Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια . 

Ευχαριστώ για της απάντησης . 

Σύμβουλο γάμου εδώ δεν έχει . Έχει ψυχολόγο σε δημόσιο Νοσοκομείο πρότεινα να πάμε κ εκεί αλλά δεν ήθελε . 

Πως να τον προσεγγίσω ? Του έχω κάνει πολλές συζητήσεις αλλά πιστεύει ότι κάποια στιγμή δια μαγείας όλα αυτά τα προβλήματα δεν θα υπάρχουν . 

Μπορεί να τους απασχολούν για εκείνη την στιγμή που του μιλάω και μετά απλά να του είναι αδιαφορώ, αφού δεν είναι δικά του προβλήματα κ δεν τον ενοχλούν τον ίδιο η μάνα του κ η αδερφή του . 

Δηλαδή όσες φορές έχει έρθει σε αντιπαράθεση με την αδερφή του για κάποιο λόγο ,γινόταν ο Κάκος χαμός από μεριά του . Κ την στόλιζε κ την έβαζε κανονικά στην θέση της . 

Απλά θεωρεί ότι ότι γίνεται δεν είναι κάτι σοβαρό . 

Δεν ξέρω . Σε όλα τα υπόλοιπα θέματα για μένα είναι ο τέλειος σύζυγος . Σε αυτό όμως δεν είναι . 

Μου είπατε να πάω για κάτι μέρες στον πατέρα μου . Το σκέφτηκα και αυτό . 

Στην τελική ίσως κ να το κάνω . Αλλά δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο . Κ φοβάμαι.πως αν θα φύγω η κατάσταση θα γίνει χειρότερη κ θα του βάλλουν πολλά λόγια οι συγκεκριμένες.  

Αυτό το μην ασχολείσαι μου κάθεται στο λαιμό . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mariloukarakosta είπε:

Καλημέρα κορίτσια . 

Ευχαριστώ για της απάντησης . 

Σύμβουλο γάμου εδώ δεν έχει . Έχει ψυχολόγο σε δημόσιο Νοσοκομείο πρότεινα να πάμε κ εκεί αλλά δεν ήθελε . 

Πως να τον προσεγγίσω ? Του έχω κάνει πολλές συζητήσεις αλλά πιστεύει ότι κάποια στιγμή δια μαγείας όλα αυτά τα προβλήματα δεν θα υπάρχουν . 

Μπορεί να τους απασχολούν για εκείνη την στιγμή που του μιλάω και μετά απλά να του είναι αδιαφορώ, αφού δεν είναι δικά του προβλήματα κ δεν τον ενοχλούν τον ίδιο η μάνα του κ η αδερφή του . 

Δηλαδή όσες φορές έχει έρθει σε αντιπαράθεση με την αδερφή του για κάποιο λόγο ,γινόταν ο Κάκος χαμός από μεριά του . Κ την στόλιζε κ την έβαζε κανονικά στην θέση της . 

Απλά θεωρεί ότι ότι γίνεται δεν είναι κάτι σοβαρό . 

Δεν ξέρω . Σε όλα τα υπόλοιπα θέματα για μένα είναι ο τέλειος σύζυγος . Σε αυτό όμως δεν είναι . 

Μου είπατε να πάω για κάτι μέρες στον πατέρα μου . Το σκέφτηκα και αυτό . 

Στην τελική ίσως κ να το κάνω . Αλλά δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο . Κ φοβάμαι.πως αν θα φύγω η κατάσταση θα γίνει χειρότερη κ θα του βάλλουν πολλά λόγια οι συγκεκριμένες.  

Αυτό το μην ασχολείσαι μου κάθεται στο λαιμό . 

βλεπω τοσες μερες αυτα που γραφεις και δεν ξερω αν οντως εχεις μπει να γραψεις αυτα που σε βασανιζουν η απλα να παιξεις τι εννοω ;; σου εχουν πει τοσα εδω μεσα τοσες συμβουλες εσυ γυρισες και τις ειπες οτι σου κανουν επιθεση δεν κανει κανενας επιθεση εδω μεσα αλλα πρεπει να ξερεις οτι οταν γραφεις σε ενα φορουμ δημοσιο εισαι υποχρεωμενος να ακουσεις εκτος κι αν σε βρισει ο αλλος που δεν ειδα αυτο καταντησες κουραστικια και επειση ειδα μια φραση που λες αυτο το μην ασχολεισαι ου καθεται στο λαιμο ε ενταξει κατσε ολη μερα ετσι στην ζωη σου ολη και ασχολησου με την πεθερα και την κουνιαδα και ενα ανδρα μαμακια πισω απο τα βρακια της μανας του και της πεθερας του και μην κανεις τιποτα να αλλαξεις την ζωη σου και αν θες να με πεις και μενα επιθετικια πες με ουτε καν θα με νοιαξει δεν θα ειναι η πρωτη φορα που θα το ακουσω κανε οτι θες με την ζωη σου αν θελεις να ειναι μιζερη γιατι αυτο ειναι αυτη την στιγμη ασχολεισαι με ολες τις βλακειες εδω ο κοσμος καιγεται εχουμε μεγαλυτερα προβληματα

Just now, Penny... είπε:

βλεπω τοσες μερες αυτα που γραφεις και δεν ξερω αν οντως εχεις μπει να γραψεις αυτα που σε βασανιζουν η απλα να παιξεις τι εννοω ;; σου εχουν πει τοσα εδω μεσα τοσες συμβουλες εσυ γυρισες και τις ειπες οτι σου κανουν επιθεση δεν κανει κανενας επιθεση εδω μεσα αλλα πρεπει να ξερεις οτι οταν γραφεις σε ενα φορουμ δημοσιο εισαι υποχρεωμενος να ακουσεις εκτος κι αν σε βρισει ο αλλος που δεν ειδα αυτο καταντησες κουραστικια και επειση ειδα μια φραση που λες αυτο το μην ασχολεισαι ου καθεται στο λαιμο ε ενταξει κατσε ολη μερα ετσι στην ζωη σου ολη και ασχολησου με την πεθερα και την κουνιαδα και ενα ανδρα μαμακια πισω απο τα βρακια της μανας του και της αδερφης του και μην κανεις τιποτα να αλλαξεις την ζωη σου και αν θες να με πεις και μενα επιθετικια πες με ουτε καν θα με νοιαξει δεν θα ειναι η πρωτη φορα που θα το ακουσω κανε οτι θες με την ζωη σου αν θελεις να ειναι μιζερη γιατι αυτο ειναι αυτη την στιγμη ασχολεισαι με ολες τις βλακειες εδω ο κοσμος καιγεται εχουμε μεγαλυτερα προβληματα

 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

βλεπω τοσες μερες αυτα που γραφεις και δεν ξερω αν οντως εχεις μπει να γραψεις αυτα που σε βασανιζουν η απλα να παιξεις τι εννοω ;; σου εχουν πει τοσα εδω μεσα τοσες συμβουλες εσυ γυρισες και τις ειπες οτι σου κανουν επιθεση δεν κανει κανενας επιθεση εδω μεσα αλλα πρεπει να ξερεις οτι οταν γραφεις σε ενα φορουμ δημοσιο εισαι υποχρεωμενος να ακουσεις εκτος κι αν σε βρισει ο αλλος που δεν ειδα αυτο καταντησες κουραστικια και επειση ειδα μια φραση που λες αυτο το μην ασχολεισαι ου καθεται στο λαιμο ε ενταξει κατσε ολη μερα ετσι στην ζωη σου ολη και ασχολησου με την πεθερα και την κουνιαδα και ενα ανδρα μαμακια πισω απο τα βρακια της μανας του και της πεθερας του και μην κανεις τιποτα να αλλαξεις την ζωη σου και αν θες να με πεις και μενα επιθετικια πες με ουτε καν θα με νοιαξει δεν θα ειναι η πρωτη φορα που θα το ακουσω κανε οτι θες με την ζωη σου αν θελεις να ειναι μιζερη γιατι αυτο ειναι αυτη την στιγμη ασχολεισαι με ολες τις βλακειες εδω ο κοσμος καιγεται εχουμε μεγαλυτερα προβληματα

 

Καταρχήν το μην ασχολείσαι μου κάθεται στο λαιμό πήγαινε καθαρά για τον άντρα μου που μου το λέει . Δεν πήγαινε για καμιά εδω μέσα .

Στον γραπτό το λόγο η παρεξηγήσεις γίνονται πολύ πιο εύκολα από ότι στον προφορικό . 

Με την επίθεση εννοούσα ότι παρεξηγήθηκαν εγώ διότι ίσως ΕΓΏ τα διατύπωσα λάθος . Το τονίζω ΕΓΩ!!! 

Η κάθε μία έκατσε βρήκε χρόνο για να μου γράψει κ δεν θα την προσβάλλω από πάνω !!! 

Γράφω σε ένα θέμα που αντιστοιχεί στην περίπτωση μου σχέσεις με.τα πεθερικά . Δεν είμαι.οθτε ξεκαρφωτη ούτε άκυρη . 

Το ότι είναι μίζερη η ζωή μου δεν χρειαζόταν να το πεις αλλά ούτε θα το σχολιάσω γιατί ο τρόπος που έκατσες και τα έγραψες όλα αυτά μου φτάνει . 

Και το τελειώνω εδώ εφόσον σας κούρασα !!! 

Σας ευχαριστώ . 

Link to comment
Share on other sites

Είναι θετικό που έχει βάλει την κουνιάδα σου στη θέση της κάποιες φορές, από την άλλη όπως τα περιγράφεις εμένα μου φαίνονται αρκετά σοβαρά κι ας λέει εκείνος ότι δεν είναι. Αν δε θέλει ούτε ψυχολόγο να δείτε τι να πω..ίσως αυτό που λες να φύγεις για λίγο από το σπίτι τον αφυπνίσει τελικά, ξέρω ζευγάρι που έχει δουλέψει κάτι τέτοιο, τα πράγματα βέβαια γίνονται αρκετά ακραία τότε αλλά στην περίπτωση σας μάλλον ειναι ήδη ακραία. Προσπαθησε να τον 'ξυπνησεις' δως του τελεσίγραφο σε τελική, είναι κρίμα να μην μπορείτε να βρείτε σαν ζευγάρι μια κοινή γραμμή αντιμετώπισης του προβληματος. 

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και μιζερη η ζωη σου! Απλα στο μερος που ζεις δεν εχεις τις πολλες εναλλακτικες. Στο θεμα μας. Εγω θα ελεγα πως εφοσον σας πληρωνουν τα παντα, κανε "τα στραβα ματια" σε πολλα. Ασε τους το παιδι , πηγαινε σε μια φιλη για καφεδακι, γραψου σε καποιους τοπικους συλλογους για παραδοσιακους π.χ. , κανε κατι και για να γεμιζεις το χρονο σου και να ξεφευγεις, αλλα και να σ ευχαριστει και να φορτωνεις τις μπαταριες σου. Μ ε τον αντρα σου μη τσακωνεσαι αφου τον εχεις με το μερος σου. Το παιδι σου δεν προκειται να την αγαπησει πιο πολυ απο σενα. Επισης καποια στιγμη το πιθανοτερο ειναι οτι θα κουραστει (το μεγαλωμα ενος παιδιου δεν ειναι ευκολη δουλεια), και δεν θα θελει να το κραταει τοσο. Οσο για τα λογια, "μπαινακης -βγαινακης", 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα . 

Ήμουν. Κάποτε στην θέση σου . 

Ξέρω πως είναι κ ξέρω τι απελπισία νιώθεις τώρα . 

Εγώ έκανα έναν πολύ μεγάλο τσακωμό με τον άντρα μου κ μετά έβαλε μυαλό . Να πω ότι δεν έβαλα.μυαλο όσο θα ήθελα αλλά τουλάχιστον καλυτερεψε . Κ πλέον δουλεύω πολύ τον εαυτό μου . Έχω κ εγώ τον ίδιο φόβο μην τυχόν η μικρή μου αγαπήσει την θεία παραπάνω από εμένα . Τον φόβο μου τον προκαλούν . Αλλά το δουλεύω λέω σε καθημερινή βάση ότι είμαι η μαμά της κ σκέφτομαι κ τον εαυτό μου πόσο αναζητάω την μαμά μου. 

Θέλει δουλειά .θέλει πολύ δουλειά .ψάξε γενικότερα ασκήσεις αυτοπεποίθησης. Γενικά φτιάξε τον εαυτό σου το εγώ σου . Γίνε δυναμική. 

Και κάποια στιγμή πάτα πόδι . Κ ας κόψουν όλοι την οικονομική βοήθεια να δούμε τι θα κάνει ο άντρας σου μετά . Κ αν είναι ζητά βοήθεια οικονομική από την οικογένεια σου . 

 

Κ εγώ από κουνιάδα την έχω βρει άσχημα . 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melia M είπε:

Ε οχι και μιζερη η ζωη σου! Απλα στο μερος που ζεις δεν εχεις τις πολλες εναλλακτικες. Στο θεμα μας. Εγω θα ελεγα πως εφοσον σας πληρωνουν τα παντα, κανε "τα στραβα ματια" σε πολλα. Ασε τους το παιδι , πηγαινε σε μια φιλη για καφεδακι, γραψου σε καποιους τοπικους συλλογους για παραδοσιακους π.χ. , κανε κατι και για να γεμιζεις το χρονο σου και να ξεφευγεις, αλλα και να σ ευχαριστει και να φορτωνεις τις μπαταριες σου. Μ ε τον αντρα σου μη τσακωνεσαι αφου τον εχεις με το μερος σου. Το παιδι σου δεν προκειται να την αγαπησει πιο πολυ απο σενα. Επισης καποια στιγμη το πιθανοτερο ειναι οτι θα κουραστει (το μεγαλωμα ενος παιδιου δεν ειναι ευκολη δουλεια), και δεν θα θελει να το κραταει τοσο. Οσο για τα λογια, "μπαινακης -βγαινακης", 

Δ διαφωνώ μαζί σου, απλά θέλω να δώσω κ μια άλλη διάσταση. Δυστυχώς πολλές φορές οι άνθρωποι του περίγυρου δ ειναι άξιοι εμπιστοσύνης. Κ μπορεις να το καταλάβεις από κάποια πράγματα που λένε μπροστά σου, οπότε μπορείς να φανταστείς τι θα γίνει αν δ εισαι καν

Δ λεω οτι απαραίτητα ισχύει σε αυτην την περίπτωση, αλλα γενικα

@Mariloukarakostaπρέπει να δώσεις στον άντρα σου να καταλαβει οτι για σένα είναι σοβαρό θέμα. Κ ας μην το παίρνει αυτός σοβαρά.

Δ θελω να σου προτείνω να πας στον μπαμπα σου μερικές μέρες, αλλά θα σου πω τι θα έκανα εγώ. Θα εδινα διορία δυο βδομαδες το πολυ να γίνει διαδικασία για το ρολόι η για ψάξιμο σπιτιού. Αν δ εκανε τπτ από τα δύο εγω προσωπικά θα του έλεγα ότι εγώ θα αλλάξω σπίτι με το παιδι, αν θέλει ας ακολουθησει

Κ παλι γενικα σε μια καλή κατάσταση δ ειναι πρόβλημα ούτε το κοινό ρολόι, ουτε τα σπίτια πάνω κάτω, αλλά εδώ δ περιγράφεται μια καλή κατασταση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν διαβασα κατι τραγικο που να δικαιολογει χωρισμο. Προφανως η γραφουσα δε συμπαθει ιδιατερως την κουνιαδα και την πεθερα (δεκτό δεν ταιριαζουμε με ολους) και λιγο μεγαλοποιει οτι της λενε και μπαίνει σε φαυλο κυκλο να τσακωνεται με τον αντρα της. Ενα χρησιμο κριτηριο νομιζω θα ηταν να σκεφτεται η γραφουσα αν οτι της λενε πεθερα κουνιαδα, το έλεγε η μητερα ή η αδερφη της, τι θα εκανε. Αν ηταν λογος να μην τους ξαναμιλησει οκ, αλλα αν ηταν απλος λόγος να τους βαλει στη θεση τους, το ιδιο να κανει με πεθερα και κουνιαδα. Το ξερω δεν ειναι ευκολο οταν δεν συμπαθουμε καποιον αλλα αυτο ειναι το δίκαιο. 

Τωρα για οτι ειπώθηκε για τις μινι φουστες, συγγνωμη αλλα τετοια παρεμβατικοτητα εκ μέρους της πεθεράς δικαιολογειται μονο εαν η γραφουσα εχει αφησει περιθωρια να την ελεγχουνε στο τι θα φορεσει. Τι να παει δηλαδή να πει ο άντρας της μην της λετε τι να μη φορεσει; ας βαλει οτι θελει και ας αφησει την πεθερά να βραζει στο ζουμι της, χωρις πολλα λογια. Βεβαια, επειδη μενει η γραφουσα επαρχία, καποια σχολια μπορει να ειναι κι απλες συμβουλες για να μην σχολιαζεται απο την τοπική κοινωνια... Ε δε μπορεις να πας πρωι πρωι στο μπακαλικο ως αισθησιακη υπαρξη χωρίς να γινεις εκτακτο ανακοινωθεν... Αν δε σε πειράζουν βεβαια τα σχολια, με γεια σου με χαρα σου. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariloukarakosta είπε:

Καταρχήν το μην ασχολείσαι μου κάθεται στο λαιμό πήγαινε καθαρά για τον άντρα μου που μου το λέει . Δεν πήγαινε για καμιά εδω μέσα .

Στον γραπτό το λόγο η παρεξηγήσεις γίνονται πολύ πιο εύκολα από ότι στον προφορικό . 

Με την επίθεση εννοούσα ότι παρεξηγήθηκαν εγώ διότι ίσως ΕΓΏ τα διατύπωσα λάθος . Το τονίζω ΕΓΩ!!! 

Η κάθε μία έκατσε βρήκε χρόνο για να μου γράψει κ δεν θα την προσβάλλω από πάνω !!! 

Γράφω σε ένα θέμα που αντιστοιχεί στην περίπτωση μου σχέσεις με.τα πεθερικά . Δεν είμαι.οθτε ξεκαρφωτη ούτε άκυρη . 

Το ότι είναι μίζερη η ζωή μου δεν χρειαζόταν να το πεις αλλά ούτε θα το σχολιάσω γιατί ο τρόπος που έκατσες και τα έγραψες όλα αυτά μου φτάνει . 

Και το τελειώνω εδώ εφόσον σας κούρασα !!! 

Σας ευχαριστώ . 

Δεν σου αρέσει η ζωή σου οπότε πρέπει να την αλλάξεις, το έχω γράψει πολλές φορές.

Να σηκώσεις κεφάλι και να υπερασπιστείς τον εαυτό σου , κάνε το για το παιδί σου. Μην ανοίγεις την πόρτα σου όταν έρχονται, μην τους μιλάς καν, ας τσακωθείς και τι έγινε??μπορεί τότε να ξυπνήσει ο άντρας σου και να πάρει θέση.

Μην απολογείσαι για αυτά που γράφεις. Είσαι σε απόγνωση και θες κάπου να μιλήσεις, αν σε κάποιον δεν αρέσει ας μην τα διαβάσει ας μην σου απαντήσει.

Πάντως θα σε συμβούλευα να δεις έναν ειδικό, να σε βοηθήσει, φαίνεται να κουβαλάς γενικά βαρύ φορτίο, πρέπει να δουλέψεις με τα θέματα που έχεις (τα δικά σου τα προσωπικά όχι της πεθεράς) έτσι ώστε να μπορείς να αντιμετωπίσεις τις καταστάσεις που έρχονται.

  • Μου αρέσει 2

 
Link to comment
Share on other sites

@Καραμελακισε καμια περίπτωση δ γράφω για να σου κάνω υποδείξεις

Προσωπικα δ λεω έτσι εύκολα στην κοπέλα να χωρίσει, ουτε κ το είπαν γενικα. Ισα ισα της είπαμε αν φύγει από το σπίτι μπορεί να μπλεξει

Αλλα να βάλει όρια κ να διαχωριστουν τα σπιτια

Δ ειναι απλα ότι φοβάται να τις βάλει στην θέση τους, είναι ότι εξαρτουνται κ οικονομικά από την πεθερά γι αυτό κ δ το κανουν

Όμως είναι πολύ σωστό αυτό που προτείνεις, να σκέφτεται αν ήταν δικοί της συγγενείς πως θα αντιδρουσε

Δ αναιρω αυτό που είπα, ότι θα αλλαζα σπίτι. Προσωπικά δ θα άντεχα να μένω τόσο δίπλα με συγγενείς, ουτε με την μάνα μου

Παρακινδυνευμενο, αλλα θα το έκανα για φύγουμε επιτέλους σε δικό μας σπίτι. Οχι με σκοπό να χωρίσω. Ναι, το τραβάς κ έτσι κ εκβιάζεις καταστασεις, αλλα αυτο θα εκανα αν δ αντεχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι vikid δεν ειπα οτι την προετρεψε κάποιος να χωρισει τοσο απλά, παρέθεσα μονο την άποψη μου ότι καμια φορα ενα πρόβλημα μπορει να το μεγαλοποιουμε περισσότερο απο οτι του αξιζει.

Σε επαρχια και μαλλον χωριο απο οτι καταλαβα που μένει η γραφουσα, το να μετακομισεις στην παραπερα γειτονια δεν εξασφαλιζει σε καμία περιπτωση την ησυχια σου. Δυστυχως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια. Χτες φώναξα την πεθερά μου σπίτι για αν της ανακοινώσουμε οτι θα βάλουμε το όνομα της. Με το που το ανέφερα ήταν τελείως κατηγορηματικη και επέμενε να βάλουμε στο μωρό το όνομα της αδερφής του. Δεν θέλω οπως και δεν θέλω να μπεί το όνομα του πατέρα μου επειδή για μενα δεν θα είναι εδω να το χαρούν. Μπορεί να σας φαίνεται περίεργος λόγος αλλα λογω του τρόπου που πέθαναν και οι δυο παντα , ο πατέρας μου με ατύχημα και η αδερφή του που αυτοκτόνησε παντα μας συνδέουν οταν ρωτανε ποιανού είσαι εσύ και λεμε του τάδε που έφυγε ετσι και τα ούτως καθεξής. Καταλήξαμε παλι στην αρχή και σκεφτόμαστε να βάλουμε ουδέτερο ονομα για να μην έχει σχέση με κανέναν απο τους γονείς μας. Μόνο έτσι θα λυθεί το θέμα.  Ξέχασα να αναφέρω πως τελικά συμφωνησαμε να κάνουμε γάμο βάπτιση μαζι μιας και καταλαβε πως ειναι πιο οικονομικά. 

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια. Χτες φώναξα την πεθερά μου σπίτι για αν της ανακοινώσουμε οτι θα βάλουμε το όνομα της. Με το που το ανέφερα ήταν τελείως κατηγορηματικη και επέμενε να βάλουμε στο μωρό το όνομα της αδερφής του. Δεν θέλω οπως και δεν θέλω να μπεί το όνομα του πατέρα μου επειδή για μενα δεν θα είναι εδω να το χαρούν. Μπορεί να σας φαίνεται περίεργος λόγος αλλα λογω του τρόπου που πέθαναν και οι δυο παντα , ο πατέρας μου με ατύχημα και η αδερφή του που αυτοκτόνησε παντα μας συνδέουν οταν ρωτανε ποιανού είσαι εσύ και λεμε του τάδε που έφυγε ετσι και τα ούτως καθεξής. Καταλήξαμε παλι στην αρχή και σκεφτόμαστε να βάλουμε ουδέτερο ονομα για να μην έχει σχέση με κανέναν απο τους γονείς μας. Μόνο έτσι θα λυθεί το θέμα.  Ξέχασα να αναφέρω πως τελικά συμφωνησαμε να κάνουμε γάμο βάπτιση μαζι μιας και καταλαβε πως ειναι πιο οικονομικά. 

Σου έστειλα π.μ..... ωραίο και το ουδέτερο ονομα και εμείς διαλέξαμε ένα που μας άρεσε πολύ μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος είχαμε πει και όνομα ότι και αν ήταν αγόρι ή κορίτσι! Παρόλο που η πεθερά έχει ωραίο όνομα το κοριτσάκι μας πήρε ένα πολύ ξεχωριστό!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καραμελακι είπε:

 

Σε επαρχια και μαλλον χωριο απο οτι καταλαβα που μένει η γραφουσα, το να μετακομισεις στην παραπερα γειτονια δεν εξασφαλιζει σε καμία περιπτωση την ησυχια σου. Δυστυχως

Σωστό κ αυτο

Απλα σκέφτομαι ότι αν βγουν στην ουσια από το σπίτι η πεθερα κ η κουνιαδα, ρεαλιστικά, ισως μπορέσει η κοπέλα να τις βγάλει κ απο την πυρηνική οικογένεια τους(τους 3τους)

Οχι βέβαια ότι πρέπει να είμαστε από κομμένοι. Αλλα να υπάρχουν όρια κ να μην γίνονται παρεμβασεις

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Σου έστειλα π.μ..... ωραίο και το ουδέτερο ονομα και εμείς διαλέξαμε ένα που μας άρεσε πολύ μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος είχαμε πει και όνομα ότι και αν ήταν αγόρι ή κορίτσι! Παρόλο που η πεθερά έχει ωραίο όνομα το κοριτσάκι μας πήρε ένα πολύ ξεχωριστό!

Το είδα το μήνυμα που έστειλες και ήταν πολυ κατατοπιστικό. Και εγω αυτο σκέφτομαι να αγοράσω απο το ίντερνετ μπομπονιέρες και βαπτιστικά σταυρουδακια γιατι ειναι πιο φτηνά. Σε ένα μαγαζί εξω κάνουν διπλασια και τριπλασια τιμή. Θα ξεκινησω το ψάξιμο γιατί ολα αυτά θέλουν χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...