Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τιμές Χοριακης μετά από εξωσωματική


Ioio24

Recommended Posts

1 hour ago, Ioio24 είπε:

Κορίτσια έκανα σήμερα 3η χοριακη (η 2η ήταν 11/12 που δεν διπλασιάστηκε αλλά ανέβηκε από 1833 στις 9/12 σε 2888)  σε άλλο κέντρο και παρά την συμβουλή του γιατρού μου που δεν Μ αφηνε κ μου είπε να πάω κατευθείαν για υπέρηχο την Δευτέρα. Αλλά κοντευα να τρελαθώ κ ήθελα να δω αν τουλάχιστον ανεβαινει η έχει ξεκινήσει να κατεβαίνει. Και είναι 16.262, 4 μέρες μετά την 2η. Τι πιστεύετε;;καλά πάει;; Να θέλω παραπάνω μέρες για διπλασιασμό απο 2? 

Με το καλο κ ο υπερηχος!! Φαινεται να πηγαινει καλα, κ πλεον με αυτες τις τιμες πιστευω θα δεις αρκετα στον υπερηχο, κ μπορεις κ αμεσα(γενικα προσωπικα προτιμω να μην κανω πολλες χοριακες κ υπερηχους, αλλα καταλαβαινω το αγχος σου κ γι αυτο στο προτεινω) 

Καλη εγκυμοσυνη κ με ενα η κ δυο γερα μωρα σου ευχομαι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , vikib είπε:

Με το καλο κ ο υπερηχος!! Φαινεται να πηγαινει καλα, κ πλεον με αυτες τις τιμες πιστευω θα δεις αρκετα στον υπερηχο, κ μπορεις κ αμεσα(γενικα προσωπικα προτιμω να μην κανω πολλες χοριακες κ υπερηχους, αλλα καταλαβαινω το αγχος σου κ γι αυτο στο προτεινω) 

Καλη εγκυμοσυνη κ με ενα η κ δυο γερα μωρα σου ευχομαι!! 

Τελείωσα με τις χοριακες! Αυτό ήθελα και ηρέμησα. Τώρα ο,τι μας δείξει ο υπέρηχος. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κ για τις ευχές! Ο,τι λαχταράει η καθεμία μας να το ζήσει επιτέλους και σύντομα! Η υπογονιμότητα μας στοιχίζει πολλά κ από σχεδόν όλους τους τομείς δυστυχώς αλλά πιστεύω ότι μας κάνει αλληλέγγυες και να χαιρόμαστε με την επιτυχία της άλλης! Κουράγιο σε όλες μας..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γλυκειά μου πόσο σε καταλαβαίνω να ξερες πέρασα αυτό που περιγράφεις  έντονα στην 1η μου εγκυμοσύνη σε δίδυμα. .Και από τότε έχω κατά καιρούς κρίσεις πανικού που όμως έχω μάθει να διαχειρίζομαι με κάποιον τρόπο θέλω να πιστεύω...Προσπάθησε να εστιάσεις στην εγκυμοσύνη σου και στο μωράκι σου όσο μπορείς να παίρνεις ανάσες και να του μιλάς. Να προσπαθησεις να συνδεθεις μαζί του ..εγώ πήγαινα prenatal yoga και pilates καί με το κομμάτι των ανασων είχα βοηθηθεί πολυ..Επίσης περπατούσα αρκετά έστω το τετράγωνο όταν ένιωθα αυτό το βάρος στο στςρνο.Προσπαθησα να αποσπάσω την προσοχή μου με αntistress μπλοκ ζωγραφικής αυτά με τα περιγραμματα όσο τετριμμένο και αν ακούγεται...έβαζα μουσική να ακούω και χόρευα μόνη μου ακόμη και αν δεν μπορούσα πίεζα τν εαυτό μου να ξεκολλήσω από αυτήν την κατασταση..Στο youtube έβαζα βιντεάκια διαλογισμού για εγκύους και επαναλάμβαναν τα όσα έλεγαν να το περάσω στο υποσυνείδητο μου και να τα πιστέψω κι εγώ.. επίσης πήγαινα σε κλινικό ψυχολόγο σχεδόν κάθε βδομάδα καθόλη τη διάρκεια των μηνών αυτων κάναμε κάποια trigger points και δεν ξέρω αν ήθελα να βοηθήθω και αφέθηκα αλλά βοηθήθηκα αλήθεια.Εβαζα σειρές στο netflix και παρακολουθούσα να απασχολω το μυαλό μου.Εκεινη την ώρα της έντονης κρίσης έλεγα Έλα δεν είσαι τίποτα θα σε αντιμετωπίσω όπως και όλες τις άλλες δυσκολίες..Τέλος αν ένιωθα τρομερή ένταση ο γυναικολόγος με είχε αφήσει να παίρνω βαλεριάνα και αταραξ.αλλα αυτό έγκειται στην γιατρό σου.Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και τη ψυχή μου να βρεις τρόπο να το αντιμετωπίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...