Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

την πιεση σου να μετρας καθημερινα. λιγο πρηξιμο ειναι φυσιολογικο ειδικα αν εχεις παρει κιλα. αλλα πρεπει εται κ.αλλιως να.το πεις στον.γιατρο κ να ελενχεις πιεση μονη σου. 

Ναι κοπελα μου, την πιεση μου την μετραω συνέχεια στο σπιτι κ εχω περίπου 5μιση τη μικρη κ 9μιση τη μεγαλη... Απο κιλα εχω παρει περιπου 5...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Πω πω κορίτσια πως είστε με τη ζέστη;;; επειδή κι εγώ έχω πάντα χαμηλή πίεση, συνήθως η μεγάλη είναι 8 άντε 9 από χθες υποφέρω. Βάλαμε ανεμιστήρα αλλά έτοιμη ήμουν να βάλω και το κλιματιστικό... υποφέρω. Τι θα κάνω αργοτερα;;; Να σημειώσω πως παρ'ότι έχω μια ζωή χαμηλή πίεση πάντα αντέχω τη ζέστη αλλά από χθες όλο ζαλίζομαι και σκάω. Ατιμες ορμόνες... Ο άντρας από την άλλη που δεν αντέχει τη ζέστη , χθες ήταν σκεπασμένος μέχρι τα αυτιά με τον ανεμιστήρα. Ααχαχαχ Ότι να'ναι!

Όσο για το πρήξιμο, @winspert είναι σίγουρο ότι έχουν πρηστει τόσο πολύ τα δάκτυλά σου; Ή απλά δεν μπαίνει η βερα; γιατί αν ήταν οριακά η βέρα στο χέρι προ εγκυμοσύνης τώρα λογικό να μη μπαίνει. Μη τρομάζεις πάντως..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Καλημέρα!!! Άσε απότομα μας την έκανε ο καιρός! Σήμερα προς το παρόν είναι καλά, φοβάμαι για το τι μέλει γενέσθαι! Λέμε να πάμε παραλιακά για ψαράκι, αλλά αν έχει κάψα μπορεί να θέλω να μπω στη θάλασσα χαχαχα

Καλε μπες! Εγω μπηκα και ηταν ονειρο....η ζεστη δεν παλευεται! Τι θα τραβηξουμε τους επομενους μηνες???

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Τι είναι κάψα; Μη γελάσεις χαχαχαχα αλλά μαρεσε η λέξη

Πονεμένη ιστορία η βερα. Είχα ξεχάσει να τη βγάλω και την έσερνε όλο το προσωπικό χαχαχαχα εεε βγήκε η ρουφιάνα αλλά το δάχτυλο έγινε μώβ

Καλε γιατι επρεπε να βγει η βερα?

1 hour ago, Giotitsa είπε:

Ξέρω απο όνειρα οτι θέλετε να λέτε επίσης τα όνειρα Σαββάτου λενε οτι βγαίνουν και εμεις μπορεί να θεωρούμε οτι είναι εφιάλτης αλλά να είναι και καλό όνειρο η υποσυνηδειτο καποιες φορες

@winspertτο πρήξιμο είναι φυσιολογικο αγάπη απλα καμια φορά αν δούμε υπερβολικό πρήξιμο σε χέρια η πόδια το λέμε κατευθείαν στον γιατρό μιλάω για πρήξιμο πολύ ετσι υπάρχει ενδεχόμενο λευκώματος δεν θέλω να αγχωνω αλλά καλό είναι να το έχουμε στο νου μας εμένα επειδή η μαμά με γεννησε με λεύκωμα Εχω παντα το νου μου και για αυτό Εχω τάση προεκλαμψίας είναι απο την μαμά κληρονομικο

Το πρηξιμο των ποδιων ειναι κ μια πολυ καλη διακιολογια να μας κανει ο αντρας μας μασαζ!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αυτοοοο ακριβώς κι εμένα. Σε σημασίες δεν πιστεύω ... Για μένα είναι βλακείες τα σκ@τ@=λεφτά, αιμα=νέα.. οοοτι δω ας είναι και τα σκ@τ@ σημαίνει ότι την επαύριο ή το αργότερο μέσα στον μήνα θα τα δω και από κοντά ακριβώς όπου τα ονειρεύτηκα!! 

Να τα  δεν πειραζει...μην τα πατησεις προσεχε...πουφ!

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μας έβρεξε εδώ και ευτυχώς έπεσε και η θερμοκρασία!!!

@Farmakotriftena κι εγώ έτσι με χαμηλή πίεση πάντα! Ζαλάδες είχα και προ εγκυμοσύνης. Αλλά τώρα με τις ζέστες νιώθω λες και δεν παλεύονται με τίποτα!!!

@Mamacita Alina. Κλαίω με το "κάψα" χαχαχαχα!!! Όντως η κάθε περιοχή τα δικά της!

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

οχι κοριτσι το λευκωμα στην εγκυμοσυνη ανεβαινει κ χωρις να εχεις την ταση. εμφανιζετε ξαφνικα στην.εγκυμοσυνη οπως κ το ζαχαρο. γιαυτο οι γιατροι μετρανε συνεχεια την.πιεση της εγκυου για φοβο προεκλαμψιας. δεν υπαρχει προβλεψη σε αυτο. 

Να ρωτήσω κάτι χαζό; το λεύκωμα που επηρεάζει;

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Εγω ξέρετε τι εχω παθει... Εδω κ κανα μηνα εχουν λιγο πρηστει τα δαχτυλα των χεριών μου κ με δυσκολια εβγαλα τη βερα,δεν την ξαναφοραω εννοείται... Κ απο εχθες, προχθες καταλαβαινω να εχουν πρηστει κ λιγο τα ποδια μου... Οχι, κατι εμφανες αλλα το νιώθω... 

@gogouli_ευχομαι να μην ξαναλιποθυμησεις... Ασχημο συναισθημα κ ιδως τωρα που εισαι εγκυουλα. Να προσεχεις κ να σηκωνεσαι πολυ πολυ σιγα... 

Οσο για τη ζεστη κορίτσια, η πολη μου θεωρείται απο τις πιο ζεστές της Ελλάδας κ ηδη απο εχθες ηταν πολλη... Ευτυχως λεμε να βαλουμε αυτο το μηνα κλιματιστικά στο σπιτι μας... Αν κ δεν ανεβαινει μεσα πολυ η θερμοκρασία, το μεσημερι παρ ολα αυτα χρειαζεται... Να βγαλουμε καλο καλοκαίρι... 

Καλά κάνετε και βάζετε αγάπη γιατί νομίζω χωρίς το κλιματιστικό δε μπορώ να το βγάλω το καλοκαίρι! Θα γίνει ο καλύτερος μας φίλος!

Αν και προσωπικά κορίτσια επειδή έχουν οι δικοί μου και σπίτι στη θάλασσα θα κάνω κανονικά μπάνια, γιατί μου είναι πολύ εύκολο να δροσιστω και να φύγω απευθείας στο σπίτι για να κάνω μπάνιο και να αλλάξω, η θάλασσα είναι στα 20μέτρα! Το συζήτησα και με το γιατρό κι επειδή εκεί δεν έχει παρά πολύ κόσμο για να φοβόμαστε για μικρόβια κτλ με άφησε κανονικά. Μου είπε τα κλασσικά, μην κάθομαι στην άμμο, να αλλάζω μαγιό, να μη μένω με το βρεγμενο και όχι σε ώρες με πολύ ήλιο!

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Όσο για το πρήξιμο, @winspert είναι σίγουρο ότι έχουν πρηστει τόσο πολύ τα δάκτυλά σου; Ή απλά δεν μπαίνει η βερα; γιατί αν ήταν οριακά η βέρα στο χέρι προ εγκυμοσύνης τώρα λογικό να μη μπαίνει. Μη τρομάζεις πάντως..

Η αλήθεια ειναι οτι μου ηταν κανονικη η βερα, ουτε επεφτε ουτε εμπαινε με δυσκολια. Αλλα οταν καταλαβα οτι πρηστηκαν λιγο την εβγαλα με σαπουνι να φανταστεις, γιατι η μανα μου ειχε αναγκαστει να την κοψει σε μια από τις 3 εγκυμοσυνες της... Ειχε αρχισει να με πιεζει... Κ σιγουρα το καλοκαίρι το παθαινα αυτο με τη βερα λογω ζεστης αλλα τωρα την εβγαλα προληπτικά... Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου... Εσυ πως εισαι κατα τ αλλα; Εκανες το νιπτ τεστ; 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το έκανε Ναι την Πέμπτη.. Παρασκευή θα έχω αποτελέσματα.

Ψυχολογικά δεν ειμαι καλά. Δεν θα πω ψέμματα. Ελέγχω συνέχεια αν κλωτσάει η μικρή, με λούζει κρύος ιδρώτας αν νιώσω υγρασία χαμηλά και όλο σκέφτομαι όλα όσα έγιναν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου. Κάθε λεπτό αυτά σκέφτομαι και με παίρνει από κάτω. Και όλα αυτά μου τα προκάλεσε ο τελευταίος εμβρυολογος. Αν δεν είχα πάει σε αυτόν, τώρα θα ήμουν καλα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Το έκανε Ναι την Πέμπτη.. Παρασκευή θα έχω αποτελέσματα.

Ψυχολογικά δεν ειμαι καλά. Δεν θα πω ψέμματα. Ελέγχω συνέχεια αν κλωτσάει η μικρή, με λούζει κρύος ιδρώτας αν νιώσω υγρασία χαμηλά και όλο σκέφτομαι όλα όσα έγιναν και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου. Κάθε λεπτό αυτά σκέφτομαι και με παίρνει από κάτω. Και όλα αυτά μου τα προκάλεσε ο τελευταίος εμβρυολογος. Αν δεν είχα πάει σε αυτόν, τώρα θα ήμουν καλα.

Κοριτσακι μου, ο λογος που εγραψα οτι στη δικη μου β επιπεδου ο γιατρος δεν κοιταξε καν το ρινικο οστο ηταν καθαρα για να σε χαλαρωσω... Γνωριζω οτι κ ο δικος μου ειναι ενας απο τους καλύτερους. Κ μου ειπε χαρακτηριστικά οτι δεν μας ενδιαφέρει το μεγεθος αλλα η γωνια που κανει... Κ εσυ μην το σκέφτεσαι κ θα δεις την Παρασκευή που θα σου πουν οτι ολα ειναι οκ... Καλα κανεις κ κουβεντιαζεις για αλλα πράγματα κ ελπιζω να μη σε εφερα σε δύσκολη θέση... Απλα ηθελα να στο τονισω οτι υπαρχει κ αυτη η λογικη κ ιατρικη... Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη... Αφου το μωρακι σου ειχε μεγαλωσει οσι έπρεπε μεσα σε μια εβδομάδα... Αναπτύσσεται φυσιολογικα... Κ το κοβω εδω για να μη σε αγχωνω... Μακια.... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Κοριτσακι μου, ο λογος που εγραψα οτι στη δικη μου β επιπεδου ο γιατρος δεν κοιταξε καν το ρινικο οστο ηταν καθαρα για να σε χαλαρωσω... Γνωριζω οτι κ ο δικος μου ειναι ενας απο τους καλύτερους. Κ μου ειπε χαρακτηριστικά οτι δεν μας ενδιαφέρει το μεγεθος αλλα η γωνια που κανει... Κ εσυ μην το σκέφτεσαι κ θα δεις την Παρασκευή που θα σου πουν οτι ολα ειναι οκ... Καλα κανεις κ κουβεντιαζεις για αλλα πράγματα κ ελπιζω να μη σε εφερα σε δύσκολη θέση... Απλα ηθελα να στο τονισω οτι υπαρχει κ αυτη η λογικη κ ιατρικη... Ολα καλα θα πανε ειμαι σιγουρη... Αφου το μωρακι σου ειχε μεγαλωσει οσι έπρεπε μεσα σε μια εβδομάδα... Αναπτύσσεται φυσιολογικα... Κ το κοβω εδω για να μη σε αγχωνω... Μακια.... 

Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι τόσο για συνδρομο νταουν πλέον (όχι το έχω αποβάλλει εντελώς κι αυτο) αλλά για τα τελευταία που μου είπε ο 3ος. Για το αμνιακό πχ. Θα μου πεις, 2 εμβρυολογοι σε είδαν 3 φορές στο σύνολο και είδαν το αμνιακό φυσιολογικό. Έλα όμως που το μυαλό μου δεν ξεκολλάει. Ελέγχω κάθε τρεις και λίγο εσώρουχο. Ο 3ος μου μιλούσε για πολύ μικρό μωρό και μια μέρα πριν  από αυτόν καθώς και μια μέρα μετά από αυτόν οι άλλοι δύο μου είπαν πως είναι όλα καλά με την ανάπτυξη του. Μακάρι να μην πήγαινα στον 3ο. Δεν ξέρω αν το έκανε επίτηδες για να πάρει χρήματα από την αμνιοπαρακαντηση. Και δεν θα το μάθω ποτέ. Το θέμα είναι όμως ότι μου προκάλεσε ψυχολογικό. Δεν με έχω ξανανιώσει έτσι. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Θα το ξεπεράσω πιστεύω σε επόμενους υπέρηχους που θα βλέπω ότι όντως πάμε καλά. Απλά αργούν οι επόμενοι και πρέπει να δείξω υπομονή...

Αυτά... συγγνώμη αν σε ζαλισα. Και στον άντρα μου αποφεύγω να του τα λέω γιατί δεν μπορεί να καταλάβει. Θεωρεί δεδομένο πως θα έπρεπε να γράψω στα ..... τον τελευταίο εμβρυολογο..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι τόσο για συνδρομο νταουν πλέον (όχι το έχω αποβάλλει εντελώς κι αυτο) αλλά για τα τελευταία που μου είπε ο 3ος. Για το αμνιακό πχ. Θα μου πεις, 2 εμβρυολογοι σε είδαν 3 φορές στο σύνολο και είδαν το αμνιακό φυσιολογικό. Έλα όμως που το μυαλό μου δεν ξεκολλάει. Ελέγχω κάθε τρεις και λίγο εσώρουχο. Ο 3ος μου μιλούσε για πολύ μικρό μωρό και μια μέρα πριν  από αυτόν καθώς και μια μέρα μετά από αυτόν οι άλλοι δύο μου είπαν πως είναι όλα καλά με την ανάπτυξη του. Μακάρι να μην πήγαινα στον 3ο. Δεν ξέρω αν το έκανε επίτηδες για να πάρει χρήματα από την αμνιοπαρακαντηση. Και δεν θα το μάθω ποτέ. Το θέμα είναι όμως ότι μου προκάλεσε ψυχολογικό. Δεν με έχω ξανανιώσει έτσι. Δεν μπορώ να το ελέγξω. Θα το ξεπεράσω πιστεύω σε επόμενους υπέρηχους που θα βλέπω ότι όντως πάμε καλά. Απλά αργούν οι επόμενοι και πρέπει να δείξω υπομονή...

Αυτά... συγγνώμη αν σε ζαλισα. Και στον άντρα μου αποφεύγω να του τα λέω γιατί δεν μπορεί να καταλάβει. Θεωρεί δεδομένο πως θα έπρεπε να γράψω στα ..... τον τελευταίο εμβρυολογο..

Να μην το ξαναπεις αυτο... Δεν με ζαλισες καθολου... Εγω σου ξεκινησα την κουβεντα... Επειδη ξερω οτι το σκέφτεσαι αλλα αληθεια τωρα, γραψτον κανονικά τον τελευταίο... Ενας βλακας ηταν κ προφανως πηγαινε για λεφτα... Δυστυχώς κ παλι δυστυχώς... Κρεμασμα θελουν κατι τετοιοι, ουτε γιατροι ειναι ουτε ανθρωποι... Εσυ να κρατησεις την εξελιξη, την αναπτυξη του μωρου κ να δεις που ολα θα πανε καλα... Το πολυ πολυ ζητα απο τον γυναικολογο σου να σου κανει τον επομενο υπερηχο λιγο πιο σύντομα για να ηρεμήσεις... Ξερω οτι ειναι δυσκολο γιατι υπαρχει στο μυαλο σου αλλα οσο μπορεις χαλαρωσε για το μωρακι σου... Χαιδευε το, τραγουδα του κ αυτο θα ανθιζει... :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Τελικά μας έβρεξε εδώ και ευτυχώς έπεσε και η θερμοκρασία!!!

@Farmakotriftena κι εγώ έτσι με χαμηλή πίεση πάντα! Ζαλάδες είχα και προ εγκυμοσύνης. Αλλά τώρα με τις ζέστες νιώθω λες και δεν παλεύονται με τίποτα!!!

@Mamacita Alina. Κλαίω με το "κάψα" χαχαχαχα!!! Όντως η κάθε περιοχή τα δικά της!

Να ρωτήσω κάτι χαζό; το λεύκωμα που επηρεάζει;

Καλά κάνετε και βάζετε αγάπη γιατί νομίζω χωρίς το κλιματιστικό δε μπορώ να το βγάλω το καλοκαίρι! Θα γίνει ο καλύτερος μας φίλος!

Αν και προσωπικά κορίτσια επειδή έχουν οι δικοί μου και σπίτι στη θάλασσα θα κάνω κανονικά μπάνια, γιατί μου είναι πολύ εύκολο να δροσιστω και να φύγω απευθείας στο σπίτι για να κάνω μπάνιο και να αλλάξω, η θάλασσα είναι στα 20μέτρα! Το συζήτησα και με το γιατρό κι επειδή εκεί δεν έχει παρά πολύ κόσμο για να φοβόμαστε για μικρόβια κτλ με άφησε κανονικά. Μου είπε τα κλασσικά, μην κάθομαι στην άμμο, να αλλάζω μαγιό, να μη μένω με το βρεγμενο και όχι σε ώρες με πολύ ήλιο!

το λευκωμα στα ουρα ειναι μια ενδειξη οτι κατι δεν παει καλα στα νεφρα. σε μια εγκυμοσυνη τα νεφρα μπορει να αρχισουν.να λειτουργουν περιεργα κ ειναι μια ενδειξη προεκλαμψιας . η προεκλαμψια ειναι κατι που εμφανιζετε στις εγκυους χωρις ιστορικο κ ειναι ακρως επικινδινη για την εγκυο.κυριως κ κατεπεκταση για το.εμβρυο αν.ειναι ακομα νωρις στην.κυηση. κοινως αρχιζει ο οργανισμος να μην λειτουργει σωστα εξαιτιας της εγκυμοσυνης(αγνωστο το γιατι ) τα οργανα ανεβαζεις πιεση κτλ. κ.η μονη θεραπεια ειναι να γεννησεις. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Να μην το ξαναπεις αυτο... Δεν με ζαλισες καθολου... Εγω σου ξεκινησα την κουβεντα... Επειδη ξερω οτι το σκέφτεσαι αλλα αληθεια τωρα, γραψτον κανονικά τον τελευταίο... Ενας βλακας ηταν κ προφανως πηγαινε για λεφτα... Δυστυχώς κ παλι δυστυχώς... Κρεμασμα θελουν κατι τετοιοι, ουτε γιατροι ειναι ουτε ανθρωποι... Εσυ να κρατησεις την εξελιξη, την αναπτυξη του μωρου κ να δεις που ολα θα πανε καλα... Το πολυ πολυ ζητα απο τον γυναικολογο σου να σου κανει τον επομενο υπερηχο λιγο πιο σύντομα για να ηρεμήσεις... Ξερω οτι ειναι δυσκολο γιατι υπαρχει στο μυαλο σου αλλα οσο μπορεις χαλαρωσε για το μωρακι σου... Χαιδευε το, τραγουδα του κ αυτο θα ανθιζει... :wub:

Σ ευχαριστώ γουινσπερ μου... Θα κάνω υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα για να πάω στον γυναικολόγο μου. Δεν πάω πάω αυτή που μας έρχεται. Και ξέρω πως μόνο αν δω ότι όλα κυλάνε όπως πρέπει, θα ηρεμήσω. Πόσο το έχω μετανιώσει πάντως που πήγα σε 3ο. Ειλικρινά δεν ξεκολλάει το μυαλό μου. Κοιμάμαι και ξυπνάω με το άγχος. Και εύχομαι μόνο να μην ήταν αυτός ο σωστός. Με ηρεμεί μόνο ότι στον δικό μου εμβρυολογο έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και ότι ο 2ος είναι εξίσου καλός. Τέλος πάντων...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σ ευχαριστώ γουινσπερ μου... Θα κάνω υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα για να πάω στον γυναικολόγο μου. Δεν πάω πάω αυτή που μας έρχεται. Και ξέρω πως μόνο αν δω ότι όλα κυλάνε όπως πρέπει, θα ηρεμήσω. Πόσο το έχω μετανιώσει πάντως που πήγα σε 3ο. Ειλικρινά δεν ξεκολλάει το μυαλό μου. Κοιμάμαι και ξυπνάω με το άγχος. Και εύχομαι μόνο να μην ήταν αυτός ο σωστός. Με ηρεμεί μόνο ότι στον δικό μου εμβρυολογο έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και ότι ο 2ος είναι εξίσου καλός. Τέλος πάντων...

Αν ηταν κοντα στις μετρησεις να ελεγα ενταξει, καποιες αποκλισεις υπαρχουν αλλα εδω μιλαμε για μεγαλες διαφορες, οπότε.... Τωρα το μετανιωνεις που πηγες σε τριτο. Αν δεν πηγαινες θα σε ετρωγε μεσα σου μηπως επρεπε να παρεις κ τριτη γνωμη ίσως... Οποτε μην το σκέφτεσαι... Ηθελες κ πηγες... Τωρα θα δεις οτι ολα ειναι καλα... Κ αν χρειαστεί για να ηρεμήσεις πηγαινε κ σε ενα δημόσιο νοσοκομειο για απλο υπερηχο... Ή θα αγχωθεις χειρότερα λες; Αστο γιατι μπορει... Σου στελνω ενα γλυκο φιλι.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλε μπες! Εγω μπηκα και ηταν ονειρο....η ζεστη δεν παλευεται! Τι θα τραβηξουμε τους επομενους μηνες???

Καλε γιατι επρεπε να βγει η βερα?

Το πρηξιμο των ποδιων ειναι κ μια πολυ καλη διακιολογια να μας κανει ο αντρας μας μασαζ!

Να τα  δεν πειραζει...μην τα πατησεις προσεχε...πουφ!

Γιατί όταν πάμε για γέννα για παν ενδεχόμενο καλό θα ήταν να μην έχουμε ούτε νύχια βαμμένα ούτε κοσμήματα.... και όταν λέω παν ενδεχόμενο δεν εννοώ απαραίτητα κάτι επείγον αλλά ούτε στην καισαρική δε τα θέλουν οπότε αν προέκυπτε καισαρικη σε εμένα που πήγαινα με πρόκληση δεν έπρεπε να φοράω!!Μου το είχαν πει αλλά το ξέχασα...

Να τα πατήσω δεν παίζει. Θα έχω ονειρευτεί που είναι ;)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Σ ευχαριστώ γουινσπερ μου... Θα κάνω υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα για να πάω στον γυναικολόγο μου. Δεν πάω πάω αυτή που μας έρχεται. Και ξέρω πως μόνο αν δω ότι όλα κυλάνε όπως πρέπει, θα ηρεμήσω. Πόσο το έχω μετανιώσει πάντως που πήγα σε 3ο. Ειλικρινά δεν ξεκολλάει το μυαλό μου. Κοιμάμαι και ξυπνάω με το άγχος. Και εύχομαι μόνο να μην ήταν αυτός ο σωστός. Με ηρεμεί μόνο ότι στον δικό μου εμβρυολογο έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και ότι ο 2ος είναι εξίσου καλός. Τέλος πάντων...

πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου . πες.του ξεκαθαρα γιατι οβενας μου τα λεει ετσι κ ο αλλος γιουβετσι. αν μπορει να παρει κ τον αλλο εμβρυολογο τηλεφωνο.να.τον ρωτησει κ να του πει την αληθεια οτι πηγες κ αλλου κ σου ειπαν αλλες μετρησεις . 

βαλε κ εσυ η ιδια καποιον που να εχει λιγο θαρρος.να ρωτησει τον τριτο εμβρυολογο που σττα ειπε χαλια οτι πηγες σε αλλους δυο κ στα βρηκαν.οκ μην μασας ρωτα γενικα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πρεπει να ρωτησεις τον γιατρο σου . πες.του ξεκαθαρα γιατι οβενας μου τα λεει ετσι κ ο αλλος γιουβετσι. αν μπορει να παρει κ τον αλλο εμβρυολογο τηλεφωνο.να.τον ρωτησει κ να του πει την αληθεια οτι πηγες κ αλλου κ σου ειπαν αλλες μετρησεις . 

βαλε κ εσυ η ιδια καποιον που να εχει λιγο θαρρος.να ρωτησει τον τριτο εμβρυολογο που σττα ειπε χαλια οτι πηγες σε αλλους δυο κ στα βρηκαν.οκ μην μασας ρωτα γενικα. 

Ο 3ος γνωρίζει ότι πήγα και στους άλλους 2. Του πήγα τα χαρτιά αλλά δεν μπήκε καν στο κόπο να τα δει απλά του είπα εγώ τι γίνεται. Το θέμα είναι ότι μου έβγαλε τρομερά μικρές μετρήσεις σε όλα και μια μέρα πριν από αυτόν αλλά και μια μέρα μετά από αυτόν . Ο γυναικολόγος μου , μου είπε να ακολουθήσω αυτον που πάω εγώ πάντα . Αυτός στη 2η εβδομαδιαία εξέταση που μου έκανε με καθησύχασε. Το μωρό έχει πάρει τα πανω του. Την είχα πατήσει στο παρελθόν με τον τράχηλο με έναν γιατρό μου με είχε κατατρομαξει και τελικά είχε κάνει λάθος μέτρηση. Δεν θέλω να το ψάξω παραπάνω γιατί και ψυχοφθορο είναι και όπως μου είπε ο γυναικολόγος μου και σε 10 γιατρούς να πάω 10 διαφορετικά πράγματα κινδυνεύω να ακούσω. Οπότε γι αυτό μου πρότεινε να πήγαινε σε αυτόν που είχα πάντα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου. Και που παντα συμφωνούν με τον γυναικολόγο μου. Ωστόσο στον γυναικολόγο μου δεν έχω πάει ακόμα μου είπε πως δε χρειάζεται από τη στιγμή που ο δικός μου εμβρυολογος τα είδε όλα καλά. Παρασκευή περιμένω αποτελέσματα από τη Nipt και μετά θα πάω.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...