Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Irini85 είπε:

Λεω να δω λίγο πως θα πάει...αν θα συνεχίσει δηλαδή και αν ξαναδώ ροζ θα τον καλέσω!! 

Ευχαριστώ πολύ!! Δε με τρομάζεις...όλα στο πρόγραμμα είναι άλλωστε πλέον!

Είναι από τα συμπτώματα θαρρώ που δεν πρέπει να περιμένουμε να το αναφέρουμε στον γιατρό.

Καλύτερα να τον πάρεις και να σε καθησυχάσει παρά να πρέπει να κάνεις κάτι άμεσα και να το αφήνεις, και πάλι συγγνώμη για το θάρρος που στα λέω αλλά νιώθω ότι είναι το σωστό 

Εύχομαι πραγματικά να μην είναι τίποτα

Με αγάπη :wub:

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Είναι από τα συμπτώματα θαρρώ που δεν πρέπει να περιμένουμε να το αναφέρουμε στον γιατρό.

Καλύτερα να τον πάρεις και να σε καθησυχάσει παρά να πρέπει να κάνεις κάτι άμεσα και να το αφήνεις, και πάλι συγγνώμη για το θάρρος που στα λέω αλλά νιώθω ότι είναι το σωστό 

Εύχομαι πραγματικά να μην είναι τίποτα

Με αγάπη :wub:

Egw pantos tha eperna ekeini tin stigmi tilefono,den ta perimena na dw an ta exw alla.o giatros mou mou exei pei an dw kati tetoio kateutian na parw tilefono mera nixta.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini85 είπε:

Λεω να δω λίγο πως θα πάει...αν θα συνεχίσει δηλαδή και αν ξαναδώ ροζ θα τον καλέσω!! 

Ευχαριστώ πολύ!! Δε με τρομάζεις...όλα στο πρόγραμμα είναι άλλωστε πλέον!

Κι εγώ συμφωνώ με την @vaso_mpempis

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Αλήθεια σας ευχαριστώ πολύ! Η αληθεια ειναι πως οταν ειδα το ροζ η πιεση που ένιωθα χαμηλα στην πύελο ηταν τοσο εντονη που δυσκολευομουν να περπατησω. Μετά που ξάπλωνα συνέχεια ηρέμησε και δεν ξαναείχα καθόλου υγρά ούτε καν καφέ.

Γενικά, είχα μιλήσει προχθές με τον γιατρό μου κ μου είπε ότι ξεκινάει η εμπέδωση κ έχει πάρει κ το μωρό βάρος οπότε βλέπω υγρά του τραχήλου. Αυτήν την εβδομάδα άλλωστε έχω ραντεβού για να με δει. 

Δεν είμαι πολύ του άγχους να σας πω...πιο πολύ αγωνιώ μήπως γεννήσω νωρίτερα!

Εσείς δεν έχετε καφέ υγρά??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Irini85 είπε:

Κορίτσια μου,

Αλήθεια σας ευχαριστώ πολύ! Η αληθεια ειναι πως οταν ειδα το ροζ η πιεση που ένιωθα χαμηλα στην πύελο ηταν τοσο εντονη που δυσκολευομουν να περπατησω. Μετά που ξάπλωνα συνέχεια ηρέμησε και δεν ξαναείχα καθόλου υγρά ούτε καν καφέ.

Γενικά, είχα μιλήσει προχθές με τον γιατρό μου κ μου είπε ότι ξεκινάει η εμπέδωση κ έχει πάρει κ το μωρό βάρος οπότε βλέπω υγρά του τραχήλου. Αυτήν την εβδομάδα άλλωστε έχω ραντεβού για να με δει. 

Δεν είμαι πολύ του άγχους να σας πω...πιο πολύ αγωνιώ μήπως γεννήσω νωρίτερα!

Εσείς δεν έχετε καφέ υγρά??

Εγω οχι εχω να δω απο το 1ο 3μηνο τετοια υγρα (ειμαι 32)

Και στην 1η εγκυνοσυνη δεν ειχα και γεννησα 39+6 σπανε νερα και παλι δεν ειχα δει.. ακομα και πολλες ωρες μετα

Δεν ειναι θεμα αγχους, ειναι θεμα να ενημερωνουμε τον γιατρο οταν συμβαινει κατι που δεν ξερουμε για να μας δωσει οδηγιες

Ποτε εχεις γιατρο; το μωρο το νιωθεις κανονικα; 

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Irini85 είπε:

Κορίτσια καλησπέραα!!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εσείς από υγρά πως πάτε?? Εγώ βγάζω αρκετά καφέ τελευταία τα οποία έβλεπα στο εσώρουχο...σήμερα τρέξανε και στη λεκάνη πιο ροζ. Είμαι στη 35η εβδομάδα με τη μικρη να έχει πάρει θέση απτον 7ο. Εσείς έχετε κάτι αντίστοιχο? 

Καλημέρα κορίτσι μ εγώ υγρά έχω πάρα Πόλα η αλήθεια είναι άλλα καφέ όχι  όμως  πάρε το να γιατρό σου τηλεφωνο να του το πεις στο τελευταίο ραντεβού μας πριν μια εβδομάδα  Μ είχε πει αν τοιχον δω καφέ η αίμα να τον πάρω αμέσως τηλέφωνο  και αν έχω και πόνους περιόδου έντονους και συνεχομενους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vaso_mpempis said:

Εγω οχι εχω να δω απο το 1ο 3μηνο τετοια υγρα (ειμαι 32)

Και στην 1η εγκυνοσυνη δεν ειχα και γεννησα 39+6 σπανε νερα και παλι δεν ειχα δει.. ακομα και πολλες ωρες μετα

Δεν ειναι θεμα αγχους, ειναι θεμα να ενημερωνουμε τον γιατρο οταν συμβαινει κατι που δεν ξερουμε για να μας δωσει οδηγιες

Ποτε εχεις γιατρο; το μωρο το νιωθεις κανονικα; 

Το μωρό ναι κανονικότατα το νιώθω κι έχω και κάποιες συσπάσεις. Ραντεβού έχω την Παρασκευή! 

Καφέ έχω εδώ κ ένα μήνα περίπου αλλά ο γιατρός με διαβεβαιώνει πως όλα βαίνουν καλώς!!

Ελπίζω να ναι και τώρα όλα καλά!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια πετάγομαι απ του Νοεμβρίου αν κ έχω ΠΗΤ 31/10, δε ξέρω νιώθω σαν να μαι μια απάτη και στις δυο ομάδες :grin:

Θελω να πω απλά ότι κι εγώ έχω καφέ υγρά 2 μήνες τώρα μια έχω μια όχι. Και δεν είναι απαραίτητα κάτι ανησυχητικό, εμένα βρέθηκε η αιτία στον τράχηλο που χω ένα εκτροπιο. Όποτε μου είπαν να μαι προετοιμασμένη ακόμα κ για κανονική αιμορραγία. Πάντως δεν ειναι απ τις επικίνδυνες αιτίες ειναι εξωτερικό. Όποτε κάποιες δυστυχώς μαθαίνουμε να ζούμε μ αυτό κι εγώ όπως και η @Irini85

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια.. σημερα, απο 2 οι εξωτερικες αιμορροιδες μου εγιναν 4

Εχω απελπιστει. Η γυναικολογος ειπε να κανω υπομονη και οτι θα φυγουν οταν γεννησω. Πως θα αντεξω 6 βδομαδες;;;

Ημουν στο τσακ να παω σε χειρουργο αλλα μου ειπε τωρα γινεται κατι

  • Λυπημένη/-ος 5

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Rainbee said:

Γεια σας κορίτσια πετάγομαι απ του Νοεμβρίου αν κ έχω ΠΗΤ 31/10, δε ξέρω νιώθω σαν να μαι μια απάτη και στις δυο ομάδες :grin:

Θελω να πω απλά ότι κι εγώ έχω καφέ υγρά 2 μήνες τώρα μια έχω μια όχι. Και δεν είναι απαραίτητα κάτι ανησυχητικό, εμένα βρέθηκε η αιτία στον τράχηλο που χω ένα εκτροπιο. Όποτε μου είπαν να μαι προετοιμασμένη ακόμα κ για κανονική αιμορραγία. Πάντως δεν ειναι απ τις επικίνδυνες αιτίες ειναι εξωτερικό. Όποτε κάποιες δυστυχώς μαθαίνουμε να ζούμε μ αυτό κι εγώ όπως και η @Irini85

Χαχχαχ άκου εκεί μια απάτη!! 

Αυτά τα καφέ υγρά εγω τα βγάζω μια φορά τη μέρα όχι σε σταθερή ώρα, οπότε να ναι! Δεν είναι σίγουρα κάτι ανησυχητικό, απλά σε κάποιες από εμάς εμφανίζονται κι έτσι...! Από τη στιγμή που δεν είναι αιμορραγία με κόκκινο αίμα δε συντρέχει λόγος, όπως μου είπε ο γιατρός!

6 minutes ago, vaso_mpempis said:

Κοριτσια.. σημερα, απο 2 οι εξωτερικες αιμορροιδες μου εγιναν 4

Εχω απελπιστει. Η γυναικολογος ειπε να κανω υπομονη και οτι θα φυγουν οταν γεννησω. Πως θα αντεξω 6 βδομαδες;;;

Ημουν στο τσακ να παω σε χειρουργο αλλα μου ειπε τωρα γινεται κατι

Αμαν βρε κορίτσι μου...τι πρόβλημα και αυτό!!!

Το έχω πάθει μια φορά παλιά και δεν ήξερα που να καθίσω...σώθηκα με το παγωμένο νερό...πήγαινα τουαλέτα κι έβαζα να τρέχει στην περιοχή με το ντουζ παγωμένο νερό με πίεση για 5 λεπτά τουλάχιστον...έτσι απαλλάχθηκα! Αλλά δεν είμαι και ειδική σε αυτό και σίγουρα θα τα έχεις δοκιμάσει όλα!

Υπομονή...αν και από προσωπική εμπειρία όταν μου λένε λίγο έμεινε και εννοούν 1 μήνα, εμένα μου φαίνεται αιώνας. 

Δεν πήγα και πουθενά φέτος διακοπες, ουτε καν θαλασσα λίγο να ξεχαστώ και είμαι ολίγον φρικαρισμένη...γκρινιάζω αδιανόητα και δεν είμαι και γκρινιάρα γενικά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια.. σημερα, απο 2 οι εξωτερικες αιμορροιδες μου εγιναν 4

Εχω απελπιστει. Η γυναικολογος ειπε να κανω υπομονη και οτι θα φυγουν οταν γεννησω. Πως θα αντεξω 6 βδομαδες;;;

Ημουν στο τσακ να παω σε χειρουργο αλλα μου ειπε τωρα γινεται κατι

Εγώ έβγαλα μετά τον τοκετό.πλενομαι κάθε φορά που πάω τουαλέτα τοπικά με κρύο νερό και βάζω μετά κεραλοιφη που περιέχει βαλσαμελαιο.Ετσι μου είχαν περάσει και μετά την πρώτη μου γέννα.

  • Ευχαριστώ 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Αρχικά τι καλά που φυσάει σήμερα... Νιώθω μια αγαλλίαση... ΑΛΛΆ κατά τα άλλα δεν είμαι πολύ καλά σήμερα...πφφ όσο το σκέφτομαι σωματικά δεν έχω κάτι αν και νομίζω συνεχώς ότι έχω...μάλλον ψυχολογικά είναι αυτά... νιώθω περίεργα από νωρίς το μεσημέρι που πήγα σούπερ μάρκετ μια απίστευτη εξάντληση, μετά όσο μαγείρευα είχα πόνους περιόδου όχι κάτι τραγικό αλλά αν δεν ήμουν έγκυος θα ορκιζομουν ότι θα μου έρθει σήμερα περίοδος,αυτό το αίσθημα είχα , έφαγα και από τότε έχω αραξει στο κρεβάτι αλλά το μωρό κουνιέται συνέχεια...δεν έχει κάτσει καθόλου και δεν έχει που να πάει το δόλιο...ήρεμα κουνιέται βέβαια και αυτό με καθησυχάζει,δεν νιώθω δηλαδή ότι βασανίζεται... σήμερα έκλεισα την 35η εβδομάδα και μπήκα 36η... Κάπως νιώθω ρε κορίτσια αλλά δεν έχω κάτι απτό να πω ότι έχω...είναι όλα στο μυαλό και στο πώς νιώθω...ουφφφφ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 11:35 ΠΜ, Dimitra97 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??? Από εχθές έχω τρομερή καούρα δν Μ περνάει με τίποτα είπια παγωμένο νερό και εγυνε χειρότερο και γάλα είπια και τίποτα χειροτέρεψε το έχω όλη την ώρα εσείς τι κάνετε υπάρχει κάνα άλλο κόλπο για ανακουφηση δεν το είχα ξαναπάθει τόσους μήνες αλλά τώρα π έχω μπει στον όγδοο το έχω συχνά  ......

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Αρχικά τι καλά που φυσάει σήμερα... Νιώθω μια αγαλλίαση... ΑΛΛΆ κατά τα άλλα δεν είμαι πολύ καλά σήμερα...πφφ όσο το σκέφτομαι σωματικά δεν έχω κάτι αν και νομίζω συνεχώς ότι έχω...μάλλον ψυχολογικά είναι αυτά... νιώθω περίεργα από νωρίς το μεσημέρι που πήγα σούπερ μάρκετ μια απίστευτη εξάντληση, μετά όσο μαγείρευα είχα πόνους περιόδου όχι κάτι τραγικό αλλά αν δεν ήμουν έγκυος θα ορκιζομουν ότι θα μου έρθει σήμερα περίοδος,αυτό το αίσθημα είχα , έφαγα και από τότε έχω αραξει στο κρεβάτι αλλά το μωρό κουνιέται συνέχεια...δεν έχει κάτσει καθόλου και δεν έχει που να πάει το δόλιο...ήρεμα κουνιέται βέβαια και αυτό με καθησυχάζει,δεν νιώθω δηλαδή ότι βασανίζεται... σήμερα έκλεισα την 35η εβδομάδα και μπήκα 36η... Κάπως νιώθω ρε κορίτσια αλλά δεν έχω κάτι απτό να πω ότι έχω...είναι όλα στο μυαλό και στο πώς νιώθω...ουφφφφ

Πλησιάζει η ώρα αγάπη. Όλα θα πάνε καλά...Πιστεύω ότι είναι όλα φυσιολογικά, το σώμα ετοιμάζεται.Από την 37 και μετά το μωρό θεωρείται ότι ήρθε στην ώρα του οπότε μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά!!! Σύντομα θα είστε αγκαλίτσα 

Παρόλα αυτά εγώ το έχω σαν αρχή (στις εγκυμοσύνες ειδικά) να ενημερώνω τον γιατρό για να είμαι ήσυχη οπότε στη θέση σου θα του έκανα μια ερώτηση

:wub:

  • Ευχαριστώ 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Rafailiapan είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Αρχικά τι καλά που φυσάει σήμερα... Νιώθω μια αγαλλίαση... ΑΛΛΆ κατά τα άλλα δεν είμαι πολύ καλά σήμερα...πφφ όσο το σκέφτομαι σωματικά δεν έχω κάτι αν και νομίζω συνεχώς ότι έχω...μάλλον ψυχολογικά είναι αυτά... νιώθω περίεργα από νωρίς το μεσημέρι που πήγα σούπερ μάρκετ μια απίστευτη εξάντληση, μετά όσο μαγείρευα είχα πόνους περιόδου όχι κάτι τραγικό αλλά αν δεν ήμουν έγκυος θα ορκιζομουν ότι θα μου έρθει σήμερα περίοδος,αυτό το αίσθημα είχα , έφαγα και από τότε έχω αραξει στο κρεβάτι αλλά το μωρό κουνιέται συνέχεια...δεν έχει κάτσει καθόλου και δεν έχει που να πάει το δόλιο...ήρεμα κουνιέται βέβαια και αυτό με καθησυχάζει,δεν νιώθω δηλαδή ότι βασανίζεται... σήμερα έκλεισα την 35η εβδομάδα και μπήκα 36η... Κάπως νιώθω ρε κορίτσια αλλά δεν έχω κάτι απτό να πω ότι έχω...είναι όλα στο μυαλό και στο πώς νιώθω...ουφφφφ

Και εγω ακριβώς την ίδια ημερομηνία είμαι αλλά εχω παρατηρήσει εδω και 4 μερες περίπου πως κουνιέται μεν συχνά αλλά είναι πιο βαθιές πιο ηρεμες οι κινήσεις του. Οχι σαν πριν που κουνιόταν ολη η κοιλιά κλωτσιές κλπ.Μαλλον μειώνεται ο χώρος του είναι και το κεφάλι χαμηλά στη θεση του είναι και μπρουμυτα για αυτό. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...