Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Sofi_94 said:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς έχουμε καμιά εβδομάδα πλέον που κοιματε όλη νύχτα από τις 9 10 μέχρι το πρωί 7 με 8

Καλησπέρα!! Μια χαρά σας βρίσκω μπράβο σάς..  του το έκοψες εσύ το βραδυνό γεύμα ή μόνος του; Εμείς κορίτσια έχουμε αλλεργική προκτωκολιτιδα... Αλλεργία στα γαλακτοκομικά...

  • Λυπημένη/-ος 2

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς έχουμε καμιά εβδομάδα πλέον που κοιματε όλη νύχτα από τις 9 10 μέχρι το πρωί 7 με 8

Μπράβο σου! Πώς το καταφερες; η το έκανε το μωρό από μόνο του; εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξύπνησει 4 με 5  το πρωί για να φάει...σήμερα θα τον ξυπνήσω κατά τις 12 να του δώσω λιγο γάλα μήπως και κοιμηθεί παραπάνω.θα το δοκιμάσω και θα σας πω 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Καλησπέρα!! Μια χαρά σας βρίσκω μπράβο σάς..  του το έκοψες εσύ το βραδυνό γεύμα ή μόνος του; Εμείς κορίτσια έχουμε αλλεργική προκτωκολιτιδα... Αλλεργία στα γαλακτοκομικά..

6 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο σου! Πώς το καταφερες; η το έκανε το μωρό από μόνο του; εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξύπνησει 4 με 5  το πρωί για να φάει...σήμερα θα τον ξυπνήσω κατά τις 12 να του δώσω λιγο γάλα μήπως και κοιμηθεί παραπάνω.θα το δοκιμάσω και θα σας πω 

Μόνος του

Και τι συμπτώματα έχει πως το κατάλαβες?

6 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο σου! Πώς το καταφερες; η το έκανε το μωρό από μόνο του; εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξύπνησει 4 με 5  το πρωί για να φάει...σήμερα θα τον ξυπνήσω κατά τις 12 να του δώσω λιγο γάλα μήπως και κοιμηθεί παραπάνω.θα το δοκιμάσω και θα σας πω 

Λοιπόν κοίτα κοιμάται μες την μέρα αρκετές φορές αλλά το απόγευμα ένα τρίωρο τουλάχιστον παίζουμε αρκετά και δεν τον αφήνω να κοιμηθεί και μετά το μπάνιο και το φαι πέφτει για ύπνο και εμένα έτσι ξυπνούσε και καμιά φορά το κάνει  κατά τις 5 αλλά τώρα από μόνος του άρχισε να ξυπνάει το πρωι

6 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο σου! Πώς το καταφερες; η το έκανε το μωρό από μόνο του; εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξύπνησει 4 με 5  το πρωί για να φάει...σήμερα θα τον ξυπνήσω κατά τις 12 να του δώσω λιγο γάλα μήπως και κοιμηθεί παραπάνω.θα το δοκιμάσω και θα σας πω 

Δεν χρειάζεται κατά την γνώμη μου να τον ξυπνήσεις κακώς και εγώ το έκανα και του έσπαγα τον ύπνο και κοίτα να δεις έχουνε μεγαλώσει τα στομαχακια τους και στον ύπνο δεν νιώθουμε πια πείνα όπως και εμείς 

Εμένα είναι καινπειναλας είναι μεγάλο μωρό 6.600 ζύγιζε δύο μηνών εγώ πιστεύω το μυστικό είναι να κουραστεί αρκετά πριν τον βραδυνό υπνο

6 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Μπράβο σου! Πώς το καταφερες; η το έκανε το μωρό από μόνο του; εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξύπνησει 4 με 5  το πρωί για να φάει...σήμερα θα τον ξυπνήσω κατά τις 12 να του δώσω λιγο γάλα μήπως και κοιμηθεί παραπάνω.θα το δοκιμάσω και θα σας πω 

Το έχω δοκιμάσει και εγώ και πίστεψέ με δεν αξίζει και εγώ το έκανα και Μ ξυπνούσε ανά τριωρο μετά πάλι η τετράωρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,τι κάνετε;Μετά από 8 μέρες στο εξοχικο της πεθεράς μου γυρίσαμε σπίτι.Καλα ήταν,άφηνα δικό μου γάλα το πρωί για το μωρό για να το ταίρι η πεθερά μου και πηγαίναμε τον μικρό 2-3 ώρες θάλασσα.Ενα γεύμα δηλ.Εβγαζα με θηλαστρο 150 μλ.απο το ένα στήθος και ειμασταν οκ.Εννοειται το έπινε όλο και μολις γύριζα ντους και θηλασμό.Κουραση πολύ με 2 μωρά.Σημερα ήρθαν και οι γονείς μου και θα μείνουν καμία βδομάδα οπότε θα μάι πιο καλά.

Ο μπέμπης επιτελους σταμάτησε να κάνει κακά συνέχεια,3-4 φορές τη μέρα μόνο.Γελαει πολύ,κοιμάται πιο πολύ αλλά πάντα πρωινός τύπος.Θα αρχίσω να κάνω τράπεζα γάλακτος αύριο τώρα που ναι εδώ η μαμά μου.Σημερα πλυντήρια και σίδερο.Ενα τόνο ρούχα έχω...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα λοιπόν εμείς κάναμε και το δεύτερο εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου και επίσης δεν ήτανε υποχρεωτικό αλλά τ δώσαμε και σιρόπι για την γαστρεντερίτιδα  π είχε συμμετοχή 15 ευρώ έξτρα είμαστε 64 εκατοστά και 7.750 σε βάρος χαμός από ανάπτυξη είπε ο παιδίατρος αα κ επίσης έχουμε πρησμένα ούλα και μας σύστησε μια κρέμα για τα ούλα αυτά από εμάς 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofi_94 είπε:

Καλημερααα λοιπόν εμείς κάναμε και το δεύτερο εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου και επίσης δεν ήτανε υποχρεωτικό αλλά τ δώσαμε και σιρόπι για την γαστρεντερίτιδα  π είχε συμμετοχή 15 ευρώ έξτρα είμαστε 64 εκατοστά και 7.750 σε βάρος χαμός από ανάπτυξη είπε ο παιδίατρος αα κ επίσης έχουμε πρησμένα ούλα και μας σύστησε μια κρέμα για τα ούλα αυτά από εμάς 

Καλημέρα! Σούπερ είστε από βάρος και ύψος.Αυτο για την γαστρεντερίτιδα το ειχα δωσει στον πρωτο.Καλα είμαστε κι εμείς,τώρα που είναι εδώ οι δικοί μου κάνω καμιά δουλειά αν και κάποιες μέρες θηλάζει ανά μία ώρα,τότε δεν προλαβαίνω τίποτα.Εγω τον ζύγισα 6.300 έχουμε 10 μέρες για την παιδίατρο.

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλερα κοριτσια!!

Εμενα ρχει βλεννη στα κακα κ θα κανουμε καλλιεργεια...τελος του μηνος εχουμε παιδιατρο για 2ο εμβολιο!!

20 Σεπτεμβριου,πρωτα ο Θεος,θα τον βαφτισουμε!!!

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλερα κοριτσια!!

Εμενα ρχει βλεννη στα κακα κ θα κανουμε καλλιεργεια...τελος του μηνος εχουμε παιδιατρο για 2ο εμβολιο!!

20 Σεπτεμβριου,πρωτα ο Θεος,θα τον βαφτισουμε!!!

Κι εμείς 4 Οκτώβρη έχουμε βάπτιση.Σε κλειστό κύκλο αυτή τη φορα

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νωρίς τα βαφτίζετε ε; πως κι ετσι; εμεις για του χρόνου τον Μαη λέγαμε.

κι έμενα φουσκας είναι απο κιλά, 8 μιση ειναι και είναι 3μιση μηνών.απο πόντους είναι γύρω στους 62 63. 

3 Σεπτέμβρη έχουμε παιδίατρο και τρίτο εμβόλιο. 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα! Σούπερ είστε από βάρος και ύψος.Αυτο για την γαστρεντερίτιδα το ειχα δωσει στον πρωτο.Καλα είμαστε κι εμείς,τώρα που είναι εδώ οι δικοί μου κάνω καμιά δουλειά αν και κάποιες μέρες θηλάζει ανά μία ώρα,τότε δεν προλαβαίνω τίποτα.Εγω τον ζύγισα 6.300 έχουμε 10 μέρες για την παιδίατρο.

Wow και εσείς από θηλασμό τέλεια με το βάρος είναι εγώ ένα μήνα είχα την μάνα Μ μόνο τον Ιούλιο καλά είναι μωρέ αν έχεις και βοηθεια

15 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια νωρίς τα βαφτίζετε ε; πως κι ετσι; εμεις για του χρόνου τον Μαη λέγαμε.

κι έμενα φουσκας είναι απο κιλά, 8 μιση ειναι και είναι 3μιση μηνών.απο πόντους είναι γύρω στους 62 63. 

3 Σεπτέμβρη έχουμε παιδίατρο και τρίτο εμβόλιο. 

Και εγώ για του χρόνου λέω πάντως για βάφτιση μια χαρά είναι εμένα Μ είπε ο παιδίατρος απλά όταν αρχίσουμε να τρώμε κρεμουλες θα κάνουμε διατροφή με φρούτα και βρώμη και όχι έτοιμες κρέμες λέει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια νωρίς τα βαφτίζετε ε; πως κι ετσι; εμεις για του χρόνου τον Μαη λέγαμε.

κι έμενα φουσκας είναι απο κιλά, 8 μιση ειναι και είναι 3μιση μηνών.απο πόντους είναι γύρω στους 62 63. 

3 Σεπτέμβρη έχουμε παιδίατρο και τρίτο εμβόλιο. 

Προτιμώ να ναι μικρό.Θα ναι 4 μηνών.Ο πρώτος ήταν 6. Αλλιώς θα κοντεύει να χρονισει.

Just now, Sofi_94 είπε:

Wow και εσείς από θηλασμό τέλεια με το βάρος είναι εγώ ένα μήνα είχα την μάνα Μ μόνο τον Ιούλιο καλά είναι μωρέ αν έχεις και βοηθεια

Και εγώ για του χρόνου λέω πάντως για βάφτιση μια χαρά είναι εμένα Μ είπε ο παιδίατρος απλά όταν αρχίσουμε να τρώμε κρεμουλες θα κάνουμε διατροφή με φρούτα και βρώμη και όχι έτοιμες κρέμες λέει 

Στον πρώτο έδινα από 6 μηνών για πολύ καιρό φρέσκα φρούτα και κρέμα από βρώμη σε σκόνη με γάλα.Τρελαινοταν και για τα δύο.Ετοιμες δεν έφαγε.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2020 at 8:07 ΜΜ, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια νωρίς τα βαφτίζετε ε; πως κι ετσι; εμεις για του χρόνου τον Μαη λέγαμε.

κι έμενα φουσκας είναι απο κιλά, 8 μιση ειναι και είναι 3μιση μηνών.απο πόντους είναι γύρω στους 62 63. 

3 Σεπτέμβρη έχουμε παιδίατρο και τρίτο εμβόλιο. 

του χρονου θα ναι ενος(γιατι ρνδιαμεσα,ψειμωνα δεν λεει)..Δεν θελουμε να ναι τοσο μεγαλο..θελουμε να κοινωναει απο μικρουλης.. :-)


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; Ήθελα να ρωτήσω... έχει καμία ενοχλήσεις απο την επισκληρίδειο;; Στο σημείο δηλαδη που σας εβαλαν την ένεση στον σπόνδυλο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; Ήθελα να ρωτήσω... έχει καμία ενοχλήσεις απο την επισκληρίδειο;; Στο σημείο δηλαδη που σας εβαλαν την ένεση στον σπόνδυλο;

Καλημέρα σε όλες!Όχι δεν έχω καμία ενόχληση.Ποτε δεν είχα από την αρχή.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; Ήθελα να ρωτήσω... έχει καμία ενοχλήσεις απο την επισκληρίδειο;; Στο σημείο δηλαδη που σας εβαλαν την ένεση στον σπόνδυλο;

Εγώ γέννησα χωρίς επισκληρηδιο αλλά με πονάνε τα ράμματα ακόμα τα εσωτερικά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...