Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Εγώ δεν έβγαλα ένα έβγαλα Πόλα:( μέχρι και στην πλάτη έχω π δεν έχω βγάλει ποτέ στην ζωή Μ δλδ πριν 4 χρόνια π είχα  ακμή λόγω ηλικίας νιοθω λες και θα γεμίσω ξανά πάλι πόλα και δεν θέλω με τπτ να γεμησω πάλι σπιρακια ....όντως αυτό π λενε λάμπεις στην εγγυμοσινη μαλον είναι μύθος τελικά 

Μπορεί αργότερα ας δώσουμε μια ευκαιρία στην κατάσταση χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Primula είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω φοβάμαι πολύ.. προς το παρόν δεν μπορώ να το χαρώ ενώ γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και γω και το αγόρι μου..

Φοβάμαι ότι το σώμα μου δεν θα τα καταφέρει.. μου φαίνονται όλα αυτά πρωτόγνωρα κ φοβάμαι..

Αχ ποσο σε καταλαβαινω... 

Παρε μια ανασα!!! Κανε θετικες σκεψεις... το παμε βημα βημα και βλεπουμε... :x

χιονισε σε σας;;; σε μας ναι!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nina21 είπε:

μονο εμενα επεσε? εμενα απο 1,4 πηγε 0,34! αυριο θα μιλησω με τον γιατρο να δω τι θα μ πει!

Γενικα ο θυρεοειδης κανει τα δικα του στην εγκυμοσυνη, οποτε μην αγχωνεσαι!Εγω παιρνω εδω και πολλα χρονια χαπι, το οποιο χρειαστηκε να μειωσουμε 2 φορες στην προηγουμενη εγκυμοσυνη γιατι επεφτε η TSH. Το περιεργο ειναι οτι εδω και 2,5 χρονια, εχει παραμεινει ιδια η δοσολογια, δεν επεστρεψε δηλαδη στα παλια του δεδομενα οταν γεννησα...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Εγώ 27 χρόνων τρέχω με τη δουλειά και το ένα παιδάκι μου 12 μηνών τώρα και περιμένω και το δεύτερο αν όλα πάνε καλά! Κάναμε και 2ο υπέρηχο, σήμερα 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλα. Το θέμα είναι ότι έχω ένα γονίδιο θρομβοφιλιας και ο γιατρός μου λέει να κάνω ενέσεις αντιπηκτικες αλλά να συμβουλευτω και αιματολογο. Το θεωρώ πολύ ψυχοφθορο κάθε μέρα να τρυπιεσαι χωρίς λόγο οπότε αύριο έκλεισα ραντεβού σε αιματολογο και θα κάνω ότι μου πει αυτή.. Από συμπτώματα σχετικά καλά είμαι, έχω τρομερή υπνηλία και αν φάω καμία βλακεια με πιάνει αναγούλα αλλιώς τέλεια! Στο πρώτο δεν είχα τίποτα κανένα σύμπτωμα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Inana said:

Koritsia kalimeraa,exi kai allii ponous xamila stin koilia les kai tha adiathetisi??

Pses tin nixta i wra 3 sikothika gth ithela pipi kai me ponouse i kilia les kai tha evlepa periodo:confused:

Ναι κοπέλα μου κάθε μέρα άλλες μέρες είναι καλύτερα άλλες χειρότερα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KONNA28 είπε:

Ναι κοπέλα μου κάθε μέρα άλλες μέρες είναι καλύτερα άλλες χειρότερα 

Giati arage na ginete auto?na anisixo??

1 ώρα πρίν, Primula είπε:

Καλημέρα!

Παρασκευούλα σήμερα!!

Ναι έχω εγώ..

Pos pernanee??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 minutes ago, Inana said:

Giati arage na ginete auto?na anisixo??

Pos pernanee??

Όχι κάλε μην ανησυχείς η μήτρα μας πρέπει να μεγαλώσει για να χωρέσει τα μωράκια είναι λογικό .Εγώ όταν με πιάνει ξαπλώνω χαϊδεύω την κοιλιτσα λίγες ανασουλες και φεύγει !!! 
 

Πλέον τα έχω συνηθίσει και καμία φορά είναι έντονοι ,τρομάζω και εγώ λίγο αλλά σκέφτομαι ότι είναι φυσιολογικό .

 

Αυτο που δεν αντέχεται είναι οι αναγούλες και αυτή η αηδία προς το φαγητό .Επισης πεινάω συνέχεια και μου προκαλεί τρομερό εκνευρισμό αυτό .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KONNA28 είπε:

Όχι κάλε μην ανησυχείς η μήτρα μας πρέπει να μεγαλώσει για να χωρέσει τα μωράκια είναι λογικό .Εγώ όταν με πιάνει ξαπλώνω χαϊδεύω την κοιλιτσα λίγες ανασουλες και φεύγει !!! 
 

Πλέον τα έχω συνηθίσει και καμία φορά είναι έντονοι ,τρομάζω και εγώ λίγο αλλά σκέφτομαι ότι είναι φυσιολογικό .

 

Αυτο που δεν αντέχεται είναι οι αναγούλες και αυτή η αηδία προς το φαγητό .Επισης πεινάω συνέχεια και μου προκαλεί τρομερό εκνευρισμό αυτό .

Ego apexthanome to kreas pou toso poli to etroga,anagoules i emetous dn exo kati to proi me pirazoun kapia fagita alla pses tin nixta fagame kai gia proti fora agapimeno mou fagito kai piga kai to evgala olo

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Inana said:

Ego apexthanome to kreas pou toso poli to etroga,anagoules i emetous dn exo kati to proi me pirazoun kapia fagita alla pses tin nixta fagame kai gia proti fora agapimeno mou fagito kai piga kai to evgala olo

Και εγώ με το κρέας τώρα δεν μπορώ με αηδιάζει .Εγώ εμετό κάνω πριν την βιταμίνη αλλά πρώτη φορά σήμερα με έχει πιάσει τώρα αφού την ήπια και έφαγα και κάτι για να φύγει η αναγούλα .Ο μόνος λόγος που κρατιέμαι είναι η βιταμίνη …Ελπιζω να περάσουν σύντομη γιατί δεν μπορώ να λειτουργήσω σε τίποτα ,σαν ζόμπι είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα κοριτσια..ειδα κατι ονειρα σημερα το κατι αλλο καποια εντελως θριλερ οτι μ κυνηγουσαν και ενα αλλο οτι ειχα ενα κουτι πανω στην κοιλια μου και πανω στο καπακι ηταν ενας σταυρος το ανοιξα το κουτι και ηταν ενα μωρακι ζωντανο κουνιοταν και ελεγα στον αντρα μου κοιτα ειναι αγορι.. λετε να εχω αγορι;:lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ρια new mum είπε:

Καλησπέρα και από μένα κορίτσια! Εγώ 27 χρόνων τρέχω με τη δουλειά και το ένα παιδάκι μου 12 μηνών τώρα και περιμένω και το δεύτερο αν όλα πάνε καλά! Κάναμε και 2ο υπέρηχο, σήμερα 7 εβδομάδων και ακούσαμε καρδούλα. Το θέμα είναι ότι έχω ένα γονίδιο θρομβοφιλιας και ο γιατρός μου λέει να κάνω ενέσεις αντιπηκτικες αλλά να συμβουλευτω και αιματολογο. Το θεωρώ πολύ ψυχοφθορο κάθε μέρα να τρυπιεσαι χωρίς λόγο οπότε αύριο έκλεισα ραντεβού σε αιματολογο και θα κάνω ότι μου πει αυτή.. Από συμπτώματα σχετικά καλά είμαι, έχω τρομερή υπνηλία και αν φάω καμία βλακεια με πιάνει αναγούλα αλλιώς τέλεια! Στο πρώτο δεν είχα τίποτα κανένα σύμπτωμα! 

Κοριτσι μου, εγω κανω αντιπηκτικες. Δεν εχω κανει εξεταση για θρομβοφιλια, αλλα επειδη το πρωτο μου παιδακι το εκανα με εξωσωματικη, ο εξωσωματικος μου τις εδινε προληπτικα κι επειδη η περιπτωση μου ειναι λιγο ιδιαιτερη, ο γυναικολογος θεωρησε οτι θα ηταν καλο να τις συνεχισω σε ολη την εγκυμοσυνη για να βοηθησουμε οσο περισσοτερο γινεται την κατασταση και ολα πηγαν υπεροχα! Με αυτην τη λογικη, τις ξεκινησαμε και τωρα και θα κανω και παλι μεχρι τελους. Γενικα, μια συνηθεια ειναι...μην το βλεπεις ως κατι τρομερο. Η αληθεια ειναι οτι εγω, λογω εξωσωματικης, ημουν απολυτα εξοικειωμενη με τις ενεσεις, οποτε σε καταλαβαινω αν σου φαινεται ζορικο, αλλα αν υπαρχει γονιδιο θρομβοφιλιας, ειναι σημαντικο να τις κανεις...θα δεις εννοειται τι θα σου πει κι η αιματολογος που ειναι η ειδικος για να κρινει!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...