Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μανούλες Οκτωβρίου 2022❤️


Recommended Posts

On 9/3/2022 at 7:31 ΜΜ, Konie είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Με το καλό σου εύχομαι. Να πάνε όλα τέλεια! Πόσο εβδομαδων είσαι; 

Είμαι 9 εβδομάδων! Με αναγούλες, καούρες και πρόβλημα με τις μυρωδιές :wacko: αλλά παραδόξως μου περνάνε με το φαγητό, σαν να στρώνει το στομάχι μου :huh: δε βολεύει κ πολύ αυτό ;-) εσύ;;

On 12/3/2022 at 1:34 ΜΜ, elena93 είπε:

Καλημερουδιαα..κοριτσια υποφερω απο δυσκιλιοτητα και αισθανομαι την κοιλια μου πρησμενη με αερια χιλια συγνωμη για την περιγραφη..ειδικα χθες σε σημειο που νομιζα οτι μου ποναγε η κοιλια και ανησυχουσα αλλα ηταν το εντερο και το στομαχι..αυτες που το εχουν περασει αυτο πως τα εχουν βγαλει περα γιατι εγω δεν βρισκω λυση..

Καλησπέρα!! Κ εγω έχω δυσκοιλιοτητα, πήρα προβιοτικα κ προς το παρόν ειμαι καλυτερα! Ίσως βοηθήσει κ εσένα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάπου είδα γράφετε για κρέμες για πρόληψη ραγαδων για τη κοιλιά αλλά δε μπορώ να βρω την αρχή να απαντήσω :smile: εγώ βάζω της weleda λαδάκι ειδικό για τη κοιλιά της εγκυμοσυνης, φυτική, πολύ καλη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2022 at 1:34 PM, elena93 said:

Καλημερουδιαα..κοριτσια υποφερω απο δυσκιλιοτητα και αισθανομαι την κοιλια μου πρησμενη με αερια χιλια συγνωμη για την περιγραφη..ειδικα χθες σε σημειο που νομιζα οτι μου ποναγε η κοιλια και ανησυχουσα αλλα ηταν το εντερο και το στομαχι..αυτες που το εχουν περασει αυτο πως τα εχουν βγαλει περα γιατι εγω δεν βρισκω λυση..

Καλημέρα!!

Εδώ πρόβλημα δυσκοιλιότητας. Το έλυσα καπως με τη διατροφή.  Τρωω κάθε μερα αποξηραμένα δαμάσκηνα,  ακτινίδια, μαρούλι σαλάτα και τουλάχιστον 2 λίτρα νερό. 

Δεν τρώω: μπανάνα, μήλο, αχλάδι, ρύζι και τα αυγά τα τρώω μελάτα. Αυτά παρατήρησα ότι δημιουργούν πρόβλημα γιατί πάνω που είχα στρώσει καπως με τη δυσκοιλιοτητα εφαγα 2 μέρες τα παραπάνω και αυτό ήταν...έγινα χειρότερα από ποτέ! 

Υπομονή...θα περάσει κι αυτό...θέλει μέθοδο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Tzelaki είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

Τζελακι μου.. πραγματικά ήταν κάτι που το σκεφτόμουν έντονα στις προσπάθειές μου, αν συνέβαινε πως θα το χειριζομουν... Εγώ προσωπικά γνωρίζω περίπτωση που πήγαν όλα καλά τελικά (χωρίς μείωση), αλλά σίγουρα παίζεις με τις πιθανότητες δεν ξέρω πραγματικά.. το ένστικτό σου και τον γιατρό σου.. καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Tzelaki είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!! Εύχομαι να έχουμε ολες υγιείς και τελειομηνες εγκυμοσύνες!

Είμαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση: Είμαι έγκυος σε τριδυμα! Ο γιατρός επιμένει οτι θα πρέπει να προβούμε σε μειωση, γιατι οι κίνδυνοι είναι μεγάλοι.. 

Έχετε ανάλογη εμπειρία? Δεν ξέρω τί να κάνω.... στεναχωριέμαι πολύ...

Καλησπερα κοριτσι μου..εγω μολις εκλεισα τον 3ο μηνα με διδυμα..στην αρχη κυοφορουσα κι εγω τριδυμα και ειχα φρικαρει..θα εκανα σιγουρα μειωση,με μιση καρδια βεβαια αλλα οντως οι κινδυνοι ειναι μεγαλοι..αλλα το ενα εμβρυο σταματησε μονο του περιπου στην 9η εβδομαδα..σε ποια εβδομαδα εισαι? Κατσε να δεις πως θα παει και μετα αποφασιζεις τι ειναι καλυτερο για σενα και τα μωρα σου..

  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Διανύω την 9η εβδομάδα. Ελπίζω ο Θεός να βάλει το χερι του και να  πάνε ολα οπως και σε σένα @Neli83

Είναι σα να έχεις τη μεγαλύτερη χαρά του κόσμου και να μη  μπορείς να χαρείς...

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Neli83 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου..εγω μολις εκλεισα τον 3ο μηνα με διδυμα..στην αρχη κυοφορουσα κι εγω τριδυμα και ειχα φρικαρει..θα εκανα σιγουρα μειωση,με μιση καρδια βεβαια αλλα οντως οι κινδυνοι ειναι μεγαλοι..αλλα το ενα εμβρυο σταματησε μονο του περιπου στην 9η εβδομαδα..σε ποια εβδομαδα εισαι? Κατσε να δεις πως θα παει και μετα αποφασιζεις τι ειναι καλυτερο για σενα και τα μωρα σου..

Ναι σε θυμάμαι από άλλη συζήτηση και πραγματικά έψαχνα με αγωνία να δω τι κάνατε τελικά.. όλα καλά από δω και πέρα λοιπόν ❤️❤️ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Tzelaki είπε:

Διανύω την 9η εβδομάδα. Ελπίζω ο Θεός να βάλει το χερι του και να  πάνε ολα οπως και σε σένα @Neli83

Είναι σα να έχεις τη μεγαλύτερη χαρά του κόσμου και να μη  μπορείς να χαρείς...

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Σε νιωθω πραγματικα..ευχομαι την καλυτερη εξελιξη.. κι εγω με τον αντρα μου ειμασταν παγωμενοι..οταν εμειναν 2 αρχισαμε να το χαιρομαστε..

πρίν από 10 λεπτά , Primula είπε:

Ναι σε θυμάμαι από άλλη συζήτηση και πραγματικά έψαχνα με αγωνία να δω τι κάνατε τελικά.. όλα καλά από δω και πέρα λοιπόν ❤️❤️ 

Ναι κοπελα μου,ειμαι απο το καφε της δωρεας..δοξα το Θεο ολα καλα μεχρι στιγμης!❤

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Neli83 είχες καμία ένδειξη πριν πας για υπέρηχο και διαπιστώσεις οτι εμειναν τα διδυμακια σου?? Είχες πχ. αιμορραγία ή πόνο?

Εγώ για την ώρα δεν έχω τέτοια σημάδια. 

Αναμένω με αγωνία τον υπέρηχο της Πέμπτης. 

Δεν τολμώ δε, να πω σε κανένα για την εγκυμοσύνη μου... φοβάμαι... αλλά και ντρέπομαι για το ενδεχόμενο της επιλεκτικής μείωσης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Tzelaki είπε:

@Neli83 είχες καμία ένδειξη πριν πας για υπέρηχο και διαπιστώσεις οτι εμειναν τα διδυμακια σου?? Είχες πχ. αιμορραγία ή πόνο?

Εγώ για την ώρα δεν έχω τέτοια σημάδια. 

Αναμένω με αγωνία τον υπέρηχο της Πέμπτης. 

Δεν τολμώ δε, να πω σε κανένα για την εγκυμοσύνη μου... φοβάμαι... αλλά και ντρέπομαι για το ενδεχόμενο της επιλεκτικής μείωσης...

Σαν να διαβαζω εμενα! Ιδιες σκεψεις ακριβως! Δεν ειχα κανενα σημαδι..απλα στον υπερυχο φανηκε οτι ειχε σταματησει.. κ εγω δεν το ειπα σε κανεναν..ελεγα διδυμα γιατι 2 θα κρατουσα..δεν υπηρχε λογος να το πω σε κανεναν και να εχει και γνωμη μετα..να μην ντρεπεσαι καθολου..ειναι δυσκολη αποφαση αλλα θα σκεφτεσαι τα υπερ..θελουμε υγιη μωρακια..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nzSsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Μ καλησπέρα σας χάθηκα λιγάκι αλλά ήμουνα χάλια  πολύ γενικά με τις ναυτίες μου σήμερα επιτέλους πήγα γυναικολόγο και είδαμε το μωράκι μεγάλωσε πολύ κουναγε χεράκια ποδαράκια είχε μεγαλώσει τόσο πολύ ακόμα δεν μπορώ να το πυστεψω είμαι πολύ χαρούμενη υποφέρω από δυσκιλιοτητα κοιριτσια μ παρόλο π τρώω μόνο φρούτα και λαχανικά γτ δν μπορω να φάω και τίποτα άλλο   όλα μου μυρίζουν υποφέρω από σήμερα θα πίνω κάθε μέρα λαδακι από σήμερα δύο φορές την ημέρα και αν δεν τα καταφέρω να πάω τουαλέτα υπόθετο γλυκερίνης γτ δεν κάνει καλό να μην πάω καθόλου τουαλέτα ....τελοςπαντον κορίτσια Μ από συμπτώματα έχουν σταματήσει τα περισσότερα έχω μέχρι στιγμής ναυτία ακόμα και πονοκεφάλους αρκετούς το στήθος δεν με πονάει καθόλου σχεδόν μόνο οι θήλες είναι πολύ ευεστητες ....ξεκηναω μαγνήσιο και σίδηρο Μ είπε ο γιατρος....αυτά τα νέα μ εσείς τι κάνετε κορίτσια πως είσαστε.....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ είμαι με covid..από το Σάββατο..τριπλά εμβολιασμένη. Ζορίστηκα πολύ δυστυχώς και πήρα και αρκετά depon λόγω πυρετού.. ταυτόχρονα ανορεξία διάρροια εμετούς.. Σήμερα στάθηκα στα πόδια μου κ νομίζω επανέρχομαι.. ταυτόχρονα νομίζω μειώνονται σε ώρες διάρκειας η ανορεξία/αηδία για φαγητό και η τάση για εμετό, ελπίζω να μην σημαίνει αυτό κάτι κακό.. οι πόνοι περιόδου σποραδικά και απέχθεια σε όλες τις μυρωδιές συνεχίζονται. Το στήθος μου ήπια πράγματα σταθερά

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...