Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

άμα σου πω πως δεν με εντυπωσιάζει τι θα πεις? η δική μου πεθερά όταν έμαθε για τον γάμο μας ξενερώσε και μας είπε να αλλάξουμε ημερομηνία αν θέλουμε να έρθει. μάλλον το απαίτησε,δεν το ζήτησε απλά. Εμείς φυσικά δεν αλλάξουμε ημερομηνία και τελικά δεν ήρθε γιατί ήταν διακοπές με το αγόρι της! κι όμως μετά από αυτό ενώ έλεγα πως δεν θα την ξαναδεχτώ στο σπίτι μας, την δέχτηκα με χαμόγελο.τόσα έχω φάει, που καθόμουν και έλεγα στον κόσμο ένα σωρό ψέμματα για να καλύψω την απουσία της εκείνη την ημέρα.Μόνο τον άντρα μου λυπάμαι που ντρέπεται για λογαριασμό της. όμως εδώ που τα λέμε. φταίνε οι άντρες μας που δεν τις βάζουν στην θέση τους. Ο δικός μου συμφωνεί μαζί μου, μάλιστα κ από μόνος του νευριάζει με τις κινήσεις της αλλά δεν θέλει να το κάνει θέμα.σκέφτεται πως ότι και να κάνει αυτή θα είναι η μάνα του κ δεν προσπαθεί καν να την αλλάξει, απλά τόσα χρόνια το έχει χωνέψει. πες μου ότι η δικιά σου περιμένει να ακούσει και το όνομα της τον Σεπτέμβρη χαχαχαχαχα γιατί απ ότι θυμάμαι είναι των παραδόσεων. Αλλά τι να ακούσει? πως θα ακούσει το όνομα της μικρής αν δεν έρθει χαχαχα

τα έχω σκεφτεί αυτά. από την μια δεν θέλω να έχει καμία επαφή με το παιδί από την άλλη σκέφτομαι πως αργά ή γρήγορα το παιδί θα καταλάβει τι κουμασι είναι (αυτό βέβαια θα συμβεί όταν θα έχει μεγαλώσει λίγο).σίγουρα θα πάρουμε απόσταση από κείνη, θέλει δεν θέλει.οπότε το παιδί δεν θα την βλέπει κ πολύ κ όταν θα την βλέπει θα την αντιμετωπίζει νομίζω ως την χαζή γιαγιά.Έτσι νομίζω πως θα γίνουν τα πράγματα στο μέλλον δυστυχώς αλλά δεν με πειράζει. Αυτή θα χάσει οικογενειακές στιγμές. το παιδί μου μια χαρά θα έχει την άλλη γιαγιά του που κάνει τα πάντα γι αυτό από πριν ακόμη γίνει η σύλληψη του!! ενώ αυτή πριν μείνω έγκυος δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι δεν ήθελε να κάνουμε παιδί. φαντάσου πως αργήσαμε να της πούμε για την εγκυμοσύνη γιατί φοβόμουν πως θα μου πει να κάνω έκτρωση!!! Εμείς προσπαθούσαμε δύο χρόνια να κάνουμε παιδί κ αυτή μαζί με την αδερφή της μου έλεγαν συνέχεια( ευχές μου έδιναν για την ακρίβεια)πως μακάρι να αργήσω να κάνω παιδί. τραγικές καταστάσεις!! μάλιστα είχα γράψει εδώ και θέμα τότε γιατί μου είχε κακοφανεί υπερβολικά! Και όλα αυτά θα αναρωτιέσαι γιατί?για να μην έχουμε έξτρα έξοδα και να μπορεί ο άντρας μου να την βοηθάει οικονομικά. Ναι ναι, γι αυτό.

μα αλήθεια ρε παιδιά τώρα υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;; κ συμπεριφέρονται έτσι στα ίδια τους τα παιδιά;; δεν μπορώ να το πιστέψω..!! όχι εννοείται ότι σε τέτοιες καταστάσεις ούτε κι εγώ θα δικαιολογούσα κάτι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Αχ αυτα τα γελοια και εγω δεν τα αντέχω!!! Και εμενα ο πεθερος μου το ονομα του το εχει ακουσει απο την κορη του... Αλλα θελει να το ακουσει και απο το γιο!!! Ήμαρτον!!!! Αυτες τς αηδιες εκαναν και τα αδέρφια της μανας μου και για να ξεχωρίζουμε τις ξαδερφες και την αδερφή μου, λεμε Κατερίνα μεγαλη, Κατερίνα μεσαία και Κατερίνα μικρη... Γελοίο 

εγώ θα προσθέσω κάτι από την οπτική του παιδιού.. είμαι το μόνο εγγόνι από τα 6 που δεν έχει όνομα της μητέρας του μπαμπά.  3 γιους, και οι 3 με Μαρία και Δήμητρα... εγώ ξέφυγα καθώς η μάνα μου έκανε επανάσταση εκείνα τα χρόνια.  Δυστυχώς, έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις από εκείνη τη γιαγιά. πάντα με ξεχώριζε από τα αδέρφια/ ξαδέρφια.  Όχι μόνο στα δώρα, αλλά και στη τρυφερότητα. πχ ποτέ δεν διάλεγε να με κρατήσει από το χέρι, κρατούσε τα "παιδιά με το όνομα, αδυναμίες βλέπεις " - οπως την άκουγα να λέει-. τραυματισμός παιδικής ψυχής.  πλέον δεν της μιλάω, δε τη νιώθω γιαγιά μου.  κ ακόμη με πειράζει όταν το σκέφτομαι.

να προστατέψετε τα παιδιά σας γτ είναι πολύ άσχημο να μη σε θέλει η γιαγιά σου κ να κλαις μόνη σου γτ νιώθεις ότι κάνεις κάτι λάθος..

βγάλτε νύχια κορίτσια,  τα παιδιά σας πάνω απ όλα.  μακάρι κ ο πατέρας μου να υποστήριζε τη μάνα μου εκείνα τα χρόνια.  

  • Λυπημένη/-ος 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , bella32 είπε:

εγώ θα προσθέσω κάτι από την οπτική του παιδιού.. είμαι το μόνο εγγόνι από τα 6 που δεν έχει όνομα της μητέρας του μπαμπά.  3 γιους, και οι 3 με Μαρία και Δήμητρα... εγώ ξέφυγα καθώς η μάνα μου έκανε επανάσταση εκείνα τα χρόνια.  Δυστυχώς, έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις από εκείνη τη γιαγιά. πάντα με ξεχώριζε από τα αδέρφια/ ξαδέρφια.  Όχι μόνο στα δώρα, αλλά και στη τρυφερότητα. πχ ποτέ δεν διάλεγε να με κρατήσει από το χέρι, κρατούσε τα "παιδιά με το όνομα, αδυναμίες βλέπεις " - οπως την άκουγα να λέει-. τραυματισμός παιδικής ψυχής.  πλέον δεν της μιλάω, δε τη νιώθω γιαγιά μου.  κ ακόμη με πειράζει όταν το σκέφτομαι.

να προστατέψετε τα παιδιά σας γτ είναι πολύ άσχημο να μη σε θέλει η γιαγιά σου κ να κλαις μόνη σου γτ νιώθεις ότι κάνεις κάτι λάθος..

βγάλτε νύχια κορίτσια,  τα παιδιά σας πάνω απ όλα.  μακάρι κ ο πατέρας μου να υποστήριζε τη μάνα μου εκείνα τα χρόνια.  

Πράγματι έχω ακούσει πολλές τέτοιες ιστορίες, και εμένα με ξεχώριζε η μαμά του μπαμπά μου επειδή έχω το όνομα της μαμάς της μητέρας μου και οι δύο οικογένειες δεν τα πήγαιναν καλά..όμως θα πω ψέματα αν πω πως δεν πήρα αγάπη, καθώς πήρα πολλή, και αγκαλιά και χάδια και μαζί της έζησα τις καλύτερες παιδικές διακοπές!!  Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις όμως νομίζω πως έχεις χίλια δίκια στο να μην θες να της μιλάς, ότι δίνει παίρνει ο καθένας, η γιαγιά σου ότι σου πρόσφερε λαμβάνει.


 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kotsifikos είπε:

Πράγματι έχω ακούσει πολλές τέτοιες ιστορίες, και εμένα με ξεχώριζε η μαμά του μπαμπά μου επειδή έχω το όνομα της μαμάς της μητέρας μου και οι δύο οικογένειες δεν τα πήγαιναν καλά..όμως θα πω ψέματα αν πω πως δεν πήρα αγάπη, καθώς πήρα πολλή, και αγκαλιά και χάδια και μαζί της έζησα τις καλύτερες παιδικές διακοπές!!  Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις όμως νομίζω πως έχεις χίλια δίκια στο να μην θες να της μιλάς, ότι δίνει παίρνει ο καθένας, η γιαγιά σου ότι σου πρόσφερε λαμβάνει.

είναι πολύ άσχημο να μεταφέρεις σε ένα παιδί τα νεύρα που έχεις! κγω την έπαθα γτ η μάνα μου κράτησε το πατρικό της επίθετο κ δεν μετέφερε τα εκλογικά της δικαιώματα από τη πόλη στο χωριό του μπαμπά! κ δεν ήμουν η τρίτη Δήμητρα στη σειρά.  

τώρα στα 84 της η γιαγιά μου είπε αν είπαμε κ καμία κουβέντα παραπάνω,  συχωραμε... έμαθε που γέννησα κ θέλει να δει το δισέγγονο της.  εννοείται θα πάω να την δω το Πάσχα που θα ανέβω,  όμως νιώθω λύπη που δεν έζησα σχεδόν καμία όμορφη στιγμή μαζί τους..


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Πράγματι έχω ακούσει πολλές τέτοιες ιστορίες, και εμένα με ξεχώριζε η μαμά του μπαμπά μου επειδή έχω το όνομα της μαμάς της μητέρας μου και οι δύο οικογένειες δεν τα πήγαιναν καλά..όμως θα πω ψέματα αν πω πως δεν πήρα αγάπη, καθώς πήρα πολλή, και αγκαλιά και χάδια και μαζί της έζησα τις καλύτερες παιδικές διακοπές!!  Δεν μπορώ να φανταστώ πως νιώθεις όμως νομίζω πως έχεις χίλια δίκια στο να μην θες να της μιλάς, ότι δίνει παίρνει ο καθένας, η γιαγιά σου ότι σου πρόσφερε λαμβάνει.

 

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

εγώ θα προσθέσω κάτι από την οπτική του παιδιού.. είμαι το μόνο εγγόνι από τα 6 που δεν έχει όνομα της μητέρας του μπαμπά.  3 γιους, και οι 3 με Μαρία και Δήμητρα... εγώ ξέφυγα καθώς η μάνα μου έκανε επανάσταση εκείνα τα χρόνια.  Δυστυχώς, έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις από εκείνη τη γιαγιά. πάντα με ξεχώριζε από τα αδέρφια/ ξαδέρφια.  Όχι μόνο στα δώρα, αλλά και στη τρυφερότητα. πχ ποτέ δεν διάλεγε να με κρατήσει από το χέρι, κρατούσε τα "παιδιά με το όνομα, αδυναμίες βλέπεις " - οπως την άκουγα να λέει-. τραυματισμός παιδικής ψυχής.  πλέον δεν της μιλάω, δε τη νιώθω γιαγιά μου.  κ ακόμη με πειράζει όταν το σκέφτομαι.

να προστατέψετε τα παιδιά σας γτ είναι πολύ άσχημο να μη σε θέλει η γιαγιά σου κ να κλαις μόνη σου γτ νιώθεις ότι κάνεις κάτι λάθος..

βγάλτε νύχια κορίτσια,  τα παιδιά σας πάνω απ όλα.  μακάρι κ ο πατέρας μου να υποστήριζε τη μάνα μου εκείνα τα χρόνια.  

Παντως και εγω που εχω το ονομα της μανας του πατέρα μου, εχω να δηλώσω πως υπήρχε μια διάκριση μεταξυ εμου και της αδερφής μου, που έχει  το όνομα της αλλης γιαγιάς!!! Και αν ρωτήσετε την αδερφή μου θα σας πει σίγουρα πως αυτη τη διάκριση την ένιωθε πιο έντονα!!! Επισης, ενω ημουν το πρώτο εγγονι της οικογένειας και μου ειχαν ολοι αδυναμια, εχω να δηλωσω πως ο ξαδερφος μου, οποιος ειναι 3ο κατα σειρα εγγονι, εχαιρε μεγαλυτερης αδυναμιας απο τους γονεις  του πατέρα μου, επειδή ειχε το ονομα του παππού!!!! Και αυτο ηταν κατι που εβγαζε ματι!!! Οχι οτι εμας δεν μας αγαπουσαν, αλλα το Θωμα τον αγαπουσαν περισσότερο!!! Και αυτο ηταν κατι που σαν παιδί με πληγωνε πολυ... Τωρα απλα δεν θα εδινα σημασια, αν και πιστεύω πως αν ζουσε ο παππους μου και έβλεπε πως έχουμε εξελιχθεί τα παιδιά, στον ξαδερφο μου θα εριχνε απλα μια μουτζα!!! Επίσης, θεωρώ περιττο να αναφέρω τις διακρισεις απέναντι μας, επειδή ο πατερας μου εκανε κορίτσια και οχι αγορι, αλλα αυτό ειναι θεμα του πατέρα μου και η ευθύνη ειναι ολη δικη τ που τοτε συμμεριζοταν τετοια μικρομυαλα πράγματα... 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα σας κάνω να γελάσετε τώρα με τις ατάκες της δικής μου πεθεράς. 

1) αν κάνεις κορίτσι και του δώσεις το όνομα μου θα πληρώσω εγώ το μαιευτήριο 

2) αν δώσεις το όνομα μου θα ανοίξω έναν λογαριασμό στο παιδί και θα του βάλω χρηματα

3) ήρθε σπίτι με ιδέα πως θα βγάλουμε το όνομα της και της μητέρας μου και πως θα είναι το υποκοριστικό ώστε να ακούγονται και τα δύο. 

Νόμιζε ότι ήθελα να βγάλω το όνομα της μάνας μου, δεν δεχόταν ότι δεν θέλουμε να βγάλουμε τα ονόματα των παππουδων γιατί δεν θέλουμε να στεναχωρηθει κανένας από τους 4.

Και φυσικά όλα αυτά ενώ εγώ δεν ήμουν καν εγγύος. 

Και τώρα που είμαι και περιμένουμε αγοράκι, ο άντρας μου την είχε απομακρύνει από καιρό και δεν ασχολήθηκε καν με τον ερχομό του μωρού. Αφού ακόμη και ο πεθερός μου που έχουμε άριστες σχέσεις μας λέει δεν είναι κορίτσι δεν θα πάρει το όνομά της, οπότε τι να ασχοληθεί; :grin:

  • Χαχα 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

Θα σας κάνω να γελάσετε τώρα με τις ατάκες της δικής μου πεθεράς. 

1) αν κάνεις κορίτσι και του δώσεις το όνομα μου θα πληρώσω εγώ το μαιευτήριο 

2) αν δώσεις το όνομα μου θα ανοίξω έναν λογαριασμό στο παιδί και θα του βάλω χρηματα

3) ήρθε σπίτι με ιδέα πως θα βγάλουμε το όνομα της και της μητέρας μου και πως θα είναι το υποκοριστικό ώστε να ακούγονται και τα δύο. 

Νόμιζε ότι ήθελα να βγάλω το όνομα της μάνας μου, δεν δεχόταν ότι δεν θέλουμε να βγάλουμε τα ονόματα των παππουδων γιατί δεν θέλουμε να στεναχωρηθει κανένας από τους 4.

Και φυσικά όλα αυτά ενώ εγώ δεν ήμουν καν εγγύος. 

Και τώρα που είμαι και περιμένουμε αγοράκι, ο άντρας μου την είχε απομακρύνει από καιρό και δεν ασχολήθηκε καν με τον ερχομό του μωρού. Αφού ακόμη και ο πεθερός μου που έχουμε άριστες σχέσεις μας λέει δεν είναι κορίτσι δεν θα πάρει το όνομά της, οπότε τι να ασχοληθεί; :grin:

Χαχαχαχχαχαχαχ πω πω για γελια και για κλαματα!!! Ειλικρινα ομως!! Με το καλο το μωρακι σου κοπελα μου!!! Δρν μπορω να καταλαβω γιατι κανουν ετσι...ποοοσες κοπελες εχουμε προβληματα ενω τα πραγματα ειναι πολυ απλα ρε γαμωτο!!! 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

 

Παντως και εγω που εχω το ονομα της μανας του πατέρα μου, εχω να δηλώσω πως υπήρχε μια διάκριση μεταξυ εμου και της αδερφής μου, που έχει  το όνομα της αλλης γιαγιάς!!! Και αν ρωτήσετε την αδερφή μου θα σας πει σίγουρα πως αυτη τη διάκριση την ένιωθε πιο έντονα!!! Επισης, ενω ημουν το πρώτο εγγονι της οικογένειας και μου ειχαν ολοι αδυναμια, εχω να δηλωσω πως ο ξαδερφος μου, οποιος ειναι 3ο κατα σειρα εγγονι, εχαιρε μεγαλυτερης αδυναμιας απο τους γονεις  του πατέρα μου, επειδή ειχε το ονομα του παππού!!!! Και αυτο ηταν κατι που εβγαζε ματι!!! Οχι οτι εμας δεν μας αγαπουσαν, αλλα το Θωμα τον αγαπουσαν περισσότερο!!! Και αυτο ηταν κατι που σαν παιδί με πληγωνε πολυ... Τωρα απλα δεν θα εδινα σημασια, αν και πιστεύω πως αν ζουσε ο παππους μου και έβλεπε πως έχουμε εξελιχθεί τα παιδιά, στον ξαδερφο μου θα εριχνε απλα μια μουτζα!!! Επίσης, θεωρώ περιττο να αναφέρω τις διακρισεις απέναντι μας, επειδή ο πατερας μου εκανε κορίτσια και οχι αγορι, αλλα αυτό ειναι θεμα του πατέρα μου και η ευθύνη ειναι ολη δικη τ που τοτε συμμεριζοταν τετοια μικρομυαλα πράγματα... 

Θα σου πω το εξής: από την μεριά του πατέρα μου είμαστε σύνολο 3 κορίτσια εγώ το μεγαλύτερο ξάδερφες κ 3 αγόρια ξαδέρφια!λοιπον ο παππούς μου εμένα κ την αδερφή μου δεν μας χαμογέλασε ποτέ μα ποτέ όμως γτ ήμασταν κορίτσια κ με βάση τα λεγόμενα του κ ατίθασες!!οταν μοιράζε τα δώρα παντα εγώ με την αδερφή μου είχαμε τα πιο μικρά κ τα πιο φτηνά κ μας έλεγε στην ψυχρά ότι δεν είστε οι αγαπημένες μου γιαυτο. Επειδή όμως είμαι στριμαδι εγώ κ ατίθαση όπως έλεγε στα 12 του γύρισα την πλάτη κ δεν του ξαναμικησα.μονο στην γιαγιά μου! Δεν στεναχωρέθηκα όταν πέθανε κ ούτε τον αναπολώ αλλά εγώ ήμουν κ σκληρό παιδί!η αδερφή μου το είχε πάρει πιο βαριά!


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2019 at 9:20 ΜΜ, Bloumblou είπε:

Πω πω ενταξει εσυ εισαι πραγματικα ηρωας με ολα αυτα που εχεις περασει!! Τερμα τα χαμογελα απο δω και περα καιρος να παρει αυτο που της αξιζει!! Κριμα ο αντρας σου αληθεια φανταζομαι πως θα νιωθει! Μα μανα ειναι αυτη ρε γαμωτο; ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω κατι συμπεριφορες!! Εγω παιδακι δεν εχω ακομη αλλα τρομαζω στην ιδεα το τι θα κανουν!

η πλάκα είναι πως από δω και πέρα που δεν θα την ξαναδεχτούμε σπίτι μας θα γυρίζει και θα λέει στο σόι της πως εμείς δεν την θέλουμε και την πετάξαμε από την ζωή μας. Είμαι σίγουρη. σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις παιδάκι και μην σε νοιάζει τίποτα...

On 21/2/2019 at 9:33 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Πωωωωω για γέλια και για κλαμματα η τυπισσα!!! Νομίζω καπου εχει πάρει το μάτι μου το τοτε θεμα που ειχες ανοίξει.. Συγγνωμη ποσο χρονών ειναι??? 

Το όνομα της δεν ξέρω αν περιμενει να το ακουσει, γτ ειχε πει στον άντρα μου οταν μαθαμε οτι ειναι κοριτσι να βγάλουμε της μαμας μου αν είναι... Προφανως φοβάται μη βγει αγοράκι τ 2ο και δε θελω να βγάλω τον πεθερο μου... Το γελοία της ολης υποθεσης είναι οτι εγω δε θελω να βγάλω τς γονεις μου διότι πολύ απλα θεωρώ γελοία αυτη την παραδοση!!! 

είναι 55 χρονών και προσέχει πολύ τον εαυτό της, δεν θα την δεις άβαφη ή χωρίς βαμμένα νύχια ποτέ.

τα βρίσκω χαζά αυτά με τα ονόματα. τι θα γίνει δηλαδή αν ο εγγονός, αν και όταν έρθει με το καλό, δεν έχει όνομα κ επίθετο του παππού? συμφωνώ μαζί σου για την επιλογή ονομάτων αν κι εγώ έχω παραδοσιακό άντρα κ θέλει να βγάλουμε της μαμάς μου. το απαιτεί βασικά οπότε συμφώνησα γιατί κατά βάθος χάρηκα που θέλει τόσο πολύ της μαμάς μου. Εγώ από μόνη μου δεν θα το πρότεινα καν όμως.

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2019 at 10:45 ΜΜ, Newmum19 είπε:

μα αλήθεια ρε παιδιά τώρα υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι;; κ συμπεριφέρονται έτσι στα ίδια τους τα παιδιά;; δεν μπορώ να το πιστέψω..!! όχι εννοείται ότι σε τέτοιες καταστάσεις ούτε κι εγώ θα δικαιολογούσα κάτι!!

υπάρχουν Ναι!! Ούτε εγώ θα το πίστευα αν δεν γνώριζα την πεθερά μου. στο σόι της την θεωρούν δοτική μάνα, το έχω ακούσει σε σχόλια συγγενών. δεν ξέρω γιατί όμως, μάλλον θα έχουν άλλη εικόνα.η πραγματικότητα είναι μια και την ξέρω πολύ καλύτερα από το σόι της γιατί την ζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 20/2/2019 at 5:05 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα!!! 

Όπως αναφερω και στον τίτλο του θέματος μου, θα ήθελα να μου πειτε (οσες και οσοι θελετε) τη σχέση που έχετε με τα πεθερικα σας!!! 

Εγω οπως εχω αναφέρει και αλλου, πλεον δεν εχω σχεσεις και βρήκα την υγειά μου, αφού βεβαια πρωτα η "κυρια" πεθερουλα υπαινιχθηκε πως ειμαι του γιατρού!! Απλα επειδή δε βλέπω να μας βγαίνει σε καλο ουτε αυτή η κατάσταση, θα ήθελα να δω τι συμβαίνει και σε αλλα σπίτια!!! 

Εδω ειμαι να μοιραστούμε εμπειριες και συμβουλές!!! Αλλωστε έχουμε βοηθησει σε τοσα θέματα η μια την αλλη!!! :)

τέλειο το θεματάκι σ....χαχαχαχα πολυ μ αρέσει...εμένα έχουν να πατήσουν στο σπίτι μ 14 χρόνια...χαχαχαχα καλό ε??? 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι περισσότερες τις ίδιες σχέσεις έχουμε με τα πεθερικα! Εγώ πλέον αδιαφορω και δεν δίνω καμια βαση στο τι κάνει και τι λέει αλλά δεν γράφω γι'αυτο, γράφω για να σας πω την ιστορία μιας φίλης που πραγματικα θα ζηλεψετε κορίτσια όπως ζήλευω και εγώ (με την καλη έννοια παντα) Μου έλεγε λοιπον οτι η πεθερά της είναι η καλύτερη γυναικα στον κοσμο, οτι τη βοηθάει άπειρα κλπ κλπ και έλεγα δεν παιζει ρε φιλέ να είναι τόσο καλη! Μια μέρα λοιπον γυρίζοντας απο τη δουλεια πήγαμε μαζί στο σπίτι της. Μπαίνω μέσα, το σπίτι πένα, ερχεται, με καλωσορίζει και μας ρωτάει αν θέλουμε να μας βάλει να φάμε παστίτσιο που είχε φτιαξει... Φαγαμε, σηκωνομαι εγώ να μαζεψω τα πιάτα και μου λέει όχι κορίτσι μου, εσείς δουλευατε μέχρι τώρα, εγώ θα τα κάνω αυτά, θελετε να σας φτιαξω καφέ να πιειτε η θέλετε να ξαπλωσετε μια ωριτσα να ξεκουραστειτε; κάγκελο εγώ... Ξέχασα να αναφέρω οτι θα εμενα εκεί το βράδυ γιατί είναι σε διπλανή πόλη και ηταν Παρασκευή και θα γυριζ; την επόμενη μέρα. Ξαπλωσαμε μια ωριτσα ξυπνάμε, τα πιάτα πλυμένα και τα παιδιά επαιζαν μαζί της. Άντε μας λέει ν πάτε για καφέ και να κάνετε τη βόλτα σας. Θα αργησουμε λίγο της είπε η φιλη μου, να αργησετε όσο θέλετε είπε αυτη, πες μου μονο τι θες να μαγειρεψω για αύριο μήπως θέλετε να κοιμηθειτε πιο πολύ το πρωι για να μην ενοχλω... Κορίτσια βγήκαμε το απόγευμα και γυρισαμε στις 4 το πρωι! Μονο ενα μύνημα της έστειλε οτι τα παιδιά έχουν κοιμηθεί για να μην ανησυχει. Την αλλη μέρα ξυπνησαμε και μας έκανε και πρωινό!!!! Και έλεγα στη φιλη μου, δεν μπορεί ρε είναι τόσο καλη! Κι όμως κορίτσια, ηταν ο πιο γλυκός άνθρωπος που έχω γνωρίσει! Συγνώμη για το μεγαλο ποστ αλλά ήθελα να το μοιραστω μαζί σας!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Τελικά οι περισσότερες τις ίδιες σχέσεις έχουμε με τα πεθερικα! Εγώ πλέον αδιαφορω και δεν δίνω καμια βαση στο τι κάνει και τι λέει αλλά δεν γράφω γι'αυτο, γράφω για να σας πω την ιστορία μιας φίλης που πραγματικα θα ζηλεψετε κορίτσια όπως ζήλευω και εγώ (με την καλη έννοια παντα) Μου έλεγε λοιπον οτι η πεθερά της είναι η καλύτερη γυναικα στον κοσμο, οτι τη βοηθάει άπειρα κλπ κλπ και έλεγα δεν παιζει ρε φιλέ να είναι τόσο καλη! Μια μέρα λοιπον γυρίζοντας απο τη δουλεια πήγαμε μαζί στο σπίτι της. Μπαίνω μέσα, το σπίτι πένα, ερχεται, με καλωσορίζει και μας ρωτάει αν θέλουμε να μας βάλει να φάμε παστίτσιο που είχε φτιαξει... Φαγαμε, σηκωνομαι εγώ να μαζεψω τα πιάτα και μου λέει όχι κορίτσι μου, εσείς δουλευατε μέχρι τώρα, εγώ θα τα κάνω αυτά, θελετε να σας φτιαξω καφέ να πιειτε η θέλετε να ξαπλωσετε μια ωριτσα να ξεκουραστειτε; κάγκελο εγώ... Ξέχασα να αναφέρω οτι θα εμενα εκεί το βράδυ γιατί είναι σε διπλανή πόλη και ηταν Παρασκευή και θα γυριζ; την επόμενη μέρα. Ξαπλωσαμε μια ωριτσα ξυπνάμε, τα πιάτα πλυμένα και τα παιδιά επαιζαν μαζί της. Άντε μας λέει ν πάτε για καφέ και να κάνετε τη βόλτα σας. Θα αργησουμε λίγο της είπε η φιλη μου, να αργησετε όσο θέλετε είπε αυτη, πες μου μονο τι θες να μαγειρεψω για αύριο μήπως θέλετε να κοιμηθειτε πιο πολύ το πρωι για να μην ενοχλω... Κορίτσια βγήκαμε το απόγευμα και γυρισαμε στις 4 το πρωι! Μονο ενα μύνημα της έστειλε οτι τα παιδιά έχουν κοιμηθεί για να μην ανησυχει. Την αλλη μέρα ξυπνησαμε και μας έκανε και πρωινό!!!! Και έλεγα στη φιλη μου, δεν μπορεί ρε είναι τόσο καλη! Κι όμως κορίτσια, ηταν ο πιο γλυκός άνθρωπος που έχω γνωρίσει! Συγνώμη για το μεγαλο ποστ αλλά ήθελα να το μοιραστω μαζί σας!

Βγαλμενο απο παραμυθι ξεκαθαρα!! Χαιρομαι που υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις!! Πολυ τυχερη η φιλη σου!!

21 ώρες πρίν, Ασία είπε:

η πλάκα είναι πως από δω και πέρα που δεν θα την ξαναδεχτούμε σπίτι μας θα γυρίζει και θα λέει στο σόι της πως εμείς δεν την θέλουμε και την πετάξαμε από την ζωή μας. Είμαι σίγουρη. σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις παιδάκι και μην σε νοιάζει τίποτα...

 

Καλα εννοειται αυτο θα κλαψουριζει!! Δεν πειραζει εσεις να ειστε καλα και ας τα μαθει το σοι απο εσας χιχιχι!! Ε δεν θα κατσεις να σκασεις!! Μακαρι να ερθει και τιππτα δεν θα με νοιαζει!! Αυτη στο σπιτι της και εμεις στο δικο μας!! Εμενα η γλυκια μου πεθερουλα χρησιμοποιεί ενα προβλημα υγειας που εχει για να ειναι ολοι σουζα!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Bloumblou είπε:

Βγαλμενο απο παραμυθι ξεκαθαρα!! Χαιρομαι που υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις!! Πολυ τυχερη η φιλη σου!!

Καλα εννοειται αυτο θα κλαψουριζει!! Δεν πειραζει εσεις να ειστε καλα και ας τα μαθει το σοι απο εσας χιχιχι!! Ε δεν θα κατσεις να σκασεις!! Μακαρι να ερθει και τιππτα δεν θα με νοιαζει!! Αυτη στο σπιτι της και εμεις στο δικο μας!! Εμενα η γλυκια μου πεθερουλα χρησιμοποιεί ενα προβλημα υγειας που εχει για να ειναι ολοι σουζα!!  

Εγώ ουτε στα όνειρα μου δεν θα τολμουσα να φανταστώ μια τέτοια πεθερά! Και μοναχογιός ο άντρας της φίλης μου! Έχει καταρρίψει όλα τα προγνωστικά η πεθερά της!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλε Φαίη τι πεθερά ήταν αυτή μ λες???? νομίζω πρέπει να ναι μόνο μια...μας την δανείζει η φιλη σ για λίγο πες της....ανθρωπος ρε φίλε ανθρωπος....μπράβο της κ πάλι μπράβο της....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...