Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Vlal είπε:

Εγώ πάντως δεν είμαι ευχαριστημένη από το Ιασώ.....αν και είμαι ;πο τις τυχερές που δεν χρειάστηκα ιδιαίτερη βοήθεια θήλασα αμέσως κλπ αλλά είδα στις άλλες κοπέλες που ήθελαν βοήθεια.....είναι αδύνατον να έχεις έναν τέτοιο κολοσσό να πληρώνουμε έκαστος 1600 στην καλύτερη και να μην έχει προσωπικό να εξυπηρετήσει τα ατομα

Εγω περσι γεννησα Θεσσαλονικη στον Αγιο Λουκα με καισαρικη!!! Το ευχαριστηθηκα οσο δεν παει... Ασε που λογω κοβιντ τις βαζαν μονες τις νεες μανουλες....και γενικα ειχα και περιποιηση....ησυχια....στο θηλασμο δε μπορω να πω οτι με.βοηθησαν ιδιαιτερα...περισσοτερο απ οτι ειχα διαβασει και μονη μου.... Φετος (εχω πητ 20/9) θα παω ιασω αλλα γενικα απ αυτο το χαμο που ειδα στους μεγαλους υπερηχους εχω ξενερωσει ηδη..... Στον Αγιο Λουκα ειχα και εμβρυομητρικο που μου εκανε τα doppler με απιστευτη λεπτομερεια 2..3.. ωρων... Με φωτογραφιες με βιντεο να μας εξηγει τα παντα....εδω στο ιασω που ζητησα να μου το βγαλει 3d μια φωτο μου ειπε δεν εχει καλη θεση θα πεις στο γιατρο σου να στο βγαλει στο ιατρειο....!!! θα τον καθυστερουσα μαλλον........Και εκανε και 5 λεπτα αυχενικη β επιπεδου και doppler .... Γενικα το εχω παρει με κακο ματι.....

Ο γιατρος μου ομως μου ειπε οτι στο καφε κατω εγω θα μπορω να κατεβαινω...αγχονομαι 4 μερες που δε θα δω τη μικρουλα μου (17μηνων)....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/7/2022 at 3:50 ΠΜ, Vlal είπε:

Καλά εντάξει και εμένα βοηθάει αλλά έτσι όπως τα κάνει είναι σαν να μην έχει κάνει τίποτα μην πω ότι τα έχει κάνει και χειρότερα. Εν τω μεταξύ σήμερα έφερα και τον μπαμπά μου και επειδή έχουμε πολύ μεγάλο κήπο με φοίνικες και δέντρα έκοψε ο μπαμπάς μου πόσα  κλαδιά και κατέβασα την τέντα την έπλυναν και από την ντροπή του τα έκανε ο άντρας μου οπότε έτσι όταν το χώνεις τα κάνει όλα αλλιώς πρέπει να γκρινιάξω λίγο αλλά τα κάνει....

Αχ κορίτσια πρέπει να σχολιάσω κ κάτι άλλο...άσχετο σχετικό!!!!σε τρεις μέρες γεννάω.....έχω την Κλεισούρα μου ( κ ο άντρας μου μαζί λόγω του να μην κολλήσουμε) έχω τα άγχη κ την ανυπομονησία μου για το μωρό.....υποφέρω από την ζέστη.....κ ο άντρας μου μου σπαεθ τα νευραα.....θέλω να τον χτυπήσω.....θέλω να πάει να κοιμάται. Αλλού.... εντωμεταξυ είναι κ αυτός πολύ αντιδραστικός.....που με κάνει να εξοργίζομαι σε βαθμό εξωφρενικό......πείτε ότι είναι οι ορμόνες..... εντωμεταξυ πριν μια βδομάδα όλα οκ ήταν...πάντα είχε κ το ταλέντο να με εκνεύριζει βέβαια αλλά τώρα εκνευρίζομαι μόνο που τον βλέπω.....γκρινιάζει όλη μέρα που είναι κλεισμένος θελει να πιει κοκτέιλ λέει να πάει διακοπές.... εντωμεταξυ εγώ τι φάση του λέω;;;πέρασα τέλεια 9 μήνες χάνοντας την μισή κοινωνική ζωή μη πίνοντας μην καπνίζοντας μην βολευομενη έξω...κ μου λέει τι θες να κάνω να κυοφορησω εγώ και του λέω εγώ λέω να σκάσεις κ να κάνεις υπομονή........καλά άσε που σεξ.....9 μήνες ούτε να το συζητήσει κ έχει έρθει κάτι βράδια ( ποιος ξέρει τι όνειρα βλέπει) κ με ξυπνάει κ προσπαθεί τρίβεται κλπ ( κοιμώμενος γτ ξύπνιος βρίζει)+ μου έρχεται να τον σπάσω στο ξύλο που με ξυπνάει εγώ δεν κοιμάμαι καλά κ αυτό εκεί..... ή μου ζαλίζει γτ δεν θέλει αιρκοντίσιον το βράδυ δεν κάνει καλό.....κ εγώ νιώθω ότι πνίγομαι από την ζέστη....... πραγματικά αν αυτά τα συναισθήματα δεν φύγουν μετά την γέννα πάει καηκαμε....... ευελπιστώ να ηρεμήσω κ εγώ με το μωρό κ αυτό που το λαχταράει τόσο να χαλαρώσει.....να γυρίσει κ δουλειά να βρω τους ρυθμούς να περάσει κ αυτή η ζέστη που με κάνει έξαλλη..... συγγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν ξέρω που να τα πω κ να με καταλάβουν......οι φίλες μου που ήταν έγκυες δεν είχα τόσο δύσκολο χαρακτήρα άντρα.....ούτε ποτέ διαμαρτυρήθηκαν..... αφήστε μου όλοι μου λένε εεεεελα μωρέ ορμόνες.......ώρες ώρες μου έρχεται να τους βρίσω όλους....... αλήθεια είμαι ένα βήμα πριν τον ψυχολόγο....

Εντάξει, ήσουν απολαυστική!!!Που θα ξεσπάσεις αν όχι στον άνθρωπο σου!!Όλα θα πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έχει καμία άλλη επιπονες συσπασεις κάποιες φορές την μερα; Εμένα πάνε και έρχονται τις τελευταίες μέρες.. (είμαι στην 39η) αλλά δεν έχουν οδηγήσει σε τοκετό μέχρι στιγμης..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Κοριτσια έχει καμία άλλη επιπονες συσπασεις κάποιες φορές την μερα; Εμένα πάνε και έρχονται τις τελευταίες μέρες.. (είμαι στην 39η) αλλά δεν έχουν οδηγήσει σε τοκετό μέχρι στιγμης..

Επιπονες δε θα το έλεγα.Οταν με πιάνουν τις νιώθω σαν μούδιασμα,πετρωνει η κοιλιά και νιώθω κάπως αβολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, αύριο πρωί πρωί πάω για nst και υπέρηχο. Ευχηθείτε μου το μωρό να μη δείχνει καθόλου σημάδια stress, για να μη με κρατήσουν και γεννήσω. Θα ήθελα λίγο χρόνο ακόμα (36+4 αύριο). Σε κάθε περίπτωση, είχα χρόνο να το σκεφτώ και να δεχτώ πως ο,τι γίνει, θα είναι για καλό...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Melie είπε:

Κορίτσια μου, αύριο πρωί πρωί πάω για nst και υπέρηχο. Ευχηθείτε μου το μωρό να μη δείχνει καθόλου σημάδια stress, για να μη με κρατήσουν και γεννήσω. Θα ήθελα λίγο χρόνο ακόμα (36+4 αύριο). Σε κάθε περίπτωση, είχα χρόνο να το σκεφτώ και να δεχτώ πως ο,τι γίνει, θα είναι για καλό...

Και εμείς έχουμε μεθαύριο nst στην 37η w 2d. Γιατί να έχει σημάδια stress; Έχεις συσπάσεις; νιώθεις πονακια; Πάντως από εδώ και πέρα πρέπει να είμαστε προετοιμασμενες η αλήθεια είναι.. Καλά κάνεις και το δουλεύεις μέσα σου. Ωστόσο δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι αν δεν έχεις κανένα σύμπτωμα τοκετού... Εύχομαι τα καλύτερα εγώ όπως και να έχει και στέλνω θετική σκέψη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ, αλλά θα μου το πάρει από μέρα σε μέρα λόγω διαβήτη κύησης και μεγάλου μεγέθους (3450γρ την προηγούμενη Τετάρτη- 3 εβδομάδες μπροστά). 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά.

ΥΓ: Βάζω τώρα τα τελευταία πράγματα στην τσάντα (πολύ άγχος). Η λίστα που μου δώσανε λέει "αντισηπτικό ευαίσθητης περιοχής". Είναι τα διάφορα καθαριστικά για την ευαίσθητη περιοχή (EVA, κλπ) ή κάποιο βαρύ αντισηπτικό (πχ Betadine) για πλύσεις; Έχετε καμία ιδέα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melie είπε:

Ευτυχώς, όλα καλά! Το nst τέλειο, το αμνιακό φυσιολογικό, το βάρος 3580 (+/-200γρ). Θα με ξαναδεί την Παρασκευή! 

Μια χαρά ! Κι εγώ τώρα μέρα παρά μέρα για nst! Μήπως πάρουμε λίγο βάρος ακόμα και φτάσουμε τις 35 εβδομάδες! Σήμερα είμαι 33 ακριβώς ! Σήμερα π πήγα ευτυχώς όλα καλά ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ποιες μανουλες έχουν κι άλλο παιδάκι να μου πουν πως αντέδρασε με το νέο μωρό; είναι ένα άγχος κι αυτό, ο γιος μου 3 ετών είναι πολύ δεμένος μαζί μου. Εγώ μπαίνω για καισαρική την Πέμπτη. Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μας εβδομάδα και καλό μήνα. 

Βλέπω ότι όλες κανετε nst, εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει να κάνω, τη μαία που ρώτησα μου είπε ότι εφόσον δεν το κρίνει απαραίτητο, δε χρειάζεται. Ότι θα με αγχώσει περισσότερο η 20λεπτη διαδικασία. 

Κι εγώ ραντεβού έχω λογικά την Πέμπτη που μπαίνω στην 36η εβδομάδα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Sonasia είπε:

Καλή μας εβδομάδα και καλό μήνα. 

Βλέπω ότι όλες κανετε nst, εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει να κάνω, τη μαία που ρώτησα μου είπε ότι εφόσον δεν το κρίνει απαραίτητο, δε χρειάζεται. Ότι θα με αγχώσει περισσότερο η 20λεπτη διαδικασία. 

Κι εγώ ραντεβού έχω λογικά την Πέμπτη που μπαίνω στην 36η εβδομάδα. 

Ούτε εγώ έχω κάνει. Την Τετάρτη μπαίνω 38η εβδομάδα. Έχω ενα ακόμη ραντεβού κ το Σάββατο μπαίνω για καισαρική. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη δεν είχα ιδέα τι είναι το nst.Ξεκινησα να κάνω τώρα στη δεύτερη.Εκανα 2 nst  την Πέμπτη (πρωί και απογευμα) και έχω πάλι γιατρο μεθαύριο.Δεν ξέρω όμως αν θα με ξαναβάλει να το επαναλάβω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...