Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Είμαι λίγο φοβιτσιαρα και αγχώνομαι για τα πάντα! Ευτυχώς είμαι καλά προς το παρόν δεν έχω κάτι

Εγώ πάω αύριο για την αναμνηστική! Μου είπε να πάρω από το πρωί Ντεπον κ να παίρνω ανά 8ωρο  για αύριο κ μεθαύριο για την πιθανότητα πυρετού.. μόνο αυτό λέει τον ανησυχεί ο πυρετός. Τώρα ο θεός βοηθός!! Έχεις απόλυτο δίκιο να αγχώνεσαι κ εγώ το ίδιο νιώθω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , VDald είπε:

Δεν είμαι σίγουρη για το αν μπερδεύομαι :P Νομίζω πως μετραω σωστα (απλως δεν θυμομουν τις 2 βδομαδες νωρίτερα λογω της καισαρικης σου). 
Θα μας πει και η enjoy οταν το δει. 

Ο δικος μου γιατρος δεν μου εχει δωσει ακομη απαντηση σχετικα με το αν γεννησω κ εγω νωριτερα (μιας που το συζηταμε για καισαρικη). Μου λεει πως ειναι νωρις ακομη..

Και τους άλλους δυο έτσι τους γέννησα δεν με άφησε μεχρι τελους για να μην μπω σε διαδικασία φυσιολογικής γέννας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Vasso87 είπε:

Εγώ πάω αύριο για την αναμνηστική! Μου είπε να πάρω από το πρωί Ντεπον κ να παίρνω ανά 8ωρο  για αύριο κ μεθαύριο για την πιθανότητα πυρετού.. μόνο αυτό λέει τον ανησυχεί ο πυρετός. Τώρα ο θεός βοηθός!! Έχεις απόλυτο δίκιο να αγχώνεσαι κ εγώ το ίδιο νιώθω!

Η αλήθεια είναι εγώ δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά δεν νιώθω και κάτι.. εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι..πάω να βάλω θερμόμετρο

πρίν από 30 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Κοιτάει και άλλη από τώρα ρουχακια κ πράγματα για το μωρό η είμαι μόνο εγώ η τρελή της παρέας;; 

Εγώ από πριν μείνω έγκυος!! Εγώ το έχω προχωρήσει ακόμη πιο πολύ!!

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Η αλήθεια είναι εγώ δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά δεν νιώθω και κάτι.. εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι..πάω να βάλω θερμόμετρο

Εγώ από πριν μείνω έγκυος!! Εγώ το έχω προχωρήσει ακόμη πιο πολύ!!

@Vasso87 τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 λες να πάρω τον γιατρό μήπως να πάρω τίποτα αν και τώρα στην εγκυμοσύνη πάντα έχω δέκατα! Εσείς έχετε ακόμα ανεβασμένη θερμοκρασία??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Η αλήθεια είναι εγώ δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά δεν νιώθω και κάτι.. εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι..πάω να βάλω θερμόμετρο

Εγώ από πριν μείνω έγκυος!! Εγώ το έχω προχωρήσει ακόμη πιο πολύ!!

@Vasso87 τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 λες να πάρω τον γιατρό μήπως να πάρω τίποτα αν και τώρα στην εγκυμοσύνη πάντα έχω δέκατα! Εσείς έχετε ακόμα ανεβασμένη θερμοκρασία??

Οχι δεν είχα. Ποτε ανεβασμενη θερμοκρασια 

πρίν από 48 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Κοιτάει και άλλη από τώρα ρουχακια κ πράγματα για το μωρό η είμαι μόνο εγώ η τρελή της παρέας;; 

Θέλω πολυ ξαναρχίσω να ψωνιζω αλλά. Κρατιέμαι είμαι νωρίς γαμωτο και. Δεν έχω ουτε σαλιαρα όλα από την αρχή θα τα παρω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Πολυ χάρηκα γ τα αποτελέσματα.. με μέση περαστικουλι καλή μου..

Εγώ χθες είδα ένα πονοκέφαλο (όχι ημικρανία)  πήγα να γιατρό έτυχαν έκτακτα αναμονή 1.3 ωρα (Έκτακτο.ημουν και εγώ λόγω καραντίνα θυμάστε έχασα το ραντεβού! Έκανα 2 εμετούς.. με το ζόρι βγήκε το ραντεβού.. στο δρόμο στάσεις και εμετούς ένας Θεός ξερει πως οδήγησα.. 

Αλλά τα ευχάριστα τόσο ζωηρές κινήσεις σε υπέρηχο δεν έχω ξαναδεί έπαθα πλάκα οσο το είδα ήταν γλυκά μετά σταματήσαμε..  έτρωγε πατουσιτσες φοβερός ξεαγχωθηκα  χαλάλι ο πονοκέφαλος γύρισα σπίτι περδίκι μετά από τόσο εμετό... 

Για μέση μου είπε είναι φυσιολογικό και ακίνδυνο για μπεμπέ..  πατιεται κάτι μου είπε και κάνω ισχυαλγια..  το κάτι πως το είπε δεν θυμάμαι.. 

Χάπια φιλλικο σίδηρο (πρωί)  ασβεστιο μετά το μεσημεριανό και μαγνήσιο όχι ακόμα άλλα τη  είπα το θέλω μου λέει πάρτι άλλα.μακρια από γαλακτοκομικά και ασβέστιο τουλάχιστον 2 ώρες... με το σίδηρο να συνδυαστεί δεν έχει θέμα.. 

Και ξυπνάω σήμερα με λουμπαγκο λέγεται?? Δεν ξερωωπως λεγεται ενα πιασιμο κουτσαινω δεν.μπορω να περπατήσω να σκύψω για κανενα λογο... άμα καθίσω υποφέρω ξάπλα και όρθια ακίνητη είναι μια χαρά... αχαχαχ μάλλον με γάμησέ η αναμονη στην καρεκλα χθες!! Η ως κολλητή εννοείται σ κάνω συμπαράσταση.. δεν πονάω η αλήθεια είναι μια ανακούφιση είναι και αυτό άλλα είναι μαγκωμενη  οεο... Εγώ νομίζω φταιει και το μωρο τελευταίες μέρες λείπει π σύζυγος πολλές ώρες και σηκώνω το γιουβαρλακι και κουτσαινω και σήμερα τα είδα όλα.. 

Άλλο χαρούμενο νοιώθω κινήσεις μικρής έντασης άλλα το νοιώθω το γλυκούλι σε κατάσταση ηρεμίας πχ αν ξαπλώνω καναπέ και βλέπω τηλ τσουπ κάνει την εμφάνισή του χωρίς να το επιδιώκω .. μέσα στην μέρα.. γτ παλιά το ένοιωθα μόνο όταν ξαπλώνω βράδυ... είναι γλυκά... μου δίνει πολύ δύναμη παρά πολυ

Περαστικά!! Πώς είσαι σήμερα;;; 

Κορίτσια, εσεις που έχετε νιώσει το μωρο σε ποια εβδομάδα ήσαστε όταν το νιωσατε; Εγω 15+3 σήμερα και τίποτα ακόμη! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπέροχες...πήγα στην πρώτη φυσικοθεραπεία και ήθελα να μείνω για πάντα εκεί...τι μασάζ ήταν αυτό καλέ;;;

Θεϊκό...

Βρήκαμε...είναι δύο νεύρα...στα αριστερά ..ένα στον πωπο και ένα δίπλα από τη μέση στα πλευρά...χτυπάει και μέση βέβαια...

Σήμερα ήμουν καλύτερα πριν καν πάω...

Δεν έχω πάρει Ντεπον από χτες...μεγάλη πρόοδος...

Αχ θεέ μου, σιγά σιγά ελπίζω να φύγει εντελώς...

Λέτε για εμβόλια βλέπω, εγώ έχω κάνει δύο δόσεις και θα κάνω την τρίτη τον Μάρτιο που λήγει το εξάμηνο. Δεν φοβάμαι γενικά.

Διότι τον μήνα που έκανα τη δεύτερη δόση ήμουν έγκυος...όποτε κλαιν...

Κατά τα άλλα, λέγε για μήνες...εγώ το πάω ανά βδομάδα και δεν ασχολούμαι τόσο ...ξέρω ότι 17 και 1 μπαίνεις στον 5ο.

Επίσης, ξέρω ότι πάντα πάμε βάση ΠΗΤ. 

Εγώ είμαι 16η βδομάδα...

Και είμαι καλά...μια φορά έχω νιώσει το σκατό...δεν είμαι σίγουρη για κάτι άλλο...εύχομαι να το νιώθω σύντομα...

Είμαι πολύ ηρεμη που βρήκα έστω ότι είναι μέση και όχι συσπάσεις ή κάτι άλλο...(σκεφτόμουν διάφορα προφανώς). Αααα...επίσης, όχι δεν ψωνίζω ποτέ ψάχνω γενικά...όχι επειδή φοβάμαι αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς να ασχοληθώ...και στην κόρη ξεκίνησα να ψάχνω μετά τον 6ο και άγορες έκανα στον 7ο 8ο...

Βαλίτσα, όταν έσπασαν τα νερά...αλλά είναι της άποψης να κάνει κάθε μία ότι την ευχαριστεί...άλλες είναι πιο οργανωμένες και τους αρέσει, εγώ είμαι πάντα κοσμαρα σε αυτά...δωμάτιο φτιάξαμε αφου το παιδί έγινε 16 μηνών και θέλησε να πάει μόνο του. 

Αγαπώ όλο τον κόσμο και πάλι καλημέρα ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 4

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Η αλήθεια είναι εγώ δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά δεν νιώθω και κάτι.. εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι..πάω να βάλω θερμόμετρο

Εγώ από πριν μείνω έγκυος!! Εγώ το έχω προχωρήσει ακόμη πιο πολύ!!

@Vasso87 τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 λες να πάρω τον γιατρό μήπως να πάρω τίποτα αν και τώρα στην εγκυμοσύνη πάντα έχω δέκατα! Εσείς έχετε ακόμα ανεβασμένη θερμοκρασία??

Ανέκαθεν ήμουν στο 37 και τώρα έχω καθημερινά 37,3..αλλα νομίζω είναι φυσιολογικό.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ανέκαθεν ήμουν στο 37 και τώρα έχω καθημερινά 37,3..αλλα νομίζω είναι φυσιολογικό.. 

Νομίζω και εγώ πάντα έχω υψηλή θερμοκρασία... Χρύσα πάρε κάνα ντεπονακι...δεν κάνει κακο.

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Polly1 said:

Περαστικά!! Πώς είσαι σήμερα;;; 

Κορίτσια, εσεις που έχετε νιώσει το μωρο σε ποια εβδομάδα ήσαστε όταν το νιωσατε; Εγω 15+3 σήμερα και τίποτα ακόμη! 

Εγώ τον ένιωσα πολυ νωρίς στην 14η με 15η και οχι φτερουγισμα κανονικη κλωτσια!! Αλλα ο γιατρός μου μου ειπε οτι αλλη τοσο νωρις δεν εχει ξανακουσει! 18 εβδομάδων λεει εχει ακουσει το πιο νωρις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Dimi84 είπε:

Οχι δεν είχα. Ποτε ανεβασμενη θερμοκρασια 

Θέλω πολυ ξαναρχίσω να ψωνιζω αλλά. Κρατιέμαι είμαι νωρίς γαμωτο και. Δεν έχω ουτε σαλιαρα όλα από την αρχή θα τα παρω 

Και εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα απλά τα κοιτάω και αποθηκεύω άμα κάτι μου αρέσει πολύ.. Νομίζω μετά την β επιπέδου θα αρχίσω σιγά σιγά να αγοράζω κάτι που θα μου αρέσει πολύ πχ! 

Με έχει επηρεάσει και η φίλη μου που είναι και αυτή έγκυος αλλά γεννάει έναν μήνα  πιο πριν οπότε άρχισε να κοιτάει καρότσια και τώρα λυσσαξα και εγώ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα απλά τα κοιτάω και αποθηκεύω άμα κάτι μου αρέσει πολύ.. Νομίζω μετά την β επιπέδου θα αρχίσω σιγά σιγά να αγοράζω κάτι που θα μου αρέσει πολύ πχ! 

Με έχει επηρεάσει και η φίλη μου που είναι και αυτή έγκυος αλλά γεννάει έναν μήνα  πιο πριν οπότε άρχισε να κοιτάει καρότσια και τώρα λυσσαξα και εγώ! 

Καροτσια στο 1ο μου κοιτούσα από τον 2ο μήνα!! Χαχα!! Θέλει έρευνα αγοράς καλή ξανά τη γνώμη μου!! Όπως και το κάθισμα αυτοκινήτου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρουχα κι εγώ δεν εχω ψάξει τιποτα ακόμα αλλα μετα τη β'επιπέδου θα αρχίσω να κοιτάω αλλα θα αγοράσω προς το τέλος και οχι πολλά. Γιατι είναι αναλογα και πόσο θα γεννηθεί. Η μικρη πχ βγηκε 3550 και πολλα απο αυτα για νεογεννητο δεν της εμπαιναν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Ανέκαθεν ήμουν στο 37 και τώρα έχω καθημερινά 37,3..αλλα νομίζω είναι φυσιολογικό.. 

Και εγώ πάλι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα μετρήσει είχα 37,2. Τώρα δεν μετράω συχνά στην αρχή το είχα αγκαζε...και δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό γιατί το θεωρώ φυσιολογικό θα τον ρωτήσω την άλλη φορά

πρίν από 29 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εγώ δεν έχω αγοράσει τίποτα απλά τα κοιτάω και αποθηκεύω άμα κάτι μου αρέσει πολύ.. Νομίζω μετά την β επιπέδου θα αρχίσω σιγά σιγά να αγοράζω κάτι που θα μου αρέσει πολύ πχ! 

Με έχει επηρεάσει και η φίλη μου που είναι και αυτή έγκυος αλλά γεννάει έναν μήνα  πιο πριν οπότε άρχισε να κοιτάει καρότσια και τώρα λυσσαξα και εγώ! 

Και εγώ μετά το Πάσχα λέω να αρχίσω να αγοράζω τα πράγματα και να φτιάχνω το δωμάτιο! Και εγώ περιμένω πως και πως κρατιέμαι μην πάρω σβαρνα τα μαγαζιά! Ρούχα εγκυμοσύνης έχετε πάρει τίποτα? Εγώ προς το παρόν όχι την βγάζω με φόρμες και κολάν ακόμα μου κάνουν.. Για πόσο δεν ξέρω ακόμα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Η αλήθεια είναι εγώ δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά δεν νιώθω και κάτι.. εμένα δεν μου είπε να πάρω κάτι..πάω να βάλω θερμόμετρο

Εγώ από πριν μείνω έγκυος!! Εγώ το έχω προχωρήσει ακόμη πιο πολύ!!

@Vasso87 τώρα έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 λες να πάρω τον γιατρό μήπως να πάρω τίποτα αν και τώρα στην εγκυμοσύνη πάντα έχω δέκατα! Εσείς έχετε ακόμα ανεβασμένη θερμοκρασία??

Εμένα μου είπε να πάρω κ προληπτικά ακόμα οπότε πάρε ένα να είσαι καλυμμένη αφού επιτρέπεται! Εγώ έχω μόνιμα υποθερμία  όπως δεν ξέρω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...