Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια καμπυλη 95(νηστειας) 143(60') 132(120') 

Μου ειπε η καμπυλη ειναι παθολογικη για το 95 οι αλλες μετρησεις  ειναι καλες και να συμβουλευτω ενδοκρινολογο να μου πει.

Εχετε εμπειρια;

Είναι λιγο τσιθμπημένη, μπορεί κ να έτυχε ανάλογα τι έφαγες το προηγούμενο βράδυ. 'Ομως θεωρείται διαβήτης κύησης.Οι τιμές που θέλουμε στην εγκυμοσύνη είναι χαμηλότερες απο τα κλασσικά όρια. Οπότε πας σε ενδοκρινολόγο. Μέχρι τότε μείωσε τους υδατάνθαρακες (περιπου 30gr ψωμι ολικης σε κάθε γεύμα ή πατατα ή ρύζι ή ζυμαρικα ολικήςκλπ, δεν τους κόβεις εντελώς προσοχή!) και μικρά γεύματα καθε 3 ώρες περίπου. προσοχη και στις ποσότητες στα φρούτα κλπ, απέφυεγε χυμούς. Είχα και εγώ παθολογική την δεύτερη τιμή (1h μεταγευματικά) με αποτεέλεσμα να έχει λίγο αυξηθεί το αμνιακό στο ένα μωράκι. Με το που ξεκίνησα διατροφή επανήλθε αλλά γενικά δυστυχώς προσέχω πολύ...

3 ώρες πρίν, Equality είπε:

Σε ποια εβδομαδα?
Δεν μου  κανει συνεχεια ομως εξογκώματα,ενω εχω αρκετες φορες μεσα στη μερα την αισθηση φθερουγισματος και οταν βαζω το χερι το νιωθω κιολας.
Στις συσπασεις βαζοντας το χερι νιωθεις κατι?
Δεν υπαρχει περιπτωση να ναι το μωρο που κουνιεται?

Εγώ το είχα παρατηρήσει απο την αυχενική ήδη.. όμως δεν το είχα σχολιάσει στον γιατρό νόμιζα ήταν το μωρό.. Μετά όμως έτυχε να γίνει πάνω σε εξέταση και το είδε ο γιατρός. Μετά, όσο μεγάλωνε και απλωνόταν η μήτρα, αυτό το εξόγκωμα απλωνόταν, μεγάλωνε,.,, Πάνω στην σύσπαση όχι δεν νιώθω το μωρό, απλά νιώθω το πέτρωμα, προφανώς γιατί το τοίχωμα της μήτρας είναι σκληρό, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν μ αφήνει και  να ακουμπώ πια την κοιλιά γιατι οι συσπάσεις έτσι ειπιτείνονται,., Τα υπόλοιπα φτερουγίσματ κλπ είναι το μωράκι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , Equality είπε:

Το ποσων εβδομαδων ειστε το πατε βαση αυχενικης?Γιατι με την αυχενικη προστεθηκε μια εβδομαδα παραπανω

Εγώ είμαι με εξωσωματική οπότε ξέρουμε ακριβώς 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Primula είπε:

Εγώ είμαι με εξωσωματική οπότε ξέρουμε ακριβώς 

κι εγω με εξωσωματικη ειμαι,ομως δεν το πιανουν με βαση την ημερομηνια ετ.Το κανουν οπως σε ολες τις εγκυμοσυνες

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Primula είπε:

Είναι λιγο τσιθμπημένη, μπορεί κ να έτυχε ανάλογα τι έφαγες το προηγούμενο βράδυ. 'Ομως θεωρείται διαβήτης κύησης.Οι τιμές που θέλουμε στην εγκυμοσύνη είναι χαμηλότερες απο τα κλασσικά όρια. Οπότε πας σε ενδοκρινολόγο. Μέχρι τότε μείωσε τους υδατάνθαρακες (περιπου 30gr ψωμι ολικης σε κάθε γεύμα ή πατατα ή ρύζι ή ζυμαρικα ολικήςκλπ, δεν τους κόβεις εντελώς προσοχή!) και μικρά γεύματα καθε 3 ώρες περίπου. προσοχη και στις ποσότητες στα φρούτα κλπ, απέφυεγε χυμούς. Είχα και εγώ παθολογική την δεύτερη τιμή (1h μεταγευματικά) με αποτεέλεσμα να έχει λίγο αυξηθεί το αμνιακό στο ένα μωράκι. Με το που ξεκίνησα διατροφή επανήλθε αλλά γενικά δυστυχώς προσέχω πολύ...

Εγώ το είχα παρατηρήσει απο την αυχενική ήδη.. όμως δεν το είχα σχολιάσει στον γιατρό νόμιζα ήταν το μωρό.. Μετά όμως έτυχε να γίνει πάνω σε εξέταση και το είδε ο γιατρός. Μετά, όσο μεγάλωνε και απλωνόταν η μήτρα, αυτό το εξόγκωμα απλωνόταν, μεγάλωνε,.,, Πάνω στην σύσπαση όχι δεν νιώθω το μωρό, απλά νιώθω το πέτρωμα, προφανώς γιατί το τοίχωμα της μήτρας είναι σκληρό, αλλά έτσι κ αλλιώς δεν μ αφήνει και  να ακουμπώ πια την κοιλιά γιατι οι συσπάσεις έτσι ειπιτείνονται,., Τα υπόλοιπα φτερουγίσματ κλπ είναι το μωράκι

Πως την πατησα ετσι. Να δω τι αλλο θα παθω σε αυτη την εγκυμοσυνη. Πολυ εχω λυπηθει.

Θα προσεχω οπως ειπες και θα παω γιατρο την Πεμπτη

πρίν από 46 λεπτά , Equality είπε:

Το ποσων εβδομαδων ειστε το πατε βαση αυχενικης?Γιατι με την αυχενικη προστεθηκε μια εβδομαδα παραπανω

Εμενα ετυχε να ταυτιζονται η ημερολογιακη με την αυχενικη και τη β επιπεδου. Νομιζω ομως βασει αυχενικης πας.. πχ για τον υπολογισμο των επομενων εξετασεων κλπ 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Πως την πατησα ετσι. Να δω τι αλλο θα παθω σε αυτη την εγκυμοσυνη. Πολυ εχω λυπηθει.

Θα προσεχω οπως ειπες και θα παω γιατρο την Πεμπτη

Εμενα ετυχε να ταυτιζονται η ημερολογιακη με την αυχενικη και τη β επιπεδου. Νομιζω ομως βασει αυχενικης πας.. πχ για τον υπολογισμο των επομενων εξετασεων κλπ 

Μην λυπάσαι γιατί δεν έμεινε πολύ.. κ είναι κάτι που ελέγχεται

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 5:57 ΜΜ, Primula είπε:

Αυτές είναι που νιώθω εγώ και μάλλον και τα προηγούμενα κορίτσια, οι Braxton Hicks δηλαδή. Τώρα οι κανονικές συσπάσεις τοκετού δεν ξέρω, και ελπίζω να τις γνωρίσω στην ώρα τους όχι νωρίτερα.. ίσως έχουν και πόνο. Όσα κορίτσια τις έχουν νιώσει σε προηγούμενες γέννες σας ας μας πουνε για να καταλάβουμε και την διαφορά

Σε ένα σεμινάριο που παρακολούθησα, καθώς είμαι πρωτότοκη, οπότε δεν ξέρω να σου πω, έλεγε ότι η διαφορά των braxton hicks με τις συσπάσεις τοκετού είναι η περιοδικότητα. Δηλαδή οι πρώτες είναι εντελώς ακανόνιστες ενώ οι άλλες είναι ανά κάποια ώρα πάντα.

@vaso_mpempis αφού σου βγήκε λίγο πιο υψηλό το σάκχαρο νηστείας θα πας σε ενδοκρινολόγο και λογικά το μόνο που θα σου φτιάξει είναι λίγο η διατροφή. Μην ανησυχείς, απλώς θα περιορίσεις ζάχαρη και υδατάνθρακες. Με το θέμα της ζέστης υπομονή... Εγώ σκεφτομαι ότι πάλι καλά που δεν έχουμε ακόμη την κοιλιά των 9μηνων...Βέβαια εμένα δεν με ενοχλεί η ζέστη και αιρ κοντισιον ανάβω μόνο στη δουλειά (σύνολο 6ωρες την εβδομάδα).

@Equalityνομιζω ότι πηγαίνουμε βάσει αυχενικής.

Κορίτσια λέω να κάνω ανταύγειες. Θα του πω μάλιστα να μου τις κάνει λίγο πιο χαμηλά και όχι πάνω στη ρίζα. Επιτρέπεται τώρα που μπήκαμε στο τρίτο τρίμηνο ε; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Margr είπε:

Σε ένα σεμινάριο που παρακολούθησα, καθώς είμαι πρωτότοκη, οπότε δεν ξέρω να σου πω, έλεγε ότι η διαφορά των braxton hicks με τις συσπάσεις τοκετού είναι η περιοδικότητα. Δηλαδή οι πρώτες είναι εντελώς ακανόνιστες ενώ οι άλλες είναι ανά κάποια ώρα πάντα.

@vaso_mpempis αφού σου βγήκε λίγο πιο υψηλό το σάκχαρο νηστείας θα πας σε ενδοκρινολόγο και λογικά το μόνο που θα σου φτιάξει είναι λίγο η διατροφή. Μην ανησυχείς, απλώς θα περιορίσεις ζάχαρη και υδατάνθρακες. Με το θέμα της ζέστης υπομονή... Εγώ σκεφτομαι ότι πάλι καλά που δεν έχουμε ακόμη την κοιλιά των 9μηνων...Βέβαια εμένα δεν με ενοχλεί η ζέστη και αιρ κοντισιον ανάβω μόνο στη δουλειά (σύνολο 6ωρες την εβδομάδα).

@Equalityνομιζω ότι πηγαίνουμε βάσει αυχενικής.

Κορίτσια λέω να κάνω ανταύγειες. Θα του πω μάλιστα να μου τις κάνει λίγο πιο χαμηλά και όχι πάνω στη ρίζα. Επιτρέπεται τώρα που μπήκαμε στο τρίτο τρίμηνο ε; 

Καλημέρα! Αν δεν είχα το θέμα των συσπάσεων(κούραση κλπ) θα είχα τακτοποιήσει ήδη το θέμα μαλλιά! Θα φτιάξει κ η διάθεσή σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2022 at 12:54 ΜΜ, Primula είπε:

Καλημέρα! Τι εξέταση? Υπάρχει άραγε κάτι που δεν έχουμε κάνει????? Καλά αποτελέσματα, περιμένω και εγώ με αγωνία τα νέα σου.. Ρώτησέ τον και εσύ για επιβεβαίωση.. εάν όντως, όταν οι συσπάσεις μας αυτές  δεν επηρεάζουν τον τράχηλο δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για άμεσο τοκετό.. Επίσης συζήτησε μήπως πάρεις glopir (όχι ότι εμένα με βοηθάει.. ενιγουέιζζζ)

Ολα καλα τελικα!!Κανενα 20λεπτο που εμεινα στον καρδιοτοκογραφο δεν ειχα καμια συσπαση και η λειτουργια του μωρου ηταν αψογη (τον ειχε πιασει μια τρελα και κοπανιοταν βασικα). Η αληθεια ειναι οτι το πρωι δεν εχω συχνα συσπασεις, το βραδυ ξεφευγει η κατασταση...Μου μετρησε και με κολπικο υπερηχο τον τραχηλο και δεν εχει επηρεαστει καθολου, οποτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι (του λεω το βραδυ με πιανουν εντονα, ε μου λεει να κοιμασαι να μην τις καταλαβαινεις:D) Ξεκουραση θελει και γενικα να ειμαι χαλαρη οταν με πιανουν αυτες οι συσπασεις αφου προς το παρον δε μας προκαλουν ανησυχια. Δε μου εδωσε κατι αλλο, απλα συνεχιζω με την αυξημενη δοσολογια μαγνησιου και προγεστερονης.

Εκανα και τον υπερηχο καρδιας εμβρυου. Ολα αψογα με την καρδουλα!Προσπαθησε ο γιατρος να μας βγαλει και φωτο αλλα ο μικρος αποδεδειγμενα πια δε θελει δημοσιοτητα κι ολο εβαζε μπροστα τα χερια του. Καποια στιγμη βεβαια κατι καταφεραμε να βγαλουμε.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ολα καλα τελικα!!Κανενα 20λεπτο που εμεινα στον καρδιοτοκογραφο δεν ειχα καμια συσπαση και η λειτουργια του μωρου ηταν αψογη (τον ειχε πιασει μια τρελα και κοπανιοταν βασικα). Η αληθεια ειναι οτι το πρωι δεν εχω συχνα συσπασεις, το βραδυ ξεφευγει η κατασταση...Μου μετρησε και με κολπικο υπερηχο τον τραχηλο και δεν εχει επηρεαστει καθολου, οποτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι (του λεω το βραδυ με πιανουν εντονα, ε μου λεει να κοιμασαι να μην τις καταλαβαινεις:D) Ξεκουραση θελει και γενικα να ειμαι χαλαρη οταν με πιανουν αυτες οι συσπασεις αφου προς το παρον δε μας προκαλουν ανησυχια. Δε μου εδωσε κατι αλλο, απλα συνεχιζω με την αυξημενη δοσολογια μαγνησιου και προγεστερονης.

Εκανα και τον υπερηχο καρδιας εμβρυου. Ολα αψογα με την καρδουλα!Προσπαθησε ο γιατρος να μας βγαλει και φωτο αλλα ο μικρος αποδεδειγμενα πια δε θελει δημοσιοτητα κι ολο εβαζε μπροστα τα χερια του. Καποια στιγμη βεβαια κατι καταφεραμε να βγαλουμε.

Τι ωραίαααα! Πόσο τέλεια!!! Μπράβο!!! Περίμενα από το πρωί νέα σου. Καταλαβαίνεις ότι χαίρομαι τόσο πολύ με τα νέα σου!!! Σίγουρα λοιπόν, ότι γίνεται δεν επηρεάζει μωρό και τράχηλο. Εσύ ένιωσες κατά τη διάρκεια της εξέτασης έστω μία από τις χαζές συσπάσεις ή όχι? Τώρα που γράφω βέβαια η δεξιά κοιλιά παλι παραμορφωμένη πως θα καταφέρω να μην της δίνω σημασία...

πρίν από 9 λεπτά , Primula είπε:

Τι ωραίαααα! Πόσο τέλεια!!! Μπράβο!!! Περίμενα από το πρωί νέα σου. Καταλαβαίνεις ότι χαίρομαι τόσο πολύ με τα νέα σου!!! Σίγουρα λοιπόν, ότι γίνεται δεν επηρεάζει μωρό και τράχηλο. Εσύ ένιωσες κατά τη διάρκεια της εξέτασης έστω μία από τις χαζές συσπάσεις ή όχι? Τώρα που γράφω βέβαια η δεξιά κοιλιά παλι παραμορφωμένη πως θα καταφέρω να μην της δίνω σημασία...

Και εμένα από το μεσημέρι κ μετά ξεκινάει το πανηγύρι ανεξέλεκτα..

 

πρίν από 17 λεπτά , katerinaki 86 είπε:

Ολα καλα τελικα!!Κανενα 20λεπτο που εμεινα στον καρδιοτοκογραφο δεν ειχα καμια συσπαση και η λειτουργια του μωρου ηταν αψογη (τον ειχε πιασει μια τρελα και κοπανιοταν βασικα). Η αληθεια ειναι οτι το πρωι δεν εχω συχνα συσπασεις, το βραδυ ξεφευγει η κατασταση...Μου μετρησε και με κολπικο υπερηχο τον τραχηλο και δεν εχει επηρεαστει καθολου, οποτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι (του λεω το βραδυ με πιανουν εντονα, ε μου λεει να κοιμασαι να μην τις καταλαβαινεις:D) Ξεκουραση θελει και γενικα να ειμαι χαλαρη οταν με πιανουν αυτες οι συσπασεις αφου προς το παρον δε μας προκαλουν ανησυχια. Δε μου εδωσε κατι αλλο, απλα συνεχιζω με την αυξημενη δοσολογια μαγνησιου και προγεστερονης.

Εκανα και τον υπερηχο καρδιας εμβρυου. Ολα αψογα με την καρδουλα!Προσπαθησε ο γιατρος να μας βγαλει και φωτο αλλα ο μικρος αποδεδειγμενα πια δε θελει δημοσιοτητα κι ολο εβαζε μπροστα τα χερια του. Καποια στιγμη βεβαια κατι καταφεραμε να βγαλουμε.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Primula είπε:

Τι ωραίαααα! Πόσο τέλεια!!! Μπράβο!!! Περίμενα από το πρωί νέα σου. Καταλαβαίνεις ότι χαίρομαι τόσο πολύ με τα νέα σου!!! Σίγουρα λοιπόν, ότι γίνεται δεν επηρεάζει μωρό και τράχηλο. Εσύ ένιωσες κατά τη διάρκεια της εξέτασης έστω μία από τις χαζές συσπάσεις ή όχι? Τώρα που γράφω βέβαια η δεξιά κοιλιά παλι παραμορφωμένη πως θα καταφέρω να μην της δίνω σημασία...

Χαχαχα...να 'σαι καλα!!Ναι, ακριβως...μωρο και τραχηλος ειναι ΟΚ απλα μαθαινουμε να πορευομαστε με τις συσπασεις απ' ο,τι καταλαβα και προσεχουμε οσο περισσοτερο γινεται για να μην εχουμε εκπληξεις!Οχι, οση ωρα ημουν στο καρδιοτοκογραφο δεν ενιωσα καμια...μονο το μωρο που κουνιοταν. Τωρα που γραφω κι εγω επισης ειχα μια ωραιοτατη!!Σημερα ταλαιπωρηθηκα κιολας περνωντας τη μιση μερα στο Ιασω, οποτε αναμενω παρτυ το βραδυ...θα προσπαθησω κι εγω να τις αγνοησω!!

  • Μου αρέσει 2

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Ολα καλα τελικα!!Κανενα 20λεπτο που εμεινα στον καρδιοτοκογραφο δεν ειχα καμια συσπαση και η λειτουργια του μωρου ηταν αψογη (τον ειχε πιασει μια τρελα και κοπανιοταν βασικα). Η αληθεια ειναι οτι το πρωι δεν εχω συχνα συσπασεις, το βραδυ ξεφευγει η κατασταση...Μου μετρησε και με κολπικο υπερηχο τον τραχηλο και δεν εχει επηρεαστει καθολου, οποτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι (του λεω το βραδυ με πιανουν εντονα, ε μου λεει να κοιμασαι να μην τις καταλαβαινεις:D) Ξεκουραση θελει και γενικα να ειμαι χαλαρη οταν με πιανουν αυτες οι συσπασεις αφου προς το παρον δε μας προκαλουν ανησυχια. Δε μου εδωσε κατι αλλο, απλα συνεχιζω με την αυξημενη δοσολογια μαγνησιου και προγεστερονης.

Εκανα και τον υπερηχο καρδιας εμβρυου. Ολα αψογα με την καρδουλα!Προσπαθησε ο γιατρος να μας βγαλει και φωτο αλλα ο μικρος αποδεδειγμενα πια δε θελει δημοσιοτητα κι ολο εβαζε μπροστα τα χερια του. Καποια στιγμη βεβαια κατι καταφεραμε να βγαλουμε.

Τι ωραία νέα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ολα καλα τελικα!!Κανενα 20λεπτο που εμεινα στον καρδιοτοκογραφο δεν ειχα καμια συσπαση και η λειτουργια του μωρου ηταν αψογη (τον ειχε πιασει μια τρελα και κοπανιοταν βασικα). Η αληθεια ειναι οτι το πρωι δεν εχω συχνα συσπασεις, το βραδυ ξεφευγει η κατασταση...Μου μετρησε και με κολπικο υπερηχο τον τραχηλο και δεν εχει επηρεαστει καθολου, οποτε μου ειπε οτι δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι (του λεω το βραδυ με πιανουν εντονα, ε μου λεει να κοιμασαι να μην τις καταλαβαινεις:D) Ξεκουραση θελει και γενικα να ειμαι χαλαρη οταν με πιανουν αυτες οι συσπασεις αφου προς το παρον δε μας προκαλουν ανησυχια. Δε μου εδωσε κατι αλλο, απλα συνεχιζω με την αυξημενη δοσολογια μαγνησιου και προγεστερονης.

Εκανα και τον υπερηχο καρδιας εμβρυου. Ολα αψογα με την καρδουλα!Προσπαθησε ο γιατρος να μας βγαλει και φωτο αλλα ο μικρος αποδεδειγμενα πια δε θελει δημοσιοτητα κι ολο εβαζε μπροστα τα χερια του. Καποια στιγμη βεβαια κατι καταφεραμε να βγαλουμε.

Μπραβο!!!! Ολα καλαααααα

2 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Χαχαχα...να 'σαι καλα!!Ναι, ακριβως...μωρο και τραχηλος ειναι ΟΚ απλα μαθαινουμε να πορευομαστε με τις συσπασεις απ' ο,τι καταλαβα και προσεχουμε οσο περισσοτερο γινεται για να μην εχουμε εκπληξεις!Οχι, οση ωρα ημουν στο καρδιοτοκογραφο δεν ενιωσα καμια...μονο το μωρο που κουνιοταν. Τωρα που γραφω κι εγω επισης ειχα μια ωραιοτατη!!Σημερα ταλαιπωρηθηκα κιολας περνωντας τη μιση μερα στο Ιασω, οποτε αναμενω παρτυ το βραδυ...θα προσπαθησω κι εγω να τις αγνοησω!!

Το μαγνησιο δε βοηθαει;;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Μπραβο!!!! Ολα καλαααααα

Το μαγνησιο δε βοηθαει;;

Τι να σου πω...υποτιθεται πως ναι!!Επαιρνα 2 trofocard max την ημερα απο τον 4ο μηνα και τωρα παιρνω 3. Δεν ξερω πως θα ηταν η κατασταση χωρις μαγνησιο...Αυτο που βοηθαει παντως σιγουρα ειναι οι χαλαροι ρυθμοι κι αυτο ηταν το "λαθος" που εκανα σ' αυτην την εγκυμοσυνη...Το ξερεις κι εσυ οτι χαλαροτητα και παιδι στην ηλικια των δικων μας δε συνδυαζονται αλλα η αληθεια ειναι οτι και εκτος αυτου, ενω στο γιο μου ημουν εξτρα προσεκτικη σε ολη την εγκυμοσυνη, τωρα πηρα λιγο πιο αψηφιστα καποια πραγματα...σιγουρα δεν επρεπε να περπαταω τοσο...

Εσυ τελικα επικοινωνησες με ενδοκρινολογο για τα αποτελεσματα της καμπυλης?


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...