Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, gmnth03 είπε:

Προσωπικα παρηγοριεμαι , γιατι λεω μονο εγω τα περναω !:wub: εμεις οταν ηρθαμε να μεινουμε εδω, μου λεει, κορη μου εμεις τωρα ειμαστε μια πορτα να ξερεις !!

Άπαπα ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. Η δικιά μου δεν έρχεται γιατί είμαστε νέοι κ να μην μας ενοχλεί λέει κ το τηρεί αλλά με πρήζει γιατί δεν πηγαίνω εγώ. Κ αφού δεν πάω συχνά νομίζει κάθε τόσο ότι εγώ θυμώνω πάντα κ για κάποιο λόγο. Ενώ εγώ δεν έχω κάτι μαζί της  δημειουργει έπειτα θέμα μόνο γιατί δεν πηγαίνω. Δεν έχω λόγια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ΗΣΥΧΊΑ :-P. Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας.  Βρε κορίτσια τι συμβαίνει με τις πεθερες μας; Είναι κάποια ίωση που κολλάνε  μετά το γάμο;; λέτε να γίνουμε και μεις έτσι;;; :shock: εμένα τώρα η γλυκιά μου έχει πάλι πρόβλημα (όχι που δεν θα είχε) με το όνομα. Ενώ το εχουμε ανακοινώσει από πριν μείνω έγκυος  και μετά που γέννησα πως το παιδί δεν θα πάρει κανενός το όνομα, τώρα πάλι τα ίδια . Θύμωσε ξανά και συμπεριφέρεται λες και το παιδί θα το πούμε όπως τον πεθερό μου. Μέχρι που τώρα την πρωτοχρονιά μας πήραν όλο το σόι του άντρα μου με βίντεο κλήση για τα χρόνια πολλά και είπαν όλοι μαζί " χρόνια  πολλά Ευριπίδη junior" και κοιταζομασταν εμείς με τον άντρα μου.. δεν είπα τίποτα αυτή τη φορά να μη χάσω πάλι το δίκιο μου αλλά δεν πάει αλλο. εσείς τι θα κανατε ρε κορίτσια; Πρέπει να σταματήσει όλο αυτό το θέατρο. Να τους αγνοήσουμε; Ε δεν μπορώ βράζω και μόνο που το σκέφτομαι.συζηταμε με τον άντρα μου τι θα κάνουμε και πως θα αντιδράσουμε και παιρνω γνώμες :evil:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ΗΣΥΧΊΑ :-P. Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας.  Βρε κορίτσια τι συμβαίνει με τις πεθερες μας; Είναι κάποια ίωση που κολλάνε  μετά το γάμο;; λέτε να γίνουμε και μεις έτσι;;; :shock: εμένα τώρα η γλυκιά μου έχει πάλι πρόβλημα (όχι που δεν θα είχε) με το όνομα. Ενώ το εχουμε ανακοινώσει από πριν μείνω έγκυος  και μετά που γέννησα πως το παιδί δεν θα πάρει κανενός το όνομα, τώρα πάλι τα ίδια . Θύμωσε ξανά και συμπεριφέρεται λες και το παιδί θα το πούμε όπως τον πεθερό μου. Μέχρι που τώρα την πρωτοχρονιά μας πήραν όλο το σόι του άντρα μου με βίντεο κλήση για τα χρόνια πολλά και είπαν όλοι μαζί " χρόνια  πολλά Ευριπίδη junior" και κοιταζομασταν εμείς με τον άντρα μου.. δεν είπα τίποτα αυτή τη φορά να μη χάσω πάλι το δίκιο μου αλλά δεν πάει αλλο. εσείς τι θα κανατε ρε κορίτσια; Πρέπει να σταματήσει όλο αυτό το θέατρο. Να τους αγνοήσουμε; Ε δεν μπορώ βράζω και μόνο που το σκέφτομαι.συζηταμε με τον άντρα μου τι θα κάνουμε και πως θα αντιδράσουμε και παιρνω γνώμες :evil:

Χρόνια πολλά,καλή χρονιά.να χαιρεστε το παιδάκι σας κ να είστε ευτυχισμένοι.μην δίνετε σημασία σε κανέναν.εφοσον δεν εχετε μεταξύ σας κάποια διαφωνία για το όνομα τι κάθεστε κ σκατε;πάρτε το στην πλάκα.ε ρε γέλια που θα πεσουν στην βάφτιση(αν έχετε σχέδια να κάνετε).αλλά ζευγάρια δυστυχώς έχουν διαφωνίες για το όνομα κ φτάνουν κ στον χωρισμό....φαντάσου...εσείς μια χαρά είστε.ξεκαθαρισατε από την αρχή πως δεν θα ονομαστεί το παιδί Ευρυπίδης κ τέλος,οπότε κομπλε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά.. Εγώ ακόμη δεν ειμαι μανούλα και τα Χριστούγεννα ήταν ο τσακωμός με τα πεθερικά μου για τα ονόματα των μελλοντικών παιδιών μου..(αυτοί ξεκίνησαν τέτοια κουβεντα)και απαιτούσαν τα ονόματα και μου έλεγαν δεν θα μας κάνεις εσύ ρεζίλι...Εγώ δεν άντεξα βέβαια μιλησα διότι δεν γίνεται όλα τα χρόνια να είναι τόσο καλοί χωρίς καμμία βοήθεια και μηδέν συμπεριφορα και να απαιτούν.. Και λέω ότι εγώ θα αποφασίσω πως θα πω τα παιδιά μου και ο καθένας κουμάντο σπίτι του.και μου λέει ο πεθερός θα φύγω από την βάπτιση αν γίνει κάτι τέτοιο..φτάσαμε και στα βαπτισης εμείς.. Και του λέω αν καλέσεις φύγε δεν με νοιάζει...:angry:

  • Χαχα 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ΗΣΥΧΊΑ :-P. Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας.  Βρε κορίτσια τι συμβαίνει με τις πεθερες μας; Είναι κάποια ίωση που κολλάνε  μετά το γάμο;; λέτε να γίνουμε και μεις έτσι;;; :shock: εμένα τώρα η γλυκιά μου έχει πάλι πρόβλημα (όχι που δεν θα είχε) με το όνομα. Ενώ το εχουμε ανακοινώσει από πριν μείνω έγκυος  και μετά που γέννησα πως το παιδί δεν θα πάρει κανενός το όνομα, τώρα πάλι τα ίδια . Θύμωσε ξανά και συμπεριφέρεται λες και το παιδί θα το πούμε όπως τον πεθερό μου. Μέχρι που τώρα την πρωτοχρονιά μας πήραν όλο το σόι του άντρα μου με βίντεο κλήση για τα χρόνια πολλά και είπαν όλοι μαζί " χρόνια  πολλά Ευριπίδη junior" και κοιταζομασταν εμείς με τον άντρα μου.. δεν είπα τίποτα αυτή τη φορά να μη χάσω πάλι το δίκιο μου αλλά δεν πάει αλλο. εσείς τι θα κανατε ρε κορίτσια; Πρέπει να σταματήσει όλο αυτό το θέατρο. Να τους αγνοήσουμε; Ε δεν μπορώ βράζω και μόνο που το σκέφτομαι.συζηταμε με τον άντρα μου τι θα κάνουμε και πως θα αντιδράσουμε και παιρνω γνώμες :evil:

Χρονια πολλά καλη χρονιά να έχουμε .  Εγώ  πάλι εχω ενα παρόμοιο προβλημα με το όνομα . Αν και η πεθερά μου μου είπε αρχικα οτι δεν θέλει να μπεί το όνομα της οταν της ανακοινώσαμε οτι είμαι έγκυος μου ανέφερε κατι αλλο . Θέλει να δώσουμε στο μωρό το όνομα της κόρης της η οποία εχει πεθάνει εδω και λιγα χρόνια .  Το θέμα είναι οτι απο τη στιγμή που έμαθα ότι είμαι έγκυος εχω τάξει το παιδί στην Παναγία . Της το είπα όπως και στον άντρα μου και αρχικά δεν είπαν τίποτα . Ο άντρας μου όμως τώρα τελευταία μου ξανα ανεφερε το θεμα του ονόματος επειδη ειχαμε πει πως αν ηταν αγορι θα βαζαμε του πατερα του ( Παναγιώτης)  ενω αν ειναι κοριτσι θα μπει της Παναγιας . Οχι ομως Μαρια γιατι εχει μπει ηδη . Η μητέρα μου λεγεται έτσι . Βρε κορίτσια δεν μου αρέσουν τα διπλά ονόματα , ούτε θελω να μπει σαν δεύτερο μονο και μονο για να μην μαλώσουμε και το τάμα μου δεν πρόκειται να το αθετήσω.  Ο άντρας μου δεν είναι και πολύ θρησκος , απλα πηγαινει στην εκκλησια μια στις τόσες αλλα εγω πιστεύω πολυ και δεν θελω να μαλώσουμε για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Kiari είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ΗΣΥΧΊΑ :-P. Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας.  Βρε κορίτσια τι συμβαίνει με τις πεθερες μας; Είναι κάποια ίωση που κολλάνε  μετά το γάμο;; λέτε να γίνουμε και μεις έτσι;;; :shock: εμένα τώρα η γλυκιά μου έχει πάλι πρόβλημα (όχι που δεν θα είχε) με το όνομα. Ενώ το εχουμε ανακοινώσει από πριν μείνω έγκυος  και μετά που γέννησα πως το παιδί δεν θα πάρει κανενός το όνομα, τώρα πάλι τα ίδια . Θύμωσε ξανά και συμπεριφέρεται λες και το παιδί θα το πούμε όπως τον πεθερό μου. Μέχρι που τώρα την πρωτοχρονιά μας πήραν όλο το σόι του άντρα μου με βίντεο κλήση για τα χρόνια πολλά και είπαν όλοι μαζί " χρόνια  πολλά Ευριπίδη junior" και κοιταζομασταν εμείς με τον άντρα μου.. δεν είπα τίποτα αυτή τη φορά να μη χάσω πάλι το δίκιο μου αλλά δεν πάει αλλο. εσείς τι θα κανατε ρε κορίτσια; Πρέπει να σταματήσει όλο αυτό το θέατρο. Να τους αγνοήσουμε; Ε δεν μπορώ βράζω και μόνο που το σκέφτομαι.συζηταμε με τον άντρα μου τι θα κάνουμε και πως θα αντιδράσουμε και παιρνω γνώμες :evil:

Κακώς δ μίλησε εκείνη την ώρα ο αντρας σου να τους πει τι είναι αυτά που λένε, ότι το μωρό δ το λενε έτσι. Σημασία έχει ότι συμφωνείτε τουλ το μωρο θα έχει άλλο όνομα, κ ο οποίος διαφωνεί ξυδι

Just now, Fofi29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά.. Εγώ ακόμη δεν ειμαι μανούλα και τα Χριστούγεννα ήταν ο τσακωμός με τα πεθερικά μου για τα ονόματα των μελλοντικών παιδιών μου..(αυτοί ξεκίνησαν τέτοια κουβεντα)και απαιτούσαν τα ονόματα και μου έλεγαν δεν θα μας κάνεις εσύ ρεζίλι...Εγώ δεν άντεξα βέβαια μιλησα διότι δεν γίνεται όλα τα χρόνια να είναι τόσο καλοί χωρίς καμμία βοήθεια και μηδέν συμπεριφορα και να απαιτούν.. Και λέω ότι εγώ θα αποφασίσω πως θα πω τα παιδιά μου και ο καθένας κουμάντο σπίτι του.και μου λέει ο πεθερός θα φύγω από την βάπτιση αν γίνει κάτι τέτοιο..φτάσαμε και στα βαπτισης εμείς.. Και του λέω αν καλέσεις φύγε δεν με νοιάζει...:angry:

Ας φύγει. Καλύτερα ας μην έρθει κ καθόλου. Ωχου, δ μπορω καθόλου με κτ τετοια. Αυτοί χάνουν την σχέση με τα εγγόνια για ένα όνομα, σιγα το" τζάκι" που πρέπει να συνεχιστει:tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@vikibΝαι αυτό είπα και γω στον άντρα μου αλλά μου είπε ότι σαστισε εκείνη την ώρα και ένοιωσε πολύ άσχημα μπροστά σε τόσα άτομα. 

 

@Ασία καλά ναι απλά φοβάμαι να μην μου στιγματίσει εκείνη τη μέρα πάλι. Γιατί έχει ταλέντο αυτή η γυναίκα να ασχολούμαστε όλοι μαζί της. Στο γάμο γιατί οι δικοί της συγγενείς ήταν 14 λιγότεροι και έπρεπε να κόψουν και οι γονείς μου τόσους για να ναι στα ίσα :razz: στη γέννα γιατί άργησα πολύ να γεννήσω και κουράστηκε :razz: ε να μην βρει και στη βάφτιση κάτι;;; 

@Giota1983 Να εξηγήσεις στον άντρα σου πως αυτό είναι πολύ σημαντικό για εσένα και θα έπρεπε να σε σεβαστεί. Η μητέρα του παιδιού του είσαι. Εγώ τουλάχιστον αυτό είπα και συμφώνησε. Στην πεθερά σου να πεις πως το όνομα του παιδιού δεν αφορά κανέναν παρά μόνο εσένα και τον άντρα σου.και να την ρωτήσεις αν θα το αγαπάει λιγότερο εάν δεν το πεις έτσι όπως θέλει αυτή. 

Βέβαια έτσι τα είπα και γω στην πεθερά μου 10 φορές αλλά είναι λες και μιλάω σε τοίχο.οποτε είπαμε να την αγνοήσουμε προς το παρόν. Ελπίζω η δική σου να είναι πιο λογική :D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kiari είπε:

@vikibΝαι αυτό είπα και γω στον άντρα μου αλλά μου είπε ότι σαστισε εκείνη την ώρα και ένοιωσε πολύ άσχημα μπροστά σε τόσα άτομα. 

 

@Ασία καλά ναι απλά φοβάμαι να μην μου στιγματίσει εκείνη τη μέρα πάλι. Γιατί έχει ταλέντο αυτή η γυναίκα να ασχολούμαστε όλοι μαζί της. Στο γάμο γιατί οι δικοί της συγγενείς ήταν 14 λιγότεροι και έπρεπε να κόψουν και οι γονείς μου τόσους για να ναι στα ίσα :razz: στη γέννα γιατί άργησα πολύ να γεννήσω και κουράστηκε :razz: ε να μην βρει και στη βάφτιση κάτι;;; 

@Giota1983 Να εξηγήσεις στον άντρα σου πως αυτό είναι πολύ σημαντικό για εσένα και θα έπρεπε να σε σεβαστεί. Η μητέρα του παιδιού του είσαι. Εγώ τουλάχιστον αυτό είπα και συμφώνησε. Στην πεθερά σου να πεις πως το όνομα του παιδιού δεν αφορά κανέναν παρά μόνο εσένα και τον άντρα σου.και να την ρωτήσεις αν θα το αγαπάει λιγότερο εάν δεν το πεις έτσι όπως θέλει αυτή. 

Βέβαια έτσι τα είπα και γω στην πεθερά μου 10 φορές αλλά είναι λες και μιλάω σε τοίχο.οποτε είπαμε να την αγνοήσουμε προς το παρόν. Ελπίζω η δική σου να είναι πιο λογική :D

Έλα ρε συ...κ γιατί να κοψουν οι γονείς σου 14 άτομα;εγώ θα τους ελεγα να καλέσει ο καθένας όποιον θέλει κ να πληρώσει τα ανάλογα(αν το οικονομικό ήταν των γονιών).όσο για τη γέννα να μην ερχόταν αν κουράζεται εύκολα με τέτοια γεγονότα...έλεος... Σίγουρα κ στην βάφτιση θα βρει κάτι καλο να τραβήξει την προσοχή!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kiari είπε:

@vikib

@Giota1983 Να εξηγήσεις στον άντρα σου πως αυτό είναι πολύ σημαντικό για εσένα και θα έπρεπε να σε σεβαστεί. Η μητέρα του παιδιού του είσαι. Εγώ τουλάχιστον αυτό είπα και συμφώνησε. Στην πεθερά σου να πεις πως το όνομα του παιδιού δεν αφορά κανέναν παρά μόνο εσένα και τον άντρα σου.και να την ρωτήσεις αν θα το αγαπάει λιγότερο εάν δεν το πεις έτσι όπως θέλει αυτή. 

Βέβαια έτσι τα είπα και γω στην πεθερά μου 10 φορές αλλά είναι λες και μιλάω σε τοίχο.οποτε είπαμε να την αγνοήσουμε προς το παρόν. Ελπίζω η δική σου να είναι πιο λογική :D

Ελπίζω και εγω να συμφωνήσουμε στην τελική και να καταλάβει ποσο σημαντικό ειναι ενα τάμα . Τόσο η πεθερά μου οσο και ο άντρας μου. Εχω εμπειρία απο πεθερικά που καυγαδίζουν για το όνομα λες και αν δεν μπει θα καταστραφεί ο κόσμος.  Δεν μπορώ αυτές τις βλακείες . Αν ηταν στο χέρι μου και δεν ειχα κάνει ταμα θα ήθελα πολυ να μπει κάποιο αρχαίο όνομα . Τα λατρεύω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ εννοείται δεν κόψανε οι άνθρωποι 14 άτομα και πλήρωσε ο πατέρας μου και τα δικά της γιατί δεν ήθελε άλλες φασαρίες και γρουσουζιες στο γάμο :razz: Σιγά τα εξοδα στην τελική . Από 200 ευρώ τους ζήτησε το μαγαζι επειδή ήταν φίλος. Και δεν μας είπε και τίποτα τότε να μην στεναχωρηθουμε. 

Βασικά της είπαμε πως αν θέλει μπορεί να μην έρθει στη βάφτιση. Εμείς αυτό αποφασίσαμε και αυτό θα γίνει. Ο πεθερός μου δεν έχει κανένα πρόβλημα τελικά. Οπότε την αγνοούμε.

@Giota1983 Μακάρι να το καταλαβουν γιατί είναι κριμα να τσακώνονται όλοι πάνω απο ένα παιδάκι. Αντί να λένε και ευχαριστώ που τα εγγόνια τους είναι καλά κάθονται και τα γρουσουζευουν . Παρά πολύ βασικό είναι να είναι ο άντρας σου με το μέρος σου. Αν το καταφέρεις αυτό και λειτουργείτε σαν "ομάδα" δεν υπάρχει περίπτωση να τους περάσει. Αυτό είναι το "οπλο" μας ενάντια στις κακές πεθερές γιατί εμάς χε@@ες μας έχουν. Τα καμάρια τους όμως;;;;;-)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Kiari είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ΗΣΥΧΊΑ :-P. Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας.  Βρε κορίτσια τι συμβαίνει με τις πεθερες μας; Είναι κάποια ίωση που κολλάνε  μετά το γάμο;; λέτε να γίνουμε και μεις έτσι;;; :shock: εμένα τώρα η γλυκιά μου έχει πάλι πρόβλημα (όχι που δεν θα είχε) με το όνομα. Ενώ το εχουμε ανακοινώσει από πριν μείνω έγκυος  και μετά που γέννησα πως το παιδί δεν θα πάρει κανενός το όνομα, τώρα πάλι τα ίδια . Θύμωσε ξανά και συμπεριφέρεται λες και το παιδί θα το πούμε όπως τον πεθερό μου. Μέχρι που τώρα την πρωτοχρονιά μας πήραν όλο το σόι του άντρα μου με βίντεο κλήση για τα χρόνια πολλά και είπαν όλοι μαζί " χρόνια  πολλά Ευριπίδη junior" και κοιταζομασταν εμείς με τον άντρα μου.. δεν είπα τίποτα αυτή τη φορά να μη χάσω πάλι το δίκιο μου αλλά δεν πάει αλλο. εσείς τι θα κανατε ρε κορίτσια; Πρέπει να σταματήσει όλο αυτό το θέατρο. Να τους αγνοήσουμε; Ε δεν μπορώ βράζω και μόνο που το σκέφτομαι.συζηταμε με τον άντρα μου τι θα κάνουμε και πως θα αντιδράσουμε και παιρνω γνώμες :evil:

Καταρχήν να χαίρεστε το παιδάκι σας! 

Εφόσον συμφωνείτε με τον άντρα σου στο όνομα τότε όλα είναι απλά. Ετοιμάζετε τα προσκλητήρια με ένα λεκτικό ή ποιηματάκι,  στο οποίο θα αναφέρεται και το όνομα του παιδιού και τέλος! Δεν θα έχει δικαιολογία ότι δεν το ήξερε την ημέρα της βάφτισης για να σας κάνει σκηνή στην εκκλησία. Ας μην έρθει αν δεν της αρέσει...

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες. Λοιπόν ή λύσατε τα προβλήματα με τις πεθερές σας ή τις πεθανατε:lol: Πάντως εγω ειμαι κοντα στη 2η περίπτωση . Μετα απο τον χτεσινό καυγά τον οποίο προσπάθησα παααρα πολυ να αποφύγω δεν με βλέπω να ξαναεχω οπως πριν επαφες μαζί της . Πριν 1 εβδομάδα γεννησα την μικρή μου. Ηρθε να μας δει και να δει και την μπέμπα και μιλουσαμε για το τι πρεπει να κανει το ζευγάρι. Εκεί που λεω οτι και ο άντρας καμία φορα ια σηκώνεται να ταισει το βράδυ το μωρο μου πεταει " και γιατι να σηκωθεί 2 δουλειές κανει εσυ δεν δουλεύεις πιο ξεκούραστη εισαι να σηκωθείς εσύ" . Λες και η δουλειά της νοικοκυράς ειναι ευκολη και ξεκούραστη. Βρε να της λεω οτι οκ τις περισσότερες ώρες εγω θα το προσεχω εφόσον δεν δουλεύω αλλα αν δεν το ακουσω εγώ θα σηκωθεί αυτος. Και εκεί να επιμένει οτι κουρασμένος θα έρχεται και θα κοιτάζει και το παιδί πως να το κάνει . Αρχισε από το τίποτα καυγας επειδή επιμένει , ενώ δηλώνει μοντερνα γυναίκα , πως "αυτός φέρνει τα λεφτα πρεπει να ξεκουραζεται, εσυ δεν δουλεύεις δε κουραζεσαι" και ενω μπορούσε να πει "οτι θέλετε κανετε δικο σας θεμα εγω αυτο πιστεύω πάντως " επέμενε πως αυτό ειναι σωστό και εγω ειμαι λαθος. Βασικά περισσότερο με νευρίασε ότι πανω στον καυγα πρόσβαλε και τη μανα μου που ηταν εκεί λέγοντας ότι δεν μεγαλωσα με τρόπους και οτι ούτε αυτοί που μεγαλωσαν  στα βουνά δε μιλανε ετσι και πως δεν τη σέβομαι επειδή τα πηρα ασχημα και φώναζα. Δε συνηθίζω να φωναζω επειδη ειμαι υπομονετικός ανθρώπος και υπομένω πολλα πράγματα που με ενοχλούν μέχρι να σκάσω. Αλλά εκεί που προσβαλε τη μανα μου μου ερχόταν να την διαολοστείλω και να μην ξαναέρθει σπίτι. Αλλά ειπα στον άντρα μου να μιλησει μαζι της μηπως και σταματήσει να ανακατεύεται. Αν και το παλούκι όπως ακούω λενε οσο και να το βαράς παλούκι θα μείνει.  Δεν την αντέχω αν μπορούσα θα την ξαποστελνα.  Εχει τύχει σε καμια σας τοσο μεγάλο πρόβλημα. ειμαι και λεχώνα και κοντεψα να ανεβάσω πυρετο τόσα νεύρα ειχα που το μωρο δεν έτρωγε καλά γιατί είχα υπερένταση. Αλλά ουτε που την ένοιαξε αυτό. Εγω μια φορα δεν την θελω σπιτι μου οταν είμαι εδω αν δεν αλλαξει σταδη ή αν δεν σταματησει να ανακατεύεται. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,Εγώ όταν ήμουν λεχώνα δεν ήθελα ουτε να τη βλέπω,ευτυχώς μένουνε μακριά και δεν ερχόταν.εγω στη θέση σου δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να μαλώσω μαζί της είναι βέβαια και οι ορμόνες σου τρελαμένες  στη φάση που είσαι.τωρα μην περιμενεις να αλλαξει και να μην ανακατευεται σου μιλαω εκ πειρας.εγω της το έκοψα και τώρα δεν λέει κουβέντα τουλάχιστον μπροστά μου,συζητάγαμε με κάτι ξαδέρφες του άντρα μου για τη βάφτιση του μικρού και μόλις φύγανε άρχισε με έντονο ύφος να λέει τα προσωπικά και του σπιτιού δεν τα λέμε στους ξένους και κάτι τέτοια χαζα και γυρίζω και της λέω σε εμένα μιλάς με αυτόν τον τόνο και το βουλώσε,από τότε ούτε τηλ δεν πολύ παίρνει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamaloulou είπε:

Καλημέρα. Εγώ όταν ήμουν λεχώνα δεν ήθελα ουτε να τη βλέπω, ευτυχώς μένουνε μακριά και δεν ερχόταν. εγω στη θέση σου δεν θα έμπαινα καν στον κόπο να μαλώσω μαζί της είναι βέβαια και οι ορμόνες σου τρελαμένες  στη φάση που είσαι.τωρα μην περιμενεις να αλλαξει και να μην ανακατευεται σου μιλαω εκ πειρας.εγω της το έκοψα και τώρα δεν λέει κουβέντα τουλάχιστον μπροστά μου, συζητάγαμε με κάτι ξαδέρφες του άντρα μου για τη βάφτιση του μικρού και μόλις φύγανε άρχισε με έντονο ύφος να λέει τα προσωπικά και του σπιτιού δεν τα λέμε στους ξένους και κάτι τέτοια χαζα και γυρίζω και της λέω σε εμένα μιλάς με αυτόν τον τόνο και το βουλώσε, από τότε ούτε τηλ δεν πολύ παίρνει 

Αν καταλαβαινε εστω και λιγο οτι πρεπει να σεβεται το γεγονός οτι εμένα με διαλεξε ο γιός της γιατί ήθελε να κανει οικογένεια μαζι μου και οτι δεν θα ζει αυτή μαζι μας αλλα ο γιος της θα σταματούσε καποτε. Αλλα αυτη δεν έχει ιερο και όσιο. Οταν μου λενε οτι εμενα με ταιζει και φέρνει τα λεφτά αυτός στο σπίτι οποτε του αξιζει να ξεκουραστεί και λιγο τα παίρνω άσχημα! Δεν κουβαλούσα το παιδι μου για να έρχεται να μου λεει "οποτε θελω θα έρχομαι δεν ειναι μονο δικο σου σπίτι ειναι και του γιου μου" . Ας έρχεται τοτε και εγω θα φεύγω με το παιδί καθε φορα που έρχεται . Με τέτοιους ανθρώπους εγω δεν θα αφήσω να μεγαλώσει η κόρη μου. Δυστυχώς για μενα ειναι 10 λεπτά απόσταση απο το σπίτι μου δεν μπορω να την αποφύγω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Αν καταλαβαινε εστω και λιγο οτι πρεπει να σεβεται το γεγονός οτι εμένα με διαλεξε ο γιός της γιατί ήθελε να κανει οικογένεια μαζι μου και οτι δεν θα ζει αυτή μαζι μας αλλα ο γιος της θα σταματούσε καποτε. Αλλα αυτη δεν έχει ιερο και όσιο. Οταν μου λενε οτι εμενα με ταιζει και φέρνει τα λεφτά αυτός στο σπίτι οποτε του αξιζει να ξεκουραστεί και λιγο τα παίρνω άσχημα! Δεν κουβαλούσα το παιδι μου για να έρχεται να μου λεει "οποτε θελω θα έρχομαι δεν ειναι μονο δικο σου σπίτι ειναι και του γιου μου" . Ας έρχεται τοτε και εγω θα φεύγω με το παιδί καθε φορα που έρχεται . Με τέτοιους ανθρώπους εγω δεν θα αφήσω να μεγαλώσει η κόρη μου. Δυστυχώς για μενα ειναι 10 λεπτά απόσταση απο το σπίτι μου δεν μπορω να την αποφύγω. 

Ωχ μωρέ κορίτσι μου με τι ασχολείσαι αξία της δίνεις κοίτα εκεί το παιδι σου και τον άνδρα σου γιατί ετσι χωρίζουν τα ζευγάρια χεστηκες τι είπε και αν σε ταιζει ο άνδρας σου τι ωχου αστην και μην αναλώνεσαι με τέτοια ασχολησου εκεί με το παιδάκι σου και ασε αυτά


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...