Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια, ειναι η 3η φορα που βλεπω αιμα στο σκουπισμα. Μερικες σταγονες. Πριν 2 και 3 μερες ειδα παλι. Δεν εχω πονο η κατι αλλο και σταματαει αμεσως. Μου εδωσε προγεστερονη απο την πρωτη φορα που ειδα. Στον γιο μου ειχα δει παλι στην αρχη 2-3 φορες αλλα λιγο καφε οχι κοκκικο οπως τωρα της περιοδου.

Σας εχει τυχει;;

Προσεχω πολυ αλλα οσο να ναι με ενα παιδι 2.5 χρονων δεν ειναι παντα ευκολο... εχω αρχισει να φοβαμαι οτι κατι θα παει στραβα...:(

Ειναι καθαρο αιμα;

7 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλημέρα Βάσω μου,καταρχάς για την επαφή με το κρούσμα μην αγχώνεσαι,ακόμη κ αν κόλλησετε που το απευχομαι όλα θα πάνε καλά! Είσαι κ εμβολιασμενη απ' ότι θυμάμαι,ο ιός ήδη έχει εξασθενήσει πάρα πολύ σε σχέση με την αρχική του μορφή οπότε μην αγχώνεσαι ❤️

Όσο για το αιματακι εφόσον είναι σταγόνες κ παίρνεις ήδη ουτροτζεσταν θεωρώ πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό..ο γιατρός τι σου είχε πει;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα με το μικρακι σου γιατί κ εγώ το σηκώνω αρκετά μέσα στη μέρα κ φυσικά τρέχω από πίσω του διαρκώς!

Καλημέρα Έλενα!

Εύχομαι οοολα να πάνε υπέροχα σε αυτή σου την εγκυμοσύνη κ να είσαι μαζί μας σε όλο το ταξίδι της❤️

Όσο αφορά τις καούρες ναι,το θεωρώ φυσιολογικοτατο! Λένε πως όλες τις στομαχικές διαταραχές το 1ο τρίμηνο τις προκαλεί η προγεστερόνη που αυξάνεται ραγδαία μέσα μας οπότε είναι για καλό παρά το ότι είναι αρκετά ενοχλητικό..

 

Δεν σου κρυβω οτι φοβαμαι.. αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και οτι ολα θα πανε καλα..η καουρα εμφανιστηκε 2-3 μερες πριν το θετικο τεστ..στην προηγουμενη δεν ειχα καθολου και οταν πηγα στην 5 εβδομαδα αρχισαν οι εμετοι..λετε να συμβει το αντιθετο αυτη την φορα να εχω καουρα στην αρχη και οχι εμετους :lol:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , elena93 είπε:

Ειναι καθαρο αιμα;

Δεν σου κρυβω οτι φοβαμαι.. αλλα προσπαθω να σκεφτομαι θετικα και οτι ολα θα πανε καλα..η καουρα εμφανιστηκε 2-3 μερες πριν το θετικο τεστ..στην προηγουμενη δεν ειχα καθολου και οταν πηγα στην 5 εβδομαδα αρχισαν οι εμετοι..λετε να συμβει το αντιθετο αυτη την φορα να εχω καουρα στην αρχη και οχι εμετους :lol:

Ειναι ροζ στο σκουπισμα και 1-2 σταγονες για το επομενο 2λεπτο και σταματαει

Και τις 3 φορες στην τουαλετα στο σκουπισμα εγινε δεν εχω λερωθει δηλαδη δεν ξερω τι γινεται...

Εχει συμβει 3 φορες Πεμπτη, Παρασκευη και σημερα :(

Εντομεταξυ ολη μερα κοιταζω μην εχω αιμα απο τη λαχταρα μου..

  • Λυπημένη/-ος 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Ειναι ροζ στο σκουπισμα και 1-2 σταγονες για το επομενο 2λεπτο και σταματαει

Και τις 3 φορες στην τουαλετα στο σκουπισμα εγινε δεν εχω λερωθει δηλαδη δεν ξερω τι γινεται...

Εχει συμβει 3 φορες Πεμπτη, Παρασκευη και σημερα :(

Εντομεταξυ ολη μερα κοιταζω μην εχω αιμα απο τη λαχταρα μου..

Προσπαθησε να χαλαρωσεις..ολα θα πανε καλα..θα δεις οτι θα σου πει ο γιατρος οτι ολα πανε μια χαρα..εμενα δεν μου εχει τυχει να σου πω την αληθεια..στην ξαδερφη μου συνεβει αλλα εκεινη ειχε καφε και η γιατρος της ειπε δν ειναι τπτ..γι'αυτο σε ρωτησα..ποσο εβδομαδων εισαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elena93 είπε:

Προσπαθησε να χαλαρωσεις..ολα θα πανε καλα..θα δεις οτι θα σου πει ο γιατρος οτι ολα πανε μια χαρα..εμενα δεν μου εχει τυχει να σου πω την αληθεια..στην ξαδερφη μου συνεβει αλλα εκεινη ειχε καφε και η γιατρος της ειπε δν ειναι τπτ..γι'αυτο σε ρωτησα..ποσο εβδομαδων εισαι;

Ειμαι 5w+4d συμφωνα με το ιντερνετ... γιατρο πρωτη φορα θα παω σημερα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν ειδαμε τιποτα. Η γιατρος μου ειπε θα επρεπε τωρα να δουμε σακο. Κραταει μια μικρη επιφυλαξη.

Πιστευει ειναι βιοχημικη

Μου ειπε να κανω β χοριακη σε μια βδομαδα να επιβεβαιωσουμε οτι επεσε. Μπορει και γω να μην ειμαι μανουλα οκτωβριου πια..

Η καρδουλα μου ραγισε

Μου ειπε ο γιος μου να μην κλαιω ομως και θα τον ακουσω

  • Λυπημένη/-ος 10

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια δεν ειδαμε τιποτα. Η γιατρος μου ειπε θα επρεπε τωρα να δουμε σακο. Κραταει μια μικρη επιφυλαξη.

Πιστευει ειναι βιοχημικη

Μου ειπε να κανω β χοριακη σε μια βδομαδα να επιβεβαιωσουμε οτι επεσε. Μπορει και γω να μην ειμαι μανουλα οκτωβριου πια..

Η καρδουλα μου ραγισε

Μου ειπε ο γιος μου να μην κλαιω ομως και θα τον ακουσω

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου πάρε το παιδάκι σ αγκαλίτσα 

για την ωορρηξία ήσουν σίγουρη ; Μήπως είσαι λιγότερων ημερών ;

και γώ στην αναμονή είμαι δεν ακούσαμε καρδούλα θα πάω τωρα σε μια εβδομάδα… 

Link to comment
Share on other sites

Η εμφύτευση μπορεί να γίνει έως 10 μέρες μετά τη σύλληψη (πάνω κάτω)..

Οπότε αν υπολογίσουμε αυτό ίσως και να είναι λίγο νωρίς..

Σε αρκετές περιπτώσεις βλέπουν σάκο μετά την έκτη εβδομάδα..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια δεν ειδαμε τιποτα. Η γιατρος μου ειπε θα επρεπε τωρα να δουμε σακο. Κραταει μια μικρη επιφυλαξη.

Πιστευει ειναι βιοχημικη

Μου ειπε να κανω β χοριακη σε μια βδομαδα να επιβεβαιωσουμε οτι επεσε. Μπορει και γω να μην ειμαι μανουλα οκτωβριου πια..

Η καρδουλα μου ραγισε

Μου ειπε ο γιος μου να μην κλαιω ομως και θα τον ακουσω

Θα κρατήσω μόνο ότι έχεις ήδη ένα υπέροχο παιδάκι που θέλει να σε βλέπει δυνατή κ χαμογελαστή γιατί είσαι η μανούλα του,η ηρωίδα του!!

Σύντομα θα του χαρίσεις το αδερφάκι που τόσο θες κ εσύ (αν ήδη δεν είναι οντως μέσα σου κ αργεί να φανεί!)

Εύχομαι ο,τι καλύτερο Βάσω μου..❤️

  • Ευχαριστώ 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Vivianaki7 είπε:

Η εμφύτευση μπορεί να γίνει έως 10 μέρες μετά τη σύλληψη (πάνω κάτω)..

Οπότε αν υπολογίσουμε αυτό ίσως και να είναι λίγο νωρίς..

Σε αρκετές περιπτώσεις βλέπουν σάκο μετά την έκτη εβδομάδα..

 

Μακαρι μακαρι μακαρι

Θα σας ενημερωσω την επομενη βδομαδα που θα κανω χοριακη ξανα

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , elena93 είπε:

Τι κανετε κοριτσια; Να σας ρωτησω..εχει νιωσει καμια απο εσας τσιμπημα στην μητρα και σαν καψιμο δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλα για δευτερολεπτα;

Καλησπέρα ναι εγώ έχω νιώσει αρκετές φορές τσιμπιματακια στην μήτρα για δευτερόλεπτα και σταματάνε και είναι και λίγο  ενοχλιτικα γτ είναι εντονουτσικα καμία φορά  κάψιμο δεν έχω νιώσει .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, elena93 said:

Τι κανετε κοριτσια; Να σας ρωτησω..εχει νιωσει καμια απο εσας τσιμπημα στην μητρα και σαν καψιμο δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλα για δευτερολεπτα;

Από όλα εδώ κάθε μέρα έχω πόνους και τσιμπήματα και κάψιμο νομίζω σπάνια ,αλλά έρχονται κι φεύγουν δεν είναι συνεχόμενα κρατάνε κάποια δευτερόλεπτα .Είναι η μήτρα που μεγάλωνει ,άσε και μένα με ανησυχούν και με φοβίζουν κάθε φορά αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...