Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Elenpap είπε:

Γεια σας κορίτσια. :) καλό πάσχα κ ξεκινάω τη νηστεία με μπιφτεκάκια με πατάτες στο φούρνο. :-P

Εγώ δεν νηστεύω, άσε π ο γιατρος μου μ έκοψε όλα τα συμπληρώματα π έπαιρνα λόγω κάποιου δείκτη στο συκώτι κ πρέπει να τρώω κρέας.

Κ μεις σπιτάκι μας φέτος το πάσχα, απλά κ ωραία.

Καλή αρχή λοιπόν στην νηστεία...χαχαχαχ... Εφόσον σου το είπε ο γιατρός μην το σκέφτεσαι καν φάει το κρεατακι σου χωρίς τύψεις ... 

Εγώ μόνο κρέας θα κρατήσω το πήρα απόφαση να κοινωνήσω ...γάλα και αυγά θα φάω κανονικά .. 

Πως είσαι σήμερα ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Elenpap είπε:

Γεια σας κορίτσια. :) καλό πάσχα κ ξεκινάω τη νηστεία με μπιφτεκάκια με πατάτες στο φούρνο. :-P

Εγώ δεν νηστεύω, άσε π ο γιατρος μου μ έκοψε όλα τα συμπληρώματα π έπαιρνα λόγω κάποιου δείκτη στο συκώτι κ πρέπει να τρώω κρέας.

Κ μεις σπιτάκι μας φέτος το πάσχα, απλά κ ωραία.

Πάψε ζηλεύουμε χαχα. Δεν πειράζει. Όλα καλά να βγούνε στις επόμενες εξετάσεις σου εύχομαι. Σπιτάκι και εμείς κορίτσια. Επίσης για το ζήτημα ζωής και θανατου που είχα βρήκα λύση. Βρέθηκε κουρτίνα στο χρώμα που ήθελα. Χαχαχα. Είμαι από τις 11 στα μαγαζιά και τελικά βρήκα. Με 1,5 ευρώ το μετρο!!!!!Μάλλον γι αυτό με πεδευε :razz:

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Καλή αρχή λοιπόν στην νηστεία...χαχαχαχ... Εφόσον σου το είπε ο γιατρός μην το σκέφτεσαι καν φάει το κρεατακι σου χωρίς τύψεις ... 

Εγώ μόνο κρέας θα κρατήσω το πήρα απόφαση να κοινωνήσω ...γάλα και αυγά θα φάω κανονικά .. 

Πως είσαι σήμερα ? 

Είμαι καλα, σήμερα μπήκα στην 29η. :)

Κορίτσια νομίζω τέλος οι βροχές. :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Πάψε ζηλεύουμε χαχα. Δεν πειράζει. Όλα καλά να βγούνε στις επόμενες εξετάσεις σου εύχομαι. Σπιτάκι και εμείς κορίτσια. Επίσης για το ζήτημα ζωής και θανατου που είχα βρήκα λύση. Βρέθηκε κουρτίνα στο χρώμα που ήθελα. Χαχαχα. Είμαι από τις 11 στα μαγαζιά και τελικά βρήκα. Με 1,5 ευρώ το μετρο!!!!!Μάλλον γι αυτό με πεδευε :razz:

Αλήθεια λες ? Μια χαρά και με 1.5€ το μέτρο ... Ο επιμενον νικά !!!! 

Πες μου ότι την βρήκες και στο τελευταίο μαγαζί που πηγές ? 

@Eleni2512και εγώ ελπίζω να αντέξω.... 

Κάτι λέει για σκόνη ελπίζω όμως μέχρι το Πάσχα να καθαρίσει ο καιρός και να έχουμε ήλιο ... 

Και να σας πω σήμερα μου γέννησε η γατούλα που έχω εδώ στο σπίτι ...ένα μικρούλη γατάκι μου έκανε ...της είχα φτιάξει φωλιτσα από εχθές περίμενα όμως να μου γεννήσει σήμερα και τελικά γέννησε το βράδυ μόνη της ... 

Πως το προσέχει δεν φαντάζεστε ...και λέω μέσα μου ούτε αυτή ήξερε πώς να είναι μαμά και δεν έχει κανέναν να της δείξει ...τι στο καλό και εγώ θα τα καταφέρω ... 

 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Eleni2512 είπε:

Κοριτσια εχει τυχει σε καμια απο εσας να σας ανοιξει η μυτη? Σημερα εμενα 2 φορες και εχω ψιλοφρικαρει.

Εμενα χτες κ επαθα σοκ!βασικα δεν εσταξε απλα αισθανθηκα μπουκωμενη πηγανα φυσηξω κ αιμα οχι πολυ αλλα ειχε!φυσιολογικο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk όχι. Εντάξει. Σταμάτησα μόλις την βρήκα. Τι γλυκό που είναι. Ένα γατάκι μέσα στο σπίτι. Πάλι καλά που έκανε 1 και δεν έκανε πολλά να ψάχνεις για υιοθεσία. Έλα καλέ ακόμη το σκέφτεσαι; Όλα καλά θα πάνε.

Κοίταξτε να απολαύσουμε το τελευταίο μας Πάσχα σαν ζευγάρια γιατί του χρόνου εκτός από αρνί θα μαγειρεύουμε και φρούτοκρέμες.

@Eleni2512 είναι η αύξηση του όγκου του αίματος. Φυσιολογικό είναι αν σταμάτησε χωρίς πολύ δυσκολία. Συζήτησε το και με τον γιατρό σου για να σου φύγει κάθε ανησυχια.

Κορίτσια μια ερώτηση. Μαγειρίτσα θα φάτε; Δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου. Φέτος όμως τη ζήλεψα που την είδα σε εκπομπή. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

@Giosotpk όχι. Εντάξει. Σταμάτησα μόλις την βρήκα. Τι γλυκό που είναι. Ένα γατάκι μέσα στο σπίτι. Πάλι καλά που έκανε 1 και δεν έκανε πολλά να ψάχνεις για υιοθεσία. Έλα καλέ ακόμη το σκέφτεσαι; Όλα καλά θα πάνε.

Κοίταξτε να απολαύσουμε το τελευταίο μας Πάσχα σαν ζευγάρια γιατί του χρόνου εκτός από αρνί θα μαγειρεύουμε και φρούτοκρέμες.

@Eleni2512 είναι η αύξηση του όγκου του αίματος. Φυσιολογικό είναι αν σταμάτησε χωρίς πολύ δυσκολία. Συζήτησε το και με τον γιατρό σου για να σου φύγει κάθε ανησυχια.

Κορίτσια μια ερώτηση. Μαγειρίτσα θα φάτε; Δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου. Φέτος όμως τη ζήλεψα που την είδα σε εκπομπή. 

Ναι ναι και είναι τόσο όμορφο το μικρούλη ... Φέτος όμως την μαμά θα την στειρωσω γιατί φοβάμαι πως έτυχε και μου έκανε ένα ...αν μου κάνει του χρόνου 5-6 τι θα τα κάνω ... Μαζί με το μικρούλη είναι 3 μαμά παιδάκι και ελπίζω το αρσενικό που έχω να είναι ο μπαμπάς ...χαχχα 

Πω πω μην μου λες τέτοια τελευταίο Πάσχα ως ζευγάρι...δεν θέλω να χάσω της στιγμές που έχω με τον άντρα μου ... Θα προσπαθήσω και με το μικρό να της έχω ... 

Αλλά του χρόνου όντως μαζί με το αρνί θα έχουμε και φρούτο κρέμες και άντε να τρως αρνί και να μην του δίνεις ... Θα μας φάει και εμάς χαχαχαχ... 

Για την μαγειρίτσα και εγώ δεν τρώω φέτος ήθελα και εγώ να δοκιμάσω ρώτησα όμως και δεν επιτρέπεται να φάμε λόγου τοξόπλασμα.. γενικά ότι έχει εντερακι και τα σχετικά ...νομίζω βάζουν στην μαγειρίτσα η κάνω λάθος ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

Ναι ναι και είναι τόσο όμορφο το μικρούλη ... Φέτος όμως την μαμά θα την στειρωσω γιατί φοβάμαι πως έτυχε και μου έκανε ένα ...αν μου κάνει του χρόνου 5-6 τι θα τα κάνω ... Μαζί με το μικρούλη είναι 3 μαμά παιδάκι και ελπίζω το αρσενικό που έχω να είναι ο μπαμπάς ...χαχχα 

Πω πω μην μου λες τέτοια τελευταίο Πάσχα ως ζευγάρι...δεν θέλω να χάσω της στιγμές που έχω με τον άντρα μου ... Θα προσπαθήσω και με το μικρό να της έχω ... 

Αλλά του χρόνου όντως μαζί με το αρνί θα έχουμε και φρούτο κρέμες και άντε να τρως αρνί και να μην του δίνεις ... Θα μας φάει και εμάς χαχαχαχ... 

Για την μαγειρίτσα και εγώ δεν τρώω φέτος ήθελα και εγώ να δοκιμάσω ρώτησα όμως και δεν επιτρέπεται να φάμε λόγου τοξόπλασμα.. γενικά ότι έχει εντερακι και τα σχετικά ...νομίζω βάζουν στην μαγειρίτσα η κάνω λάθος ? 

Δεν έχω ιδέα πραγματικά. Ωραία, εγώ ανησυχούσα μόνο για το συκώτι. Αν παίζει και τόξο πλάσμα δεν θα φάω. 31 χρόνια που δεν έφαγα δεν έπαθα και τίποτα. Άσε που δεν θα μου αρέσει κατά βάθος. Το ξέρω. 

Δεν θα χάσουμε τις στιγμές αλλά πως να το κάνουμε. Όπως τώρα θα ξαναειμαστε όταν πάνε πανεπιστήμιο :razz:


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Δεν έχω ιδέα πραγματικά. Ωραία, εγώ ανησυχούσα μόνο για το συκώτι. Αν παίζει και τόξο πλάσμα δεν θα φάω. 31 χρόνια που δεν έφαγα δεν έπαθα και τίποτα. Άσε που δεν θα μου αρέσει κατά βάθος. Το ξέρω. 

Δεν θα χάσουμε τις στιγμές αλλά πως να το κάνουμε. Όπως τώρα θα ξαναειμαστε όταν πάνε πανεπιστήμιο :razz:

Χαχαχχα μου αρέσει που το ζήλεψες αλλά ξέρεις ότι δεν θα σου αρέσει ... Τώρα του χρόνου θα το δοκιμάσεις ...ούτε κοκορέτσι δεν κάνει να φάμε ...και ήθελα φέτος να τσιμπήσω λίγο αλλά ... 

Όταν πάνε πανεπιστήμιο ? :shock: μην μου λες τέτοια ... Δεν λέω τον πρώτο καιρό δεν θα είμαστε όπως τώρα αλλά μετά σιγά σιγά θα το βρούμε τον Ρυθμό μας ... μπορεί να μην καθόμαστε με της ώρες στον καναπέ και να λιώνουμε στης ταινίες όπως τώρα ...είμαστε πολύ της ταινίας ...αλλά μια θα την βλέπουμε τι στο καλό ... Το πολύ πολύ μαζί με την μικρή κάπως θα βολευομαστε στο. Καναπέ και οι τρεις ...χαχαχα


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Ναι ναι και είναι τόσο όμορφο το μικρούλη ... Φέτος όμως την μαμά θα την στειρωσω γιατί φοβάμαι πως έτυχε και μου έκανε ένα ...αν μου κάνει του χρόνου 5-6 τι θα τα κάνω ... Μαζί με το μικρούλη είναι 3 μαμά παιδάκι και ελπίζω το αρσενικό που έχω να είναι ο μπαμπάς ...χαχχα 

Πω πω μην μου λες τέτοια τελευταίο Πάσχα ως ζευγάρι...δεν θέλω να χάσω της στιγμές που έχω με τον άντρα μου ... Θα προσπαθήσω και με το μικρό να της έχω ... 

Αλλά του χρόνου όντως μαζί με το αρνί θα έχουμε και φρούτο κρέμες και άντε να τρως αρνί και να μην του δίνεις ... Θα μας φάει και εμάς χαχαχαχ... 

Για την μαγειρίτσα και εγώ δεν τρώω φέτος ήθελα και εγώ να δοκιμάσω ρώτησα όμως και δεν επιτρέπεται να φάμε λόγου τοξόπλασμα.. γενικά ότι έχει εντερακι και τα σχετικά ...νομίζω βάζουν στην μαγειρίτσα η κάνω λάθος ? 

Τοξόπλασμα κολλάς από κάτι π δεν είναι μαγειρεμένο, κ η μαγειρίτσα είναι φουλ μαγειρεμένη. Απλά το συκώτι πρέπει να αποφεύγουμε στην εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

εγω τσικνοπεμπτη ειναι η αληθεια τσιμπισα λιγο κοκορετσακι αλλα ηξερα παρα πολυ καλα αυτον που το καθαρισε και το εψησε. το ιδιο τωρα και με τη μαγειριτσα. Αφου εγω θα τη μαγειρεψω δε θα εχω προβλημα πιστευω.  

προς το παρον αυτο που τσακιζω καθε μερα ειναι τα τσουρεκια. :D

  • Μου αρέσει 1

cPKSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni2512 είπε:

εγω τσικνοπεμπτη ειναι η αληθεια τσιμπισα λιγο κοκορετσακι αλλα ηξερα παρα πολυ καλα αυτον που το καθαρισε και το εψησε. το ιδιο τωρα και με τη μαγειριτσα. Αφου εγω θα τη μαγειρεψω δε θα εχω προβλημα πιστευω.  

προς το παρον αυτο που τσακιζω καθε μερα ειναι τα τσουρεκια. :D

Σωστά και εμένα η μαμά μου θα την φτιάξει που είναι πολύ σχολαστικη με αυτά. Αλλά μου είπε έχει μέσα συκώτι. Πειράζει το συκώτι μια φορά; Η να της πω να το βγάλει; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια οι μαίες μου το είπαν ότι έντερο δεν το αγγίζουμε καθόλου ... Τώρα ούτε για το συκώτι το ήξερα ...και να πω την αλήθεια έφαγα μια φορά μου είχε πει η πεθερά ότι κάνει καλό και έφαγα ένα μικρό-μεγαλο κομματάκι ... 

@Eleni2512 πω πω έχω δύο μεγάλα τσουρέκια σπίτι και τα τρώω μια με μαρμελάδα μια με νηστίσιμη Μερέντα ...μου ταιριάζει καλύτερα η νηστίσιμη Μερέντα γευστικά ... 

Που να κάνουμε και κουλούρια ... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...