Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , elena93 είπε:

Τι κανετε κοριτσια; Να σας ρωτησω..εχει νιωσει καμια απο εσας τσιμπημα στην μητρα και σαν καψιμο δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλα για δευτερολεπτα;

Κι εγω εχω τετοιου ειδους πονακια σε συνδυασμο με μια αισθηση μαγκωματος. Τα ειχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. Οταν με πιανουν, αυτο που κανω ειναι να ξαπλωνω και μετα απο λιγο νιωθω οτι χαλαρωνει το συστημα. Τυχαινει ομως κι αυτο που λες, να με πιασουν στιγμιαια. Γενικα, νομιζω οτι ολα αυτα ειναι φυσιολογικα και προσωπικα εγω τα ερμηνευω ως αναγκη για χαλαρωση γιατι μολις ξεκουραστω, υποχωρουν.

 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Katerina A. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; είμαι καινούρια εδώ! Κ με το καλό μαμά για δεύτερη φορά τον Οκτώβρη! 

Καλως ηρθες..σου ευχομαι τα καλυτερα..με το καλο.. ρε κοριτσια εχω πολλες ζαλαδες ειναι νορμαλ αυτο; Ημουν σουπερμαρκετ και ολα τριγυριζαν.. Μου φαινονται περιεργα καποια πραγματα διοτι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν τα ειχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elena93 είπε:

Καλως ηρθες..σου ευχομαι τα καλυτερα..με το καλο.. ρε κοριτσια εχω πολλες ζαλαδες ειναι νορμαλ αυτο; Ημουν σουπερμαρκετ και ολα τριγυριζαν.. Μου φαινονται περιεργα καποια πραγματα διοτι στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν τα ειχα

Κι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πολυ εντονη ναυτια ολη την ωρα ενω σε αυτην παθαινω αυτο που λες με τις ζαλαδες...ξαφνικα αρχιζουν να γυριζουν ολα για μερικα δευτερολεπτα και εχω και αυτην τη μονιμη αδιαθεσια στο στομαχι. Νομιζω οτι ολα φυσιολογικα ειναι...οι εξετασεις μου παντως βγηκαν μια χαρα παροτι λογω στιγματος εχω ιστορικο με αναιμιες.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina A. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; είμαι καινούρια εδώ! Κ με το καλό μαμά για δεύτερη φορά τον Οκτώβρη! 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Με το καλό σου εύχομαι. Να πάνε όλα τέλεια! Πόσο εβδομαδων είσαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Konie και Έλενα σας ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ εσείς!! Είμαι στην 9η εβδομάδα! Να ρωτήσω.. Πως απαντάω σε κάποιο συγκεκριμένο post από κάτω; εγώ από συμπτώματα αναγούλα, καούρες και μου βρωμάνε τα παντα :wacko: 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerina A. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; είμαι καινούρια εδώ! Κ με το καλό μαμά για δεύτερη φορά τον Οκτώβρη! 

Καλησπέρα κορίτσι μ με το καλό το μωράκι σου να έχεις μια υπέροχη εγγυμοσινη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

Konie και Έλενα σας ευχαριστώ πολύ! Με το καλό κ εσείς!! Είμαι στην 9η εβδομάδα! Να ρωτήσω.. Πως απαντάω σε κάποιο συγκεκριμένο post από κάτω; εγώ από συμπτώματα αναγούλα, καούρες και μου βρωμάνε τα παντα :wacko: 

Καλημερα κοριτσι μου!Με το καλο να αποκτησεις και το δευτερο παιδακι!Οταν θες να απαντησεις σε συγκεκριμενο μηνυμα, πατας απο κατω που λεει παραθεση. Επισης, αν θελεις να κανεις tag καποια στο κειμενο σου πατας @ και πληκτρολογεις το ονομα (σου εμφανιζει επιλογες, οποτε επιλεγεις αυτο που θες).Ελπιζω να σε κατατοπισα!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Κορίτσια ! 6w4d σήμερα . Είδαμε σποράκι !

129 μετρησε τον καρδιακό παλμo , και το σποράκι 0.65cm !! Ο δεύτερος σάκος φαίνεται, αισθητά μικρότερος αλλα δεν είδαμε κάτι μέσα...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, zouko είπε:

Kαλημέρα Κορίτσια ! 6w4d σήμερα . Είδαμε σποράκι !

129 μετρησε τον καρδιακό παλμo , και το σποράκι 0.65cm !! Ο δεύτερος σάκος φαίνεται, αισθητά μικρότερος αλλα δεν είδαμε κάτι μέσα...

με το καλό..εύχομαι να πάνε όλα καλά...εγώ σήμερα ετοίμαζα πρωινό έβρασα αυγά και έτσι όπως τα καθάριζα μου ήρθε μια άσχημη μυρωδιά δεν ξέρω τι ακριβώς..έλεγα στον άντρα μου για μύριζε τα αυγά σου μυρίζει κάτι άσχημο αυτός έλεγε όχι..πήγα να τρελαθώ με το ζόρι τα έφαγα να σας πω την αλήθεια..μήπως είναι αυτό το σύμπτωμα που λένε ότι όλα σου μυρίζουν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Katerina A. είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; είμαι καινούρια εδώ! Κ με το καλό μαμά για δεύτερη φορά τον Οκτώβρη! 

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Με το καλό σου εύχομαι. Να πάνε όλα τέλεια! Πόσο εβδομαδων είσαι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, elena93 said:

με το καλό..εύχομαι να πάνε όλα καλά...εγώ σήμερα ετοίμαζα πρωινό έβρασα αυγά και έτσι όπως τα καθάριζα μου ήρθε μια άσχημη μυρωδιά δεν ξέρω τι ακριβώς..έλεγα στον άντρα μου για μύριζε τα αυγά σου μυρίζει κάτι άσχημο αυτός έλεγε όχι..πήγα να τρελαθώ με το ζόρι τα έφαγα να σας πω την αλήθεια..μήπως είναι αυτό το σύμπτωμα που λένε ότι όλα σου μυρίζουν?

Πολύ πιθανό. 

Η αποστροφή από διάφορες μυρωδιές είναι πολύ σύνηθες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ χθες έκανα τις πρώτες εξετάσεις (αιματολογικες και ούρων). Είμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων. 

Η μικροβιολογος μου είπε ότι σε γενικές γραμμές είναι εντάξει απλά μου είπε να ενημερώσω τον γυναικολόγο για την τσιμπημένη TSH που ήταν 3,45(μεσα στα φυσιολογικά όπως είπε αλλά την ήθελε πιο κάτω). Επίσης ο αιματοκριτης ήταν 34.3.

Ο γυναικολόγος μου μου είπε να επισκεφθώ ενδοκρινολογο σχετικά άμεσα για να το παρακολουθήσουμε. Να αναφέρω ότι πριν την εγκυμοσυνη δεν είχα πρόβλημα με θυρεοειδή αλλά έχω ιστορικό από την μαμά μου. 

Είχε καμία από εσάς παρόμοιο θέμα; 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

με το καλό..εύχομαι να πάνε όλα καλά...εγώ σήμερα ετοίμαζα πρωινό έβρασα αυγά και έτσι όπως τα καθάριζα μου ήρθε μια άσχημη μυρωδιά δεν ξέρω τι ακριβώς..έλεγα στον άντρα μου για μύριζε τα αυγά σου μυρίζει κάτι άσχημο αυτός έλεγε όχι..πήγα να τρελαθώ με το ζόρι τα έφαγα να σας πω την αλήθεια..μήπως είναι αυτό το σύμπτωμα που λένε ότι όλα σου μυρίζουν?

Κορίτσι μ καλησπέρα κάθε μέρα υποφέρω με όλα τα φαγητά μου μυρίζουν όλα και δεν μπορώ να φάω και γενικά όλα μου βρωμάνε ακόμα και τα αρώματα έχω τρελό θέμα με τις μυρωδιές ενώ δεν το ειχα άσε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konie said:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ χθες έκανα τις πρώτες εξετάσεις (αιματολογικες και ούρων). Είμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων. 

Η μικροβιολογος μου είπε ότι σε γενικές γραμμές είναι εντάξει απλά μου είπε να ενημερώσω τον γυναικολόγο για την τσιμπημένη TSH που ήταν 3,45(μεσα στα φυσιολογικά όπως είπε αλλά την ήθελε πιο κάτω). Επίσης ο αιματοκριτης ήταν 34.3.

Ο γυναικολόγος μου μου είπε να επισκεφθώ ενδοκρινολογο σχετικά άμεσα για να το παρακολουθήσουμε. Να αναφέρω ότι πριν την εγκυμοσυνη δεν είχα πρόβλημα με θυρεοειδή αλλά έχω ιστορικό από την μαμά μου. 

Είχε καμία από εσάς παρόμοιο θέμα; 

 

Καλησπερα 

Καλο θα ήταν αν έχει κάποιος από γονείς πρόβλημα να το παρακολουθούν και τα παιδιά .Εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή και πριν ξεκινήσω εξωσωματική ξεκίνησα χάπια ,με το που έμεινα έγκυος αυξήθηκε στο 3 η τιμή ενώ πρέπει να είναι 2,5 και κάτω .Δεν είναι κάτι θα πας στον Ενδοκρινολογο  και θα σου ξεκινήσει χάπι και ανά ένα μήνα θα κανείς εξετάσεις αίματος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...