Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!! 

Με το Καλό!! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα!!! Δεν έχω κάνει  ποτέ τεστ αλλά τα κορίτσια θα σε βοηθήσουν!!! Εγω από αυτά που διαβάζω είναι ότι τα τεστ συχνά κάνουν λάθος...δλδ να είσαι κ να βγαίνει αρνητικό γτ δεν την ανιχνεύει!!!

Κορίτσια εγώ χθες ανέβασα κ πυρετό..!!! Υπέροχα!!! Σήμερα καλύτερα!!! Οι υπόλοιπες πως είστε?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Efie87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω αν γράφω σωστά.

Τελευταία περίοδο είχα 26/9 κύκλος 27-30 μέρες εμείς είχαμε επαφές στις 8 10 14 έκανα σήμερα ένα home test αλλά βγήκε αρνητικό... Περίοδο περιμένω την Δευτέρα.. Βιάστηκα να κάνω το τεστ ή να ελπίζω;;

Καλως ηρθες..ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος..κατα την γνωμη μου περιμενε την μερα που ειναι να (μην) σου ερθει..εγω εκανα το τεστ το ψηφιακο μια μερα πριν και εδειξε 1-2 εβδομαδες..τι τεστ εκανες;

1 hour ago, enjoy είπε:

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!! 

Με το Καλό!! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα!!! Δεν έχω κάνει  ποτέ τεστ αλλά τα κορίτσια θα σε βοηθήσουν!!! Εγω από αυτά που διαβάζω είναι ότι τα τεστ συχνά κάνουν λάθος...δλδ να είσαι κ να βγαίνει αρνητικό γτ δεν την ανιχνεύει!!!

Κορίτσια εγώ χθες ανέβασα κ πυρετό..!!! Υπέροχα!!! Σήμερα καλύτερα!!! Οι υπόλοιπες πως είστε?? 

Εμενα μου ποναει ο λαιμος μου..απο εμετους ειμαι καλυτερα γιατι πηρα 2 τις προηγουμενες μερες το χαπι για  τους εμετους και καπως ησυχασα..κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας το τεστ ΝΙΠΤ;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλως ηρθες..ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος..κατα την γνωμη μου περιμενε την μερα που ειναι να (μην) σου ερθει..εγω εκανα το τεστ το ψηφιακο μια μερα πριν και εδειξε 1-2 εβδομαδες..τι τεστ εκανες;

Εμενα μου ποναει ο λαιμος μου..απο εμετους ειμαι καλυτερα γιατι πηρα 2 τις προηγουμενες μερες το χαπι για  τους εμετους και καπως ησυχασα..κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας το τεστ ΝΙΠΤ;

Καλώς σας βρήκα. Μακάρι θα ήθελα πολύ να είμαι. Έκανα της ταινίες home test.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, elena93 είπε:

κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας το τεστ ΝΙΠΤ;

Οχι. Τι είναι τούτο?? Μπήκα ίντερνετ να μάθω τιποτις και ειδα κοστίζει 700€:shock:

Πρέπει να το κάνεις?? 

 

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω..εχω προσεξει οταν εχω φτερνιστει μια δυο φορες σαν να νιωθω χαμηλα στην κοιλια σαν τσιμπιμα..ειναι φυσιολογικο αυτο;

Από όσο θυμαμαι απόλυτα φυσιολογικο.. και ο λόγος αν θυμάμαι καλά... μεγαλώνει η μήτρα σου και νομίζω τραβιουνται οι μύες που την συγκρατούν... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enjoy είπε:

Οχι. Τι είναι τούτο?? Μπήκα ίντερνετ να μάθω τιποτις και ειδα κοστίζει 700€:shock:

Πρέπει να το κάνεις?? 

 

Από όσο θυμαμαι απόλυτα φυσιολογικο.. και ο λόγος αν θυμάμαι καλά... μεγαλώνει η μήτρα σου και νομίζω τραβιουνται οι μύες που την συγκρατούν... 

Ειναι η εξεταση αιματος που περνουν απο την γυναικα και μεσω αυτου βλεπουν αν το μωρο εχει καποιο συνδρομο μπορεις να ανακαλυψουν και το φυλο..εμενα η γιατρος με ρωτησε αν θελω το κανω διοτι δεν ειναι υποχρεωτικο..εδω κανει 180€

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Οχι. Τι είναι τούτο?? Μπήκα ίντερνετ να μάθω τιποτις και ειδα κοστίζει 700€:shock:

Πρέπει να το κάνεις?? 

 

Από όσο θυμαμαι απόλυτα φυσιολογικο.. και ο λόγος αν θυμάμαι καλά... μεγαλώνει η μήτρα σου και νομίζω τραβιουνται οι μύες που την συγκρατούν... 

Σε κατι τετοιες στιγμες με πιανει φοβος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θύμισε μου σε άλλη χώρα ζεις?? Κάτι τέτοιο θυμάμαι!!! 

Αίμα θα σ πάρουν κανονικά... από το χέρι δηλ για να κάνουν την εξέταση?? Εεε άμα τα έχεις και δεν τα σκας?? Εγώ αν είχα λεφτά που θα μπορούσα να τα διαθέσω θα την έκανα..  γτ Οχι??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , enjoy είπε:

Θύμισε μου σε άλλη χώρα ζεις?? Κάτι τέτοιο θυμάμαι!!! 

Αίμα θα σ πάρουν κανονικά... από το χέρι δηλ για να κάνουν την εξέταση?? Εεε άμα τα έχεις και δεν τα σκας?? Εγώ αν είχα λεφτά που θα μπορούσα να τα διαθέσω θα την έκανα..  γτ Οχι??

Ναι μενω Ολλανδια.. ναι κανονικα απο το χερι και εξεταζουν το dna

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Ναι μενω Ολλανδια.. ναι κανονικα απο το χερι και εξεταζουν το dna

Κ εδώ την κάνουν την εξέταση αυτή το κόστος κυμαίνεται μεταξύ 500-700 ευρώ ανάλογα με το εργαστήριο.εδω τη συνιστούν οι γιατροί συνήθως σε μεγάλη ηλικία της μητέρας. Ή όταν βλέπουν κάτι ύποπτο στην αυχενική και στην εξέταση pap-A που κάνεις μαζί με την αυχενική. Αλλιώς δύσκολα θα στο προτείνει γιατρός επειδή είναι και ακριβή εδώ.. και σε μένα παρόλο που έκανα μικρή τα παιδιά για κάποιο λόγο ενώ η αυχενική ήτανε άψογη και ο υπέρηχος άψογος αυτό το pap-A το ρημάδι μου έβγαινε πάντα πολύ χάλια και το κάναμε κουβέντα με τον γιατρό αλλά επέμεινε και αυτός λόγω του ότι δεν βλέπουμε τίποτα άλλο ύποπτο και λόγο της μικρής ηλικίας μου τελικά το αφήσαμε. Συνήθως έπαιρνα και δεύτερη γνώμη αλλά δόξα τω θεώ όλα καλά.

On 22/10/2021 at 10:12 ΠΜ, Efie87 είπε:

Καλώς σας βρήκα. Μακάρι θα ήθελα πολύ να είμαι. Έκανα της ταινίες home test.

Γεια σου κοπέλα μου σου εύχομαι να έρθει σύντομα το θαυματακι σου!

Απ'ότι θυμάμαι τα Hometest έχουν ευαισθησία 25 mlU ενώ άλλα πιο ευαίσθητα τέστ 10 mlU αυτό σημαίνει ότι ίσως αυτά που έχεις εσύ να μη δείξουν νωρίς.

Φθηνές ταινίες έχει και στο mother2be είχα πάρει κ εγώ πολλές φορές κ είναι των 10 mIU.

Τελευταία μου αρέσει το predictor early μου φάνηκε το πιο ευαίσθητο απ'όλα που έχω δοκιμάσει (όλες τις μάρκες δηλαδή) και το πιο ξεκάθαρο τεστ απ' όλα που έχω δοκιμάσει δηλαδή το αρνητικό είναι ξεκάθαρα αρνητικό και το θετικό ξεκάθαρο πάλι χωρίς να νομίζεις ότι βλέπεις κάτι σαν άχνη κ τέτοια. το αγοράζω περίπου 4,50 ευρώ το ένα από το ίντερνετ.εχει δείξει 6 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο θετικό όπως το λέει κ στο κουτί.εξαιρετικο θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Melody90 είπε:

 

Καλώς την και σαν να μου έλειψες πολύ αλλά δεν σε ενόχλησα!! Ολο σε σκεφτομουν... μπακουρια μειναμε εγω και η @elena93... με τα μαλλάκια πως παει το ζήτημα... υπάρχει βελτίωση?

Καλά με τα τεστακια φοβερή!!! Διδακτορικό!!!

 

Επεξεργάστηκαν by enjoy
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Καλώς την και σαν να μου έλειψες πολύ αλλά δεν σε ενόχλησα!! Ολο σε σκεφτομουν... μπακουρια μειναμε εγω και η @elena93... με τα μαλλάκια πως παει το ζήτημα... υπάρχει βελτίωση?

Καλά με τα τεστακια φοβερή!!! Διδακτορικό!!!

 

Χαχαχαχα με τόσα τεστ που έχω αγοράσει στη ζωή μου θα  έπρεπε πλέον να μου τα δίνουν τζάμπα!!!!

Καλά μωρέ τι να κάνω...μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω πολλές φορές γιατί όλη μέρα τρέχω με τα μικρά.

Τώρα κάνω έρευνα αγοράς για συμπλήρωμα διατροφής για τα μαλλιά .ο άντρας μου χθες που είδε τον τριχοφάγο μου είπε "σαν να βλέπω ότι βγαίνουν φυτρες"τώρα δεν ξέρω αν μου το είπε για να νιώσω καλύτερα είναι το θέμα..για την μετωπιαία τριχόπτωση δε βλέπω διάφορα.εκανα όλες τις αιματολογικές που μου ζητήθηκαν ορμονικές και μη... αλλά όλα καλά η D είναι λίγο οριακή μου είπε η ενδοκρινολόγος κ μου έδωσε συμπλήρωμα αλλά κ αυτή μου είπε ότι μάλλον δεν ευθύνεται η D γιατί ήταν σχετικά καλουτσικη.τωρα θα πάω ξανά δερματολόγο να δει κ αυτή όλες της αιματολογικές να δούμε τι θα πει.

Το θέμα πιο είναι το τώρα.ψαχνω για συμπλήρωμα διατροφής για τα μαλλιά που δεν περιέχει βιταμίνες Α (δεν κάνει για εγκυμοσύνη) γιατί αν μείνω έγκυος?μην κοπανιεμαι μετά..θα δούμε μωρέ.

Εσείς όλα καλά εδώ????

Άσχετο κορίτσια σε τρεις μέρες περιμένω την ασχημομουρα κύκλο δηλαδή 33 ημερών.δεν έχω καθόλου συμπτώματα για περίοδο ακόμα.ο άντρας μου σας είπα τι μου είπε στις γόνιμες ("μπορεί να μου έφυγε λίγο") άσχετο που ο γιατρός είπε από τον άλλο μήνα προσπάθειες ...ξέρετε τι σκέφτομαι εγώ τώρα έεε???τεστ αν δεν έχω τουλάχιστον 3 μέρες καθυστέρηση δεν κάνω αυτή τη φορά πάντως αλήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Χαχαχαχα με τόσα τεστ που έχω αγοράσει στη ζωή μου θα  έπρεπε πλέον να μου τα δίνουν τζάμπα!!!!

Καλά μωρέ τι να κάνω...μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω πολλές φορές γιατί όλη μέρα τρέχω με τα μικρά.

Τώρα κάνω έρευνα αγοράς για συμπλήρωμα διατροφής για τα μαλλιά .ο άντρας μου χθες που είδε τον τριχοφάγο μου είπε "σαν να βλέπω ότι βγαίνουν φυτρες"τώρα δεν ξέρω αν μου το είπε για να νιώσω καλύτερα είναι το θέμα..για την μετωπιαία τριχόπτωση δε βλέπω διάφορα.εκανα όλες τις αιματολογικές που μου ζητήθηκαν ορμονικές και μη... αλλά όλα καλά η D είναι λίγο οριακή μου είπε η ενδοκρινολόγος κ μου έδωσε συμπλήρωμα αλλά κ αυτή μου είπε ότι μάλλον δεν ευθύνεται η D γιατί ήταν σχετικά καλουτσικη.τωρα θα πάω ξανά δερματολόγο να δει κ αυτή όλες της αιματολογικές να δούμε τι θα πει.

Το θέμα πιο είναι το τώρα.ψαχνω για συμπλήρωμα διατροφής για τα μαλλιά που δεν περιέχει βιταμίνες Α (δεν κάνει για εγκυμοσύνη) γιατί αν μείνω έγκυος?μην κοπανιεμαι μετά..θα δούμε μωρέ.

Εσείς όλα καλά εδώ????

Άσχετο κορίτσια σε τρεις μέρες περιμένω την ασχημομουρα κύκλο δηλαδή 33 ημερών.δεν έχω καθόλου συμπτώματα για περίοδο ακόμα.ο άντρας μου σας είπα τι μου είπε στις γόνιμες ("μπορεί να μου έφυγε λίγο") άσχετο που ο γιατρός είπε από τον άλλο μήνα προσπάθειες ...ξέρετε τι σκέφτομαι εγώ τώρα έεε???τεστ αν δεν έχω τουλάχιστον 3 μέρες καθυστέρηση δεν κάνω αυτή τη φορά πάντως αλήθεια!!!

Λουλουδενια μου... μπορεί πίσω να έχεις όντως φυτρες και σιγά σιγά θα βγουν και μπροστά!!! Ευχομαι Το συντομότερο δυνατό!! Και με το τεστ ναι συμφωνώ να περιμένεις!!! Όχι μόνο εσύ γενικά είμαι της άποψης να μην βιαζόμαστε και απογοητευόμαστε!! Γτ είναι πίκρα!! Για να δούμε μπορεί να είστε τυχεροί αυτήν την φορά!! Μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , enjoy είπε:

Λουλουδενια μου... μπορεί πίσω να έχεις όντως φυτρες και σιγά σιγά θα βγουν και μπροστά!!! Ευχομαι Το συντομότερο δυνατό!! Και με το τεστ ναι συμφωνώ να περιμένεις!!! Όχι μόνο εσύ γενικά είμαι της άποψης να μην βιαζόμαστε και απογοητευόμαστε!! Γτ είναι πίκρα!! Για να δούμε μπορεί να είστε τυχεροί αυτήν την φορά!! Μακάρι!!

Αχ μακάρι..και για το μαλλί και για το νινι από το στόμα σου κ στου Θεού το αφτί!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε;;  Είχα ξεχάσει το κωδικό μου και για κάποιο λόγο δε μου έστελνε το email για να το επαναφέρω!! Διάβαζα τα νέα σας ομως!! @Melody90 μου στεναχωρεθηκα πολύ για σένα και για την @Αννούλαααα επίσης!! Χάρηκα ομως για την @elena93

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...