Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Penny28 είπε:

Ναι ακριβώς ανάλογα με το που έχω ωορρηξία έχω τον τον πόνο εκεί. Για παράδειγμα επειδή η δεξιά μου σάλπιγγα λείπει όταν έχω από εκεί με πιάνει ένας πόνος χαμηλά,θελω να πάω τουαλέτα,ο πόνος με χτυπάει στη μέση και πονάω σε φάση που περνώ παυσίπονο. 

Από αριστερά είναι φυσιολογικά τα πράγματα νιωθω μια ενόχληση χαμηλά και ο πόνος χτυπάει πάλι στη μέση αλλά φυσιολογικά πράγματα! 

Και τα ανάλογα υγρά βέβαια...

Θα παω και εγω για σαλπιγγογραφια με την καινουρια χρονια να δω τι παιζει γιατι δεν εχω ιδεα!!!ευχαριστω :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Jamie είπε:

Θα παω και εγω για σαλπιγγογραφια με την καινουρια χρονια να δω τι παιζει γιατι δεν εχω ιδεα!!!ευχαριστω :-D

Τίποτα!!!Εμένα στη Λαμπαροσκοπηση είδαν και την αριστερή για συμφησης αν υπάρχουν οι κύστες και ευτυχώς όλα καλά!!!Να κάνεις λένε κιόλας ότι μετα μένεις και πιο εύκολα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Εγώ φυσιολογικά έχω 36,3 περίπου ....ναι ξεκινάω γυμναστική δυστυχώς χαχαχαχαχα.ας το πάρω αλλιώς κ δεν ξανακάνω ούτε κατακόρυφο ούτε τίποτα βαρέθηκα.ας είμαστε καλά κ αν κάτσει που δεν θα κάτσει έχει ο Θεός...αλλά ψιλομαυρισα να σου πω δεν το κόβω να γίνεται ούτε κ με σφαίρες...ξενέρωσα αυτή την φορά.

Ενώ με τον υπέρηχο έβγαλα άκρη χαχαχααχα.εγω δεν θέλω γιατρό...εγώ παπά θέλω πια.να με διαβάσει να ηρεμήσω...που κοντεύω να πάθω μαυτα κ μαυτα .

Ρε συ... Στα Τάρταρα έπεσες. Τι ψυχολογία είναι αυτή; Έλα λίγο να ανέβουμε. Οκ... Φταίει και η κλεισούρα. Στείλε μήνυμα για μετακίνηση 6 και πάρε τους δρόμους για να ξελαμπικαρεις! Ειδικά αν κοντά έχεις κανένα πάρκο ή αν μένεις παραθαλάσσια, ένα γρήγορο περπατηματακι με μουσική, είναι ότι πρέπει! 

12 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Εγω υποτιθεται δεν περιμενω γυρω στις 10 δεκεμβρη μολις τελειωσα ωορηξια αλλα ηδη εχω βγαλει σπυρακι πηγουνι σαν περιοδου και απο υγρα σαν να στεγνωνω σιγα σιγα και δεν ειναι πολυ  θετικα σημαδια πιστευω..ειναι καμια αλλη κοπελα που να συμβαδιζουμε σε ημερομηνιες;;;;

Έλα, μαζί θα περιμένουμε. Εγώ κανονικά περίμενα στις 6 του μήνα αλλά αφού έκανα τόσο αργά ωορρηξια, φαντάζομαι θα έρθει πιο αργά και η βλαμμένη. Όσο για συμπτώματα, είναι πολύ νωρίς. Ένα σπυρί δε λέει τίποτα. Έχουμε ακόμα, περίμενε! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Σωστηηηηη και εγω το ιδιο κανω τωρα ευτυχως εχουν σταματησει να ρωτανε...Σου ευχομαι συντομα ενα μωρακι!

Εγω υποτιθεται δεν περιμενω γυρω στις 10 δεκεμβρη μολις τελειωσα ωορηξια αλλα ηδη εχω βγαλει σπυρακι πηγουνι σαν περιοδου και απο υγρα σαν να στεγνωνω σιγα σιγα και δεν ειναι πολυ  θετικα σημαδια πιστευω..ειναι καμια αλλη κοπελα που να συμβαδιζουμε σε ημερομηνιες;;;;

Γεια σας κορίτσια παρακολουθούσα ανα διαστήματα τις συζητήσεις σας και τώρα έκανα εγγραφή οπότε είμαι νέα στην παρέα.

Και εγω είμαι κοντά στις ημερομηνίες σου, δεν περιμένω γύρω στις 7/12. Εύχομαι να έχουμε σύντομα θετικά τεστ. :D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ σας διαβάζω όλες αυτές τις μέρες, αλλά μου εχουν προκύψει πολλά αυτόν τον μήνα και δεν σας προλαβαίνω. Τελείωσα κι εγώ με τις γόνιμες και (δεν) περιμένω στις 8/12. Απ' ό,τι είδα είμαστε αρκετές εκείνες τις μέρες! Καλή τύχη να έχουμε όλες:x

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA είπε:

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ακούς τον γιατρό σου για να το λέει σίγουρα κάτι θα ξέρει και εφόσον δεν είχε κανει υπέρηχο ακόμα δεν είχε εικόνα και σας το είπε για να είναι καλυμμένη αφού δεν ηξερε σε τι σημείο πιάστηκε το έμβρυο αν και θα μπορούσε να σε δει και νωρίτερα ακόμα και μια μέρα μετά την πρώτη χοριακη σου θα φαινόταν ο σάκος...τώρα τα καφέ πολλές κοπέλες είχαν και πήγαν όλα καλά ίσως σου δώσει προγεστερόνη παρόλαυτα ότι και να λέμε εμείς εδώ η γιατρός θα σε δει το απόγευμα και θα έχετε τις τελικές απαντήσεις!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, VASIOULA είπε:

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

θα δειτε σημερα στον υπερηχο για την χοριακη τι σου ειπε διπλασιαστηκε σωστα? αυτο πρεπει να κοιταξεις καταρχας αν ηταν σωστη η χοριακη δεν εγινε τιποτα . αν ομως δεν ειχε διπλασιαστει ισως κατι δεν παει καλα κ γιαυτο τα καφε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Valeria7 είπε:

Γεια σας κορίτσια παρακολουθούσα ανα διαστήματα τις συζητήσεις σας και τώρα έκανα εγγραφή οπότε είμαι νέα στην παρέα.

Και εγω είμαι κοντά στις ημερομηνίες σου, δεν περιμένω γύρω στις 7/12. Εύχομαι να έχουμε σύντομα θετικά τεστ. :D

Καλως ορισες στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ενα θετικο τεστ σαν χριστουγενιατικο δωρο!!

πρίν από 42 λεπτά , Agatte είπε:

Ρε συ... Στα Τάρταρα έπεσες. Τι ψυχολογία είναι αυτή; Έλα λίγο να ανέβουμε. Οκ... Φταίει και η κλεισούρα. Στείλε μήνυμα για μετακίνηση 6 και πάρε τους δρόμους για να ξελαμπικαρεις! Ειδικά αν κοντά έχεις κανένα πάρκο ή αν μένεις παραθαλάσσια, ένα γρήγορο περπατηματακι με μουσική, είναι ότι πρέπει! 

Έλα, μαζί θα περιμένουμε. Εγώ κανονικά περίμενα στις 6 του μήνα αλλά αφού έκανα τόσο αργά ωορρηξια, φαντάζομαι θα έρθει πιο αργά και η βλαμμένη. Όσο για συμπτώματα, είναι πολύ νωρίς. Ένα σπυρί δε λέει τίποτα. Έχουμε ακόμα, περίμενε! 

Τελειαααααα ευχομαι να μας αφησει ησυχες για 9 μηνες επιτελους χιχι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Agatte είπε:

Ρε συ... Στα Τάρταρα έπεσες. Τι ψυχολογία είναι αυτή; Έλα λίγο να ανέβουμε. Οκ... Φταίει και η κλεισούρα. Στείλε μήνυμα για μετακίνηση 6 και πάρε τους δρόμους για να ξελαμπικαρεις! Ειδικά αν κοντά έχεις κανένα πάρκο ή αν μένεις παραθαλάσσια, ένα γρήγορο περπατηματακι με μουσική, είναι ότι πρέπει! 

Έλα, μαζί θα περιμένουμε. Εγώ κανονικά περίμενα στις 6 του μήνα αλλά αφού έκανα τόσο αργά ωορρηξια, φαντάζομαι θα έρθει πιο αργά και η βλαμμένη. Όσο για συμπτώματα, είναι πολύ νωρίς. Ένα σπυρί δε λέει τίποτα. Έχουμε ακόμα, περίμενε! 

Θα στρώσω που θα πάει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, VASIOULA said:

κορίτσια η χοριακή μου χθες ηταν 8652 και είχα κάτι σαν καφέ υγρά ...η γιατρός μου είπε να κάνω μια ένεση και να μείνω ξάπλα...σήμερα δεν είχα τίποτα , η αλήθεια είναι ότι χθες κάναμε σεξ ( τώρα του ήρθε η όρεξη !!!) δεν το είπα στην γιατρό γιατί μας είχε πει να μην κάνουμε . Θα κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο σήμερα και θα φάω τα νύχια μου. Αν εχει πέσει ; αν το έχασα;

Θα πας το απογευμα και θα σου φυγει το αγχος. Καφε ειχα εγω στην δικη μου εγκυμοσυνη και με ουλτρατζεσταν και ξαπλα μια χαρα βγηκε η κουκλαρα η κορη μου. Ομως θα πρεπει να ακους και τον γιατρο σου. Να του πεις οτι ειχες επαφη. Ειναι σημαντικο να τα γνωριζει ολα για να σε βοηθησει κατα το μεγιστο. Ολα καλα θα πανε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Θα στρώσω που θα πάει....

ναι πρεπει να στρωσεις! κηπο δεν εχετε να πιασεις να φυτευεις τιποτα ειναι ψυχοθεραπεια!! η κ μπαλκονι φτιαξε το αλλιως. ελα κ εισαι στις εξοχες ειναι τι ωραια τωρα το χειμωνα 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Με τίποτα τεστ ωορηξιας.αφου δεν θα βγάλω νόημα.ειπαμε γιατρό πήγα κ είδα το αβγό κ πάλι μια τρύπα στο νερό έκανα.εχω πολύ πράμα να ασχοληθώ.όλη μέρα σαν το έρμαιο να περιμένω να τελειώσει ο μικρός μαθήματα να μην είμαι στον χώρο κλπ κ σήμα έχει στο σαλόνι καλό κ να αναγκάζομαι να βωλοδερνω στα δοματεια..αμάν φυλακισμένη στο ίδιο μου το σπίτι νιώθω.τι σπάσιμο αυτό.εχω κ μια ψυχολογία βραστά.

Βρε γλυκουλα μην εισαι τοσο πεσμενη βγες καμια βολτουλα κανε κατι να ξεχαστεις.Εμενα μαρεσει να φτιαχνω κανενα γλυκο και επισης οι σειρες βοηθανε να ξεχαστεις η γεμισε μπανιερα και μπες μεσα να χαλαρωσεις με απαλη μουσικη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Βρε γλυκουλα μην εισαι τοσο πεσμενη βγες καμια βολτουλα κανε κατι να ξεχαστεις.Εμενα μαρεσει να φτιαχνω κανενα γλυκο και επισης οι σειρες βοηθανε να ξεχαστεις η γεμισε μπανιερα και μπες μεσα να χαλαρωσεις με απαλη μουσικη!!

αυτο με την μπανιερα πολυ καλο! για γλυκα μην δινεις ιδεες γιατι ειμαστε σε καραντινα δεν θα χωραμε απτις πορτες μετα οπως φαινετε τοση κλεισουρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αυτο με την μπανιερα πολυ καλο! για γλυκα μην δινεις ιδεες γιατι ειμαστε σε καραντινα δεν θα χωραμε απτις πορτες μετα οπως φαινετε τοση κλεισουρα!

Αχαχαχαχχα εχεις δικιο ειμαι και γλυκατζου πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...