Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ το ίδιο εύχομαι και σε εσένα ελπίζω τα πονακια που έχεις να είναι εμφύτευση!!! 

Στην πρώτη την ημέρα της ωορρηξίας είχα λίγο αίμα σχεδόν σταγόνα και για 3 μέρες είχα ένα πόνο δεξιά από εκεί είχα ωορρηξία σε φάση που δεν μπορούσα να περπατήσω!(στη δεξιά είχα κύστες) πόνο στο στήθος από την 18η ημέρα αρκετές ζαλάδες, και λιγουρες χωρίς όμως να τρώω πολύ!Αρκετά υγρά, πόνο στη μέση πόνους περιόδου. (κατέληξε σε παλινδρομη) 

Στη δεύτερη εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα πότε είχα ωορρηξία.Ειμασταν διακοπές και την 17η ημέρα λιποθυμησα είχα πρησμένο  στήθος χωρίς έντονο πόνο!Πείνα κουραζομουν εύκολα και παρααα πολες ζαλάδες!(έξωμήτριο, ακόμα χειρότερο) 

Αυτα τα συμπτώματα και εννοείται υπνηλία και στις δύο!  

 

Είχες και εσύ πολλά συμπτώματα που να μην το καταλάβεις.. Και εγώ είδες στο άλλο θέμα που έγραψα.. είχα εμπειρία με παλίνδρομη και είχα και πόσα ακόμα συμπτώματα ακόμα αλλά ξέχασα να τα γράψω τόσα πολλά που ήταν... Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι ο μηνας μας ειδικά εσύ η 3η σου να ναι και η τυχερή σου!

Θα περιμένω νέα σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου έχεις πολυκυστικες ή όχι; Αυτές οι βιταμίνες επειδή περιέχουν κ ινοσιτολη διορθώνουν τον κύκλο πχ αν είναι μεγάλος οπότε κ την ωορρηξία.Αν ένιωσες πονάκια μπορεί να ξεκινάει η ωορρηξία.Δλδ να είναι η αρχή, ισως να κανείς σε 2-3 μέρες ,αλλά καλού κακού ξεκινά τα τεστ ωορρηξιας.

Όχι δεν έχω αλλά ξαφνικά πέρσυ μεγάλωσε ο κύκλος μου είμαι κ παραπάνω κιλά ίσως αυτό να φταίει.. Κάνω γύρω στο 31-33 , της πήρα γιατί διάβασα ότι βοηθάνε όταν προσπαθείς για μωρό και περνούμε και εγώ και ο άντρας μου. Δεν έχω τεστ ωορρηξίας είχαμε επαφή 11η μέρα, 14η χτες και θα έχουμε και σήμερα και μετά Δευτέρα το πάμε μέρα παρά απλά σήμερα είπα να κάνουμε ξανά γιατί είδα αυτά τα υγρά και τα πονάκια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/26/2020 at 2:02 PM, VASIOULA said:

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Δεν μας εχει πει νεα σου. Η θετικη μας σκεψη ειναι μαζι σου. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση..τα υγρα ποτε αρχιζουν ποσες μερες  πριν την ωορριξια; Γιατι σημερα εχω διαφανα υγρα αλλα το τεστ ωορριξιας εδιξε αρνητικο..αντε να βρω ακρηηηη:(

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση..τα υγρα ποτε αρχιζουν ποσες μερες  πριν την ωορριξια; Γιατι σημερα εχω διαφανα υγρα αλλα το τεστ ωορριξιας εδιξε αρνητικο..αντε να βρω ακρηηηη:(

μπορει κ μια εβδομαδα πριν μπορει κ λιγες μερες αναλογα τον οργανισμο. συνεχισε τα τεστακια κ θα καταλαβεις τον κυκλο σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, Agatte said:

Όπως το είπες, τρεις μέρες είναι, τίποτα δεν έμεινε. Εύχομαι να σε διαψεύσει το ένστικτο σου. Αν όχι, τουλάχιστον θα είσαι προετοιμασμενη. Αν και με την τόση λαχτάρα μας, πιστεύω πως και το ένστικτο μας, έχει επηρεαστεί. 

Δεν ξέρω καλή μου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά δεν πιστεύω πως μπορεί να επηρεάζει. Τεστακια δεν κάνεις για να παρακολουθήσεις την ωορρηξία σου; 

Η θερμομετρηση τελικα ειναι αλανθανστη μεθοδος και σε γλυτωνει απο εξοδα κανοντας τεστ. Εμενα αρχισε να πεφτει η θερμοκρασια μου επομενως θα αδιαθετησω. Ημουν σιγουρη παντως. Θα περιμενω να ερθει και παμε για τον επομενο. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Η θερμομετρηση τελικα ειναι αλανθανστη μεθοδος και σε γλυτωνει απο εξοδα κανοντας τεστ. Εμενα αρχισε να πεφτει η θερμοκρασια μου επομενως θα αδιαθετησω. Ημουν σιγουρη παντως. Θα περιμενω να ερθει και παμε για τον επομενο. 

Μα θερμομετρηση μονο πρωι μολις ξυπνήσεις πρεπςι να κανεις οχι κατα την διαρκεια της ημέρας 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ναι το πρωι αλλα διαπιστωμενα οταν τα βραδια ειχα 37 και εμφανισω το επομενο βραδυ 36.6 σημαινει πως αδιαθετω. Ειναι μεγαλη η βουτια και τσεκαρισμενο το συστημα.  

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Η θερμομετρηση τελικα ειναι αλανθανστη μεθοδος και σε γλυτωνει απο εξοδα κανοντας τεστ. Εμενα αρχισε να πεφτει η θερμοκρασια μου επομενως θα αδιαθετησω. Ημουν σιγουρη παντως. Θα περιμενω να ερθει και παμε για τον επομενο. 

Εφόσον σου δείχνει τόσο έγκαιρα ναι, είναι η καλύτερη μέθοδος. Τον άλλο μήνα καλή μου, πιο εντατικά και με καλή διάθεση! 

Για μένα η θερμομετρηση δυστυχώς δεν είναι εργαλείο μιας και η θερμοκρασία μου πέφτει λίγες ώρες πριν μου έρθει. Αλλά γενικά, δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης. Τα βρίσκω πολύ αγχωτικα. Αν δεν έχω τουλάχιστον μια βδομάδα καθυστέρηση, δεν κάνω τεστ. Ακόμα κι αν δείξει θετικό, θα είμαι μόλις 4-5 εβδομάδων, οπότε θα πρέπει να περιμένω άλλες 2-3 βδομάδες για υπέρηχο κι αυτό με αγχώνει ακόμα πιο πολύ. Κι εμένα λογικά θα μου έρθει και μάλιστα στην ώρα της. Ξεκίνησαν οι ενοχλήσεις, πόνος χαμηλά, τράβηγμα στη μέση, νεύρα κρόσσια.. Έρχεται η ρημαδα! Κι έχω μια βδομάδα μπροστά μου! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Εφόσον σου δείχνει τόσο έγκαιρα ναι, είναι η καλύτερη μέθοδος. Τον άλλο μήνα καλή μου, πιο εντατικά και με καλή διάθεση! 

Για μένα η θερμομετρηση δυστυχώς δεν είναι εργαλείο μιας και η θερμοκρασία μου πέφτει λίγες ώρες πριν μου έρθει. Αλλά γενικά, δεν κάνω τεστ εγκυμοσύνης. Τα βρίσκω πολύ αγχωτικα. Αν δεν έχω τουλάχιστον μια βδομάδα καθυστέρηση, δεν κάνω τεστ. Ακόμα κι αν δείξει θετικό, θα είμαι μόλις 4-5 εβδομάδων, οπότε θα πρέπει να περιμένω άλλες 2-3 βδομάδες για υπέρηχο κι αυτό με αγχώνει ακόμα πιο πολύ. Κι εμένα λογικά θα μου έρθει και μάλιστα στην ώρα της. Ξεκίνησαν οι ενοχλήσεις, πόνος χαμηλά, τράβηγμα στη μέση, νεύρα κρόσσια.. Έρχεται η ρημαδα! Κι έχω μια βδομάδα μπροστά μου! 

Και εγω δεν ειμαι της φιλοσοφιας των τεστ, οχι νωριτερα τουλαχιστον. Την ημερα που περιμενω το πολυ ή με μια μερα καθυστερηση. Αναλογα τα σημαδια. Στην κορη μου το εκανα την ημερα που περιμενα , το βραδυ ομως αφου δεν ειδα να ερχεται και το στηθος στην υπερβολη του. Χοριακη ειχα κανει με 3 μερες καθυστερηση για να  μην μπω στη διαδικασια αν ειναι χαμηλη και τετοια. Επειδη ομως χρειαστηκα προγεστερονη γιατι ειχα ψιλοποακολληση αυτη την φορα θα κανω νωριτερα οταν θα εχω καθυστερηση μηπως χρειαστω ενισχυση. Τα τεστ ειδικα νωριτερα μου ριχνουν την ψυχολογια νωρις και αποτομα και μετα ανυπομονω να αδιαθετησω για να προχωρησω. Καπου ειχα διαβασει το ...καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρα πρωορη θλιψη και αυτο μου ταιριαζει καλυτερα. Τελος παντων...τον επομενο μηνα που εχουμε ξεκινησει και τις βιταμινες μας και ισως γινει κατι καλυτερο. Εσυ εχεις μερες ακομα και τα συμπτωματα ξερεις πως μπορει να ειναι ιδια, δηλαδη εγκυμοσυνης περιοδου. Φυσικα η καθε μια ξερει το σωμα της και ειδικα αφου ειχε και αλλες εγκυμοσυνες. Σου ευχομαι να εισαι λαθος και να δεις ευχαριστα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, TATAKI είπε:

Και εγω δεν ειμαι της φιλοσοφιας των τεστ, οχι νωριτερα τουλαχιστον. Την ημερα που περιμενω το πολυ ή με μια μερα καθυστερηση. Αναλογα τα σημαδια. Στην κορη μου το εκανα την ημερα που περιμενα , το βραδυ ομως αφου δεν ειδα να ερχεται και το στηθος στην υπερβολη του. Χοριακη ειχα κανει με 3 μερες καθυστερηση για να  μην μπω στη διαδικασια αν ειναι χαμηλη και τετοια. Επειδη ομως χρειαστηκα προγεστερονη γιατι ειχα ψιλοποακολληση αυτη την φορα θα κανω νωριτερα οταν θα εχω καθυστερηση μηπως χρειαστω ενισχυση. Τα τεστ ειδικα νωριτερα μου ριχνουν την ψυχολογια νωρις και αποτομα και μετα ανυπομονω να αδιαθετησω για να προχωρησω. Καπου ειχα διαβασει το ...καλυτερα καθυστερημενη χαρα παρα πρωορη θλιψη και αυτο μου ταιριαζει καλυτερα. Τελος παντων...τον επομενο μηνα που εχουμε ξεκινησει και τις βιταμινες μας και ισως γινει κατι καλυτερο. Εσυ εχεις μερες ακομα και τα συμπτωματα ξερεις πως μπορει να ειναι ιδια, δηλαδη εγκυμοσυνης περιοδου. Φυσικα η καθε μια ξερει το σωμα της και ειδικα αφου ειχε και αλλες εγκυμοσυνες. Σου ευχομαι να εισαι λαθος και να δεις ευχαριστα. 

Κι εγώ είχα στο γιο κάτι σαν αποκόλληση. Δεν μπορούσε ούτε ο γιατρός να καταλάβει από που προκύπτει το αίμα. Από 8η εβδομάδα μέχρι 14η, κράτησε. Τα utrogestan ήταν ότι χειρότερο. Χωρίς να τρώω είχα πάρει 3 κιλά από πρήξιμο και κατακράτηση. 

Να σου πω, παρόλο που είδα την ωορρηξία ιτ, δεν κρατάω καν καλάθι. Στην περίπτωση μου και με το σπέρμα που έχουμε, αν ποτέ προκύψει, θα είναι μια τεράστια έκπληξη! Τι να τον κάνω... Είναι τελείως ξεροκέφαλος και το έχει πάρει πολύ εγωιστικα το όλο θέμα. Νομίζω πως επειδή αισθάνεται πως βάλλεται ο ανδρισμός του, εθελοτυφλεί και κάνει σα να μην υπάρχει πρόβλημα. Μακάρι ο συνδυασμός βιταμινών που παίρνει, να βοηθήσουν. Αλλά χωρίς επανάληψη στο σπερμοδιαγραμμα, να ξέρουμε τι γίνεται, δεν μπορούμε να ελπίζουμε και πολλά. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Είχες και εσύ πολλά συμπτώματα που να μην το καταλάβεις.. Και εγώ είδες στο άλλο θέμα που έγραψα.. είχα εμπειρία με παλίνδρομη και είχα και πόσα ακόμα συμπτώματα ακόμα αλλά ξέχασα να τα γράψω τόσα πολλά που ήταν... Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι ο μηνας μας ειδικά εσύ η 3η σου να ναι και η τυχερή σου!

Θα περιμένω νέα σου 

Σε ευχαριστώ πολύ.... Μακάρι κάποια στιγμή να τα καταφέρουμε για αυτό τον μήνα δεν έχω καμία ελπίδα....Ας ελπίσουμε σε λίγη τύχη τον επόμενο μήνα να έχω τουλάχιστον ωορρηξία στην αριστερή.Έρχονται σιγά σιγά τα συμπτώματα περιόδου και είμαι σίγουρη πως δεν είναι ο μήνας μου.... Εύχομαι όμως να είναι ο δικό σου!!! Θα περιμένω και εγώ νέα σου! 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση..τα υγρα ποτε αρχιζουν ποσες μερες  πριν την ωορριξια; Γιατι σημερα εχω διαφανα υγρα αλλα το τεστ ωορριξιας εδιξε αρνητικο..αντε να βρω ακρηηηη:(

Καλημερα εμενα τα εντονα υγρα ξεκινανε περιπουμε 2 μερες πριν το θετικο τεστ ωορηξιας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Κι εγώ είχα στο γιο κάτι σαν αποκόλληση. Δεν μπορούσε ούτε ο γιατρός να καταλάβει από που προκύπτει το αίμα. Από 8η εβδομάδα μέχρι 14η, κράτησε. Τα utrogestan ήταν ότι χειρότερο. Χωρίς να τρώω είχα πάρει 3 κιλά από πρήξιμο και κατακράτηση. 

Να σου πω, παρόλο που είδα την ωορρηξία ιτ, δεν κρατάω καν καλάθι. Στην περίπτωση μου και με το σπέρμα που έχουμε, αν ποτέ προκύψει, θα είναι μια τεράστια έκπληξη! Τι να τον κάνω... Είναι τελείως ξεροκέφαλος και το έχει πάρει πολύ εγωιστικα το όλο θέμα. Νομίζω πως επειδή αισθάνεται πως βάλλεται ο ανδρισμός του, εθελοτυφλεί και κάνει σα να μην υπάρχει πρόβλημα. Μακάρι ο συνδυασμός βιταμινών που παίρνει, να βοηθήσουν. Αλλά χωρίς επανάληψη στο σπερμοδιαγραμμα, να ξέρουμε τι γίνεται, δεν μπορούμε να ελπίζουμε και πολλά. 

Κοιτα και με μενα στην αρχη αντεδρασε. Προκειμενου να μη το κανει ελεγε μια χαρα ειμαστε με ενα. Αν μας τυχει ετυχε και τετοια. Μετα του ειπα οτι εγω εχω κανει ενα χαμο εξετασεις και θα κανω και σαλπιγγογραφια που του εξηγησα τι ειναι και εκεινος απλα θα ριξει τον οβολο του σε ενα κυπελλο. Το πολυ πολυ να παρει καμια βιταμινουλα. Τον αφησα και τον επομενο μηνα ηρθε και μου ειπε θα το κανω. Ετσι εγινε. Βγηκε σχετικα καλο το σπερμοδιαγραμμα λιγο οριακη η ποσοτητα και με βιταμινες θα φτιαξει μας ειπαν. Πηρα και εγω και βλεπουμε. Οτι γινει... θελουν ομως συζητηση γιατι σε μας ειναι αυτονητα καποια πραγματα σε εκεινους επειδη ειναι στον κοσμο τους δεν ειναι. Οτι τους ξεβολευει και τους αγχωνει κανουν οτι δεν υπαρχει. Στρουθοκαμηλιζουν ολοι τους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Καλημερα. Ναι το πρωι αλλα διαπιστωμενα οταν τα βραδια ειχα 37 και εμφανισω το επομενο βραδυ 36.6 σημαινει πως αδιαθετω. Ειναι μεγαλη η βουτια και τσεκαρισμενο το συστημα.  

Να σου πω κ εγώ έστω την μέρα περιόδου μπορεί να πέσει κ έρχεται.αυτο λίγο με προετοιμάζει όμως κ το παίρνω μετά πιο χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...