Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

Just now, Giota1983 είπε:

Το είδα το μήνυμα που έστειλες και ήταν πολυ κατατοπιστικό. Και εγω αυτο σκέφτομαι να αγοράσω απο το ίντερνετ μπομπονιέρες και βαπτιστικά σταυρουδακια γιατι ειναι πιο φτηνά. Σε ένα μαγαζί εξω κάνουν διπλασια και τριπλασια τιμή. Θα ξεκινησω το ψάξιμο γιατί ολα αυτά θέλουν χρόνο. 

Θέλουν χρόνο και με ενα μωρό στο σπίτι έχει υποψην σου ότι θα γίνονται με δόσεις 10σημερα 10αυριο εκτός και αν έχεις βοήθεια!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Θέλουν χρόνο και με ενα μωρό στο σπίτι έχει υποψην σου ότι θα γίνονται με δόσεις 10σημερα 10αυριο εκτός και αν έχεις βοήθεια!!!

εγω αγορασα απο εξω προσκλητηριο με 45 λεπτα και μπομπονιερα γαμου βαφτισης 85 λεπτα ελα παρα πολυ φθηνα ετσι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Θέλουν χρόνο και με ενα μωρό στο σπίτι έχει υποψην σου ότι θα γίνονται με δόσεις 10σημερα 10αυριο εκτός και αν έχεις βοήθεια!!!

Ευτυχώς εχω βοήθεια τη μαμα μου που μένει δίπλα μας. Οποτε χρειαστεί την φωνάζω να κρατήσει το μωρό. Αν δεν ειχα αυτη την άσχημη σχέση με την πεθερά μου θα την φώναζα και αυτή αλλα μετα την προχθεσινή κουβέντα δεν βγάζεις άκρη με αυτή την γυναίκα . Θέλει να γίνεται το δικο της απο εγωισμό και μόνο. Θα κάνουμε γάμο-βάφτιση το Σεπτέμβρηε το καλο και θρλω να αρχισω να ψάχνω σιγα σιγα για νυφικό , κέντρο , μπομπονιέρες και όλα αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Ευτυχώς εχω βοήθεια τη μαμα μου που μένει δίπλα μας. Οποτε χρειαστεί την φωνάζω να κρατήσει το μωρό. Αν δεν ειχα αυτη την άσχημη σχέση με την πεθερά μου θα την φώναζα και αυτή αλλα μετα την προχθεσινή κουβέντα δεν βγάζεις άκρη με αυτή την γυναίκα . Θέλει να γίνεται το δικο της απο εγωισμό και μόνο. Θα κάνουμε γάμο-βάφτιση το Σεπτέμβρηε το καλο και θρλω να αρχισω να ψάχνω σιγα σιγα για νυφικό , κέντρο , μπομπονιέρες και όλα αυτά. 

Γιώτα καλησπέρα...θα σου πω την δική μου ιστορία....Ιστορία ζήλιας....Όπως έφτιαξα το σπίτι μου το έφτιαξε και η πεθερά μου..Και όταν ήρθε η ώρα του γαμου ήθελε να πάρει ασπρο μακρύ φόρεμα ώσπου την έκραξαν όλοι....το αποτέλεσμα κανείς δεν ήξερε τι είχα διαλέξει τι είχα κλείσει τι είχα κάνει για τίποτα.. Μέχρι και την ημερομηνία την μάθανε 4 μήνες πριν τον γάμο.καλα εννοείται νυφικα μπομπονιερες στολισμος παπουτσια καψίματα τίποτα δεν κανέναν.. Μόνο οι γονείς μου τα ήξεραν.. είχαν σκάσει ελεεινά τα πεθερικά και εγώ το ευχαριστιομουν γιατί προσπαθούσαν κάθε λεπτό να με κάνουν να στεναχωριέμαι.. Και απλά ήρθαν σαν θεατές.. ακόμη και στην εκκλησία σε μια ακρουλα κάθησαν ούτε καν δίπλα στον άντρα μου...Εγώ απλά χάρηκα ευχαριστήθηκα και έκανα όπως ακριβώς ήθελα τον γάμο μου..ακόμη δεν το χωνεψαν..

  • Μου αρέσει 1

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofi29 είπε:

Γιώτα καλησπέρα...θα σου πω την δική μου ιστορία....Ιστορία ζήλιας....Όπως έφτιαξα το σπίτι μου το έφτιαξε και η πεθερά μου..Και όταν ήρθε η ώρα του γαμου ήθελε να πάρει ασπρο μακρύ φόρεμα ώσπου την έκραξαν όλοι....το αποτέλεσμα κανείς δεν ήξερε τι είχα διαλέξει τι είχα κλείσει τι είχα κάνει για τίποτα.. Μέχρι και την ημερομηνία την μάθανε 4 μήνες πριν τον γάμο.καλα εννοείται νυφικα μπομπονιερες στολισμος παπουτσια καψίματα τίποτα δεν κανέναν.. Μόνο οι γονείς μου τα ήξεραν.. είχαν σκάσει ελεεινά τα πεθερικά και εγώ το ευχαριστιομουν γιατί προσπαθούσαν κάθε λεπτό να με κάνουν να στεναχωριέμαι.. Και απλά ήρθαν σαν θεατές.. ακόμη και στην εκκλησία σε μια ακρουλα κάθησαν ούτε καν δίπλα στον άντρα μου...Εγώ απλά χάρηκα ευχαριστήθηκα και έκανα όπως ακριβώς ήθελα τον γάμο μου..ακόμη δεν το χωνεψαν..

Έχω την εντύπωση πως το έχεις αναφέρει ξανά αυτό το θέμα ή εδω ή κάπου άλλου στο φόρουμ. Για να καταλάβω , δεν ήθελαν να βοηθήσουν ή δεν σε συμπαθούσαν οπότε τους ενόχλησε που δεν τους είχες ενημερώσει για το τι θα κάνεις στο γάμο? Πολύ καλά έκανες και δεν έδωσες σημασία βασικά και δεν χάλασες τη ζαχαρένια σου. Το δικο μου θεμα είναι πως η πεθερά μου ειναι εγωιστρια όσο δεν παει και πως αν δεν συμφωνείς μαζί της σε κατι κανει τρελο χαμό λες και είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε στα παντα με κάποιον . Για αυτό την ξέκοψα και εγω και εχω τα τυπικά μαζί της. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giota1983 είπε:

Έχω την εντύπωση πως το έχεις αναφέρει ξανά αυτό το θέμα ή εδω ή κάπου άλλου στο φόρουμ. Για να καταλάβω , δεν ήθελαν να βοηθήσουν ή δεν σε συμπαθούσαν οπότε τους ενόχλησε που δεν τους είχες ενημερώσει για το τι θα κάνεις στο γάμο? Πολύ καλά έκανες και δεν έδωσες σημασία βασικά και δεν χάλασες τη ζαχαρένια σου. Το δικο μου θεμα είναι πως η πεθερά μου ειναι εγωιστρια όσο δεν παει και πως αν δεν συμφωνείς μαζί της σε κατι κανει τρελο χαμό λες και είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε στα παντα με κάποιον . Για αυτό την ξέκοψα και εγω και εχω τα τυπικά μαζί της. 

Ναι το έχω ξανά αναφέρει.. με συμπαθουσαν και εννοείται ότι δεν ήθελαν να βοηθήσουν.και έπιαναν τον κόσμο και έλεγαν μια φορά παντρευτώ το παιδί μου θα τα πληρώσω και δεν πλήρωσαν τίποτα.με το ζορυ τα άτομα τους στο τραπέζι γιατί εννοείται δεν θα πλήρωνα εγώ τα σόγια άλλων.επισης είναι τόσο εγωιστές και ζηλιαρηδες όσο δεν πάει.. Και μια ζωή αυτοί δεν έχουν λεφτά και είναι δύσκολα ενώ εμείς δουλεύουμε και έχουμε λεφτά λέει.ενω και τα πεθερικά μου δουλεύουν με τους παλιούς πολύ καλούς μισθούς.. Και όπως επίσης ήθελε να μου δώσει όλα τα δικά της πράγματα για το σπίτι μου για να πάρει καινούργια και όταν της είπα ότι εγώ ανοίγω δικό μου σπίτι τα θέλω οπότε μπορώ να τα πάρω με το δικό μου γούστο είπε πως η νυφη δεν τα ήθελε και τα πέταξε ενώ για το δικό της σπίτι που της τα έδωσα και τα πέταξε είπε ότι δεν ταιριαζανε στο στυλ της ενώ αυτή τα είχε αγοράσει.μην το ψάχνεις οι τύποι είναι απιστευτοι και σε βγάζουν τρελό.. Για αυτό το ευχαριστιέμαι.. Και τώρα Εγκυμονώ και απαιτούν και όνομα κιόλας Αλλιώς δεν θα έρθουν στην βάπτιση.και τους λέω ότι μου έδωσε κανείς θα πάρει και δεν εννοώ οικονομικά γιατί εννοείται από αυτό δεν έδωσαν πότε τίποτα αλλά από συμπεριφορά και όποιος θέλει αν καλεστεί να μην έρθει στην βάπτιση δεν με απασχολεί.. τέτοια άτομα θείου  ταπωμα κατιδειαν..Και εννοείται ότι και ο άντρας μου μου έχει πει ορμά μην τους αφήνεις μετά από οολαααα αυτά που έκαναν...

  • Μου αρέσει 2

NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Fofi29 χαίρομαι τουλάχιστον που σε όλα αυτά έχεις τον άντρα σου δίπλα σου και συμφωνει μαζί σου. Σε κάποια πράγματα μοιαζει με τη δική μου πεθερά. Οχι πως παίρνει ίδια πράγματα με εμενα. Απλα αντι να μας πάρει κατι για δωρο που ανοίξαμε νεο σπίτι είτε ενα διακοσμητικό είτε ενα χαλί κατι βρε παιδί μου , μας εδωσε ενα παλιό χαλί που είχε και δεν το έβαζε και αυτό επειδή ειναι μάλλινο και βγάζει πολλά χνούδια, να το ξεφορτωθεί δλδ ήθελε. κατι συρταριέρες που ειχε ο άντρας μου στο δωμάτιο του και ουτε καν ενα κουταλι βρε παιδι μου για το καλο.  Να αναφέρω πως το σπίτι που μένουμε ειναι έτοιμο και ουτε πιάτα δεν χρειάστηκε να αγοράσουμε καθώς ειναι το σπίτι που εμενα με τη μαμά μου πριν . Αλλά έτσι κι αλλιώς η μανα μου έλεγε πως αυτό το σπίτι ειναι για μενα οτι και να γίνει. Η αδερφή μου ειναι παντρεμένη εδω και χρονια και έχουν σπιτι. Για να καταλάβεις πέρυσι που παντρεύτηκαμε με πολιτικό δεν θέλαμε να πάρουμε βέρες γιατί τώρα θα κάνουμε γάμο-βάφτιση και ήθελα μια και καλή να τα πάρουμε . Αλλά δεν μου πήρε ουτε ενα κόσμημα ουτε ένα δώρο για το καλο. Λέει πολλα λόγια αλλα δεν κανει πράξη τίποτα. Μόνο ο εαυτός της την νοιάζει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

@Fofi29 χαίρομαι τουλάχιστον που σε όλα αυτά έχεις τον άντρα σου δίπλα σου και συμφωνει μαζί σου. Σε κάποια πράγματα μοιαζει με τη δική μου πεθερά. Οχι πως παίρνει ίδια πράγματα με εμενα. Απλα αντι να μας πάρει κατι για δωρο που ανοίξαμε νεο σπίτι είτε ενα διακοσμητικό είτε ενα χαλί κατι βρε παιδί μου , μας εδωσε ενα παλιό χαλί που είχε και δεν το έβαζε και αυτό επειδή ειναι μάλλινο και βγάζει πολλά χνούδια, να το ξεφορτωθεί δλδ ήθελε. κατι συρταριέρες που ειχε ο άντρας μου στο δωμάτιο του και ουτε καν ενα κουταλι βρε παιδι μου για το καλο.  Να αναφέρω πως το σπίτι που μένουμε ειναι έτοιμο και ουτε πιάτα δεν χρειάστηκε να αγοράσουμε καθώς ειναι το σπίτι που εμενα με τη μαμά μου πριν . Αλλά έτσι κι αλλιώς η μανα μου έλεγε πως αυτό το σπίτι ειναι για μενα οτι και να γίνει. Η αδερφή μου ειναι παντρεμένη εδω και χρονια και έχουν σπιτι. Για να καταλάβεις πέρυσι που παντρεύτηκαμε με πολιτικό δεν θέλαμε να πάρουμε βέρες γιατί τώρα θα κάνουμε γάμο-βάφτιση και ήθελα μια και καλή να τα πάρουμε . Αλλά δεν μου πήρε ουτε ενα κόσμημα ουτε ένα δώρο για το καλο. Λέει πολλα λόγια αλλα δεν κανει πράξη τίποτα. Μόνο ο εαυτός της την νοιάζει

Δεν μου έχει πάρει ποτέ χρυσαφικά και το αστείο είναι πως λέει ότι εγώ είμαι παραδοσιακός γυναίκα και τα τηρώ τα έθιμα.. Όταν δώσαμε λόγο με τον άντρα μου μου λέει δεν έχω λεφτά κάτι για να σου πάρω αλλά μήνα με το μήνα θα πηγαίνουμε να παίρνεις από κάτι να κλείσεις ένα σετ χρυσαφικων..πράγμα που δεν έγινε ποτέ.και όταν μπήκαμε στο σπιτι ήρθε με μια τάρτα φτιαχτεί που ξέρει ότι δεν την τρώμε και κοίταζε τα ηλεκτρικά και πήγε και διάλεξε παρομοια λέγοντας ότι ξαφνικά χάλασαν.οτι φοράω θέλει τα ίδια και πηγαίνει και παίρνει παρόμοια ενώ της λένε ότι δεν είσαι μπεμπεκα.φαντασου ότι ψωνίζω στον άντρα μου πηγαίνει και παίρνει ακριβώς τα ίδια και τον έχει κάνει λες και είναι 30 χρονών και ο άνθρωπος είναι 70.


NB4dp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βλέπω χαθήκατε απο το φόρουμ όλες. Ή λύσατε τις διαφορές με τα πεθερικά σας ή τους σκοτώσατε ή αυτός ο κορωναϊος έκανε το θαύμα του με την απομόνωση:-P .  Για μενα πάντως μια χαρά με βολεψε η απομόνωση. Αν και οσο και να μην βλεπομαστε πάντα υπάρχει λόγος για να μας νευριάζουν. Να ερθω στο θέμα μου. Έχουμε ενα αμαξι που εχουν προβλημα οι πισω ζώνες και δεν χωραει για λιγα εκατοστά το παιδικό κάθισμα. Μέχρι να βρούμε λύση πρότεινα στον άντρα μου να πάρουμε το αμάξι της πεθεράς μου που είναι μεγαλύτερο. Πήγε της το ειπε ο καημένος και αντι να πει πάρτε το παιδιά θα παίρνω το δικό σας για λίγο καιρό τι του ειπε. Πως επειδή το εχει τρακάρει μια δυο φορές ελαφριά δεν τον εμπιστεύεται και δε του το δίνει άσχετα αν το ζηταμε για το παιδί και μονο. Δλδ αν έχει το Θεό της. Εγωισμό και μόνο εγωισμό. Τον ενοχλησε αλλα δεν είναι ανθρωπος που θα έρθει σε αντιπαράθεση. Μετα απο αυτό τίποτα δεν θα της ξαναζητήσω, ουτε καν να προσέξει το μωρό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δειτε και ενα νημα που εφτιαξα εγω, το "πεθερικα - σκληροτητα και πονος", να δειτε τι θα πει τοξικοτητα, οργη, παραπονο, πονος και πικρα. Εγω βλεπω να ρχεται οριστικη διακοπη σχεσεων. Θα ηθελα να μην ειναι ετσι, ομως μου εχουν κανει τοση ζημια που δεν βλεπω αλλη επιλογη. Σχεσεις μονο με τον γιο τους (τον αντρα μου). Δεν πειραζει, εκεινοι το επελεξαν. Δεν το ηθελα αλλα με αναγκαζουνε να το θελησω.

Just now, Giota1983 said:

Βλέπω χαθήκατε απο το φόρουμ όλες. Ή λύσατε τις διαφορές με τα πεθερικά σας ή τους σκοτώσατε ή αυτός ο κορωναϊος έκανε το θαύμα του με την απομόνωση:-P .  Για μενα πάντως μια χαρά με βολεψε η απομόνωση. Αν και οσο και να μην βλεπομαστε πάντα υπάρχει λόγος για να μας νευριάζουν. Να ερθω στο θέμα μου. Έχουμε ενα αμαξι που εχουν προβλημα οι πισω ζώνες και δεν χωραει για λιγα εκατοστά το παιδικό κάθισμα. Μέχρι να βρούμε λύση πρότεινα στον άντρα μου να πάρουμε το αμάξι της πεθεράς μου που είναι μεγαλύτερο. Πήγε της το ειπε ο καημένος και αντι να πει πάρτε το παιδιά θα παίρνω το δικό σας για λίγο καιρό τι του ειπε. Πως επειδή το εχει τρακάρει μια δυο φορές ελαφριά δεν τον εμπιστεύεται και δε του το δίνει άσχετα αν το ζηταμε για το παιδί και μονο. Δλδ αν έχει το Θεό της. Εγωισμό και μόνο εγωισμό. Τον ενοχλησε αλλα δεν είναι ανθρωπος που θα έρθει σε αντιπαράθεση. Μετα απο αυτό τίποτα δεν θα της ξαναζητήσω, ουτε καν να προσέξει το μωρό. 

Συμφωνω! Ας εχουμε την υγεια μας!...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Τον τελευταίο καιρό κοντεύω να τρελαθώ με τα κουφά που κανει η πεθερά μου. Εγώ και ο άντρας μου έχουμε χάσει τους πατεράδες μας. Ο δικός μου απο εργατικό ατύχημα ο δικός του απο καρκίνο. Πήγαμε μια μέρα στη πεθερά μου να φάμε γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς δε μπορώ να την ξεκόψω σαν γιαγιά του παιδιού. Η πεθερά μου ειναι χωρισμένη αλλα συζει με κάποιον. Εκει λοιπόν που καθόμασταν και παίζαμε με το μωρό την ακούω να λέει πανε στον παππού. Εμεινα για λιγο, λεω παει καλα ποιον παππού. Ειπα άστο να μην κανω σκηνή και το συζητησα με τον άντρα μου μετά. Του ειπα να της μιλήσει και να ξεκαθαρίσει οτι το μωρο δεν εχει παππουδες μιας και δεν ειναι εν ζωη. Σήμερα πήγαμε παλι και κατάλαβα πως δεν της ειπε τπτ γιατι παλι το πέταξε. Εκείνη τη στιγμή του λεω ψιθυριστά οτι αν ξανακούσω τη λέξη αυτή θα μαλώσουμε. ελπίζω αυτη τη φορά να της μιλήσει γιατι αν ξαναπάμε και το πει θα της το πω η ίδια στα μούτρα της. "Τι δε καταλαβαίνεις κυρα μου δεν εχει παππούδες μόνο γιαγιάδες " . Οκ ισως οχι έτσι:P αλλα σίγουρα θα της κανω ξεκάθαρο οτι δε μου αρέσει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τον τελευταίο καιρό κοντεύω να τρελαθώ με τα κουφά που κανει η πεθερά μου. Εγώ και ο άντρας μου έχουμε χάσει τους πατεράδες μας. Ο δικός μου απο εργατικό ατύχημα ο δικός του απο καρκίνο. Πήγαμε μια μέρα στη πεθερά μου να φάμε γιατί δυστυχώς ή ευτυχώς δε μπορώ να την ξεκόψω σαν γιαγιά του παιδιού. Η πεθερά μου ειναι χωρισμένη αλλα συζει με κάποιον. Εκει λοιπόν που καθόμασταν και παίζαμε με το μωρό την ακούω να λέει πανε στον παππού. Εμεινα για λιγο, λεω παει καλα ποιον παππού. Ειπα άστο να μην κανω σκηνή και το συζητησα με τον άντρα μου μετά. Του ειπα να της μιλήσει και να ξεκαθαρίσει οτι το μωρο δεν εχει παππουδες μιας και δεν ειναι εν ζωη. Σήμερα πήγαμε παλι και κατάλαβα πως δεν της ειπε τπτ γιατι παλι το πέταξε. Εκείνη τη στιγμή του λεω ψιθυριστά οτι αν ξανακούσω τη λέξη αυτή θα μαλώσουμε. ελπίζω αυτη τη φορά να της μιλήσει γιατι αν ξαναπάμε και το πει θα της το πω η ίδια στα μούτρα της. "Τι δε καταλαβαίνεις κυρα μου δεν εχει παππούδες μόνο γιαγιάδες " . Οκ ισως οχι έτσι:P αλλα σίγουρα θα της κανω ξεκάθαρο οτι δε μου αρέσει αυτό. 

μηπως υπερβαλεις λιγο. Παππου μπορει vα πουμε κ καποιοv αλλο ηλικιωμεvο της οικογεvειας λογικα της βγηκε ετσι επειδη ειvαι συvτροφος της. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μηπως υπερβαλεις λιγο. Παππου μπορει vα πουμε κ καποιοv αλλο ηλικιωμεvο της οικογεvειας λογικα της βγηκε ετσι επειδη ειvαι συvτροφος της. 

Δεν είναι υπερβολή. Απο την αρχη καταλαβα οτι δεν θα έχουμε και την καλύτερη σχέση σαν νυφη πεθερά. Διαφορετικά σκεπτικα διαφορετικες απόψεις σε ολα.  Είναι και ο ίδιος παππούς απο τα παιδιά του. Αλλα επειδή κανένας απο τους πατεράδες μας δεν είναι εδω να χαρεί να ακούσει το εγγόνι του να τον λέει ετσι δεν θελω να τον λεει έτσι. Το θεωρώ απρεπές.  Ναι μεν υπάρχουν και άλλοι συγγενείς που μπορεί να τους αποκαλέσει  ετσι στο μέλλον αλλα δεν ειναι απο τα άτομα που είναι στον στενό οικογενειακό κύκλο. Δε θελω να λεει παμε στον παππού και τη γιαγιά ενώ συγγένεια εχει μόνο τη γιαγιά. Με νευριάζει κιολας λιγο το γεγονός οτι δεν ειναι εδώ ο μπαμπάς μου να ακούσει να τον λένε έτσι. Ίσως να φαίνεται υπερβολικό αλλα για μενα δεν είναι. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Giota1983 είπε:

Δεν είναι υπερβολή. Απο την αρχη καταλαβα οτι δεν θα έχουμε και την καλύτερη σχέση σαν νυφη πεθερά. Διαφορετικά σκεπτικα διαφορετικες απόψεις σε ολα.  Είναι και ο ίδιος παππούς απο τα παιδιά του. Αλλα επειδή κανένας απο τους πατεράδες μας δεν είναι εδω να χαρεί να ακούσει το εγγόνι του να τον λέει ετσι δεν θελω να τον λεει έτσι. Το θεωρώ απρεπές.  Ναι μεν υπάρχουν και άλλοι συγγενείς που μπορεί να τους αποκαλέσει  ετσι στο μέλλον αλλα δεν ειναι απο τα άτομα που είναι στον στενό οικογενειακό κύκλο. Δε θελω να λεει παμε στον παππού και τη γιαγιά ενώ συγγένεια εχει μόνο τη γιαγιά. Με νευριάζει κιολας λιγο το γεγονός οτι δεν ειναι εδώ ο μπαμπάς μου να ακούσει να τον λένε έτσι. Ίσως να φαίνεται υπερβολικό αλλα για μενα δεν είναι. 

Η αλήθεια είναι πως και εμένα υπερβολικό μου φαίνεται που αυτό σε πείραξε τόσο πολύ. Δυστυχώς οι πατεράδες σας δεν είναι εδώ να χαρούν τα εγγόνια τους, τα εγγόνια όμως άν έχουν την ευκαιρία να ζήσουν έναν άνθρωπο ως ''παππού'' γιατί να το στερηθούν? Ίσως σε επηρεάζει το ότι δεν έχεις καλή σχέση με την πεθερά σου, σαν κουβέντα όμως δεν είναι κάτι κακό. Αν κάποιος θα έπρεπε να ε΄χει θέμα είναι ο άντρας σου (γιατί υποτίθεται πως ο σύντροφος της μαμάς του αντικαθιστά τον πατέρα του-αν και πάλι υπερβολή θα το θεωρούσα) όχι εσύ.

  • Μου αρέσει 8

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, kotsifikos είπε:

Η αλήθεια είναι πως και εμένα υπερβολικό μου φαίνεται που αυτό σε πείραξε τόσο πολύ. Δυστυχώς οι πατεράδες σας δεν είναι εδώ να χαρούν τα εγγόνια τους, τα εγγόνια όμως άν έχουν την ευκαιρία να ζήσουν έναν άνθρωπο ως ''παππού'' γιατί να το στερηθούν? Ίσως σε επηρεάζει το ότι δεν έχεις καλή σχέση με την πεθερά σου, σαν κουβέντα όμως δεν είναι κάτι κακό. Αν κάποιος θα έπρεπε να εχει θέμα είναι ο άντρας σου (γιατί υποτίθεται πως ο σύντροφος της μαμάς του αντικαθιστά τον πατέρα του-αν και πάλι υπερβολή θα το θεωρούσα) όχι εσύ.

Δεν ειναι κατι το απλό για να μην με ενοχλεί. Ο άντρας μου δεν ενοχλήθηκε και πολύ αλλα δε σημαίνει πως του αρέσει . Γενικά δεν θελει να έρχεται σε αντιπαράθεση με τη μάνα του. Και φυσικά με αφορά αν τον αναφέρει σαν παππού. Δεν θα γίνει τίποτα αν το παιδί μεγαλώσει και δεν έχει παππούδες. Δεν είναι θέμα ευκαιρίας, δεν γίνεται να θεωρεί παππού κάποιον που δεν έχει συγγένεια καν. Ναι ισως φαίνομαι υπερβολική αλλα δεν ειναι έτσι. Ούτε υπάρχει κανένας άνθρωπος που θα αντικαταστήσει ενα γονιό. Ειναι θεωρητικά ο πατριός του γιατι αν και δεν είναι παντρεμένοι είναι μαζι πολλά χρόνια. Με τη πεθερά μου πλέον εχω τυπικές σχέσεις , δεν ειναι κατι που το ήθελα αλλα κατέληξε ετσι η σχέση μας αλλά δεν σημαίνει κατι αυτο για το παιδί.  Και κάτι τελευταίο, είχαμε κάνει σαν συζήτηση αυτο το θεμα οτι κρίμα που δεν ειναι εν ζωη οι γονείς μας να την χαρούν και λέμε δε πειράζει θα εχει μονο γιαγιάδες . Για αυτό και με ενόχλησε γιατι  δεν αντέδρασε σε αυτό και ειναι σαν να ακυρώνει αυτά που είπαμε. 

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...