Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Equality είπε:

Κορίτσια εσείς παίρνετε βιταμίνη D?

Ο γυναικολόγος αρχικά πριν μείνω έγκυος μου έδινε lecalcif 25.000(μία φορά τη βδομάδα). Οταν έμεινα μου είπε να τις συνεχίσω χωρίς να μου δώσει οδηγίες για πόσο καιρό, στη συνέχεια όμως πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι η πολλή βιταμίνη D δεν κάνει καλό στο έμβρυο,είναι τοξικη πραγμα το οποίο είχα διαβάσει και εγώ στο ίντερνετ.Εκείνος μου είπε να ξεκινήσω την D3 Fix 1500( καθημερινά).

Βλέπω όμως ότι στις εξετάσεις που κάνω παρότι είναι και καλοκαίρι η d δεν λέει να αυξηθεί με τίποτα,εχω έλλειψη. Παίρνετε κάποια άλλη εσείς που σας βοήθησε;

Εγω επαιρνα απο πριν μεινω εγκυος την d3fix των 2000. Μετα, τον 4ο μηνα που ξεκινησα το calcioral, επαιρνα την d3fix των 1200 και στις εξετασεις που μου ειχε γραψει η ενδοκρινολογος πριν κανενα 2μηνο-3μηνο ειχε βγει καλη η d, οποτε μου ειπε οτι δε χρειαζεται να παιρνω τη d3fix. Τωρα παιρνω μονο το calcioral.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα 

Σας έχει πιάσει και εσάς ένα άγχος όσο πλησιάζει ο καιρός ;;;;Νιώθω εντελώς απροετοίμαστη είναι και το πρώτο μου παιδάκι !Επισης τώρα που μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο πάει και ο βραδινός ύπνος δεν μπορώ με τίποτα να βολευθώ και πάω τουαλέτα αν μια μισή ώρα :( Κάτι τελευταίο έχετε καθόλου πονάκια χαμηλά ; Με πιάνουν δηλαδή κάτι πόνοι σαν περιόδου χαμηλά οι οποίοι σταματάνε μετά από λίγα δευτερα και όχι συνέχεια κυρίως όταν αλλάζω πλευρό ή όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πινω απο την αρχη της εγκυμοσυνης την d3 fix των 2000 λογω ελλειψης στις εξετασεις αλλα δεν εχω κανει επαναληπτικη εξεταση. Απο οτι μου ειχε πει στην αρχη θα την παρινω ως το τελος της εγκυμμοσυνης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Equality είπε:

Κορίτσια εσείς παίρνετε βιταμίνη D?

Ο γυναικολόγος αρχικά πριν μείνω έγκυος μου έδινε lecalcif 25.000(μία φορά τη βδομάδα). Οταν έμεινα μου είπε να τις συνεχίσω χωρίς να μου δώσει οδηγίες για πόσο καιρό, στη συνέχεια όμως πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι η πολλή βιταμίνη D δεν κάνει καλό στο έμβρυο,είναι τοξικη πραγμα το οποίο είχα διαβάσει και εγώ στο ίντερνετ.Εκείνος μου είπε να ξεκινήσω την D3 Fix 1500( καθημερινά).

Βλέπω όμως ότι στις εξετάσεις που κάνω παρότι είναι και καλοκαίρι η d δεν λέει να αυξηθεί με τίποτα,εχω έλλειψη. Παίρνετε κάποια άλλη εσείς που σας βοήθησε;

 

Καλησπέρα  κορίτσι μ όχι εγώ δεν περνώ βιταμίνη d  ο γιατρός τι σου είπεΟ γυναικολόγος ? Δλδ π δεν δεν  έχει  αυξηθεί η βιταμίνη d

5 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Σας έχει πιάσει και εσάς ένα άγχος όσο πλησιάζει ο καιρός ;;;;Νιώθω εντελώς απροετοίμαστη είναι και το πρώτο μου παιδάκι !Επισης τώρα που μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο πάει και ο βραδινός ύπνος δεν μπορώ με τίποτα να βολευθώ και πάω τουαλέτα αν μια μισή ώρα :( Κάτι τελευταίο έχετε καθόλου πονάκια χαμηλά ; Με πιάνουν δηλαδή κάτι πόνοι σαν περιόδου χαμηλά οι οποίοι σταματάνε μετά από λίγα δευτερα και όχι συνέχεια κυρίως όταν αλλάζω πλευρό ή όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι 

Καλησπέρα  κορίτσι μ ...ανχοςςςς ασεεεε ας μην μηλησω για το ανχος φίλη πάρα πολύ ανχος ασεεε και εγώ ανχονομαι Πρα πολύ και είμαι και γενικά ανχοδης άτομο....ούτε εγώ βολευομαι στον ύπνο έχω τρία μαξιλάρια μέχρι στιγμής όλο γυρνάω. Από εδώ όλο γυρνάω από εκεί καμία φορά και η μικρή με κλοτσαει στα πλευρά και αλάζω πλευρό και ξανά τα ίδια τουαλέτα κάθε τρεις και λίγο και αν λεγα ότι κάνω δνε κάνω ίσα ίσα σταγόνες αν φου δεν πίνω πολύ νερό το βράδυ γτ δεν μπορώ να σικονομαι όλη την ώρα ....το άλλο ο με ανχονει πολύ μα πάρα πολύ αυτο ο Μ ακνει η μικρή είναι η που θα είναι τέρμα ενεργή και θα χοροπιδαει στην κοιλιά μ όλη μέρα η π θα τύχει μέρες όπως σήμερα π την νιοθω ελάχιστα και θα τρελενομαι από το ανχος δλδ σήμερα τι νερό παγωμένο είπια τι έφαγα τα πάντα όλα και ίσα ίσα π την ενιωσα τουλαχιστον κουνιετε και ξέρω ότι είναι αλλά αλλά μέχρι να κουνηθεί κοντεύω να τρελαθώ από το ανχος ...έχω και εγώ πονακια περιδοου απλά όχι έντονα όπως στο πρώτο τριμινο και έχω και εγώ όταν ξαπλώνω. Είναι από την μήτρα  λογικά επειδή είναι  κ η πρώτη μας εγγυμοσινη επίδη συνεχίζει και μεγαλώνει κιαλο γι'αυτό πονάμε...εγώ το παθαίνω για ένα δύο λεπτά και Μ περνάει μετά τέλος πχ μπορεί να τύχει εβδομάδα ανά μην πονάω όπως την προηγούμενη. Και εχθές και παραπροχθες είχα πονακια έτσι ελαφρά μην σε ανχονει αυτό είναι φυσιολογικό ......

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dimitra97 said:

Καλησπέρα  κορίτσι μ όχι εγώ δεν περνώ βιταμίνη d  ο γιατρός τι σου είπεΟ γυναικολόγος ? Δλδ π δεν δεν  έχει  αυξηθεί η βιταμίνη d

Καλησπέρα  κορίτσι μ ...ανχοςςςς ασεεεε ας μην μηλησω για το ανχος φίλη πάρα πολύ ανχος ασεεε και εγώ ανχονομαι Πρα πολύ και είμαι και γενικά ανχοδης άτομο....ούτε εγώ βολευομαι στον ύπνο έχω τρία μαξιλάρια μέχρι στιγμής όλο γυρνάω. Από εδώ όλο γυρνάω από εκεί καμία φορά και η μικρή με κλοτσαει στα πλευρά και αλάζω πλευρό και ξανά τα ίδια τουαλέτα κάθε τρεις και λίγο και αν λεγα ότι κάνω δνε κάνω ίσα ίσα σταγόνες αν φου δεν πίνω πολύ νερό το βράδυ γτ δεν μπορώ να σικονομαι όλη την ώρα ....το άλλο ο με ανχονει πολύ μα πάρα πολύ αυτο ο Μ ακνει η μικρή είναι η που θα είναι τέρμα ενεργή και θα χοροπιδαει στην κοιλιά μ όλη μέρα η π θα τύχει μέρες όπως σήμερα π την νιοθω ελάχιστα και θα τρελενομαι από το ανχος δλδ σήμερα τι νερό παγωμένο είπια τι έφαγα τα πάντα όλα και ίσα ίσα π την ενιωσα τουλαχιστον κουνιετε και ξέρω ότι είναι αλλά αλλά μέχρι να κουνηθεί κοντεύω να τρελαθώ από το ανχος ...έχω και εγώ πονακια περιδοου απλά όχι έντονα όπως στο πρώτο τριμινο και έχω και εγώ όταν ξαπλώνω. Είναι από την μήτρα  λογικά επειδή είναι  κ η πρώτη μας εγγυμοσινη επίδη συνεχίζει και μεγαλώνει κιαλο γι'αυτό πονάμε...εγώ το παθαίνω για ένα δύο λεπτά και Μ περνάει μετά τέλος πχ μπορεί να τύχει εβδομάδα ανά μην πονάω όπως την προηγούμενη. Και εχθές και παραπροχθες είχα πονακια έτσι ελαφρά μην σε ανχονει αυτό είναι φυσιολογικό ......

Ακόμα δεν κοιτάμε πόσες φορές κλοτσάει μετά τον 8 νομίζω .Όποτε μην σε ανησυχεί αυτό απλά είναι πιο ταμπέλα σήμερα .Και εγώ αν καμία φορά αργήσω να την ακούσω τρελαίνομαι τι της χτυπάω ,τι τρωω ότι βρω μπροστά μου αλλά παίζει ρόλο και που είναι και ο πλακούντας .Εγώ περιμένω να περάσει και ο Αύγουστος να μπω στον 8 θα νιώθω έτσι μεγαλύτερη ασφάλεια 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, KONNA28 είπε:

Ακόμα δεν κοιτάμε πόσες φορές κλοτσάει μετά τον 8 νομίζω .Όποτε μην σε ανησυχεί αυτό απλά είναι πιο ταμπέλα σήμερα .Και εγώ αν καμία φορά αργήσω να την ακούσω τρελαίνομαι τι της χτυπάω ,τι τρωω ότι βρω μπροστά μου αλλά παίζει ρόλο και που είναι και ο πλακούντας .Εγώ περιμένω να περάσει και ο Αύγουστος να μπω στον 8 θα νιώθω έτσι μεγαλύτερη ασφάλεια 

Με ανχονει η ζουζουνα π Μ τα κάνει αυτά με έχει συνηθησει αλιως γτ είναι πολύ ενεργή γενικά όλη τη ημέρα  παλι καλά με το που φάω γλυκό ξυπνάει  ουφφ.....δεν την σκουνταω πλέον δεν κανει Μ έχει πει ο γιατρός γτ το έκανα και εγώ αυτό πριν λίγο καιρό και δεν το ήξερα .... Πάλι καλά ο πλακούντας είναι οπίσθιος και υψιλος γι'αυτό την μικρή την ένιωσα και πρώτη φορά με το π μπήκα στον τέταρτο  πολύ Νόρις έχω διαβάσει ότι στην πρώτη εγγυμοσινη αργείς να νοιώσεις το μωρό ....αχχ και εγώ φίλη το ίδιο άντε να περάσει ο καιρός δεν το μπορώ όλο αυτό το ανχος είναι βάσανο βεβεα και μετά θα έχουμε ανχος αλλά θα τα έχουμε στην αγγαλια μας τουλάχιστον εκεί θα. Έχουμε αλλά ανχη  ....αχ με το καλό να έρθουν τα όμορφα μωράκια μας κορίτσια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ τ κάνετε?? 

Θα σας πω κ γω τ νέα μας! σήμερα πήγαμε γιατρό κ είμαστε και οι 3 καλά...οι μπέμπηδες είναι 1200 γρ ο καθένας τους κ ο τράχηλος σταθερός στο 2,9... οπότε νιώθω πολύ καλά!

Θέλω την βοήθεια σας για επιλογή ριλαξ! Σκέφτομαι για αυτά π είναι σαν κούνια... εσείς τ λέτε? 

Τ έχετε παρει?

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dimitra97 said:

Με ανχονει η ζουζουνα π Μ τα κάνει αυτά με έχει συνηθησει αλιως γτ είναι πολύ ενεργή γενικά όλη τη ημέρα  παλι καλά με το που φάω γλυκό ξυπνάει  ουφφ.....δεν την σκουνταω πλέον δεν κανει Μ έχει πει ο γιατρός γτ το έκανα και εγώ αυτό πριν λίγο καιρό και δεν το ήξερα .... Πάλι καλά ο πλακούντας είναι οπίσθιος και υψιλος γι'αυτό την μικρή την ένιωσα και πρώτη φορά με το π μπήκα στον τέταρτο  πολύ Νόρις έχω διαβάσει ότι στην πρώτη εγγυμοσινη αργείς να νοιώσεις το μωρό ....αχχ και εγώ φίλη το ίδιο άντε να περάσει ο καιρός δεν το μπορώ όλο αυτό το ανχος είναι βάσανο βεβεα και μετά θα έχουμε ανχος αλλά θα τα έχουμε στην αγγαλια μας τουλάχιστον εκεί θα. Έχουμε αλλά ανχη  ....αχ με το καλό να έρθουν τα όμορφα μωράκια μας κορίτσια....

Λίγο έμεινε !!Εμενα είναι πρόσθιος αλλά την άκουσα στις 16 εβδομάδες κανείς δεν με πίστευε και όμως ήταν η Μπέμπα .Γενικά μην το ματιάσω τέτοια κλοτσιά που μου ρίχνει απίστευτο ,εγώ γενικά είμαι κοντή και ο άντρας 1.90 μου λέει ο γιατρός από τον πατέρα πήρε θα βγει ψηλή και η καημένη μάλλον προσπαθεί να τεντώνει συνέχεια στην κοιλιά και νιώθω έναν κωλο να πετάγεται δεξιά αριστερά μέσα στην ημέρα όλο αλλάζει θέση δεν βολεύεται 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσι μ όχι εγώ δεν περνώ βιταμίνη d  ο γιατρός τι σου είπεΟ γυναικολόγος ? Δλδ π δεν δεν  έχει  αυξηθεί η βιταμίνη d

Δεν τον νοιαζει η d απ'οτι καταλαβα γιατι δεν εχει να κανει με το εμβρυο,εχει να κανει με μας.Τον ενδοκρινολόγο περιμενω να μου πει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 9:22 ΠΜ, katerinaki 86 είπε:

Καλημερα!! Ασε, η ζεστη δεν παλευεται...και φαντασου οτι χθες ημουν ολη μερα στο σπιτι, δεν κυκλοφορησα καθολου και παλι δεν παλευοταν...δεν μπορω να εχω κι ολη μερα το αιρκοντισιον!Σ' αυτην την εγκυμοσυνη μου εχει βγει κατι σαν ρινιτιδα εντωμεταξυ και η μυτη μου συνεχεια ξεραινεται και ματωνει και το αιρκοντισιον επιδεινωνει την κατασταση. Το βραδυ δεν το συζητω...κοιμομαστε παντα με κλιματισμο και το πρωι καω 1 ωρα να συνελθω...Ασε που η μυτη μου γενικα δεν εχει επανελθει ακομα 100% απο τον covid...η οσφρηση μου παραμενει αδυναμη και το μπουκωμα δεν εχει φυγει εντελως. Τουλαχιστον εχω αποκατασταθει πληρως η γευση μου...κατι ειναι κι αυτο!!

Ασε, κι εμεις σταματαμε αυριο το σταθμο και οπως μου εχει κοψει τωρα ο γιατρος τις πολλες μετακινησεις να δω τι θα τον κανουμε...το καλο ειναι οτι θα εχει και ο αντρας μου αδεια τις 2 πρωτες εβδομαδες του Αυγουστου, οποτε θα μπορει να τον πηγαινει καμια βολτα.

Ευχομαι να εχεις καλα νεα απο τους γιατρους. Ετσι οπως τα ακουω παντως και βασει της τελευταιας εξετασης που εκανες, δε νομιζω να υπαρχει θεμα...μαλλον οι λαθος οδηγιες που σου εδωσαν απο το διαγνωστικο εκαναν τη ζημια!!

Καλησπερα!!!! Τερμα το σχολειο... καλα ξεμπερδεματα χαχαχαχαχα

Πηγα σε ενδοκρινολογο. Μου ειπε οτι δεν κανει διαγνωση για διαβητη κυησης ομως επειδη ειναι οριακο το νηστειας θα το παρακολουθησουμε. Θα παω σε 2  βδομαδες για υπερηχο και θελει να της παω τι τρωω και θα δουμε.

Ποτε γεννας περιπου;

On 28/7/2022 at 1:15 ΜΜ, Rafailiapan είπε:

Ναι εσύ καλά έκανες και το πες στο γιατρό για να ηρεμήσεις, αλλά το μωρό πρέπει να ήταν όπως το περιέγραψες...να μην αγχώνεσαι είσαι από εξωσωματική αλλα από ότι κατάλαβα όλα βαίνουν καλώς, έχει προχωρήσει πλέον η εγκυμοσύνη να μην φοβάσαι και αγχώνεται και το μωράκι σου μαζί! 

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ πήγα σήμερα(29 εν +3) στο γιατρό και πολύ χάρηκα! Μας βρήκε πολύ καλά μαμά και κόρη, 1475 γρ η μικρή... μεγάλωσε πάρα πολύ!!! Δόξα τω Θεώ! Έχει το κεφαλάκι κάτω αλλά είναι ψηλά ακόμα... Τώρα θα ξαναπώ τέλη Αυγούστου... δηλαδή λίγο πρίν μπω στο μήνα μου! Απίστευτο μου φαίνεται!

Καλησπέρα Βάσω μου! Τώρα τα είδα τα νέα σου με τη καμπύλη... νομίζω τσάμπα στενοχωρήθηκες...δεν είσαι τόσο άσχημα από ότι αποδείχθηκε! Τί σου είπε ο ενδοκρινολόγος; 

Μου ειπε να το παρακολουθησουμε. Οτι δεν κανει διαγνωση διαβητη αλλα οτι ανεβαινει ευκολα σε αυτες τις τιμες πρεπει να το εχω στο μυαλο μου και να προσεχω.

Κι εμενα η μπεμπα εχει φτασει 973gr.... μεγαλωνουν τα σπορακια μας

15 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλημέρα 

Σας έχει πιάσει και εσάς ένα άγχος όσο πλησιάζει ο καιρός ;;;;Νιώθω εντελώς απροετοίμαστη είναι και το πρώτο μου παιδάκι !Επισης τώρα που μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο πάει και ο βραδινός ύπνος δεν μπορώ με τίποτα να βολευθώ και πάω τουαλέτα αν μια μισή ώρα :( Κάτι τελευταίο έχετε καθόλου πονάκια χαμηλά ; Με πιάνουν δηλαδή κάτι πόνοι σαν περιόδου χαμηλά οι οποίοι σταματάνε μετά από λίγα δευτερα και όχι συνέχεια κυρίως όταν αλλάζω πλευρό ή όταν ξαπλώνω στο κρεβάτι 

Κοριτσι μου ολα οσα περιγραφεις ειναι φυσιολογικα!!!!!! Οσο πλησιαζει ο καιρος θα υπαρχει αγωνια και φοβος.. αλλα θα δεις οταν ερθει η ωρα θα εισαι κι εσυ ετοιμη.

Εγω ημουν ετσι ακριβως στην 1η εγκυμοσυνη και θυμαμαι το συναισθημα μερικες μερες πριν γεννησω που ειπα στον εαυτο μου και στο μωρο.. "ελα, ειμαι ετοιμη τωρα"

Ολα θα πανε καλα... συντομα θα κανουνε αγκαλιτσες τα μπεμπακια μας

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλησπερα!!!! Τερμα το σχολειο... καλα ξεμπερδεματα χαχαχαχαχα

Πηγα σε ενδοκρινολογο. Μου ειπε οτι δεν κανει διαγνωση για διαβητη κυησης ομως επειδη ειναι οριακο το νηστειας θα το παρακολουθησουμε. Θα παω σε 2  βδομαδες για υπερηχο και θελει να της παω τι τρωω και θα δουμε.

Ποτε γεννας περιπου;

χαχαχα...οντως!!Το μονο καλο ειναι οτι θα εχει και ο αντρας μου αδεια απο Δευτερα για 2 εβδομαδες, οποτε θα τον παλευουμε μαζι!! Με την πανα πως τα πατε?Εμεις ειμαστε σε καλο δρομο απο την αποψη οτι εχει αρχισει γενικα να συνεργαζεται και να το λεει και μονος του οταν θελει να παει. Το γιογιο δεν το θελει με τιποτα πλεον βεβαια, μονο τη λεκανη αλλα μια χαρα, δε μας πειραζει αυτο! Ατυχηματα εχουμε φουλ ακομα αλλα το βασικο ειναι οτι υπαρχει προοδος και...φως στο τουνελ χαχα!

15 Οκτωβρη εχω ΠΗΤ. Σιγουρα βεβαια λογω καισαρικης μιλαμε για μια εβδομαδα πριν. Μακαρι να φτασουμε εκει!!!

Σημερα εκανα την καμπυλη, νομιζω καλες ειναι οι τιμες (84, 137, 130). Αυριο θα μιλησω με τον γιατρο. Το θεμα ειναι οτι ο αιματοκριτης μου εχει πεσει κι αλλο...27 εχει φτασει με 2 αμπουλες σιδηρου την ημερα και στα ουρα μου εβγαλε κατι για αλατα και λιγους μικροοργανισμους...Επισης, οι συσπασεις σημερα εχουν ξεφυγει...δεν ξερω αν επαιξε ρολο κι η ολη ταλαιπωρια της καμπυλης...πολυ ζορι αυτη η εγκυμοσυνη!!Αντε να περασει γρηγορα ο καιρος να ερθουν τα μπεμπακια μας!!Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα μου φαινεται οτι ειμαι εγκυος κανενα χρονο ηδη!!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Equality είπε:

Κορίτσια σας έδωσε κάποια σύσταση ο γιατρός να μην κοιμάστε ανάσκελα και αν ναι από ποιο μήνα?Γιατί εγώ είμαι στον 5ο τώρα και βολεύομαι μόνο έτσι!

Ναι εμένα Μ το έχει πει ο γιατρός οχι ανάσκελα μόνο πλάι όταν έκανα την β επιεπδου τον ρώτησα γτ κάπου το διάβασα κιόλας και Μ είπε μόνο πλάγια ...δεν κάνει για το μωρό αλήθεια σε βολεύει ανάσκελα ? Πο πο φίλη εμένα καθόλου για λίγο μπορει να κάτσω στο καναπέ πχ και δεν μπορώ μόνο πλάγια με βολεύει ....παντός ανοιπομωνω να γενησω να ξανακοιμηθω μπρουμιτα πριν μηνώ έγγυος μόνο έτσι κοιμόμουνα το ποσό Μ έχει λυψεί ασεε...

20 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ τ κάνετε?? 

Θα σας πω κ γω τ νέα μας! σήμερα πήγαμε γιατρό κ είμαστε και οι 3 καλά...οι μπέμπηδες είναι 1200 γρ ο καθένας τους κ ο τράχηλος σταθερός στο 2,9... οπότε νιώθω πολύ καλά!

Θέλω την βοήθεια σας για επιλογή ριλαξ! Σκέφτομαι για αυτά π είναι σαν κούνια... εσείς τ λέτε? 

Τ έχετε παρει?

Καλησπέρα φίλη  ....άντε μπράβο μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια σου τέλεια και ο τραχιλος πολύ χαίρομαι ❤️.....και εγώ περιμένω πως και πως να ξαναπάω μετά τις είκοσι Αύγουστου να δω την μπέμπα Μ ... Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα  άμα πάρω όμως αυτή π είναι σαν κούνια θέλω και εγώ να πάρω ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Ναι εμένα Μ το έχει πει ο γιατρός οχι ανάσκελα μόνο πλάι όταν έκανα την β επιεπδου τον ρώτησα γτ κάπου το διάβασα κιόλας και Μ είπε μόνο πλάγια ...δεν κάνει για το μωρό αλήθεια σε βολεύει ανάσκελα ? Πο πο φίλη εμένα καθόλου για λίγο μπορει να κάτσω στο καναπέ πχ και δεν μπορώ μόνο πλάγια με βολεύει ....παντός ανοιπομωνω να γενησω να ξανακοιμηθω μπρουμιτα πριν μηνώ έγγυος μόνο έτσι κοιμόμουνα το ποσό Μ έχει λυψεί ασεε...

Εγω παλι εχω να κοιμηθω μπρουμυτα που μονο ετσι κοιμομουν, απο πριν μεινω εγκυος στο πρωτο μου παιδι!!Αν με το καλο θηλασεις, να ξερεις οτι παλι δε θα μπορεις λογω του στηθους...εγω που σταματησα το θηλασμο στην αρχη της εγκυμοσυνης, καταλαβαινεις οτι με πηγε σερι κι εχω ουσιαστικα πανω απο 3 χρονια να κοιμηθω στην αγαπημενη μου σταση! Παντως κι εγω καθομαι ανασκελα, κοιμαμαι βεβαια στο πλαι αγκαλια με τη μαξιλαρα εγκυμοσυνης, αλλα γενικα μεσα στην ημερα ξαπλωνω ανασκελα και με βολευει περισσοτερο απ' οτι πλαι...

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 6:17 ΜΜ, Equality είπε:

κι εμενα το αβεστιο εχει D,αλλα αυτα εχουν απειροελαχιστη ποσοτητα!Δεν αρκει,ειναι απλα για να βοηθησουν την απορροφηση του ασβεστιου

Τί να σου πω; Δεν τα ξέρω τα ιατρικά χεχεχε...πάντως δεν μου έχει δώσει κάτι άλλο και μέχρι στιγμής όλα καλά πάνε...

7 ώρες πρίν, Equality είπε:

Κορίτσια σας έδωσε κάποια σύσταση ο γιατρός να μην κοιμάστε ανάσκελα και αν ναι από ποιο μήνα?Γιατί εγώ είμαι στον 5ο τώρα και βολεύομαι μόνο έτσι!

Εγώ δεν έχω ρωτήσει να πω την αμαρτία μου...αλλά μια χαρά κοιμάμαι και ανάσκελα,αλλάζω κάποια στιγμή πλευρό επειδή πιανομαι όπως συνέβαινε και πριν την εγκυμοσύνη...αλλά γενικά στο πλάι βολεύει πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...