Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Συμφωνώ με τα κορίτσια που είναι πιο εμπειρες όλα καλά θα είναι μην αγχώνεσαι!! Χωρις να ήμουν ποτέ εγκυος θεωρώ ότι ήταν νωρις για κοιλιακό υπέρηχο!! Κλείσε γρήγορα τα τικετ και έλα Ελλάδα να πας στο γιατρο σου εδώ!! Έχω κ εγώ καλό προαίσθημα!! 

Καλημεραααα….Περίμενε ακόμα λίγο και αν δεν έρθει κανε χοριακη…δλδ στις γόνιμες δεν είχατε επαφή;; 

Είχαμε επαφές στις γόνιμες με διακεκομμένη συνουσία αλλά ο άντρας μου παραδέχτηκε ότι του έφυγε λίγο οπότε εγώ βάσει των ημερών αυτών υπολόγισα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Αλλά 1000% σίγουρη δεν είμαι για το πότε έκανα ωορηξία δεν έκανα τεστ ωορρηξίας καθόλου.

22 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Αυτη το εδεσε κομπο οτι ειναι αποβολη..εδω δεν εξηγουνε πολλα ουτε χοριακη δεν κανουν να δουνε τις μοναδες..

Κοπέλα μου ασυζητητί πρέπει να σε δει άλλος γυναικολόγος και να πάρεις οπωσδήποτε μία δεύτερη γνώμη. Γιατί η αλήθεια είναι ότι αν είσαι όντως 8 εβδομάδων έπρεπε να δεις μωράκι και καρδούλα να ακούσεις. Βέβαια αυτό που κάνουν και φοβούνται τον κολπικό υπέρηχο σε τόσο μικρή ηλικία κύησης δεν μπορώ να το καταλάβω.. εδώ με κολπικό και τα βλέπουμε με χίλια ζόρια με κοιλιακό πόσα να δεις? Την ξαδέρφη μου στη Γερμανία τα ίδια της κάνανε πήγε 10 εβδομάδων για να την κάνουν αιματολογικές ούτε κολπικό της έκαναν. Ενώ από άλλες κοπέλες έχω ακούσει ότι είναι ξεκάθαρα θέμα γιατρού υπάρχουν και οι γιατροί γερμανία-ολλανδία που πάνε με το σύστημα να το πω έτσι 'το δικό μας'δηλαδή θα κάνουμε β-χοριακή θα κάνουν κολπικό υπέρηχο τα πάντα αλλά υπάρχουν και πολλοί που πάνε με αυτό όπως η δικιά σου Η γιατρός. Οπωσδήποτε μία εξέταση αλλού να σε δουν άλλα δύο μάτια να ξέρεις τι σου γίνεται θέλει πολλή ψυχραιμία τώρα κορίτσι μου. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, enjoy είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!!! Καλά σε συμβουλεύει!!! Και έχω και καλό προαίσθημα!!! Ότι όλα καλά θα πανε απλά έμπλεξες με το πρωτόκολλο της χώρας μάλλον!!

Καλημέρα είπαμε??? Δεν ειπαμεεεε Καλημεραααααααααααααααααα κοριτσιααααααα

Μακαρι να ειναι ολα καλα σας ευχαριστω για το κουραγιο..και καλημερουδιαα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Είχαμε επαφές στις γόνιμες με διακεκομμένη συνουσία αλλά ο άντρας μου παραδέχτηκε ότι του έφυγε λίγο οπότε εγώ βάσει των ημερών αυτών υπολόγισα και έκανα τεστ εγκυμοσύνης. Αλλά 1000% σίγουρη δεν είμαι για το πότε έκανα ωορηξία δεν έκανα τεστ ωορρηξίας καθόλου.

Τότε θα σου έρθει μην αγχώνεσαι κ θα έρθει :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , elena93 είπε:

1 μηνα και 11 μερες

Σε ποια χώρα ζεις; Είσαι σίγουρα έγκυος!! Δεν ξέρω αν εκεί το κόστος της χοριακής είναι υψηλό και δεν αξίζει τον κόπο. Σίγουρα σε λίγες εβδομάδες θα φαίνεται και από τον κοιλιακό υπέρηχο. Στη φυσική σύλληψη δεν έχω ιδέα κι εδώ πότε ζητούν οι γυναικολόγοι να δουν μια γυναίκα... Ίσως νιώθεις και κάποια συμπτώματα, ανεβασμένη θερμοκρασία, ποναλάκια χαμηλά ή δυσκολία χώνεψης κ.α. ;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Visit a vis είπε:

Σε ποια χώρα ζεις; Είσαι σίγουρα έγκυος!! Δεν ξέρω αν εκεί το κόστος της χοριακής είναι υψηλό και δεν αξίζει τον κόπο. Σίγουρα σε λίγες εβδομάδες θα φαίνεται και από τον κοιλιακό υπέρηχο. Στη φυσική σύλληψη δεν έχω ιδέα κι εδώ πότε ζητούν οι γυναικολόγοι να δουν μια γυναίκα... Ίσως νιώθεις και κάποια συμπτώματα, ανεβασμένη θερμοκρασία, ποναλάκια χαμηλά ή δυσκολία χώνεψης κ.α. ;  

Καλημέρα πως είσαι; Χοριακή πότε έχουμε είπαμε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα πως είσαι; Χοριακή πότε έχουμε είπαμε;

Καλημέρααα...την Τετάρτη. Πλησιάζει ο καιρός. Ώρες ώρες (η άδεια μου το θυμίζει) ξεχνώ τι έχουμε κάνει!! Τόσο μηχανιστικά πια...από βδομάδα επιστρέφω και στη δουλειά. Πέρασε νομίζω ο ύποπτος χρόνος. 

Εσύ τι κάνεις; Στέλνω πμ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Σε ποια χώρα ζεις; Είσαι σίγουρα έγκυος!! Δεν ξέρω αν εκεί το κόστος της χοριακής είναι υψηλό και δεν αξίζει τον κόπο. Σίγουρα σε λίγες εβδομάδες θα φαίνεται και από τον κοιλιακό υπέρηχο. Στη φυσική σύλληψη δεν έχω ιδέα κι εδώ πότε ζητούν οι γυναικολόγοι να δουν μια γυναίκα... Ίσως νιώθεις και κάποια συμπτώματα, ανεβασμένη θερμοκρασία, ποναλάκια χαμηλά ή δυσκολία χώνεψης κ.α. ;  

Μενω Ολλανδια..ειμαι εγκυος..στις 5 του μηνος πηγα στην γιατρο μου εκανε υπερηχο  και μου ειπε εισαι περιπου 5 εβδομαδων ειδαμε και σακο..πηγα χθες ο σακος ειχε μεγαλωσει και λεει δεν βλεπω τιποτα μεσα, ενω στον πρωτο υπερυχο ειδαμε κατι σαν ρυζι ενα ασπρο μικρουλι μεσα στον σακο..εγω δεν εχω καθολου ασχημα συμπτωματα για να πω κατι δεν παει καλα μονο αναγουλες και εμετο..εδω δεν κανουν χοριακη της το ζητησα, και επισης της ειπα για κολπικο εκεινη μου εκανε απο την κοιλια λεει δεν κανουμε κολπικο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Visit a vis είπε:

Καλημέρααα...την Τετάρτη. Πλησιάζει ο καιρός. Ώρες ώρες (η άδεια μου το θυμίζει) ξεχνώ τι έχουμε κάνει!! Τόσο μηχανιστικά πια...από βδομάδα επιστρέφω και στη δουλειά. Πέρασε νομίζω ο ύποπτος χρόνος. 

Εσύ τι κάνεις; Στέλνω πμ. 

Έχουμε μέρες ακόμα δηλ!!!! Πφφφφφ αγωνία πάλι!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , elena93 είπε:

Μενω Ολλανδια..ειμαι εγκυος..στις 5 του μηνος πηγα στην γιατρο μου εκανε υπερηχο  και μου ειπε εισαι περιπου 5 εβδομαδων ειδαμε και σακο..πηγα χθες ο σακος ειχε μεγαλωσει και λεει δεν βλεπω τιποτα μεσα, ενω στον πρωτο υπερυχο ειδαμε κατι σαν ρυζι ενα ασπρο μικρουλι μεσα στον σακο..εγω δεν εχω καθολου ασχημα συμπτωματα για να πω κατι δεν παει καλα μονο αναγουλες και εμετο..εδω δεν κανουν χοριακη της το ζητησα, και επισης της ειπα για κολπικο εκεινη μου εκανε απο την κοιλια λεει δεν κανουμε κολπικο.

Την πρώτη φορά ο υπέρηχος πάλι ήταν κοιλιακός;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , elena93 είπε:

Μενω Ολλανδια..ειμαι εγκυος..στις 5 του μηνος πηγα στην γιατρο μου εκανε υπερηχο  και μου ειπε εισαι περιπου 5 εβδομαδων ειδαμε και σακο..πηγα χθες ο σακος ειχε μεγαλωσει και λεει δεν βλεπω τιποτα μεσα, ενω στον πρωτο υπερυχο ειδαμε κατι σαν ρυζι ενα ασπρο μικρουλι μεσα στον σακο..εγω δεν εχω καθολου ασχημα συμπτωματα για να πω κατι δεν παει καλα μονο αναγουλες και εμετο..εδω δεν κανουν χοριακη της το ζητησα, και επισης της ειπα για κολπικο εκεινη μου εκανε απο την κοιλια λεει δεν κανουμε κολπικο.

Ε και τι έγινε, εξαφανίστηκε! Είναι απειροελάχιστο, μόνο σε κολπικό θα βγάλετε άκρη. Τη χοριακή ίσως να μην τη χρειάζεσαι. Ηρέμησε και άσε τη φύση να λειτουργήσει. Πιο πολύ θα με ανησυχούσε μήπως ήθελε υποστήριξη με οιστραδιόλη ή κάτι άλλο. Οι εμετοί πάντως είναι πολύ καλό σημάδι!!! Έχει πάρει τα πάνω του το σποράκι… μην αγχώνεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Την πρώτη φορά ο υπέρηχος πάλι ήταν κοιλιακός;; 

Ναι

1 ώρα πρίν, Visit a vis είπε:

Ε και τι έγινε, εξαφανίστηκε! Είναι απειροελάχιστο, μόνο σε κολπικό θα βγάλετε άκρη. Τη χοριακή ίσως να μην τη χρειάζεσαι. Ηρέμησε και άσε τη φύση να λειτουργήσει. Πιο πολύ θα με ανησυχούσε μήπως ήθελε υποστήριξη με οιστραδιόλη ή κάτι άλλο. Οι εμετοί πάντως είναι πολύ καλό σημάδι!!! Έχει πάρει τα πάνω του το σποράκι… μην αγχώνεσαι!!!

Θα κανω χοριακη μολις φτασω γιατι μου το ειπε η γιατρος για να δουμε..κοριτσια ενα θα σας πω ειμαι στο αεροδρομιο και εχω βγαλει τα σωθηκα μου απο τον εμετο..μολις εφαγα πηγα κατευθειαν τουαλετα και τα εβγαλα ολα συγνωμη για την περιγραφη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ναι

Θα κανω χοριακη μολις φτασω γιατι μου το ειπε η γιατρος για να δουμε..κοριτσια ενα θα σας πω ειμαι στο αεροδρομιο και εχω βγαλει τα σωθηκα μου απο τον εμετο..μολις εφαγα πηγα κατευθειαν τουαλετα και τα εβγαλα ολα συγνωμη για την περιγραφη..

Θα περιμένουμε τα νέα σου!! Είμαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...