Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 6/3/2022 at 7:52 ΜΜ, Evi95 είπε:

Αν η εμφύτευση έγινε αργότερα,έχεις ακόμη πιθανότητες..

Αχ @Evi95..οταν μου εγραψες αυτο εκλαψα τοσο πολυ... ειχα τοσο αναγκη να σε πιστεψω.. και επρεπε!!

 Κοριτσια μου!!! Αχ τι εχω περασει!!! Μετα τα κακα νεα εγινα ενα ρακος.. το αιμα αυξηθηκε και τελικα πηγα σημερα να κανω χοριακη να επιβεβαιωσω οτι επεσε.. δεν αντεχα να περιμενω αλλο.

Εκανα λοιπον και εχει φτασει 7000!!!! Πηρα τη γιατρο και μου ειπε επρεπε να ναι 8000-9000.. οτι αφου δεν ειδαμε τπτ την προηγουμενη φορα να παω να κανω αμεσως παλι υπερηχο γιατι μαλλον ειναι εξωμητριο!!! 

Ταραχη, κλαμα,αιμα...

Το παιδι να μην καταλαβαινει..

Πηγα λοιπον και ειδα ενδομητριο σακο.

Χαρηκα και νευριασα τοσο πολυ με τη γιατρο!! 

Οντως εχω ελπιδες... 

Ταλαιπωρησα πολυ το σπορακι εδω και τοσες μερες με την ιδεα οτι δεν υπαρχει.. 2 μερες δεν πηρα την προγεστερονη, αγκαλια συνεχεια τον 14κιλο γιο μου.. δουλειες στο σπιτι.. ξενυχτι.. κλαματα..

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! 

  • Μου αρέσει 10

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, KONNA28 είπε:

Καλησπερα 

Καλο θα ήταν αν έχει κάποιος από γονείς πρόβλημα να το παρακολουθούν και τα παιδιά .Εγώ έχω θέμα με θυρεοειδή και πριν ξεκινήσω εξωσωματική ξεκίνησα χάπια ,με το που έμεινα έγκυος αυξήθηκε στο 3 η τιμή ενώ πρέπει να είναι 2,5 και κάτω .Δεν είναι κάτι θα πας στον Ενδοκρινολογο  και θα σου ξεκινήσει χάπι και ανά ένα μήνα θα κανείς εξετάσεις αίματος 

Καλησπέρα,

Επειδή ήμουν και εγώ ένα βήμα πριν από την εξωσωματικη (είχα κάνει και 1 αποτυχημένη σπερματεγχυση), παρακολουθούσαμε συνεχώς τους δείκτες και δεν υπήρχε τίποτα το ανησυχητικό. Η TSH ήταν κοντά στο 2.

Οπότε γιαυτό κάπως ανησύχησα. Αλλά ναι ενημέρωσα κατευθείαν τον γυναικολόγο και έκλεισα ραντεβού με ενδοκρινολογο για μεθαύριο. 

Οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vaso_mpempis Κοριτσι μου τι τραβας και εσυ..να δεις που το σπορακι ειναι εκει μεσα και θα σας κανει την καλυτερη εκπληξη στον επομενο υπερηχο..μην τα παρατας μεχρι τελευταια στιγμη και να προσεχεις να παρεις και την προγεστερονη, η ελπιδα πεθενει παντε τελευταια..εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη οταν μου ειπαν πρεπει να παω για αποξεση περιμενα και αλλο γιατι μπορει να ηταν καθυστερημενη συλληψη..εκανα υπομονη και κουραγιο..και οταν ειδα οτι η χοριακη επεφτε τοτε σιγουρευτηκα..εγω πιστευω οτι ολα ειναι καλα αλλα σε ταλαιπορει απο τωρα το σπορακι σου..σου ευχομαι τα καλυτερα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ @Evi95..οταν μου εγραψες αυτο εκλαψα τοσο πολυ... ειχα τοσο αναγκη να σε πιστεψω.. και επρεπε!!

 Κοριτσια μου!!! Αχ τι εχω περασει!!! Μετα τα κακα νεα εγινα ενα ρακος.. το αιμα αυξηθηκε και τελικα πηγα σημερα να κανω χοριακη να επιβεβαιωσω οτι επεσε.. δεν αντεχα να περιμενω αλλο.

Εκανα λοιπον και εχει φτασει 7000!!!! Πηρα τη γιατρο και μου ειπε επρεπε να ναι 8000-9000.. οτι αφου δεν ειδαμε τπτ την προηγουμενη φορα να παω να κανω αμεσως παλι υπερηχο γιατι μαλλον ειναι εξωμητριο!!! 

Ταραχη, κλαμα,αιμα...

Το παιδι να μην καταλαβαινει..

Πηγα λοιπον και ειδα ενδομητριο σακο.

Χαρηκα και νευριασα τοσο πολυ με τη γιατρο!! 

Οντως εχω ελπιδες... 

Ταλαιπωρησα πολυ το σπορακι εδω και τοσες μερες με την ιδεα οτι δεν υπαρχει.. 2 μερες δεν πηρα την προγεστερονη, αγκαλια συνεχεια τον 14κιλο γιο μου.. δουλειες στο σπιτι.. ξενυχτι.. κλαματα..

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! 

Είδες?Όλα πάνε καλά ευτυχώς!Χάρηκα πάρα πολύ μόλις διάβασα το μήνυμα σου!!!

Ξεκινά κανονικά προγεστερόνη τώρα και ξεκούραση..Η αιμορραγία σταμάτησε?(να ξέρεις πως το αίμα πολλές φορές υπάρχει λόγω ορμονών και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό)..

Η γιατρός είχε την χειρότερη αντιμετώπιση που έχω συναντήσει,αν είναι δυνατόν..

Φρόντισε τον εαυτό σου και τη διατροφή σου,να ξεκουράζεσαι και σύντομα θα έχεις αγκαλιά το μπεμπακι σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Evi95 είπε:

Είδες?Όλα πάνε καλά ευτυχώς!Χάρηκα πάρα πολύ μόλις διάβασα το μήνυμα σου!!!

Ξεκινά κανονικά προγεστερόνη τώρα και ξεκούραση..Η αιμορραγία σταμάτησε?(να ξέρεις πως το αίμα πολλές φορές υπάρχει λόγω ορμονών και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό)..

Η γιατρός είχε την χειρότερη αντιμετώπιση που έχω συναντήσει,αν είναι δυνατόν..

Φρόντισε τον εαυτό σου και τη διατροφή σου,να ξεκουράζεσαι και σύντομα θα έχεις αγκαλιά το μπεμπακι σου!!

Καλημερα!! Αιμα εχω πλεον ελαχιστο εως καθολου. Πιστυεω επηραστηκε απο την ψυχολογια και απο το βαρος που σηκωνα.. ξεκινησα προγεστερονη και προσεχω! Θα δουμε

Σας ευχαριστω κοριτσια οτι και να γινει..

  • Μου αρέσει 1

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 hours ago, Konie said:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ χθες έκανα τις πρώτες εξετάσεις (αιματολογικες και ούρων). Είμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερων. 

Η μικροβιολογος μου είπε ότι σε γενικές γραμμές είναι εντάξει απλά μου είπε να ενημερώσω τον γυναικολόγο για την τσιμπημένη TSH που ήταν 3,45(μεσα στα φυσιολογικά όπως είπε αλλά την ήθελε πιο κάτω). Επίσης ο αιματοκριτης ήταν 34.3.

Ο γυναικολόγος μου μου είπε να επισκεφθώ ενδοκρινολογο σχετικά άμεσα για να το παρακολουθήσουμε. Να αναφέρω ότι πριν την εγκυμοσυνη δεν είχα πρόβλημα με θυρεοειδή αλλά έχω ιστορικό από την μαμά μου. 

Είχε καμία από εσάς παρόμοιο θέμα; 

 

Nαι, εγώ.

Μόλις ξεκίνησα την διέγερση, είχα 4 tsh. Που είναι υψηλή αλλα εντός ορίων.O ενδοκρινολόγος που συνεργάζεται με το κέντρο μου είπε να παίρνω T4 και να με δεις ενδροκρινολόγος. Κοίταξα όλες τις εξετάσεις που έχω των τελευταίων 2 ετών, και η TSH μου είναι οτι να ναι. Αλλες φορές 1,8, άλλες 2,7, άλλες 3,5.

Εκανα εξετάσεις μετά τον πρώτο υπερηχο, και είναι 2.2 , με το χάπι. . Ο γυναικολόγος μου ζήτησε και αυτός να με παρακαλουθεί ενδοκρινολογος. Δεν έχω θυροειδή αλλα έχουν οι 4 στους 6 στην οικογένεια μου. Οτι είδος προβλημα υπάρχει ! (2 έχουν υποθυροειδισμό, 1 υπερ και 1 hashimoto).

Θα κάνω και υπέρηχο στον θυροειδή σε λίγες μέρες. Μια ακόμα εξέταση με κάτι αντισώματα κτλ, δείχνει προς Hashimoto.

Ψάξτο, δεν είναι τίποτα, μπορεί να χρειαστείς κανα χάπι.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα 

 

Καναμε χθες τον πρώτο υπέρηχο παρ όλο που είχα αρκετά μεγάλη χοριακη τελικά ήταν ένα το μωράκι μας ,ακούσαμε και καρδούλα όποτε σούπερ .Δυο πράγματα με προβλημάτισαν το ένα είναι ότι είδε λίγο αίμα γύρω από σάκο και μου είπε Ότο λογικά θα έχω λίγο αίμα το επόμενο διάστημα μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό και να μην φοβηθώ .Οκ αφού με διαβεβαίωσε ότι δεν είναι σοβαρό εντάξει απλά με αγχώνει λίγο .Επισης επειδή είχα φλεγμονή στη μήτρα και έκανα θεραπεία 4 μηνες μου είπε ότι θα χρειαστώ πάλι αντιβιωση σε όλη την εγκυμοσύνη (πέντε μέρες κάθε μήνα ) οκ και αυτό το ήξερα , αυτό που δεν ήξερα είναι ότι δίνουν μόνο zinadol ,amoxil και augmentin που έχω αλλεργία σε όλα αυτά γιατί έχουν ως βάση την πενικιλίνη όποτε πάει η επιλογή του να πάρω αγωγή από το στόμα .Μου είπε σ αυτή την περίπτωση θα κάνω ενέσιμη αγωγή μια φορά τον μήνα και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι γιατί καο εκεί δίνουν συνήθως παράγωγα πενικιλίνης ,όποτε φοβάμαι μην πάθω κάτι εγώ κι έχει ως συνέπεια να πάθει κάτι το μωρό !!Δεν ξέρω η εγώ είμαι υπερβολική ή κανένας δεν μπορεί να καταλάβει ότι με στρεσάρει να δοκιμάζω καινούργια φάρμακα στην κατάσταση που είμαι και ποσό μάλλον φάρμακα που μπορεί να πάθω αλλεργία 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vaso_mpempis said:

Αχ @Evi95..οταν μου εγραψες αυτο εκλαψα τοσο πολυ... ειχα τοσο αναγκη να σε πιστεψω.. και επρεπε!!

 Κοριτσια μου!!! Αχ τι εχω περασει!!! Μετα τα κακα νεα εγινα ενα ρακος.. το αιμα αυξηθηκε και τελικα πηγα σημερα να κανω χοριακη να επιβεβαιωσω οτι επεσε.. δεν αντεχα να περιμενω αλλο.

Εκανα λοιπον και εχει φτασει 7000!!!! Πηρα τη γιατρο και μου ειπε επρεπε να ναι 8000-9000.. οτι αφου δεν ειδαμε τπτ την προηγουμενη φορα να παω να κανω αμεσως παλι υπερηχο γιατι μαλλον ειναι εξωμητριο!!! 

Ταραχη, κλαμα,αιμα...

Το παιδι να μην καταλαβαινει..

Πηγα λοιπον και ειδα ενδομητριο σακο.

Χαρηκα και νευριασα τοσο πολυ με τη γιατρο!! 

Οντως εχω ελπιδες... 

Ταλαιπωρησα πολυ το σπορακι εδω και τοσες μερες με την ιδεα οτι δεν υπαρχει.. 2 μερες δεν πηρα την προγεστερονη, αγκαλια συνεχεια τον 14κιλο γιο μου.. δουλειες στο σπιτι.. ξενυχτι.. κλαματα..

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! 

Πολύ χάρηκα με το μήνυμα σου ! Τι ευχάριστα νέα ! Ολα θα πάνε καλά ! Νομίζω οτι πρέπει να αλλάξεις γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!! Αιμα εχω πλεον ελαχιστο εως καθολου. Πιστυεω επηραστηκε απο την ψυχολογια και απο το βαρος που σηκωνα.. ξεκινησα προγεστερονη και προσεχω! Θα δουμε

Σας ευχαριστω κοριτσια οτι και να γινει..

Όλα καλά θα πάνε,θα δεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!

Ειμαι και εγω μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με ΠΗΤ 20-10-2022. Ειμαι ακριβως 8w0d. Έχουμε ακουσει 2 φορες καρδουλα, τη μια στις 6 εβδομαδες πολυ αχνα και τη δευτερη στις 7 εβδομαδες, οπου το εμβρυο ηταν 8mm και παλμοι 136. Το πρόβλημά που εχω και δεν μπορώ να βγαλω απο το μυαλο μου ειναι οτι δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα πλην ενα πονο κ λιγο πρηξιμο στο στηθος, πραγμα το οποιο με κανει να νομιζω συνεχως οτι κάτι δεν πάει καλα. Αυτο συμβαινει κυρίως λογω του ιστορικου μου, εχω μια παλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα και μια βιοχημικη, τα οποια ηταν τυχαια γεγονότα, καθως καναμε ολες τις εξετασεις και ηταν καλες. Εχω ζητήσει απο το γιατρό να πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο γιατι θα τρελαθω απο το αγχος μου. Πραγματικά δεν έχω ουτε υπνηλια, ουτε εμετούς, ουτε συχνοουρια, τιποτα. Μαλιστα σήμερα νιώθω οτι μειώθηκε ο πόνος στο στήθος. Ενώ δηλαδή ακούσαμε καρδούλα νομίζω ότι την επομενη φορα κατι κακό θα συμβει κ κυριως αυτο πηγάζει απο την ελλειψη συμπτωματων.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Αχ @Evi95..οταν μου εγραψες αυτο εκλαψα τοσο πολυ... ειχα τοσο αναγκη να σε πιστεψω.. και επρεπε!!

 Κοριτσια μου!!! Αχ τι εχω περασει!!! Μετα τα κακα νεα εγινα ενα ρακος.. το αιμα αυξηθηκε και τελικα πηγα σημερα να κανω χοριακη να επιβεβαιωσω οτι επεσε.. δεν αντεχα να περιμενω αλλο.

Εκανα λοιπον και εχει φτασει 7000!!!! Πηρα τη γιατρο και μου ειπε επρεπε να ναι 8000-9000.. οτι αφου δεν ειδαμε τπτ την προηγουμενη φορα να παω να κανω αμεσως παλι υπερηχο γιατι μαλλον ειναι εξωμητριο!!! 

Ταραχη, κλαμα,αιμα...

Το παιδι να μην καταλαβαινει..

Πηγα λοιπον και ειδα ενδομητριο σακο.

Χαρηκα και νευριασα τοσο πολυ με τη γιατρο!! 

Οντως εχω ελπιδες... 

Ταλαιπωρησα πολυ το σπορακι εδω και τοσες μερες με την ιδεα οτι δεν υπαρχει.. 2 μερες δεν πηρα την προγεστερονη, αγκαλια συνεχεια τον 14κιλο γιο μου.. δουλειες στο σπιτι.. ξενυχτι.. κλαματα..

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!!! 

Κοριτσάκι μ τι ευχάριστα νέα είναι αυτα ποσο πολύ χάρηκα όλα καλά θα πάνε μην ανησιχεις το σπορακι σ είναι εκεί και θα μεγαλώσει ❤️❤️ αλλά βρε κορίτσι μ τι ταλαιπωρία πέρασες και τι ανχος κ  στενχορια π σ είπε για εξωμήτριο....πφφφ δόξα το θεό όμως τώρα είναι όλα μια χαρά 

πρίν από 44 λεπτά , Laoura22 είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!

Ειμαι και εγω μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με ΠΗΤ 20-10-2022. Ειμαι ακριβως 8w0d. Έχουμε ακουσει 2 φορες καρδουλα, τη μια στις 6 εβδομαδες πολυ αχνα και τη δευτερη στις 7 εβδομαδες, οπου το εμβρυο ηταν 8mm και παλμοι 136. Το πρόβλημά που εχω και δεν μπορώ να βγαλω απο το μυαλο μου ειναι οτι δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα πλην ενα πονο κ λιγο πρηξιμο στο στηθος, πραγμα το οποιο με κανει να νομιζω συνεχως οτι κάτι δεν πάει καλα. Αυτο συμβαινει κυρίως λογω του ιστορικου μου, εχω μια παλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα και μια βιοχημικη, τα οποια ηταν τυχαια γεγονότα, καθως καναμε ολες τις εξετασεις και ηταν καλες. Εχω ζητήσει απο το γιατρό να πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο γιατι θα τρελαθω απο το αγχος μου. Πραγματικά δεν έχω ουτε υπνηλια, ουτε εμετούς, ουτε συχνοουρια, τιποτα. Μαλιστα σήμερα νιώθω οτι μειώθηκε ο πόνος στο στήθος. Ενώ δηλαδή ακούσαμε καρδούλα νομίζω ότι την επομενη φορα κατι κακό θα συμβει κ κυριως αυτο πηγάζει απο την ελλειψη συμπτωματων.

 

Καλησπέρα κορίτσι μ καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου  ....οοοο είμαστε ακριβώς τις ίδιες εβδομάδες και εγώ 8 είμαι ακριβώς αλάζω εβδομάδα κάθε Πέμπτη ....κοίτα για τα συμπτώματα μην ανησιχεις η κάθε  εγγυμοσινη είναι διαφορετική εμένα δύο γνωστές μέχρι και να γεννήσουν δεν είχαν κανένα  σύμπτωμα ακόμα και το στήθος ούτε πόνο τίποτα τίποτα απολύτως το μόνο π είχαν ήταν καούρα τους τελευταίους μήνες της εγγυμοσινης μην σε ανχονει αυτό τα συμπτώματα μπορεί να έρθουν και πιο μετά η μπορεί κ να μην έχεις κάτι αυτό όμως δεν σημενει ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά ......και εγώ είχα μια αποβολή τον Δεκέμβριο  στις 7 εβδομάδες κοντά και είχα συμπτώματα εγγυμοσινης παρόλο π δεν πήγαιναν καλά τα πράγματα  το μόνο π δν  είχα ήταν εμετοί και ναυτίες τα υπόλοιπα τα είχα γι'αυτό μην ανησιχεις κορίτσι μ είτε έχουμε είτε δεν έχουμε συμπτώματα δεν σημενει κάτι από την στιγμή π το σπορακι μας το βλέπουμε και είναι καλά στον υπέριχο καταλαβαίνω όμως το ανχος σου γτ έτσι είμαι και εγώ μετά την αποβολη σε καταλαβαινω απολιτα και εγώ τρέμω κάθε μέρα  μην συμβεί κάτι με έχει επιρεάσει πολύ άσχημα η αποβολή π είχα αλλά δεν θα αλλάξει κάτι με το να κάνω έτσι και να τρελενομαι προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά όσο μπορώ .......όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά  θα δεις λίγο έμεινε και πάει το πρώτο τριμινο και μετά θα ηρεμισουμε λιγάκι ❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laoura22 said:

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!

Ειμαι και εγω μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με ΠΗΤ 20-10-2022. Ειμαι ακριβως 8w0d. Έχουμε ακουσει 2 φορες καρδουλα, τη μια στις 6 εβδομαδες πολυ αχνα και τη δευτερη στις 7 εβδομαδες, οπου το εμβρυο ηταν 8mm και παλμοι 136. Το πρόβλημά που εχω και δεν μπορώ να βγαλω απο το μυαλο μου ειναι οτι δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα πλην ενα πονο κ λιγο πρηξιμο στο στηθος, πραγμα το οποιο με κανει να νομιζω συνεχως οτι κάτι δεν πάει καλα. Αυτο συμβαινει κυρίως λογω του ιστορικου μου, εχω μια παλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα και μια βιοχημικη, τα οποια ηταν τυχαια γεγονότα, καθως καναμε ολες τις εξετασεις και ηταν καλες. Εχω ζητήσει απο το γιατρό να πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο γιατι θα τρελαθω απο το αγχος μου. Πραγματικά δεν έχω ουτε υπνηλια, ουτε εμετούς, ουτε συχνοουρια, τιποτα. Μαλιστα σήμερα νιώθω οτι μειώθηκε ο πόνος στο στήθος. Ενώ δηλαδή ακούσαμε καρδούλα νομίζω ότι την επομενη φορα κατι κακό θα συμβει κ κυριως αυτο πηγάζει απο την ελλειψη συμπτωματων.

 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μπεμπουλίνι σου !

Δεν είσαι η μόνη. Ούτε και εγώ έχω κάποιο σύμπτωμα πέρα απο τον πόνο στον στήθος (ούτε καν ιδιαίτερο πρήξιμο). Ούτε συχνοουρία, ούτε κούραση, ούτε ναυτία, ούτε εμετός, ούτε τίποτα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, vaso_mpempis είπε:

Καλημερα!! Αιμα εχω πλεον ελαχιστο εως καθολου. Πιστυεω επηραστηκε απο την ψυχολογια και απο το βαρος που σηκωνα.. ξεκινησα προγεστερονη και προσεχω! Θα δουμε

Σας ευχαριστω κοριτσια οτι και να γινει..

Δε μπαίνω συχνά κορίτσια μου γιατί με τρέχει ο μικρος,η δουλειά κ όλη η καθημερινότητα!

Όμως σε κάθε ευκαιρία σας διαβάζω να ξέρετε κ χάρηκα τόσο πολύ με τα νέα σου κοριτσάκι μου!!!! Αχχχ καμία τσαουσα κόρη θα ναι που σε παιδεύει από τώρα ντεεε❤️❤️❤️

Μακάρι ,μακάρι ολόψυχα οοολα να πάνε καλά Βάσω μου! Τώρα πότε έχεις ξανά υπέρηχο;;

 

  • Χαχα 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laoura22 είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο εμενα!

Ειμαι και εγω μελλοντική μανούλα Οκτωβρίου με ΠΗΤ 20-10-2022. Ειμαι ακριβως 8w0d. Έχουμε ακουσει 2 φορες καρδουλα, τη μια στις 6 εβδομαδες πολυ αχνα και τη δευτερη στις 7 εβδομαδες, οπου το εμβρυο ηταν 8mm και παλμοι 136. Το πρόβλημά που εχω και δεν μπορώ να βγαλω απο το μυαλο μου ειναι οτι δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα πλην ενα πονο κ λιγο πρηξιμο στο στηθος, πραγμα το οποιο με κανει να νομιζω συνεχως οτι κάτι δεν πάει καλα. Αυτο συμβαινει κυρίως λογω του ιστορικου μου, εχω μια παλινδρομη κυηση στην 7η εβδομαδα και μια βιοχημικη, τα οποια ηταν τυχαια γεγονότα, καθως καναμε ολες τις εξετασεις και ηταν καλες. Εχω ζητήσει απο το γιατρό να πηγαινω καθε εβδομαδα για υπερηχο γιατι θα τρελαθω απο το αγχος μου. Πραγματικά δεν έχω ουτε υπνηλια, ουτε εμετούς, ουτε συχνοουρια, τιποτα. Μαλιστα σήμερα νιώθω οτι μειώθηκε ο πόνος στο στήθος. Ενώ δηλαδή ακούσαμε καρδούλα νομίζω ότι την επομενη φορα κατι κακό θα συμβει κ κυριως αυτο πηγάζει απο την ελλειψη συμπτωματων.

 

Με το καλο!!! Ηθελα να σου πω οτι στην πρωτη μου εγκυκοσυνη δεν ειχα απολυτως κανενα συμπτωμα και επειδη εχω απαραδεκτο κυκλο δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι εγκυος μεχρι που εκανα τεστ την 7η εβδομαδα!!!

Περιπου τη 9η ειδα λιγο καφε για δυο μερες και παλι τπτ!!!!! 

Ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη και την απολαυσα! Ευχομαι να πανε ολα καλα και να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!!!

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλησπερα 

 

Καναμε χθες τον πρώτο υπέρηχο παρ όλο που είχα αρκετά μεγάλη χοριακη τελικά ήταν ένα το μωράκι μας ,ακούσαμε και καρδούλα όποτε σούπερ .Δυο πράγματα με προβλημάτισαν το ένα είναι ότι είδε λίγο αίμα γύρω από σάκο και μου είπε Ότο λογικά θα έχω λίγο αίμα το επόμενο διάστημα μου είπε δεν είναι κάτι ανησυχητικό και να μην φοβηθώ .Οκ αφού με διαβεβαίωσε ότι δεν είναι σοβαρό εντάξει απλά με αγχώνει λίγο .Επισης επειδή είχα φλεγμονή στη μήτρα και έκανα θεραπεία 4 μηνες μου είπε ότι θα χρειαστώ πάλι αντιβιωση σε όλη την εγκυμοσύνη (πέντε μέρες κάθε μήνα ) οκ και αυτό το ήξερα , αυτό που δεν ήξερα είναι ότι δίνουν μόνο zinadol ,amoxil και augmentin που έχω αλλεργία σε όλα αυτά γιατί έχουν ως βάση την πενικιλίνη όποτε πάει η επιλογή του να πάρω αγωγή από το στόμα .Μου είπε σ αυτή την περίπτωση θα κάνω ενέσιμη αγωγή μια φορά τον μήνα και η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι γιατί καο εκεί δίνουν συνήθως παράγωγα πενικιλίνης ,όποτε φοβάμαι μην πάθω κάτι εγώ κι έχει ως συνέπεια να πάθει κάτι το μωρό !!Δεν ξέρω η εγώ είμαι υπερβολική ή κανένας δεν μπορεί να καταλάβει ότι με στρεσάρει να δοκιμάζω καινούργια φάρμακα στην κατάσταση που είμαι και ποσό μάλλον φάρμακα που μπορεί να πάθω αλλεργία 

Κορίτσι μου καλησπέρα, το αιμάτωμα γύρω από τη μήτρα μη σε αγχωνει εφόσον κ ο γιατρός σε καθησύχασε! Είχα κ εγώ στη πρώτη μου εγκυμοσύνη κ σκέψου απορροφήθηκε σε 1 μήνα μόνο του χωρίς κάνα να δω αίμα εγώ❤️

Τώρα για την πενικιλίνη για να σύστησε ενέσιμη αγωγή ο γιατρός εφόσον είπες για την αλλεργία σου προφανώς το έκανε γιατί θα υπάρχει κάποια χωρίς πενικιλίνη. Εσύ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ κάθε φορά που θα είναι να κάνεις την ένεση θα ξανά λες στον φαρμακοποιό ή τον γιατρό που στη κάνει ότι έχεις αλλεργία στη πενικιλίνη για υπνθυμιση κ θα ρωτάς ποια ένεση σου κάνει ώστε να ψάξεις κ εσύ τα συστατικά από πριν για να είσαι ήσυχη.

Όλα θα πάνε τέλεια,θα δεις:x


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...