Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

@vaso_mpempis Χαίρομαι πολυ που πηγαίνουν ολα καλα και ειμαι σιγουρη θα συνεχισουν να πηγαίνουν!

@Irini85 εγω γενικα δεν έχω συμπτώματα , παρα μονο πονο και πρηξιμο στο στηθος, οποτε ουτε και φαγούρα εχω.

Κοριτσια, εχετε αρχισει να ψαχνετε που θα κλεισετε για αυχενικη διαφάνεια; Εγω ειμαι 8w5d και μου είπε ο γιατρός μου να κλεισω ενα ραντεβου. Όσες ειστε απο Θεσσαλονίκη που κλείσατε η θα κλεισετε;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

29 minutes ago, Laoura22 said:

@vaso_mpempis Χαίρομαι πολυ που πηγαίνουν ολα καλα και ειμαι σιγουρη θα συνεχισουν να πηγαίνουν!

@Irini85 εγω γενικα δεν έχω συμπτώματα , παρα μονο πονο και πρηξιμο στο στηθος, οποτε ουτε και φαγούρα εχω.

Κοριτσια, εχετε αρχισει να ψαχνετε που θα κλεισετε για αυχενικη διαφάνεια; Εγω ειμαι 8w5d και μου είπε ο γιατρός μου να κλεισω ενα ραντεβου. Όσες ειστε απο Θεσσαλονίκη που κλείσατε η θα κλεισετε; 

 

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Είμαι 7w4d και έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα με τον γιατρό μου (ακριβώς θα είμαι και εγώ 8w5d), oπότε φαντάζομαι οτι θα μου πει οτι πρέπει σιγά σιγά να κλείσω.

Να ρωτήσω κάτι ; ξεκινήσατε να βάζετε κρέμες λαδάκια ; Εγώ ξεκίνησα απο εχθες. Ξέρω οτι σίγουρα είναι νωρίς να αρχίζει να φαίνεται ή να μεγαλώνει η κοιλιά, αλλα θέλω όταν ξεκινήσει αυτό να έχει αποκτήσει η περιοχή την κατάλληλη ελαστικότητα ώστε να αποφύγω όσο το δυνατόν τις ραγάδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Laoura22 είπε:

@vaso_mpempis Χαίρομαι πολυ που πηγαίνουν ολα καλα και ειμαι σιγουρη θα συνεχισουν να πηγαίνουν!

@Irini85 εγω γενικα δεν έχω συμπτώματα , παρα μονο πονο και πρηξιμο στο στηθος, οποτε ουτε και φαγούρα εχω.

Κοριτσια, εχετε αρχισει να ψαχνετε που θα κλεισετε για αυχενικη διαφάνεια; Εγω ειμαι 8w5d και μου είπε ο γιατρός μου να κλεισω ενα ραντεβου. Όσες ειστε απο Θεσσαλονίκη που κλείσατε η θα κλεισετε;

 

Καλησπέρα! Εμένα μου πρότειναν Σωτηριάδη στην Τσιμισκή

πρίν από 6 λεπτά , zouko είπε:

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Είμαι 7w4d και έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα με τον γιατρό μου (ακριβώς θα είμαι και εγώ 8w5d), oπότε φαντάζομαι οτι θα μου πει οτι πρέπει σιγά σιγά να κλείσω.

Να ρωτήσω κάτι ; ξεκινήσατε να βάζετε κρέμες λαδάκια ; Εγώ ξεκίνησα απο εχθες. Ξέρω οτι σίγουρα είναι νωρίς να αρχίζει να φαίνεται ή να μεγαλώνει η κοιλιά, αλλα θέλω όταν ξεκινήσει αυτό να έχει αποκτήσει η περιοχή την κατάλληλη ελαστικότητα ώστε να αποφύγω όσο το δυνατόν τις ραγάδες!

Δεν έχω ξεκινήσει και δεν έχω καταλήξει σε προϊόν. Έχει καμία άποψη για βαλσαμολαδο/σπαθολαδο και λάδι καρύδας; Θέλω οσό γίνεται κάτι πιο φυσικό..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Primula said:

Καλησπέρα! Εμένα μου πρότειναν Σωτηριάδη στην Τσιμισκή

Δεν έχω ξεκινήσει και δεν έχω καταλήξει σε προϊόν. Έχεις καμία άποψη για βαλσαμολαδο/σπαθολαδο και λάδι καρύδας; Θέλω οδό γίνεται κάτι πιο φυσικό..

Λάδι καρύδας σίγουρα κάνει και είναι καλό (βασικά το λάδι καρύδας είναι καλό για πολλά ! ) . Απλως δεν μαρέσει η μυρωδιά της καρύδας και το αποφεύγω ! Μια άλλη πολύ ενυδατική λύση είναι το καριτέ (Shea butter) . Δεν ξέρω για σπαθόλαδο κάτι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα! Μαζί είμαστε εμείς με διάφορα 1 ημέρα :D

Εγώ έχω πρησμένο στήθος βαρύ με φλέβες αλλά δε με πονάει (ούτε στη πρώτη εγκυμοσύνη με πόνεσε ποτέ) , ανακατωσουρες κ κάποιους εμετούς..

Μέχρι 7η εβδομάδα είχα κ έντονο φούσκωμα που ευτυχώς υποχώρησε!

Εγώ νιώθω κάθε εβδομάδα κάπως να διαφοροποιουνται τα συμπτώματα. Σήμερα 8w6d κ εδώ λίγες μέρες αφόρητη ναυτία ζαλάδα αδιαθεσία ανορεξία κ όλα τα χαζά χαχα το στήθος μου είναι μικρο οπότε ήπια πράγματα, λίγη ευαίσθησια πρήξιμο κ εμφανη αγγεία 

 

 

1 ώρα πρίν, Irini85 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια,

Σήμερα ξεκινάω την 11η εβδομάδα. Συμπτώματα κι εγώ έντονα δεν έχω...ούτε αναγούλες, ούτε εμετούς, υπνηλία...πάντα μου άρεσε να κοιμάμαι λίγο πιο πολύ, απλά έχω φουσκώματα κάποιες μέρες νιώθω σαν 6 μηνών! Έχει 1 εβδομάδα που μαχομαι ανελέητα με τη δυσκοιλιοτητα.

Και κάτι άλλο κουφό....έχω φαγούρα στο στήθος, στην κοιλιά αλλά και σε όλο το σώμα!

Το έχει αισθανθει κάποια? Καπως με ανακουφίζει εμενα το χλιαρό μπάνιο βάζω και την κρέμα για ραγάδες. Απλά επανέρχεται την άλλη μέρα. 

Φαγούρα έχω αρχίσει και εγώ στην κοιλιά, ίσως είναι επειδή αρχίζει το δέρμα να έχει τάση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, zouko είπε:

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Είμαι 7w4d και έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα με τον γιατρό μου (ακριβώς θα είμαι και εγώ 8w5d), oπότε φαντάζομαι οτι θα μου πει οτι πρέπει σιγά σιγά να κλείσω.

Να ρωτήσω κάτι ; ξεκινήσατε να βάζετε κρέμες λαδάκια ; Εγώ ξεκίνησα απο εχθες. Ξέρω οτι σίγουρα είναι νωρίς να αρχίζει να φαίνεται ή να μεγαλώνει η κοιλιά, αλλα θέλω όταν ξεκινήσει αυτό να έχει αποκτήσει η περιοχή την κατάλληλη ελαστικότητα ώστε να αποφύγω όσο το δυνατόν τις ραγάδες!

Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε πει η μαια να ξεκινησω τις κρεμες αφου εκλεισα το πρωτο τριμηνο. Εγω εβαζα bio oil που προσφατα ανακαλυψα εδω οτι εχει ενα συστατικο που το καθιστα ακαταλληλο  και μια κρεμα (salba mama). Ραγαδες δεν εκανα αλλα ουτε και μεγαλη κοιλια η αληθεια ειναι, οποτε δεν ξερω αν επαιξαν οντως ρολο αυτα. Τωρα θα κοιταξω κι εγω για καποιο φυτικο λαδακι...καποιο μου ειχε προτεινει η μαια αλλα δεν μπορω να το θυμηθω...θα την ρωτησω ομως την Πεμπτη που εχω ραντεβου.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, katerinaki 86 said:

Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε πει η μαια να ξεκινησω τις κρεμες αφου εκλεισα το πρωτο τριμηνο. Εγω εβαζα bio oil που προσφατα ανακαλυψα εδω οτι εχει ενα συστατικο που το καθιστα ακαταλληλο  και μια κρεμα (salba mama). Ραγαδες δεν εκανα αλλα ουτε και μεγαλη κοιλια η αληθεια ειναι, οποτε δεν ξερω αν επαιξαν οντως ρολο αυτα. Τωρα θα κοιταξω κι εγω για καποιο φυτικο λαδακι...καποιο μου ειχε προτεινει η μαια αλλα δεν μπορω να το θυμηθω...θα την ρωτησω ομως την Πεμπτη που εχω ραντεβου.

Ναι να μας πεις ! Η bio oil έχει βγάλει και ένα δεύτερο λαδακι , με κίτρινο μπουκάλι αντί του πορτοκαλί, λένε ότι είναι για την εγκυμοσύνη αυτό το λάδι , και το άλλο δεν έκανε λόγω ρετινολης.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laoura22 said:

@vaso_mpempis Χαίρομαι πολυ που πηγαίνουν ολα καλα και ειμαι σιγουρη θα συνεχισουν να πηγαίνουν!

@Irini85 εγω γενικα δεν έχω συμπτώματα , παρα μονο πονο και πρηξιμο στο στηθος, οποτε ουτε και φαγούρα εχω.

Κοριτσια, εχετε αρχισει να ψαχνετε που θα κλεισετε για αυχενικη διαφάνεια; Εγω ειμαι 8w5d και μου είπε ο γιατρός μου να κλεισω ενα ραντεβου. Όσες ειστε απο Θεσσαλονίκη που κλείσατε η θα κλεισετε;

 

@Laoura22 θα πάω 28.03 στον γυναικολόγο μου. Αν κατάλαβα καλά μέρος της αυχενικής θα γίει στο ιατρείο του και μετά θα πρέπει να πάω και σε εργαστήριο. Αλλά αυτό θα στο πει ο γιατρος σου υποθέτω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Primula είπε:

Καλησπέρα! Εμένα μου πρότειναν Σωτηριάδη στην Τσιμισκή

Δεν έχω ξεκινήσει και δεν έχω καταλήξει σε προϊόν. Έχει καμία άποψη για βαλσαμολαδο/σπαθολαδο και λάδι καρύδας; Θέλω οσό γίνεται κάτι πιο φυσικό..

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη δεν εκανα ουτε μια ραγαδα. Εβαζα αμυγδαλελαιο οποτε το θυμομουν αλλα με ειχε διαβεβαιωσει η γιατρος οτι μεγαλυτερη σημασια εχει η εσωτερικη ενυδατωση (πινετε νεροοο κοριτσια!!). 

Εγω πιστευω ειναι και στο δερμα...

  • Μου αρέσει 3

H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πιστεύω φουλ ότι είναι στο δέρμα..

είχα αρκετά μεγάλη κοιλίτσα κ δεν έκανα ούτε μια..κ δεν έπινα κ ιδιαίτερα πολυ νερό (κακώς!)

Έβαζα μέρα παρά μέρα κεραλοιφη πάντως..γενικά είμαι υπέρ των φυτικών κ φυσικών προϊόντων.

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μου επιτελους πηρα το 3+ στο τεστ μολις το εκανα..αυριο εχω ραντεβου στον γυναικολογο ευχομαι να πανε ολα καλα αυτη την φορα..

Τελειααα!!

Άντε κορίτσι μου με το καλό ένας τέλειος υπέρηχος να δεις το μωράκι σου κ μια καρδούλα να χτυπάει πολυυυ δυνατά❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ξερω αλλα ειμαι με εχει πιασει το αγχος..πηγα στον γιατρο μου εκανε κολπικο και ειδαμε σακο 5.81mm και βγηκα 5 εβδομαδων και 2 ημερων..μου λεει δεν ανησυχουμε διοτι ειμαιστε νωρις και μου εκλεισε ραντεβου στις 29 του μηνος..εσεις εχετε παει αυτην την εβδομαδα ειδατε τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια!!! Οπως σας εχω πει εχω απο την αρχη αιμα. Αλλες φορες σταματα αλλες παλι ερχεται αρκετο. 

Προχτες που ειδαμε το σπορακι μας ειδε μεσα στη μητρα και αιμα μου ειπε να μην ανησυχω θα φυγει.

Πριν λιγο κοριτσια εκανα μια μεγαλη αιμοραγια και επεσε ενα μεγαλουτσικο κομματι/πηγμα αιματος. Χωρις πονο χωρις τπτ σχεδον ανακουφιστηκα. Τωρα εχω ακομα λιγακι ροη, παλι καθαρο αιμα.

Μου ειπε η γιατρος αφου δεν ειχα πονο να μην ανησυχω ειναι καλο, μαλλον ηταν αυτο που ειχαμε δει.

Αχ τι τραβαω σ αυτη την εγκυμοσυνη

... εχει τυχει σε αλλη κατι τετοιο;;

πρίν από 6 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια δεν ξερω αλλα ειμαι με εχει πιασει το αγχος..πηγα στον γιατρο μου εκανε κολπικο και ειδαμε σακο 5.81mm και βγηκα 5 εβδομαδων και 2 ημερων..μου λεει δεν ανησυχουμε διοτι ειμαιστε νωρις και μου εκλεισε ραντεβου στις 29 του μηνος..εσεις εχετε παει αυτην την εβδομαδα ειδατε τιποτα;

Εγω ειδα σακο 6mm 6 εβδομαδων και μετα απο 5 μερες ειδα εμβρυο και καρδια να παλεται!!!!! 

Ειναι μικρουλικο ακομα... κανε υπομονη ευχομαι να πανε ολα καλα


H4LBp3.png 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, elena93 said:

Κοριτσια δεν ξερω αλλα ειμαι με εχει πιασει το αγχος..πηγα στον γιατρο μου εκανε κολπικο και ειδαμε σακο 5.81mm και βγηκα 5 εβδομαδων και 2 ημερων..μου λεει δεν ανησυχουμε διοτι ειμαιστε νωρις και μου εκλεισε ραντεβου στις 29 του μηνος..εσεις εχετε παει αυτην την εβδομαδα ειδατε τιποτα;

Eγώ πήγα για πρώτο υπέρηχο 5w4d . Είχαμε δει σάκο και λεκιθικό ασκό (το "δαχτυλιδάκι" μέσα στον σάκο). Είσαι καλά όμως, ο λεκιθικός ασκός δεν είναι πάντα εμφανης στην 5η εβδομάδα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...