Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα.. Χαθηκα παρα πολυ.. Το ξερω. Ειχα παρα πολυ τρέξιμο.. Εχει δυοεβδομαδες που ημουν πολυ απασχολημενη ακομη και σαββατοκυριακα και μπήκα σημερα και διαβασα τα μηνυνατα σας.. Ποτε φθασαμε 120 και κατι σελιδες?? Χχαχαχα καταρχας συγχαρητηρια για την Κιμ για το θετικο τεστττ.. Πολυ χαρηκα που εσπασε η γκαντεμιά.. Σειρα μας τωρα.. ❤️❤️ Οσον αφορα τα ηλεκτρονικα τεστ που δειχνουν και δευτερη γραμμη την πάτησα με το clear blue τον προηγουμενο μηνα.. Εκανα δυο τεστ δικα του ψηφιακο και ενω εβγαζε αρνητικο οταν το ανοιγα ειχε 3 γραμμες μια γραμμη στο χαρτακι του τεστ που δείχνει αν λειτουργει σωστα και δυο γραμμες στο αλλο χαρτακι αλλα η δευτεεη γραμμη ηταν άχνη.. Και πγρα θαρρος και ελπιδες αλλα μετα μοηκα στο youtube και ειδα βιντεακι που λεει οτι οαντα αυτα βγαζουν δςυτερες γραμμουλες. Ειτε εισαι εγκυος ςιτε δεν εισαι. Οπότε μπορει να είσαι και να βγαλει οντως δευτερη γραμμη μπορει και να μη είσαι και να βγαλει παλι.. Οποτεδεν το ξανα ςκανα.. Περιμενα την περίοδο υστερα.. Που ειχε ερθςι καθυστερημένη.. Αυτον τον μηνα ειμαι πολυ χαλαρη.. Ουτε καθε μέρα κανουμε.. Κανουμε μερα παρα μερα. Ουτε τα σημειωνω στο ημεεολογιο μου ουτε κανω τςστ ωορρηξίας.. Ειμαι παρα πολυ χαλαρη.. Και ετσι με θελει και ο αντρας μου μου ειπε.. Οποτε συνεχίζουμε.. Λογικα ςιμαι στις γόνιμες αυτη την εβδομαδα.. Οποτε ςχω μςλλον ακομη εγω.. Ευχομαι ολες μας να δουμε θετικά τεστ. Αααα και εμενα τρεχει εξω αλλα βαζωενα μαξιλαρακι απο κατω οπως μου ειπε ο γιατρος και βγαινει ελαχιστο ετσι μονο στην αρχή.. Μετα τιποτα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ellidr είπε:

8η 10η 12η 14η επαφή 

Θετικό τεστ ωορρηξίας 11η μέρα 

Σήμερα είμαι στη 18η μέρα με κύκλο περίπου 25 με 26 μερες

Από αυτά που διαβάζω νομίζω πως αυτός είναι ο μήνας σουυυυυυ ..... μπορώ να πω ότι και εγώ έβλεπα πολλά όνειρα εκείνες τις μέρες καλά και ακόμα βλέπω αλλά τότε ήταν πιο ζωντανά ,έντονα όνειρα γεμάτο υπονοούμενα .Επίσης εγώ είχα κάνει το σελφ 5 μέρες πριν την περίοδο που περίμενα και έδειξε αρνητικό ,5 μέρες μετά το digital έδειξε θετικό 1-2 σύλληψη . 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα.. Χαθηκα παρα πολυ.. Το ξερω. Ειχα παρα πολυ τρέξιμο.. Εχει δυοεβδομαδες που ημουν πολυ απασχολημενη ακομη και σαββατοκυριακα και μπήκα σημερα και διαβασα τα μηνυνατα σας.. Ποτε φθασαμε 120 και κατι σελιδες?? Χχαχαχα καταρχας συγχαρητηρια για την Κιμ για το θετικο τεστττ.. Πολυ χαρηκα που εσπασε η γκαντεμιά.. Σειρα μας τωρα.. ❤️❤️ Οσον αφορα τα ηλεκτρονικα τεστ που δειχνουν και δευτερη γραμμη την πάτησα με το clear blue τον προηγουμενο μηνα.. Εκανα δυο τεστ δικα του ψηφιακο και ενω εβγαζε αρνητικο οταν το ανοιγα ειχε 3 γραμμες μια γραμμη στο χαρτακι του τεστ που δείχνει αν λειτουργει σωστα και δυο γραμμες στο αλλο χαρτακι αλλα η δευτεεη γραμμη ηταν άχνη.. Και πγρα θαρρος και ελπιδες αλλα μετα μοηκα στο youtube και ειδα βιντεακι που λεει οτι οαντα αυτα βγαζουν δςυτερες γραμμουλες. Ειτε εισαι εγκυος ςιτε δεν εισαι. Οπότε μπορει να είσαι και να βγαλει οντως δευτερη γραμμη μπορει και να μη είσαι και να βγαλει παλι.. Οποτεδεν το ξανα ςκανα.. Περιμενα την περίοδο υστερα.. Που ειχε ερθςι καθυστερημένη.. Αυτον τον μηνα ειμαι πολυ χαλαρη.. Ουτε καθε μέρα κανουμε.. Κανουμε μερα παρα μερα. Ουτε τα σημειωνω στο ημεεολογιο μου ουτε κανω τςστ ωορρηξίας.. Ειμαι παρα πολυ χαλαρη.. Και ετσι με θελει και ο αντρας μου μου ειπε.. Οποτε συνεχίζουμε.. Λογικα ςιμαι στις γόνιμες αυτη την εβδομαδα.. Οποτε ςχω μςλλον ακομη εγω.. Ευχομαι ολες μας να δουμε θετικά τεστ. Αααα και εμενα τρεχει εξω αλλα βαζωενα μαξιλαρακι απο κατω οπως μου ειπε ο γιατρος και βγαινει ελαχιστο ετσι μονο στην αρχή.. Μετα τιποτα.. 

Κοριτσι μου γλυκο και αναρωτιόμουν που είσαι!!!μπράβο σου που είσαι χαλαρή!!είναι τόσο σημαντικό να καταφέρεις να το ελέγξεις όλο αυτο το άγχος!!!!το μερα παρα μερα ειναι έτσι και αλλιώς το καλύτερο..:wub:

Just now, Aria konsta είπε:

Από αυτά που διαβάζω νομίζω πως αυτός είναι ο μήνας σουυυυυυ ..... μπορώ να πω ότι και εγώ έβλεπα πολλά όνειρα εκείνες τις μέρες καλά και ακόμα βλέπω αλλά τότε ήταν πιο ζωντανά ,έντονα όνειρα γεμάτο υπονοούμενα .Επίσης εγώ είχα κάνει το σελφ 5 μέρες πριν την περίοδο που περίμενα και έδειξε αρνητικό ,5 μέρες μετά το digital έδειξε θετικό 1-2 σύλληψη . 

Αρια μου πως είσαι εσυ???πως πάει η εγκυμοσύνη??έμαθες φύλλο??

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Από αυτά που διαβάζω νομίζω πως αυτός είναι ο μήνας σουυυυυυ ..... μπορώ να πω ότι και εγώ έβλεπα πολλά όνειρα εκείνες τις μέρες καλά και ακόμα βλέπω αλλά τότε ήταν πιο ζωντανά ,έντονα όνειρα γεμάτο υπονοούμενα .Επίσης εγώ είχα κάνει το σελφ 5 μέρες πριν την περίοδο που περίμενα και έδειξε αρνητικό ,5 μέρες μετά το digital έδειξε θετικό 1-2 σύλληψη . 

Σ ευχαριστώ πολύ για τα ελπιδοφόρα λόγια σου και σένα και ολεςτις κοπέλες εδώ μέσα που στηρίζουμε η μία την άλλη 

Γιατί οι άντρες μας δεν καταλαβαίνουν απόλυτα την ανησυχία μας 

Εύχομαι να είναι ο τυχερός μου μήνα και μένα και για ολεςτις κοπέλες που περιμένουν 

Αλλά πραγματικά αυτή τη φορα δεν θέλω να έχω ελπίδες ,δε σκέφτομαι τίποτα ουτε πετάω στα σύννεφα 

Θα περιμένω να πλησιάσει η μέρα της περιόδου μου για να κάνω κ άλλο τέστ και βλέπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου γλυκο και αναρωτιόμουν που είσαι!!!μπράβο σου που είσαι χαλαρή!!είναι τόσο σημαντικό να καταφέρεις να το ελέγξεις όλο αυτο το άγχος!!!!το μερα παρα μερα ειναι έτσι και αλλιώς το καλύτερο..:wub:

Ναι και ο γιατρος μερα παρα μερα μας ειχε προτεινει για να ειναι πιο δυνατό το σπερμα.. Οποτε ετσι κανουμε αλλα οχι επειδη πρέπει.. Επςιδη θελουμε ετυχε να κανουμε και 3 μερες Συνεχόμενα εχει και που καναμε μερα παρα μερα αυτες τις δυο εβδομαδες.. Δεν ειναι οτι βαλαμε κανονα.. Οπως μας ερθει.. 

Just now, Ellidr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τα ελπιδοφόρα λόγια σου και σένα και ολεςτις κοπέλες εδώ μέσα που στηρίζουμε η μία την άλλη 

Γιατί οι άντρες μας δεν καταλαβαίνουν απόλυτα την ανησυχία μας 

Εύχομαι να είναι ο τυχερός μου μήνα και μένα και για ολεςτις κοπέλες που περιμένουν 

Αλλά πραγματικά αυτή τη φορα δεν θέλω να έχω ελπίδες ,δε σκέφτομαι τίποτα ουτε πετάω στα σύννεφα 

Θα περιμένω να πλησιάσει η μέρα της περιόδου μου για να κάνω κ άλλο τέστ και βλέπουμε

Σου ευχομαι να είσαι η επομενη.. Να μας απαντησει και η φιφι οτι ειναι θετικο και εκεινεις και μετα εσυ.. ❤️❤️❤️❤️ Να γεμισουμε εγκυουλες να μας δωσετε την babydust σε ολες μας.. ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κοριτσι μου γλυκο και αναρωτιόμουν που είσαι!!!μπράβο σου που είσαι χαλαρή!!είναι τόσο σημαντικό να καταφέρεις να το ελέγξεις όλο αυτο το άγχος!!!!το μερα παρα μερα ειναι έτσι και αλλιώς το καλύτερο..:wub:

Αρια μου πως είσαι εσυ???πως πάει η εγκυμοσύνη??έμαθες φύλλο??

Γειά σου κοριτσάκι μου ειμαστε μια χαρα δόξα το θεο .. ναι μάθαμε ειναι αγοράκι!

Εσυ πως εισαι ;; μπαινω και σας διαβαζω οσο μπορω σας εχω έννοια 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Γειά σου κοριτσάκι μου ειμαστε μια χαρα δόξα το θεο .. ναι μάθαμε ειναι αγοράκι!

Εσυ πως εισαι ;; μπαινω και σας διαβαζω οσο μπορω σας εχω έννοια 

Μιλαμε τωρα  είδα την εικόνα σου!χαχαχαχα τι καλααααα θα έχεις ένα και ενααααα!!!ωωωωω!!!πως πάει η εγκυμοσύνη σου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για τα ελπιδοφόρα λόγια σου και σένα και ολεςτις κοπέλες εδώ μέσα που στηρίζουμε η μία την άλλη 

Γιατί οι άντρες μας δεν καταλαβαίνουν απόλυτα την ανησυχία μας 

Εύχομαι να είναι ο τυχερός μου μήνα και μένα και για ολεςτις κοπέλες που περιμένουν 

Αλλά πραγματικά αυτή τη φορα δεν θέλω να έχω ελπίδες ,δε σκέφτομαι τίποτα ουτε πετάω στα σύννεφα 

Θα περιμένω να πλησιάσει η μέρα της περιόδου μου για να κάνω κ άλλο τέστ και βλέπουμε

Μακάρι να είναι κοριτσαρα ο μήνας σου θα χαρώ πάρα πολυ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, vasiliki2020 είπε:

Μακάρι να είναι κοριτσαρα ο μήνας σου θα χαρώ πάρα πολυ

Και σε σένα εύχομαι 

Με το καλό και σύντομα .....

Άντε να δούμε βρε παιδί μου τι θα γίνει....

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Και σε σένα εύχομαι 

Με το καλό και σύντομα .....

Άντε να δούμε βρε παιδί μου τι θα γίνει....

 

Ας κάνει μια την αρχη επιτελους. Εγω υποθετικά περιμενω σε 2 μερες αν αφιαθετησω κανονικα γιατί ειχα άστατο κυκλο τον προηγούμενο τωρα.να τελειώνω να ξεκινήσω κ εγω δυναμικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...