Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ πάλι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα μετρήσει είχα 37,2. Τώρα δεν μετράω συχνά στην αρχή το είχα αγκαζε...και δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό γιατί το θεωρώ φυσιολογικό θα τον ρωτήσω την άλλη φορά

Και εγώ μετά το Πάσχα λέω να αρχίσω να αγοράζω τα πράγματα και να φτιάχνω το δωμάτιο! Και εγώ περιμένω πως και πως κρατιέμαι μην πάρω σβαρνα τα μαγαζιά! Ρούχα εγκυμοσύνης έχετε πάρει τίποτα? Εγώ προς το παρόν όχι την βγάζω με φόρμες και κολάν ακόμα μου κάνουν.. Για πόσο δεν ξέρω ακόμα

Τα ρουχα μου φοραω αλλά πανυα αθλητικά ντυνομαι κολλάν και φουτερ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Dimi84 είπε:

Τα ρουχα μου φοραω αλλά πανυα αθλητικά ντυνομαι κολλάν και φουτερ 

Χαχαχα και εγώ!!! μέχρι και για καφέ που πάω με φόρμες πάω..ότι ναναι δλδ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Χαχαχα και εγώ!!! μέχρι και για καφέ που πάω με φόρμες πάω..ότι ναναι δλδ

Εγώ ετσι ειμαι όλη μου τη ζωή κάθε εβδομάδα παιρνω αθλητικά παπουτσια χαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ πάλι την προηγούμενη εβδομάδα που είχα μετρήσει είχα 37,2. Τώρα δεν μετράω συχνά στην αρχή το είχα αγκαζε...και δεν έχω ρωτήσει και τον γιατρό γιατί το θεωρώ φυσιολογικό θα τον ρωτήσω την άλλη φορά

Και εγώ μετά το Πάσχα λέω να αρχίσω να αγοράζω τα πράγματα και να φτιάχνω το δωμάτιο! Και εγώ περιμένω πως και πως κρατιέμαι μην πάρω σβαρνα τα μαγαζιά! Ρούχα εγκυμοσύνης έχετε πάρει τίποτα? Εγώ προς το παρόν όχι την βγάζω με φόρμες και κολάν ακόμα μου κάνουν.. Για πόσο δεν ξέρω ακόμα

Πηρα κολαν εγκυμοσύνης από την αρχή γιατί δε μου έμπαινε τίποτα εξ αρχής 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

 

Και εγώ μετά το Πάσχα λέω να αρχίσω να αγοράζω τα πράγματα και να φτιάχνω το δωμάτιο! Και εγώ περιμένω πως και πως κρατιέμαι μην πάρω σβαρνα τα μαγαζιά! Ρούχα εγκυμοσύνης έχετε πάρει τίποτα? Εγώ προς το παρόν όχι την βγάζω με φόρμες και κολάν ακόμα μου κάνουν.. Για πόσο δεν ξέρω ακόμα

Εγώ ακόμη δεν έχω αγοράσει τίποτα για εμένα γιατί δεν έχω κάνει ακόμη κοιλια... Οπότε μου κάνουν κανονικά τα ρούχα μου.. Τώρα σαν να αρχίσει να φαίνεται λίγο η κοιλια.. 

Link to comment
Share on other sites

@Xrisaaaaaaεγώ έχω κάποια ρούχα από την πρώτη κυηση κ αυτά φοράω!κ χτες πήρα κάποια για συμπλήρωμα δν είχα κ καθόλου σουτιέν γτ αυτή την φορά έχει πρηστεί αρκετά το στήθος μου!αν δν σου κάνουν τα ρούχα σου πάρε κάποια τζιν η κολάν εγκυμοσύνης!τέτοια αγοράζω εγώ γτ μπλούζες μπαίνουν κ πανωφόρια μου κάνουν!όπως αργότερα θέλω κ κανένα βρακάκι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , marilia35 είπε:

@Xrisaaaaaaεγώ έχω κάποια ρούχα από την πρώτη κυηση κ αυτά φοράω!κ χτες πήρα κάποια για συμπλήρωμα δν είχα κ καθόλου σουτιέν γτ αυτή την φορά έχει πρηστεί αρκετά το στήθος μου!αν δν σου κάνουν τα ρούχα σου πάρε κάποια τζιν η κολάν εγκυμοσύνης!τέτοια αγοράζω εγώ γτ μπλούζες μπαίνουν κ πανωφόρια μου κάνουν!όπως αργότερα θέλω κ κανένα βρακάκι!

Είχα πάντα απορία.. Τα ρούχα εγκυμοσύνης με τι νούμερα πάνε;; βάση κοιλιάς; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Είχα πάντα απορία.. Τα ρούχα εγκυμοσύνης με τι νούμερα πάνε;; βάση κοιλιάς; 

Οχι έχει νούμερα η small medium κτλπ η με νούμερα!πάει με βάση κ όλη την κατατομή του σώματος!πχ στην πρώτη κυηση μου ξεκίνησα 50 κιλά!τώρα ξεκίνησα 60 κιλα κ βλέπω λίγο το τζινακι εγκυμοσύνης με ζοριζει που είχα σε αυτούς τους μήνες κύησης!αλλά επειδή γενικά καλοκαίρι τρελαίνομαι με μακρύ σκέφτομαι αργότερα να πάρω σορτσάκι η βερμούδα κυησης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Elenaki30 είπε:

Εγώ ακόμη δεν έχω αγοράσει τίποτα για εμένα γιατί δεν έχω κάνει ακόμη κοιλια... Οπότε μου κάνουν κανονικά τα ρούχα μου.. Τώρα σαν να αρχίσει να φαίνεται λίγο η κοιλια.. 

Εγώ φαίνομαι λες και είμαι 5 μηνών..από την αρχή φούσκωσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! 

@iwanna24 πρεπει να ηταν πολυ ανακουφιστικο.. Ανυπομονώ κι εγω για την Τριτη! Ποτε θα ξανακανεις;

Κοριτσια εγω παρολο που το 1ο τριμηνο το εκλεισα μονο με 3 κιλα πανω πηρα απο νωρίς 2 τζιν εγκυμοσύνης, ενω μου εκλειναν τα δικα μου δεν μπορουσα α τα ανεχτω με τίποτα. Επίσης πηρα πολυ νωρις 2 μαλακα σουτιεν γιατι ηταν ευαισθητο το στηθος μου και δεν μπορουσα τα σκληρα. Την επομένη εβδομαδα μπαινω στον 5ο και η κοιλια μου ειναι ηδη μεγαλη.. Δεν ξερω που θα φτασει :wacko:

Οσο για τα ψωνια εμεις κάνουμε ηδη έρευνα αγορας για καροτσι και τα χοντρα, καθισματακια θα παρουμε της besafe μαζι με τις βασεις isofix. Θέλω να τα δω απο κοντα τωρα, να αποφασίσουμε γιατι φοβαμαι μη χρειαστει να μεινω κρεβάτι και δεν τα εχω δει απο κοντα. Ενώ ελεγα να ξεκινησω τα ψώνια γυρω στον 7ο, τωρα που βλέπω ποσο μεγαλώνει η κοιλια λεω μετα την β επιπέδου να αρχίσουμε τα ψωνια. 

Το μονο που δεν αντεξα, ειχαμε παει προχθες στο ΗΡΑ, ειχε 5 φορμακια σετ και μια λεπτη βαμβακερη κουβερτουλα αγκαλιάς με γατουλες και τα πήρα, φοβηθηκα μη δεν τα βρω μετα. (Εχω αδυναμια στις γατες :-P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elenaki30 είπε:

Είχα πάντα απορία.. Τα ρούχα εγκυμοσύνης με τι νούμερα πάνε;; βάση κοιλιάς; 

Μου είχαν πει οι πωλητριες στην 1η εγκυμοσύνη ότι επιλέγεις το νούμερό σου κανονικα,το νούμερο που φορουσες πρίν μείνεις έγκυος!!

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ φαίνομαι λες και είμαι 5 μηνών..από την αρχή φούσκωσα

Τα ιδια κι εγώ!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

@iwanna24 πρεπει να ηταν πολυ ανακουφιστικο.. Ανυπομονώ κι εγω για την Τριτη! Ποτε θα ξανακανεις;

Κοριτσια εγω παρολο που το 1ο τριμηνο το εκλεισα μονο με 3 κιλα πανω πηρα απο νωρίς 2 τζιν εγκυμοσύνης, ενω μου εκλειναν τα δικα μου δεν μπορουσα α τα ανεχτω με τίποτα. Επίσης πηρα πολυ νωρις 2 μαλακα σουτιεν γιατι ηταν ευαισθητο το στηθος μου και δεν μπορουσα τα σκληρα. Την επομένη εβδομαδα μπαινω στον 5ο και η κοιλια μου ειναι ηδη μεγαλη.. Δεν ξερω που θα φτασει :wacko:

Οσο για τα ψωνια εμεις κάνουμε ηδη έρευνα αγορας για καροτσι και τα χοντρα, καθισματακια θα παρουμε της besafe μαζι με τις βασεις isofix. Θέλω να τα δω απο κοντα τωρα, να αποφασίσουμε γιατι φοβαμαι μη χρειαστει να μεινω κρεβάτι και δεν τα εχω δει απο κοντα. Ενώ ελεγα να ξεκινησω τα ψώνια γυρω στον 7ο, τωρα που βλέπω ποσο μεγαλώνει η κοιλια λεω μετα την β επιπέδου να αρχίσουμε τα ψωνια. 

Το μονο που δεν αντεξα, ειχαμε παει προχθες στο ΗΡΑ, ειχε 5 φορμακια σετ και μια λεπτη βαμβακερη κουβερτουλα αγκαλιάς με γατουλες και τα πήρα, φοβηθηκα μη δεν τα βρω μετα. (Εχω αδυναμια στις γατες :-P

Είναι πολύ πολύ πολύ ανακουφιστικό...την Παρασκευή ξανά...

Περιμένω πως και πως...

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! 

@iwanna24 πρεπει να ηταν πολυ ανακουφιστικο.. Ανυπομονώ κι εγω για την Τριτη! Ποτε θα ξανακανεις;

Κοριτσια εγω παρολο που το 1ο τριμηνο το εκλεισα μονο με 3 κιλα πανω πηρα απο νωρίς 2 τζιν εγκυμοσύνης, ενω μου εκλειναν τα δικα μου δεν μπορουσα α τα ανεχτω με τίποτα. Επίσης πηρα πολυ νωρις 2 μαλακα σουτιεν γιατι ηταν ευαισθητο το στηθος μου και δεν μπορουσα τα σκληρα. Την επομένη εβδομαδα μπαινω στον 5ο και η κοιλια μου ειναι ηδη μεγαλη.. Δεν ξερω που θα φτασει :wacko:

Οσο για τα ψωνια εμεις κάνουμε ηδη έρευνα αγορας για καροτσι και τα χοντρα, καθισματακια θα παρουμε της besafe μαζι με τις βασεις isofix. Θέλω να τα δω απο κοντα τωρα, να αποφασίσουμε γιατι φοβαμαι μη χρειαστει να μεινω κρεβάτι και δεν τα εχω δει απο κοντα. Ενώ ελεγα να ξεκινησω τα ψώνια γυρω στον 7ο, τωρα που βλέπω ποσο μεγαλώνει η κοιλια λεω μετα την β επιπέδου να αρχίσουμε τα ψωνια. 

Το μονο που δεν αντεξα, ειχαμε παει προχθες στο ΗΡΑ, ειχε 5 φορμακια σετ και μια λεπτη βαμβακερη κουβερτουλα αγκαλιάς με γατουλες και τα πήρα, φοβηθηκα μη δεν τα βρω μετα. (Εχω αδυναμια στις γατες :-P

Με γεια σας καλοφορετα!πήρα κ γω τώρα για το νεογέννητο ένα σετ νούμερο 0 για να βγούμε απ' την κλινική γτ είχε εκπτώσεις κ όπως λες δν τα βρίσκεις!έχεις κ δίκιο ότι βαραίνεις μετά ειδικά κ εσύ με τα διδυμακισ οπότε δυσκολεύει μετά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...