Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, linaa είπε:

καλε ναι ο αντρας φταιει κυριως που δεν.βαζει ποστα . εμεις δηλαδη γιατι λεμε.κ ενα οχι οταν παει κατι να ξεφυγει στους γονεις μας?

κ εμενα η μαμα μου ολο τον πενευει σε ολα κ ο μπαμπας μου. οτι κ να κανει κ εννοειτε οτι οι δικοι μου βοηθανε σε ολα χωρις να τους πουμε κ εντελως διακριτικα. 

οι δικοι του ενα φαγητο να μας φτιαξουν αρχιζουν την κριτικη εσεις δεν τρωτε δεν μαγειρευετε τεμπελιαζετε κτλ. λες κ ειμαστε μωρα.

Εμενα η πεθερα μ εχει τα πρωτεια και σε αυτο!!! Γενικα δεν μαγειρευει και προτιμαει τα ετοιματζιδικα!!! Τι εννοω? Δεν θα πλασει μπιφτεκια, θα πάρει τα ετοιμα, δεν θα φτιαξει φρέσκες πατατες, θα παρει προτηγανισμενες, δεν φτιαχνει πουρε απο πατατα, αλλα προτιμα τη σκονη!!! Και λεει πως θεωρει χαζομαρα το να φτιάχνει καποιος φρεσκα ενω υπάρχουν ετοιμα!!!! Για το θεμα του τι ειναι πιο υγιεινο, ουτε λόγος!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 676
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εμενα η πεθερα μ εχει τα πρωτεια και σε αυτο!!! Γενικα δεν μαγειρευει και προτιμαει τα ετοιματζιδικα!!! Τι εννοω? Δεν θα πλασει μπιφτεκια, θα πάρει τα ετοιμα, δεν θα φτιαξει φρέσκες πατατες, θα παρει προτηγανισμενες, δεν φτιαχνει πουρε απο πατατα, αλλα προτιμα τη σκονη!!! Και λεει πως θεωρει χαζομαρα το να φτιάχνει καποιος φρεσκα ενω υπάρχουν ετοιμα!!!! Για το θεμα του τι ειναι πιο υγιεινο, ουτε λόγος!!! 

εμενα για να λεω την.αληθεια μας τα κανει ολα κ μαγειρευει κ δουλειες κανει αλλα τι να το.κανω οταν τα κανει κ τα σχολιαζει μετα αρνητικα οτι εμεις (εγω δηλαδη)ειμαστε αχρειστοι κ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σωστα. ε να το βρασω η βοηθα επειδη θες να βοηθησεις η ασε με χωρις σχολια κ ειρωνια. 

η δικια σου ειναι λιγο του μουσειου χα χα χα ειναι λιγο βλαχα τι να πω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

εμενα για να λεω την.αληθεια μας τα κανει ολα κ μαγειρευει κ δουλειες κανει αλλα τι να το.κανω οταν τα κανει κ τα σχολιαζει μετα αρνητικα οτι εμεις (εγω δηλαδη)ειμαστε αχρειστοι κ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σωστα. ε να το βρασω η βοηθα επειδη θες να βοηθησεις η ασε με χωρις σχολια κ ειρωνια. 

η δικια σου ειναι λιγο του μουσειου χα χα χα ειναι λιγο βλαχα τι να πω.

Ειναι πολυ, οχι λίγο!! Και το παίζει και μοντέρνα... Έλεος!!! Κυκλοφορεί 63 χρονων με αλυσίδα στο πόδι και 7 τρύπες στα αυτιά!!! Και μας έλεγε τς προάλλες πως αν ηταν 15 χρόνια νεότερη, θα έκανε και στον αφαλο!!!! Εντάξει, και εγω εχω από όλα ρε κοριτσια, αλλα ειμαι 30 χρονων, οχι 63!!!! Να ακολουθούμε λίγο και την ηλικία μας!!! 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ειναι πολυ, οχι λίγο!! Και το παίζει και μοντέρνα... Έλεος!!! Κυκλοφορεί 63 χρονων με αλυσίδα στο πόδι και 7 τρύπες στα αυτιά!!! Και μας έλεγε τς προάλλες πως αν ηταν 15 χρόνια νεότερη, θα έκανε και στον αφαλο!!!! Εντάξει, και εγω εχω από όλα ρε κοριτσια, αλλα ειμαι 30 χρονων, οχι 63!!!! Να ακολουθούμε λίγο και την ηλικία μας!!! 

Αχαχαχα συγγνωμη βρε ανεμονη που γελαω αλλα το εκανα εικονα!! 

Αχ ρε κοριτσια τι να πω. Ποτε δεν καταλαβα γιατι εμεις μπορουμε (στις περισσοτερες περιπτωσεις) να ερθουμε σε αντιπαραθεση με τους γονεις μας αν διαφωνουμε σε κατι και οι αντρες απο την αλλη να ειναι πιο κοτουλες. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που εμεις εχουμε γενικοτερα μεγαλυτερο τσαμπουκα για να μην πω τπτ αλλο, απο κεινους. 

Δεν μιλαω για μενα, εγω εχω υπεροχη πεθερα και με αγαπαει πολυ κ γω το ιδιο. Να φανταστειτε πριν τη γεννα ειχα παντα φτιαγμενα νυχια, επειδη μ αρεσε να τα βλεπω περιποιημενα και τωρα δεν κανω τπτ. Σημερα ηρθε απο το σπιτι λοιπον να δει τον μικρο και μου δωσε ρε κοριτσια λεφτα και μου ειπε : αυτα ειναι για να πας να φτιαξεις τα νυχακια σου, απλα κανονισε το απογευμα ή σαββατο που δεν δουλευω για να κρατησω τον μικρο. Και μετα πηγαινε και για εναν καφε με τις φιλες σου αν θες να ξεσκασεις! 

Ειναι υπεροχη πραγματικα ειμαι τυχερη. Αλλα απο την αλλη οι κολλητες μου εχουν και ειχαν στριγγλες για πεθερες. Ουτε στον εχθρο μου αυτα που μου χουν πει οτι τους κανανε. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω αν παρηγορεί τις πεθερόπληκτες αλλά και ο Μπράντλεϊ Κούπερ μαμακιας ολκής είναι. Πήγε στα Όσκαρ με την Ιρίνα Σάικ (έχουν και παιδί μαζί) από τη μια και τη μαμά του από την άλλη. Η οποία μαμά του δεν άφησε το χέρι του γιου του ούτε για να φωτογραφηθεί το ζευγάρι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 20/2/2019 at 6:10 ΜΜ, anemoni1989 είπε:

Να σ πω και εμενα παλαιότερα θα με πείραζε  αντίστοιχη συμπεριφορά τους, ωστόσο μετά τα τελευταία συμβάντα, παρακαλαω να μιλαγαμε στη χαση και στη φεξη!!!! 

Μέχρι πρόσφατα εκανα και εγω γαιδουρινη υπομονη... Ώσπου μου έκανε κατα μετωπο επιθεση και εγινε το ελα να δεις!!! Όσον αφορά το θέμα της ανατροφης του παιδιού, εμενα έφτασε να συζητάει παντού ότι αφήνω το παιδι να λιμοκτωνει και δεν το ταιζω και πειναει και δεν μεγαλώνει, επειδή πολύ απλά θηλαζα αποκλειστικά!!! Και πολλά άλλα!!! Μέχρι και την θέρμανση έκλεισε και κυκλοφοραγε στο σπίτι με το μπουφάν, για οικονομία και ενω ειχαμε παει με 2 μηνων νεογέννητο!!! Και άλλα πολλά φυσικά!!! Ευτυχώς πλέον και αφού παραλιγο να χωρίσουμε με τον αντρα μ, δεν εχω καμια επαφη μαζί τς και ηρεμησα!!! 

Πω πω λες κ διάβασα για την δική μου πεθερά.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νεφελακι είπε:

Πω πω λες κ διάβασα για την δική μου πεθερά.... 

Σοκαριστηκα!!! 

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν παρηγορεί τις πεθερόπληκτες αλλά και ο Μπράντλεϊ Κούπερ μαμακιας ολκής είναι. Πήγε στα Όσκαρ με την Ιρίνα Σάικ (έχουν και παιδί μαζί) από τη μια και τη μαμά του από την άλλη. Η οποία μαμά του δεν άφησε το χέρι του γιου του ούτε για να φωτογραφηθεί το ζευγάρι! 

Καημενη Ιρινα!!!! :P

 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Αχαχαχα συγγνωμη βρε ανεμονη που γελαω αλλα το εκανα εικονα!! 

Αχ ρε κοριτσια τι να πω. Ποτε δεν καταλαβα γιατι εμεις μπορουμε (στις περισσοτερες περιπτωσεις) να ερθουμε σε αντιπαραθεση με τους γονεις μας αν διαφωνουμε σε κατι και οι αντρες απο την αλλη να ειναι πιο κοτουλες. Πραγματικα μου κανει εντυπωση που εμεις εχουμε γενικοτερα μεγαλυτερο τσαμπουκα για να μην πω τπτ αλλο, απο κεινους. 

Δεν μιλαω για μενα, εγω εχω υπεροχη πεθερα και με αγαπαει πολυ κ γω το ιδιο. Να φανταστειτε πριν τη γεννα ειχα παντα φτιαγμενα νυχια, επειδη μ αρεσε να τα βλεπω περιποιημενα και τωρα δεν κανω τπτ. Σημερα ηρθε απο το σπιτι λοιπον να δει τον μικρο και μου δωσε ρε κοριτσια λεφτα και μου ειπε : αυτα ειναι για να πας να φτιαξεις τα νυχακια σου, απλα κανονισε το απογευμα ή σαββατο που δεν δουλευω για να κρατησω τον μικρο. Και μετα πηγαινε και για εναν καφε με τις φιλες σου αν θες να ξεσκασεις! 

Ειναι υπεροχη πραγματικα ειμαι τυχερη. Αλλα απο την αλλη οι κολλητες μου εχουν και ειχαν στριγγλες για πεθερες. Ουτε στον εχθρο μου αυτα που μου χουν πει οτι τους κανανε. 

Μα είναι να μην γελας??? Εγω αν ηταν μανα μ θα ντρεπομουν λεμε!!! Ήμαρτον!!! Θεα πάντως η πεθερά σου... Πολυ γλυκια γυναίκα... Μπράβο της!!! 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, linaa είπε:

εμενα για να λεω την.αληθεια μας τα κανει ολα κ μαγειρευει κ δουλειες κανει αλλα τι να το.κανω οταν τα κανει κ τα σχολιαζει μετα αρνητικα οτι εμεις (εγω δηλαδη)ειμαστε αχρειστοι κ δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα σωστα. ε να το βρασω η βοηθα επειδη θες να βοηθησεις η ασε με χωρις σχολια κ ειρωνια. 

η δικια σου ειναι λιγο του μουσειου χα χα χα ειναι λιγο βλαχα τι να πω.

Εγώ σε αυτή την περίπτωση δεν θα δεχόμουν βοήθεια, θα προτιμούσα να κουραστώ από το να δεχθώ τέτοια κριτική.

12 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν παρηγορεί τις πεθερόπληκτες αλλά και ο Μπράντλεϊ Κούπερ μαμακιας ολκής είναι. Πήγε στα Όσκαρ με την Ιρίνα Σάικ (έχουν και παιδί μαζί) από τη μια και τη μαμά του από την άλλη. Η οποία μαμά του δεν άφησε το χέρι του γιου του ούτε για να φωτογραφηθεί το ζευγάρι! 

Το είδα και εγώ αυτό....έκλαψα αλήθεια!!!

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ειναι πολυ, οχι λίγο!! Και το παίζει και μοντέρνα... Έλεος!!! Κυκλοφορεί 63 χρονων με αλυσίδα στο πόδι και 7 τρύπες στα αυτιά!!! Και μας έλεγε τς προάλλες πως αν ηταν 15 χρόνια νεότερη, θα έκανε και στον αφαλο!!!! Εντάξει, και εγω εχω από όλα ρε κοριτσια, αλλα ειμαι 30 χρονων, οχι 63!!!! Να ακολουθούμε λίγο και την ηλικία μας!!! 

Νομίζω πως αν είχε δείξει έστω ένα καλό στοιχείο χαρακτήρα δεν θα σε πείραζαν ούτε τα σκουλαρίκια ούτε η αλυσίδα...Ειλικρινά όποτε διαβάζω κάτι που γράφεις για την πεθερά σου σκέφτομαι ''ωχ...τι θα διαβάσω πάλι''. Λυπάμαι που ο κόσμος λειτουργεί έτσι πραγματικά. .. Υπομονή καλή μου..δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.


 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotsifikos είπε:

Εγώ σε αυτή την περίπτωση δεν θα δεχόμουν βοήθεια, θα προτιμούσα να κουραστώ από το να δεχθώ τέτοια κριτική.

Το είδα και εγώ αυτό....έκλαψα αλήθεια!!!

Νομίζω πως αν είχε δείξει έστω ένα καλό στοιχείο χαρακτήρα δεν θα σε πείραζαν ούτε τα σκουλαρίκια ούτε η αλυσίδα...Ειλικρινά όποτε διαβάζω κάτι που γράφεις για την πεθερά σου σκέφτομαι ''ωχ...τι θα διαβάσω πάλι''. Λυπάμαι που ο κόσμος λειτουργεί έτσι πραγματικά. .. Υπομονή καλή μου..δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.

μα ουτε κ εγω την ζηταω  την βοηθεια δεν καταλαβες ξερεις τι ειναι να ειναι το σπιτι στην εντελεια κ να ερχετε να βρισκει κατι να κανει? κ να πεις καθιστε αφηστε τα δεν υπαρχει περιπτωση. αφου καποιες στιγμες λεω οσο πιο πολυ κουραζετε δεν θα θελει να ερχετε να αφηνω περισοτερες δουλειες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2019 at 10:22 ΠΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Τελικά οι περισσότερες τις ίδιες σχέσεις έχουμε με τα πεθερικα! Εγώ πλέον αδιαφορω και δεν δίνω καμια βαση στο τι κάνει και τι λέει αλλά δεν γράφω γι'αυτο, γράφω για να σας πω την ιστορία μιας φίλης που πραγματικα θα ζηλεψετε κορίτσια όπως ζήλευω και εγώ (με την καλη έννοια παντα) Μου έλεγε λοιπον οτι η πεθερά της είναι η καλύτερη γυναικα στον κοσμο, οτι τη βοηθάει άπειρα κλπ κλπ και έλεγα δεν παιζει ρε φιλέ να είναι τόσο καλη! Μια μέρα λοιπον γυρίζοντας απο τη δουλεια πήγαμε μαζί στο σπίτι της. Μπαίνω μέσα, το σπίτι πένα, ερχεται, με καλωσορίζει και μας ρωτάει αν θέλουμε να μας βάλει να φάμε παστίτσιο που είχε φτιαξει... Φαγαμε, σηκωνομαι εγώ να μαζεψω τα πιάτα και μου λέει όχι κορίτσι μου, εσείς δουλευατε μέχρι τώρα, εγώ θα τα κάνω αυτά, θελετε να σας φτιαξω καφέ να πιειτε η θέλετε να ξαπλωσετε μια ωριτσα να ξεκουραστειτε; κάγκελο εγώ... Ξέχασα να αναφέρω οτι θα εμενα εκεί το βράδυ γιατί είναι σε διπλανή πόλη και ηταν Παρασκευή και θα γυριζ; την επόμενη μέρα. Ξαπλωσαμε μια ωριτσα ξυπνάμε, τα πιάτα πλυμένα και τα παιδιά επαιζαν μαζί της. Άντε μας λέει ν πάτε για καφέ και να κάνετε τη βόλτα σας. Θα αργησουμε λίγο της είπε η φιλη μου, να αργησετε όσο θέλετε είπε αυτη, πες μου μονο τι θες να μαγειρεψω για αύριο μήπως θέλετε να κοιμηθειτε πιο πολύ το πρωι για να μην ενοχλω... Κορίτσια βγήκαμε το απόγευμα και γυρισαμε στις 4 το πρωι! Μονο ενα μύνημα της έστειλε οτι τα παιδιά έχουν κοιμηθεί για να μην ανησυχει. Την αλλη μέρα ξυπνησαμε και μας έκανε και πρωινό!!!! Και έλεγα στη φιλη μου, δεν μπορεί ρε είναι τόσο καλη! Κι όμως κορίτσια, ηταν ο πιο γλυκός άνθρωπος που έχω γνωρίσει! Συγνώμη για το μεγαλο ποστ αλλά ήθελα να το μοιραστω μαζί σας!

πωπω τι τυχερή αυτή η φίλη σου! έπεσε στην εξαίρεση μάλλον χαχαχα

εμένα η δική μου όταν γνωριστήκαμε φαινόταν υπερβολικά καλή αλλά όταν την γνώρισα καλύτερα κατάλαβα περί τίνος πρόκειται.την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησε λεφτά από τον άντρα μου για να πάει ταξίδι με τον αγαπητικο της, τον οποίο ο άντρας μου δεν θέλει να βλέπει ούτε σε Φωτογραφία. ξέρει πως δεν μας περισσεύουν τα λεφτά τώρα με το μωρό κι όμως όταν της αρνήθηκε του αντιμίλησε κιόλας γιατί δεν την στηρίζει, θέλει να ζήσει την ζωή της του είπε όσο είναι νέα! η παιδούλα !

On 24/2/2019 at 10:26 ΠΜ, Bloumblou είπε:

Βγαλμενο απο παραμυθι ξεκαθαρα!! Χαιρομαι που υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις!! Πολυ τυχερη η φιλη σου!!

Καλα εννοειται αυτο θα κλαψουριζει!! Δεν πειραζει εσεις να ειστε καλα και ας τα μαθει το σοι απο εσας χιχιχι!! Ε δεν θα κατσεις να σκασεις!! Μακαρι να ερθει και τιππτα δεν θα με νοιαζει!! Αυτη στο σπιτι της και εμεις στο δικο μας!! Εμενα η γλυκια μου πεθερουλα χρησιμοποιεί ενα προβλημα υγειας που εχει για να ειναι ολοι σουζα!!  

κι εγώ νόμιζα πως όταν έρθει το παιδί δεν θα με νοιάζει καθόλου η πεθερά αλλά τελικά με ενοχλεί. δε βαριέσαι, ξέρω πως είναι λάθος που ασχολούμαι κ προσπαθώ να μην δίνω σημασία, το καταφέρνω ως ένα μεγάλο βαθμό. Θέλω να το πετύχω εντελώς κάποια στιγμή. το τελευταίο που με νευριάζει είναι που θέλει να καπνίζει μπροστά στο μωρό. θεωρεί πως είμαι υπερβολική που το απαγορεύω μέσα στο σπίτι. Και τον άντρα μου με τσιγάρο τον μεγάλωσε λέει κ δεν έπαθε τίποτα. έλεος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Ασία είπε:

πωπω τι τυχερή αυτή η φίλη σου! έπεσε στην εξαίρεση μάλλον χαχαχα

εμένα η δική μου όταν γνωριστήκαμε φαινόταν υπερβολικά καλή αλλά όταν την γνώρισα καλύτερα κατάλαβα περί τίνος πρόκειται.την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησε λεφτά από τον άντρα μου για να πάει ταξίδι με τον αγαπητικο της, τον οποίο ο άντρας μου δεν θέλει να βλέπει ούτε σε Φωτογραφία. ξέρει πως δεν μας περισσεύουν τα λεφτά τώρα με το μωρό κι όμως όταν της αρνήθηκε του αντιμίλησε κιόλας γιατί δεν την στηρίζει, θέλει να ζήσει την ζωή της του είπε όσο είναι νέα! η παιδούλα !

κι εγώ νόμιζα πως όταν έρθει το παιδί δεν θα με νοιάζει καθόλου η πεθερά αλλά τελικά με ενοχλεί. δε βαριέσαι, ξέρω πως είναι λάθος που ασχολούμαι κ προσπαθώ να μην δίνω σημασία, το καταφέρνω ως ένα μεγάλο βαθμό. Θέλω να το πετύχω εντελώς κάποια στιγμή. το τελευταίο που με νευριάζει είναι που θέλει να καπνίζει μπροστά στο μωρό. θεωρεί πως είμαι υπερβολική που το απαγορεύω μέσα στο σπίτι. Και τον άντρα μου με τσιγάρο τον μεγάλωσε λέει κ δεν έπαθε τίποτα. έλεος

Πω πω ρε να τρελενεσαι αν ειναι δυνατον!! Αυτο μου την δινει στα νευρα που δεν υπαρχει κανενας σεβασμος!! Και το πιο τραγικο ειναι οτι τους τα λες και συνεχιζουν να κανουν τα δικα τους ημαρτον !! 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2019 at 6:18 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Δεν την δίνει η σκασμενη! Αχαχαχαχα αφού μου έλεγε μια μέρα οτι δεν θα σκεφτόταν ποτε να χωρίσει όχι για να μην χασει τον άντρα της αλλά την πεθερά της!

Εγώ 3 σπίτια μακρια! Εμένα όταν έρχεται να κρατήσει τα παιδιά μου ψάχνει τα ντουλάπια και μου κανει ερωτήσεις του τύπου "που είναι η μικρή κατσαρόλα σου; την πήρε η μάνα σου και δεν την επέστρεψε ακόμα;" ή τα τζαμιά σου θέλουν καθάρισμα... Μου λέει και τέτοια αλλά δεν απλώνει τα κούλα της να πλύνει ουτε το φλυτζάνι που πίνει καφέ! Ευτυχώς έρχεται η μανούλα  μου 2 φορες τη βδομάδα και τα κρατάει και μου τα έχει όλα έτοιμα!

τι είπες? σου λέει τέτοιες κουβέντες? Α παπα εγώ τα διάβασα και νευριάσα, που να τα άκουγα κιόλας. Δεν μπορώ τέτοιου είδους σχόλια. 

Μήπως γιορτάζεις σήμερα? της Αγίας φωτεινής. Χρόνια σου πολλά!!

On 24/2/2019 at 9:44 ΜΜ, mama16 είπε:

Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ όταν ακούω κοπέλες να έχουν τόσα θέματα με τα πεθερικά τους. Εγώ ευτυχώς δεν έχω κανένα θέμα, είναι διακριτική, δεν χώνεται στο ζευγάρι κ αν καμιά φορά ξεφύγει άθελά της της το κόβει ο άντρας μου κ δεν το ξανά κάνει. Συγχωρήστε με πάντως που θα το πω αυτό αλλά πιστεύω ότι στις περισσότερες περιπτώσεις ευθύνεται κ ο άντρας που δεν τους κόβει τον αέρα κ υπερασπίζεται τους γονείς. Αυτό το αντιλαμβάνονται οι μητέρες τους κ παίρνουν ακόμα περισσότερο αέρα

ακριβώς έτσι είναι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην αφηνετε να ανακαταυευετε πολυ η πεθερα στο σπιτι σας.. οταν γεννησα , η πεθερα μου αρχισε να λεει διαφορα για το μωρο , πως να το ντυνω , να το πλυνω, να το ταιζω κ ενω του εδινα πιπιλα  , την ειδα μια μερα που του την εβγαζε.. κ φυσικα την εβαλα  στην θεση της , οτι το μωρο το εκανα εγω κ θα το μεγαλωσω οπως θελω κ αν θελει να βοηθησει , καλως  αλλα στο σπιτι εγω θα κανω οπως θελω . Βεβαια το ιδιο εχω πει κ στην μαμα μου , που καθε φορα που ερχεται να μου κανει δουλειες , ρε κοριτσια μου βαζει τα πραγματα οπως αυτη θελει .. κ μετα δν τα βρισκω.. !!!!  γενικα εγω δν αφηνω πολλα περιθωρια να ανακατευονται κ ενω ο  αντρας  μου την υπερασπιζεται την μανα του , εγω του το ξεκοβω. μενουμε πολυ κοντα , 5 λεπτα με τα ποδια αλλα αυτη ερχεται 2-3 φορες την βδομαδα απο 1 ωρα κ ειμαστε μια χαρα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

πωπω τι τυχερή αυτή η φίλη σου! έπεσε στην εξαίρεση μάλλον χαχαχα

εμένα η δική μου όταν γνωριστήκαμε φαινόταν υπερβολικά καλή αλλά όταν την γνώρισα καλύτερα κατάλαβα περί τίνος πρόκειται.την προηγούμενη εβδομάδα ζήτησε λεφτά από τον άντρα μου για να πάει ταξίδι με τον αγαπητικο της, τον οποίο ο άντρας μου δεν θέλει να βλέπει ούτε σε Φωτογραφία. ξέρει πως δεν μας περισσεύουν τα λεφτά τώρα με το μωρό κι όμως όταν της αρνήθηκε του αντιμίλησε κιόλας γιατί δεν την στηρίζει, θέλει να ζήσει την ζωή της του είπε όσο είναι νέα! η παιδούλα !

κι εγώ νόμιζα πως όταν έρθει το παιδί δεν θα με νοιάζει καθόλου η πεθερά αλλά τελικά με ενοχλεί. δε βαριέσαι, ξέρω πως είναι λάθος που ασχολούμαι κ προσπαθώ να μην δίνω σημασία, το καταφέρνω ως ένα μεγάλο βαθμό. Θέλω να το πετύχω εντελώς κάποια στιγμή. το τελευταίο που με νευριάζει είναι που θέλει να καπνίζει μπροστά στο μωρό. θεωρεί πως είμαι υπερβολική που το απαγορεύω μέσα στο σπίτι. Και τον άντρα μου με τσιγάρο τον μεγάλωσε λέει κ δεν έπαθε τίποτα. έλεος

Αυτά δεν είναι για να νευριαζεις, είναι για να γελάς με τα χάλια τους!!! 

1 ώρα πρίν, Ασία είπε:

τι είπες? σου λέει τέτοιες κουβέντες? Α παπα εγώ τα διάβασα και νευριάσα, που να τα άκουγα κιόλας. Δεν μπορώ τέτοιου είδους σχόλια. 

Μήπως γιορτάζεις σήμερα? της Αγίας φωτεινής. Χρόνια σου πολλά!!

ακριβώς έτσι είναι!!

Ευχαριστώ αλλά όχι, είμαι Γαρυφαλια! Βασικά στην αρχή νευριαζα και εγω, μετα παθαινεις ανοσία και αδιαφορεις! Τώρα αμα μου λέει τίποτα της λέω αν θες κάντο μονη σου, αν όχι να λείπουν τα σχόλια!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι σε όλες τις σχέσεις να μπαίνουν όρια από την αρχή, εγώ αυτό το έχω κανόνα στην ζωή μου, ο καθένας να ξέρει την θέση του.

Εγώ γενικά δεν θέλω κανέναν έλεγχο για το τι κάνω σπίτι μου και από κανέναν!!!

Ευτυχώς είμαι πολύ τυχερή που η πεθερά μου είναι αυτή που είναι (μακάρι και εγώ να είμαι έτσι όταν γίνω πεθερά) γιατί αλλιώς θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα.

1 hour ago, ΦαιηΚατς είπε:

 

Τώρα αμα μου λέει τίποτα της λέω αν θες κάντο μονη σου, αν όχι να λείπουν τα σχόλια!

και πολύ καλά κάνεις!!!

 


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...