Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Dimi84 είπε:

Και εγώ θέλω να ανοίξει ο καιρός θάλασσα και ήλιο πηγα στο τέρμα εγώ χαχαχαχα

Αχ και εγώ ονειρεύομαι την θάλασσα... Να δεις φταίει το ότι θα είναι καλοκαιρινά μωρά :x κ επίσης το καρπούζι το σκέφτομαι όλη μέρα κ όλη νύχτα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια...

Άντε και θα τον φάμε σιγά σιγά τον χειμώνα...να φύγει , να φύγει και να έρθει η άνοιξη με πολύ φουσκωμένες κοιλιες και ανεβασμένη διάθεση!

Η μέση τα ίδια...έχω απηυδήσει. Αύριο έχω φυσικοθεραπεία...άντε να δούμε...

Είστε όλες καλά;

@enjoy where are you;

Πολυ χάρηκα γ τα αποτελέσματα.. με μέση περαστικουλι καλή μου..

Εγώ χθες είδα ένα πονοκέφαλο (όχι ημικρανία)  πήγα να γιατρό έτυχαν έκτακτα αναμονή 1.3 ωρα (Έκτακτο.ημουν και εγώ λόγω καραντίνα θυμάστε έχασα το ραντεβού! Έκανα 2 εμετούς.. με το ζόρι βγήκε το ραντεβού.. στο δρόμο στάσεις και εμετούς ένας Θεός ξερει πως οδήγησα.. 

Αλλά τα ευχάριστα τόσο ζωηρές κινήσεις σε υπέρηχο δεν έχω ξαναδεί έπαθα πλάκα οσο το είδα ήταν γλυκά μετά σταματήσαμε..  έτρωγε πατουσιτσες φοβερός ξεαγχωθηκα  χαλάλι ο πονοκέφαλος γύρισα σπίτι περδίκι μετά από τόσο εμετό... 

Για μέση μου είπε είναι φυσιολογικό και ακίνδυνο για μπεμπέ..  πατιεται κάτι μου είπε και κάνω ισχυαλγια..  το κάτι πως το είπε δεν θυμάμαι.. 

Χάπια φιλλικο σίδηρο (πρωί)  ασβεστιο μετά το μεσημεριανό και μαγνήσιο όχι ακόμα άλλα τη  είπα το θέλω μου λέει πάρτι άλλα.μακρια από γαλακτοκομικά και ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες... με το σίδηρο να συνδυαστεί δεν έχει θέμα.. 

Και ξυπνάω σήμερα με λουμπαγκο λέγεται?? Δεν ξερωωπως λεγεται ενα πιασιμο κουτσαινω δεν.μπορω να περπατήσω να σκύψω για κανενα λογο... άμα καθίσω υποφέρω ξάπλα και όρθια ακίνητη είναι μια χαρά... αχαχαχ μάλλον με γάμησέ η αναμονη στην καρεκλα χθες!! Η ως κολλητή εννοείται σ κάνω συμπαράσταση.. δεν πονάω η αλήθεια είναι μια ανακούφιση είναι και αυτό άλλα είναι μαγκωμενη  οεο... Εγώ νομίζω φταιει και το μωρο τελευταίες μέρες λείπει π σύζυγος πολλές ώρες και σηκώνω το γιουβαρλακι και κουτσαινω και σήμερα τα είδα όλα.. 

Άλλο χαρούμενο νοιώθω κινήσεις μικρής έντασης άλλα το νοιώθω το γλυκούλι σε κατάσταση ηρεμίας πχ αν ξαπλώνω καναπέ και βλέπω τηλ τσουπ κάνει την εμφάνισή του χωρίς να το επιδιώκω .. μέσα στην μέρα.. γτ παλιά το ένοιωθα μόνο όταν ξαπλώνω βράδυ... είναι γλυκά... μου δίνει πολύ δύναμη παρά πολυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , enjoy είπε:

Πολυ χάρηκα γ τα αποτελέσματα.. με μέση περαστικουλι καλή μου..

Εγώ χθες είδα ένα πονοκέφαλο (όχι ημικρανία)  πήγα να γιατρό έτυχαν έκτακτα αναμονή 1.3 ωρα (Έκτακτο.ημουν και εγώ λόγω καραντίνα θυμάστε έχασα το ραντεβού! Έκανα 2 εμετούς.. με το ζόρι βγήκε το ραντεβού.. στο δρόμο στάσεις και εμετούς ένας Θεός ξερει πως οδήγησα.. 

Αλλά τα ευχάριστα τόσο ζωηρές κινήσεις σε υπέρηχο δεν έχω ξαναδεί έπαθα πλάκα οσο το είδα ήταν γλυκά μετά σταματήσαμε..  έτρωγε πατουσιτσες φοβερός ξεαγχωθηκα  χαλάλι ο πονοκέφαλος γύρισα σπίτι περδίκι μετά από τόσο εμετό... 

Για μέση μου είπε είναι φυσιολογικό και ακίνδυνο για μπεμπέ..  πατιεται κάτι μου είπε και κάνω ισχυαλγια..  το κάτι πως το είπε δεν θυμάμαι.. 

Χάπια φιλλικο σίδηρο (πρωί)  ασβεστιο μετά το μεσημεριανό και μαγνήσιο όχι ακόμα άλλα τη  είπα το θέλω μου λέει πάρτι άλλα.μακρια από γαλακτοκομικά και ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες... με το σίδηρο να συνδυαστεί δεν έχει θέμα.. 

Και ξυπνάω σήμερα με λουμπαγκο λέγεται?? Δεν ξερωωπως λεγεται ενα πιασιμο κουτσαινω δεν.μπορω να περπατήσω να σκύψω για κανενα λογο... άμα καθίσω υποφέρω ξάπλα και όρθια ακίνητη είναι μια χαρά... αχαχαχ μάλλον με γάμησέ η αναμονη στην καρεκλα χθες!! Η ως κολλητή εννοείται σ κάνω συμπαράσταση.. δεν πονάω η αλήθεια είναι μια ανακούφιση είναι και αυτό άλλα είναι μαγκωμενη  οεο... Εγώ νομίζω φταιει και το μωρο τελευταίες μέρες λείπει π σύζυγος πολλές ώρες και σηκώνω το γιουβαρλακι και κουτσαινω και σήμερα τα είδα όλα.. 

Άλλο χαρούμενο νοιώθω κινήσεις μικρής έντασης άλλα το νοιώθω το γλυκούλι σε κατάσταση ηρεμίας πχ αν ξαπλώνω καναπέ και βλέπω τηλ τσουπ κάνει την εμφάνισή του χωρίς να το επιδιώκω .. μέσα στην μέρα.. γτ παλιά το ένοιωθα μόνο όταν ξαπλώνω βράδυ... είναι γλυκά... μου δίνει πολύ δύναμη παρά πολυ

Ρε φίλη, πλάκα μας κάνεις τώρα;

Πόσο συμπάσχουμε πια;

Κουραστικό ...❣️

Χαίρομαι για μικρό τεραρακι...

Ευτυχώς, δεν επηρεάζει κάπου η μέση...αλλιώς την είχαμε κάτσει...

Θα πάνε όλα καλά ..ε..ε...;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Καλο μηνα! 

Εγω το σιχαίνομαι το καλοκαιρι και τη ζέστη, τρελαίνομαι για χειμωνα. 

Έκλεισα ραντεβού την αλλη εβδομαδα με χειροπρακτικο, ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο το μουδιασμα στον αυχενα μου. 

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού να δουμε τα μωρα μετα απο τρεις εβδομάδες! 

Σας ζητησαν οι γιατροι σας να κάνετε υπερηχο καρδιας εμβρύου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Καλο μηνα! 

Εγω το σιχαίνομαι το καλοκαιρι και τη ζέστη, τρελαίνομαι για χειμωνα. 

Έκλεισα ραντεβού την αλλη εβδομαδα με χειροπρακτικο, ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο το μουδιασμα στον αυχενα μου. 

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού να δουμε τα μωρα μετα απο τρεις εβδομάδες! 

Σας ζητησαν οι γιατροι σας να κάνετε υπερηχο καρδιας εμβρύου; 

Περαστικουλια καλη μου καλοπερνας και εσυ!!!

Ζωή να έχουν και ας βασανιζομαστε..

Μου είπε να κλείσω για β επιπέδου αυτόν εννοείς?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , enjoy είπε:

Περαστικουλια καλη μου καλοπερνας και εσυ!!!

Ζωή να έχουν και ας βασανιζομαστε..

Μου είπε να κλείσω για β επιπέδου αυτόν εννοείς?? 

Ευχαριστώ και σε σενα το ιδιο! Να περάσει γρήγορα.. 

Οχι, θα κάνουμε πρώτα ειδικο υπερηχο για τις καρδιες τους(προληπτικα, δεν έχουμε βρει κατι) και μετα β επιπέδου. Για υπέρηχο καρδιάς το εχω ακουσει απο εναν συναδέλφο επίσης προληπτικα, που εκανε η γυναικα του οταν ηταν έγκυος. Απλα αναρωτιέμαι αν ειναι συχνό ή οχι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Αχ και εγώ ονειρεύομαι την θάλασσα... Να δεις φταίει το ότι θα είναι καλοκαιρινά μωρά :x κ επίσης το καρπούζι το σκέφτομαι όλη μέρα κ όλη νύχτα! 

Εγώ είμαι και παιδι του καλοκαιριου μου παει το. Καλοκαίρι ρε παιδι μου 

4 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια,σήμερα νιώθω υπνηλία! Έχω κοιμηθεί 8-9 ωρες σίγουρα, δεν έχω πονοκέφαλο ή οτιδήποτε άλλο,θέλω απλά να κοιμάμαι! Προς το παρον  έτοιμαζομαι για τη δουλεια

Και εγώ έτσι είμαι σήμερα γυρισα απο το μαγαζί κοιμήθηκα και δεν θέλω να σηκωθώ με. Τίποτα 

2 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Καλο μηνα! 

Εγω το σιχαίνομαι το καλοκαιρι και τη ζέστη, τρελαίνομαι για χειμωνα. 

Έκλεισα ραντεβού την αλλη εβδομαδα με χειροπρακτικο, ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο το μουδιασμα στον αυχενα μου. 

Την Πέμπτη έχουμε ραντεβού να δουμε τα μωρα μετα απο τρεις εβδομάδες! 

Σας ζητησαν οι γιατροι σας να κάνετε υπερηχο καρδιας εμβρύου; 

Ντόπλερ? Εννοείς? 

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Πολυ χάρηκα γ τα αποτελέσματα.. με μέση περαστικουλι καλή μου..

Εγώ χθες είδα ένα πονοκέφαλο (όχι ημικρανία)  πήγα να γιατρό έτυχαν έκτακτα αναμονή 1.3 ωρα (Έκτακτο.ημουν και εγώ λόγω καραντίνα θυμάστε έχασα το ραντεβού! Έκανα 2 εμετούς.. με το ζόρι βγήκε το ραντεβού.. στο δρόμο στάσεις και εμετούς ένας Θεός ξερει πως οδήγησα.. 

Αλλά τα ευχάριστα τόσο ζωηρές κινήσεις σε υπέρηχο δεν έχω ξαναδεί έπαθα πλάκα οσο το είδα ήταν γλυκά μετά σταματήσαμε..  έτρωγε πατουσιτσες φοβερός ξεαγχωθηκα  χαλάλι ο πονοκέφαλος γύρισα σπίτι περδίκι μετά από τόσο εμετό... 

Για μέση μου είπε είναι φυσιολογικό και ακίνδυνο για μπεμπέ..  πατιεται κάτι μου είπε και κάνω ισχυαλγια..  το κάτι πως το είπε δεν θυμάμαι.. 

Χάπια φιλλικο σίδηρο (πρωί)  ασβεστιο μετά το μεσημεριανό και μαγνήσιο όχι ακόμα άλλα τη  είπα το θέλω μου λέει πάρτι άλλα.μακρια από γαλακτοκομικά και ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες... με το σίδηρο να συνδυαστεί δεν έχει θέμα.. 

Και ξυπνάω σήμερα με λουμπαγκο λέγεται?? Δεν ξερωωπως λεγεται ενα πιασιμο κουτσαινω δεν.μπορω να περπατήσω να σκύψω για κανενα λογο... άμα καθίσω υποφέρω ξάπλα και όρθια ακίνητη είναι μια χαρά... αχαχαχ μάλλον με γάμησέ η αναμονη στην καρεκλα χθες!! Η ως κολλητή εννοείται σ κάνω συμπαράσταση.. δεν πονάω η αλήθεια είναι μια ανακούφιση είναι και αυτό άλλα είναι μαγκωμενη  οεο... Εγώ νομίζω φταιει και το μωρο τελευταίες μέρες λείπει π σύζυγος πολλές ώρες και σηκώνω το γιουβαρλακι και κουτσαινω και σήμερα τα είδα όλα.. 

Άλλο χαρούμενο νοιώθω κινήσεις μικρής έντασης άλλα το νοιώθω το γλυκούλι σε κατάσταση ηρεμίας πχ αν ξαπλώνω καναπέ και βλέπω τηλ τσουπ κάνει την εμφάνισή του χωρίς να το επιδιώκω .. μέσα στην μέρα.. γτ παλιά το ένοιωθα μόνο όταν ξαπλώνω βράδυ... είναι γλυκά... μου δίνει πολύ δύναμη παρά πολυ

Τέλεια Ααααα όλα μπραβο. Μεγαλώνουν λαό γίνονται ανθρωπάκια 

Link to comment
Share on other sites

Το ντοπλερ δεν γινεται προς το τελος; 

Θα μας δει ειδικη υπερηχολογος καρδιας, η εξέταση γίνεται πριν τη β επιπεδου και θα εξετασει μονο τις καρδιες τους. Βρήκα αυτο:

Κατά τη διάρκεια του εμβρυικού υπερηχοκαρδιογραφήματος η καρδιά εξετάζεται από πολλαπλές γωνίες ή τομές, και κοιτάμε προσεκτικά ένα-ένα τα στοιχεία της, τις φλέβες, τις αρτηρίες, τις βαλβίδες, τα μεγάλα αγγεία, τις κοιλότητες, τα τοιχώματα που χωρίζουν τις κοιλότητες. Τα μάτια μας ψάχνουν επιμελώς όχι μόνο για τις μείζονες συγγενείς καρδιοπάθειες, που άλλωστε είναι εμφανείς συνήθως στα πρώτα δευτερόλεπτα της εξέτασης, αλλά και για τις ελάσσονος σημασίας καρδιοπάθειες, οι οποίες όμως δυνητικά μπορεί να συνδέονται με χρωμοσωμικές ανωμαλίες ή μπορούν να θέσουν τη ζωή του παιδιού σε κίνδυνο, αν διαλάθουν αδιάγνωστες τις πρώτες ημέρες μετά τη γέννηση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Το ντοπλερ δεν γινεται προς το τελος; 

Θα μας δει ειδικη υπερηχολογος καρδιας, η εξέταση γίνεται πριν τη β επιπεδου και θα εξετασει μονο τις καρδιες τους. Βρήκα αυτο:

Κατά τη διάρκεια του εμβρυικού υπερηχοκαρδιογραφήματος η καρδιά εξετάζεται από πολλαπλές γωνίες ή τομές, και κοιτάμε προσεκτικά ένα-ένα τα στοιχεία της, τις φλέβες, τις αρτηρίες, τις βαλβίδες, τα μεγάλα αγγεία, τις κοιλότητες, τα τοιχώματα που χωρίζουν τις κοιλότητες. Τα μάτια μας ψάχνουν επιμελώς όχι μόνο για τις μείζονες συγγενείς καρδιοπάθειες, που άλλωστε είναι εμφανείς συνήθως στα πρώτα δευτερόλεπτα της εξέτασης, αλλά και για τις ελάσσονος σημασίας καρδιοπάθειες, οι οποίες όμως δυνητικά μπορεί να συνδέονται με χρωμοσωμικές ανωμαλίες ή μπορούν να θέσουν τη ζωή του παιδιού σε κίνδυνο, αν διαλάθουν αδιάγνωστες τις πρώτες ημέρες μετά τη γέννηση.

Ο δικός μου εμβρυολογος τα κοιτάει αυτά στο ντοπλερ..

Όχι αυτήν την εξέταση δεν μου την ζήτησε που λες  σε κανένα παιδί!! Άλλα εμένα ούτε Κυστική ίνωση μου ζήτησε!! 

Να την κάνεις 8μως κάθε εξέταση καλό κάνει κακο δεν κανει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , enjoy είπε:

Ο δικός μου εμβρυολογος τα κοιτάει αυτά στο ντοπλερ..

Όχι αυτήν την εξέταση δεν μου την ζήτησε που λες  σε κανένα παιδί!! Άλλα εμένα ούτε Κυστική ίωση μου ζήτησε!! 

Να την κάνεις 8μως κάθε εξέταση καλό κάνει κακο δεν κανει

Δεν. Μου έχει  πει ουτε εμένα κάτι ουτε στα αλλά δυο αν μου το ζητήσει εννοείται θα το κάνω . Η κολλητή μου γεννάει με καισαρική την Κυριακή και της έβαλε και. Μαία μπορεί να βάλει και σε μένα στα αλλά δυο δεν είχα μαία η είχα και δεν το θυμάμαι χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Ευχαριστώ και σε σενα το ιδιο! Να περάσει γρήγορα.. 

Οχι, θα κάνουμε πρώτα ειδικο υπερηχο για τις καρδιες τους(προληπτικα, δεν έχουμε βρει κατι) και μετα β επιπέδου. Για υπέρηχο καρδιάς το εχω ακουσει απο εναν συναδέλφο επίσης προληπτικα, που εκανε η γυναικα του οταν ηταν έγκυος. Απλα αναρωτιέμαι αν ειναι συχνό ή οχι. 

Δεν το ξέρω αυτόν τον υπέρηχο κοριτσάκι μου...

Όμως ότι μπορείς να κάνεις, καλό είναι...βλέπεις και τα μωρά παραπάνω, όποτε τέλειο ❣️

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ρε φίλη, πλάκα μας κάνεις τώρα;

Πόσο συμπάσχουμε πια;

Κουραστικό ...❣️

Χαίρομαι για μικρό τεραρακι...

Ευτυχώς, δεν επηρεάζει κάπου η μέση...αλλιώς την είχαμε κάτσει...

Θα πάνε όλα καλά ..ε..ε...;

Τρίκαλα θα πάνε... απλά η Π θα αγορασομεν η μπαστούνι...:P 

Μιλάμε λόγω εγκυμοσύνης έκανα περιορισμένα πράγματα άλλα πλέον έχει ξεφτιλίσει η κατάσταση!!

Δεν μπορώ να σιδερωσω ούτε να σκύψω να βάλω πλυντήριο (γίνεται της κακομοιρας)... Καλά για να τα απλώσω δεν το συζητώ γελάω ούτε να το φανταστώ... με.το ζορι ξεσκονιζω... και μαγείρεμα τα πετάω όλα στο φουρνο (ακόμα και το ταψί το βάζει ο συζυγος).. ευτυχώς ο σύζυγος σκουπίζει και σφουγγαριζει και πλένει τα παιδια...  γτ μπλέξαμε...

Εσυ πως πας?? Πηγαίνεις δουλειά?? Η πήρες άδεια?? Την μικρή πως την προσέχεις τα φέρνεις βόλτα?? 

On 31/1/2022 at 5:37 ΜΜ, VDald είπε:

Εγώ γιατί μετραω 18η απο το Σαββατο ενω εισαι ΠΗΤ μια μερα πριν απο μενα; 17 και πόσο είσαι;

Πω πω ρε κοριτσια, ευτυχως! Για το ονειρο της κοπελας. Τι χαζη εγω.. 

:rolleyes: τι φάση Τώρα??

Σήμερα τεταρτη 2/2:

ΠΗΤ 8/7 Είμαι 17και5 άρα στην 18η εβδομάδα.. 

@VDald ΠΗΤ 2/7 Πρέπει να είσαι 18και5 άρα 19η εβδομάδα όχι 18!! 

Και η @Dimi84  με την καισαρική το έχασα... αν εχεις υπερηχογράφικη ΠΗΤ 1/7 είσαι 18και6 άρα 19 εβδομάδα..  αν ως ΠΗΤ έβαλες πιθανη προγραμματισμένη καισαρική τότε άλλαζουν τα πραγματα..

Ε??

Θα με κάνετε να ξέχασω και τα λίγα μαθηματικά που ξερω:P

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Τρίκαλα θα πάνε... απλά η Π θα αγορασομεν η μπαστούνι...:P 

Μιλάμε λόγω εγκυμοσύνης έκανα περιορισμένα πράγματα άλλα πλέον έχει ξεφτιλίσει η κατάσταση!!

Δεν μπορώ να σιδερωσω ούτε να σκύψω να βάλω πλυντήριο (γίνεται της κακομοιρας)... Καλά για να τα απλώσω δεν το συζητώ γελάω ούτε να το φανταστώ... με.το ζορι ξεσκονιζω... και μαγείρεμα τα πετάω όλα στο φουρνο (ακόμα και το ταψί το βάζει ο συζυγος).. ευτυχώς ο σύζυγος σκουπίζει και σφουγγαριζει και πλένει τα παιδια...  γτ μπλέξαμε...

Εσυ πως πας?? Πηγαίνεις δουλειά?? Η πήρες άδεια?? Την μικρή πως την προσέχεις τα φέρνεις βόλτα?? 

:rolleyes: τι φάση Τώρα??

Σήμερα τεταρτη 2/2:

ΠΗΤ 8/7 Είμαι 17και5 άρα στην 18η εβδομάδα.. 

@VDald ΠΗΤ 2/7 Πρέπει να είσαι 18και5 άρα 19η εβδομάδα όχι 18!! 

Και η @Dimi84  με την καισαρική το έχασα... αν εχεις υπερηχογράφικη ΠΗΤ 1/7 είσαι 18και6 άρα 19 εβδομάδα..  αν ως ΠΗΤ έβαλες πιθανη προγραμματισμένη καισαρική τότε άλλαζουν τα πραγματα..

Ε??

Θα με κάνετε να ξέχασω και τα λίγα μαθηματικά που ξερω:P

Δεν ξέρω κοριτσι μου εγώ τόσο βγαίνω. Δεν βάζω πιθανη έβαλα ποτε γενναω. Τι να σου πω και ο υπέρηχος τόσο με. Βγάζει . Τελευταία περιοδο 7 οκτωμβρη 2021

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!χτες είχαμε γιατρό!όλα καλά με το μωρό!μου είπε ότι σε δεύτερη κύηση το καταλαβαίνουμε την 18 βδομάδα!το μωρό είναι 140 gr κ το σύγκριναν με τον πρώτο υιό είναι πιο μεγαλουτσικος ο πρώτος χαχαχα!εγώ απ' την αρχή της κύησης πήρα 2 κιλά ως τώρα για να δούμε κ στην συνέχεια!

@enjoyχτες ρώτησα την μαία ποτέ κλείνει ο 4 μήνας κ μου είπε κατευθείαν μόλις μπεις στην 18 βδομάδα!δηλ δν περιμένουμε να πάμε 18+6 μέρες 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , marilia35 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!χτες είχαμε γιατρό!όλα καλά με το μωρό!μου είπε ότι σε δεύτερη κύηση το καταλαβαίνουμε την 18 βδομάδα!το μωρό είναι 140 gr κ το σύγκριναν με τον πρώτο υιό είναι πιο μεγαλουτσικος ο πρώτος χαχαχα!εγώ απ' την αρχή της κύησης πήρα 2 κιλά ως τώρα για να δούμε κ στην συνέχεια!

@enjoyχτες ρώτησα την μαία ποτέ κλείνει ο 4 μήνας κ μου είπε κατευθείαν μόλις μπεις στην 18 βδομάδα!δηλ δν περιμένουμε να πάμε 18+6 μέρες 

Μπράβο κορίτσι!!! Τέλεια! Κορίτσια να σας ρωτήσω γιατί πάλι αγχώθηκα όσες κάνατε την τρίτη δόση είχατε καμια παρενέργεια? Το μωρό όλα καλά?? Χτες το έκανα βασικά δεν έχω κάτι εκτός από το ότι με πονούσε χτες το χέρι και είχα πονοκέφαλο.. Σήμερα είμαι καλά αλλά φοβάμαι λίγο για το μωράκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...