Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Εμπειρία από γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης


Recommended Posts

Καλησπέρα, καλό Πάσχα να έχουμε. 

Είμαι στο δεύτερο τρίμηνο της κύησης μου και σκέφτομαι πολύ  να γεννήσω με νοσοκομειακο γιατρό στο Παπαγεωργίου. Έχει κάποια εμπειρία στο νοσοκομείο αυτό;  έβαλαν επισκληριδιο στον φυσιολογικό τοκετο;  φακελάκι ζήτησαν; αν μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει θα βοηθούσε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδη βλέπω αναπάντητο το ερώτημα σου κ δε θέλω να μείνεις έτσι αν κ δεν έχω εμπειρία από το νοσοκομείο αυτό έχω από δημοσια στην Αθήνα.. οπότε θα σου πω πως ναι ένα φακελάκι παντού το θέλουν πέραν σπάνιων εξαιρέσεων εκτός κ αν πας με όποιον γιατρό έχει εφημερία τη μέρα που θα γεννήσεις κ δε χρειαστεί να δώσεις τπτ..αλλά αν έχεις επιλέξει συγκεκριμένο να σε ξεγεννησει συνήθως κάτι δίνουμε γτ λειτουργεί κ λίγο σαν ιδιώτης με την έννοια τον παίρνει τηλ οπότε θες κ φυσικά όταν γέννας παίρνεις εκείνον να έρθει..

Όσο για επισκληριδιο επίσης στην Αθήνα σε 2 που ξέρω δημόσια κάνουνε κανονικά απλά το ζητάς εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Renez σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Το φακελάκι ότι δεν το γλυτώνω το ξέρω. Το μόνο άγχος για μένα είναι το επισκληριδιο, γιατί επειδη πάω παράλληλα και στα ραντεβού του νοσοκομείου, η γιατρός εκεί μου ξεκαθάρισε ότι κανένα νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης δε βάζει σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού.. Στην Αθήνα ίσως λειτουργούν διαφορετικά τα πράγματα. Από θέμα πολυκοσμίας στα δωμάτια και συμπεριφορά μαιων ποια είναι η εμπειρία σου; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ γέννησα στο Παπαγεωργίου το 2018. Με δικό μου γιατρο που με παρακολουθούσε και ιδιωτικά στο γραφείο του. Τον πλήρωσα φυσικα. Υπέροχη εμπειρία. Και η μαία που είχα κατά τη διάρκεια του τοκετού ήταν υπέροχη .ο γιατρός κανόνισε να κάνω επισκληριδιο. Και μετά στο δωμάτιο όλα ήταν μια χαρα. Δεν είχε διαθέσιμο δίκλινο και μπήκα σε τετρακλινο. Αλλά οι κοπέλες ήταν πολύ καλές. Οι μαίες ήταν πάρα πολύ καλές. Ερχόταν να βοηθήσουν συνέχεια.και απαντούσαν στις απορίες μας. Συγκεκριμένα δύο μαίες ήταν άγγελοι,δυστυχώς δεν έμαθα τα ονόματα τούς. Άλλες ήταν πιο ξινές αλλά δεν της έδωσα σημασια .Και ειδικά με το θηλασμό, βοήθησαν πάρα πολύ, δεν έδιναν εύκολα ξένο γάλα. 

Α και στο επισκεπτήριο άφηναν δύο άτομα στον καθένα μέσα στο δωμάτιο. Όχι παραπάνω γτ το μωρό το έχεις υποχρεωτικα μαζί σου από την αρχή.

Με φυσιολογικό τοκετό γεννησα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έμεινες ευχαριστημένη δηλαδή!

Πάντως τελικά λόγω covid η εμπειρία μου θα είναι πολύ διαφορετική από θέμα δωματίων και επισκεπτηριου. Από τη στιγμή που θα είμαστε μόνες μας, η μόνη ελπίδα είναι να βοηθούν οι μαιες..

Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...
On 23/4/2020 at 12:26 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Καλημέρα. Εγώ γέννησα στο Παπαγεωργίου το 2018. Με δικό μου γιατρο που με παρακολουθούσε και ιδιωτικά στο γραφείο του. Τον πλήρωσα φυσικα. Υπέροχη εμπειρία. Και η μαία που είχα κατά τη διάρκεια του τοκετού ήταν υπέροχη .ο γιατρός κανόνισε να κάνω επισκληριδιο. Και μετά στο δωμάτιο όλα ήταν μια χαρα. Δεν είχε διαθέσιμο δίκλινο και μπήκα σε τετρακλινο. Αλλά οι κοπέλες ήταν πολύ καλές. Οι μαίες ήταν πάρα πολύ καλές. Ερχόταν να βοηθήσουν συνέχεια.και απαντούσαν στις απορίες μας. Συγκεκριμένα δύο μαίες ήταν άγγελοι,δυστυχώς δεν έμαθα τα ονόματα τούς. Άλλες ήταν πιο ξινές αλλά δεν της έδωσα σημασια .Και ειδικά με το θηλασμό, βοήθησαν πάρα πολύ, δεν έδιναν εύκολα ξένο γάλα. 

Α και στο επισκεπτήριο άφηναν δύο άτομα στον καθένα μέσα στο δωμάτιο. Όχι παραπάνω γτ το μωρό το έχεις υποχρεωτικα μαζί σου από την αρχή.

Με φυσιολογικό τοκετό γεννησα

Καλημέρα...ενδιαφέρομαι και εγώ να γεννήσω στο Παπαγεωργίου και θέλω οποιαδήποτε επισκληριδιο έχεις το τηλέφωνο του γιατρού σου να μου το δώσεις?,🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...