Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , LoveToBeMom είπε:

Με το καλό Konie μου κ το πλασματακι σου,εύχομαι ο,τι καλύτερο κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Η "σωστή" στιγμή για τα μωράκια μας έρχεται για να μας εκπλήξει ❤️ 

Απο συμπτώματα χμμμ...

Είχα πολύ έντονους πόνους τύπου περιόδου μέχρι την 6η εβδομάδα περίπου ειδικά 4η κ 5η! Από την 6η εβδομάδα ναυτίες κ κάποιους εμετούς το πρωί κ μια απέχθεια στο κρέας! Εσύ;

Δεν είμαι δηλαδή η μόνη που απεχθάνομαι το κρέας που ειναι το αγαπημένο μού,μόλις μυριστω κρέας μιυ έρχεται να κάνω εμετό ανακάτευε το στομάχι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα πήγα και έκανα τον πρώτο μου υπέριχο σήμερα  έχω τρελαθεί απο την χαρά μ ακόμα δεν μπορώ να το πυστεψω ότι είδα αυτό το μικρό θαυματακι μέσα μ και ακούσαμε και καρδούλα ήταν απίστευτο το συναίσθημα μου έβγαλε Πητ 27 Οκτωβρίου.....❤️❤️❤️ Δόξα το Θεό είναι όλα καλά και φυσιολογικά για την εβδομάδα που είμαι....

Συγχαρητήρια Δημητρούλα μας!!!

Πόσο υπέροχο συναίσθημα να ακούς κ να βλέπεις το πλασματακι σου ε;; ❤️

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά κορίτσι μου! Όλες μαζί θα γεννήσουμε Θεού θελοντος υγιή κ δυνατά μωράκια,θα δεις!! 

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια ! Σήμερα, 5 εβδ + 4 ημ πήγα και έκανα κολπικό υπέρηχο ! Είδαμε 1 πεντακάθαρο σάκο και ήδη μέσα ήδη βλέπει (δεν θυμάμαι πως το λένε) το κατιτίς . Μου είπε οτι όλα βαίνουν όπως πρέπει. Είναι σε σωστό σημείο, μεγαλώνει όπως πρέπει για την εβδομάδα που είμαι ! Απλώς βλέπει ακόμα ένα σάκο ( στην εμβρυομεταφορά βάλαμε 2 βλαστοκύστες) αλλα δεν βλέπει κάτι ακόμα μέσα. Μπορεί να μην προχώρησε, μπορεί να αργεί περισσότερο, μου είπε οτι θα ξέρουμε την επόμενη εβδομάδα.

Καλημέρα Ζουκοοο!!

Συγχαρητήρια κ σε εσένα λοιπόν πιθανή δυδιμονανουλα!

Εύχομαι να πιάσουν γερά κ τα δυο εμβρυακια σου ιδαλλως κ το ένα είναι υπέροχο ❤️

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

πρίν από 6 λεπτά , Inana είπε:

Πηγα και σε άλλο γιατρό για να με δει που είναι και ποιο κοντά μου γιατί ο εξωσωματικος μου είναι πιο μακριά,ο γιατρός αυτός είδε ακόμη ένα σάκο Αλλά δεν φαίνεται κάτι μας είπε είναι 5 εβδομάδων ο σάκος εκείνος ο δικός μου με το μωρό είναι 7 εβδομάδων και κάτι μέρες δεν ξέρω θέμας και προχθές που είδα το καφέ τι σήμενει μου ειπεν ότι θα δούμε πως πήγαινε ο άλλος ο σακος και το έχω απορία 

Άρα θα υπάρξει πιθανότητα κ αλλού εμβρύου;

Σε φυσιολογική σύλληψη έχει τύχει να έχει δύο φορές τον μήνα η γυναίκα ωορρηξία κ να πιάσει 2 μωράκια με διαφορά μιας εβδομάδας πχ αλλά στην εξωσωματική δε ξέρω πως γίνεται να έχουν διαφορά..

Δε γνωρίζω γενικώς για εξωσωματική ώστε να σε βοηθήσω κορίτσι μου. Ίσως να μην αναπτύχθηκε καλά το δεύτερο κ να έμεινε "πίσω";

Πάντως το άλλο το 7 εβδομάδων είναι καλά έτσι;;

πρίν από 5 λεπτά , Inana είπε:

Δεν είμαι δηλαδή η μόνη που απεχθάνομαι το κρέας που ειναι το αγαπημένο μού,μόλις μυριστω κρέας μιυ έρχεται να κάνω εμετό ανακάτευε το στομάχι μου

Ναι δεν είσαι μόνη Ίνανα μου γλυκιααα!!

Κ εγώ ζούσα με κρέας κυριολεκτικά,τώρα μόνο κιμά κ κάνα κοτόπουλο αααν φάω ελάχιστο.

Αμνοερίφια,μοσχάρι κ χοιρινό ούτε να τα σκεφτώ:wacko:


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Συγχαρητήρια Δημητρούλα μας!!!

Πόσο υπέροχο συναίσθημα να ακούς κ να βλέπεις το πλασματακι σου ε;; ❤️

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά κορίτσι μου! Όλες μαζί θα γεννήσουμε Θεού θελοντος υγιή κ δυνατά μωράκια,θα δεις!! 

Καλημέρα Ζουκοοο!!

Συγχαρητήρια κ σε εσένα λοιπόν πιθανή δυδιμονανουλα!

Εύχομαι να πιάσουν γερά κ τα δυο εμβρυακια σου ιδαλλως κ το ένα είναι υπέροχο ❤️

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

Άρα θα υπάρξει πιθανότητα κ αλλού εμβρύου;

Σε φυσιολογική σύλληψη έχει τύχει να έχει δύο φορές τον μήνα η γυναίκα ωορρηξία κ να πιάσει 2 μωράκια με διαφορά μιας εβδομάδας πχ αλλά στην εξωσωματική δε ξέρω πως γίνεται να έχουν διαφορά..

Δε γνωρίζω γενικώς για εξωσωματική ώστε να σε βοηθήσω κορίτσι μου. Ίσως να μην αναπτύχθηκε καλά το δεύτερο κ να έμεινε "πίσω";

Πάντως το άλλο το 7 εβδομάδων είναι καλά έτσι;;

Ναι δεν είσαι μόνη Ίνανα μου γλυκιααα!!

Κ εγώ ζούσα με κρέας κυριολεκτικά,τώρα μόνο κιμά κ κάνα κοτόπουλο αααν φάω ελάχιστο.

Αμνοερίφια,μοσχάρι κ χοιρινό ούτε να τα σκεφτώ:wacko:

Ότι έχει σχέση με κρέας τώρα αυτή την εβδομάδα δεν θέλω να το βλέπω ούτε να το μυρίζω αν μυρισο σκόρδο Παναγία μου απεσιο 

Ναι το μπεμπέ μου είναι μια χαρά και η καρδούλα του δόξα τον Θεό και την Αγία Μαρίνα μου,πηγαίνουμε καλά σιγά σιγά και έχει ο θεός για όλες μάς❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Konie είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια. 

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Πριν από 3 ημέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 1ο μου παιδάκι έπειτα από προσπάθειες 2 ετών. Έχω κάνει 1 χοριακη και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα από την 2η. 

Το άγχος μου δεν περιγράφεται..!! Μιας και τελευταία περίοδο είχα 30 Ιανουαρίου, βρίσκομαι στην 4η εβδομάδα. 

Εσείς πως είστε; τι συμπτώματα έχετε; 

Κι εγω προσπαθω για 2ο πολυ καιρο... τελευταια περιοδο 26/1 αλλα επειδη εχω απαραδεκτο κυκλο και ιστορικο καισαρικης σιγουρα δε θα φτασω Νοεμβρη...

Σημερα περιμενω και εγω χοριακη 

Η προηγουμενη ηταν 590 πριν 48 ωρες... 

Αχχχχχ καλα μας αποτελεσματα

Εγω εχω φουσκωμα και συχνοουρια την οποια την ειχα μονιμα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου

Παντως και γω κοριτσια ολο χορτοπιτα θελω ουτε να το δω το κρεας...

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LoveToBeMom είπε:

Με το καλό Konie μου κ το πλασματακι σου,εύχομαι ο,τι καλύτερο κ μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Η "σωστή" στιγμή για τα μωράκια μας έρχεται για να μας εκπλήξει ❤️ 

Απο συμπτώματα χμμμ...

Είχα πολύ έντονους πόνους τύπου περιόδου μέχρι την 6η εβδομάδα περίπου ειδικά 4η κ 5η! Από την 6η εβδομάδα ναυτίες κ κάποιους εμετούς το πρωί κ μια απέχθεια στο κρέας! Εσύ;

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, να σαι καλά. Και σε εσένα το ίδιο εύχομαι. 

Εγώ από συμπτώματα είχα λίγα πονάκια περιόδου μια στον τόσο, και λίγα καφέ υγρά. Επίσης μια ελαφριά ημικρανια που όμως ήταν εκνευριστική γιατι ήταν συνεχόμενη και τέλος αϋπνία προς το βράδυ. 

Όλη την υπόλοιπη ημέρα  υπνηλία.. 

Αύριο το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γιατρό να με δει γιατί του ανέφερα τις καφέ εκκρίσεις και θέλει να τσεκάρει. 

2 ώρες πρίν, Cony είπε:

Αφού τον ενημερώσες και σου έδωσε αυτές τις οδηγίες τις ακολουθείς κ περιμένεις τον υπέρηχο. Υπομονή! Πότε κλείσατε για να το δείτε? 

Πωωω κ έκανες τυχαία το τεστ μπας και, και βγήκε θετικό ε?? Πωωω φοβερό συναίσθημα φαντάζομαι εκεί που δεν το περίμενες! Πάλι καλά που είπες να κάνεις ένα τεστ!

Με πήρε τηλέφωνο πριν από λίγο ο γιατρός και κλείσαμε ένα πρώτο ραντεβού για αύριο το απόγευμα για να δει λίγο τις καφέ εκκρίσεις που του ανέφερα. Είναι βέβαια ελάχιστες αλλά μιας και είναι η 1η μου εγκυμοσυνη είπα να ρίξει μια ματιά. 

Ναι άσε.. Μούδιασα όταν είδα το θετικό. Δεν το πίστευα. Η αλήθεια είναι ότι το Σάββατο που μας πέρασε περίμενα να αδιαθετησω. Την Δευτέρα (προχθές) θα πήγαινα να κάνω αιματολογικες για να ελέγξουμε τις ορμόνες πριν πάμε για την 2η σπερματέγχυση. 

Το Σάββατο το πρωί λοιπόν νόμιζα ότι μου ήρθε περίοδος γιατί είχα λίγα καφέ υγρά. Παραξενευτηκα όταν είδα ότι δεν μου ήρθε αιμα ούτε μέχρι την Κυριακή. 

Επειδή όμως είχα στο μυαλό μου ότι έπρεπε να πάρω χαπια για την μελλοντική σπερματεγχυση, είπα να κάνω ένα τεστ για 1 στο εκατομμύριο. 

Εε τελικά βγήκε θετικό.. Σοκ! Οι γιατροί μας είχαν πει ότι δύσκολα θα συλλάβω φυσιολογικά λόγω της ολιγοσπερμιας του συζύγου. Οπότε δεν πιστεύαμε στα μάτια μας.. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , lenaki898 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω έχετε κάνει 3 δόση και αν ναι πότε?εγώ είμαι στην 11 εμβομάδα και πλέον θεωρούμε ανεμβολίαστη αλλά φοβάμαι να το κάνω κιόλας

Εγω εκανα 3η δοση 29/1

Με πηραξε πολυ ειχα πολυ υψηλο πυρετο 3 μερες εως και 39.9 (οπως και στις προηγουμενες 2 δοσεις). Νομιζω γι αυτο το λογο ισως να το αποφευγουν στο 1ο 3μηνο για τον πυρετο αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Μετα νομιζω το κανεις κανονικα.

Μπορει να λεω κατι λαθος..

Εγω θα ακολουθουσα τις οδηγιες του γιατρου στη θεση σου


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!

44 ετών, μετά από εξωσωματική, ακούσαμε χθες δύο καρδουλίτσες.. του του του του του...

Οι παλμοί ήταν 129 κ 127

Είμαι 6w και 6d

Εσείς τι παλμό ακούσατε και σε ποια φάση; 

Καλή επιτυχία σε όλες με πίστη κορίτσια ❤️

1 hour ago, lenaki898 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να ρωτήσω έχετε κάνει 3 δόση και αν ναι πότε?εγώ είμαι στην 11 εμβομάδα και πλέον θεωρούμε ανεμβολίαστη αλλά φοβάμαι να το κάνω κιόλας

3η δόση και εγώ έκανα τέλη Δεκεμβρίου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια προχτες 590 η χοριακη σημερα 970

Παει καλα  ειπε οποτε μου ειπε να παω 22/3 και λογικα θα ακουσουμε και καρδουλα

Ειμαι ασχετη απο χοριακες.. δεν επρεπε να διπλασιαστει;;

  • Μου αρέσει 2

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , vaso_mpempis είπε:

Κοριτσια προχτες 590 η χοριακη σημερα 970

Παει καλα  ειπε οποτε μου ειπε να παω 22/3 και λογικα θα ακουσουμε και καρδουλα

Ειμαι ασχετη απο χοριακες.. δεν επρεπε να διπλασιαστει;;

60-70% τουλάχιστον αύξηση σε 48 με 72 ώρες, και στο ίδιο εργαστήριο!

πρίν από 1 λεπτό , Primula είπε:

60-70% τουλάχιστον αύξηση σε 48 με 72 ώρες, και στο ίδιο εργαστήριο!

Εγώ σίγουρα θα έκανα μια επανάληψη σε 3 ημέρες, δεν θα άντεχα έως τα τόσο του Μαρτίου με τπτ!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Primula είπε:

60-70% τουλάχιστον αύξηση σε 48 με 72 ώρες, και στο ίδιο εργαστήριο!

Εγώ σίγουρα θα έκανα μια επανάληψη σε 3 ημέρες, δεν θα άντεχα έως τα τόσο του Μαρτίου με τπτ!!

Νομιζω ειμαι πανω απο 60% σε 48 ωρες

Ευχαριστω πολυ

Θα δω νομιζω μπορω να περιμενω..:x


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , vaso_mpempis είπε:

Νομιζω ειμαι πανω απο 60% σε 48 ωρες

Ευχαριστω πολυ

Θα δω νομιζω μπορω να περιμενω..:x

Ναι είσαι σίγουρα πολύ πάνω από τα όρια!! Τώρα βάζει γκάζια και δεν θα την προλαβαίνεις χαχα

Καλή επιτυχία!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Primula είπε:

Καλησπέρα και από μένα!

44 ετών, μετά από εξωσωματική, ακούσαμε χθες δύο καρδουλίτσες.. του του του του του...

Οι παλμοί ήταν 129 κ 127

Είμαι 6w και 6d

Εσείς τι παλμό ακούσατε και σε ποια φάση; 

Καλή επιτυχία σε όλες με πίστη κορίτσια ❤️

3η δόση και εγώ έκανα τέλη Δεκεμβρίου

Καλησπέρα με το καλό τα μωρακια σου είμαστε στην ίδια εβδομάδα  και ίδιες μέρες και εγώ εχθές άκουσα καρδούλα πρώτη φορά καλή τελιομινη εγγυμοσινη σου εύχομαι ❤️

4 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Συγχαρητήρια Δημητρούλα μας!!!

Πόσο υπέροχο συναίσθημα να ακούς κ να βλέπεις το πλασματακι σου ε;; ❤️

Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά κορίτσι μου! Όλες μαζί θα γεννήσουμε Θεού θελοντος υγιή κ δυνατά μωράκια,θα δεις!! 

Καλημέρα Ζουκοοο!!

Συγχαρητήρια κ σε εσένα λοιπόν πιθανή δυδιμονανουλα!

Εύχομαι να πιάσουν γερά κ τα δυο εμβρυακια σου ιδαλλως κ το ένα είναι υπέροχο ❤️

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!

Άρα θα υπάρξει πιθανότητα κ αλλού εμβρύου;

Σε φυσιολογική σύλληψη έχει τύχει να έχει δύο φορές τον μήνα η γυναίκα ωορρηξία κ να πιάσει 2 μωράκια με διαφορά μιας εβδομάδας πχ αλλά στην εξωσωματική δε ξέρω πως γίνεται να έχουν διαφορά..

Δε γνωρίζω γενικώς για εξωσωματική ώστε να σε βοηθήσω κορίτσι μου. Ίσως να μην αναπτύχθηκε καλά το δεύτερο κ να έμεινε "πίσω";

Πάντως το άλλο το 7 εβδομάδων είναι καλά έτσι;;

Ναι δεν είσαι μόνη Ίνανα μου γλυκιααα!!

Κ εγώ ζούσα με κρέας κυριολεκτικά,τώρα μόνο κιμά κ κάνα κοτόπουλο αααν φάω ελάχιστο.

Αμνοερίφια,μοσχάρι κ χοιρινό ούτε να τα σκεφτώ:wacko:

Αχ είναι απίστευτο το συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου και εγώ το πυστευω πως αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά ❤️❤️

4 ώρες πρίν, Inana είπε:

Δεν είμαι δηλαδή η μόνη που απεχθάνομαι το κρέας που ειναι το αγαπημένο μού,μόλις μυριστω κρέας μιυ έρχεται να κάνω εμετό ανακάτευε το στομάχι μου

Κορίτσι μ καλησπέρα μια από τα ίδια και εγώ ούτε να το βλέπω το κρέας δεν θέλω ούτε να το μαγυρευω τιποτα και πριν την εγγυμοσινη έτρωγα σχεδόν κάθε μέρα τώρα με αηδιάζει πλέον και γενικά Πόλα φαγητά μόνο βραστά  λαχανικά  και στεγνά πχ τοστ μπορώ να φάω τπτ άλλο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα με το καλό τα μωρακια σου είμαστε στην ίδια εβδομάδα  και ίδιες μέρες και εγώ εχθές άκουσα καρδούλα πρώτη φορά καλή τελιομινη εγγυμοσινη σου εύχομαι ❤️

Αχ είναι απίστευτο το συναίσθημα να ακούς την καρδούλα του μωρού σου και εγώ το πυστευω πως αυτή την φορά θα πάνε όλα καλά ❤️❤️

Κορίτσι μ καλησπέρα μια από τα ίδια και εγώ ούτε να το βλέπω το κρέας δεν θέλω ούτε να το μαγυρευω τιποτα και πριν την εγγυμοσινη έτρωγα σχεδόν κάθε μέρα τώρα με αηδιάζει πλέον και γενικά Πόλα φαγητά μόνο βραστά  λαχανικά  και στεγνά πχ τοστ μπορώ να φάω τπτ άλλο....

Με τι ρυθμό Δημητρούλα;

Τι ωραία σύμπτωση, ίδιες μέρες ακριβώς!!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vaso_mpempis είπε:

Εγω εκανα 3η δοση 29/1

Με πηραξε πολυ ειχα πολυ υψηλο πυρετο 3 μερες εως και 39.9 (οπως και στις προηγουμενες 2 δοσεις). Νομιζω γι αυτο το λογο ισως να το αποφευγουν στο 1ο 3μηνο για τον πυρετο αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Μετα νομιζω το κανεις κανονικα.

Μπορει να λεω κατι λαθος..

Εγω θα ακολουθουσα τις οδηγιες του γιατρου στη θεση σου

ο γιατρός μου είπε όποτε θέλω το κάνω....απλά γύρω μου δεν έχω εγκυες που να έκαναν την τρίτη δόση γιαυτό ρωτάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...