Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα!Μόλις γύρισα από την κλινική,σε δύο ώρες θα ξέρω το αποτέλεσμα.Εσυ πως είσαι ?

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Τί να σού πω; Φαντάζομαι είναι και στο παιδί και πόσο έχει τη μνήμη του θηλασμού...και εγώ λέω τι έχω ακούσει και πως το βίωσα με την κουμπάρα μου που λειτούργησε πολύ καλά...δεν έχω άλλο παιδάκι για να ξέρω... οπότε μπορεί να έχεις δίκιο!! Πάντως έτσι όπως τα λες και αφού ανταποκρίνεται καλά ο γιος σου έχει στιγμής στις κουβέντες που του κάνεις καλά κάνεις και του μιλάς για τη μπέμπα, τον προετοιμάζεις! Να σημειώσουμε ότι η περίπτωση που σας είπα ήταν με μικρότερη διαφορά ηλικίας... δηλαδή όταν γέννησε το δεύτερο το πρώτο ήταν 16 μηνών,δεν ήταν συννενοησιμος,παρόλα αυτά μια χαρά το δέχθηκε το αδερφάκι και τώρα κοιτάζονται και βγάζουν λαριγγισμους χαχαχχα!

Μακαρι να κανω καλα θα δειξει!!! Ευχαριστω που το μοιραστηκες θα το εχω στο νου μου σε καθε περιπτωση

 

4 ώρες πρίν, eva141722 είπε:

Αυτο που λες και θα το δεις στην πραξη ειναι παντελως ανεφικτο. Ουτε γινεται να κρατας το μωρο μακρυα απο το μεγαλυτερο αδερφακι οταν θηλαζει, ουτε να το σκεπαζεις με σεντονακι. Καταρχην το μωρο θα θηλαζει ειδικα στην αρχη απειρες ωρες. Τα σεντονακι, πανακια κλπ τα ενοχλουν επισης γιατι ζεσταινονται κλπ και δυσανασχετουν. Γενικα τα πρωτοτοκα και απολυτα φυσιολογικο ειναι δλδ ζηλευουν το μωρο και οχι το θηλασμο απαραιτητα.

 

Εκανα το ντοπλερ σημερα κοριτσια μου 31+6 1.830γρ. και ολα πολυ πολυ καλα!

Συμφωνω. 

Ωωω μεγαλωσατεεε!!!!

 Εγω την περασμενη Τριτη ημουν ακριβως 29 και ηταν 1400gr.  Doppler εκλεισα στις 12/9 θα ειμαι σχεδον 33w.

1 hour ago, katerinaki 86 είπε:

Κι εγω ετσι πιστευω και φυσικα ειναι και στο παιδι. Ειχα παει κι εγω χθες στον γιατρο, 1750 γρ. ο μπεμπης και μου εκανε και ντοπλερ (γενικα το κανει στο ιατρειο και μονο αν δει κατι σε στελνει αλλου), ολα μια χαρα! Με ρωτουσε λοιπον πως το εχει παρει ο "μεγαλος" για το μωρο και του ειπα οτι αντιδρα οποτε του μιλαμε για το μωρο και μας λεει "οχι μωρο, οχι νινι, ποτε" κι αλλα τετοια ωραια...Ακομα το σκεφτομαι και γελαω γιατι μου ειπε για μια περιπτωση ενος 6χρονου που καθ' ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν ηθελε ουτε να ακουει για το αδερφακι του και οταν το πηγαν στο σπιτι, τους ρωτησε το εξης κορυφαιο: "Αυτα ποσο καιρο ζουνε?"Χαχαχα...σου λεει μπορει να ειναι κατι προσωρινο!!Γενικα, ειναι ενα δυσκολο σταδιο που πρεπει να περασουμε ολοι, αλλα δε νομιζω οτι υπαρχουν ετοιμες απαντησεις...καθε παιδι ειναι ξεχωριστο και χρειαζεται διαφορετικη αντιμετωπιση...βλεποντας και κανοντας πιστευω και παντα δειχνοντας ενσυναισθηση στο μεγαλυτερο παιδακι που ξαφνικα νιωθει οτι ενα μωρο ηρθε και του αλλαξε ολα τα μεχρι τωρα δεδομενα!

Αααα το εχει παρει ετσι ο δικος σου ε;; χμμμ εμενα κανει τον καλουλη ακομα χαχαχαχα θα δουμε

Ολα θα πανε καλα ειναι ενα ακομα σταδιο θα το περασουμε..


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αααα το εχει παρει ετσι ο δικος σου ε;; χμμμ εμενα κανει τον καλουλη ακομα χαχαχαχα θα δουμε

Ολα θα πανε καλα ειναι ενα ακομα σταδιο θα το περασουμε..

Ναι, ασ' τα να πανε!!Εχουμε και το μωρακι του αδελφου μου που ειναι 2 μηνων και προσπαθω να του δειχνω φωτογραφιες και να του λεω ο ξαδελφουλης σου και παλι αντιδρα!Προχθες που μιλουσαμε με βιντεοκληση και ηταν κι η μανα μου εδω, με το που αρχισαμε να μιλαμε στο μωρο, λυσσαξε ο δικος μου!Οποτε, ειμαι σιγουρη για το τι να περιμενω αλλα ειμαι ΟΚ, οπως ακριβως το λες, θα το αντιμετωπισουμε κι αυτο!!Γενικα, ο δικος μου ειναι και λιγο παιδι των εκπληξεων (εδω με την πανα που ελεγα δεν παιζει να τα καταφερουμε στο αμεσο μελλον, τελικα με εξεπληξε και την εχουμε βγαλει εδω και 2 εβδομαδες με απολυτη ωριμοτητα, ουτε ατυχηματα, ουτε τιποτα, μονο τη βραδινη εχουμε κρατησει ακομα), οποτε εχω και την ελπιδα οτι μπορει εκει που δεν το περιμενουμε να αλλαξει σταση!

Ευχομαι ο δικος σου να παραμεινει ετσι δεκτικος με την μπεμπα!!Πιστευω οτι αφου το εχει παρει εξαρχης καλα, δε θα εχετε προβλημα. Ενταξει, μια μικρη αντιδραση παντα ειναι στο προγραμμα αλλα νομιζω οτι θα ειναι διαχειρισιμη!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, katerinaki 86 είπε:

Ναι, ασ' τα να πανε!!Εχουμε και το μωρακι του αδελφου μου που ειναι 2 μηνων και προσπαθω να του δειχνω φωτογραφιες και να του λεω ο ξαδελφουλης σου και παλι αντιδρα!Προχθες που μιλουσαμε με βιντεοκληση και ηταν κι η μανα μου εδω, με το που αρχισαμε να μιλαμε στο μωρο, λυσσαξε ο δικος μου!Οποτε, ειμαι σιγουρη για το τι να περιμενω αλλα ειμαι ΟΚ, οπως ακριβως το λες, θα το αντιμετωπισουμε κι αυτο!!Γενικα, ο δικος μου ειναι και λιγο παιδι των εκπληξεων (εδω με την πανα που ελεγα δεν παιζει να τα καταφερουμε στο αμεσο μελλον, τελικα με εξεπληξε και την εχουμε βγαλει εδω και 2 εβδομαδες με απολυτη ωριμοτητα, ουτε ατυχηματα, ουτε τιποτα, μονο τη βραδινη εχουμε κρατησει ακομα), οποτε εχω και την ελπιδα οτι μπορει εκει που δεν το περιμενουμε να αλλαξει σταση!

Ευχομαι ο δικος σου να παραμεινει ετσι δεκτικος με την μπεμπα!!Πιστευω οτι αφου το εχει παρει εξαρχης καλα, δε θα εχετε προβλημα. Ενταξει, μια μικρη αντιδραση παντα ειναι στο προγραμμα αλλα νομιζω οτι θα ειναι διαχειρισιμη!

Ολα ειναι φυσιολογικα!! Θα περασουμε ζηλιες οπως ολοι.. αλλα θα ειναι μια φαση που θα περασει.

Κι εμας μας πηρε περιπου 2 βδομαδες και την κοψαμε την πανα. Εχει σχεδον 1μιση μηνα χωρις ατυχημα. Κοψαμε καο τη βραδινη. Μετα κι απο αυτο ολα μου φαινονται ευκολα χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Ξέρετε αν η επισκληρίδιος είναι μέσα στην τιμή του δωματίου στο ΜΗΤΕΡΑ; Στο λογιστήριο μου είπαν ότι κάνω δεν κάνω την επισκληρίδιο είναι μέσα στην τιμή.Κάποια κοπέλα όμως μου ανέφερε ότι κοστίζει extra.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Equality είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ξέρετε αν η επισκληρίδιος είναι μέσα στην τιμή του δωματίου στο ΜΗΤΕΡΑ; Στο λογιστήριο μου είπαν ότι κάνω δεν κάνω την επισκληρίδιο είναι μέσα στην τιμή.Κάποια κοπέλα όμως μου ανέφερε ότι κοστίζει extra.

Τι τιμές σου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Να σας ζήσει.. Χιλιόχρονο.. Όλα να πάνε καλά να το πάρετε υγιέστατο στο σπίτι σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Άντε βρε κορίτσι μου! Γιατί βιάστηκε τόσο ο μικρός σου? Έσπασαν τα νερά? Εσυ πως είσαι? Σε αφήνουν να τον βλέπεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Ωωωωωωω να ναι γερο!!!!! Γρηγορα στο σπιτι σας.  Βιαζοταν το μπεμπακι μωρε;; ολα καλα;;

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ρια new mum said:

Άντε βρε κορίτσι μου! Γιατί βιάστηκε τόσο ο μικρός σου? Έσπασαν τα νερά? Εσυ πως είσαι? Σε αφήνουν να τον βλέπεις?

Έτσι ακριβώς! Σπάσανε τα νερά 8 το πρωί σήμερα και 12 πάρα τέταρτο γέννησα!εγώ τώρα άρχισα να νιώθω τα πόδια μου από την επισκληριδιο. Ακόμα δεν έχω σηκωθεί.  Μόλις σηκωθώ θα πάω να τον δω! 

48 minutes ago, vaso_mpempis said:

Ωωωωωωω να ναι γερο!!!!! Γρηγορα στο σπιτι σας.  Βιαζοταν το μπεμπακι μωρε;; ολα καλα;;

Όλα καλά μέχρι στιγμής!!!!! Και οι δυο είμαστε καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

κοριτσι μ να ζησει ο μπεμπουλης σας! γερος και τυχερος να ειναι και να τον παρετε το συντομοτερο σπιτι σας <3 <3 <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Κορίτσι μου να σ ζήσει το μωράκι υγειη κ τυχερό στη ζωή του κ γρήγορα στο σπίτι σας!!!!να ρωτήσω είχες κάνει ενέσεις κορτιζόνης;;τον τελευταίο καιρό ένιωθες κάπως η μόνο έσπασαν νερά ένιωθες πχ συσπάσεις πόνο κ τέτοια γιατί ήσουν ξάπλα θυμαμαι έβαζες προγεστερονη ;;να πάνε όλα καλά εύχομαι !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Να σας ζήσει το μαναρι μου, με το καλό να το υποδεχθείτε στο σπιτάκι σας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sofia92 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Ωωωωωω....το πρωτο μπεμπακι της ομαδας!!!Βιαστικος οντως ο μικρουλης!!Να σας ζησει κοριτσι μου!!Να ειναι γερος κι ευχομαι να τον παρετε στο σπιτακι σας οσο πιο γρηγορα γινεται!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sofia92 said:

Καλησπέρα μανούλες! Έχω νέα!!Σήμερα γέννησα στις 33 εβδομάδες  το αντράκι  μου 1850!! Εύκολος τοκετός. Καισαρική με επισκληριδιο. Εννοείται στην μενν αλλά καλά είναι! Για 14 Οκτωβρίου πηγαίναμε αλλά  βιαζόταν το κουκλί 

Να σας ζήσει ο μικρούλης!!! Σύντομα να τον έχεις αγκαλίτσα στη φωλιτσα σας ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...