Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Και εγώ από χωριό είμαι μάνα μου αλλά δεν την ήξερα!!! Κάθε χωριό έχει τη δικιά του ντοπιολαλιά!! Χιχι μαρεσε πάντως ... Εγώ ξέρω το γνωστό καψωνει απ' το Κωνσταντίνου και Ελένης αλλά για άλλο τομέα όχι τον καιρό χαχαχαχα

Από εφιάλτες άλλο τίποτα... Και σήμερα έβλεπα.... Ημαρτον

Ξέρω απο όνειρα οτι θέλετε να λέτε επίσης τα όνειρα Σαββάτου λενε οτι βγαίνουν και εμεις μπορεί να θεωρούμε οτι είναι εφιάλτης αλλά να είναι και καλό όνειρο η υποσυνηδειτο καποιες φορες

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τι είναι κάψα; Μη γελάσεις χαχαχαχα αλλά μαρεσε η λέξη

Πονεμένη ιστορία η βερα. Είχα ξεχάσει να τη βγάλω και την έσερνε όλο το προσωπικό χαχαχαχα εεε βγήκε η ρουφιάνα αλλά το δάχτυλο έγινε μώβ

@winspertτο πρήξιμο είναι φυσιολογικο αγάπη απλα καμια φορά αν δούμε υπερβολικό πρήξιμο σε χέρια η πόδια το λέμε κατευθείαν στον γιατρό μιλάω για πρήξιμο πολύ ετσι υπάρχει ενδεχόμενο λευκώματος δεν θέλω να αγχωνω αλλά καλό είναι να το έχουμε στο νου μας εμένα επειδή η μαμά με γεννησε με λεύκωμα Εχω παντα το νου μου και για αυτό Εχω τάση προεκλαμψίας είναι απο την μαμά κληρονομικο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Εγω ξέρετε τι εχω παθει... Εδω κ κανα μηνα εχουν λιγο πρηστει τα δαχτυλα των χεριών μου κ με δυσκολια εβγαλα τη βερα,δεν την ξαναφοραω εννοείται... Κ απο εχθες, προχθες καταλαβαινω να εχουν πρηστει κ λιγο τα ποδια μου... Οχι, κατι εμφανες αλλα το νιώθω... 

@gogouli_ευχομαι να μην ξαναλιποθυμησεις... Ασχημο συναισθημα κ ιδως τωρα που εισαι εγκυουλα. Να προσεχεις κ να σηκωνεσαι πολυ πολυ σιγα... 

Οσο για τη ζεστη κορίτσια, η πολη μου θεωρείται απο τις πιο ζεστές της Ελλάδας κ ηδη απο εχθες ηταν πολλη... Ευτυχως λεμε να βαλουμε αυτο το μηνα κλιματιστικά στο σπιτι μας... Αν κ δεν ανεβαινει μεσα πολυ η θερμοκρασία, το μεσημερι παρ ολα αυτα χρειαζεται... Να βγαλουμε καλο καλοκαίρι... 

Καλημέρα! Εμένα εδώ και 2 μήνες δε μου μπαίνει η βέρα μου. Μόνο το μονόπετρο που ήταν ένα νούμερο μεγαλύτερο κι αυτό με το ζόρι.

Πάρα πολύ ζεστή πόλη το καλοκαίρι ήταν τα Τρίκαλα και η Λάρισα, το ξέρω γιατί σπούδαζα Τρίκαλα. Πιο ζεστή κι από Αθήνα.

@gogouli_ όντως προσπάθησε να σηκώνεσαι πάρα πολύ αργά. Πολλές φορές έχω πάει να λιποθυμήσω πριν καν να είμαι έγκυος και ξέρω το συναίσθημα, απλά δεν έχασα τις αισθήσεις μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ξέρω απο όνειρα οτι θέλετε να λέτε επίσης τα όνειρα Σαββάτου λενε οτι βγαίνουν και εμεις μπορεί να θεωρούμε οτι είναι εφιάλτης αλλά να είναι και καλό όνειρο η υποσυνηδειτο καποιες φορες

@winspertτο πρήξιμο είναι φυσιολογικο αγάπη απλα καμια φορά αν δούμε υπερβολικό πρήξιμο σε χέρια η πόδια το λέμε κατευθείαν στον γιατρό μιλάω για πρήξιμο πολύ ετσι υπάρχει ενδεχόμενο λευκώματος δεν θέλω να αγχωνω αλλά καλό είναι να το έχουμε στο νου μας εμένα επειδή η μαμά με γεννησε με λεύκωμα Εχω παντα το νου μου και για αυτό Εχω τάση προεκλαμψίας είναι απο την μαμά κληρονομικο

Εμένα ότι βλέπω με βγαινουν. Όμως όχι με τη σημασία που λένε πχ αν δεις αυτό σημαίνει αυτό. Αυτό που βλέπω αυτό γίνεται. Ας μην το σκέφτομαι αλλο


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εμένα ότι βλέπω με βγαινουν. Όμως όχι με τη σημασία που λένε πχ αν δεις αυτό σημαίνει αυτό. Αυτό που βλέπω αυτό γίνεται. Ας μην το σκέφτομαι αλλο

Αχα καταλαβααα κορίτσι μου πες οτι ητανε υποσυνηδειτο απο την φόρτιση


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:
Just now, Mamacita Alina είπε:

Και εγώ από χωριό είμαι μάνα μου αλλά δεν την ήξερα!!! Κάθε χωριό έχει τη δικιά του ντοπιολαλιά!! Χιχι μαρεσε πάντως ... Εγώ ξέρω το γνωστό καψωνει απ' το Κωνσταντίνου και Ελένης αλλά για άλλο τομέα όχι τον καιρό χαχαχαχα

Από εφιάλτες άλλο τίποτα... Και σήμερα έβλεπα.... Ημαρτον

Read more  

Ξέρω απο όνειρα οτι θέλετε να λέτε επίσης τα όνειρα Σαββάτου λενε οτι βγαίνουν και εμεις μπορεί να θεωρούμε οτι είναι εφιάλτης αλλά να είναι και καλό όνειρο η υποσυνηδειτο καποιες φορες

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τι είναι κάψα; Μη γελάσεις χαχαχαχα αλλά μαρεσε η λέξη

Πονεμένη ιστορία η βερα. Είχα ξεχάσει να τη βγάλω και την έσερνε όλο το προσωπικό χαχαχαχα εεε βγήκε η ρουφιάνα αλλά το δάχτυλο έγινε μώβ

Read more  

@winspertτο πρήξιμο είναι φυσιολογικο αγάπη απλα καμια φορά αν δούμε υπερβολικό πρήξιμο σε χέρια η πόδια το λέμε κατευθείαν στον γιατρό μιλάω για πρήξιμο πολύ ετσι υπάρχει ενδεχόμενο λευκώματος δεν θέλω να αγχωνω αλλά καλό είναι να το έχουμε στο νου μας εμένα επειδή η μαμά με γεννησε με λεύκωμα Εχω παντα το νου μου και για αυτό Εχω τάση προεκλαμψίας είναι απο την μαμά κληρονομικο

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Δεν με αγχωνεις, καλα κανεις κ μου το λες... Την Πέμπτη εχω υπερηχο κ το εχω σημειωσει να ρωτησω το γιατρο... Καλο ειναι να μην τα αφηνουμε ετσι καποια πραγματα... Δεν εχω υπερβολικο πρηξιμο που να φαίνεται αλλα το νιωθω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου... Δεν με αγχωνεις, καλα κανεις κ μου το λες... Την Πέμπτη εχω υπερηχο κ το εχω σημειωσει να ρωτησω το γιατρο... Καλο ειναι να μην τα αφηνουμε ετσι καποια πραγματα... Δεν εχω υπερβολικο πρηξιμο που να φαίνεται αλλα το νιωθω... 

Ναι αγάπη μου εννοείται να το ρωτήσεις αν καο τώρα μιλαμε για πρήξιμο πολύ ετσι δεν ανεβαίνει ετσι το λεύκωμα πρεπει να εχεις τάση η ν εχεις θέμα αν με καταλαβαίνεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη μου εννοείται να το ρωτήσεις αν καο τώρα μιλαμε για πρήξιμο πολύ ετσι δεν ανεβαίνει ετσι το λεύκωμα πρεπει να εχεις τάση η ν εχεις θέμα αν με καταλαβαίνεις

οχι κοριτσι το λευκωμα στην εγκυμοσυνη ανεβαινει κ χωρις να εχεις την ταση. εμφανιζετε ξαφνικα στην.εγκυμοσυνη οπως κ το ζαχαρο. γιαυτο οι γιατροι μετρανε συνεχεια την.πιεση της εγκυου για φοβο προεκλαμψιας. δεν υπαρχει προβλεψη σε αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αγάπη μου εννοείται να το ρωτήσεις αν καο τώρα μιλαμε για πρήξιμο πολύ ετσι δεν ανεβαίνει ετσι το λεύκωμα πρεπει να εχεις τάση η ν εχεις θέμα αν με καταλαβαίνεις

Ναι, σε ευχαριστώ γιωτιτσα μου... Απλα ειναι λιγο ενοχλητικο... Με ενοχλουν τα παπουτσια λιγο... Θα πρεπει να αγορασω παλι αλλα παπουτσια... Χιχιχι 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι, σε ευχαριστώ γιωτιτσα μου... Απλα ειναι λιγο ενοχλητικο... Με ενοχλουν τα παπουτσια λιγο... Θα πρεπει να αγορασω παλι αλλα παπουτσια... Χιχιχι 

την πιεση σου να μετρας καθημερινα. λιγο πρηξιμο ειναι φυσιολογικο ειδικα αν εχεις παρει κιλα. αλλα πρεπει εται κ.αλλιως να.το πεις στον.γιατρο κ να ελενχεις πιεση μονη σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι κοριτσι το λευκωμα στην εγκυμοσυνη ανεβαινει κ χωρις να εχεις την ταση. εμφανιζετε ξαφνικα στην.εγκυμοσυνη οπως κ το ζαχαρο. γιαυτο οι γιατροι μετρανε συνεχεια την.πιεση της εγκυου για φοβο προεκλαμψιας. δεν υπαρχει προβλεψη σε αυτο. 

Ναι εχεις δίκιο συγνώμη εχεις δίκιο σε αυτό


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

Καλά εγώ έτσι καθ αλλιώς είμαι προσεχτική με αυτό

Εγω κοριτσια στις 2 πρωτες ουρων ειχα ιχνη λευκωματος κ πιεση στο ιατρειο του αλλα μαλλον απο το αγχος μου γιατι το ενιωθα..παρολα αυτα πηρα πιεσομετρο γιατι μου ειπε να μετραω 3 φορες τη μερα την πιεση. Εδω στο σπιτι παντα ολα καλα, επισης στις 2 τελευταιες δεν εχω ουτε λευκωμα, αλλα θελει παρακολουθηση το ατιμο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω κοριτσια στις 2 πρωτες ουρων ειχα ιχνη λευκωματος κ πιεση στο ιατρειο του αλλα μαλλον απο το αγχος μου γιατι το ενιωθα..παρολα αυτα πηρα πιεσομετρο γιατι μου ειπε να μετραω 3 φορες τη μερα την πιεση. Εδω στο σπιτι παντα ολα καλα, επισης στις 2 τελευταιες δεν εχω ουτε λευκωμα, αλλα θελει παρακολουθηση το ατιμο! 

Ναι θέλει διότι ειναι λίγο ... Χμμμ ατιμουτσικο


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εμένα ότι βλέπω με βγαινουν. Όμως όχι με τη σημασία που λένε πχ αν δεις αυτό σημαίνει αυτό. Αυτό που βλέπω αυτό γίνεται. Ας μην το σκέφτομαι αλλο

Αυτοοοο ακριβώς κι εμένα. Σε σημασίες δεν πιστεύω ... Για μένα είναι βλακείες τα σκ@τ@=λεφτά, αιμα=νέα.. οοοτι δω ας είναι και τα σκ@τ@ σημαίνει ότι την επαύριο ή το αργότερο μέσα στον μήνα θα τα δω και από κοντά ακριβώς όπου τα ονειρεύτηκα!! 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...