Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Συγνωμη που θα ρωτησω.. Για ενδομητριωση κοιταξες? Μια πολυ στενη μας φιλη η γυνσικα του αδερφου του αντρα μου βασικα προσπαθουσαν 5 χρονια και δεν χωρις κανενα προβλημα και ο γιατρος της της ειπε θα σε ανοιξω να δω με τα ματια μου αν υπαρχει προβλημα και εντελει ειχε ενδομητριωση μολις καθάρισε εκανε παιδακι και το ρωτάω γιατι παρα πολλοι γυναικολόγοι δυστυχως δεν το ψαχνουν.. Μονο αν ειναι εμπειρος καποιος το κοιταζει

Να σου πω την αλήθεια πότε δεν είχε τεθεί θέμα ενδομητριωσης. Την προηγούμενη φορά που πήγα για έλεγχο ωορρηξίας, ο γιατρός που μου κανε τον υπέρηχο(πάω σε δημόσιο νοσοκομείο) μου είπε πως κάτι βλέπει σαν ενδομητριωση, αλλά μόλις πήγα τον υπέρηχο στον γιατρό μου, αυτός δεν έδωσε σημασία, είπε να μην ανησυχώ και συνεχίσαμε κανονικά την σπερματεγχυση. Τώρα τι να σου πω... 

15 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Εεε τοτε εχετε πολλες πιθανοτητες με την σπερματεγχυνση αφου δεν εχετε κανενα προβλημα μονο οταν το σπερμα ειναι ασθενες δεν πολυπιανει εχω ακουσει.Παντως βρε παιδι μου τι περιεργο πραγμα η συλληψη σε αλλους καθεται μπαμ και αλλοι παιδευονται χωρις προβληματα.Παντως μην στενοχωριεσαι θα σου κατσει αφου ειστε υγιης και οι 2 δεν υπαρχει περιπτωση θεμα χρονου ειναι!!’

Κι γω το χω σκεφτεί! Η θα σου κάτσει μπαμ η θα ταλαιπωρήσε καιρό... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, VASIOULA είπε:

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

Τι έγινε εχθές στον γιατρό????


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. βοήθεια κορίτσια..σε τρεις μέρες περιμένω περίοδο.. πρησμένο στήθος χωρίς πόνο , ενόχληση στη μέση .πόνοι περιόδου όχι όπως άλλες φορές ( πιο σπάνια και με λιγότερη διάρκεια) πονοκέφαλο και μια τάση για εμετό αλλά απλά υπάρχει ..δεν έχω βγάλει το ανάλογο σπυράκι του μήνα.. λέτε να είναι ο μήνας?? κουβαλάω στο σούπερ ένα σωρό εμπόρευμα και μετά από 3 βιοχημικές κυήσεις ψιλοφοβαμαι...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα.. βοήθεια κορίτσια..σε τρεις μέρες περιμένω περίοδο.. πρησμένο στήθος χωρίς πόνο , ενόχληση στη μέση .πόνοι περιόδου όχι όπως άλλες φορές ( πιο σπάνια και με λιγότερη διάρκεια) πονοκέφαλο και μια τάση για εμετό αλλά απλά υπάρχει ..δεν έχω βγάλει το ανάλογο σπυράκι του μήνα.. λέτε να είναι ο μήνας?? κουβαλάω στο σούπερ ένα σωρό εμπόρευμα και μετά από 3 βιοχημικές κυήσεις ψιλοφοβαμαι...

 

ε κανε τεστ βρε καλο μου να ξερεις κ αν βγει θετικο θα σου δωσει χαρτι ο γιατρος αμεσως . επισης ισως πρεπει να ξεκινησεις καμια βιταμινη κανενα σαλοσπιρ κανε το τεστ για να ξερεις κ να παρεις το γιατρο αμεσως . μεσολαβει κ σκ κ πρεπει να εισαι ετοιμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα! Ας με βοηθήσει κάποια με τη θερμοκρασία γτ πρώτη φορά είπα να δοκιμάσω.Ποτέ ανεβαίνει κ ποτέ πέφτει; Πχ εγώ χθες πήγα για υπέρηχο είδαμε το αυγούλακι κ είπε ο γιατρος είναι έτοιμο να σκάσει.Κ χθες το πρωί είχα 35,9 με το που ξύπνησα κ σήμερα 35 κ έκανα τεστ ωορρηξιας πριν λίγο κ βγήκε θετικό.Εγώ ξέρω ότι στην ωορρηξία ανεβαίνει.Βέβαια ποτέ δν έδωσα σημασία στη θερμοκρασία γτ γενικά η θερμοκρασία μου είναι περίεργη.Απλά το έχω απορία τώρα κ είπα να σας ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ε κανε τεστ βρε καλο μου να ξερεις κ αν βγει θετικο θα σου δωσει χαρτι ο γιατρος αμεσως . επισης ισως πρεπει να ξεκινησεις καμια βιταμινη κανενα σαλοσπιρ κανε το τεστ για να ξερεις κ να παρεις το γιατρο αμεσως . μεσολαβει κ σκ κ πρεπει να εισαι ετοιμη

Θα πάρω το early για αύριο το πρωί.πινω felicin .λέω μήπως είναι της λαχταρας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα.. βοήθεια κορίτσια..σε τρεις μέρες περιμένω περίοδο.. πρησμένο στήθος χωρίς πόνο , ενόχληση στη μέση .πόνοι περιόδου όχι όπως άλλες φορές ( πιο σπάνια και με λιγότερη διάρκεια) πονοκέφαλο και μια τάση για εμετό αλλά απλά υπάρχει ..δεν έχω βγάλει το ανάλογο σπυράκι του μήνα.. λέτε να είναι ο μήνας?? κουβαλάω στο σούπερ ένα σωρό εμπόρευμα και μετά από 3 βιοχημικές κυήσεις ψιλοφοβαμαι...

 

Κορίτσι μου καλημέρα.Χμμμ εμένα τα συμπτώματα αυτά μου φαίνονται κάπως θετικά πιο πολύ το πρησμένο στήθος χωρίς πόνο γτ έτσι ήταν κ μένα τον Ιούλιο που είχα την βιοχημική κ ήταν η πρώτη φορά που είχα στήθος έτσι πρησμένο.Λοιπόν κάνε τεστ γρήγορα γτ όσο πιο νωρίς καταλάβεις την εγκυμοσυνη τόσο πιο γρήγορα θα δράσεις για να την υποστηρίξεις. Κ προσπάθησε αν μπορείς να μη κουβαλάς πολύ βαριά πράγματα.Ζήτησε βοήθεια στη δουλειά πες ότι έχεις τη μέση σου αυτές τις μέρες.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.Χμμμ εμένα τα συμπτώματα αυτά μου φαίνονται κάπως θετικά πιο πολύ το πρησμένο στήθος χωρίς πόνο γτ έτσι ήταν κ μένα τον Ιούλιο που είχα την βιοχημική κ ήταν η πρώτη φορά που είχα στήθος έτσι πρησμένο.Λοιπόν κάνε τεστ γρήγορα γτ όσο πιο νωρίς καταλάβεις την εγκυμοσυνη τόσο πιο γρήγορα θα δράσεις για να την υποστηρίξεις. Κ προσπάθησε αν μπορείς να μη κουβαλάς πολύ βαριά πράγματα.Ζήτησε βοήθεια στη δουλειά πες ότι έχεις τη μέση σου αυτές τις μέρες.

Θα πάρω για αύριο το πρωί να δω . είναι δύσκολη περίοδος για τα σούπερ και δεν έχουμε επιλογή αν είναι θετικό να πάρω να αναρρωτικη.η αλήθεια είναι ότι μου έχει κάνει εντύπωση το στήθος που πρήστηκε αλλά δεν πονάει.μακαρι παλεύουμε πολύ καιρό και τον Οκτώβριο έκανα υστεροσκοπηση.αντε να δούμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Θα πάρω για αύριο το πρωί να δω . είναι δύσκολη περίοδος για τα σούπερ και δεν έχουμε επιλογή αν είναι θετικό να πάρω να αναρρωτικη.η αλήθεια είναι ότι μου έχει κάνει εντύπωση το στήθος που πρήστηκε αλλά δεν πονάει.μακαρι παλεύουμε πολύ καιρό και τον Οκτώβριο έκανα υστεροσκοπηση.αντε να δούμε

μπορει να χρειαζετε να παρεις κ κατι αλλο επειδη εχεις ιστορικο οποτε μην περιμενεις ολο το σκ για να παρεις τον γιατρο τηλεφωνο. παρε κ κανε ενα σημερα ωστε το απογευμα να παρεις τον γιατρο σου. με την υστεροσκοπηση οι πιθανοτητες ανεβαινουν παρα πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Χαχχαχαχαχαχα.... Πολυ καλο... Χαχχα ετσι να ανεβαινουμε...... Γερμανία... Καταλαβαινω.. Και εγω ετσι.. Βλεπω τους δικους μου και την αδερφη μου δυο φορες τον χρόνο και αν.. Φετος ας πουμε τους ειδα μονο μια φορα.. Λογω κορονοϊόυ... Τι να κανουμε.. Ετσι ειναι η ζωη.. Ευτυχως εχουμε το viber και ταεσα δικτύωσης και ερχομαστε κοντα τους.. Κατι ειναι και αυτο

Αχ κορίτσια μου κι εμένα εξωτερικό οι δικοί μου και η αδελφούλα μου.. δεν ήρθαν φέτος και έχω να τη δω πάνω από 1 χρόνο:(

Ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτή η ιστορία και ν' ανταμώσουμε ξανά με τους δικούς μας!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα.. βοήθεια κορίτσια..σε τρεις μέρες περιμένω περίοδο.. πρησμένο στήθος χωρίς πόνο , ενόχληση στη μέση .πόνοι περιόδου όχι όπως άλλες φορές ( πιο σπάνια και με λιγότερη διάρκεια) πονοκέφαλο και μια τάση για εμετό αλλά απλά υπάρχει ..δεν έχω βγάλει το ανάλογο σπυράκι του μήνα.. λέτε να είναι ο μήνας?? κουβαλάω στο σούπερ ένα σωρό εμπόρευμα και μετά από 3 βιοχημικές κυήσεις ψιλοφοβαμαι...

 

Αυριο μεθαυριο κανε ενα τεστ ποτε δεν ξερεις (ισως καλυτερα πιο κοντα στην ημερομηνια σου γιατι αν πχ βγει ψευδως αρνητικο μπορει να καθησυχαστεις και να κανεις καμια αποτομη κινηση)με τα συμπτωματα αλλες φορες υπαρχουν και αλλες οχι .ΕΥχομαι καλη επιτυχια ενημερωσε μας !Aaa και προσπαθησε να κανεις απαλες κινησεις στη δουλεια στο λεω γιατι και εγω κουβαλαω βαρια πραγματα και οταν ειμαι σε φαση μετα τις γονιμες δεν βιαζομαι το κανω πιο χαλαρα.

Just now, Jamie είπε:

Αυριο μεθαυριο κανε ενα τεστ ποτε δεν ξερεις με τα συμπτωματα αλλες φορες υπαρχουν και αλλες οχι .ΕΥχομαι καλη επιτυχια ενημερωσε μας !

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Ας με βοηθήσει κάποια με τη θερμοκρασία γτ πρώτη φορά είπα να δοκιμάσω.Ποτέ ανεβαίνει κ ποτέ πέφτει; Πχ εγώ χθες πήγα για υπέρηχο είδαμε το αυγούλακι κ είπε ο γιατρος είναι έτοιμο να σκάσει.Κ χθες το πρωί είχα 35,9 με το που ξύπνησα κ σήμερα 35 κ έκανα τεστ ωορρηξιας πριν λίγο κ βγήκε θετικό.Εγώ ξέρω ότι στην ωορρηξία ανεβαίνει.Βέβαια ποτέ δν έδωσα σημασία στη θερμοκρασία γτ γενικά η θερμοκρασία μου είναι περίεργη.Απλά το έχω απορία τώρα κ είπα να σας ρωτήσω.

στην ωορρηξια κατεβαίνει η θερμοκρασία. μετα την ωορρηξία δλδ 2 με 3 μερες ανεβαιβει παλι υψηλά.ωραια οποτε επαφες ,σημερα αυριο κ μεθαυριο να εχεις!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Συμφωνω εμεις περναμε από ένα σωρό εξετασεις γενικα οι άντρες έχουν το στυλ οτι αμα θέλει ο Θεός θα μας το στείλει.μεταξυ οι άντρες συνήθως στο Κομμάτι αυτό το γούστο τους κάνουν. Αλλα να σου πω κάτι δεν αξίζει να είσαι τσίτα εσυ χαλάς την διάθεση σου εκείνος μια χαρα θα κοιμηθεί το βραδυ ΧΧα χαχαχα. Δώσε λίγο χρόνο ηρεμησε και θα βρείτε παλι τους ρυθμούς σας δεν σε φοβάμαι εσενα

Μα κάθε φορά στις γόνιμες να μασάει σίδερα;;;;;στην μπούκα με έχει....ας το καταλάβει κ αυτός ότι έτσι απλά θα κοπανιομαστε.αφου θέλει τα γούστα του μόνο έτσι θα πάει.

Just now, Ritapog είπε:

Θα πάρω για αύριο το πρωί να δω . είναι δύσκολη περίοδος για τα σούπερ και δεν έχουμε επιλογή αν είναι θετικό να πάρω να αναρρωτικη.η αλήθεια είναι ότι μου έχει κάνει εντύπωση το στήθος που πρήστηκε αλλά δεν πονάει.μακαρι παλεύουμε πολύ καιρό και τον Οκτώβριο έκανα υστεροσκοπηση.αντε να δούμε

Εύχομαι θετικο τεστακι κορίτσι μου.ενημερωσε μας.

9 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Άσε σου λέω... Κι εγώ πρώτη επαφή με τα τεστ, το χειρίστηκα τελείως λάθος. Στο τέλος μου είπε πως τον ευνουχησα... Ευτυχώς ο ευνουχισμός κρατησε λίγο! Μα γιατί να κάνετε κάθε 3 μέρες; ίσα ίσα... Από γιατρό είχα ακούσει πως το μέρα παρά μέρα είναι το ιδανικό. Λύσε μου και μια απορία, με ένα παιδί Δ δημοτικού, πώς τα καταφέρνετε τόσο συχνά; εμείς τα έχουμε βρει μπαστούνια. Ειδικά τώρα που δεν κουνιέται απο το σπίτι. 

Περιμένω να πάρει τον βαθύ ύπνο το παιδί.ξερεις ο πρώτος βραδινος είναι που δεν ξυπνάει ούτε με κανόνια.παντα βράδυ εννοείται.εγω το άλλο σκέφτομαι ....όταν σε κάνα δυο τρία χρόνια μαγγεψουν εφηβεία προεφηβεία κ θέλουν να ψιλοξενυχτανε τι θα κάνουμε;;;;;είπα τον δικό μου μετά πρέπει να κάνουμε ένα δοματειο 50 αποχρώσεις του γκρι.νσ κλειδώνει κ ηχομόνωση χαχαχαχα.αληθεια τι θα κάνουμε όταν πάνε εφηβεία;;;;;;

9 ώρες πρίν, Agatte είπε:

Άσε σου λέω... Κι εγώ πρώτη επαφή με τα τεστ, το χειρίστηκα τελείως λάθος. Στο τέλος μου είπε πως τον ευνουχησα... Ευτυχώς ο ευνουχισμός κρατησε λίγο! Μα γιατί να κάνετε κάθε 3 μέρες; ίσα ίσα... Από γιατρό είχα ακούσει πως το μέρα παρά μέρα είναι το ιδανικό. Λύσε μου και μια απορία, με ένα παιδί Δ δημοτικού, πώς τα καταφέρνετε τόσο συχνά; εμείς τα έχουμε βρει μπαστούνια. Ειδικά τώρα που δεν κουνιέται απο το σπίτι. 

Περιμένω να πάρει τον βαθύ ύπνο το παιδί.ξερεις ο πρώτος βραδινος είναι που δεν ξυπνάει ούτε με κανόνια.παντα βράδυ εννοείται.εγω το άλλο σκέφτομαι ....όταν σε κάνα δυο τρία χρόνια μαγγεψουν εφηβεία προεφηβεία κ θέλουν να ψιλοξενυχτανε τι θα κάνουμε;;;;;είπα τον δικό μου μετά πρέπει να κάνουμε ένα δοματειο 50 αποχρώσεις του γκρι.νσ κλειδώνει κ ηχομόνωση χαχαχαχα.αληθεια τι θα κάνουμε όταν πάνε εφηβεία;;;;;;

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μα κάθε φορά στις γόνιμες να μασάει σίδερα;;;;;στην μπούκα με έχει....ας το καταλάβει κ αυτός ότι έτσι απλά θα κοπανιομαστε.αφου θέλει τα γούστα του μόνο έτσι θα πάει.

Εύχομαι θετικο τεστακι κορίτσι μου.ενημερωσε μας.

Περιμένω να πάρει τον βαθύ ύπνο το παιδί.ξερεις ο πρώτος βραδινος είναι που δεν ξυπνάει ούτε με κανόνια.παντα βράδυ εννοείται.εγω το άλλο σκέφτομαι ....όταν σε κάνα δυο τρία χρόνια μαγγεψουν εφηβεία προεφηβεία κ θέλουν να ψιλοξενυχτανε τι θα κάνουμε;;;;;είπα τον δικό μου μετά πρέπει να κάνουμε ένα δοματειο 50 αποχρώσεις του γκρι.νσ κλειδώνει κ ηχομόνωση χαχαχαχα.αληθεια τι θα κάνουμε όταν πάνε εφηβεία;;;;;;

Περιμένω να πάρει τον βαθύ ύπνο το παιδί.ξερεις ο πρώτος βραδινος είναι που δεν ξυπνάει ούτε με κανόνια.παντα βράδυ εννοείται.εγω το άλλο σκέφτομαι ....όταν σε κάνα δυο τρία χρόνια μαγγεψουν εφηβεία προεφηβεία κ θέλουν να ψιλοξενυχτανε τι θα κάνουμε;;;;;είπα τον δικό μου μετά πρέπει να κάνουμε ένα δοματειο 50 αποχρώσεις του γκρι.νσ κλειδώνει κ ηχομόνωση χαχαχαχα.αληθεια τι θα κάνουμε όταν πάνε εφηβεία;;;;;;

χα χα ε στην εφηβεια το πρωι που δεν προκειτε να ξυπναει με τιποτα χα χα χα !! αν κ οταν ερθει το δευτερο θα το ξεχασετε το σεξ οποτε οτι γινει τωρα 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...