Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 είπε:

Και εγώ ανταύγειες σκέφτομαι να κάνω που έχουν κατέβει. Αλλά να κάνω κάτι μην τα αφήσω τελείως έτσι. Αυτό σκέφτομαι. Και εμένα έχουν μακρύνει. Επίσης σπάνια να πέσουν τρίχες πια, είναι αρκετά πυκνα. Αλλά διάβασα ότι μετά τη γέννα οι έξτρα τρίχες θα πέσουν. Μην μείνει και τίποτα καλό δηλαδή, μόνο η χαλάρωση χάχαχα 

αχ ναι κριμα... οπως και το στηθος. Αν και της μητερας μου μου ειχε.πει οτι της ειχε μεινει. οποτε εχω ελπιδες απο τη κληρονομικοτητα :-D

  • Χαχα 2

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Διατροφή δεν θα σας το πρώτο τρίμηνο έχασα αρκετά κιλά λόγω εμετών και προσέχω αλάτι και ζάχαρη...αλάτι σχεδόν καθόλου !γλυκάκια τρώω!!

Έχετε κάνει εμβρυοκαρδιογραφημα??

Εγώ έχω κάνει εμβρυοκαρδιογραφημα κορίτσι μου. Θέλεις να μάθεις κάτι;;; 

Link to comment
Share on other sites

Εμβρυοκαρδιογραφημα ισως χρειαζόταν να κάνω και εγώ μιας και είχα κάποιες πιθανότητες να υπάρχουν αρρυθμίες στο μωρό αλλά στον Β επιπέδου είδαμε ότι είναι όλα καλά και δεν χρειάστηκε περαιτέρω έλεγχος. Είναι ειδική εξέταση, δεν γίνετε σε όλες τις εγγύος χωρίς ένδειξη η κληρονομικες παθήσεις.


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Anna17 said:

Και εγώ ανταύγειες σκέφτομαι να κάνω που έχουν κατέβει. Αλλά να κάνω κάτι μην τα αφήσω τελείως έτσι. Αυτό σκέφτομαι. Και εμένα έχουν μακρύνει. Επίσης σπάνια να πέσουν τρίχες πια, είναι αρκετά πυκνα. Αλλά διάβασα ότι μετά τη γέννα οι έξτρα τρίχες θα πέσουν. Μην μείνει και τίποτα καλό δηλαδή, μόνο η χαλάρωση χάχαχα 

Κ γω σκέφτομαι να τα βάψω στον 8ο ή στον 9ο. 

Κορίτσια με το που θα γεννήσουμε, θα πέσουν όσα μαλλάκια δεν πέφτουν τώρα στην εγκυμοσύνη. Αποχαιρετήστε τα. :grin:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

Συγγνώμη που επεμβαινω,σχετικά με καρδιογράφημα εμβρύου,εννοείτε υπέρηχο καρδιάς εμβρύου;Αν ναι εμάς μας το πρότεινε ο γιατρός με άριστη αυχενική και Β'επιπεδου.Εμείς κάναμε την εξέταση 22η εβδομάδα.

Να ρωτήσω κάτι για τα μαλλάκια για το βάψιμο.Τα έχω αφήσει και εγώ αβαφτα και σκέφτομαι με το καλό να τα βάψω προς το τέλος του 8ου,αρχες 9ου.Μειώνονται πιστεύετε οι "κίνδυνοι" όσο πιο αργά;

Με το καλό τα μωράκια μας,γερά παιδάκια!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, theodora gel είπε:

Έκανες προληπτικά η για κάποιο συγκεκριμένο λόγο???

Έκανα λόγω της Β επιπέδου γιατί μια αρτηρία της καρδιάς φαινόταν ανάποδα και μας έστειλε για σιγουριά ο γιατρός ενώ δεν υπήρχε κάποια άλλη ανησυχητική ένδειξη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

Κοριτσια εχει τυχει σε καμια απο εσας να σας ανοιξει η μυτη? Σημερα εμενα 2 φορες και εχω ψιλοφρικαρει.

Σε εμένα έχει τύχει κορίτσι μου.Είναι σύμπτωμα της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

@Anna17 τι καλά που βολευεσαι σε όλες της θέσης εκτός μπρούμυτα ...εγώ όλο το βράδυ στο δεξί πλευρό ... 

Εγώ δεν φοράω πλέον παπούτσια με κορδόνια εδώ και καιρό χαχαχαχ ... οπότε καταβαινω τι περνάς με τα κορδόνια ... 

 

Just now, Eleni2512 είπε:

Κοριτσια εχει τυχει σε καμια απο εσας να σας ανοιξει η μυτη? Σημερα εμενα 2 φορες και εχω ψιλοφρικαρει.

Ούτε συνενοημενες να ήμασταν σήμερα και εμένα πολύ αίμα έβγαλε σήμερα ... 

Να ξέρεις όταν βγάζεις αίμα από την μύτη βάλε για λίγα δευτερόλεπτα πάγο ενδιάμεσα στα φρύδια ...σταματάει άμεσος το αίμα ... 

Δεν ξέρω κορίτσια έχω ακούσει πολλές που λένε ότι δεν έχουν τριχόπτωση στην εγκυμοσύνη ...εγώ και που περνώ σίδηρο η τρίχα φεύγει ...καλά δεν είχα θέμα γενικά με τα μαλλιά μια ζωή μπούφος ήμουν ...όταν λέμε μπούφος μπούφος με ίσιο μαλλί ...έκανα μπούκλα στο κομμωτήριο μετά από δέκα λεπτά ίσιο ...άσε που είναι και βάρη ... 

Οπότε τώρα που μου πέφτουν και έχει μειωθεί ο όγκος νιώθω πιο καλά ...άκου τώρα χαίρομαι που μου πέφτουν οι τρίχες ...χαχαχχα ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, 4shinediamonds είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.

Συγγνώμη που επεμβαινω,σχετικά με καρδιογράφημα εμβρύου,εννοείτε υπέρηχο καρδιάς εμβρύου;Αν ναι εμάς μας το πρότεινε ο γιατρός με άριστη αυχενική και Β'επιπεδου.Εμείς κάναμε την εξέταση 22η εβδομάδα.

Να ρωτήσω κάτι για τα μαλλάκια για το βάψιμο.Τα έχω αφήσει και εγώ αβαφτα και σκέφτομαι με το καλό να τα βάψω προς το τέλος του 8ου,αρχες 9ου.Μειώνονται πιστεύετε οι "κίνδυνοι" όσο πιο αργά;

Με το καλό τα μωράκια μας,γερά παιδάκια!

Υποτίθεται ότι το α τρίμηνο που υπάρχει η οργανογεννεση είναι το πιο επικίνδυνο. Μετά αν θες σου λένε βαψε τα. Αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία αν θα είναι στον 5ο η στον 9ο. Μια λύση που έχω διαβάσει να προτινουν αρκετοί είναι οι ανταύγειες αντί για βαφή. Για να μην ακουμπήσει στο κεφάλι καθόλου η βαφή. 

  • Ευχαριστώ 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα ..!!καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε με υγεια!!καλο πασχα..με το καλο τα μωρακια  μας!!τι κανετε πως ειστε; τι σχεδια εχετε για το πασχα;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα ..!!καλη μεγαλη εβδομαδα να εχουμε με υγεια!!καλο πασχα..με το καλο τα μωρακια  μας!!τι κανετε πως ειστε; τι σχεδια εχετε για το πασχα;

Καλημέρααααα καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε ...με το καλό τα μωράκια μας να έρθουν ... 

Καλά είμαστε εσύ τι κάνεις ? Πως είσαι ? 

Εμείς το Πάσχα οικογενειακά όπως κάθε χρόνο ... Μόνο που τρώμε πολύ χαχαχαχ ... 

Εσύ ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Καλημέρααααα καλή μεγάλη εβδομάδα να έχουμε ...με το καλό τα μωράκια μας να έρθουν ... 

Καλά είμαστε εσύ τι κάνεις ? Πως είσαι ? 

Εμείς το Πάσχα οικογενειακά όπως κάθε χρόνο ... Μόνο που τρώμε πολύ χαχαχαχ ... 

Εσύ ? 

Ολα καλα μια χαρα κι εγω..!! Ε φετος εχουμε και τη δικαιολογια να φαμε λιγο παραπανω:?:κι εμεις οικογενειακα μια απ τα ιδια..!!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. :) καλό πάσχα κ ξεκινάω τη νηστεία με μπιφτεκάκια με πατάτες στο φούρνο. :-P

Εγώ δεν νηστεύω, άσε π ο γιατρος μου μ έκοψε όλα τα συμπληρώματα π έπαιρνα λόγω κάποιου δείκτη στο συκώτι κ πρέπει να τρώω κρέας.

Κ μεις σπιτάκι μας φέτος το πάσχα, απλά κ ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...