Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΝΕΙΡΟ!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες μου! Τι κανετε?????

Ουφφφφφ....πολυ ζεστη και σημερα! Ο μπεμπης κοιμαται και ειπα να μπω για λιγο γιατι θα ξυπνησει και μετα δεν θα μπορω να γραψω...εχουμε τραγουδια και χορους οταν ξυπναει...χιχιχιχ!!!!!

Aναστaσακι μου βρηκες μαγαζι με ωραια ρουχαλακια? Να πας να δοκιμασεις και μακαρι να βρεις κατι να σου ταιριαζει! Μια χαρα ο μπεμπακος σου! Εφτασε 8 κιλα ε??? Και ψηλος αρκετα ειναι μπραβο!!!! Ε ρε τι κανει ο θηλασμος.....μια χαρουλα!!!!

Λενιω μου πολυ συγκηνιτικη ιστορια αυτη που ανεβασες! Ποσοι ανθρωποι υπαρχουν που πεδευονται να κανουν παιδι...ουφφφ...προχθες που ειχα παει φαρμακειο ηταν εκει ενας παππους και μολις ειδε τον μπεμπη μου ειπε:να σας ζησει γερος να ειναι...οταν μπαινει ενα μωρο στο σπιτι μπαινει και η ευλογια του Θεου! Πολυ συγκινηθηκα οταν το ακουσα αυτο και ειναι η πραγματικοτητα! Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευλογια απο το δωρο του Θεου! Υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα θα ερθουν....ειμαι πολυ ευτυχισμενη που εχω γινει μαμα και δεν το αλλαζω αυτο με οσα πλουτη και να μου δωσουν!Αχ...συγκινηθηκα η γυναικα-μανα!!!!!!!!!! Τωρα θελω να μιλησω με μια φιλη μου που την τελευταια φορα που βρεθηκαμε ηταν στα προθυρα για εξωσωματικη...θα την παρω να δω σε τι σταδιο βρισκονται! Μακαρι τα παιδια να αποκτησουν αυτη την ευλογια του Θεου εστω και με βοηθεια...δεν ειναι κακο...πολλοι ντρεπονται να πουν οτι εκαναν εξωσωματικη για να αποκτησουν παιδι αλλα δεν πρεπει...και αργοτερα δεν το λενε ουτε στο παιδι τους για να μην νιωσει οτι δεν ειναι δικο τους παιδι...πολλοι δεν ξερουν οτι με την εξωσωματικη το παιδι που αποκτα καποιος ειναι απο δικα τους ωαρια και σπαρματοζωαρια...η ενημερωση ελαχιστη....τεσπα ας ευχηθουμε ολοι οι ανθρωποι να μπορουν να κανουν παιδια με οποιον τροπο μπορεσουν! Αν μας αφησουν βεβαια οι πολιτικοι...αι σιχτιρ συγχιστηκα παλι με δαυτους...!

Γιωτουλα μου ποτε πηγε 9 μηνων καλε η μπεμπα???? Πω πω πως περναει ο καιρος....παλι καλα που εχει βγαλει 2 δοντακια...δεν ειναι στανταρ οτι τα κοριτσια βγαζουν πιο γρηγορα...εμεις ακομα δεν εχουμε βγαλει αλλα φαινονται ασπρα τα ουλα και ειναι σαν απο μερα σε μερα να σκασουν μυτη...Οσο για την κολλητη σου δεν μπορω να πω κουβεντα...εχεις χιλια δικια...μαλλον εξ αρχης δεν ηταν κοντα σου αλλα καλυτερα μακρυα γιατι μια καλη φιλη την θες κοντα σου και οχι υποχειρο του φιλου της....θα μπορουσε να του εξηγηθει και να μην υπηρχε κανενα θεμα!!!!!Εκανες δουλιτσες χθες τελικα ε? Εγω περα απο σκουπισμα-σφουγγαρισμα-ξεσκονισμα στα πεταχτα δεν εχω κανει τιποτε αλλο...εχω να πλυνω κουβερτες δικες μας και το παπλωμα και του μπεμπη κουβερτες και παπλωμα και να μαζεψω το κρεβατι του ξενωνα γιατι απο βδομαδα θα ερθουν τα πεθερικα και αν δεν το εχω μαζεψει που θα κοιμηθουν? Πανω στο κρεβατι εχουν κανει καταληψη ασιδερωτα δικα μας και του μπεμπη και οτι ειναι βαρυ για πλυσιμο...ουφ τα βλεπω και μου ερχεται τρελα! Το σαββατοκυριακο μαλλον θα ερθει η μαμα μου να τα περιποιηθουμε καταλληλως ολα....

Ιωαννακι μου κατεβηκε η κοκκινη? Να φευγουν και λιγο τα νευρα...διαβασα παιρνεις αντισυλληπτικα ε? Τι να κανεις...η καισαρικη για τον 1ο χρονο θελει προσοχη...η συνυφαδα μου βεβαια εμεινε εγκυος μετα απο καισαρικη στους 6μιση μηνες και μια χαρα πηγε η εγκυμοσυνη αλλα τον τελευταιο μηνα της ειπε ο γιατρος να μην διανοηθει να σηκωνει καθολου βαρη γιατι η μητρα της ειναι λεπτη σαν τσιγαροχαρτο και υπαρχει περιπτωση να σπασουν τα νερα και δεν μπορει να γεννησει φυσιολογικα μετα απο τοσο λιγο διαστημα απο την πρωτη γεννα....η αληθεια ειναι οτι οταν ειδε θετικο τεστ την επιασε η καρδια της γιατι υπηρχε περιπτωση να της πει ο γιατρος οτι δεν μπορει να συνεχιστει....γι αυτο και την μπεμπα την εταξε αμεσως στην Παναγια,πριν καν παει στο γιατρο να δουν τι γινεται! Οχι τετοιο αγχος δεν θα το αντεχα και η συνυφαδα μου περασε λουκι με το 1ο που ειχε θεμα στην εγκυμοσυνη και γεννηθηκε 1 κιλο...δεν θα το ξαναντεχε...οποτε καλυτερα λιγο προσοχη και υπομονη και μετα βουρ για 2ο νινακι!!!!!!

Εγω κοριτσια νιωθω εντονα τις τελευταιες μερες οτι πρεπει οπωσδηποτε να βρω δουλεια εστω και 4ωρο...δεν βγαινει με τιποτα...οταν ερχονται οι λογαριασμοι με πιανει η καρδια μου.....ουφφφφφφ θα σκασω λεμεεεεεε!!!!!! Τεσπα μη σας μαυριζω κι εσας δεν χρειαζεται!!!!!

Οι υπολοιπες που εισαστε καλε?????

Το Μαρακι και το μωρακι τους τι να κανουν αραγε???? Εχει πολυ καιρο να μπει να μας πει τα νεα τους! Μαρακι μου που εισαι?????????????

Καλημέρα Ματινάκι μου! Θες να βρεις δουλειά ε; Τι να κάνεις! Δεν γίνεται αλλιώς! Εστω να βγαίνουν τα έξοδα του παιδιού! Η αλήθεια είναι όσον αφορά το 2ο νινάκι πως το θέλω πάρα πολύ και ο γιατρός μου είπε στους 6 μήνες αν θέλω να αρχίσω προσπάθειες αλλά φοβάμαι λίγο και από την άλλη να μεγαλώσει και ο μπεμπάκος να ξεπεταχτεί λίγο! Η αλήθεια είναι πως δεν τον χορταίνω με τίποτα και μία δεύτερη εγκυμοσύν η τώρα θα με δυσκόλευε πάρα πολύ! Εχουμε και τις ετοιμασίες για να φύγουμε οπότε με τόσο άγχος δεν ξέρω αν θα μου έβγαινε και σε καλό! Εσείς πως είστε; Ο μπεμπάκος μας ο όμορφος τι κάνει; Πως τα πάτε με τα φαγάκια σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 18,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anastasaki_melisaki

    4043

  • ελενη-25

    2766

  • mp1979woman

    2274

  • YOTOU

    1709

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Ματινάκι μου! Θες να βρεις δουλειά ε; Τι να κάνεις! Δεν γίνεται αλλιώς! Εστω να βγαίνουν τα έξοδα του παιδιού! Η αλήθεια είναι όσον αφορά το 2ο νινάκι πως το θέλω πάρα πολύ και ο γιατρός μου είπε στους 6 μήνες αν θέλω να αρχίσω προσπάθειες αλλά φοβάμαι λίγο και από την άλλη να μεγαλώσει και ο μπεμπάκος να ξεπεταχτεί λίγο! Η αλήθεια είναι πως δεν τον χορταίνω με τίποτα και μία δεύτερη εγκυμοσύν η τώρα θα με δυσκόλευε πάρα πολύ! Εχουμε και τις ετοιμασίες για να φύγουμε οπότε με τόσο άγχος δεν ξέρω αν θα μου έβγαινε και σε καλό! Εσείς πως είστε; Ο μπεμπάκος μας ο όμορφος τι κάνει; Πως τα πάτε με τα φαγάκια σας;

Ιωαννα μου καλημερα!

Δικιο εχεις...σε καταλαβαινω! Η αληθεια ειναι οτι ακομα ειναι πολυ μωρα τα παιδακια μας για να σκεφτομαστε για 2ο αλλα εγω π.χ. δεν εχω και βοηθεια και θα ειναι πολυ δυσκολο να κουμανταρω και εγκυμοσυνη και μπεμπη....οσο για το χορτασμα νομιζω οτι ποτε δεν θα τα χορτασουμε τα ζουζουνια μας! Καθε ηλικια ειναι για φαγωμα....

Εμεις καλα ειμαστε σε γενικες γραμμες και με τα φαγητα τα παμε περιφημα...ειναι πολυ φαγανος και τα τρωει ολα και ολο το φαγητο του...ουτε μια κουταλια δεν αφηνει! Ειλικρινα δεν με εχει δυσκολεψει πουθενα το παιδακι μου να το εχει καλα ο Θεος!

Εσεις ετοιμαζεστε για Ελβετια ε???? Καλη ευκολια στις ετοιμασιες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τελικα δεν ανεβασε πυρετο! αν ηταν να ανεβασει δε θα ανεβαζε μχρι τωρα? τι λετε?

Καλημερα Αναστασακι μου!!!!!

Μια χαρα που δεν ανεβασε πυρετουλι....ε δεν νομιζω να ανεβασει τωρα! Παντως με τον πυρετο του εμβολιου μην αγχωνεσαι καθολου...και να ανεβασει ειναι φυσιολογικο δεν ειναι οτι ειναι αρρωστος και θα φτασει υψηλο πυρετο!

Το μονο που θελουμε ειναι να μην ανεβαζει μετα το εμβολιο τετοιο πυρετο ωστε να του δινεις ντεπον γιατι το ντεπον καταστρεφει εν μερη τα αντισωματα του εμβολιου και αυτο δεν το θελουμε! Κατα τ'αλλα δεκατα ολα κανουν....συνηθως το βραδυ ανεβαινει πυρετος και αφου δεν σου εκανε δεν νομιζω να κανει σημερα...

Εμεις σημερα εχουμε ενα βηχαλακι με φλεμα αλλα πηρα την γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω μπορει να ειναι και απο τα δοντια...αν οχι και παλι να μην ανησυχω γιατι τα κρυολογηματα του καλοκαιριου δεν ειναι σοβαρα...θα τα εχουμε αυτα λογω του οτι ιδρωνουν περισσοτερο το καλοκαιρι...του εβαλα θερμομετρο και εχει 37 μεχρι στιγμης...ειναι φυσιολογικη η θερμοκρασια του....στο 38,6 αρχιζουμε και δινουμε ντεπον και αυτο αν δεν κατεβαινει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κου κου κου κου!!!!!! Καλε γιατι χαθηκατε???? Που ειστε????Τωρα που εχω χρονο εγω βγηκατε εσεις??????

Εκανα δουλιτσες κοιμησα και τον μπεμπη και να 'μαι! Δεν ειναι καμια εδω ομως....σε λιγο θα ξεκινησω το φαγητο μας...γρηγορο ειναι βεβαια αλλα θα το φτιαξω για να μην τρεχω τελευταια στιγμη...μακαροναδα με σαλτσα τονου θα φτιαξω...ξεχασα το βραδυ να βγαλω τον κιμα γιατι ηθελα να φτιαξω μπιφτεκια και τι αλλο να φτιαξω? Οποτε μια μακαροναδα γρηγορη να ξεμπερδευω....για αυριο εχουν μειενι γεμιστα απο χθες οποτε θα ειμαι πιο αραχτη...αντε καλε μπειτε να πουμε καμια κουβεντα.

Μαρη Ρανια που εισαι?????

Link to comment
Share on other sites

Ματινακι μου τωρα γυρισα! ειχαμε κατεβει βολτιτσα!:D

τωρα θα φαμε και θα ξανα κατεβουμε το απογευμα! θελω να του πραω κανενα σορτσακι μακο γιατι εχει μονο 2! και κανενα πυτζαμακι δροσερο!;)


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ματινακι μου τωρα γυρισα! ειχαμε κατεβει βολτιτσα!:D

τωρα θα φαμε και θα ξανα κατεβουμε το απογευμα! θελω να του πραω κανενα σορτσακι μακο γιατι εχει μονο 2! και κανενα πυτζαμακι δροσερο!;)

καλημερα! εμεινε καμια να πουμε καμια κουβεντα??????

αναστασακι μου, για 24 ωρες θελει προσοχη για πυρετο, αν ηταν θα ειχε ανεβασει, θα ψωνισει ρουχαλακια το μαναρι μου? μπραβο!!!

ματινακι σχετικα με την κολλητη, καναμε παρα πολυ παρεα ελευθερες κ μου εχει σταθει παρα πολυ σε διαφορες δυσκολες φασεις, οπως κ εγω αλλοστε, γιαυτο με στεναχωρει το θεμα. αλλα τι να κανεις, δεν ερχονται ολα οπως τα θελουμε!

εχτες παλι εκλαιγε η μικρη το απογευμα, ηταν ο αντρας μου μονος του με την μπεμπα, πηρε την παιδιατρο κ ειπε οτι μαλλον βγαζει τα 2 πανω γιαυτο ποναει, της εδωσε ντεπον κ την πηγε βολτα! ευτυχως τα βγαζει περα μια χαρα με την μπεμπα!

λενακι μου κ ιωαννακι μου τι κανετε?

ρε ιωαννα ποτε εμεινε εγκυος η αδελφη σου κ ποτε εφτασε στην β επιπεδου!!! τι μωρακι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εμεινε καμια να πουμε καμια κουβεντα??????

αναστασακι μου, για 24 ωρες θελει προσοχη για πυρετο, αν ηταν θα ειχε ανεβασει, θα ψωνισει ρουχαλακια το μαναρι μου? μπραβο!!!

ματινακι σχετικα με την κολλητη, καναμε παρα πολυ παρεα ελευθερες κ μου εχει σταθει παρα πολυ σε διαφορες δυσκολες φασεις, οπως κ εγω αλλοστε, γιαυτο με στεναχωρει το θεμα. αλλα τι να κανεις, δεν ερχονται ολα οπως τα θελουμε!

εχτες παλι εκλαιγε η μικρη το απογευμα, ηταν ο αντρας μου μονος του με την μπεμπα, πηρε την παιδιατρο κ ειπε οτι μαλλον βγαζει τα 2 πανω γιαυτο ποναει, της εδωσε ντεπον κ την πηγε βολτα! ευτυχως τα βγαζει περα μια χαρα με την μπεμπα!

λενακι μου κ ιωαννακι μου τι κανετε?

ρε ιωαννα ποτε εμεινε εγκυος η αδελφη σου κ ποτε εφτασε στην β επιπεδου!!! τι μωρακι ειναι?

γεια σου γιωτακι μου! μια χαρα τον βρισκω τον αντρουλη σου μπραβο!!!αντε να βγαλει ταα δοντακια να ησυχασει το πουλακι μου!! και εμενα μια χαρα τα παει ο αντρας μου ευτυχως! δεν εχω παραπονο!!;););)

ναι τον προσεχω μην τυχον και ανεβασει ... αλλα ακομα τιποτα ευτυχως!!!!!!!! στο 36,7 ειμαστε!!:P:p:p:p σε 4 ωρες κλεινουμε 24ωρο!

ναι θα κατεβω να του παρω κανενα ρουχαλακι καθημερινο γιατι λερωνοντε και ξεμενω!!!:oops:

οσο για τις φιλιες τι ναπεις... και εχω στεναχωρεθει πολυ κατα καιρους αλλα δεν θελω να τα σκευτομαι! και δεν δινω σημασια πλεον σε τιποτα ειλικρινα!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου γιωτακι μου! μια χαρα τον βρισκω τον αντρουλη σου μπραβο!!!αντε να βγαλει ταα δοντακια να ησυχασει το πουλακι μου!! και εμενα μια χαρα τα παει ο αντρας μου ευτυχως! δεν εχω παραπονο!!;););)

ναι τον προσεχω μην τυχον και ανεβασει ... αλλα ακομα τιποτα ευτυχως!!!!!!!! στο 36,7 ειμαστε!!:P:p:p:p σε 4 ωρες κλεινουμε 24ωρο!

ναι θα κατεβω να του παρω κανενα ρουχαλακι καθημερινο γιατι λερωνοντε και ξεμενω!!!:oops:

οσο για τις φιλιες τι ναπεις... και εχω στεναχωρεθει πολυ κατα καιρους αλλα δεν θελω να τα σκευτομαι! και δεν δινω σημασια πλεον σε τιποτα ειλικρινα!

γεια σου αναστασακι μου! μαλλον δεν θα σου κανει πυρετο! ευτυχως! εκλαιγε με το εμβολιο?

παλι καλα που οι μπαμπαδες τα καταφερνουν γιατι αλλιως ουτε να ξεμυτησουμε δεν θα μπορουσαμε. καλες αγορες, εμεις ευτυχως εχουμε ρουχα απειρα και απο τις 3 ξαδελφες, οποτε ειμαστε κομπλε! μονο πεδιλακι θελω να της παρω ενα καλο κ ενα καθημερινο, γιατι αρχιζει κ περπαταει(με βοηθεια φυσικα) κ οταν παταει θελω να παταει στο παπουτσακι.

για τις φιλες εχω παθει πλεον ανοσια! αυτο που δεν εχω αποφασισει ακομα ειναι αν θα την καλεσω!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου αναστασακι μου! μαλλον δεν θα σου κανει πυρετο! ευτυχως! εκλαιγε με το εμβολιο?

παλι καλα που οι μπαμπαδες τα καταφερνουν γιατι αλλιως ουτε να ξεμυτησουμε δεν θα μπορουσαμε. καλες αγορες, εμεις ευτυχως εχουμε ρουχα απειρα και απο τις 3 ξαδελφες, οποτε ειμαστε κομπλε! μονο πεδιλακι θελω να της παρω ενα καλο κ ενα καθημερινο, γιατι αρχιζει κ περπαταει(με βοηθεια φυσικα) κ οταν παταει θελω να παταει στο παπουτσακι.

για τις φιλες εχω παθει πλεον ανοσια! αυτο που δεν εχω αποφασισει ακομα ειναι αν θα την καλεσω!

τι να σου πω.. δεν ξερω.. εγω στον γαμο μου πχ. δεν καλεσα τετοιες περιπτωσεις! εκλαιγε στην εξεταση οχι τοσο στο εμβολιο! καναμε και 2 τσιμπιες εχθες!:oops::oops:

αχ εσεις πατατε !! πωπω!!! ρε πως περναει ετσι ο καιρος!!!

τον λατρευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κοριτσιαααααααααα θα τον φαωωωωωωωω!!!!!!!!!!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Ειμαστε καλα και κλεισαμε ραντεβου για να σαραντισουμε τη Δευτερα το απογευμα μετα τον εσπερινοο!!! Τι ωραια! Αντε να βγαινουμε βολτουλες με τη μπεμπα!!

Εσεις τι μου κανετε;;; Δεν σας διαβασα... :oops:


ZCE2p3.png

vSQmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Ειμαστε καλα και κλεισαμε ραντεβου για να σαραντισουμε τη Δευτερα το απογευμα μετα τον εσπερινοο!!! Τι ωραια! Αντε να βγαινουμε βολτουλες με τη μπεμπα!!

Εσεις τι μου κανετε;;; Δεν σας διαβασα... :oops:

αχ μπραβο!! θα ξεκινησετε και τοις βολτίτσες!!! τελεια!!!:P


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μπραβο!! θα ξεκινησετε και τοις βολτίτσες!!! τελεια!!!:P

Αναστασάκι μου τι κάνεις; Αχ κι εγώ ξεμένω από ρούχα αλλά δεν βιάζομαι αφού η βαφτιση είναι σε 2 εβδομάδες περίπου θα δω τι θα μου φέρουν και μετά θα βγω στα μαγαζιά σίγουρα να αλλάξω κάποια! Πάντως τα πυτζαμάκια είναι τα πιο βολικά! Είναι πιο δροσερά τώρα και τον βλέπω πως δεν δυσανασχετεί! Σήμερα βγήκαμε να δώσουμε κάποια προσκλητήρια ακόμη και του φορούσα σελοπέτα μπεζ με ένα κίτρινο t - shirt από μέσα και όταν γυρίσαμε σπίτι κατά τη 1 είχε απίστευτη γκρίνια! Μόλις τον ξέντυσα και τον άφησα με το φανελάκι όλο χαρούλες και χαμόγελα ήτανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...