Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Όταν είχες κανει εισαγωγή εννοείς στην προηγούμενη;; είναι διαφανή; μη σε πιάνει πανικός αγάπη... όλες λίγο πολύ έχουμε υγρά. Είναι ορμονικο..

Χμμμ Εχω πάθει ψυχολογικό απο αυτό την ναι είναι οπως την αλλη φορά διαφανή σε πολύ μικρή ποσότητα κοίτα αν δεν έπαιρνα τον γιατρό νομιζω θα πάθαινα πανικό επειδή ξέρω απο αμνιακό Εχω φόβο αλλά δεν είναι είμαι σίγουρη είναι ούρα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Giotitsa είπε:

Χμμμ Εχω πάθει ψυχολογικό απο αυτό την ναι είναι οπως την αλλη φορά διαφανή σε πολύ μικρή ποσότητα κοίτα αν δεν έπαιρνα τον γιατρό νομιζω θα πάθαινα πανικό επειδή ξέρω απο αμνιακό Εχω φόβο αλλά δεν είναι είμαι σίγουρη είναι ούρα

Σε καταλαβαίνω. Έχει και ζέστη σήμερα και μπορεί να είναι και ιδρώτας... Αλλά Γιώτα μου, σκέψου λίγο λογικά μη σε πιάνει πανικός. Την άλλη φορά ήταν αμνιακό γιατί έγινε η ζημιά που έγινε στην αμνιοπαρακεντηση. Τώρα δεν υπάρχει λόγος να είναι αμνιακό.. ηρέμησε Γιωτιτσα μου γλυκειά... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σε καταλαβαίνω. Έχει και ζέστη σήμερα και μπορεί να είναι και ιδρώτας... Αλλά Γιώτα μου, σκέψου λίγο λογικά μη σε πιάνει πανικός. Την άλλη φορά ήταν αμνιακό γιατί έγινε η ζημιά που έγινε στην αμνιοπαρακεντηση. Τώρα δεν υπάρχει λόγος να είναι αμνιακό.. ηρέμησε Γιωτιτσα μου γλυκειά... 

Αχ αγάπη ποσο δίκιο εχεις αλλά αν σου πω οτι είναι ψυχολογικό θα το πιστεύεις εχεις δίκιο δεν γίνεται να χαθεί ετσι στα καλά καθουμενα αν δεν υπάρχει λογος εχω μετρήσει και τράχηλο κολπικά να είμαστε σίγουροι ολά τέλεια είμαι σίγουρη οτι ήτανε καρουρακι άλλα το μυαλό καμια φορά σε ευχαριστώ ρε κορίτσι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Αχ αγάπη ποσο δίκιο εχεις αλλά αν σου πω οτι είναι ψυχολογικό θα το πιστεύεις εχεις δίκιο δεν γίνεται να χαθεί ετσι στα καλά καθουμενα αν δεν υπάρχει λογος εχω μετρήσει και τράχηλο κολπικά να είμαστε σίγουροι ολά τέλεια είμαι σίγουρη οτι ήτανε καρουρακι άλλα το μυαλό καμια φορά σε ευχαριστώ ρε κορίτσι

Σε καταλαβαίνω. Κι εμένα 2 γιατροί που μου είπαν ότι έχω φυσιολογικό αμνιακό ενώ ο 3ος μου είπε χαμηλό, έχω κολλήσει σε αυτό και όλο το σκέφτομαι. Φαντάζομαι εσύ που το έζησες κιόλας. Σε καταλαβαίνω Γιωτουλα μου, αλλά σίγουρα όλα είναι καλά!!! Δεν υπάρχει λόγος να συμβεί αυτό!!

Έχει να κάνει και με το μήκος τραχήλου;; δεν το ήξερα. Έχω 3,2 νομίζω. Αφού εσύ και από εκεί είσαι μια χαρά, βαθιές ανάσες ηρέμησε! Η τσισακια είναι ή ιδρώτας. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εχει κολλήσει παλι σε παράθεση σορευ ρε κορίτσι ρε κορίτσια Εχω παλι απο αυτά τα περίεργα υγρά μαλλον θα την ξανά κάνω την βόλτα μου στο νοσοκομείο

Πήρα αμέσως τον γιατρό κορίτσια είπε είναι φυσιολογικο αλλά αν δω κάποια μεγάλη ποσότητα τοτε να πάω στο νοσοκομείο απλα εγώ γενικά είμαι καχύποπτη με το ολο θεμα

Υγρά θα έχεις μην ανησυχείς... Εμένα προς στο τέλος φαντάσου ήταν τόσα πολλά που ένιωθα λες κ τα έκανα πάνω μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dimitr@17 είπε:

Υγρά θα έχεις μην ανησυχείς... Εμένα προς στο τέλος φαντάσου ήταν τόσα πολλά που ένιωθα λες κ τα έκανα πάνω μου.. 

Διαφανή ηταν η λευκα; κι εγω στο γιο μου ειχα θέμα.. άλλαζα πολλά εσώρουχα μέσα στην ημέρα. Χαμός!

Υγ. Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!!!!! Γερη δυνατή γεμάτη υγεία και καλοτυχια!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου άσχημη μέρα. Είχα ένα επεισόδιο λιποθυμίας! Σηκώθηκα από την καρέκλα, μαύρισαν όλα, και λιποθυμησα. Ήμουν και σε ξένο σπίτι, τρελάθηκε η γυναίκα δεν ήξερε τι να με κάνει. Όντως έμπειρη εγώ από τέτοια θεωρώ ότι είναι η πίεση μου, δε βοηθάει και καθόλου η ζέστη, 33 βαθμούς έχουμε. Αλλά ένιωσα τόσο άσχημα και σωματικά και ψυχολογικά που την τρόμαξα τόσο πολύ! Αχ απορώ τι καλοκαίρι θα περάσουμε!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ κορίτσια μου άσχημη μέρα. Είχα ένα επεισόδιο λιποθυμίας! Σηκώθηκα από την καρέκλα, μαύρισαν όλα, και λιποθυμησα. Ήμουν και σε ξένο σπίτι, τρελάθηκε η γυναίκα δεν ήξερε τι να με κάνει. Όντως έμπειρη εγώ από τέτοια θεωρώ ότι είναι η πίεση μου, δε βοηθάει και καθόλου η ζέστη, 33 βαθμούς έχουμε. Αλλά ένιωσα τόσο άσχημα και σωματικά και ψυχολογικά που την τρόμαξα τόσο πολύ! Αχ απορώ τι καλοκαίρι θα περάσουμε!

Αν εχεις χαμηλη πιεση, σιγουρα απο αυτο ειναι συν η ζεστη! Ψυχραιμια, το καλο ειναι οτι ησουν σε σπιτι..ξεκινησαν οι ζεστες κοριτσια αποτομα! Αχ πολυ θερμο καλοκαιρι θα βιωσουμε οι εγκυουλες!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το επαθα χθες και ημουν μονη στο σπιτι με το μωρο. Έκατσα για 2 λεπτά στην καρέκλα και ξαφνικά ένιωσα την καρδιά μου να χτυπάει δυνατά και μετά ένιωσα σα να πέφτω απότομα από τον 10ο όροφο. Ασπρισαν όλα. Δεν ξέρω τώρα σε μένα αν ήταν πίεση. Επειδή έχω γενικά πάντα χαμηλή, όταν μου πέφτει αλλά νιώθω, νιώθω σα να με λούζει κρύος ιδρώτας, έντονος στομαχοπονος και μετά έρχεται η λιποθυμίας. Έτσι ήσουν @gogouli_?


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Αχ κορίτσια μου άσχημη μέρα. Είχα ένα επεισόδιο λιποθυμίας! Σηκώθηκα από την καρέκλα, μαύρισαν όλα, και λιποθυμησα. Ήμουν και σε ξένο σπίτι, τρελάθηκε η γυναίκα δεν ήξερε τι να με κάνει. Όντως έμπειρη εγώ από τέτοια θεωρώ ότι είναι η πίεση μου, δε βοηθάει και καθόλου η ζέστη, 33 βαθμούς έχουμε. Αλλά ένιωσα τόσο άσχημα και σωματικά και ψυχολογικά που την τρόμαξα τόσο πολύ! Αχ απορώ τι καλοκαίρι θα περάσουμε!

Κι εγώ δε με βλέπω να τη γλιτώνω... Σήμερα είμαι καλά προς το παρόν αλλά και χθες καλά ήμουν μέχρι να έρθει η σκοτοδίνη... Είσαι καλά; Χτύπησες; Το ότι την τρόμαξες δε πειράζει είσαι έγκυος και δυστυχώς τα έχει αυτά η εγκυμοσύνη.... Να τσεκαρεις ότι σίγουρα είναι η πίεση κλπ για να το πεις στο γιατρό να το έχει υπ'οψιν.... Και μη ξανά σηκωθείς απότομα.... Τρέμω στην ιδέα εγώ που έχω το παιδί στο σπίτι να το πάθω και να είμαι και μονη..οπότε απ' τη μια ήταν καλό που ήταν κάποιος εκεί να σε συνεφέρει.. Αχ Παναγίτσα μου....

Γιωτακι μου συμφωνώ με τη Φαρμακοτριφτενα. Τη πρώτη φορά έγινε ζημιά τώρα δεν υπάρχει λόγος να δεις αμνιακό αλλά εννοειται τσεκαρεις καλού κακού και περιμένουμε νέα σου.... Κι εγώ σήμερα που έκανα πολλές δουλειές μέτα απο λίγο είχα πονακια και υγρά διάφανα αλλά πιο πολύ το κόβω για ιδρώτα.... Πλέον θα έχουμε και παραπάνω υγρά. Στην πρώτη μου είχα κι εγώ υποψία αμνιακού τόσα πολλά που είχα αλλά τελικά ναι μεν είχα λίγο αμνιακό αλλά δεν έχανα από πουθενά οπότε πάλι ήταν ή νορμάλ υγρά ή ιδρώτας ήηηη πιπι....

 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κι εγω το επαθα χθες και ημουν μονη στο σπιτι με το μωρο. Έκατσα για 2 λεπτά στην καρέκλα και ξαφνικά ένιωσα την καρδιά μου να χτυπάει δυνατά και μετά ένιωσα σα να πέφτω απότομα από τον 10ο όροφο. Ασπρισαν όλα. Δεν ξέρω τώρα σε μένα αν ήταν πίεση. Επειδή έχω γενικά πάντα χαμηλή, όταν μου πέφτει αλλά νιώθω, νιώθω σα να με λούζει κρύος ιδρώτας, έντονος στομαχοπονος και μετά έρχεται η λιποθυμίας. Έτσι ήσουν @gogouli_?

Κι εσύ; Αχ αρχίζει και με πιάνει ο φόβος....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια για τα υγρά που λέγατε, εγω έχω συνέχεια! 10 φορές τη μερα αλλάζω εσώρουχο! Στην αρχή και εγω είχα φοβηθεί πολύ και το ανέφερα στη γιατρό μου, το τσέκαρε και μου είπε πως είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sissy_geo είπε:

Κορίτσια για τα υγρά που λέγατε, εγω έχω συνέχεια! 10 φορές τη μερα αλλάζω εσώρουχο! Στην αρχή και εγω είχα φοβηθεί πολύ και το ανέφερα στη γιατρό μου, το τσέκαρε και μου είπε πως είναι φυσιολογικό.

Διαφανή ή λευκά;; ειδικά τα λευκά δε νομίζω με τίποτα να είναι αμνιακό...

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εσύ; Αχ αρχίζει και με πιάνει ο φόβος....

Το χειροτερο θα ειναι οταν πιάσουν για τα καλά οι ζέστες. Εκεί λέω ούτε με το μωρο βόλτα τα πρωινά δεν θα μπορώ να βγαίνω.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Διαφανή ή λευκά;; ειδικά τα λευκά δε νομίζω με τίποτα να είναι αμνιακό...

Ημιδιάφανα. Αλλά αυτό που σας λεω συμβαίνει μήνες.. Αν ήταν αμνιακό ζήτω που καήκαμε. Και τωρα πρόσφατα στη β επιπέδου το είπα στον γιατρό, και μου είπε ειναι κολπικά υγρά. Το αμνιακό μου είναι μια χαρά. Στις αρχές ένας λόγος ήταν το οτι εβαζα κολπικά utrogestan για μήνες, τώρα ειναι λίγο και η ζέστη, αλλα γενικά μου είπε πως είναι σύνηθες. Πάντως και η νύφη μου το είχε αυτό σε όλη της την εγκυμοσύνη και μάλιστα σε μεγαλυτερο βαθμό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...