Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Μια χαρα σε βρισκω..!!αντε κι απο αυριο μαζευομαστε..!!

Χαχα ναι βέβαια αύριο έχει γιορτή και γενέθλια ο μπαμπάς μου οπότε από τρίτη το μάζεμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, theodora gel είπε:

Χαχα ναι βέβαια αύριο έχει γιορτή και γενέθλια ο μπαμπάς μου οπότε από τρίτη το μάζεμα...

Ααα να τον χαιρεσαι..!! Πολυ ωραια ..δεν πειραζει..απο τριτη..!! Αντε το πιο ωραιο δωρο θα του κανεις φετος..:wub:


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Ααα να τον χαιρεσαι..!! Πολυ ωραια ..δεν πειραζει..απο τριτη..!! Αντε το πιο ωραιο δωρο θα του κανεις φετος..:wub:

Σε ευχαριστώ ο γλυκούλης μου κλείνει τα 70!ναι πρώτα ο Θεός  θα χαρεί δύο εγγόνια ένα από εμένα τον Ιούλιο και ένα τον Οκτώβρη από τη νυφη μου!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, theodora gel είπε:

Σε ευχαριστώ ο γλυκούλης μου κλείνει τα 70!ναι πρώτα ο Θεός  θα χαρεί δύο εγγόνια ένα από εμένα τον Ιούλιο και ένα τον Οκτώβρη από τη νυφη μου!!

Καλησπέρα στην υπέροχη ομάδα κ χρόνια πολλά! Εγώ θα ήθελα να θίξω το ζήτημα της αϋπνίας! Ξυπνάτε τα βράδια καθολου; 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Μαρικο said:

Καλησπέρα στην υπέροχη ομάδα κ χρόνια πολλά! Εγώ θα ήθελα να θίξω το ζήτημα της αϋπνίας! Ξυπνάτε τα βράδια καθολου; 

Καλημέρα! Ω ναι, εγώ συστηματικά ξυπνάω κατά τις 5 κ κάνω 1 ή 2 ώρες για να ξανακοιμηθώ. Εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 Καλημέρα Χριστός Ανέστη! Με το καλό τα μωράκια μας.

Αϋπνίες φουλ κοιμάμαι κάνα 3ωρο και μετά το μάτι γαρίδα μέχρι το πρωί.. Ράκος έχω γίνει! Από τον 4ο μήνα έτσι είμαι.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, theodora gel είπε:

Σε ευχαριστώ ο γλυκούλης μου κλείνει τα 70!ναι πρώτα ο Θεός  θα χαρεί δύο εγγόνια ένα από εμένα τον Ιούλιο και ένα τον Οκτώβρη από τη νυφη μου!!

Α θα ειναι η καλυτερη χρονια του φετος...!!! :x 

9 ώρες πρίν, Μαρικο είπε:

Καλησπέρα στην υπέροχη ομάδα κ χρόνια πολλά! Εγώ θα ήθελα να θίξω το ζήτημα της αϋπνίας! Ξυπνάτε τα βράδια καθολου; 

Χρονια πολλα!!! Ξυπναω τα βραδια για τουαλετα και μετα καποιες φορες κοιμαμαι και καποιες οχι !!!


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοριτσάκια. Εγώ το βράδυ ξυπνάω πολλές φορές γιατί δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. Πάντα είχα θέμα αυτή την εποχή αλλά φέτος είναι αρκετά έντονο. Ξυπνάω για να αλλάξω πλευρές και ξυπνάω και 3 φορές για τουαλέτα. Ξανακοιμαμαι όμως αμέσως. Τις βραδιές που περνώ μαγνήσιο κοιμάμαι πολύ καλύτερα με χαλαρώνει πολύ. Ο γιατρός μου είπε ότι μαγνήσιο χρειάζομαι όταν έχω συσπάσεις αλλά αν νιώθω ότι δεν ξεκούραζομαι σωστά μπορώ να περνώ πριν κοιμηθώ. Και έτσι αν πάνε πολλές βραδιές με ανήσυχο ύπνο περνώ ένα. 

Για τις ραγάδες τι βάζετε; 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Χρόνια πολλά κοριτσάκια. Εγώ το βράδυ ξυπνάω πολλές φορές γιατί δυσκολεύομαι να αναπνεύσω. Πάντα είχα θέμα αυτή την εποχή αλλά φέτος είναι αρκετά έντονο. Ξυπνάω για να αλλάξω πλευρές και ξυπνάω και 3 φορές για τουαλέτα. Ξανακοιμαμαι όμως αμέσως. Τις βραδιές που περνώ μαγνήσιο κοιμάμαι πολύ καλύτερα με χαλαρώνει πολύ. Ο γιατρός μου είπε ότι μαγνήσιο χρειάζομαι όταν έχω συσπάσεις αλλά αν νιώθω ότι δεν ξεκούραζομαι σωστά μπορώ να περνώ πριν κοιμηθώ. Και έτσι αν πάνε πολλές βραδιές με ανήσυχο ύπνο περνώ ένα. 

Για τις ραγάδες τι βάζετε; 

Για τις ραγαδες εγώ βάζω την prevestria της frezyderm.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου μου δώσατε κουράγιο! Δεν αντέχεται αυτή η αϋπνία. Κ εγώ ξυπνάω για τουαλέτα και από κλωτσιές! Συνήθως μένω 2-3 ώρες ξύπνια. 

Για τις ραγάδες βάζω ένα λαδάκι που λέγεται mustela. Καλό είναι. Δεν έχω κάνει ακόμη τουλάχιστον ραγάδες στην κοιλια, μόνο στο στήθος κάποιες.

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω αν παθαίνετε συσπάσεις. Αυτό το "πέτρωμα" της κοιλιάς που λένε. Εγώ παθαίνω, χωρίς πόνο βέβαια και ο γιατρός μου είπε ότι δε πρέπει να ανησυχώ. Εκτός κ αν οι συσπάσεις γινουν συχνές και συνοδεύονται από πόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρικο said:

Κορίτσια μου μου δώσατε κουράγιο! Δεν αντέχεται αυτή η αϋπνία. Κ εγώ ξυπνάω για τουαλέτα και από κλωτσιές! Συνήθως μένω 2-3 ώρες ξύπνια. 

Για τις ραγάδες βάζω ένα λαδάκι που λέγεται mustela. Καλό είναι. Δεν έχω κάνει ακόμη τουλάχιστον ραγάδες στην κοιλια, μόνο στο στήθος κάποιες.

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω αν παθαίνετε συσπάσεις. Αυτό το "πέτρωμα" της κοιλιάς που λένε. Εγώ παθαίνω, χωρίς πόνο βέβαια και ο γιατρός μου είπε ότι δε πρέπει να ανησυχώ. Εκτός κ αν οι συσπάσεις γινουν συχνές και συνοδεύονται από πόνο. 

Καλησπέρα και υπομονή με τις αϋπνίες.. Και εεγώ ιλοπωε έγραψα έχω φουλ από τον 4ο. Κουρελι είμαι άστα να πάνε. Κράτα γερά όλα για τα μωράκια μας. 

Επίσης συσπασεις έχω.. Είμαι τώρα ένα μήνα με 4 συσπασεις την ώρα non stop. Από την στιγμή που μπήκα στον 6ο έχω. Τις έχω μετρήσει και σε καρδιοτοκογραφο ο γιατρός μου τα έχει παίξει.Παιρνω αντιβίωση προληπτικά, κολπική προγεστερονη για ενίσχυση τραχήλου και ένα χάπι που δεν είναι για συσπασεις αλλά μπορεί κάπως να τις μειώσει. Είναι αντιυπερτασικο (glopir) αλλά η δραστική που έχει μπορεί να μειώσει τις συσπασεις. Εμένα απλά τις κάνει πιο ήπιες. Μενω σπίτι ξάπλα, βέβαια δεν μ έχει απαγορεύσει να κινουμε. Απλά μ έχει πει να μην κουράζομαι. 

Χωρίς να είμαι γιατρός από ότι έχω καταλάβει γιατί έχω πάει σε 3 γιατρούς στις συσπασεις κοιτάνε τον τράχηλο. Αν είναι καλός και οι συσπάσεις δεν πονάνε και δεν είναι και τόσο συχνές σου λένε όλα καλά. Επίσης από την 28η εβδομάδα είναι φυσιολογικό να έχεις κάποιες συσπασεις.. 

Ελπίζω να σε βοήθησα ότι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη ...

Βλέπω όπως εγώ όλες μας φάγαμε καλά ...εγώ τουλάχιστον του έδωσε και κατάλαβε χωρίς τύψεις ...μέχρι που ανέβηκα στην ζυγαριά πριν λίγο ...σοκ ...η ζυγαριά έφυγε στα σκουπίδια ...δεν ξέρω όλο ψέματα λέει να πήρα εγώ 1.5 κιλό ? Αποκλείεται ... Μισό μου έπεσε το 5 κουλούρι ....χαχαχαχα ...πάντως πήρα 1.5 κιλό ...δεν ξανά ζυγιζομαι ... Φοβάμαι 

Όσο αφορά τον υπνο και εγώ ξυπνάω ...για τουαλέτα σίγουρα δύο φορές από κλοτσιες δεν ξυπνάω συνήθως αλλά.ξυπναω γιατί δεν μπορώ άλλο να κοιμάμαι στο πλάι ...μου έχει λείψει τόσο πολύ το μπρούμυτα ... Επίσης ανάσκελα μπορείτε να κοιμόμαστε ? Εγώ κάπου διάβασα ότι δεν προτείνατε να κοιμάται μια έγκυος ανάσκελα και έτσι δεν το κάνω ... 

@Μαρικο συσπάσεις δεν έχω για να σου πω αλλά ξέρω ότι είναι φυσιολογικό να έχουμε από εδώ και πέρα μερικές ...αρκεί να μην είναι συχνές... 

@Anna17 εγώ για της ραγαδες βάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης αμυγδαλελαιο ... Και δεν έχω κάνει καθόλου μέχρι στιγμής ...εσύ τι βάζεις ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??αυπνιες φουλ πλεον κ γω 5ωρα ειναι η ωρα μας φαίνεται!καθομαι καμμια ωρα δυο κ με ξαναπαιρνει μετα ο υπνος!ονειρα επιστημονικής φαντασιας εντομεταξυ καθε βραδυ!συσπασεις κοριτσια δεν ξερω αν εχω δεν εχω καταλαβει τιποτα!μπιπερο πήρατε?πηρα ενα της ΜΑΜ!δν ξερω ποσα να παρω γτ δν ξερω πιο θα τον βολεψει κ θελω να θηλασω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Καλησπέρα και υπομονή με τις αϋπνίες.. Και εεγώ ιλοπωε έγραψα έχω φουλ από τον 4ο. Κουρελι είμαι άστα να πάνε. Κράτα γερά όλα για τα μωράκια μας. 

Επίσης συσπασεις έχω.. Είμαι τώρα ένα μήνα με 4 συσπασεις την ώρα non stop. Από την στιγμή που μπήκα στον 6ο έχω. Τις έχω μετρήσει και σε καρδιοτοκογραφο ο γιατρός μου τα έχει παίξει.Παιρνω αντιβίωση προληπτικά, κολπική προγεστερονη για ενίσχυση τραχήλου και ένα χάπι που δεν είναι για συσπασεις αλλά μπορεί κάπως να τις μειώσει. Είναι αντιυπερτασικο (glopir) αλλά η δραστική που έχει μπορεί να μειώσει τις συσπασεις. Εμένα απλά τις κάνει πιο ήπιες. Μενω σπίτι ξάπλα, βέβαια δεν μ έχει απαγορεύσει να κινουμε. Απλά μ έχει πει να μην κουράζομαι. 

Χωρίς να είμαι γιατρός από ότι έχω καταλάβει γιατί έχω πάει σε 3 γιατρούς στις συσπασεις κοιτάνε τον τράχηλο. Αν είναι καλός και οι συσπάσεις δεν πονάνε και δεν είναι και τόσο συχνές σου λένε όλα καλά. Επίσης από την 28η εβδομάδα είναι φυσιολογικό να έχεις κάποιες συσπασεις.. 

Ελπίζω να σε βοήθησα ότι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις. 

 

Με βοήθησες πολύ. Ευχαριστώ! Όπως τα είπες, τσέκαρε τον Τραχηλο μου και εφόσον είναι καλός, μου είπε να μην ανησυχώ. Δε μου έδωσε κάτι να πάρω πάντως. 

Κ εγώ από την αρχή του έκτου παρατήρησα τις συσπάσεις. Τώρα μπήκα στον 7ο. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ με εσένα, ξεκουρασου όσο περισσότερο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε! Θετική ενέργεια! 

Just now, Μαρικο είπε:

Με βοήθησες πολύ. Ευχαριστώ! Όπως τα είπες, τσέκαρε τον Τραχηλο μου και εφόσον είναι καλός, μου είπε να μην ανησυχώ. Δε μου έδωσε κάτι να πάρω πάντως. 

Κ εγώ από την αρχή του έκτου παρατήρησα τις συσπάσεις. Τώρα μπήκα στον 7ο. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ με εσένα, ξεκουρασου όσο περισσότερο μπορείς! Όλα καλά θα πάνε! Θετική ενέργεια! 

Επίσης, για πείτε βασικά πράγματα που πρέπει να αγοράσουμε για τα μωράκια. Δεν έχω πάρει τίποτα! Εσείς; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...