Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elenpap είπε:

Μοιράσου μαζί μας τπτ ενδιαφερον για το θηλασμο.

Ε φαντάζομαι πως οι αποκλισεις δν θα ναι μεγαλες...

Μου είπαν πως δεν υπάρχει συγκεκριμένη ώρα που θηλάζεις ...οπότε έχει ανάγκη το μωρό ...δηλαδή μπορεί να θηλάσεις στις 1 και 1:40 θα θέλει πάλι να φάει ... Επίσης ο θηλασμός μπορεί να κρατήσει από 5-40 λεπτά την φορά .... Μπορεί και να χορτάσει με 5-10 λεπτά ... 

Μου είπαν να μην πάρω καμιά αλοιφή για της θηλές από τώρα το βλέπω τότε αν χρειαστώ ... 

Ούτε μαξιλάρι να πάρω από τωρα θα δω εκείνες της μέρες αν με βολεύει ... για την πιπίλα σας το είπα ότι δεν δίνουμε από την αρχή ... 

Αααα και καλό είναι αν χρειαστεί να δώσουμε ξένο γάλα να το δώσουμε με σύριγγα και όχι με Μπίμπερο ... Αν και είμαστε φτιαγμένες έτσι ώστε να βγάλουμε όσο γάλα χρειάζεται το μωρό αρκη να γίνει σωστός χειρισμός και να έχουμε σωστή καθοδήγηση ... 

Αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας πω ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω πριν λιγο ηρθα απο τον γιατρο. 25+2 και η μπεμπα 715 γρ. αν και εκανα βλακεια πιο πριν, εφαγα σοκολατα γιατι ειχα λιγουρα και η μπεμπα μας ειχε γυρισει τη πλατη. μου εκανε και doppler και μου ειπε να παω σε ενα μηνα. ειχε ερθει και μια κοπελα που ειχε γεννησει προσφατα και ρωτουσε τη μαια γιατι μερικες φορες ο μπεμπης τρωει καθε τεσσερις ωρες και αλλες καθε 1.5 ωρα. της ειπε πως οταν ζηταει καθε 1.5 με μια ωρα σημαινει οτι απλα θελει να πιπιλαει και οτι μπορει να παιρνει απλα 2 γουλιες. αχ αγχωθηκα. θα παρω μπλοκακι να σημειωνω μου φαίνεται :-D


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

και εγω πριν λιγο ηρθα απο τον γιατρο. 25+2 και η μπεμπα 715 γρ. αν και εκανα βλακεια πιο πριν, εφαγα σοκολατα γιατι ειχα λιγουρα και η μπεμπα μας ειχε γυρισει τη πλατη. μου εκανε και doppler και μου ειπε να παω σε ενα μηνα. ειχε ερθει και μια κοπελα που ειχε γεννησει προσφατα και ρωτουσε τη μαια γιατι μερικες φορες ο μπεμπης τρωει καθε τεσσερις ωρες και αλλες καθε 1.5 ωρα. της ειπε πως οταν ζηταει καθε 1.5 με μια ωρα σημαινει οτι απλα θελει να πιπιλαει και οτι μπορει να παιρνει απλα 2 γουλιες. αχ αγχωθηκα. θα παρω μπλοκακι να σημειωνω μου φαίνεται :-D

Αααααα...εμείς τα κοριτσάκια έτσι κάνουμε με γυρισμένη την πλάτη καθόμαστε είμαστε πριγκίπισσες ... 

Εμενα σήμερα μου είπε η μαία πως είναι θέμα το ποσό έχει φάει ...μπορεί απλά όταν τρώει κάθε τέσσερις ώρες να κάνει γερό γεύμα εννοώ της άλλες που είναι ανά 1.5 ώρα να μην τρώει σωστά ...

Μου είπε πως μπορεί ένα μωρό να κάτσει 5 λεπτά στο στήθος αλλά να φάει πιο πολύ από ότι να το έχεις μισή ώρα στο στήθος ... Αν το βάλουμε στην σωστή θέση το στοματακι του τότε θα περνει την ποσότητα γάλα που χρειάζεται ... 

Μας τα δείχνουν της ημέρες που θα είμαστε εκεί η μαίες ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμας μας το είχαν πει αυτό για την πιπίλα. Επειδή πολλές φορές το μωρό θα θέλει το στήθος μας σαν πιπίλα. Όχι δηλαδή ότι θα πεινάει όντως αλλά θα το ηρεμεί να είναι κοντά μας ή θα το κάνει γιατί πονάει κάπου ή απλά γιατί θέλει να παίξει. Εμάς όμως αυτό θα μας ρυθμίζει την παραγωγή του γάλακτος. Αν το μωράκι κάνει ώρα να μπει στο στήθος θα χάσει και κάποια γεύματα. Άρα θα μειωθεί η παραγωγή δεν θα του φτάνει και όλο αυτό γίνετε κυκλος. Έτσι το εξήγησε η μαία τότε. Το στήθος μας θα είναι η πιπίλα του και να μην ακούμε καμία που θα μας βάλει χέρι για αυτό. 

Εγώ κορίτσια σήμερα έψαχνα λίγο για το μαιευτήριο. Θέλω να έχω το μικρό στο δωμάτιο. Για να ρυθμίσουμε τον θηλασμό. Αλλά... Μάλλον θα είμαι σε τρίκλινο. Πόσο εύκολο θα είναι να είναι το μωρό μου με όλους αυτούς του επισκέπτες μαζί; Μικρόβια, φασαρία και φυσικά πως θα ηρεμώ να θηλάζω που θα είναι ακόμη αρχή και θα προσπαθώ;


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου όλα καλά και σήμερα!!!ερώτηση: τον τελευταίο μήνα που έχουν φύγει οι ανακατοσούρες έχω όρεξη για ένα καφεδάκι το πρωί στην δουλειά για ν ανοίξει το μάτι!!! Ο γιατρός μου έχει πει δεν υπάρχει πρόβλημα, εσείς τι λέτε??τι σας έχουν πει οι γιατροί σας???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όλα καλά και σήμερα!!!ερώτηση: τον τελευταίο μήνα που έχουν φύγει οι ανακατοσούρες έχω όρεξη για ένα καφεδάκι το πρωί στην δουλειά για ν ανοίξει το μάτι!!! Ο γιατρός μου έχει πει δεν υπάρχει πρόβλημα, εσείς τι λέτε??τι σας έχουν πει οι γιατροί σας???

εννοητε αν το αντεχει το στομαχι σου πινεις ενα καφεδακι. 

μονο.ομως μην κλεβεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελικη85 said:

Καλημέρα κορίτσια μου όλα καλά και σήμερα!!!ερώτηση: τον τελευταίο μήνα που έχουν φύγει οι ανακατοσούρες έχω όρεξη για ένα καφεδάκι το πρωί στην δουλειά για ν ανοίξει το μάτι!!! Ο γιατρός μου έχει πει δεν υπάρχει πρόβλημα, εσείς τι λέτε??τι σας έχουν πει οι γιατροί σας???

Εγώ πίνω κάποιες φορες, άλλες κανονικό, άλλες ντεκαφ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ πίνω. 1-2 την εβδομάδα. Τόσους θέλω. Μου έχει πει και εμένα μέχρι 1 την μέρα. Αρκεί να μην ξεχνάω ότι έχουν καφεΐνη και το τσάι και τα αναψυκτικά και η σοκολάτα. Οπότε όχι όλα μαζί σε μια μέρα μου είπε. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δε πινω καφε αλλα κατι πιο ανθυγιεινό. Κοκα κολα... εχω τσαντιστει με τον εαυτο μου που δε.μπορω να τη κοψω την ατιμη αλλα αλλιως δε μπορω να χωνεψω.


cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

εγω δε πινω καφε αλλα κατι πιο ανθυγιεινό. Κοκα κολα... εχω τσαντιστει με τον εαυτο μου που δε.μπορω να τη κοψω την ατιμη αλλα αλλιως δε μπορω να χωνεψω.

Ανθυγιεινό για την κυτταρίτιδα :idea: αλλιώς γιατί είναι πιο καλός ο καφές; Εκτός αν πίνεις ένα μπουκάλι την μέρα :-D


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοριτσι πίνω κάθε πρωι Έναν αλαφρι γαλλικό ...δεν μπορώ θέλω το πρωί καφέ ... 

Και το απόγευμα κάνω ένα κακαο γιατί ζεστό γάλα σκέτο δεν το μπορώ ...

Αναψυκτικά με ανθρακικό δεν πίνω καθόλου και γενικά αναψυκτικά δεν πίνω μου είπε ο γιατρός να τα αποφεύγω ...για το Πάσχα πήρα πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό εκεί επιβάλλεται ... 

Την μεγάλη εβδομάδα κορίτσια εσείς θα νηστεψετε ? 

Εγώ αν αντέξω καλός αν όχι θα φάω κανονικά ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Εγώ κοριτσι πίνω κάθε πρωι Έναν αλαφρι γαλλικό ...δεν μπορώ θέλω το πρωί καφέ ... 

Και το απόγευμα κάνω ένα κακαο γιατί ζεστό γάλα σκέτο δεν το μπορώ ...

Αναψυκτικά με ανθρακικό δεν πίνω καθόλου και γενικά αναψυκτικά δεν πίνω μου είπε ο γιατρός να τα αποφεύγω ...για το Πάσχα πήρα πορτοκαλάδα χωρίς ανθρακικό εκεί επιβάλλεται ... 

Την μεγάλη εβδομάδα κορίτσια εσείς θα νηστεψετε ? 

Εγώ αν αντέξω καλός αν όχι θα φάω κανονικά ... 

Θα το ρίξεις έξω το πάσχα με την πορτοκαλάδα ε; :razz:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...