιστημη δεν εχει βρει τροπο, ολα ειναι μια υποσχεση. Στη δημόσια τράπεζα τα βλαστοκύτταρα γίνονται δωρεά σε άλλο άτομο που τα έχει άμεσα ανάγκη εφόσον είναι συμβατό και όχι δεν υπάρχει καμία προτεραιότητα στους δοτες στο μέλλον γιατί δεν έχει λογική η προτεραιότητα. Αν παρακολουθήσετε το σεμινάριο είτε από κοντά είτε διαδικτυακά θα καταλάβετε γιατί. Πάντως δωρεά και πάλι δωρεά! Κάποιος γονιός στον πλανήτη περιμένει αυτή τη στιγμή να γίνει καλά το παιδάκι του κ έχουμε μια καταπληκτική ευκαιρία να βοηθήσουμε χωρίς κόπο. Ας το κάνουμε! Παρακολουθειστε το σεμιναριο και ας μην ειστε υποψηφιοι δοτες. Εχει παρα πολυ ενδιαφέρον σαν γνωση! 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ κορίτσια... Είμαι απο Χανιά και εχει δημόσια τράπεζα στο Ηράκλειο... Ενημερώθηκα πάντω αν και ψιλοαπογοητευτηκα.... Το 80% κρίνεται λεει άχρηστο... Μετα πρεπει να δώσω αίμα και να κάνω κατι εξετάσεις και οκ αν γίνεται στο μαιευτηριο αλλα αν δεν γίνονται... ; Επίσης θελει να σταλει αμεσα και να συμπληρωθουν χαρτιά, τοσο απο εμας οσο κ απο τον γιατρό.... Αν ειμαι με ναρκωση και ταλαιπωρημένη; Θα μου είναι λιγο δυσκολο για κατι που στο 80% κρίνεται ακατάλληλο....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...