Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 17/3/2022 at 9:47 ΜΜ, Primula είπε:

Καλησπέρα και καλωσόρισες!!

Με καφέ κ ροζ κόκκινο αίμα , δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά για τα πονάκια καταλήξαμε ότι είναι στο πρόγραμμα.. προσωπικα πιστεύω και τα καφέ

Σε κάθε περίπτωση ότι μας πει ο γιατρός αύριο, πιθανότατα να σου δώσει προγεστερόνη αν δεν παίρνεις ήδη

Ευχαριστώ πολύ..Ναι δεν ήταν τελικά κάτι...Τώρα αναμένω λίγες ημέρες για την Α Επιπέδου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Primula είπε:

Καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ είμαι με covid..από το Σάββατο..τριπλά εμβολιασμένη. Ζορίστηκα πολύ δυστυχώς και πήρα και αρκετά depon λόγω πυρετού.. ταυτόχρονα ανορεξία διάρροια εμετούς.. Σήμερα στάθηκα στα πόδια μου κ νομίζω επανέρχομαι.. ταυτόχρονα νομίζω μειώνονται σε ώρες διάρκειας η ανορεξία/αηδία για φαγητό και η τάση για εμετό, ελπίζω να μην σημαίνει αυτό κάτι κακό.. οι πόνοι περιόδου σποραδικά και απέχθεια σε όλες τις μυρωδιές συνεχίζονται. Το στήθος μου ήπια πράγματα σταθερά

Αχ φίλη μ και εγώ μια από τα ίδια ο άντρας μ με κοβιντ και εγώ  έχω 90% παρόλο που βγήκε αρνητικό το ραπίντ και θα ξανακάνω αν και δεν έχει νόημα  έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα π έχει και ο άντρας μ μυλαμε εχθές το βράδυ υπέφερα σήμερα είμαι κάπως καλύτερα είχα πυρετό ποναγε το κορμί μ πολύ πρέπει να κάνω ντουζ συνεχια καθε τρεις και λίγο κριες κομπρεσές μασχάλες  και στο κεφάλι και εμένα δεν με άφησε να πάρω Πόλα Ντεπον και υπέφερα και από πονοκέφαλο από το πυρετό και από ζαλάδες έκανα και εμετό πφφ... άσε μόνο ένα μικρό χάπι καθε 8 ώρες και να έχω πυρετό και να προσπαθώ να τον ρίξω με διάφορους τρόπους ένα μαρτύριο τουλάχιστον με καθησυχάσει για το μωρό ότι όλα θα πάνε καλά και ότι Πόλες εγγυες έχουν κοβιντ μου είπε ότι είναι πολύ θετικό ότι είμαι  τριπλά εμβολιασμενη γτ αν  δεν ήμουν ίσως να το πέρναγα χειρότερα  Μ δώσε και κάτι συμπληρώματα να περνώ βιταμίνη c  ν περνώ και κάνω και εισπνοές προλιπτικα Περαστικα σου κορίτσι μ .....και εγώ σήμερα νιοθω λιγάκι καλύτερα τώρα τις τελευταίες δύο ώρες συνήλθα ....παντός για τα συμπτώματα μην ανησιχεις έτσι είναι ρώτησα κ εγώ τον γιατρό μ πήγα προχθές και Μ είπε ότι θα έρχονται θα φεύγουν αλλά μπορεί και να φύγουν τελιως δεν σημενει κάτι ......

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitra97 είπε:

Όχι δεν περνώ κάτι για τον πονοκέφαλο μόνο κομπρεσέρ κριες κάνω .....αύριο θα κλείσω την 10η εβδομάδα και μπενω στην 11η 

@Dimitra97kai egw den pernw kati mono kompreser kanw.egw eimai 12k6 ekana simera auxeniki.ola mia xara,filo den eidame akoma den pirazei.❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

 

Τέλεια Εύα μου,άντε με το καλό κ η αυχενική!

Καλέ ποτε φτάσαμε να λέμε για αυχενικες ε;! Κ εγώ έχω την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός κ περιμένω πως κ πως!

Τα άλλα παιδάκια σου τι είναι; Εννοώ τι φύλλο; Έχουν κάνει καμία "παραγγελία" για το αδερφάκι;

Εχω ενα αγορι και ενα κοριτσι! Το καθε ενα θελει το δικο του φυλο φυσικα!χαχαχα. Οτι και να ναι καλοδεχουμενο αρκει να ειναι καλα! Εγω εχω και θεμα με το ζαχαρο και ειμαι σε διατροφη απο την αρχη της εγκυμοσυνης και ζοριζομαι λιγο καποιες φορες και ξεφευγω...Ελπιζω να συνηθισω γιατι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας ακομα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , eva141722 είπε:

Εχω ενα αγορι και ενα κοριτσι! Το καθε ενα θελει το δικο του φυλο φυσικα!χαχαχα. Οτι και να ναι καλοδεχουμενο αρκει να ειναι καλα! Εγω εχω και θεμα με το ζαχαρο και ειμαι σε διατροφη απο την αρχη της εγκυμοσυνης και ζοριζομαι λιγο καποιες φορες και ξεφευγω...Ελπιζω να συνηθισω γιατι εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας ακομα.

Koritsia egw eimai 12k6 kai simera ekana auxeniki ola kala fenontai mia xara.Ithela na rotisw ti vitamines pernete tora.egw eperna  filiko oksi kai simera meta tin auxeniki mou edose sidiro,magnisio kai asvestio.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Simona είπε:

Koritsia egw eimai 12k6 kai simera ekana auxeniki ola kala fenontai mia xara.Ithela na rotisw ti vitamines pernete tora.egw eperna  filiko oksi kai simera meta tin auxeniki mou edose sidiro,magnisio kai asvestio.

Εγω παιρνω φυλικο οξυ και βιταμινη d3 λογω ελλειψης. Επειδη ειμαι με αντιβιωση αυτες τις μερες λογω ουρλοιμωξης και επειδη εχω ιστορικο αρκετων ουρολοιμωξεων μου ειπε οτι μολις τελειωσει η αντιβιωση θα ξεκινησω 1 φακελακι d-μανοζη της frezyderm καθε μερα για ολη την εγκυμοσυνη.Μου ειπε οτι ειναι φυσικο αντιβιωτικο και προστατευει. Σιγουρα μετα την αυχενικη θα μου δωσει σιδηρο και μαγνησιο οπως μου ειχε δωσει και στις αλλες εγκυμοσυνες. Ποιο σιδηρο και μαγνησιο σου εδωσε;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97kai egw den pernw kati mono kompreser kanw.egw eimai 12k6 ekana simera auxeniki.ola mia xara,filo den eidame akoma den pirazei.❤

Τώρα δεν με πονάει το κεφάλι Μ  σήμερα Μ πέρασε γτ έχω covid και Μ περνάει όταν περνώ Ντεπον για να πέσει ο πυρετός......ε εντάξει δεν πυραζει θα δεις λογικά το φύλο την επόμενη φορά ουτοσιαλος δεν σου λέει 100% με σιγουριά ότι πχ είναι αγόρι η κορίτσι έχει τύχει Πόλες φορές να πουν ότι είναι κορίτσι και μετά να μάθουν ότι ήταν αγόρι τελικά θα σου πουν  στην β επιπέδου με σιγουριά .....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@eva141722Geia sou Eva...nai meta tin auxeniki tha sou dosei.se poia eudomada eisai; Tardyferon sidiros 1 tin imera kai Trofocard magnisio 2 tin imera.foliko oksi pernw to filicine 2 tin imera.

πρίν από 47 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Τώρα δεν με πονάει το κεφάλι Μ  σήμερα Μ πέρασε γτ έχω covid και Μ περνάει όταν περνώ Ντεπον για να πέσει ο πυρετός......ε εντάξει δεν πυραζει θα δεις λογικά το φύλο την επόμενη φορά ουτοσιαλος δεν σου λέει 100% με σιγουριά ότι πχ είναι αγόρι η κορίτσι έχει τύχει Πόλες φορές να πουν ότι είναι κορίτσι και μετά να μάθουν ότι ήταν αγόρι τελικά θα σου πουν  στην β επιπέδου με σιγουριά .....

@Dimitra97Perastika sou euxomai.perasa covid prin liges meres.12 meres me kratise.ase...zoristika poli eixa ola ta simptomata.poli diskola to perasa akoma exw vixa kai flemata.ekana test omws kai eimai arnitiki alios den tha pigena sto giatro.Nai stin B epipedou tha mathw me sigouria to filo.❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Simona είπε:

@eva141722Geia sou Eva...nai meta tin auxeniki tha sou dosei.se poia eudomada eisai; Tardyferon sidiros 1 tin imera kai Trofocard magnisio 2 tin imera.foliko oksi pernw to filicine 2 tin imera.

@Dimitra97Perastika sou euxomai.perasa covid prin liges meres.12 meres me kratise.ase...zoristika poli eixa ola ta simptomata.poli diskola to perasa akoma exw vixa kai flemata.ekana test omws kai eimai arnitiki alios den tha pigena sto giatro.Nai stin B epipedou tha mathw me sigouria to filo.❤❤❤

 Σε ευχαριστώ κορίτσι μ να σαι καλά .....Πο πο εσύ το πέρασες πιο βαριά Πόλες μέρες τουλάχιστον τώρα είσαι καλά.....ναι εκεί σου το λένε 100%

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Dimitra97 είπε:

 Σε ευχαριστώ κορίτσι μ να σαι καλά .....Πο πο εσύ το πέρασες πιο βαριά Πόλες μέρες τουλάχιστον τώρα είσαι καλά.....ναι εκεί σου το λένε 100%

@Dimitra97Poli diskola den perimena na pathw tetoio pragma,an den to patheis omws den pisteveis sou fenontai ola eukola.eixa diladi ola ta simptomata tautoxrona.ponokefalos,o laimos mou ekeige les kai eixa fotia mesa.klisti miti,vixa,flemata ta matia ekegan me ponousan kai ta kokkala kai ola ayta mazi.stin triti mera den eixa oute geusi oute mirodies.tin evgala sto kanape.tora eimai kala.alla to skeftomai kathe mera mou exei minei diladi alla tha to ksexasw me to kairo.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Simona είπε:

@Dimitra97Poli diskola den perimena na pathw tetoio pragma,an den to patheis omws den pisteveis sou fenontai ola eukola.eixa diladi ola ta simptomata tautoxrona.ponokefalos,o laimos mou ekeige les kai eixa fotia mesa.klisti miti,vixa,flemata ta matia ekegan me ponousan kai ta kokkala kai ola ayta mazi.stin triti mera den eixa oute geusi oute mirodies.tin evgala sto kanape.tora eimai kala.alla to skeftomai kathe mera mou exei minei diladi alla tha to ksexasw me to kairo.

Και εγώ τα έχω όλα αυτά π λες ιδικά χθες ήμουν πολύ χάλια  περνώ και εισπνοές και σιρόπι για βήχα και λεμο και σπρέι για το μπουκομα άσε πιο πολύ για το μωρό μ φοβάμαι για μένα δεν με νοιάζει πάλι καλά με καθησυχάσει ο γιατρός μ πολύ πάλι καλά π είμαι τριπλά εμβολιασμενη αλιως θα το πέρναγα χειρότερα είμαι τυχερή το καλό είναι ότι δεν ξανά έκανα πυρετό και δεν τον άφησα να ανέβει πάνω από 38 γτ Μ είπε ο γιατρός δεν κάνει άσε έκανα κάθε τρεις και λίγο ντουζ και κομπρεσές μόνο έτσι Μ έπεφτε μέχρι να πάρω Ντεπον γτ δεν με άφηνε να περνώ συνεχια μόνο κάθε 8 ώρες ....δεν έχω ξανά περάσει πιο δύσκολα πραγματικά τουλάχιστον δεν ξανά έκανα πυρετό αλλά με ενοχλεί το μπουκομα δεν μπορώ να ανασανω καλά ρε γμτ  ....γεύση έχω και μυροδια .......

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Και εγώ τα έχω όλα αυτά π λες ιδικά χθες ήμουν πολύ χάλια  περνώ και εισπνοές και σιρόπι για βήχα και λεμο και σπρέι για το μπουκομα άσε πιο πολύ για το μωρό μ φοβάμαι για μένα δεν με νοιάζει πάλι καλά με καθησυχάσει ο γιατρός μ πολύ πάλι καλά π είμαι τριπλά εμβολιασμενη αλιως θα το πέρναγα χειρότερα είμαι τυχερή το καλό είναι ότι δεν ξανά έκανα πυρετό και δεν τον άφησα να ανέβει πάνω από 38 γτ Μ είπε ο γιατρός δεν κάνει άσε έκανα κάθε τρεις και λίγο ντουζ και κομπρεσές μόνο έτσι Μ έπεφτε μέχρι να πάρω Ντεπον γτ δεν με άφηνε να περνώ συνεχια μόνο κάθε 8 ώρες ....δεν έχω ξανά περάσει πιο δύσκολα πραγματικά τουλάχιστον δεν ξανά έκανα πυρετό αλλά με ενοχλεί το μπουκομα δεν μπορώ να ανασανω καλά ρε γμτ  ....γεύση έχω και μυροδια .......

@Dimitra97Ax poso se katalavenw akrivos etsi imouna.den mporousa na anasanw kai ola ta alla pou sou eipa prin.Vaze physiomer stin miti einai fisiko ouro,poli voithaei.kai egw exw kai ta 3 emvolia.min fovasai gia to moro prostateumeno einai.etsi ekana kai egw alla mou elege o giatros mou sinexia na min fovamai.kai simera pou piga kai ekana tin auxeniki itan ola kalaaa.min stenaxoriesai kane ipomoni liges meres tha kratisei.egw eixa pesei para poli psixologika imoun oli tin ora moutromeni den ithela na milisw me kanenan.ola kala tha pane me to moro na ksereis apla oso mporeis prospatha na min perneis depon.egw evaza kai sprey pali fisiko sto leimo.na pineis kai poli nero kai tsai.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Dimitra97Ax poso se katalavenw akrivos etsi imouna.den mporousa na anasanw kai ola ta alla pou sou eipa prin.Vaze physiomer stin miti einai fisiko ouro,poli voithaei.kai egw exw kai ta 3 emvolia.min fovasai gia to moro prostateumeno einai.etsi ekana kai egw alla mou elege o giatros mou sinexia na min fovamai.kai simera pou piga kai ekana tin auxeniki itan ola kalaaa.min stenaxoriesai kane ipomoni liges meres tha kratisei.egw eixa pesei para poli psixologika imoun oli tin ora moutromeni den ithela na milisw me kanenan.ola kala tha pane me to moro na ksereis apla oso mporeis prospatha na min perneis depon.egw evaza kai sprey pali fisiko sto leimo.na pineis kai poli nero kai tsai.

Να σε ρωτήσω είχες όταν εβηχες  είχες σαν ελαφρύ πόνο στο στήθος ? Ξύπνησα σήμερα και όταν βήχω έχω σαν ενολχηση στο στήθος μπροστά ......ναι Ντεπον δεν περνώ συνεχια δεν με αφήνει κ  ο γιατρός μ είπε δεν κάνει συνεχια  μόνο όταν έχω υψηλό πυρετό πάλι καλά δεν ξανά έκανα αλλά έχω αυτό το μπουκομα είναι τόσο ενοχλιτικο .... Ε εντάξει όσο μπορώ δεν ανχονομαι απλά σήμερα ξύπνησα με ελαφρύ πόνο στο στήθος και φοβήθηκα γτ διαβασα ότι ο κοβιντ μπορεί να προκαλέσει πνευμονία και είναι συμπτώματα ο πόνος στο στήθος π έχω αλλά είναι πολύ ελαφρύς αυτό π νιοθω.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 

 

Σημερα το πρωί ξύπνησα με μια δυνατή κράμπα στην κοιλιά ήταν έντονος ο πόνος δεν το έχω ξανά πάθει και φοβήθηκα παρά πολύ ,ξύπνησα μέχρι και τον άντρα μου .Βέβαια δεν κράτησε μόνο μερικά δευτερόλεπτα και έτρεξα κατευθείαν στην τουαλέτα ευτυχώς δεν είχα κάτι αλλά εχω φοβηθεί παρά πολύ .Πήρα και τα ουτρο και κάπως σταμάτησαν οι ενοχλήσεις που είχα βέβαια καμία σχέση δεν ήταν αυτές με αυτό που ένιωσα !!!Λετε να ήταν κάτι κακό ; Είμαι και εκτός Αθηνών για να πάω για υπέρηχο ,βέβαια εχω και εδώ έναν φίλο γυναικολόγο αλλά θα τον δω την Δευτέρα γιατί είναι εκτός .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Να σε ρωτήσω είχες όταν εβηχες  είχες σαν ελαφρύ πόνο στο στήθος ? Ξύπνησα σήμερα και όταν βήχω έχω σαν ενολχηση στο στήθος μπροστά ......ναι Ντεπον δεν περνώ συνεχια δεν με αφήνει κ  ο γιατρός μ είπε δεν κάνει συνεχια  μόνο όταν έχω υψηλό πυρετό πάλι καλά δεν ξανά έκανα αλλά έχω αυτό το μπουκομα είναι τόσο ενοχλιτικο .... Ε εντάξει όσο μπορώ δεν ανχονομαι απλά σήμερα ξύπνησα με ελαφρύ πόνο στο στήθος και φοβήθηκα γτ διαβασα ότι ο κοβιντ μπορεί να προκαλέσει πνευμονία και είναι συμπτώματα ο πόνος στο στήθος π έχω αλλά είναι πολύ ελαφρύς αυτό π νιοθω.....

Nai eixa gia liges meres evixa kai ponousa sto stithos apo mesa kai kapos rouxalize to akouga.ayto pou einai san rouxalizma san na sfirizei ena pragma einai flemata pou tha vgoun kapia stigmi kai etsi tha katharistis.kai egw fovomouna mipos prokalesei kati sovaro kai milisa me ton giatro mou,eipe na min fovamai einai normal ayto.koronoio pername den einai eukolo.min fovasai se 2 3 meres exei figei.Apla an exeis flemata prepei na ta vgazeis gia na katharizesai.egw den mporousa kai ta evgaza me emeto tis protes meres alla meta ematha.den iksera na vgazw flemata apla den einai oli etsi.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...