Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Όχι δεν είσαι τρελή.. Έχει μέρες που μασάει τα χέρια του αλλά χθες και σήμερα κλαίει και ζορίζεται πάρα πολύ να κοιμηθει. 

Προς το παρόν τον έχω στην καλαθουνα όταν βγαίνουμε αλλά είναι τεράστια και στο αυτοκίνητο κάνουμε πατέντες για να μπουν! Εσύ έχεις αυτό που βλέπει μπροστά; και ξαπλώνει έτσι;; κ εμένα αυτό το κομμάτι του καροτσιου πέφτει τελείως αλλά ακόμη δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

@Cometναι ξέρω θέλει καιρό ακόμη αλλά ήδη ζορίζεται. Ούτε θέλω να σκέφτομαι πως θα είναι σε λίγο καιρό. Εσένα ο μεγάλος σου, σου έκανε και πυρετό; Με γεια το κινητό!! 

Όχι ποτέ αν και ζοριστηκε πολύ σε όλα τα δόντια.Το πρώτο βγήκε 8,5 μηνών αν και σάλια και χεράκια στο στόμα ξεκίνησε από 3.Αργουσε πολύ να τα βγάλει.

Από 3 μηνών μπορείς να το έχεις πιο σηκωμένο το καροτσι

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπερα. Πω πω σας διαβάζω όλες, ξέρω χάθηκα, αλλά η καθημερινότητα με το μπουμπούκι ειναι μαγεία πλεον.  Εμένα είναι 3 μηνων και 2 ημερών και είναι 7700 κιλά.  Γιγαντακι ...χαχα κάναμε το 2ο εμβόλιο, ήταν καλός έκλαψε λίγο αλλά πέρασε γρήγορα. Κι εμένα έχει σακάκια και βάζει την μπουνιτσα στο στόμα. Θα παω να του πάρω μασητικά . Ο γιατρός μας απαγορέψει θάλασσα ήλιο κτλ κτλ οπότε του πήρα μια μικρή πισινουλα και τον  βρεχω και χαίρεται. Λέει Αγκου,Αμπού, γελάει πολύ και προχτές γέλασε με ήχο. Τώρα θα του πάρω γυμναστήριο για βρεφη.εχει καμια; το προτεινει;

Εσάς πόσο είναι τα μπεμπακια σας; 

Φιλια

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Πω πω σας διαβάζω όλες, ξέρω χάθηκα, αλλά η καθημερινότητα με το μπουμπούκι ειναι μαγεία πλεον.  Εμένα είναι 3 μηνων και 2 ημερών και είναι 7700 κιλά.  Γιγαντακι ...χαχα κάναμε το 2ο εμβόλιο, ήταν καλός έκλαψε λίγο αλλά πέρασε γρήγορα. Κι εμένα έχει σακάκια και βάζει την μπουνιτσα στο στόμα. Θα παω να του πάρω μασητικά . Ο γιατρός μας απαγορέψει θάλασσα ήλιο κτλ κτλ οπότε του πήρα μια μικρή πισινουλα και τον  βρεχω και χαίρεται. Λέει Αγκου,Αμπού, γελάει πολύ και προχτές γέλασε με ήχο. Τώρα θα του πάρω γυμναστήριο για βρεφη.εχει καμια; το προτεινει;

Εσάς πόσο είναι τα μπεμπακια σας; 

Φιλια

γιγαντας!!να τον χαιρεσαι!!εμενα ειναι 5μιση κ κλεινει τους 3 μεθαυριο...

γυμναστηριο του εχω...να παρεις!!Εμενα πλεον καθεται κ μια ωρα εκει κ χαζευει...προσπαθει να πιασει τα παιχνιδακια!!Ειναι στην φαση π προσπαθει να πιασει τωρα ο γλυκουλης μου!!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

γιγαντας!!να τον χαιρεσαι!!εμενα ειναι 5μιση κ κλεινει τους 3 μεθαυριο...

γυμναστηριο του εχω...να παρεις!!Εμενα πλεον καθεται κ μια ωρα εκει κ χαζευει...προσπαθει να πιασει τα παιχνιδακια!!Ειναι στην φαση π προσπαθει να πιασει τωρα ο γλυκουλης μου!!!

Αχ ωραία...πιο έχεις εσυ; να σου πω, το έχεις στο πάτωμα και βάζεις τον μικρο πάνω ή του έχεις κάνα στρωματακι και από πάνω βάζεις το γυμναστηριο; νομίζω είναι μικρά να είναι στο πάτωμα σωστα;

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αχ ωραία...πιο έχεις εσυ; να σου πω, το έχεις στο πάτωμα και βάζεις τον μικρο πάνω ή του έχεις κάνα στρωματακι και από πάνω βάζεις το γυμναστηριο; νομίζω είναι μικρά να είναι στο πάτωμα σωστα;

Εχω αυτα που εχουν διχτακι γυρω γυρω,εχει απο πανω παιχνιδια κ ειχε κ μπαλακια για αργοτερα π θα μεγαλωσει(εξου κ το διχτυ),δωρο μας το εκαναν!Να κοιταξεις να ειναι μεγαλουτσικο,εμενα χτυπαει το διχτυ με τα ποδαρακια του.. το βαζω πανω στον καναπε ή στο κρεβατι...οταν τον εβγαλα στο μπαλκονι με αυτο εστρωσα διπλωμενη κουβερτα απο κατω!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Πω πω σας διαβάζω όλες, ξέρω χάθηκα, αλλά η καθημερινότητα με το μπουμπούκι ειναι μαγεία πλεον.  Εμένα είναι 3 μηνων και 2 ημερών και είναι 7700 κιλά.  Γιγαντακι ...χαχα κάναμε το 2ο εμβόλιο, ήταν καλός έκλαψε λίγο αλλά πέρασε γρήγορα. Κι εμένα έχει σακάκια και βάζει την μπουνιτσα στο στόμα. Θα παω να του πάρω μασητικά . Ο γιατρός μας απαγορέψει θάλασσα ήλιο κτλ κτλ οπότε του πήρα μια μικρή πισινουλα και τον  βρεχω και χαίρεται. Λέει Αγκου,Αμπού, γελάει πολύ και προχτές γέλασε με ήχο. Τώρα θα του πάρω γυμναστήριο για βρεφη.εχει καμια; το προτεινει;

Εσάς πόσο είναι τα μπεμπακια σας; 

Φιλια

Κι εμείς τα ίδια μπουνιτσα στο στόμα σακάκια πολλά και γελάει με ήχο και εμας 6.600 ειμασταν εμείς όταν έγινε δύο μηνών

Πλέον κοιμόμαστε 9 το βράδυ και ξυπνάει 4 5 και μετά 7 η 8 αλλά από την αρχή δεν είχαμε θέμα εμείς με τον ύπνο τον βραδυνό. Εμείς θα γίνουμε τριων μηνών στις 18 και θα κάνουμε και το δεύτερο εμβόλιο τώρα τον μαθαινςω να κοιματε και μόνος του τον γυρίζω όμως μπρούμυτα είναι πιο εύκολο και μόλις του δίνω πιπίλα κλείνει τα μάτια του αλλά θέλει και κούνημα επίσης στην καλαθουνα δεν χωράει πια δεν θα είναι άνετα πιο σωστά όχι ότι δεν χωράει να απλώσει χεράκια ποδαράκια  ..εμένα δεν κάθεται και πολύ ώρα μόνος του κακομαθε άντε κάνα 10 λεπτό στο ριλαξ αυτά από μένα μανουλες τα φιλιά Μ .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Πως είστε; Εμείς δόξα τον Θεό είμαστε μια χαρά.. μετά την ταλαιπωρία που έφαγα για το αν βλέπει η μικρή μου σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό..  το παιδί είναι μια χαρά που το ξαναείδε και μου είπε να το ξεχάσω..  ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τον ύπνο; Η δικιά μου ξυπνάει κατά τις 6 με 7 και ξανακοιμαται αφού φάει μέχρι τις 8 με 9... Στο κρεβάτι μαζί μου όχι στην κούνια της.   Μετά την υπόλοιπη μέρα μένει ξύπνια δύο ώρες και κοιμάται πάνω μου στον λαιμό μου..  ούτε καν στο πλάι για να μπορώ να την αφήνω εύκολα. . έχω δοκιμάσει τα πάντα για να την αφήνω κάτω να κοιμάται μέσα στην ημέρα και ο ύπνος της διάρκει είτε πάνω μου είτε κάτω Μαξ ένα μισάωρο.. μέσα στην ημέρα κοιμαται τρεις με τέσσερις φορές αυτά τα μισάωρα και μετά για ύπνο κατα τις 9 με 10 το βράδυ... Μεσημεριανό ύπνο δεν έχουμε καταφέρει.. το βράδυ που κοιμάται κοιμάται όχι πανω μου αλλά μετά το γάλα της με νανούρισμα στην αγκαλιά μου και την αφήνω μετά αλλά δεν ξυπνάει.. την ημέρα δεν κοιμάται με γάλα .. γτ ξυπνάει τρώει , παίζει.. καμιά συμβουλή;;


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Πως είστε; Εμείς δόξα τον Θεό είμαστε μια χαρά.. μετά την ταλαιπωρία που έφαγα για το αν βλέπει η μικρή μου σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό..  το παιδί είναι μια χαρά που το ξαναείδε και μου είπε να το ξεχάσω..  ήθελα να σας ρωτήσω πως τα πάτε με τον ύπνο; Η δικιά μου ξυπνάει κατά τις 6 με 7 και ξανακοιμαται αφού φάει μέχρι τις 8 με 9... Στο κρεβάτι μαζί μου όχι στην κούνια της.   Μετά την υπόλοιπη μέρα μένει ξύπνια δύο ώρες και κοιμάται πάνω μου στον λαιμό μου..  ούτε καν στο πλάι για να μπορώ να την αφήνω εύκολα. . έχω δοκιμάσει τα πάντα για να την αφήνω κάτω να κοιμάται μέσα στην ημέρα και ο ύπνος της διάρκει είτε πάνω μου είτε κάτω Μαξ ένα μισάωρο.. μέσα στην ημέρα κοιμαται τρεις με τέσσερις φορές αυτά τα μισάωρα και μετά για ύπνο κατα τις 9 με 10 το βράδυ... Μεσημεριανό ύπνο δεν έχουμε καταφέρει.. το βράδυ που κοιμάται κοιμάται όχι πανω μου αλλά μετά το γάλα της με νανούρισμα στην αγκαλιά μου και την αφήνω μετά αλλά δεν ξυπνάει.. την ημέρα δεν κοιμάται με γάλα .. γτ ξυπνάει τρώει , παίζει.. καμιά συμβουλή;;

Και εμενα την ημερα κοιμαται μισαωρα αλλα οχι αγκαλια...δεν εχει προγραμμα την μερα...θα κοιμηθει κ ενα καλο δυωρο αλλα δςμ εχει στανταρ ωρα!!Το βραδυ γαλα κ υπνο χωρις να ξυπναει κ εμενα...δλδ ειναι φυσιολογικο ,απλα εσενα θελει αγκαλια κ σε κουραζει λογικα...αν της βαλεις διπλα μια μπλουζα σου να μυριζει;;στο κρεβατι μου τον εβαλα δυο φορες αλλα επειδη φοβαμαι μη μαθει δεν το ξαναεκανα κ δεν ειχα προβλημα...μπορει να περναει κ φασεις...δλδ να ποναει κ να θελει παρηγορια...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θιλαζω αποκλειστικά απλά χαίρομαι που δεν κοιμάται μόνο στο στήθος όπως ο πρώτος.Τη μέρα κούνιμα στην αγκαλιά και πιπίλα.Το βράδυ στηθος(τρώει 3 φορές).Κοιμάται από μισή έως 3 ώρες( όχι συχνά) .Ότι να ναι δηλ.Απλα θέλει ησυχία τη μέρα για να κοιμηθεί.Μπορει να ξυπνήσει 3 φορές στο πεντάλεπτο αν έχει θόρυβο και πάλι κούνιμα μετά...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ntepaki22 προσπάθησες σε ριλαξ ή καρότσι με κούνημα; Εμενα ετσι κοιμαται το πρωι κ αναλογα τις ημερες μισάωρα με μια ωρα!! Το βραδυ το παίρνει σερι; Εμένα κοιμαται 10 παρα, μια κ κατι θα φάει κ μετά πάλι κατα τις 5. Απο τις 5 κ μετα ο υπνος του ειναι ανησυχος αλλα δοκίμασα κ τον βαζω μπρουμυτα κ κοιμαται μεχρι 7. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

@Ntepaki22 προσπάθησες σε ριλαξ ή καρότσι με κούνημα; Εμενα ετσι κοιμαται το πρωι κ αναλογα τις ημερες μισάωρα με μια ωρα!! Το βραδυ το παίρνει σερι; Εμένα κοιμαται 10 παρα, μια κ κατι θα φάει κ μετά πάλι κατα τις 5. Απο τις 5 κ μετα ο υπνος του ειναι ανησυχος αλλα δοκίμασα κ τον βαζω μπρουμυτα κ κοιμαται μεχρι 7. 

ετσι κ εμενα το βραδυ...την μερα δεν εχει μπει σε προγραμμα ακομα!!Σημερα εγινε 3ων μηνων!!!!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...τωρα π ο καιρος αλλαξε λιγο εσεις που ειστε απο καισαρικη,σας ενοχλει καθολου η τομη;;;τυπου οταν αλλαζει ο καιρος πως με πονα του νταβατζη σου η μαχαιρια;;;:P:P


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

κοριτσια...τωρα π ο καιρος αλλαξε λιγο εσεις που ειστε απο καισαρικη,σας ενοχλει καθολου η τομη;;;τυπου οταν αλλαζει ο καιρος πως με πονα του νταβατζη σου η μαχαιρια;;;:P:P

Όχι Εμένα καθόλου...

Εμένα κορίτσια θα κοιμηθεί κατά τις 9 με 10 το βράδυ ως τις 5 το πρωί.μετα θα πιει γάλα και θα κοιμηθεί ως τις 7 μαξ 8. Την μέρα δεν έχει ωράριο. Κοιμάται με πολλούς τρόπους, στο λίκνο, στο καρότσι, αγκαλιά 

Τα βράδια κάνουμε συγκίνηση στο ίδιο κρεβάτι 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...