Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

MOMS JUNE 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Olga93 είπε:

Κορίτσια μ έκανα κ εγώ την αυχενική σήμερα, όλα μια χαρά ευτυχώς! Το μικρακι δεν σταμάτησε να κουνιέται. Έδωσα κ αίμα κ βγαίνουν σε δυο μέρες! Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε, ελπίζω να φανεί στο επόμενο ραντεβού σε ένα μήνα.

Μπράβο!!!! Μια ανάσα πρέπει να την πήρες!!! Όλα καλά να πάνε!!!

1 hour ago, phal είπε:

Κορίτσια μου ! Αρχικά άλλαξα την πητ γιατί μου την άλλαξε ο γιατρός μετά την Αυχενική. Τα ζουζούνια είναι 4 μέρες μεγαλύτερα! Άρα πάμε για 5/6 Πητ. Σημειωτέον όμως λόγω διδύμων αν όλα πάνε καλά πάμε για μέσα Μαΐου αφού με τα δίδυμα ο τοκετός έρχεται νωρίτερα! (Μην με διώξετε όμως από  την παρέα σας please!)

Λοιπόν η Αυχενική πήγε πολύ καλά, το δεύτερο ζουζούνι επειδή ήταν στριμωγμένο λίγο από το άλλο (που καθόταν μαλιστα κ σταυροποδι!) το ειδαμε κ κολπικα για καλυτερη απεικόνιση. Μου είπε επιπλεον χωρίς να το δένω κ κόμπο ότι μάλλον το ένα το βλέπει αγοράκι κ το άλλο κοριτσάκι!

Τα αποτελέσματα μου (Τα οποία θα αναδιαμορφωθούν μετά κ από τις εξετάσεις αιματος) ειναι: 

Ετών 37 / Εξωσωματικη 

Ε1=εμβρυο 1  //  Ε2=εμβρυο 2

Τροποποιημενες πιθανοτητες

ΤΡ.21 Ε1 1/2953  Ε2  1/2941

ΤΡ.18 Ε1 1/2412  Ε2  1/2212

ΤΡ.13 Ε1 <1 /20000  Ε2 1/7148

Πώς τα βλέπετε οι πιο έμπειρες? Η μαία μου είπε ότι είναι καλά τα νούμερα κ μετά από τα τελικά, θα μου πει ο γιατρός αν πρέπει να κάνω κάτι άλλο (πχ αμνιοπαρακεντηση) αλλά δεν το βλέπει πιθανό. Σκεφτομαι ομως οτι Θα πρέπει μόλις τα λάβω να το ψάξω ??? Δεν ξέρω θα δούμε 

Αυτά από μένα για την ώρα! Α! Επίσης κόβω οιστρογονα κ κορτιζονη ! Μεγάλη ανακούφιση!!! 

Φιλάκια σε όλες κ καλά αποτελέσματα!

Σε σχέση νε το επίδομα αλήθεια τώρα ισχύει με εισοδηματικά κριτήρια ξέρετε? Κ αν ναι ποιο το όριο? Γιατί όταν θα το ξεκινούσανε κάπου είχα διαβάσει ότι δεν θα βάζανε εισοδηματικα κριτήρια 

Μπράβο για την αυχενική!!! Πολύ καλα και τα αποτελέσματα φαίνονται!! Και ενα αγόρι ενα κορίτσι; Τι ωραία!!! Όλα καλά απο δω και πέρα!!!

Εγω σήμερα είμαι όλη την μέρα χάλια μια κούραση απιστευτη. 

  • Ευχαριστώ 1

zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Just now, Φραουλίτσα* είπε:

Μπράβο!!!! Μια ανάσα πρέπει να την πήρες!!! Όλα καλά να πάνε!!!

Μπράβο για την αυχενική!!! Πολύ καλα και τα αποτελέσματα φαίνονται!! Και ενα αγόρι ενα κορίτσι; Τι ωραία!!! Όλα καλά απο δω και πέρα!!!

Εγω σήμερα είμαι όλη την μέρα χάλια μια κούραση απιστευτη. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μ! Κ εσένα να σου πάνε όλα τελεια! Η αλήθεια είναι ότι τώρα μπορώ να χαρώ, μέχρι τώρα ήμουν συγκρατημένη λόγο της παλινδρομης π είχα! Τώρα όλα καλά!!! :x

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

HdKkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marilou84 είπε:

Α οκ καλά δηλαδή διάβασα πως κάποτε κάνεις και καρδιογραφημα δηλαδή αυτό η μυοκαρδιοπαθεισ είναι ανησυχητικό? 

Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να είναι. Φαντάζομαι για αυτό κάνουν την εξέταση 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Eva1986 said:

Κορίτσια Μ συχνοουρια έχετε;

Τι εννοείς; Υπάρχουν βράδια που έχω πάει 5(!) φορές τουαλέτα για κατούρημα! Έχω κόψει το νερό γιατί έχω βαρεθεί να είμαι συνέχεια τουαλέτα! 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, BILLE είπε:

Α γιατί νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω σαλτάρει με τα έξοδα και κάθομαι και υπολογίζω σαν τον γερολαδά το μασουράκι μου κάθε μήνα!!!

Καλά τα εισοδηματικά κριτήρια τα πιάνουμε και με το παραπάνω. άσε που αν είχα 40 χιλ.ετήσιο εισόδημα δεν θα κοίταζα τα 2χιλ.(ή μήπως όχι;;;:P)

Αχ μην το λες γιατί εγώ μάλλον τα φτάνω για το 2020 λόγω κάποιων πριμ που πήρε ο άντρας μου, αλλά μην νομίζεις ότι είμαστε κ πλούσιοι! Φεύγουν στο στεγαστικό μας δάνειο! Τι να πω... ας δίνανε έστω ένα άλλο ποσό αναλόγως εισοδήματος, γιατί κ οι γιατροί μην νομίζεις υπολογίζουν κ στο επίδομα κ έχουν αυξήσει ταρίφες!! Για να μην πω τι εχω ξοδεψει 5 χρονια που προσπαθω για παιδι -γυρω στις 15.000 ευρώ?!

Δηλαδή για να το σκεφτώ καλύτερα για τα δίδυμα θα έδιναν 4.000 ευρώ???? Ακόμα κ 500 ευρώ να μου έδιναν ικανοποιημένη θα ήμουν.... 

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να είναι. Φαντάζομαι για αυτό κάνουν την εξέταση 

Πωπω αυτό δεν το είχα σκεφτεί, ίσως πρέπει να επισκεφτώ κ καρδιολόγο γιατί έχω ήδη ένα μικρό θεματάκι α βαθμού κολποκοιλιακο αποκλεισμό (κληρονομικο) . Μμμ πρέπει να ρωτήσω...

4 ώρες πρίν, Eva1986 είπε:

Κορίτσια Μ συχνοουρια έχετε;

Φυσικά! Αλλά Προσοχή κορίτσια δεν κόβουμε το νερό για να μην τρέχουμε τουαλέτα!! Είναι περισσότερο από πολύτιμο στην εγκυμοσυνη ! Όσο μπορούν βέβαια κ οι κοπέλες που έχουν ανακατοσουρες!

  • Μου αρέσει 3

4nDhp3.pngjeL6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια Μ. Μήπως είστε;;;εγώ έχω απελπιστει. Αύριο θα συμπληρωθεί μια βδομάδα αντιβίωσης για το τσούξιμο κατά την ούρηση κ ακόμα δεν έγινα καλά.  Βελτιώθηκα αλλά πάλι έχω πόνο. 

Τι βάσανο τραβάω.  Να φοβάμαι να ούρησω γτ πονάω. Να πιέζομαι να πιω λίγο νερό γούλια γούλια γιατί έχω ναυτία όλη μέρα.  Να έχω κ το άγχος ότι πίνω αντιβίωση (σεκλορ) μήπως κάνω κακό στο μωρό 

Σας πρήζω δεν ξέρω που να πω τον πόνο Μ. Για την εγκυμοσύνη ξέρουν μόνο γονείς κ 3 φίλοι.  

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 said:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Μήπως είστε;;;εγώ έχω απελπιστει. Αύριο θα συμπληρωθεί μια βδομάδα αντιβίωσης για το τσούξιμο κατά την ούρηση κ ακόμα δεν έγινα καλά.  Βελτιώθηκα αλλά πάλι έχω πόνο. 

Τι βάσανο τραβάω.  Να φοβάμαι να ούρησω γτ πονάω. Να πιέζομαι να πιω λίγο νερό γούλια γούλια γιατί έχω ναυτία όλη μέρα.  Να έχω κ το άγχος ότι πίνω αντιβίωση (σεκλορ) μήπως κάνω κακό στο μωρό 

Σας πρήζω δεν ξέρω που να πω τον πόνο Μ. Για την εγκυμοσύνη ξέρουν μόνο γονείς κ 3 φίλοι.  

 

Καλημέρα Εύα!Καλλιέργειες κολπικές κανατε;μηπως το τσουξιμο ειναι απο αλλου ειδους μολυνση...

υπομονη κοπελα μου...

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μ. Μήπως είστε;;;εγώ έχω απελπιστει. Αύριο θα συμπληρωθεί μια βδομάδα αντιβίωσης για το τσούξιμο κατά την ούρηση κ ακόμα δεν έγινα καλά.  Βελτιώθηκα αλλά πάλι έχω πόνο. 

Τι βάσανο τραβάω.  Να φοβάμαι να ούρησω γτ πονάω. Να πιέζομαι να πιω λίγο νερό γούλια γούλια γιατί έχω ναυτία όλη μέρα.  Να έχω κ το άγχος ότι πίνω αντιβίωση (σεκλορ) μήπως κάνω κακό στο μωρό 

Σας πρήζω δεν ξέρω που να πω τον πόνο Μ. Για την εγκυμοσύνη ξέρουν μόνο γονείς κ 3 φίλοι.  

 

Καλημέρααα κορίτσι!!! Οποίο φάρμακο ή αντιβίωση σου προτείνει συνειδητά ο γιατρός να είσαι σίγουρη ότι δεν κάνει κακό στο μωράκι σου. Εγώ αυτό που σκέφτομαι για την περίπτωση σου είναι ότι 1ον αν πρόκειται πράγματι για ουρολοιμωξη η αντιβίωση αυτή δεν σε πιάνει (ή δεν είναι η κατάλληλη βάσει αντιβιογραμματος) ή 2ον όπως σου είπα είναι ορμονικο. Από χθες έχω αρχίσει και έχω και εγώ πάλι αυτή την ενόχληση και το κάψιμο. Υποθέτω ότι ίσως είναι και λόγω του συχνου σκουπισματος που ερεθίζει το σημείο (;!). Υποθέσεις κάνω.


ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Maria92 είπε:

Καλημέρααα κορίτσι!!! Οποίο φάρμακο ή αντιβίωση σου προτείνει συνειδητά ο γιατρός να είσαι σίγουρη ότι δεν κάνει κακό στο μωράκι σου. Εγώ αυτό που σκέφτομαι για την περίπτωση σου είναι ότι 1ον αν πρόκειται πράγματι για ουρολοιμωξη η αντιβίωση αυτή δεν σε πιάνει (ή δεν είναι η κατάλληλη βάσει αντιβιογραμματος) ή 2ον όπως σου είπα είναι ορμονικο. Από χθες έχω αρχίσει και έχω και εγώ πάλι αυτή την ενόχληση και το κάψιμο. Υποθέτω ότι ίσως είναι και λόγω του συχνου σκουπισματος που ερεθίζει το σημείο (;!). Υποθέσεις κάνω.

Μα δεν έχω ουρολοίμωξη. Έκανα 2 απανωτές γενικές κ καλλιέργεια.  Δεν Μ βρίσκουν κάτι.  Τώρα περιμένω τηλ από το γιατρό.  Θα τον ρωτήσω αν είναι ορμονικό. Να δω τι θα Μ πει. 

Εν τω μεταξύ είχα γράψει σε μια ομάδα του φμπ τρομάρα Μ αν έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο κ Μ έστειλε μια μην παίρνεις αντιβίωση 

Εμένα το παιδί Μ είναι αυτιστικο.  Κ φταίει που πήρα αντιβίωση. 

Και για το ουτροτζεσταν Μ πε.  Ότι χειρότερο.  

Τι να πω. 

Επίσης νομίζω ότι ήρθε η ώρα μετά την αυχενική να αλλάξω γιατρό.  

 

Εν τω μεταξύ για κάθε γιατρό έχω ακούσει κ αρνητικά κ θετικά. Θα παίξω τζόκερ.  

Σκέφτομαι για τον μπερμπερογλου.  Όσες είστε από Καβάλα τον έχετε ακουστα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Μα δεν έχω ουρολοίμωξη. Έκανα 2 απανωτές γενικές κ καλλιέργεια.  Δεν Μ βρίσκουν κάτι.  Τώρα περιμένω τηλ από το γιατρό.  Θα τον ρωτήσω αν είναι ορμονικό. Να δω τι θα Μ πει. 

Εν τω μεταξύ είχα γράψει σε μια ομάδα του φμπ τρομάρα Μ αν έτυχε σε κάποια κάτι παρόμοιο κ Μ έστειλε μια μην παίρνεις αντιβίωση 

Εμένα το παιδί Μ είναι αυτιστικο.  Κ φταίει που πήρα αντιβίωση. 

Και για το ουτροτζεσταν Μ πε.  Ότι χειρότερο.  

Τι να πω. 

Επίσης νομίζω ότι ήρθε η ώρα μετά την αυχενική να αλλάξω γιατρό.  

 

Ναι θυμάμαι ότι δε σου βρήκαν κάτι. Άρα μάλλον ορμονικο είναι.  Τωρα όσον αφορά στην εν λόγω κυρία τι να πω ; Τόσες γυναίκες παίρνουν το ουτρο και άλλες τόσες αναγκάζονται να πάρουν αντιβίωση και έχουν υγιέστατα παιδιά. Ο αυτισμός δεν έχει αποδοθεί σε συγκεκριμένη αιτία και τέτοιες απολυτοτητες είναι τουλ απαράδεκτες σε μια μέλλουσα μαμά η οποία έχει τόσα και τόσα άγχη και συμμετέχει σε φόρουμ προκειμένου να μοιραστεί τις ανησυχίες της με συμπασχουσες. Τώρα το θέμα γιατρού είναι πολύ σημαντικό. Ξέρω γυναίκες που άλλαξαν γιατρό στον 8ο μήνα. Πότε δεν ξέρεις πότε ο γιατρός σου θα ακολουθήσει μια πολιτική στην οποία εσύ δε συμφωνείς. 

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά νιώθω πελαγωμενηο άντρας Μ από το πρώτο ραντεβού Μ Χε πει αυτή η γιατρός δεν Μ αρέσει καθόλου. 

Ανυπομονώ κ για την αυχενική.  Είμαι 34 χρόνων κ έχω ένα άγχος.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2020 at 7:46 PM, Evouska said:

Κορίτσια συμπλήρωσα τα καινούρια κορίτσια που ήρθαν στην ομαδουλα μας, πιστεύω ότι είμαστε όλες στο πινακακι! Απλά από εδώ και πέρα αν κάποια κλείνει ημερομηνία για Αυχενική και δεν υπάρχει ήδη, αν θέλει μπορεί να κάνει παράθεση το σχόλιο, να το επεξεργάζεται και να την συμπληρώνει! Η αν κάποια μάθει φύλο, μπορεί επίσης να συμπληρώσει με τον ίδιο τρόπο το φύλο αν θέλει!!❤ έτσι ώστε να μην δημοσιεύεται ξανά το πινακακι!

 

 

Πινακάκι !



@Maria92 ΠΗΤ 28/5


@Mpizelaki_mou ΠΗΤ 5/6 Αυχενική 27/11


@Μαρία1430 ΠΗΤ 7/6 Αυχενική 23/11


@boockie ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 24/11


@Olga93 ΠΗΤ 8/6 Αυχενική 26/11


@phal ΠΗΤ 9/6 Αυχενική 26/11


@FlowerMom ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 2/12


@BILLE ΠΗΤ 11/6 Αυχενική 1-11/12


@Φραουλίτσα* ΠΗΤ 11/6  Αυχενική 27/11


@Evouska ΠΗΤ 13/6 Αυχενική 30/11


@alina80 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@HopeMe ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 2/12


@Scarlet86 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική 27/11


@marilou84 ΠΗΤ 14/6 Αυχενική /12


@matinab1980 Αυχενική 4/12


@Αυρα87 ΠΗΤ 16/6


@jellyfishch ΠΗΤ 17/6


@Eva1986 ΠΗΤ 18/6


@maroullaki ΠΗΤ 20/6 Αυχενική 8/12



@Linaki.24 ΠΗΤ 24/6 Αυχενική 16/12


@Avmar ΠΗΤ 25/6


@λιλιτο ΠΗΤ 25/6


@Φώφη1990 ΠΗΤ 29/6 Υπέρηχος 24/11


@mominthemaking ΠΗΤ 29/06 Αυχενική 17/12


@ΧρυσαΜ ΠΗΤ 30/6 Αυχενική 16-20/12


@ΒαλεντιναΧ ΠΗΤ 1/7 Αυχενική 21/12


@Κική_ ΠΗΤ 1/7


@Evi! ΠΗΤ 2-4/7



 

Αυχενική 17/12 πρώτα ο Θεός..

Just now, Eva1986 said:

Πραγματικά νιώθω πελαγωμενηο άντρας Μ από το πρώτο ραντεβού Μ Χε πει αυτή η γιατρός δεν Μ αρέσει καθόλου. 

Ανυπομονώ κ για την αυχενική.  Είμαι 34 χρόνων κ έχω ένα άγχος.

Όλες μας ανησυχούμε έχεις δίκιο...Προσπάθησε να μην ακούς τί λέει ο καθένας....Αν δε σου εμπνέει εμπιστοσύνη, σίγουρα να ακολουθήσεις το ένστικτό σου.

Πρέπει να αισθανόμαστε ασφαλείς σε αυτήν την περίοδο της ζωής μας.

  • Μου αρέσει 3

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eva1986 είπε:

Πραγματικά νιώθω πελαγωμενηο άντρας Μ από το πρώτο ραντεβού Μ Χε πει αυτή η γιατρός δεν Μ αρέσει καθόλου. 

Ανυπομονώ κ για την αυχενική.  Είμαι 34 χρόνων κ έχω ένα άγχος.

Μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη δεν είναι απαγορευτικό. Κάνε ένα ραντεβού και με τον γιατρό που λες. Δεν έχεις να χάσεις κάτι . Αυχενική έχεις κλείσει;

 

Σήμερα από ό,τι βλέπω έχουμε 3 αυχενικες! @Mpizelaki_mou @Φραουλίτσα* και @Scarlet86 καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε νέα!!

  • Μου αρέσει 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...