Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 minute ago, Lila ki said:

      Εγώ δεν ξέρω απο χοριακες αλλά όπως λέμε τα κορίτσια μας ενδιαφέρει ο διπλασιασμός …. Και θεωρώ είναι μια χαρά η χοριακη σου !!! Με το καλό τη Κυριακή ! Μπράβο κοπέλα μου ! Να πάνε όλα καλα !

       

      18 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σας ευχαριστώ πολύ ❤️ Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ η όχι,γιατί και ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο χαμηλή..Ελπίζω να διπλασιαστεί...

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      4 minutes ago, Lila ki said:

       

      Θα διπλασιαστεί θα δεις . Δ κερω έτσι νιώθω μέσα μ …

      Για αυτό σου έβγαιναν τόσο άχνα τα τεστ …όλα καλα θα πάνε … πίστεψε το…. 

      • Ευχή 1

Μανουλες Οκτωβρίου 2020!!


Renez

Recommended Posts

Εγώ προχθες ενιωςα κάτι σα φούσκες να σκάνε μέσα στην κοιλιά μου αλλά θεώρησα ότι είναι κάτι άλλο...

λοιπον μόλις με πήρε η εμβρυολογος, την Τετάρτη έχω ραντεβού για αυχενική μου είπε ότι τα αποτελέσματα τα στέλνει με κούριερ σε ένα μικροβιολογικό, αν μου πάρει αίμα την Τετάρτη θα έχει τα ποτελεσματα την επόμενη Δευτέρα, ενώ αν μπορέσω τη Δευτέρα μεσημέρι να πάω να μου πάρει αίμα, Τετάρτη θα τα έχουμε! Όποτε Δευτέρα θα πάω για αιμοληψία... αυτά! 

  • Μου αρέσει 3

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anastasia05

    3264

  • Renez

    3176

  • Jasmine@

    1807

  • Christinα

    1663

Just now, marianna1986 είπε:

Δυστυχώς η ταινία δεν υπάρχει στο γιουτιουμπ.

Jasmine κ ο άντρας σου αγχώνεται απλά οι άντρες όταν αγχώνονται δεν το δείχνουν κ το παίρνουν λίγο στην πλάκα... Μια χαρά νιώθει την ανησυχία σου απλά θέλει να σου σταθεί με λογική για να μην σας πάρει κ τους δύο από κάτω.

Renez ίσως να είναι το μωράκι σου! Κ εγώ τελευταια νιώθω κάτι σαν σκίρτημα αλλά λέω ότι είναι νωρίς για τέτοια. Το πρώτο παιδί το είχα νιώσει ξεκάθαρα από την 17η εβδομάδα κ μετά. Πιο πριν δεν θυμάμαι κάτι... 

Εγώ τον μήνα μου τον αλλάζω κάθε 10 του μηνός που είναι κ η μέρα ΠΗΤ.

Εμένα κάθε 3 αλλάζει που ηταν η μέρα της τελευταίας μου περιοδου.. το έπιασα μπαμ μπαμ μετά τη περίοδο μάλλον :-) ειναι που λένε δε πιάνει τότε !!

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ προχθες ενιωςα κάτι σα φούσκες να σκάνε μέσα στην κοιλιά μου αλλά θεώρησα ότι είναι κάτι άλλο...

λοιπον μόλις με πήρε η εμβρυολογος, την Τετάρτη έχω ραντεβού για αυχενική μου είπε ότι τα αποτελέσματα τα στέλνει με κούριερ σε ένα μικροβιολογικό, αν μου πάρει αίμα την Τετάρτη θα έχει τα ποτελεσματα την επόμενη Δευτέρα, ενώ αν μπορέσω τη Δευτέρα μεσημέρι να πάω να μου πάρει αίμα, Τετάρτη θα τα έχουμε! Όποτε Δευτέρα θα πάω για αιμοληψία... αυτά! 

Άντε μαναρακι μου να ξεμπερδευεις κ εσύ με αυχενική κτλ επιτέλους!! 

Οπότε την ερχόμενη εβδομάδα περιμένουμε τα δικά σου αποτελέσματα!! 

Μωρέ λέτε να είναι τα μωρά γμτ τους? Το σκέφτομαι κ τρελενομαι που κινείται πλέον μέσα Μ!! Που να τι νιώσουμε κ κανονικά!!

Just now, marianna1986 είπε:

Δυστυχώς η ταινία δεν υπάρχει στο γιουτιουμπ.

Jasmine κ ο άντρας σου αγχώνεται απλά οι άντρες όταν αγχώνονται δεν το δείχνουν κ το παίρνουν λίγο στην πλάκα... Μια χαρά νιώθει την ανησυχία σου απλά θέλει να σου σταθεί με λογική για να μην σας πάρει κ τους δύο από κάτω.

Renez ίσως να είναι το μωράκι σου! Κ εγώ τελευταια νιώθω κάτι σαν σκίρτημα αλλά λέω ότι είναι νωρίς για τέτοια. Το πρώτο παιδί το είχα νιώσει ξεκάθαρα από την 17η εβδομάδα κ μετά. Πιο πριν δεν θυμάμαι κάτι... 

Εγώ τον μήνα μου τον αλλάζω κάθε 10 του μηνός που είναι κ η μέρα ΠΗΤ.

Μαριάννα η μικρή σου πως το έχει πάρει για τον ερχομό του μωρού?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Εμμμ εγώ θέλω να πιστεύω ότι μπήκα στο. 4ο.. έτσι απλά για να φύγουν τα άγχη του πρώτου τριμήνου :-)

Πάντως κ η εφαρμογή στο κινητό μου με γράφει πλέον 2 τρίμηνο :-)

Δε πειράζει,δείξε ανωτερότητα κ κατάλαβε τον εσύ! Οι άντρες τα βλέπουν συνήθως πολύ τετράγωνα κ λογικά όλα,"πρέπει να το κάνει το είπε ο γιατρός θα το κάνει γτ φοβάται? "

Λέγε εσύ ναι ναι κ μιλά αγάπη μου να τα βγάλεις με τη μανούλα σου,τις φίλες σου,ΕΜΑΣ και μην τον παρεξηγείς..άντρας είναι :P

Αχχχ κ μάλλον μεγαλώνω κ εγώ έναν τέτοιο μέσα μου :huh:χαχχαα

Ρε κορίτσια σήμερα το μεσημέρι πριν το δαι (και τις αγαπούλες) μου εδώσε μια δυο σούβλες τύπου πόνοι περιόδου που έτσι κ αλλιώς χαζό έχω αραιά κ που αλλά πολύ πιο δυνατές .. χαμηλά στη κοιλιά εκεί που είναι το νινι απ' ότι έχω δει στον υπέρηχο.εχετε νιώσει έτσι κάτι πιο δυνατό κ εσείς...?

Επίσης!! Θέμα της ημέρας....(1ο!!)

Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι μια φορά εχθές κ 1 σήμερα με μεγαλύτερη λόγο διάρκεια ένιωσα το μπεμπέ....

Ναι ναι μη με πείτε τρελή έτσι νομίζω..τώρα δεν έχω ξανά γεννήσει κ εγώ να ξέρω σίγουρα αλλά πριτσα δεν ήταν,πόνος δεν ήταν κ ήταν εκεί που είναι το νινι σαν να ένιωσα να αναποδογυρίζει..να κουνιέται κάτι τεσπα..

Έχει νιώσει καμία? Μήπως είναι κάτι άλλο? Εσείς που έχετε κ άλλο παιδάκια??

Αλήθεια?????????αααα εγω καμια φορά καθομαι και λεω μηπως ακουσω τίποτα.... αλλά δεν.... ουτε έχω νιώσει ακόμα.....νομίζω είναι νωρίς.....

Just now, Jasmine@ είπε:

Εγώ προχθες ενιωςα κάτι σα φούσκες να σκάνε μέσα στην κοιλιά μου αλλά θεώρησα ότι είναι κάτι άλλο...

λοιπον μόλις με πήρε η εμβρυολογος, την Τετάρτη έχω ραντεβού για αυχενική μου είπε ότι τα αποτελέσματα τα στέλνει με κούριερ σε ένα μικροβιολογικό, αν μου πάρει αίμα την Τετάρτη θα έχει τα ποτελεσματα την επόμενη Δευτέρα, ενώ αν μπορέσω τη Δευτέρα μεσημέρι να πάω να μου πάρει αίμα, Τετάρτη θα τα έχουμε! Όποτε Δευτέρα θα πάω για αιμοληψία... αυτά! 

τέλεια!!!!καλή επιτυχία!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έρχεται και μου χαϊδεύει την κοιλιά και τη φιλάει όταν της λέω τώρα που θα έρθει το μωρό θα πας σε άλλο κρεβάτι ή θα φορέσει τα ρούχα σου που είχες μικρή. Όχι μου λέει, είναι δικά μου! Να πάρει αλλά!


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jasmine@ είπε:

Τις ενέσεις μου τις είχε δώσει ο γυναικολόγος σε συνεννόηση με αιματολόγο όταν είχα πάει στο νοσοκομείο πρώτη επίσκεψη κ είχαν δει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας.... τώρα με τον κορονοιο υπολειτουργούν αυτά τα τμήματα. 
Τις εξετάσεις θρομβοφιλιας τις έκανα περίπου τον Οκτώβρη κ από τότε που μου είπαν ότι πρέπει να κάνω ενέσεις εννοείται ότι σκέφτομαι ότι αν τις είχα κάνει από το πρώτο παιδί ίσως να μην το είχα χάσει...

ο γυναικολόγος μου είπε επειδή του εξέφρασα το φόβο μου ότι δεν υπάρχει περιπτώςη να γίνει κάτι κακό! Εγώ έχω αγχωθεί πολύ... 

επισης τις ενέσεις τις κάνω περίπου 1,5 μήνα δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Σήμερα που είδα το φύλο οδηγιών στις άντε δείξεις είχε ως συχνή την κνίδωση τα εξανθήματα κ τον κνησμό. Δε ξέρω τι να πω.

@EugenJen έκανες την εξέταση κορίτσι μου;

Κοριτσακι μου κατανοώ απόλυτα τον φόβο σου αλλά φανταζομαι ότι για να στο λέει με τέτοιο βεβαιότητα κάποιο λόγο θα έχει! Λογικά δεν θα σου τις κόψει τελείως, απλά για να δει αν σε ενοχλούν αυτές... Αφού το γράφει κ στις αντενδείξεις, τότε πολύ πιθανόν!

2 ώρες πρίν, EugenJen είπε:

Κορίτσια μου επέστρεψα! Πήγαν όλα καλά με την εξέταση!! Λίγο πονακι εκεί που μπήκε η ένεση αλλά όχι κάτι τρομερό.

Για 2 μέρες θα είμαι λίγο προσεκτικη αλλά όχι και τελείως τεζα..

Αναμένουμε αποτελέσματα κ μάλλον έχουμε τσουπρα!!!

@Jasmine@ μην αγχώνεσαι κορίτσι μου να σκέφτεσαι θετικά ο γιατρός ξέρει κ σε καθοδηγεί..να προσέχεις τα μωράκια σου κ να τους στέλνεις θετική ενέργεια..έχεις ηρεμήσει καθόλου ;;

Τέλεια!!! Πάει κ αυτό! Όλα καλά, να φύγει κ το τζάμπα άγχος! Έχετε κ μπουμπού... Πόσο τέλεια!! Καλά αποτελέσματα τώρα, που θα τα έχεις, δεν το συζητώ!!

1 hour ago, Renez είπε:

Εμμμ εγώ θέλω να πιστεύω ότι μπήκα στο. 4ο.. έτσι απλά για να φύγουν τα άγχη του πρώτου τριμήνου :-)

Πάντως κ η εφαρμογή στο κινητό μου με γράφει πλέον 2 τρίμηνο :-)

Δε πειράζει,δείξε ανωτερότητα κ κατάλαβε τον εσύ! Οι άντρες τα βλέπουν συνήθως πολύ τετράγωνα κ λογικά όλα,"πρέπει να το κάνει το είπε ο γιατρός θα το κάνει γτ φοβάται? "

Λέγε εσύ ναι ναι κ μιλά αγάπη μου να τα βγάλεις με τη μανούλα σου,τις φίλες σου,ΕΜΑΣ και μην τον παρεξηγείς..άντρας είναι :P

Αχχχ κ μάλλον μεγαλώνω κ εγώ έναν τέτοιο μέσα μου :huh:χαχχαα

Ρε κορίτσια σήμερα το μεσημέρι πριν το δαι (και τις αγαπούλες) μου εδώσε μια δυο σούβλες τύπου πόνοι περιόδου που έτσι κ αλλιώς χαζό έχω αραιά κ που αλλά πολύ πιο δυνατές .. χαμηλά στη κοιλιά εκεί που είναι το νινι απ' ότι έχω δει στον υπέρηχο.εχετε νιώσει έτσι κάτι πιο δυνατό κ εσείς...?

Επίσης!! Θέμα της ημέρας....(1ο!!)

Είμαι σχεδόν βέβαιη ότι μια φορά εχθές κ 1 σήμερα με μεγαλύτερη λόγο διάρκεια ένιωσα το μπεμπέ....

Ναι ναι μη με πείτε τρελή έτσι νομίζω..τώρα δεν έχω ξανά γεννήσει κ εγώ να ξέρω σίγουρα αλλά πριτσα δεν ήταν,πόνος δεν ήταν κ ήταν εκεί που είναι το νινι σαν να ένιωσα να αναποδογυρίζει..να κουνιέται κάτι τεσπα..

Έχει νιώσει καμία? Μήπως είναι κάτι άλλο? Εσείς που έχετε κ άλλο παιδάκια??

Χμμ... Συνήθως το νιώθεις εκεί κατά την 17η, αλλά δεν αποκλείεται πιο νωρίς! Θα δεις, αν συνεχίσεις να νιώθεις το ίδιο κ τις επόμενες πάει να πει ότι είναι το μωράκι Σου! Εγώ το ένιωσα εκεί, στη 17η περίπου κ ήταν σαν ένα φτερούγισμα, σαν μπορμπουλιθρες! Μοιάζει πολύ με την κίνηση του έντερου, γι' αυτό κ στην αρχή έχουμε αμφιβολίες! Πάντως, το συναίσθημα είναι μοναδικό!!!

Όσο για τον μήνα, κανονικά αλλάζει την ημέρα της ΠΗΤ, γτ αν πιεις ότι στις 12 είσαι 3 μηνών μετά δεν βγαίνουν οι μήνες.. αλλά σε εφαρμογές κτλ το μετράνε αλλιώς.. δεν ξέρω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianna1986 είπε:

Ενώ έρχεται και μου χαϊδεύει την κοιλιά και τη φιλάει όταν της λέω τώρα που θα έρθει το μωρό θα πας σε άλλο κρεβάτι ή θα φορέσει τα ρούχα σου που είχες μικρή. Όχι μου λέει, είναι δικά μου! Να πάρει αλλά!

Ε και συ αμέσως να φορέσει τα ρούχα σου!! Επιθετική πώληση της κάνεις!! Ούτε εγώ θα το αγόραζα το καινούριο μωρό έτσι χαχαχχα

Just now, Hope89 είπε:

Κοριτσακι μου κατανοώ απόλυτα τον φόβο σου αλλά φανταζομαι ότι για να στο λέει με τέτοιο βεβαιότητα κάποιο λόγο θα έχει! Λογικά δεν θα σου τις κόψει τελείως, απλά για να δει αν σε ενοχλούν αυτές... Αφού το γράφει κ στις αντενδείξεις, τότε πολύ πιθανόν!

Τέλεια!!! Πάει κ αυτό! Όλα καλά, να φύγει κ το τζάμπα άγχος! Έχετε κ μπουμπού... Πόσο τέλεια!! Καλά αποτελέσματα τώρα, που θα τα έχεις, δεν το συζητώ!!

Χμμ... Συνήθως το νιώθεις εκεί κατά την 17η, αλλά δεν αποκλείεται πιο νωρίς! Θα δεις, αν συνεχίσεις να νιώθεις το ίδιο κ τις επόμενες πάει να πει ότι είναι το μωράκι Σου! Εγώ το ένιωσα εκεί, στη 17η περίπου κ ήταν σαν ένα φτερούγισμα, σαν μπορμπουλιθρες! Μοιάζει πολύ με την κίνηση του έντερου, γι' αυτό κ στην αρχή έχουμε αμφιβολίες! Πάντως, το συναίσθημα είναι μοναδικό!!!

Όσο για τον μήνα, κανονικά αλλάζει την ημέρα της ΠΗΤ, γτ αν πιεις ότι στις 12 είσαι 3 μηνών μετά δεν βγαίνουν οι μήνες.. αλλά σε εφαρμογές κτλ το μετράνε αλλιώς.. δεν ξέρω..

Δε ξέρω εμένα κ ο εμβρυολογος στην αυχενική κ ο γυναικολόγος μου ενώ κ οι δύο μου είπαν Πητ 9/10 μου είπαν ότι ο μήνας μου αλλάζει κάθε 3 που ήταν η μέρα της τελευταίας μου περιοδου.κ η @Irinoula86 αν δεις με περνάει μια ημέρα ειναι 13w 1d και έχει Πητ όντως μια μέρα πριν από εμένα 8/10 άρα εκείνη αλλαζεθ μήνα κάθε 2 του μηνός λογικά..

Τεσπα με τις μέρες παίζουμε έτσι κ αλλιώς..αφού λενε κιόλας 95% από τα μπεμπέ δεν έρχονται τη μέρα του Πητ αλλά μια βδομάδα πριν περίπου!! Κ όντως το βλέπω κ στις μανουλες Μαρτίου κ Απριλίου που γέννησαν πρόσφατα καμία δεν γέννησε στο Πητ της.. 

Άσε κ οι πιο πολλές καισαρική έκαναν τελικά κ πονάνε :-/

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε και συ αμέσως να φορέσει τα ρούχα σου!! Επιθετική πώληση της κάνεις!! Ούτε εγώ θα το αγόραζα το καινούριο μωρό έτσι χαχαχχα

Δε ξέρω εμένα κ ο εμβρυολογος στην αυχενική κ ο γυναικολόγος μου ενώ κ οι δύο μου είπαν Πητ 9/10 μου είπαν ότι ο μήνας μου αλλάζει κάθε 3 που ήταν η μέρα της τελευταίας μου περιοδου.κ η @Irinoula86 αν δεις με περνάει μια ημέρα ειναι 13w 1d και έχει Πητ όντως μια μέρα πριν από εμένα 8/10 άρα εκείνη αλλαζεθ μήνα κάθε 2 του μηνός λογικά..

Τεσπα με τις μέρες παίζουμε έτσι κ αλλιώς..αφού λενε κιόλας 95% από τα μπεμπέ δεν έρχονται τη μέρα του Πητ αλλά μια βδομάδα πριν περίπου!! Κ όντως το βλέπω κ στις μανουλες Μαρτίου κ Απριλίου που γέννησαν πρόσφατα καμία δεν γέννησε στο Πητ της.. 

Άσε κ οι πιο πολλές καισαρική έκαναν τελικά κ πονάνε :-/

Εμενα μ εχει πει ο γιατρος ΠΗΤ εχω 8/10 και καθε 8 του μηνα αλλαζω μηνα. 02.01 ηταν η πρωτη μερα της τελευταιας μου περιοδου! Κ εγω δεν εχω καταλαβει πως πανε αυτα.... Κανονικα τωρα ειμαι 13w αλλα οχι 3 μηνων??? Υποτιθεται οτι 3 μηνων ακριβως θα γινω 08.4 συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irinoula86 είπε:

Εμενα μ εχει πει ο γιατρος ΠΗΤ εχω 8/10 και καθε 8 του μηνα αλλαζω μηνα. 02.01 ηταν η πρωτη μερα της τελευταιας μου περιοδου! Κ εγω δεν εχω καταλαβει πως πανε αυτα.... Κανονικα τωρα ειμαι 13w αλλα οχι 3 μηνων??? Υποτιθεται οτι 3 μηνων ακριβως θα γινω 08.4 συμφωνα με τα λεγομενα του γιατρου. 

Μάλλον για αυτό πλέον τα μετράνε σε εβδομάδες κ ημέρες και όχι σε μηνες..γθα να είναι πιο ακριβές..

Τισημασία έχει?! Σημασία έχει ότι το πολύ αρχές Οκτώβρη θα έχουμε τα παιδάκια μας αγκαλιά :-)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ έτσι ξέρω ότι αλλάζουμε μήνα ανάλογα την ημέρα της ΠΗΤ. Δλδ εγώ κάθε 10 κ ας είχα τελευταία περίοδο 4/1. Επίσης, πολλοι γιατροι σε βάζουν με διάφορες δικαιολογίες νωρίτερα απ' την ΠΗΤ για γέννα συνήθως με πρόκληση τοκετού και επειδή το μωρό δεν είναι ετοιμο, σου κάνουν καισαρική. Αλλά ναι γενικά οι πιο πολλές γεννούν 38-39 εβδ.

Renez τι είναι η επιθετική πώληση? Δεν τα ξέρω αυτά τα επιχειρηματικά!!! Αλήθεια, τι επιχείρηση έχετε;

  • Μου αρέσει 2

l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Ε και συ αμέσως να φορέσει τα ρούχα σου!! Επιθετική πώληση της κάνεις!! Ούτε εγώ θα το αγόραζα το καινούριο μωρό έτσι χαχαχχα

Δε ξέρω εμένα κ ο εμβρυολογος στην αυχενική κ ο γυναικολόγος μου ενώ κ οι δύο μου είπαν Πητ 9/10 μου είπαν ότι ο μήνας μου αλλάζει κάθε 3 που ήταν η μέρα της τελευταίας μου περιοδου.κ η @Irinoula86 αν δεις με περνάει μια ημέρα ειναι 13w 1d και έχει Πητ όντως μια μέρα πριν από εμένα 8/10 άρα εκείνη αλλαζεθ μήνα κάθε 2 του μηνός λογικά..

Τεσπα με τις μέρες παίζουμε έτσι κ αλλιώς..αφού λενε κιόλας 95% από τα μπεμπέ δεν έρχονται τη μέρα του Πητ αλλά μια βδομάδα πριν περίπου!! Κ όντως το βλέπω κ στις μανουλες Μαρτίου κ Απριλίου που γέννησαν πρόσφατα καμία δεν γέννησε στο Πητ της.. 

Άσε κ οι πιο πολλές καισαρική έκαναν τελικά κ πονάνε :-/

Σε εσένα είναι μάλλον αλλιώς γτ έγινε νωρίς η σύλληψη οπότε το μετράνε διαφορετικά! Πάντως, από ότι θυμάμαι γενικά γύρω στις 13,5 εβδομάδες είμαστε 3 μηνών.. Όντως, καμία σημασία δεν έχει αυτό.. να χαμε να λέγαμε! 

Εμένα με έβαλε με πρόκληση στις 38 εβδομάδες κ 3 ημέρες λόγω του ότι τις τελευταίες 2 εβδομάδες δεν μεγάλωνε σωστά το μωρό κ είχε μείνει πίσω στο αμνιακό υγρό.. πήραμε κ άλλες γνώμες κ τελικά όλοι αυτό με συμβούλεψαν.. Εγώ φυσικά δεν ήθελα καθόλου, ήμουν πλήρως ανετοιμη για τοκετό! Το μωρό ήταν ψηλά, δεν είχα νιώσει την παραμικρή συσπαση μέχρι τότε κ φυσικά διαστολή καθόλου! Φοβόμουν πολύ ότι θα καταλήξω με καισαρική, γτ είχα διαβάσει πολλά αντίστοιχα.. Τελικά, μετά από 18 ώρες τοκετού κ ενώ το είχα πάρει πια απόφαση, ευτυχώς προχώρησαν όλα κ γέννησα φυσιολογικα!! Το μωρό τελικά ήταν μια χαρά κ ενώ μου το έβγαζαν πολύ μικρό ήταν 3250! Πάντως είμαι σίγουρη ότι θα έκλεινα τον μήνα μου αν δεν με πήγαινε με πρόκληση..Ευτυχώς που μου έδωσε τον χρόνο τουλάχιστον εκείνη την ημέρα κ με περίμενε.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι γενικά οι υπέρηχοι βγάζουν λάθη... 18 ώρες!!! Πωπω!!! Εμένα το αντίθετο οι υπέρηχοι εδειχναν από ένα σημείο και μετά ένα μικρόσωμο μωρό αλλά δεν ανησυχούσαμε γιατί κ εγώ μικρόσωμη ειμαι αλλά η πραγματικότητα ήταν διαφορετική... Έσπασαν τα νερά 39 εβδ και το μωρό βγήκε 2.200... και με κάτι που καλύτερα να μην σας το πω αν κ συμβαίνει πολύ σπάνια απ' ότι μου είπαν.


l4uHp3.pnghqpcp3.png

Link to comment
Share on other sites

@EugenJenΚαλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!!! 

Κορίτσια και εγώ 2 -3 φορές νομίζω πως εχω νιώσει κάτι αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι η μπέμπα!!!! 

Αφήστε σήμερα λιωσαμε στο la casa de papel τα είδαμε και τα 8 επεισόδια και ησύχασα!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Κ εγώ έτσι ξέρω ότι αλλάζουμε μήνα ανάλογα την ημέρα της ΠΗΤ. Δλδ εγώ κάθε 10 κ ας είχα τελευταία περίοδο 4/1. Επίσης, πολλοι γιατροι σε βάζουν με διάφορες δικαιολογίες νωρίτερα απ' την ΠΗΤ για γέννα συνήθως με πρόκληση τοκετού και επειδή το μωρό δεν είναι ετοιμο, σου κάνουν καισαρική. Αλλά ναι γενικά οι πιο πολλές γεννούν 38-39 εβδ.

Renez τι είναι η επιθετική πώληση? Δεν τα ξέρω αυτά τα επιχειρηματικά!!! Αλήθεια, τι επιχείρηση έχετε;

Επιθετική πώληση γενικά εννοούμε όταν θέλουμε να πουλήσουμε σε κάποιον κάτι αλλά το κάνουμε λίγο πιεστικά κ απότομα ωστε να τον πιάσουμε απροετοίμαστο ή να πατήσουμε στο φιλότιμο του κ να δεχτεί.. ότι θες ας πούμε να του φέρεις του παιδιού σου κάπως όμορφα ότι θα έχει πλέον ένα αδερφάκι κ θα πρέπει να το αποδεχτεί κ να το αγαπάει κτλ αλλά λέγοντας του ότι θα σου παίρνει τα πράγματα (ρουχα παιχνίδια κτλ)του δημιουργείς άμυνα γιατί το πας κατευθείαν σε κάτι που ναι μεν θα γίνει αλλά καλό είναι να το φέρεις σιγά σιγά..από το τι θα μοιράζονται μαζί κ τι έχει να κερδίσει εκείνο από το καινούριο του αδερφάκι (πχ παρεα-καινουρια κοινά παιχνίδια κτλ) κ όχι τι θα του πάρει που ως τώρα εκείνο το θεωρεί δικό του .. στα λέω βάση βέβαια δικής μου λογικής και κάποιας γνώσης στη ψυχολογία.. 

Ο άντρας μου έχει οικογενιακη επιχειρήση με παραδοσιακά προϊόντα (χοντρική)και μαζί ανοίξαμε μαγαζί με παραδοσιακά προϊόντα..εγω έχω τελειώσει φυσικοθεραπεία βέβαια αλλά τον γνώρισα 21 χρονών μόλις έκανα τη πρακτική μ κ σύντομα άλλαξα κατεύθυνση κ ασχολήθηκα με την επιχείρηση..

3 ώρες πρίν, Mariamaraki είπε:

@EugenJenΚαλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου!!! 

Κορίτσια και εγώ 2 -3 φορές νομίζω πως εχω νιώσει κάτι αλλά δεν είμαι σίγουρη αν είναι η μπέμπα!!!! 

Αφήστε σήμερα λιωσαμε στο la casa de papel τα είδαμε και τα 8 επεισόδια και ησύχασα!!! 

Άστο κ εμείς μόλις το τελειώσαμε..κ είναι 6 το πρωί..καλημέρα σας :P

3 ώρες πρίν, marianna1986 είπε:

Ναι γενικά οι υπέρηχοι βγάζουν λάθη... 18 ώρες!!! Πωπω!!! Εμένα το αντίθετο οι υπέρηχοι εδειχναν από ένα σημείο και μετά ένα μικρόσωμο μωρό αλλά δεν ανησυχούσαμε γιατί κ εγώ μικρόσωμη ειμαι αλλά η πραγματικότητα ήταν διαφορετική... Έσπασαν τα νερά 39 εβδ και το μωρό βγήκε 2.200... και με κάτι που καλύτερα να μην σας το πω αν κ συμβαίνει πολύ σπάνια απ' ότι μου είπαν.

Τι...? έλα αφού θα ρωτήσουμε...

3 ώρες πρίν, Hope89 είπε:

Σε εσένα είναι μάλλον αλλιώς γτ έγινε νωρίς η σύλληψη οπότε το μετράνε διαφορετικά! Πάντως, από ότι θυμάμαι γενικά γύρω στις 13,5 εβδομάδες είμαστε 3 μηνών.. Όντως, καμία σημασία δεν έχει αυτό.. να χαμε να λέγαμε! 

Εμένα με έβαλε με πρόκληση στις 38 εβδομάδες κ 3 ημέρες λόγω του ότι τις τελευταίες 2 εβδομάδες δεν μεγάλωνε σωστά το μωρό κ είχε μείνει πίσω στο αμνιακό υγρό.. πήραμε κ άλλες γνώμες κ τελικά όλοι αυτό με συμβούλεψαν.. Εγώ φυσικά δεν ήθελα καθόλου, ήμουν πλήρως ανετοιμη για τοκετό! Το μωρό ήταν ψηλά, δεν είχα νιώσει την παραμικρή συσπαση μέχρι τότε κ φυσικά διαστολή καθόλου! Φοβόμουν πολύ ότι θα καταλήξω με καισαρική, γτ είχα διαβάσει πολλά αντίστοιχα.. Τελικά, μετά από 18 ώρες τοκετού κ ενώ το είχα πάρει πια απόφαση, ευτυχώς προχώρησαν όλα κ γέννησα φυσιολογικα!! Το μωρό τελικά ήταν μια χαρά κ ενώ μου το έβγαζαν πολύ μικρό ήταν 3250! Πάντως είμαι σίγουρη ότι θα έκλεινα τον μήνα μου αν δεν με πήγαινε με πρόκληση..Ευτυχώς που μου έδωσε τον χρόνο τουλάχιστον εκείνη την ημέρα κ με περίμενε.. 

Τουλάχιστον έχεις γιατρό που σέβεται τη γνώμη σου,πολύ βασικό!! 

Με επισκληριδιο γεννησες αγάπη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Renez said:

Αμ δε αγάπη δε σου ειχα πει εξ αρχής να δεις από όλα τα φάρμακα τις αντενδείξεις? Να μην αγχώνεσαι,για να επιμένει ο γυναικολόγος σου πως δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας θα είναι βέβαιος.

Δε νομίζω να θέλει κανείς να διακυνδινευσει μια κύηση..είδες εδώ στην Ευγενία με τις ελάχιστες πιθανότητες για κάτι καλό την πίεσαν να κάνει τροφοβλάστηση, προφανώς για να είναι χίλια τα εκατό βέβαιοι ότι όλα θα πάνε καλά!!

Εμείς είμαστε εδώ :-)

Απαπαπα να και άλλο κοριτσινι στη παρέα μας!! Ήμουν βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά!! :x

Μου φαίνεται ότι εγώ είμαι η γλωσσοκοπανα,τη κοπανισα λίγο σήμερα κ ηρεμισατε ε?? :P

Επέστρεψα όμως κ δε θα κοιμηθείτε νωρίς απόψε μου φαίνεται χαχαχα

Άστα αυτά και καλα συγκινητική,άκαρδη γυναίκα!!.

Εγώ κόντεψα να τελειώσω μετά το ρόλο κουζίνας κ το χαρτί υγείας κ εσύ "σε ένα σημείο συγκινήθηκες"??:evil:8)

Αγαπημενες συνεγκυμονουσες :)

Ήρθε τοοοο πινακακι μας!! :x

@Irinoula86   αγορακι --} ΠΗΤ: 8/10 (Μαιευτήριο Μητέρα)

@kristalenia.  αγοράκι --} ΠΗΤ:

@Mariamaraki  κοριτσάκι(?) --} ΠΗΤ: 5/10 (Μαιευτήριο Έλενα)

@marianna1986κοριτσακι --} ΠΗΤ: 10/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Renez αγοράκι(?) --} ΠΗΤ: 9/10 (μαιευτήριο Έλενα)

@EugenJen  κοριτσάκι (?)--} ΠΗΤ: 9/10 (Μαιευτήριο Ρέα)

@Hope89 ?? --} ΠΗΤ: 24/10

@Jasmine@  --} ΠΗΤ: 14/10 (Μαιευτήριο Πάτρας)ίσως μας τη σκάσει για Σεπτέμβρη κ εκείνη :-)

@Tsampika98  ?? --} ΠΗΤ: 

@Eval αγοράκι (?) --} ΠΗΤ: 26/9 (έχει μπει λαθραία στην ομάδα μας!!)

Για να επανορθώσω σήμερα θα δεις τη ταινία "toc toc," υπόσχομαι άπειρο γελιο!!!!! :D

Καλημέρα σε όλες! Εγώ έχω ΠΗΤ 5/10 στη κλινική Τσεπέτη Χανίων. Όλες θα πάτε φυσιολογικά; Εγώ μάλλον καισαρική λόγω μυωπίας. Μάλλον πρέπει να το ψάξω... 

*είδα την ταινία που προτείνατε, “το θαύμα στο κελί 7”. Απίστευτη! Έκλαιγα κι εγώ στη μισή ταινία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Renez είπε:

Επιθετική πώληση γενικά εννοούμε όταν θέλουμε να πουλήσουμε σε κάποιον κάτι αλλά το κάνουμε λίγο πιεστικά κ απότομα ωστε να τον πιάσουμε απροετοίμαστο ή να πατήσουμε στο φιλότιμο του κ να δεχτεί.. ότι θες ας πούμε να του φέρεις του παιδιού σου κάπως όμορφα ότι θα έχει πλέον ένα αδερφάκι κ θα πρέπει να το αποδεχτεί κ να το αγαπάει κτλ αλλά λέγοντας του ότι θα σου παίρνει τα πράγματα (ρουχα παιχνίδια κτλ)του δημιουργείς άμυνα γιατί το πας κατευθείαν σε κάτι που ναι μεν θα γίνει αλλά καλό είναι να το φέρεις σιγά σιγά..από το τι θα μοιράζονται μαζί κ τι έχει να κερδίσει εκείνο από το καινούριο του αδερφάκι (πχ παρεα-καινουρια κοινά παιχνίδια κτλ) κ όχι τι θα του πάρει που ως τώρα εκείνο το θεωρεί δικό του .. στα λέω βάση βέβαια δικής μου λογικής και κάποιας γνώσης στη ψυχολογία.. 

Ο άντρας μου έχει οικογενιακη επιχειρήση με παραδοσιακά προϊόντα (χοντρική)και μαζί ανοίξαμε μαγαζί με παραδοσιακά προϊόντα..εγω έχω τελειώσει φυσικοθεραπεία βέβαια αλλά τον γνώρισα 21 χρονών μόλις έκανα τη πρακτική μ κ σύντομα άλλαξα κατεύθυνση κ ασχολήθηκα με την επιχείρηση..

Άστο κ εμείς μόλις το τελειώσαμε..κ είναι 6 το πρωί..καλημέρα σας :P

Τι...? έλα αφού θα ρωτήσουμε...

Τουλάχιστον έχεις γιατρό που σέβεται τη γνώμη σου,πολύ βασικό!! 

Με επισκληριδιο γεννησες αγάπη? 

Renez που έχεις τελειώσει φυσικοθεραπεία; 
Η φαγούρα συνεχίζεται και χωρίς τις ενέσεις....

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

SqfGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...