Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες Οκτωβρίου!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Άργησα λίγο να σας ανακαλύψω,  αλλά τώρα που είμαι καθηλωμενη στο κρεβάτι έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.

Σήμερα μπήκα στην 32 εβδομάδα ΠΗΤ 14 Οκτωβρίου και είμαι ξάπλα από την 29.

Είδα για το Trofocart max πιο πάνω που αναφέρατε. Εμένα μου το χε γράψει από την 20 εβδομάδα 2 την μέρα και πραγματικά με βοήθησε αρκετά στις συσπασεισ barbiegatoulis.

Για να δούμε λοιπόν ποια άλλη μανούλα είναι στο κρεβάτι; Πως το βιωνεται; 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε πως είσαστε εσείς και τα μωράκια σας ?? χάθηκα λίγο αλλά έχω τόσες πολλές δουλειές φτιάχνω βαλίτσες μπόλικες δίκες Μ της μπέμπας χειμερινά καλοκαιρινά γτ θα κάτσω μέχρι Δεκεμβρίο Αγρίνιο να έχω βοηθεια είναι και το πρώτο Μ. Μωράκι και ανχονομαι  και τις κάνω σιγά σιγά γτ ο γιατρός μου έχει πει πολύ πολύ ξεκούραση να μην κουραΖομαι καθόλου σε λίγες μέρες φεύγω από Ζάκυνθο και πάω Αγρίνιο  γτ μέχρι να γενησω  γτ με θέλει εκεί να με βλέπει πιο συχνά 22 Αυγούστου έχω ραντεβού να δω την μπεμπουλα Μ λογικά μέχρι τις 30 Αύγουστου θα έχω κάνει και το ντομπλερ περιμένω να με πάρουν τηλ από την κλινική γτ ο εμβρυολογος πάει συγκεκριμένη μέρα και ερχετε από Πάτρα .... Έχω τόσο αγωνία να την δω έχει περάσει ένας μήνας σχεδόν κορίτσια δεν το πυστευω είμαστε τόσο μα τόσο κοντά ώστε να πάρουμε τα μωράκια μας αγγαλιτσα έμεινε πολύ λίγο πώς πέρασε έτσι ο καιρός απίστευτο ❤️ εχθές μπήκα και επίσημα στον 8ο.....αυτά τα νέακια από εμένα είδα πιο πάνω μια κοπέλα π έλεγε για το μαγνήσιο  εγώ περνώ μαγνήσιο απο τον τρίτο μήνα της εγγυμοσινης μου και περνώ τρία κάθε μέρα τα απλά όχι τα Μαξ ......φαντάζομαι ρε σεις κορίτσια αυτά θα μας τα κόψουν όταν κλείσουμε τον 8ο γτ τότε τις θέλουμε τις συσπάσεις σωστά ??

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Dimitra 97 και εγω αγρινιο θα κανω το doppler 25 αυγουστου. Στο ιπποκρατειο θα πας?  Εγω εκει πηγαινα στο πρωτο μου παιδι στο δευτερο και τωρα στο τριτο πηγαινω στο ιατρειο του  ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ που ερχεται ενας απο την πατρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες Οκτωβρίου!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Άργησα λίγο να σας ανακαλύψω,  αλλά τώρα που είμαι καθηλωμενη στο κρεβάτι έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.

Σήμερα μπήκα στην 32 εβδομάδα ΠΗΤ 14 Οκτωβρίου και είμαι ξάπλα από την 29.

Είδα για το Trofocart max πιο πάνω που αναφέρατε. Εμένα μου το χε γράψει από την 20 εβδομάδα 2 την μέρα και πραγματικά με βοήθησε αρκετά στις συσπασεισ barbiegatoulis.

Για να δούμε λοιπόν ποια άλλη μανούλα είναι στο κρεβάτι; Πως το βιωνεται; 

Καλως ήρθες! Είμαι εγώ καθηλωμένη στο σπίτι (όχι αποκλειστικά κρεβάτι, αν και μόνο στο κρεβάτι νιώθω πια καλά), λόγω συσπάσεων. Ευτυχώς ο τράχηλος αντέχει. μπήκα στην 31w, περιμένω διδυμάκια <3 <3 Στεναχωριέμαι πολύ που  δεν μπορώ να ψωνίσω για τα παιδάκια μου δια ζώσης, να το χαρώ! Δεν πειράζει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! 

Εγώ ένα trofocard παίρνω αυτό που η συσκευασία είναι πράσινη όχι την πετρόλ. Δεν νομίζω όμως ότι έχω νιώσει σύσπαση, τουλάχιστον όχι όπως την περιγράφει εδώ μια κοπέλα. Απλώς όταν κάτσω πολύ ώρα καθιστή όταν μετά σηκώνομαι νιώθω κάτι τράβηγματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς. 

Θέλετε να ανεβάσω τη λίστα για  βαλίτσα.μαιευτηριου;

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Margr said:

Γεια σας κορίτσια! 

Εγώ ένα trofocard παίρνω αυτό που η συσκευασία είναι πράσινη όχι την πετρόλ. Δεν νομίζω όμως ότι έχω νιώσει σύσπαση, τουλάχιστον όχι όπως την περιγράφει εδώ μια κοπέλα. Απλώς όταν κάτσω πολύ ώρα καθιστή όταν μετά σηκώνομαι νιώθω κάτι τράβηγματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς. 

Θέλετε να ανεβάσω τη λίστα για  βαλίτσα.μαιευτηριου;

Ναι ! Και να προσθέσουμε και όλες οι άλλες εαν έχουμε κάποια ιδέα που μπορεί να φανεί χρήσιμη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Primula said:

Καλως ήρθες! Είμαι εγώ καθηλωμένη στο σπίτι (όχι αποκλειστικά κρεβάτι, αν και μόνο στο κρεβάτι νιώθω πια καλά), λόγω συσπάσεων. Ευτυχώς ο τράχηλος αντέχει. μπήκα στην 31w, περιμένω διδυμάκια <3 <3 Στεναχωριέμαι πολύ που  δεν μπορώ να ψωνίσω για τα παιδάκια μου δια ζώσης, να το χαρώ! Δεν πειράζει...

Να ναι καλά τα μωράκια μας και ας ψωνίσουν άλλοι για μας δεν πειράζει. Εμένα πάει ο σύζυγος μου και με βιντεοκληση μου δείχνει και κάτι διαλέγω και εγώ! :) Και εγώ για τον τράχηλο είμαι στο κρεβάτι και σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και μπάνιο. Και το φαγητό στο κρεβάτι. Αλλά παραδόξως περνάνε οι μέρες σχετικά γρήγορα. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margr είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Εγώ ένα trofocard παίρνω αυτό που η συσκευασία είναι πράσινη όχι την πετρόλ. Δεν νομίζω όμως ότι έχω νιώσει σύσπαση, τουλάχιστον όχι όπως την περιγράφει εδώ μια κοπέλα. Απλώς όταν κάτσω πολύ ώρα καθιστή όταν μετά σηκώνομαι νιώθω κάτι τράβηγματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς. 

Θέλετε να ανεβάσω τη λίστα για  βαλίτσα.μαιευτηριου;

Ναι... ναι ναι ναι!!!! Να παρουμε ιδεες!!

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες Οκτωβρίου!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Άργησα λίγο να σας ανακαλύψω,  αλλά τώρα που είμαι καθηλωμενη στο κρεβάτι έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.

Σήμερα μπήκα στην 32 εβδομάδα ΠΗΤ 14 Οκτωβρίου και είμαι ξάπλα από την 29.

Είδα για το Trofocart max πιο πάνω που αναφέρατε. Εμένα μου το χε γράψει από την 20 εβδομάδα 2 την μέρα και πραγματικά με βοήθησε αρκετά στις συσπασεισ barbiegatoulis.

Για να δούμε λοιπόν ποια άλλη μανούλα είναι στο κρεβάτι; Πως το βιωνεται; 

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!Ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Ειμαστε πολυ κοντα, βασικα 1 ημερα διαφορα εχουν οι ΠΗΤ  μας...εγω εχω 15/10. Δυσκολο φανταζομαι το κρεβατι αλλα υπομονη και θα κυλησουν οι μερες!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


53 minutes ago, katerinaki 86 said:

Καλωσηρθες στην παρεα μας!!Ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!Ειμαστε πολυ κοντα, βασικα 1 ημερα διαφορα εχουν οι ΠΗΤ  μας...εγω εχω 15/10. Δυσκολο φανταζομαι το κρεβατι αλλα υπομονη και θα κυλησουν οι μερες!!

Να σε καλά! Σου εύχομαι και εσένα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Είμαστε πολύ κοντά πραγματικά. Εγώ έχω doppler στις 22/8.Εσυ ποτέ με το καλό; Νομίζω ότι μετά και από αυτό θα είμαστε πραγματικά στην τελική ευθεία. Το κρεβάτι είναι λίγο περίεργη φάση. Από την μια μου λένε ξεκουρασου τώρα που μπορείς και από την άλλη μετράω τις μέρες λες και είμαι στον στρατό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λίστα μαιευτηρίου (και συγκεκριμένα για το Έλενα)

Μωρό

πάνες αγκαλιάς - λαβέτες - κάλτεσες - σεντονάκι (2) - φανελάκι (6) - φορμάκια (6)  - σελτεδάκι - πετσέτες ή μποουρνουζάκια (3) - μωρομάντηλα

Μαμά

νυχτικό (3) - πιτζάμα (1) - ρόμπα - σαγιονάρες - παντόφλες - σουτιέν θηλασμού (2) - εσώρουχα μιας χρήσης - εσώρουχα - σερβιέτες - επιθέματα στήθους - πετσέτες - κάλτσες - ρούχα εξόδου - σακούλες απλύτων - σεντόνια

Νεσεσέρ

σαμπουάν, μαλακτικό, αφρόλουτρο χωρίς άρωμα - χτένα - κρέμα ημέρας - λιποζάν - σαπούνι προσώπου - οδοντόβουρτσα/οδοντόπαστα - κρέμα για θηλές (λανολίνη) - καλλυντικά

Χαρτιά (αν και διάβασα ότι σε 15 νοσοκομεία της χώρας έχει απλοποιηθεί η διαδικασία από το 2020)

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης - ληξιαρχική πράξη γάμου - πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνου - αντίγραφα ταυτότητας - ΑΜΚΑ - ΑΜΦ

Γενικά

καθίσματα λεκάνης - μαντηλάκια κλινέξ - καθαρό οινόπνευμα - χαρτομάντηλα

 

Γενικά, συνδυάσα διάφορες λίστες που βρήκα και σε αυτό το site και σε άλλα και σίγουρα είναι περισσότερα πράγματα καθώς είναι δημόσιο νοσοκομείο και επειδή έτσι κι αλλιώς πετσέτες κτλ παίρνω μαζί μου και σε ξενοδοχεία. Ελεύθερα πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με το τι θα έπρεπε να προσθέσω ή τι να αφαιρέσω ώστε να το έχουμε ως γνώμονα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Dimitra 97 και εγω αγρινιο θα κανω το doppler 25 αυγουστου. Στο ιπποκρατειο θα πας?  Εγω εκει πηγαινα στο πρωτο μου παιδι στο δευτερο και τωρα στο τριτο πηγαινω στο ιατρειο του  ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ που ερχεται ενας απο την πατρα! 

Ναι στο Ιπποκράτειο εκεί θα γενησω και εκεί έχω κάνει και αυχενική και β επιπέδου  ναι είναι ένας π ερχετε από Πάτρα και  ερχετε και συγκεκριμένες μέρες συνήθως με περνούν τηλ από το ιποκρατιο για το ραντεβού δεν θυμάμαι το όνομα του η αλήθεια είναι ..εκεί θα γενησεις  και εσύ ?

15 ώρες πρίν, Barbiegatoulis είπε:

Dimitra 97 και εγω αγρινιο θα κανω το doppler 25 αυγουστου. Στο ιπποκρατειο θα πας?  Εγω εκει πηγαινα στο πρωτο μου παιδι στο δευτερο και τωρα στο τριτο πηγαινω στο ιατρειο του  ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ που ερχεται ενας απο την πατρα! 

Διάβασα από την β επιεπδου το όνομα του γτ δεν το θυμωμουνα   Κ τσιβεριωτης λέγετε ο γιατρός π Μ έκανε και την αυχενική και την β επιπέδου....τον γνωρίζω τον γιατρό σου τον έχω ακούσει εμένα είναι ο Τανταρος έτσι τον λένε στο επίθετο....

23 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες Οκτωβρίου!

Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Άργησα λίγο να σας ανακαλύψω,  αλλά τώρα που είμαι καθηλωμενη στο κρεβάτι έχω πολύ χρόνο για ψάξιμο.

Σήμερα μπήκα στην 32 εβδομάδα ΠΗΤ 14 Οκτωβρίου και είμαι ξάπλα από την 29.

Είδα για το Trofocart max πιο πάνω που αναφέρατε. Εμένα μου το χε γράψει από την 20 εβδομάδα 2 την μέρα και πραγματικά με βοήθησε αρκετά στις συσπασεισ barbiegatoulis.

Για να δούμε λοιπόν ποια άλλη μανούλα είναι στο κρεβάτι; Πως το βιωνεται; 

 Καλώς  ήρθες ❤️ Καλημέρα κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου....υπομονή λίγο έμεινε και θα έχεις το μωράκι σου στην αγγαλιτσα σου εγώ Πητ 20 οκοτμβριου...εγώ δεν είμαι στο κρεβάτι αλλά κατά την διάρκεια της ημέρας κάθομαι αρκετές ώρες ξαπλωμένη από επιλογή μου γτ έχω πολύ ανχος και φόβο και λόγω της αποβολής π είχα πριν από αυτή την εγγυμοσινη Μ έχει αφήσει Πόλες φοβίες γενικά αλλά δόξα το θεό πάνε όλα καλά γενικά δεν κουραζομαι καθόλου Μ έχει πει ο γιατρός πολύ ξεκούραση έχω και ένα ανχος με αυτόν τον τραχιλο άντε να πάω στην ντομπλερ τώρα να δω πως θα είναι ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Margr είπε:

Λίστα μαιευτηρίου (και συγκεκριμένα για το Έλενα)

Μωρό

πάνες αγκαλιάς - λαβέτες - κάλτεσες - σεντονάκι (2) - φανελάκι (6) - φορμάκια (6)  - σελτεδάκι - πετσέτες ή μποουρνουζάκια (3) - μωρομάντηλα

Μαμά

νυχτικό (3) - πιτζάμα (1) - ρόμπα - σαγιονάρες - παντόφλες - σουτιέν θηλασμού (2) - εσώρουχα μιας χρήσης - εσώρουχα - σερβιέτες - επιθέματα στήθους - πετσέτες - κάλτσες - ρούχα εξόδου - σακούλες απλύτων - σεντόνια

Νεσεσέρ

σαμπουάν, μαλακτικό, αφρόλουτρο χωρίς άρωμα - χτένα - κρέμα ημέρας - λιποζάν - σαπούνι προσώπου - οδοντόβουρτσα/οδοντόπαστα - κρέμα για θηλές (λανολίνη) - καλλυντικά

Χαρτιά (αν και διάβασα ότι σε 15 νοσοκομεία της χώρας έχει απλοποιηθεί η διαδικασία από το 2020)

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης - ληξιαρχική πράξη γάμου - πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνου - αντίγραφα ταυτότητας - ΑΜΚΑ - ΑΜΦ

Γενικά

καθίσματα λεκάνης - μαντηλάκια κλινέξ - καθαρό οινόπνευμα - χαρτομάντηλα

 

Γενικά, συνδυάσα διάφορες λίστες που βρήκα και σε αυτό το site και σε άλλα και σίγουρα είναι περισσότερα πράγματα καθώς είναι δημόσιο νοσοκομείο και επειδή έτσι κι αλλιώς πετσέτες κτλ παίρνω μαζί μου και σε ξενοδοχεία. Ελεύθερα πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με το τι θα έπρεπε να προσθέσω ή τι να αφαιρέσω ώστε να το έχουμε ως γνώμονα!

Καλημέρα!!

Για το μωρο θα ελεγα να παρεις και μερικες πάνες, 1-2 ζευγαρια καλτσουλες και μια λεπτη κουβερτουλα να υπαρχει. Ειδικα μολις γεννιουνται θελουν αρκετο χουχουλιασμα. Τα σελτεδακια καντα 2 καλου κακου.

Επισης επειδη εχω δει μωρακια να γεννιουνται με αρκετο μαλλακι παρτου και μια μαλακη χτενουλα.

Για σενα αν θηλασεις θα προτεινα να παρεις και κοχυλια θηλασμου. Εμενα τις πρωτες μερες που ετσουζαν οι θηλες μου με βοηθησαν αρκετα ωστε να μην ακουμπα πανω εσωρουχο η ρουχο. Βασικα ημουν συνεχεια με το στηθος εξω (ευτυχως ημασταν σε 1κλινο) κι οταν εβγαινα για περπατημα φορουσα τα κοχυλια. Φαινεσαι λιγο καπως αλλα βοηθανε

Βαλε και γαζουλες στο νεσεσερ μηπως χρειαστει να κανεις τον αφαλο του παιδιου με οινοπνευμα. 

Επισης κανε λιγο χώρο και για τον μπαμπα.. εγω δε τον ειχα υπολογισει καθολου τον καημενο και φυγαμε αρων αρων και δεν ειχε τπτ μαζι του. Θα εμενε ολες τις μερες οποτε αναγκαστικα στειλαμε καποιον να του φερει. Αυτη τη φορα λεω να του εχω μερικα πραγματα

 

Κοριτσια..  εγω σκεφτομαι.. μακρυμανικα φανελακια η κοντομανικα;; λεω κοντομανικα αλλα θα παρω και μακρια καλου κακου.. γενναω 20/10 περιπου νομιζω ζεστη θα εχει ακομα..... :???:

  • Μου αρέσει 4

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Margr said:

Λίστα μαιευτηρίου (και συγκεκριμένα για το Έλενα)

Μωρό

πάνες αγκαλιάς - λαβέτες - κάλτεσες - σεντονάκι (2) - φανελάκι (6) - φορμάκια (6)  - σελτεδάκι - πετσέτες ή μποουρνουζάκια (3) - μωρομάντηλα

Μαμά

νυχτικό (3) - πιτζάμα (1) - ρόμπα - σαγιονάρες - παντόφλες - σουτιέν θηλασμού (2) - εσώρουχα μιας χρήσης - εσώρουχα - σερβιέτες - επιθέματα στήθους - πετσέτες - κάλτσες - ρούχα εξόδου - σακούλες απλύτων - σεντόνια

Νεσεσέρ

σαμπουάν, μαλακτικό, αφρόλουτρο χωρίς άρωμα - χτένα - κρέμα ημέρας - λιποζάν - σαπούνι προσώπου - οδοντόβουρτσα/οδοντόπαστα - κρέμα για θηλές (λανολίνη) - καλλυντικά

Χαρτιά (αν και διάβασα ότι σε 15 νοσοκομεία της χώρας έχει απλοποιηθεί η διαδικασία από το 2020)

πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης - ληξιαρχική πράξη γάμου - πράξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνου - αντίγραφα ταυτότητας - ΑΜΚΑ - ΑΜΦ

Γενικά

καθίσματα λεκάνης - μαντηλάκια κλινέξ - καθαρό οινόπνευμα - χαρτομάντηλα

 

Γενικά, συνδυάσα διάφορες λίστες που βρήκα και σε αυτό το site και σε άλλα και σίγουρα είναι περισσότερα πράγματα καθώς είναι δημόσιο νοσοκομείο και επειδή έτσι κι αλλιώς πετσέτες κτλ παίρνω μαζί μου και σε ξενοδοχεία. Ελεύθερα πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με το τι θα έπρεπε να προσθέσω ή τι να αφαιρέσω ώστε να το έχουμε ως γνώμονα!

Εγώ έχω σημειώσει επίσης :

Μάσκα Υπνου , Ωτοασπίδες, μάσκες/αντισηπτικά, αποσμητικό, κρέμα θηλών, φορτιστές.

Πάνες, καλτσούλες, φυσιολογικό όρο, κουβερτούλα για την έξοδο, αυτά τα γαντάκια για να μην γρατσουνιούνται, καλτσούλες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...