Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Αυτη το εδεσε κομπο οτι ειναι αποβολη..εδω δεν εξηγουνε πολλα ουτε χοριακη δεν κανουν να δουνε τις μοναδες..

Αν πας σε άλλο γιατρο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Θα παω γενικα και σε αλλη χωρα..θα παω στην γιατρο μου στην ελλαδα..

Να πας…μη στεναχωριέσαι όλα καλά θα είναι! Εχεις συμπτώματα; Ποτέ θα πας; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να πας…μη στεναχωριέσαι όλα καλά θα είναι! Εχεις συμπτώματα; Ποτέ θα πας; 

Εχω και αυτο με τρελενει..εχω αναγουλες το στηθος μου ποναει εχω κανει και τεστ ψηφιακο προχθες γιατι μου ειχε ξεμινει και εδειχνε 3+ Και γενικα δεν εχω κανενα συμπτωμα που να πεις τι τρεχει κατι δεν παει καλα..αυριο θα κλεισω εισιτηρια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elena93 είπε:

Εχω και αυτο με τρελενει..εχω αναγουλες το στηθος μου ποναει εχω κανει και τεστ ψηφιακο προχθες γιατι μου ειχε ξεμινει και εδειχνε 3+ Και γενικα δεν εχω κανενα συμπτωμα που να πεις τι τρεχει κατι δεν παει καλα..αυριο θα κλεισω εισιτηρια

Τι να πω αλήθεια σίγουρα πρέπει να πας σε άλλο γιατρο!!! Μη στεναχωριέσαι όσο εχεις τα συμπτώματα και δεν έχεις αιμα ολα καλά 

Κορίτσια είχα θετικό τεστ ωορρηξιας την Δευτέρα και είχαμε επαφή Σάββατο Κυριακή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε ;; :(:neutral:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elena93 σε ποια εβδομάδα είσαι??

Κάνε χοριακη και επανέλαβε σε 2 μέρες!!! 

Μετά τις 8εβδομαδες νομίζω κάτι έπρεπε να δει...

Υγ: εγώ εζησα άδειο σάκο τον Ιουνιο στην 6μιση εβδομαδα.. Δυστυχώς η γιατρός είχε δίκιο σε μενα.. δεν είχα αίμα.... απεβαλλα με σταγόνες αίματος μετά από 10-20μερες... ενώ έπρεπε να έχω βαριά περίοδο... και τελικά έκανα απόξεση γιατί δεν απεβαλλε ο οργανισμός μου... 

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τι να πω αλήθεια σίγουρα πρέπει να πας σε άλλο γιατρο!!! Μη στεναχωριέσαι όσο εχεις τα συμπτώματα και δεν έχεις αιμα ολα καλά 

Κορίτσια είχα θετικό τεστ ωορρηξιας την Δευτέρα και είχαμε επαφή Σάββατο Κυριακή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε ;; :(:neutral:

Εμένα μπόμπα μου φαίνεσαι με τα ελαχιστα που γνωριζω!!! Τον ξεζουμισες τον καημένο!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Τι να πω αλήθεια σίγουρα πρέπει να πας σε άλλο γιατρο!!! Μη στεναχωριέσαι όσο εχεις τα συμπτώματα και δεν έχεις αιμα ολα καλά 

Κορίτσια είχα θετικό τεστ ωορρηξιας την Δευτέρα και είχαμε επαφή Σάββατο Κυριακή Δευτέρα κ Τρίτη χθες ήμουν τόσο κουρασμένη από την δουλεια που απλά έφαγα έκανα μπάνιο και έπεσα ξερή λετε να χάσαμε την ημέρα;; Βλέπω κάτι βιντεάκια στο YouTube που λένε από το θετικό περίπου 24 ώρες γίνεται η ωορρηξία στο site της home test λέει από 12 ως 36 ώρες αν ισχύει αυτό με τις 36 ώρες σημαίνει ότι ούτε και αυτό το μήνα τα καταφέραμε ;; :(:neutral:

Εγω παντως με θετικο τεστ ωορηξιας Σαββατο και Κυριακη(τη Δευτερα ηταν αρνητικο πια)εκανα Σαββατο και Κυριακη και επιασα το μικρο μου.Εισαι σουπερ νομιζω.Αντε με το καλο!

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Εμένα μπόμπα μου φαίνεσαι με τα ελαχιστα που γνωριζω!!! Τον ξεζουμισες τον καημένο!!!:wink:

Μακάρι να το πετύχαμε σε ευχαριστώ 

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Εγω παντως με θετικο τεστ ωορηξιας Σαββατο και Κυριακη(τη Δευτερα ηταν αρνητικο πια)εκανα Σαββατο και Κυριακη και επιασα το μικρο μου.Εισαι σουπερ νομιζω.Αντε με το καλο!

Μακάρι γιατί η αλήθεια με έπιασε η απαισιοδοξία μου ότι πάλι τίποτα!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, enjoy είπε:

@elena93 σε ποια εβδομάδα είσαι??

Κάνε χοριακη και επανέλαβε σε 2 μέρες!!! 

Μετά τις 8εβδομαδες νομίζω κάτι έπρεπε να δει...

Υγ: εγώ εζησα άδειο σάκο τον Ιουνιο στην 6μιση εβδομαδα.. Δυστυχώς η γιατρός είχε δίκιο σε μενα.. δεν είχα αίμα.... απεβαλλα με σταγόνες αίματος μετά από 10-20μερες... ενώ έπρεπε να έχω βαριά περίοδο... και τελικά έκανα απόξεση γιατί δεν απεβαλλε ο οργανισμός μου... 

Εμένα μπόμπα μου φαίνεσαι με τα ελαχιστα που γνωριζω!!! Τον ξεζουμισες τον καημένο!!!:wink:

Οταν πηγα την πρωτη φορα για υπερηχο μου ειπε οτι μαλλον ειμαι περιπου 5 εβδομαδων γιατι δεν ξερω και ακριβως γιατι εχω πολυ αστατο κυκλο..και συμφωνα με αυτο που μου ειπε, σημερα ειμαι 8 εβδομαδων..μου λεει ο σακος εχει μεγαλωσει αλλα δεν βλεπω τιποτα μεσα..μου εκανε υπερηχο στην κοιλια οχι κολπικα..και μου φαινεται λιγο περιεργο γιατι  δεν εχω καθολου πονο στην κοιλια ουτε αιμα ουτε καφε ουτε ροζ..εγω συνεχιζω με τους εμετους και τις ναυτιες

Link to comment
Share on other sites

@elena93 8εβδομαδων και κοιλιακός υπέρηχος?? Πρώτη φορά το ακουω Εγώ!!! 8 εβδομάδων είναι δύσκολο να δει απο κοιλίτσα από όσο ξέρω από γυναικολόγο μου.. μηπως για αυτο δεν ειδε κατι και σε πανικοβαλε αδικα??

Οσον αφορα τα συμπτώματά... άμα δεν μηδενίσει η χοριακη θα έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης λενε!!! Αλλά εμένα σταμάτησαν οι αναγούλες 5η εβδομάδα... και όταν με είδε η γιατρός 6μιση και μου είπε σταμάτησε η ανάπτυξη περίπου 5... την ρώτησα αν συνδέεται η παλινδρόμηση με τις αναγούλες μου που σταμάτησαν και μου είπε Ναι!!! Άρα θετικό που έχεις συμπτώματα ακόμη!!!

Μπορεί να έκανε λάθος η γιατρός... τώρα που μ είπες ότι έκανε κοιλιακό υπέρηχο... δεν μου στέκει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, enjoy είπε:

@elena93 8εβδομαδων και κοιλιακός υπέρηχος?? Πρώτη φορά το ακουω Εγώ!!! 8 εβδομάδων είναι δύσκολο να δει απο κοιλίτσα από όσο ξέρω από γυναικολόγο μου.. μηπως για αυτο δεν ειδε κατι και σε πανικοβαλε αδικα??

Οσον αφορα τα συμπτώματά... άμα δεν μηδενίσει η χοριακη θα έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης λενε!!! Αλλά εμένα σταμάτησαν οι αναγούλες 5η εβδομάδα... και όταν με είδε η γιατρός 6μιση και μου είπε σταμάτησε η ανάπτυξη περίπου 5... την ρώτησα αν συνδέεται η παλινδρόμηση με τις αναγούλες μου που σταμάτησαν και μου είπε Ναι!!! Άρα θετικό που έχεις συμπτώματα ακόμη!!!

Μπορεί να έκανε λάθος η γιατρός... τώρα που μ είπες ότι έκανε κοιλιακό υπέρηχο... δεν μου στέκει...

Εχω ακομα εμετους 2 φορες εχω κανει σημερα..δεν ξερω αληθεια τι συμβαινει..τις ειπα για κολπικο μου λεει δεν κανουμε κολπικο,της λεω για εξετασεις αιματος χοριακη κλτπ τιποτα…ειμαι 8 εβδομαδων και δεν εχω κανει καμια εξεταση αιματος

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εχω ακομα εμετους 2 φορες εχω κανει σημερα..δεν ξερω αληθεια τι συμβαινει..τις ειπα για κολπικο μου λεει δεν κανουμε κολπικο,της λεω για εξετασεις αιματος χοριακη κλτπ τιποτα…ειμαι 8 εβδομαδων και δεν εχω κανει καμια εξεταση αιματος

Άλλαξε γιατρό!! Πήγαινε οπουδήποτε για έναν κολπικό υπέρηχο. Πήγαινε σε ένα μικροβιολογικό να πάρεις απαντήσεις. Αν και στον υπέρηχο θα κριθούν όλα!! Ήρεμη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Άλλαξε γιατρό!! Πήγαινε οπουδήποτε για έναν κολπικό υπέρηχο. Πήγαινε σε ένα μικροβιολογικό να πάρεις απαντήσεις. Αν και στον υπέρηχο θα κριθούν όλα!! Ήρεμη εγκυμοσύνη εύχομαι!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα!!! Καλά σε συμβουλεύει!!! Και έχω και καλό προαίσθημα!!! Ότι όλα καλά θα πανε απλά έμπλεξες με το πρωτόκολλο της χώρας μάλλον!!

Καλημέρα είπαμε??? Δεν ειπαμεεεε Καλημεραααααααααααααααααα κοριτσιααααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακόμα δεν μου έχει έρθει σήμερα είναι 35η μέρα κύκλου άφαντη ούτε σύμπτωμα δεν έχω για περίοδο.

Κανονικά ήταν να μου έρθει το αργότερο μέχρι την Τετάρτη.

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω ρε κορίτσια πείτε μου και εσείς εγώ έχω από την 23η μέρα του κύκλου που κάνουμε ελεύθερα με τον άντρα μου από την άποψη ότι έχουν τελειώσει οι γόνιμες και ότι ( βάση γιατρού) μπορώ να κάνω προσπάθεια με το που τελείωσε η περίοδος.. και λέω εγώ τώρα μία στο εκατομμύριο εάν έκανα πιο μετά ωορρηξία? από την 23η μέρα κύκλου και μετά?από τις 17 Οκτωβρίου δλδ και μετά? Και για αυτό μου βγαίνει αρνητικό το τεστ? Που το τελευταίο το έκανα την Τετάρτη την ημέρα που περίμενα περίοδο δηλαδή? Αλλά πάλι δεν θα ήταν αρκετές ημέρες για να μου δείξει κάτι το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εχω ακομα εμετους 2 φορες εχω κανει σημερα..δεν ξερω αληθεια τι συμβαινει..τις ειπα για κολπικο μου λεει δεν κανουμε κολπικο,της λεω για εξετασεις αιματος χοριακη κλτπ τιποτα…ειμαι 8 εβδομαδων και δεν εχω κανει καμια εξεταση αιματος

Συμφωνώ με τα κορίτσια που είναι πιο εμπειρες όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Χωρις να ήμουν ποτέ εγκυος θεωρώ ότι ήταν νωρις για κοιλιακό υπέρηχο!! Κλείσε γρήγορα τα τικετ και έλα Ελλάδα να πας στο γιατρο σου εδώ!! Έχω κ εγώ καλό προαίσθημα!! 

πρίν από 15 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια ακόμα δεν μου έχει έρθει σήμερα είναι 35η μέρα κύκλου άφαντη ούτε σύμπτωμα δεν έχω για περίοδο.

Κανονικά ήταν να μου έρθει το αργότερο μέχρι την Τετάρτη.

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω ρε κορίτσια πείτε μου και εσείς εγώ έχω από την 23η μέρα του κύκλου που κάνουμε ελεύθερα με τον άντρα μου από την άποψη ότι έχουν τελειώσει οι γόνιμες και ότι ( βάση γιατρού) μπορώ να κάνω προσπάθεια με το που τελείωσε η περίοδος.. και λέω εγώ τώρα μία στο εκατομμύριο εάν έκανα πιο μετά ωορρηξία? από την 23η μέρα κύκλου και μετά?από τις 17 Οκτωβρίου δλδ και μετά? Και για αυτό μου βγαίνει αρνητικό το τεστ? Που το τελευταίο το έκανα την Τετάρτη την ημέρα που περίμενα περίοδο δηλαδή? Αλλά πάλι δεν θα ήταν αρκετές ημέρες για να μου δείξει κάτι το τεστ?

Καλημεραααα….Περίμενε ακόμα λίγο και αν δεν έρθει κανε χοριακη…δλδ στις γόνιμες δεν είχατε επαφή;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...