Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; Ήθελα να ρωτήσω... έχει καμία ενοχλήσεις απο την επισκληρίδειο;; Στο σημείο δηλαδη που σας εβαλαν την ένεση στον σπόνδυλο;

οχι τιποτα!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 23/8/2020 at 1:55 ΠΜ, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πώς είναι τα μπεμπάκια σας; Ήθελα να ρωτήσω... έχει καμία ενοχλήσεις απο την επισκληρίδειο;; Στο σημείο δηλαδη που σας εβαλαν την ένεση στον σπόνδυλο;

Καλημέρα!! Ναι εμενα καμια φορά όταν αλλάζει ο καιρός ή πιάνομαι στον ύπνο, θα με ενοχλήσει εκεί που μου κάναν την επισκληριδιο . Είναι φυσιολογικό 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Είχα καιρό να μπω κ διάβασα τα νέα σας τώρα!

Εμείς πήγαμε στο χωριό ευτυχώς το μωρό τα κράταγε η γιαγιά κ πηγαίναμε θάλασσα μόνο με τον μεγάλο!!

Κάνω μικτή διατροφή αλλά τώρα έχει αρχίσει κ δε πολύ θέλει στήθος κλαίει!! Είναι πολύ γελαστος λέει μαζί μας αγκου... Ξυπνάει το βράδυ αλλά κάνουμε συγκοιμηση κ έχω συνηθίσει τα διαλείμματα ύπνου!!

Εγώ έλεγα για βάπτιση Χριστούγεννα με προβληματίζει το κρύο κ η κατάσταση με τον κορονοιο αλλά Φεβρουάριο επιστρέφω στη δουλειά κ θέλω να έχω ξεμπερδεψει..

Σήμερα γυρνάμε σπίτι με ένα σορό δουλιες να μας περιμένουν!! Σας φιλώ κ εύχομαι τα καλύτερα για τα μπεμπακια μας!!

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Είχα καιρό να μπω κ διάβασα τα νέα σας τώρα!

Εμείς πήγαμε στο χωριό ευτυχώς το μωρό τα κράταγε η γιαγιά κ πηγαίναμε θάλασσα μόνο με τον μεγάλο!!

Κάνω μικτή διατροφή αλλά τώρα έχει αρχίσει κ δε πολύ θέλει στήθος κλαίει!! Είναι πολύ γελαστος λέει μαζί μας αγκου... Ξυπνάει το βράδυ αλλά κάνουμε συγκοιμηση κ έχω συνηθίσει τα διαλείμματα ύπνου!!

Εγώ έλεγα για βάπτιση Χριστούγεννα με προβληματίζει το κρύο κ η κατάσταση με τον κορονοιο αλλά Φεβρουάριο επιστρέφω στη δουλειά κ θέλω να έχω ξεμπερδεψει..

Σήμερα γυρνάμε σπίτι με ένα σορό δουλιες να μας περιμένουν!! Σας φιλώ κ εύχομαι τα καλύτερα για τα μπεμπακια μας!!

Καλησπέρα.Κι εμείς τοιδιο κάναμε στις διακοπές.Εγω θηλάζω αποκλειστικά και χτες πρώτη φορά με πλήγωσε ο μπέμπης.Η μια θηλή χαλιά,πονάει πολύ και έχει λίγο αίμα.Βαζω purelan και το γάλα μου αλλά σκέφτομαι πως θα τον ταισω από κει.Ποναει απίστευτα,νόμιζα θα λιποθυμίσω.Η άλλη ευτυχώς είναι εντάξει.Ειναι και λαίμαργος πολύ.Και φυσικά έτσι δεν μπορώ να κάνω τράπεζα,μόνο από το ένα στήθος.Θα περιμένω να περάσει.Ελπιζω συντομα:(


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Είχα καιρό να μπω κ διάβασα τα νέα σας τώρα!

Εμείς πήγαμε στο χωριό ευτυχώς το μωρό τα κράταγε η γιαγιά κ πηγαίναμε θάλασσα μόνο με τον μεγάλο!!

Κάνω μικτή διατροφή αλλά τώρα έχει αρχίσει κ δε πολύ θέλει στήθος κλαίει!! Είναι πολύ γελαστος λέει μαζί μας αγκου... Ξυπνάει το βράδυ αλλά κάνουμε συγκοιμηση κ έχω συνηθίσει τα διαλείμματα ύπνου!!

Εγώ έλεγα για βάπτιση Χριστούγεννα με προβληματίζει το κρύο κ η κατάσταση με τον κορονοιο αλλά Φεβρουάριο επιστρέφω στη δουλειά κ θέλω να έχω ξεμπερδεψει..

Σήμερα γυρνάμε σπίτι με ένα σορό δουλιες να μας περιμένουν!! Σας φιλώ κ εύχομαι τα καλύτερα για τα μπεμπακια μας!!

εμεις αυριο παμε για το 2ο εμβολιο..Και εμενα γελαει συνεχεια!!Σημερσ γυρισε μπρουμυτα μονος του!

Μου τελειωσε το γαλα δτους 3 μηνες εμενα...Σημερα ελαβα κ τα προσκλητηρια της βαφτισης!!!!!!Κατα τ αλλα τραγουδαμε ολη μερα κ παμε βολτιτσες!!Τωρα π δουλευω τον κραταει η μανα μου...ευτυχως καθεται!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Εύχομαι να ναι γερά τα μωράκια σας.. εμείς από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσουμε στερεά τροφή!! 

@dinaki23 πόσο είναι τα μικρά σας; Εμείς έχουμε την Τρίτη παιδίατρο. 9 Σεπτέμβρη κλείνουμε τον 4ο και ελπίζω να μας πεί κ μας έστω για ρυζάλευρο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

@dinaki23 πόσο είναι τα μικρά σας; Εμείς έχουμε την Τρίτη παιδίατρο. 9 Σεπτέμβρη κλείνουμε τον 4ο και ελπίζω να μας πεί κ μας έστω για ρυζάλευρο

Στις 7 Σεπτεμβρη κλεινει τον 4ο...Μου ειπε οτι ακομα μπορει να ειναι ανωριμος για νσ καταπιει κ βλεποντας κ κανοντας...Αυτο το μηνα πηρε 700γρ κ 6 ποντους!!!!Αλλα πινει 90ml κ στο τσακιρ κεφι φτανει 120...γι αυτο. κ τρωει καθε δυωρο...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Στις 7 Σεπτεμβρη κλεινει τον 4ο...Μου ειπε οτι ακομα μπορει να ειναι ανωριμος για νσ καταπιει κ βλεποντας κ κανοντας...Αυτο το μηνα πηρε 700γρ κ 6 ποντους!!!!Αλλα πινει 90ml κ στο τσακιρ κεφι φτανει 120...γι αυτο. κ τρωει καθε δυωρο...

Πόσα γεύματα κάνει την ημέρα; Γιατί εμάς μας είπε οτι πρέπει να κανει 5-6 γεύματα 120-150 μλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Alexandrath said:

@dinaki23 πόσο είναι τα μικρά σας; Εμείς έχουμε την Τρίτη παιδίατρο. 9 Σεπτέμβρη κλείνουμε τον 4ο και ελπίζω να μας πεί κ μας έστω για ρυζάλευρο

Στις 2 μαϊου κλείνει 4 μηνών, αλλά επειδή στέκεται από μόνη της για αυτό θα αρχίσει νωρίτερα γτ είναι έτοιμη αναπτυξιακα... Τώρα τα δούμε..  θα ξεκινήσουμε κανονικά στερεά τροφή δεν το πιστεύω χεχε μεγαλώνουν

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...εμένα πάντως  ο δικός μου πίνει 150 ml και κάνει 5  6.γεύματα (ανάλογα τι ώρα θα ξυπνησει το βραδυ).

Γιατί τερμα η αποστείρωση; μέχρι 6 μηνών δεν πρέπει να αποστειρωνουμε; εγώ πάντως κορίτσια δεν θέλω να δώσω ρυζαλευρο. Προτιμώ την φρουτοκρεμα. Ήδη έχει πιει πολύ σκονη από το γάλα, λέω να μην του δώσω και σκόνη για φαγητό. Τι λετε;

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απ την στιγμη πογ μπαινουν δτην στερεα τροφη  σταματαει η αποστειρωση...εμενα π θα ξεκινησει τωρα,τωρα θα την σταματησω...αν καποιο παιδακι ξεκινησει στομ 6ο μεχρι τοτε θα γινεται η αποστειρωση...

εμας επειδη πινει 90ml κανει 8 γευματα..κ μου ειπε η παιδιατρος πωε αν επινε 6 γευματα θα ηταν σα νσ πινει 120(αν κανεις την διαιρεση τελοσπαντων τοσο βγαινει χα

το θεμα ναπαιρνει βαρος !!

7 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλησπερα κοριτσια...εμένα πάντως  ο δικός μου πίνει 150 ml και κάνει 5  6.γεύματα (ανάλογα τι ώρα θα ξυπνησει το βραδυ).

Γιατί τερμα η αποστείρωση; μέχρι 6 μηνών δεν πρέπει να αποστειρωνουμε; εγώ πάντως κορίτσια δεν θέλω να δώσω ρυζαλευρο. Προτιμώ την φρουτοκρεμα. Ήδη έχει πιει πολύ σκονη από το γάλα, λέω να μην του δώσω και σκόνη για φαγητό. Τι λετε;

ναι απλα φρουτοκρεμα νομιζω δεν μπορεις να δωσεις απ τον 4ο ...γι αυτο ξεκινανε με το ρυζαλευρο...μια αηδια ειναι βεβαια χαχα...καλα τωρα δεν θα φαει την τρελη ποσοτητα πιστευω!!δυο τρεις κουταλιες ισως...θα σας πω την αλλη βδομαδα π θα το ξεκινησουμε


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Απ την στιγμη πογ μπαινουν δτην στερεα τροφη  σταματαει η αποστειρωση...εμενα π θα ξεκινησει τωρα,τωρα θα την σταματησω...αν καποιο παιδακι ξεκινησει στομ 6ο μεχρι τοτε θα γινεται η αποστειρωση...

εμας επειδη πινει 90ml κανει 8 γευματα..κ μου ειπε η παιδιατρος πωε αν επινε 6 γευματα θα ηταν σα νσ πινει 120(αν κανεις την διαιρεση τελοσπαντων τοσο βγαινει χα

το θεμα ναπαιρνει βαρος !!

ναι απλα φρουτοκρεμα νομιζω δεν μπορεις να δωσεις απ τον 4ο ...γι αυτο ξεκινανε με το ρυζαλευρο...μια αηδια ειναι βεβαια χαχα...καλα τωρα δεν θα φαει την τρελη ποσοτητα πιστευω!!δυο τρεις κουταλιες ισως...θα σας πω την αλλη βδομαδα π θα το ξεκινησουμε

κ ομως δίνεις φρουτα απο τον 4ο...τρανο παράδειγμα εμεις...τρωμε ειδη...βεβαια ειναι αναλογα κ τον γιατρο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Απ την στιγμη πογ μπαινουν δτην στερεα τροφη  σταματαει η αποστειρωση...εμενα π θα ξεκινησει τωρα,τωρα θα την σταματησω...αν καποιο παιδακι ξεκινησει στομ 6ο μεχρι τοτε θα γινεται η αποστειρωση...

εμας επειδη πινει 90ml κανει 8 γευματα..κ μου ειπε η παιδιατρος πωε αν επινε 6 γευματα θα ηταν σα νσ πινει 120(αν κανεις την διαιρεση τελοσπαντων τοσο βγαινει χα

το θεμα ναπαιρνει βαρος !!

ναι απλα φρουτοκρεμα νομιζω δεν μπορεις να δωσεις απ τον 4ο ...γι αυτο ξεκινανε με το ρυζαλευρο...μια αηδια ειναι βεβαια χαχα...καλα τωρα δεν θα φαει την τρελη ποσοτητα πιστευω!!δυο τρεις κουταλιες ισως...θα σας πω την αλλη βδομαδα π θα το ξεκινησουμε

Εμείς παίρνουμε ρυζαλευρο της Νουνού,  με βανίλια και το πηγαίνει κάτω μαρούλι...είναι όντως φοβερή, την δοκίμασα...βεβαια μπορείς να δώσεις βιολογικές που δεν έχουν ζάχαρη,  εμείς δίνουμε αυτήν γιατί η μικρή δεν μου πίνει κανένα γάλα, την ταιζω στον υπνο της 3 γεύματα γάλα και 2 γεύματα είναι ρυζαλευρο και χορτοσουπα,  είμαστε 5 μηνών τώρα...φρουτοκρεμα μας είπε σε έναν μήνα. Ο κάθε γιατρός βέβαια έχει το δικό του μπούσουλα..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...